Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Komunikacja z zwierzętami i roślinami

filiżanka
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 13:29
x 2
x 7
Podziękował: 646 razy
Otrzymał podziękowanie: 582 razy

Komunikacja z zwierzętami i roślinami

Nieprzeczytany post autor: filiżanka » wtorek 03 lut 2015, 09:32

Wykład wiele wnoszący nie tylko do relacji naszych z innymi Ziemianami ale tak naprade tłumaczący w prosty sposób jak odczuc stan jedności z wszystkim, współodczuwanie, nieoddzielenie.
Wstawiłam w odzielnym temacie,bo bardzo pomocny dla tych co biegną, choć też pasuje do np. człowieka energetycznego ;)
http://www.youtube.com/watch?v=u6fqDsLV7ak
1 x



Awatar użytkownika
belfanior
Posty: 392
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 11
x 24
Podziękował: 1359 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Komunikacja z zwierzętami i roślinami

Nieprzeczytany post autor: belfanior » wtorek 03 lut 2015, 20:18

Dzieki!!!Super filmik! :D :D :D
Mam w domu 3 koty...zaraz zaczne... :mrgreen:
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Komunikacja z zwierzętami i roślinami

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 03 lut 2015, 22:56

Też mam trzy koty, albo inaczej, to one mnie mają :lol:
Komunikacja jest najczęściej wówczas gdy to one chcą mi przekazać, że mają swoje potrzeby.
Juz mnie nauczyły i rozróżniam komunikaty; jeść, bawić się, boli, daj mi spokój, jestem; zły, smutny, obrażony, zaskoczony, zniecierpliwiony, znudzony, rób to szybciej, chce nagrodę i wiele innych.
Najstarsza kotka często chroni sie w mojej strefie/przytula, przed atakami bardziej agresywnego kota, który uzurpujesobie prawo bycia przywódcą.
Koty osobiste mam od 18 lat i juz wielokrotnie próbowałam tej metody o której w filmie.
Poraz pierwszy spotkałam się z nia w książce S. Fitzpatrick "Jak rozmawiać z kotem".
Dla sceptycznych umysłów nie jest przeznaczona.
Sonya głównie skupia sie na opisywaniu możliwości telepatycznego porozumiewania się z kotem, a także uzdrawiania zwierząt myślą i dotykiem.
Autorka poprzez opowiadanie o rozwiązywaniu problemów na linii kot — człowiek, uzmysławia nam, że przyczyną „problemów” z kotem nie jest kot.
To kot ma problem z człowiekiem, a zmianą swojego zachowania daje o tym znać.
Doświadczenia autorki są fascynujące.
Dzięki swojej niesamowitej zdolności porozumiewania się ze zwierzętami uratowała wiele małych istot.
Chyba nie jest to dostępne dla każdego. Autorka uwrażliwia na kocią, bardzo skomplikowaną naturę.
Ci, którzy mają koty pewnie kiedyś dotrą do tej książki.
cyt; jedną z recept jak dotrzec do kociej głowy;
Chcąc zrozumieć „koci język", trzeba zdać się na intuicję i instynkt. Dla człowieka normą jest porozumiewanie werbalne, nie doceniamy więc wizualizacji pozostającej poza granicami języka mówionego.
Koty posługują się szeroką gamą obrazów, doznań zmysłowych i uczuć.
Chcąc zrozumieć ich język, powinniśmy nie tylko próbować poznać i wykorzystać taki sam sposób komunikacji, ale także poddać się naszym własnym instynktom, intuicji i emocjom. Świat, w którym żyją koty, nie posługuje się mową. Technika jest ta sama, ale słowa będziemy słyszeć tylko we własnej głowie.
Trzeba w ciszy słuchać, czuć i wyobrażać sobie to, co się dzieje wokoło. Nie rozpraszając umysłu innymi myślami, stopniowo osiągniemy spokój wewnętrzny.
Powinien przyjść w sposób naturalny, nie należy niczego przyspieszać. Im bardziej zrelaksowane ciało i umysł, tym łatwiej otworzyć się na myśli kota.

I jeszcze jedna zabawna recepta;
Myśl jak kot. Te ćwiczenia najłatwiej jest wykonać w astralu, bowiem tam w realistyczny sposób możesz się przemienić w każde zwierze. Później wystarczy oddzielić od tego całą 'kociość' I viola, myślisz jak kot, poruszasz się jak kot a nawet działasz jak kot. Tylko uważaj na kocimiętkę. Nie no żart oczywiście.
Od kota dobrze się nauczyć charakterystycznego sposobu chodu. Kot chodzi w taki sposób cichy i zgrabny, oszczędzając przy tym energię, cały czas jest świadomy ziemi po której stąpa. Warto się nauczyć kociego chodu, chociażby po to, że dzięki temu można uniknąć zdeptania różnych zwierzaków, czy przebicia stopy czymś ostrym. Z węchem i wzrokiem jest trudniej, bo nie mamy do tego odpowiednich receptorów.
Umysł kota to w sumie też coś co stosuję w codziennym życiu.
Ta technika pozwala się zrelaksować, odpłynąć. Czasami lubię swojemu kotu zrobić taki joke. Nie wiem czy to rozumie. Dawno tego nie robiłem. Przybieram szybko odpowiedni stan i robię na kota skok kota. To naprawdę fajne. Za pierwszym razem nawet się przestraszył Stan umysłu jest naprawdę ciekawy. Skok napływa, napływa, pęcznieje coś takiego w umyśle aż nagle musi się wyzwolić pod postacią błyskawicznego ruchu. To naprawdę świetna zabawa


Dla niedowiarków.... :lol:
W badaniach przeprowadzanych w Australii obserwowano pozytywny
wpływ na wskaźnik przeżycia w ciągu roku po ataku serca, poprawę
pracy serca i stabilizację ciśnienia krwi u osób pozostających w bliskim
kontakcie ze zwierzętami.
Z wyników badań właścicieli zwierząt domowych widać, że rzadziej
chodzą do lekarza pierwszego kontaktu i rzadziej chorują.
Patrząc na kota w kontekście medycyny niekonwencjonalnej zdaje mi się, że stoi na jednym z ważniejszych miejsc.
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Komunikacja z zwierzętami i roślinami

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 03 lut 2015, 23:11

fajnie, że napomknęłaś, iż chodzi ogólnie o zwierzęta, a nie tylko o koty.
Znam przyład człowieka, który żyje tylko dlatego, że jego pies wyczuł u niego coś niewłaściwego w jego stanie zdrowia.
myślę, że zwierzęta nie potrafią rozróżniać dolegliwości człowieka ale, za to doskonale wyczuwają niewłasciwości w naszym funkcjonowaniu, a wspomniany pies uratował owego człeka przed zejściem, na skutek zawału serca.

Dość długo byłem przeciwnikiem kotów, nie dla jakichś kaprysów (rasowych, to osobiste doświadczenia), a zawsze kochałem psy.
Dziś doceniam, kocham wszystkie zwierzęta, łącznie z kotami.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Komunikacja z zwierzętami i roślinami

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 03 lut 2015, 23:19

abcd pisze:fajnie, że napomknęłaś, iż chodzi ogólnie o zwierzęta, a nie tylko o koty.

Pisze o kotach, bo o nich wiem duuuzo.
Jestem przekonana na 1000%, że te wszystkie niesamowite historie dotyczą zwierząt w ogólnym sensie.
Poniewaz psy i koty stanowia najliczniejszą grupę udomowionych najwcześniej/najdłuzej na przestrzeni dziejów, to dzięki temu wiemy o nich sporo, ale nadal niewiele...co stwierdzam ze smutkiem.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Komunikacja z zwierzętami i roślinami

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 04 maja 2016, 23:54

Pozaziemskie grzyby,najstarsze żywe istoty na Ziemi są zdolne do kontaktów telepatycznych

https://www.youtube.com/watch?v=EoyIfBXHxHI

Opublikowany 30.04.2016
Fragment :Spouses Irradia – seminarium we Wrocławiu
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Komunikacja z zwierzętami i roślinami

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 09 lip 2017, 00:06

O czym mówia pająki

https://www.youtube.com/watch?v=uEkw_qJyRZI

Opublikowany 3 lip 2017

Ten film opowiada o badaniach prowadzonych przez pana Jana Łabowskiego dotyczących zachowań pająków przed nadchodzącym trzęsieniem ziemi. Ponad czterdziestoletni okres obserwacji doprowadził do zaskakujących wniosków.

Niezwykłe pająki

https://www.youtube.com/watch?v=K54kfCgNBp8
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Komunikacja z zwierzętami i roślinami

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 07 sty 2018, 23:56

Jezyk Roslin - Agnieszka Zell

https://www.youtube.com/watch?v=KbJiBaWbM1k

Opublikowany 7 sty 2018
Agnieszka Zell prezentuje przegląd publikacji anglojęzycznych dot. języka roślin.
0 x



ODPOWIEDZ