Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 04 cze 2015, 16:33

Jednak doszedłem do wniosku, że taki temat powinien istnieć na tym forum.
Piszcie swoje przemyślenia, a ja tym czasem zamieszczę kilka ciekawych i wiele mówiących artykułów:

Jarek Kefir pisze:Alarmowe zamówienia w Państwowej Agencji Atomistyki! Ukrywają poważny wyciek z reaktora na Ukrainie?
8 Grudzień 2014

Obrazek

Dostałem maila od jednego z Czytelników, w którym pisze on o dziwnych, nagłych zamówieniach, jakie złożyła dosłownie kilka dni temu Państwowa Agencja Atomistyki. Zamówienia te to:
-ruchome laboratorium pomiarów skażeń;
-ekipę dozymetryczną „na miejscu skażenia radiacyjnego”;
-laboratorium do wykrywania radioaktywnego izotopu jodu w tarczycy.

Wszystko jest poparte bazą linków. Ogólnie, wychodzi na to, że być może ukrywany jest jakiś wyciek z reaktora. W dodatku kłamstwem jest, iż 5 grudnia naprawiono blok numer 3. Otóż 5 grudnia naprawiono mający planowany remont blok 2, zaś blok 3, ten który miał mieć awarię, dalej nie działa. Dlaczego?


Oto treść tego maila o sytuacji w zaporoskiej elektrowni atomowej na Ukrainie:

Cytuję: „Witam serdecznie,
W temacie awarii na Ukrainie i kłamstw, które są wciskane przez PAA oraz główny ściek medialny, że nie było skażenia, warto zapoznać się z zamówieniami Państwowej Agencji Atomistyki ze strony:

http://www.bip.paa.gov.pl/paa/zamowienia-publiczne

Nagle mają zapotrzebowanie na ruchome laboratorium pomiarów skażeń!
Nagle mają zapotrzebowanie na ekipę dozymetryczną na miejscu zdarzenia radiacyjnego!
Nagle mają zapotrzebowanie na pomiary jodu promieniotwórczego w tarczycy!

Tutaj linki do zamówień w Państwowej Agencji Atomistyki:


- Wykonanie usługi polegającej na utrzymaniu gotowości laboratorium do wykonywania pomiarów zawartości jodu promieniotwórczego w tarczycy (05 grudnia 2014)
- Wykonanie usługi polegającej na wyjazdach, na polecenie dyżurnego Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych Państwowej Agencji Atomistyki, ekipy dozymetrycznej w celu prowadzenia działań i pomiarów na miejscu zdarzenia radiacyjnego oraz oznaczeń laboratoryjnych (05 grudnia 2014)
- Wykonanie usługi polegającej na konserwacji i serwisowaniu ruchomego laboratorium pomiarów skażeń promieniotwórczych (02 grudnia 2014)

To nie są zwykłe zamówienia. W październiku mieli zamówienia na remont łazienki, dostawę sprzętu komputerowego i jakieś opracowania. Dodać warto, że awaria była w bloku 3. Blok drugi też był wyłączony z powodu jakiegoś remontu. Informacje o tym, ze działa już elektrownia w Zaporożu, gdzie 5.12.2014 zakończył się „planowany remont usterki reaktora”, odnosi się prawdopodobnie do bloku drugiego a nie trzeciego.

W trzecim bowiem:

-awaria nie była „planowana”,
-nie był to remont tylko naprawa,
-sprawa dotyczyła transformatora a nie reaktora,
-nie była to usterka, tylko awaria, o której poinformował sam premier Ukrainy – o usterce premier by nie informował.

Był wyciek radioaktywny, lecz próbują to zatuszować. Zamówienia PAA jednoznacznie świadczą o tym, ze PAA wie, że jest miejsce zdarzenia radiacyjnego i są osoby napromieniowane. Niebezpieczeństwo związane z tą awarią nie zakończyło się, gdyż zamiast informacji otrzymujemy fałsz i nie wiadomo czy sytuacja jest lub będzie do opanowania.”
Koniec e-maila.


Polecam także linki z informacjami o radioaktywności, promieniowaniu, sytuacji w zaporoskiej elektrowni na Ukrainie:

- Awaria elektrowni atomowej na Ukrainie. Czy Polsce grozi skażenie? (II) Zagadka radiacyjna na Łotwie (07.12.2014)
- Awaria ukraińskiej elektrowni atomowej może być poważniejsza niż podaje się oficjalnie. Czy grozi nam skażenie?! (03.12.2014)
- [url=https://kefir2010.wordpress.com/2014/12/06/awaria-elektrowni-atomowej-na-ukrainie-czy-polsce-grozi-skazenie/]Awaria elektrowni atomowej na Ukrainie. Czy Polsce grozi skażenie?
(06.12.2014)
- Dezinformacje i skorumpowanie lobby nuklearnego
- The Low Level Radiation Campaign - anglojęzyczna strona skupiająca niezależnych fizyków jądrowych, którzy zdecydowali się przełamać zmowę milczenia i domagają się uczciwych standardów w atomistyce
- Zamieszkali w Czarnobylu, codziennie gromadzą się wspólnie przed sarkofagiem, by chłonąć życiodajne promieniowanie z reaktora. Robią to świadomie
- Uspokajający komunikat oficjalny Państwowej Agencji Atomistyki

Podsumował: Jarek Kefir

Chcesz wspomóc to co robię i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym poznać tę prawdę.
https://kefir2010.wordpress.com/2014/12 ... -ukrainie/


niewygodneinfo pisze:Platformersi obsadzili zarząd nieistniejącej elektrowni jądrowej i przyznali sobie atomowe pensje po 100 tys. zł. A ty, szaraku, zdychaj za 1500 zł...
wpis z dnia 2/06/2015

Obrazek foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0) | Felix Konig (Wiki / CC by SA 3.0)

Platformiane władze naszego kraju od 6 lat (!) nie potrafią nawet wybrać lokalizacji dla planowanej elektrowni atomowej, a co dopiero wziąć się na poważnie za jej budowę. Ostatni raport NIK nie pozostawia złudzeń - pierwsza polska siłownia jądrowa prawdopodobnie nie będzie ukończona do 2025 roku i nastąpi kolejne opóźnienie (pierwotnie miała powstać już 2020 roku). Mimo to, ekipa rządowa zdecydowała o utworzeniu specjalnych spółek Skarbu Państwa, które mają zarządzać budową elektrowni. W zarządach tych spółek zasiadali ludzie powiązani z Platformą, którzy co miesiąc pobierali "atomowe" pensje sięgające nawet 100 tys. zł. By żyło się lepiej... swoim!

Dziennikarze "Gazety Wyborczej" ustalili, że płace w zarządzie spółek należących do państwowego koncernu Polska Grupa Energetyczna (PGE), które miały się zajmować budową polskiej elektrowni atomowej, wynosiły prawie 100 tys. zł miesięcznie. Gazeta dotarła do oświadczenia majątkowego Zdzisława Gawlika - byłego wiceprezesa w atomowych spółkach należących do państwowego PGE (tj. PGE Energia Jądrowa i PGE EJ 1). W pierwszej połowie 2013 r. uzyskał dochód w wysokości 599 340 zł, czyli niemal 100 tys. zł miesięcznie. Co ciekawe i warte podkreślenia - Gawlik w latach 2007 - 2012 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, zaś w wyborach parlamentarnych w 2011 roku kandydował z ramienia Platformy Obywatelskiej do Senatu.

Podobnie było z innym człowiekiem Platformy - Aleksandrem Gradem. Najpierw piastował stanowisko ministra skarbu w rządzie Donalda Tuska (to on bezpośrednio odpowiada za likwidację polskiego przemysłu stoczniowego). Po odejściu z polityki w czerwcu 2012 roku - natychmiast trafił na stołek prezesa wspomnianych powyżej spółek PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1. Początkowo nie chciał ujawnić ile zarabia. Zrobił to dopiero pod naciskiem mediów i opinii publicznej. Okazało się, że miesięcznie otrzymywał po 55 tys. zł. Szacuje się, że przez 1,5 roku piastowania funkcji prezesa Grad mógł zarobić blisko milion złotych. Co ciekawe - po odejściu z PGE trafił do zarządu innej spółki Skarbu Państwa - Tauronu. Według doniesień medialnych zarabia tam miesięcznie do 120 tys. złotych.

W kontekście powyższego nie powinny nas dziwić coraz częstsze opinie ekspertów, którzy twierdzą że projekt pt. "pierwsza polska elektrownia atomowa" jest wymysłem czysto politycznym, dającym ciepłe posadki i wymierne korzyści dla wąskiej grupy członków ekipy rządowej, nie mającym jednak z ekonomicznego punktu widzenia najmniejszego sensu. Fakty są takie, że mimo upływu wielu lat (już sześciu) i gigantycznych pieniędzy przelanych na ciepłe posadki, nadal nie widać efektów i nic nie wskazuje na to, aby budowa pierwszej polskiej elektrowni jądrowej miała rzeczywiście ruszyć. Z perspektywy czasu można nawet zaryzykować stwierdzenie, że temat "atomu" okazał się być jedynie kolorowym wabikiem dla mediów i platformianego elektoratu, pustą narracją, która miała odwrócić uwagę od nieudolności rządu Platformy i PSL-u w sferze bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Przy okazji zaś pozwolono napchać kieszenie kolesiom poustawianym we władzach i radach nadzorczych spółek zarządzających nieistniejącą elektrownią. By żyło się lepiej!


Czytaj więcej: Sowite zarobki przy szykowaniu elektrowni atomowej (Wyborcza.biz)
Czytaj także: Miliardy na elektrownię, która nigdy nie powstanie? Czy rząd topi gigantyczne pieniądze podatników? (Niewygodne.info.pl)

wpis z dnia 2/06/2015
http://niewygodne.info.pl/artykul5/0229 ... trowni.htm
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 02 lut 2016, 12:12

https://secure.avaaz.org/pl/belgian_nuc ... 9373675821
Eksperci od elektrowni atomowych są przerażeni: Belgia właśnie wznowiła pracę dwóch przestarzałych i awaryjnych elektrowni atomowych, które mogą wywołać w samym sercu Europy kataklizm na miarę Czarnobyla!

Obrazek


Przed kilkoma tygodniami w jednym ze starzejących się reaktorów doszło do wybuchu, po którym nastąpił pożar. Nawet główny inżynier odpowiedzialny za bezpieczeństwo belgijskich elektrowni atomowych nakazał przeprowadzenie kontroli reaktorów po wykryciu aż 16 000 pęknięć! Sąsiadujące z Belgią kraje biją na alarm. W poniedziałek niemiecka minister środowiska Barbara Hendricks spotka się w tej sprawie z władzami Belgii. Jeśli zmobilizujemy się i poprzemy ją w ciągu najbliższych 72 godzin, pomożemy jej przekonać belgijski rząd, by wstrzymał plany reaktywacji elektrowni do czasu, aż zostanie wykonana drobiazgowa ocena ryzyka. Uruchomienie tych elektrowni to szaleństwo. Nie możemy do tego dopuścić!

Radioaktywny koszmar zagraża wszystkim mieszkańcom Europy. Jak najszybciej zbierzmy 500 000 podpisów i wesprzyjmy minister Hendricks oraz sąsiadów Belgii. Postawmy sprawę jasno: obywatele i obywatelki UE nie pozwolą narażać całej Europy na ryzyko nowego Czarnobyla. Podpisz, udostępnij na Facebooku, Twitterze, e-mailem i gdzie tylko możesz, póki nie jest za późno:

https://secure.avaaz.org/pl/belgian_nuc ... 9373675821

Wchodzimy w nową erę atomowej ruletki. 25 najstarszych reaktorów jądrowych w Europie ma już 40 lat lub wkrótce osiągnie ten wiek. Im elektrownia atomowa jest starsza, tym częściej dochodzi w niej do awarii i wypadków. W latach 2000–2006 liczba nieprzewidzianych awarii reaktorów jądrowych wzrosła aż o 50%.

Belgia staje się symbolem zagrożenia, jakie przestarzałe elektrownie atomowe stanowią dla całego świata. W 2014 roku właśnie tam reaktory jądrowe spowodowały najwięcej problemów: od wycieków i pęknięć po grudniowy wybuch. Co gorsza, zdaniem specjalistów niektóre pęknięcia znaleziono „w najbardziej newralgicznych punktach” instalacji, a „wzrost ciśnienia w reaktorze może spowodować katastrofę na miarę nowego Czarnobyla lub Fukushimy”.

Belgijski rząd twierdzi, że uruchomienie tych awaryjnych elektrowni jest niezbędne do zasilania kraju w energię elektryczną. Jednak usterki są w nich tak częste, że w ciągu ostatnich dwóch lat elektrownie te działały łącznie tylko przez rok. Dziś rząd Belgii ma większość w parlamencie i chce ją wykorzystać, by przedłużyć eksploatację dwóch innych podejrzanych elektrowni atomowych o kolejne 10 lat!

Na szczęście mamy dużą szansę powstrzymać te plany. Prawo wymaga wykonania tzw. wspólnej oceny skutków przedsięwzięcia, w której mają prawo uczestniczyć Niemcy, Luksemburg i inne sąsiednie kraje. Belgia nie wywiązała się z tego obowiązku. Jeśli w poniedziałek Barbara Hendricks stanowczo zażąda przeprowadzenia takiej oceny, nie dopuścimy do głosowania w belgijskim parlamencie i zmusimy rząd do zmiany decyzji. Wykorzystajmy tę szansę! Kliknij i wezwij belgijski rząd, aby rozbroił tę atomową bombę zegarową, która zagraża całej Europie:

https://secure.avaaz.org/pl/belgian_nuc ... 9373675821

W ubiegłym roku społeczność Avaaz zorganizowała olbrzymią, ogólnoświatową kampanię, by zgromadzeni na paryskim szczycie klimatycznym politycy podjęli wreszcie skuteczne działania ratujące całą planetę przed skutkami eksploatacji paliw kopalnych. Dziś musimy uchronić nasz kontynent przed potężnym ryzykiem, jakie stanowią przestarzałe, awaryjne elektrownie atomowe. Ich użytkowanie to igranie ze śmiercią.

Z nadzieją i determinacją,

Luca, Luis, Alaphia, Ana, Marigona, Emma, Alice i Spyro wraz z całym zespołem Avaaz

Dowiedz się więcej:

WNP: Wybuch i pożar w belgijskiej elektrowni atomowej
http://energetyka.wnp.pl/wybuch-i-pozar ... 1_0_0.html

Rzeczpospolita: Niemcy: protest przeciwko belgijskiej atomówce
http://www.rp.pl/apps/pbcs.dll/article? ... =312159928

Global Times: Starzejące się elektrownie atomowe w Belgii niepokoją sąsiadów (tekst w j. angielskim)
http://www.globaltimes.cn/content/964037.shtml

Ecologist: 16 000 niewyjaśnionych pęknięć w belgijskich reaktorach (tekst w j. angielskim)
http://www.theecologist.org/News/news_r ... racks.html

Japan Times: Wznowienie pracy przestarzałej belgijskiej elektrowni atomowej grozi Fukishimą w Europie. Niemcy protestują (tekst w j. angielskim)
http://www.japantimes.co.jp/news/2015/1 ... g-reactor/

EU Observer: Sąsiedzi z niepokojem przyglądają się belgijskim elektrowniom atomowym (tekst w j. angielskim)
https://euobserver.com/energy/131907

NL Times: Holendrzy zaalarmowani problemami z bezpieczeństwem w przygranicznej belgijskiej elektrowni (tekst w j. angielskim)
http://www.nltimes.nl/2016/01/20/nuclea ... -interest/

IAEA: Awarie i nieplanowane przestoje powodują przerwy w dostawach energii (tekst w j. angielskim)
https://www.iaea.org/PRIS/WorldStatisti ... actor.aspx
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12135
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 610
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18584 razy

Re: KULISY WIELKIEJ POLITYKI.......

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 09 mar 2016, 10:32

Poziom radiacji:

Global background radiation http://www.radmon.org
uSv/h = 00. Zielona kropka oznacza pomiar aktualny.
POLSKA – PROMIENIOWANIE TŁA – ZACHODNIOPOMORSKIE BLISKO MORZA
Mapę można powiększyć

Smaczne rybki, grzybki
:

https://www.google.pl/search?q=mass+fis ... pwJ18qM%3A
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: KULISY WIELKIEJ POLITYKI.......

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 09 mar 2016, 13:52

..to w Japoni tez maja normal :shock: :lol:
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: KULISY WIELKIEJ POLITYKI.......

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 09 mar 2016, 16:22

Tak wygląda, przynajmniej wg tej strony, poziom radjacji na Polską:

Przechwytywanie9.PNG


a tak nad całą naszą wschodnią granicą (czyli w dawnej Polsce ;) ) :

Przechwytywanie10.PNG


Ktoś tu z kogoś próbuje robić balona.
USA, Japonia, Francja, Niemcy wszystko na zielono. Czego ma to dowodzić?


PS.
Tak już na marginesie, to myślę, że może lepiej przenieść te posty do tego tematu:
viewtopic.php?f=24&t=1392&hilit=elektrownie+atomowe
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 10 mar 2016, 14:27

..gdzies pisalem na podstawie jednego filmu o ujawnieniu wg ich info.,-
Czernobyl najpierw wybuchl, bo ZSRR nie chcial sie ugiac I gwiezdni bracia pogrozili palcem,-
ale zaraz potem zredukowali poziom promieniowania na tamtym obszarze- co wlasciwie potwierdza sama przyroda,-
zwierzeta dawno juz tam wrocily, wegetacja kwitnie, a nawet staruszkowie mimo zakazu wladz tam mieszkaja.
To jezeli chodzi o nasze wsch. rubieze, a jak z Japonia nie wiadomo, moze tez zredukowali,-
I dlatego na zielono :?:
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1423
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 20
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1843 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 10 mar 2016, 20:59

Yo, albo mapka jest "urealniana" :lol:
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 11 mar 2016, 15:41


Katastrofa zrujnowała im życie. Tu skażone jest wszystko

Kiedyś nadbrzeża Onahama tętniły życiem. Ten port rybacki znajduje się zaledwie 50 kilometrów od elektrowni Fukushima, gdzie pięć lat temu miała miejsce największa awaria w historii japońskiej energetyki jądrowej. Skażenie radioaktywne środowiska wciąż wpływa na codzienność rybaków.

– Przepisy wprowadzone przez państwo nie zabraniają nam łowić ryb, ograniczają natomiast ich dystrybucję. Ryby z Fukushimy muszą spełniać określone warunki, aby mogły być dopuszczone do sprzedaży – mówi Satoshi Nakano, przewodniczący Związku Zawodowego Rybaków w Onahama.

W 2011 roku, w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami, doszło do serii wypadków w elektrowni jądrowej. Duże ilości substancji promieniotwórczych przedostały się do środowiska – do morza wyciekła woda stosowana do chłodzenia reaktorów.

http://www.interia.tv/wideo-katastrofa- ... Id,2030071

ryby chyba nie sa urealnione :?: :roll:
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 05 lut 2017, 09:59

Reporters.pl pisze:Fukushima zaatakowała! „Promieniowanie 100-krotnie przekroczyło śmiertelną dawkę” (WIDEO)
4 lutego 2017

Obrazek

Poziom radioaktywności stał się „niewyobrażalny” – alarmują eksperci.

Najnowsze odczyty pokazują gwałtowny skok promieniowania na terenie japońskiej elektrowni jądrowej w Fukushimie zniszczonej 6 lat temu w wyniku tsunami spowodowanego przez trzęsienie ziemi – donosi „The Guardian”.

W ciągu ostatnich lat radioaktywność utrzymywała się tam poniżej poziomu 73 Sv/h (siwertów). Tymczasem najnowszy pomiar przeprowadzony wewnątrz osłony otaczającej reaktor nr 2 wykazał 530 Sv/h.

Japońscy uczeni oceniają go jako „niewyobrażalny” – najwyższy od czasu katastrofy. Przypominają, że już dawka 1 siwerta powoduje chorobę popromienną, a powyżej 4 siwertów – zabija.

Zdaniem ekspertów, mógł nastąpić wyciek stopionego paliwa uranowego. „Uran mógł się stopić i zrobić dziurę w obudowie bezpieczeństwa” – przypuszcza rzecznik firmy TEPCO, do której należy zniszczona elektrownia w Fukushimie.

TEPCO wysłało do wnętrza reaktora nr 2 zdalnie sterowanego robota z zamontowaną kamerą. Na zdjęciach, które wykonał, widać dziurę znajdującą się w osłonie wielkości ok. metra. Na kratownicy obudowy widać stopione paliwo uranowe.

Prawdopodobnie była to pierwsza i ostatnia misja tego robota – pięciu jego poprzedników „zmarło śmiercią mechaniczną”. Miały zbierać i utylizować stopione pręty paliwowe, ale ogromne promieniowanie uszkodziło ich instalację elektryczną. Utknęły w środku i nie udało się nawet zlokalizować ich wraków.

Japoński koncern postanowił w ub. roku użyć kamery, która – teoretycznie – może przetrwać promieniowanie 1000 Sv/h. Okazało się jednak, że również ona nie wytrzymuje dłużej niż godzinę. Oto najnowsze nagranie z rejonu skażenia:

https://youtu.be/N5HSjqiVj8o

Sytuacja jest dramatyczna, gdyż przy takim promieniowaniu nie ma żadnej koncepcji demontażu zakładu, który stanowi śmiertelne zagrożenie dla środowiska. Początkowo planowano przynajmniej przygotować do 2018 r. plan usunięcia radioaktywnego paliwa. Teraz jest to nierealne.

Jeszcze kilka dni temu eksperci mieli nadzieję, że paliwo nie wydostało się poza osłonę. Teraz okazało się, że sytuacja jest gorsza niż przypuszczano. Japoński rząd oszacował dwa miesiące temu koszt likwidacji elektrowni w Fukushimie aż na 200 mld USD.

Przypomnijmy, że do katastrofy elektrowni w Fukushimie na wyspie Honsiu doszło w marcu 2011 r. w wyniku potężnego trzęsienia ziemi o sile ponad 9 stopni w skali Richtera. Wywołało ono ogromne 10-metrowe tsunami, które zabiło co najmniej 20 tys. osób.

Fala wody i błota zniszczyła systemy chłodzenia elektrowni przez co stopiły się pręty paliwowe i nastąpił radioaktywny wyciek. Była to największa katastrofa jądrowa od wybuchu w elektrowni w Czarnobylu w 1986 r.

Czytaj także: Łukaszenka postawił elektrownię jądrową na bombie tektonicznej! „To dywersja, groźba zagłady!”

Reporters.pl
http://reporters.pl/5250/fukushima-zaat ... wke-wideo/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.


Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 02 mar 2017, 14:32

Wybuch w elekrowni atomowej we Francji

https://youtu.be/AmFAUbSb2u8
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 25 kwie 2017, 08:39

0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 09 maja 2017, 23:29

Liga Świata pisze:Lewiatan podnosi łeb przeciwko Polsce.
3rd February 2016

Lewiatan podnosi łeb przeciwko Polsce.

Liga Świata ma alternatywę służącą bezpieczeństwu energetycznemu polski !

Lewiatan wspierany działaniami PiSu już podnosi łeb, przypominamy ,że Lewiatan odpowiada ,za reformę wywozu śmieci na ,której dorobili się członkowie Lewiatana, Ruchu Paliktota, PO i PiS, Lewiatan odpowiada także za aferę związana z produkcją odblaskowych kamizelek ,które zostały narzucone polskiemu społeczeństwu ...

Konfederacja Lewiatan popiera budowę pierwszego reaktora jądrowego w Polsce. Postuluje jednocześnie sprawne wdrażanie Program Polskiej Energetyki Jądrowej i przyspieszenie prac rządowych nad ewentualnym modelem wsparcia dla tej inwestycji.

Obrazek


(Jest to lobbying wspierany kapitałem PGE i AREVA)

Budowa polskiej elektrowni jądrowej będzie miała pozytywny wpływ na bilans dostępnej mocy i pozwoli na eksport czystej energii do krajów sąsiednich – uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając Program Polskiej Energetyki Jądrowej, przyjęty przez rząd.

Zdaniem Lewiatana oraz Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki podstawowym wyzwaniem jest dziś trwałe zapewnienie bezpieczeństwa dostaw odpowiedniej ilości energii po akceptowalnych cenach. - Energetyka jądrowa istotnie zwiększy bezpieczeństwo zaopatrzenia w energię ponieważ zapewniając znaczny udział krajowej produkcji energii po stabilnych cenach zmniejszy ryzyka związane z ich zmiennością oraz dostępnością surowców energetycznych w perspektywie 60-80 lat – mówi Daria Kulczycka, dyrektorka departamentu energii i zmian klimatu Konfederacji Lewiatan.

(Te same twarze wszędzie Kulczykowie, Solorze, Wernerowie...)

Jak wskazuje energetyka jądrowa pozwala też realizować długofalowe cele polityki energetyczno-klimatycznej zarówno o charakterze globalnym jak i na poziomie Unii Europejskiej. Jest to szczególnie istotne w kontekście przygotowanej przez Komisję Europejską reformy unijnego systemu handlu emisjami oraz ustalenia nowych celów redukcji gazów cieplarnianych planowanych na lata 2030 i 2050.

Obrazek

W ocenie Lewiatana skuteczna realizacja PPEJ będzie też sprzyjać wypełnianiu krajowych zobowiązań emisyjnych. Jest to szczególnie istotne w kontekście planowanych do wprowadzenia zaostrzonych celów redukcji emisji dwutlenku węgla oraz nowych wymagań w zakresie emisji dwutlenku siarki, tlenków azotu, pyłów oraz rtęci dla konwencjonalnych źródeł spalania.

Konfederacja zwraca jednocześnie uwagę na konieczność wyznaczenia ram ekonomicznych, które umożliwią realizację budowy reaktora. Zapewnienie finansowania tej inwestycji, która pochłonie 40-60 mld zł, jest kluczowe dla jej przyszłej realizacji.

„Dlatego potrzebne jest jak najszybsze rozpoczęcie przez rząd publicznej dyskusji odnośnie dostępnych i akceptowalnych mechanizmów wsparcia warunkujących rentowność tego przedsięwzięcia.

Dyskusja o mechanizmach wsparcia warunkujących rentowność tego przedsięwzięcia oraz cenach energii z elektrowni jądrowych nie powinna być odkładana" - czytamy w liście Lewiatana. Konfederacja Lewiatan wyraża jednocześnie gotowość do udziału w publicznej dyskusji prowadzonej z udziałem przedstawicieli rządu w sprawach związanych z projektem jądrowym w Polsce oraz apeluje o sprawne wdrażanie Program Polskiej Energetyki Jądrowej.

Przypominam ,że to my zafundujemy sobie z podatków reaktor jądrowy starej generacji ,którego koszta użytkowania , utylizacji będą zabójstwem dla polskiego skarbu państwo o ile nie przyczyni się do katastrofy na skale światową...

Bo liczy się masoński zysk i kasa , znajomości ,lobbing , elektrownia atomowa na ziemi niczyjej zagrożona atakiem atomowym Rosji, NATO , Ukrainy czy Chin ... To iście wymarzony scenariusz dobicia kłopotliwego narodu ...

Czym się kończy użycie energii jądrowej : newspaper.hvs.pl/nie-tylko-czarnobyl-czelabinsk

Alternatywa od Ligi Świata !

Andrea Rossi potwierdził, że zamówienia na elektrownie podgrzewające wodę E-cat są obecnie zbierane przez Leonardo Corporation, co można nazwać początkiem procesu komercjalizacji technologii E-cat.

Po sukcesie testu 28 października 2012r, w Bolonii jedno Mega-Wattowej elektrowni zasilanej przez technologię zimnej fuzji, zostało ogłoszone, że zespół Rossiego już zrealizował jedną dostawę, a teraz pracuje nad drugą. Jedno Mega-Wattowa elektrownia E-cat kosztuje 2.000.000 dolarów i jest przeznaczona dla podmiotów gospodarczych.

Niedawne ogłoszenie z Leonardo Corporation dotyczy 10 kW ciepłowni przeznaczonych dla domów. Każda jednostka wyceniana jest po 400 euro za każdy kW ciepła. Sprowadza się to do tego, że jednostka 10 kW będzie kosztowała 5.400 USD za 10 Kilo-Watt jednostki ciepła.

Zgodnie z zapowiedziami Rossi, obecnie zbiera nazwiska osób lub podmiotów gospodarczych zainteresowanych zakupem produktu katalizatora energetycznego.

Jak tylko liczba potencjalnych nabywców osiągnie 10.000 nazwisk, masowa produkcja urządzeń zostanie rozpoczęta. Rossi ujawnił również, że w tym projekcie pracuje z innymi naukowcami zajmującymi się reakcją nuklearną wytwarzającą niskie poziomy energii, co pozwoli na łączenie list potencjalnych nabywców.

Rejestracje już się rozpoczęły a Rossi pojawił się w wywiadzie radiowym, gdzie wytłumaczył niektóre z kwestii certyfikacji E-cat. W tym samym wywiadzie poinformował również, że 10 kW elektrownie zostaną udostępnione za niespełna rok.

Cena 10 kW jednostki cieplnej jest wyceniona na 5.400 dolarów. Oznacza to, że korzystanie z urządzenia obniży koszt ciepła do 0,54 dolarów / Watt. Rossi stwierdził również w wywiadzie radiowym, że urządzenie E-cat będzie działać 20/30 lat.

W skrócie, te ostatnie informacje pokazują, że oprócz dostępności jedno Mega-Wattowej ciepłowni, jednostki E-cat dla domów również będą bardzo szybko dostępne dla szerokiej publiki.

Jak to działa?
Proces, który umożliwia działanie urządzenia nazywa się Zimną Fuzją lub Low Energy Nuclear Reaction (LENR). Nikiel jest łączony z wodorem i przekształca się w miedź. Jest to egzotermiczny proces jądrowy, który uwalnia energię na około 10MeV na reakcję atomową w porównaniu do spalania wodoru, który wydziela tylko 1.5eV na reakcję atomowa (spalając H2 O2).

Na atom, egzotermiczny proces ma zawartość energetyczną ponad milion razy większą niż jakikolwiek inny proces chemiczny (pod względem masy).

Energia wytwarzana przez E-cat posiada następujące cechy:

- Wysoka gęstość paliwa (200 000 razy gęstość oleju)
- Niskie koszty paliwa (1 kg Ni ma równoważność 200 000 kg ropy naftowej)
- Niskie koszty eksploatacji i konserwacji (modułowa konstrukcja pozwala na minimalne koszty utrzymania)
- Minimalny koszt transportu paliwa (tylko 2 tankowania na rok ciągłej pracy)
- Zero emisji dwutlenku węgla
- Zero hałasu (jedynie hałas urządzeń pomocniczych <50dB)

Więcej na temat E-Cat: ecatreport.com, ecat.com

Takich firm jest kilka chcemy je skupić na terenie polski.
Proszę sobie obliczyć 5400 dolarów x 3,2 zł = 17280 złotych / 30 lat = 576 złotych rocznie za ogrzewanie!

Obrazek

Ogrzewanie bez ryzyka, bez odpadów, bez szkodliwego wpływu dla natury , brak potrzeby kosztownej utylizacji ... A przede wszystkim bez ryzyka zawyżonych rachunków i bez łaski szantażujących Polskę niestabilnych emocjonalnie mocarstw masońskich !!!

Jeśli poprzecie nas nikt nie wykupi tego typu firm tylko po to aby je przejąć i zamknąć !!!

Świat jakiego nie znacie daje niesłychane możliwości tworzenia rzeczy niezwykłych !

Liga Świata
Opublikowano 3rd February 2016, autor: Liga Świata
https://ligaswiata.blogspot.com/2016/02 ... olsce.html
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 03 sie 2017, 08:37

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 03 sie 2017, 09:26

Niech ich szlag najjaśniejszy trafi.
Ufam, że nie zdążą tego paskudztwa nam zafundować. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 916
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1115 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: Jancio » czwartek 03 sie 2017, 21:46

Za co się wezmą to zaczynam mieć deja vu. Minister sprawiedliwości z uprawnieniami większymi niż za bolszewi Elektrownia atomowa po 40 latach wraca do Żarnowca
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 03 sie 2017, 22:02

Jeszcze nie wraca bo to na te czas tylko typy ale również stawiam na Żarnowiec.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 19 sie 2017, 10:49

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 02 wrz 2017, 22:59

Jaśkowski - promieniowanie z Belgii

https://www.youtube.com/watch?v=XG9dfqqn3wU

Opublikowany 2 wrz 2017
Instrukcja jak postępować w przypadku wystąpienia skażenia radioaktywnego pochodzącego z awarii elektrowni atomowej.
1 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 04 wrz 2017, 14:15

REAKTOR JĄDROWY W TIHANGE- KORESPONDENCJA Z BELGII - Yvette Popławska - 03.09.2017 r.
https://youtu.be/dVG6uXaeGcg
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... VG6uXaeGcg


STUDIO - VTV1

Opublikowany 3 wrz 2017
AKTUALNA SYTUACJA W BELGII
Rozmowa z dnia 03.09.2017 r. - bezpośrednio na żywo z Limburgii w Belgii 30 KM od Tihange - korespondencja Yvette Popławska, dziennikarka i reporterka
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 04 wrz 2017, 14:28

..to przecieka czy nie, bo jeszcze nie oglądałem?
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 04 wrz 2017, 15:45

Dziś wieczorem będzie ciąg dalszy tego kanału i zobaczymy.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14307
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 04 wrz 2017, 17:51

http://paa.gov.pl/aktualnosc-305-komuni ... elgii.html

Komunikat - w elektrowni Tihange w Belgii nie było awarii
02-09-2017

W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa belgijskiej elektrowni jądrowej Tihange, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że na terenie elektrowni nie doszlo do awarii, a w związku z tym nie istnieje jakiekolwiek zagrożenie radiacyjne. Dystrybucja tabletek ze stabilnym jodem na terenie okolic elektrowni jest działaniem wynikającym z polityki bezpieczeństwa i nie wynika z jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej. Dzięki temu mieszkańcy są wyposażeni w środki bezpieczeństwa, gdyby do ewentualnej awarii doszło kiedykolwiek w przyszłości.

Uwzględniając powyższe, nie należy podejmować żadnych działań, a w szczególności przyjmować preparatów z jodem na własną rękę.
Cytowane w informacjach medialnych "mikropęknięcia" w reaktorze elektrowni jądrowej Tihange są w istocie drobnymi, powierzchniowymi (kilka milimetrów) pęknięciami w grubej na kilkanaście centymetrów stalowej obudowie zbiornika ciśnieniowego reaktora. Pierwsze z nich zostały wykryte w 2012 r. i wtedy też zostały one gruntownie przebadane przez belgijski urząd dozoru jądrowego FANC (Federaal Agentschap voor Nucleaire Controle). Wyniki tych analiz wskazują, że pęknięcia nie mają wpływu na bezpieczeństwo reaktora. Obecnie elektrownia pracuje normalnie.

Państwowa Agencja Atomistyki jako dozór jądrowy prowadzi bieżący monitoring sytuacji radiacyjnej kraju 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Nie nastąpiło jakiekolwiek podwyższenie poziomu promieniowania jonizującego nad terytorium Polski. Z danych monitoringowych Komisji Europejskiej (system EURDEP) wynika, że sytuacja radiacyjna w Europie również nie odbiega od normy (brak zagrożenia radiacyjnego).
oczywiście to komunikat oficjalny.
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17610
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 04 wrz 2017, 21:58

REAKTOR - NIEMCY - SYTUACJA W AACHEN - Iwona Porożyńska - 04.09.2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=AyHNdTPmHjQ

Opublikowany 4 wrz 2017

Rozmowa z autorką książek - Iwoną Porożyńską, mieszkająca na stałe na terenie Niemiec
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Elektrownie atomowe - czy są potrzebne Polakom?

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 04 wrz 2017, 22:39

m.eska.pl pisze:Skażenie radioaktywne w Polsce 2017? Ministerstwo o zagrożeniu z elektrowni w Tihange
04.09.2017 | 10:56
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (157.83 KiB) Przejrzano 4925 razy
Skażenie radioaktywne w Polsce? Regionalny system ostrzegania wydał w weekend informację na temat zagrożenia związanego z blokiem belgijskiej elektrowni atomowej Tihange, znajdujacej sie 70 km od granicy z Niemcami, który ma na powłoce tysiące mikropęknięć. Władze niemieckiego landu Nadrenia-Północna Westfalia wydały mieszkańcom tabletki z jodem, na wypadek gdyby doszło do awarii w belgijskiej elektrowni. Czy skażenie może dotrzeć do Polski?

Chmura radioaktywna w Polsce 2017?

Czy chmura radioaktywna zagraża Polsce? Województwa leżące przy granicy z Niemcami dostały systemem ostrzegania oficjalną informację na temat zagrożenia związanego z belgijską elektrownią. Jak czytamy w informacji MSWiA, "Rządowe Centrum Bezpieczeństwa pozostaje w stałym kontakcie z Państwową Agencją Atomistyki, która aktualnie nie otrzymała informacji o jakiejkolwiek awarii ze strony belgijskiej, ani poprzez inne kanały informacji."

[attachment=0]Przechwytywanie 1.PNG[/attachment]

Skażenie radioaktywne w Polsce?

Ministerstwo uspokaja, że obecnie stacje pomiarowe nie wykazują podwyższonych dawek promieniowania. Polska Agencja Atomistyki wyjaśnia, że w elektrowni w Tihange nie doszło na razie do żadnej awarii, a tabletki są w Niemczech rozdawane zapobiegawczo. Stopień promieniowania w Polsce jest stale monitorowany. Gdzie sprawdzić jakie jest promieniowanie w Polsce? Na stronie PAA >> znajdziesz grafikę z najnowszymi wskazaniami

Obrazek
Mapa promieniowania gamma / http://www.paa.gov.pl/monitoring.html
Ilustracja do artykułu: Skażenie radioaktywne w Polsce 2017? Ministerstwo o zagrożeniu z elektrowni w Tihange
http://m.eska.pl/news/skazenie_radioakt ... a0S19GkIzn
Załączniki
Przechwytywanie 1.PNG
Przechwytywanie 1.PNG (143.7 KiB) Przejrzano 4925 razy
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

ODPOWIEDZ