Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Ekologiczna uprawa warzyw i owoców.

cedric
Posty: 6205
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3834 razy
Otrzymał podziękowanie: 9778 razy

Re: Ekologiczna uprawa warzyw i owoców.

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 13 lip 2021, 00:54

https://jaw.pl/2021/07/niekoszone-trawn ... owizyjnej/
” Na facebookowym profilu ADS 2 Podwale opublikowano zdjęcia wykonane z użyciem kamery termowizyjnej, dzięki którym możemy zobaczyć różnice w temperaturach między terenem ze skoszonym a nieskoszonym trawnikiem. Ta, jak się okazuje, wynosi nawet do 10 stopni Celsjusza. Nieskoszony zieleniec, wg zdjęć kamerą termowizyjną, działa niemalże jak klimatyzacja.”
0 xcedric
Posty: 6205
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 154
Podziękował: 3834 razy
Otrzymał podziękowanie: 9778 razy

Re: Ekologiczna uprawa warzyw i owoców.

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 03 paź 2021, 11:38

https://ecoreactor.org/elektrostymulacja-roslin/
” Spis treści1 Elektrokomunikacja, a elektrostymulacja roślin2 Zalety stymulacji sygnałami elektrycznymi3 Hydroponika jako przestrzeń innowacji4 Magnetica – elektrostymulacja roślin po Polsku5 Źródła:”
, to było znane na pocz. XX w. i dawało niesamowite plony. Jak wiadomo korzenie mają mitochondria , a te działają wg stałych reguł, o czym jest wątek w medycynie mitochondrialnej.
Innym źródłem energii są melaniny (czarnoziemy) i podczerwień (piasek), a poza tym mozna jest wspomagać róznicą napięć. Na kongresie elektrokultury na pocz. XX w. wykładał Polak o nazwisku Piłsudki , ale nie ten polityk. Niestety nie mam teraz linku do tego artykułu . Są dostępne książeczki o elektrokulturze.
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... 25#p120086
0 xODPOWIEDZ