Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Globalne ocieplenie - mit!

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 15
Podziękował: 5088 razy
Otrzymał podziękowanie: 1608 razy

Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 27 sie 2014, 19:24

Dyskutowaliśmy o ty przekręcie na poprzednim forum >> więc może nie będę się specjalnie rozpisywał, w to miejsce zamieszczę ciekawy film, w którym Tadeusz Mroziński stara się w dość prosty sposób wytłumaczyć mechanizmy powodujące tego typu zjawiska zachodzące cyklicznie na naszej Ziemi:

Globalne ocieplenie a ruch precesyjny Ziemi - Tadeusz Mroziński - 12.08.2014
https://www.youtube.com/watch?v=i9DOvxGqfQU#t=33
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 15
Podziękował: 5088 razy
Otrzymał podziękowanie: 1608 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 27 sie 2014, 21:52

Trzeba troszku rozruszać ten temat ;)

Tomasz Cukiernik pisze:Ekolodzy oszukują opinię publiczną
Autor: wnp.pl (Tomasz Cukiernik) | 24-11-2008 10:21

Ekolodzy bezpodstawnie straszą obywateli kłamstwami dotyczącymi ocieplenia klimatu Ziemi - uważa dr Tomasz Teluk, autor nowej książki "Mitologia efektu cieplarnianego".

- Termin "efekt cieplarniany" został stworzony w latach 90. ubiegłego wieku, aby zjednoczyć lewicę, osłabioną politycznie po sukcesach rządów Ronalda Reagana i Margaret Thatcher - uważa autor książki.

Według Tomasza Teluka, globalne ocieplenie to wielki biznes, na który przeznacza się rocznie miliardy dolarów. Można zauważyć jednoznaczną zależność, że jeśli badania prowadzone są z pieniędzy podatników, potwierdzają one tezę o zagrożeniach, związanych z globalnym ociepleniem.

Jednak naukowe fakty przemawiają za tym, że teza o efekcie cieplarnianym powstałym w wyniku działalności człowieka jest fałszywa. Przeciwko ekologicznym kłamstwom protestowało kilkadziesiąt tysięcy najwybitniejszych naukowców z całego świata, w tym wiele międzynarodowych autorytetów zajmujących się naukami przyrodniczymi oraz laureatów Nagrody Nobla.

Największym kłamstwem ekologów jest uczynienie z dwutlenku węgla, gazu niezbędnego do rozwoju życia na ziemi, groźnej dla życia trucizny.
Fanatyczni obrońcy środowiska naturalnego osiągnęli ów cel za pomocą manipulacji środkami masowego przekazu, dominując debatę publiczną, tak jak kiedyś hitlerowcy czy marksiści.

Autor w swojej książce przedstawia dowody, że ekolodzy wynajmują do tego celu agencje lobbystyczne i public relations. Specjaliści ds. public relations zasugerowali im odwoływanie się do ludzkiego lęku, stąd popularne w mediach wypowiedzi, że "gatunek ludzki nie przetrwa globalnego ocieplenia" bądź, że "skutki globalnego ocieplenia mogą być gorsze od wojny światowej czy obecnego kryzysu finansowego".

Tomasz Teluk przytacza także liczne cytaty przywódców organizacji ekologicznych, w których przyznają, że celowo posługują się kłamstwem. Ekologiczni guru porównują człowieka do nowotworu i otwarcie wyrażając swoją pogardę dla życia ludzkiego.

Według przytoczonych danych źródłowych, założone cele ograniczenia emisji gazów cieplarnianych są nierealne do osiągnięcia, natomiast koszty poniesione dla ich osiągnięcia mogą spowodować długotrwałą recesję w europejskiej gospodarce.

Autor krytykuje także brak działań kolejnych polskich rządów, zmierzających do zabezpieczenia bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz interesów przedsiębiorstw działających w naszym kraju. Udowadnia, że europejska polityka energetyczna, bazująca na porozumieniu z Rosją, może okazać się w skutkach niekorzystna dla Polski.
http://energetyka.wnp.pl/ekolodzy-oszuk ... 1_0_0.html
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 8643
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 319
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12093 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 27 sie 2014, 22:15

Jeśli nie wiadomo o co chodzi to w 3D, chodzi o pieniądze. Chodzi o opłaty energetyczne, które sławetny senator USA wymyślił - piewca globalnego ocieplenia. A teraz my bulimy, a oni się śmieją.

Globalne ocieplenie, owszem następuje i pewnie to było w powyższym filmie, ale nie mam czasu ogladać, dodam tylko że mieszkańcy ziemi globalnie do tego ocieplenia dodają się w ok. 2 %, czyli tyle co kot napłakał, albo mniej. Głównym czynnikiem jest słońce i widać to doskonale na innych planetach naszego układu słonecznego, a to ocieplenie i ochłodzenie są cykliczne (mały okres lodowcowy itd.).

Robią nas w konia i tym razem bynajmniej nie nasi.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 5551
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 732
x 257
Podziękował: 9493 razy
Otrzymał podziękowanie: 10082 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 28 sie 2014, 11:59

Czeka nas kolejna ciepła i wilgotna zima?

Obrazek

Powoli kończy się meteorologiczne lato, dlatego coraz częściej zadajemy sobie pytanie: jaka będzie nadchodząca zima? Co prawda na szczegółowe prognozy jest jeszcze zbyt wcześnie, jednak ze wstępnych danych brytyjskiej oraz amerykańskiej służby meteorologicznej - MetOffice i NOAA - wynika, że będzie dość ciepło i wilgotno.
Kilka dni temu na stronach internetowych narodowego serwisu meteorologicznego Wielkiej Brytanii (MetOffice) oraz Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanologicznej i Meteorologicznej (NOAA) pojawiły się prognozy sezonowe. Eksperci za pomocą modeli meteorologicznych uchylili rąbka tajemnicy na temat nadchodzącej zimy.

Z opublikowanych map wynika, że - co najmniej - od listopada do lutego będzie utrzymywać się dodatnia faza NAO. Czym ono jest i jaką pogodę ze sobą niesie?

Zjawisko, które wpływa na pogodę i w Europie, i w Ameryce

NAO (czyli inaczej Oscylacja Północnoatlantycka) to zjawisko, które zachodzi na północnej części Atlantyku i wpływa na pogodę m.in. Europy oraz Ameryki Północnej. Chcąc zrozumieć istotę Oscylacji Północnoatlantyckiej, trzeba zdać sobie sprawę z istnienia dwóch znajdujących się nad Atlantykiem ośrodków ciśnienia: niżu islandzkiego i wyżu azorskiego.

Naukowcy z NOAA na swojej stronie internetowej wyjaśniają, że Oscylację Północnoatlantycką można rozpatrywać za pomocą dwóch indeksów: NAO- (faza ujemna) i NAO+ (faza dodatnia).

Dodatnia faza NAO poskutkuje łagodną zimą?

O fazie dodatniej mówi się, gdy wyż azorski jest silniej niż zwykle rozbudowany, a niż islandzki się pogłębia. Wówczas różnica ciśnień między tymi dwoma ośrodkami barycznymi staje się większa niż zazwyczaj. Czym to skutkuje?

Prędkość wiatrów nad Oceanem Atlantyckim wzrasta, a trasa wędrówki niżów polarnych przesuwa się na północ.
Zimą do Europy dociera wtedy więcej wilgotnego i cieplejszego powietrza z zachodu. Dlatego można spodziewać się bardziej mokrej i łagodnej pogody - podobnej do tej, która miała miejsce w tym roku.

A jeśli nadejdzie NAO-?

Z kolei w ujemnej fazie NAO słaby jest zarówno niż islandzki, jak i wyż azorski. Między tymi ośrodkami powstaje mniejsza różnica ciśnień. Dlatego też konsekwencje tej sytuacji są odwrotne do fazy dodatniej - mała prędkość wiatru i przesunięty na południe szlak niżów polarnych. W takiej sytuacji zima naszych szerokościach byłaby znacznie bardziej surowa i sucha.

Jak na razie jest zbyt wcześnie, by jednoznacznie stwierdzić, jaka będzie nadchodząca zima. Warto pamiętać, że do prognoz na tak odległy sezon trzeba podchodzić z dystansem.

Obrazek
Prognoza meteorologów z MetOffice, na której wyraźnie zaznacza się rozbudowany wyż azorski i pogłębiony niż islandzki
Obrazek

Eksperci z NOAA również prognozują nadejście dodatniej fazy NAO

Osobiście się cieszę że będzie łagodna zima ,ogrzewam gazem i chyba nie muszę pisac ile to kosztuje

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 9,1,0.html
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
belfanior
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 8
x 21
Podziękował: 1220 razy
Otrzymał podziękowanie: 865 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: belfanior » środa 03 gru 2014, 06:47

0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5769
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 382
x 219
Podziękował: 32196 razy
Otrzymał podziękowanie: 9148 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 06 gru 2015, 14:26

Za >filiżanką< zamieszczam film, który ona popełniła w innym temacie: viewtopic.php?f=24&t=254&start=75#p45215

filiżanka pisze:O tzw. ociepleniu klimatu, jak zwykle rzeczowo, Andrzej Bazgier w horyzoncie zdarzeń
https://youtu.be/wKc1pAlHyHA
http://www.youtube.com/watch?v=wKc1pAlHyHA
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 11660
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 595
Podziękował: 22028 razy
Otrzymał podziękowanie: 18782 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 27 gru 2015, 22:52

Anomalie temperaturowe obserwowane są obecnie w skali globalnej
ndz. 2015-12-27

Obrazek
Anomalia temperaturowa nad Europą

Wszyscy chyba zauważyli, że tegoroczny okres bożonarodzeniowy charakteryzuje wyjątkowo ciepła aura. Okazuje się, że wiosenne temperatury były notowane nie tylko na obszarze Europy, ale również w Ameryce Północnej. W Nowym Jorku, w Wigilię, odnotowano absolutny rekord temperatury dla tego dnia grudnia, gdy słupek rtęci zatrzymał się dopiero na 22 stopniach Celsjusza. W porcie Norfolk, termometry pokazały 28 stopni, co jest absolutnym rekordem w grudniu. Na Florydzie w Wigilię było tak gorąco jak w lecie. W Tampa temperatura osiągnęła rekordowe 28,9 stopni, za to w Brownsville w Teksasie 23 grudnia temperatura osiągnęła niesamowite jak na tę porę roku 32.8 stopni.

Obrazek

Analitycy twierdzą, że ciepłe masy powietrza przybyły do Stanów Zjednoczonych prosto z tropików. Strefa wysokiego ciśnienia nad Bermudami zadziałała jak "pompa", tłocząca gorące powietrza z tropikalnych obszarów Atlantyku w rejony północne. Fala rekordowego ciepła rozciągała się od Florydy do Quebecu. Temperatury tam panujące są typowe raczej dla maja niż dla grudnia.

Obrazek

W Europie również tej zimy jest bardzo wiosennie. Zaobserwowano na przykład zaskakującą anomalię temperaturową powierzchni Morza Adriatyckiego, która jest 1 do 2 stopni wyższa niż norma dla tej pory roku. Ciepło spowodowało w wielu miejscach późne kwitnienie roślin. Jest to zjawisko bardzo niekorzystne, zwłaszcza, że w każdej chwili nad Europę może wejść niż rosyjski, co będzie skutkowało znacznym ochłodzeniem, być może nawet zabójczym dla części kwitnących drzew owocowych i krzewów.

Meteorolodzy nie są w stanie powiedzieć, co powoduje obserwowane obecnie zmiany klimatu, ale niewątpliwie głównym podejrzanym jest szalejące na Pacyfiku zjawisko El Nino, które osiąga nigdy nieobserwowane poziomy. W oczywisty sposób wpływa to na cyrkulację atmosferyczną wywołując zmiany stałych kierunków poruszania się prądów strumieniowych w atmosferze, co może skutkować nietypowym przemieszczaniem się gorących mas powietrza.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/anoma ... -globalnej
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9415
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 656
x 183
Podziękował: 8177 razy
Otrzymał podziękowanie: 13908 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 25 kwie 2016, 12:22

Obrazek
..tak na wsch. Albionu dalej zimno, a na pln. lepiej nie mowic, nocami tez przymrozki,-
Globalne Ocieplenie Oziembienie
:lol:

W nocy w całym kraju były przymrozki. Temperatura spadła poniżej zera, przez co na roślinach i szybach samochodów pojawił się szron. Miejscami utrzymywał się jeszcze rano.

Prognoza pogody na dziś: w całym kraju mokro i chłodno - 25-04-2016


Choć mamy już koniec kwietnia, pogoda cały czas nas zaskakuje. W nocy w całej Polsce temperatura znacznie spadła i w wielu miejscach wystąpiły przymrozki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe w prawie wszystkich województwach kraju.

Szron i skrobanie szyb

Od rana dostajemy od Was zdjęcia na Kontakt 24. Przymrozki wystąpiły zarówno na południu, jak i na północy kraju. Reporter 24 Casimirus uwiecznił szron, który pojawił się w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie). Pokrył on nie tylko rośliny, ale także szyby samochodów. Zimno było także W Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). Jak poinformował coolwaldi, o godz. 5.40 termometry wskazywały tam -2 st. C.

Najniższa temperatura wystąpiła na południu Polski. Tam termometry wskazywały -4 st. C.

U Ciebie także wystąpiły przymrozki? Czekamy na Wasze zdjęcia. Przesyłajcie je na Kontakt 24.Źródło: TVN Meteo

Autor: zupi/rp

Śnieg w kwietniu? Taki klimat

09:06
Są miejsca, gdzie warto założyć grubą puchową kurtkę
Obrazek :mrgreen:
Śnieg w Zakopanem


Temperatura w ciągu dnia jest dodatnia, ale nocą miejscami spada poniżej zera. Mroźnej pogodzie towarzyszą opady śniegu, które wystąpiły w Bieszczadach, na Podhalu, na Ziemi Lubuskiej i Przedgórzu Sudeckim.


Prognoza pogody na dziś: w całym kraju mokro i chłodno - 25-04-2016


W Polsce sypnęło śniegiem, przez co w Karpatach zrobiło się biało. W Zakopanem aura jest zdecydowanie bardziej zimowa niż wiosenna. Wszystko za sprawą białego puchu, którego spadło tam kilka centymetrów.

Śnieg i przymrozki

Zimową aurę jeszcze dopełnia ujemna temperatura, która w nocy wystąpiła w niemal całym kraju. Najzimniej było na południu i zachodzie Polski. Termometry w Jeleniej Górze i Pile wskazywały -4 st. C.

Jak informuje nasza synoptyk Arleta Unton-Pyziołek, za obecną aurę odpowiedzialne są układy niżowe znad Skandynawii, Morza Północnego i Bałkanów. To one przeciągają zimne i wilgotne masy powietrza z północy.

Biało w Polsce

W Polsce kwietniowy, mokry śnieg spadł na Bieszczady, Podhale, a także lokalnie na Ziemię Lubuską i Przedgórze Sudeckie. W poniedziałek rano poprószyło w rejonie Słubic, w Zgorzelcu, Legnicy i Jeleniej Górze.

Jak długo potrwa "atak zimy"? Według autorskiej prognozy pogody Tomasza Wasilewskiego, początek tygodnia jeszcze będzie chłodny, ale tuż przed majówką czeka nas ocieplenie. Na termometrach zobaczymy wtedy do 20 stopni.Źródło: TVN24, tvnmeteo.pl

Autor: zupi/rp
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 14
x 52
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podziękowanie: 1621 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: barneyos » poniedziałek 25 kwie 2016, 12:46

W Poznaniu właśnie pada śnieg. I git.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5769
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 382
x 219
Podziękował: 32196 razy
Otrzymał podziękowanie: 9148 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 08 gru 2016, 09:55

wRealu24.pl pisze:
Zaskakujące odkrycie w zapiskach sprzed 100 lat! Co się tak na prawdę dzieje z Antarktydą?


Ponownie został wzięty na warsztat dziennik dwóch badaczy Antarktydy Roberta Falcona Scotta i Ernesta Shackletona, którzy na początku XX w. dopłynęli do kontynentu na statkach Terra Nova i Endurance. To co było tam zapisane zupełnie zmieniło pogląd naukowców na to co się obecnie dzieje na zamarzniętym lądzie!

Obrazek

Badacze przejrzeli 11 dzienników z lat 1897 - 1917. Opisane tam były trzy ekspedycje kapitana Scotta, dwie Shackletona. Najciekawsze jednak okazały się zapiski dotyczące poziomu lodu. Okazało się że wbrew temu co sądzono, pokrywa lodowa na Antarktydzie pozostaje niemal taka sama jak sto lat temu!

"Misje Scotta i Shackletona zostały zapamiętane w historii jako heroiczne, ale jednak nieudane. Okazuje się jednak, że dane zgromadzone przez tych badaczy, mogą dziś zupełnie zmienić naszą wiedzę na temat antarktycznego lodu. Jeśli poziom lodu 100 lat temu był tak niski jak teraz, podobny wzrost może nastąpić od teraz do połowy XXI w."


- twierdzi dr Jonathan Day, autor badań opublikowanych w magazynie "The Cryosphere".

Czyżby właśnie na naszych oczach upadał mit o tym, że działanie człowieka powoduje topnienie lodowców i zmianę klimatu? Okazuje się jednak, że globalne ocieplenie może tak naprawdę nie istnieć, a poziom lodu na Antarktydzie to wynik naturalnego cyklu. Potwierdza to też nagły i niezrozumiały dotychczas wzrost poziomu lodu, który rozpoczął się kilka lat temu.

wRealu24.pl
http://wrealu24.pl/services/2851-zaskak ... antarktyda
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5769
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 382
x 219
Podziękował: 32196 razy
Otrzymał podziękowanie: 9148 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 15 gru 2016, 21:28

Globalne ocieplenie a ruch precesyjny Ziemi - Tadeusz Mroziński - 12.08.2014

https://www.youtube.com/watch?v=i9DOvxGqfQU
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10795
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 444
Podziękował: 22644 razy
Otrzymał podziękowanie: 15673 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 19 kwie 2017, 13:04

,,Wiedza daje wolność, ale unieszczęśliwia”

W fałszywej wiedzy nie ma stałych logicznych elementów. Po to ją się tworzy aby następcy pseudonauki mieli pole do popisu i odpowiednie apanaże z naszych podatków, a przy okazji nam robili wodę z mózgu.

Kanadyjscy naukowcy WYMYŚLILI sobie nowy gaz cieplarniany


Obrazek

Naukowcy z Toronto w Kanadzie odkryli nowy, niebezpieczny gaz cieplarniany. Okazuje się, że jest on ponad 7 tys. razy silniejszy w swoim oddziaływaniu niż dwutlenek węgla, który jak dotąd był największym zagrożeniem dla klimatu na Ziemi.
Nowo odkryty gaz naukowcy nazwali perfluorotributyloaminą (PFTBA - red.). Według wyników badań naukowców opublikowanych w czasopiśmie "Geophysical Research Letters", PFTBA jest w stanie ocieplić klimat na Ziemi, aż o 7,1 tys. razy bardziej niż dwutlenek węgla.

PFTBA jest całkowicie sztucznym związkiem i nie powstaje w sposób naturalny. Jak dotąd nie jest też znany żaden proces, który pozwoliłby na usunięcie PFTBA z dolnych partii atmosfery. Może zatem pozostawać w niej potencjalnie przez setki lat. PFTBA jest niszczone w sposób naturalny w wyższych partiach atmosfery.
Jak narazie stężenie PFTBA w atmosferze jest dość niskie, znacznie niższe niż stężenie CO2, jednak już teraz można uznać go za znacznie bardziej niebezpieczny dla klimatu.
Doktor Drew Shindell, klimatolog z NASA, mówi w rozmowie z "The Guardian": "To jest dla nas ostrzeżenie. Ten gaz może mieć naprawdę potężny wpływ na zmiany klimatu, jeśli pojawi się go więcej. Musimy się upewnić, że jego ilość w atmosferze nie będzie wzrastać, bo może się okazać, że stanie się on jedną z największych przyczyn globalnego ocieplenia".
PFTBA jest tylko jednym z przykładów chemikaliów przemysłowych, które są produkowane przez fabryki. Nie ma jednak żadnych zasad, które kontrolują jego emisję. Naukowcy uważają w związku z tym, że powinna zostać utworzona nowa polityka klimatyczna, która zajęłaby się uregulowaniem tej kwestii.

(guardian.co.uk;phys.org/KK)

Źródło polskie: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/naukowc ... iany/tw0y6

Źródło oryginalne: http://www.theguardian.com/environment/ ... butylamineWobec obalenia teorii o tym wstrętnym CO2, które "ociepla" nam Ziemię (dowód: http://krecikowaty.blogspot.com/2013/05 ... -nasa.html ) trzeba było wymyślić - przepraszam: odkryć - nowego winowajcę !!

Tylko, że nasze media pominęły w tłumaczeniu oryginalnego artykułu bardzo istotny fakt dotyczący ilości "nowego gazu" w atmosferze: Stężenia PFTBA w atmosferze są niskie - 0,18 części na trylion w okolicy Toronto - w porównaniu do 400 części na milion do dwutlenku węgla. Więc PFTBA w żaden sposób nie wypiera spalania paliw kopalnych, takich jak ropa i węgiel, jako głównych czynników zmian klimatycznych.

(Tekst oryginalny: Concentrations of PFTBA in the atmosphere are low – 0.18 parts per trillion in the Toronto area – compared to 400 parts per million for carbon dioxide. So PFTBA does not in any way displace the burning of fossil fuels such as oil and coal as the main drivers of climate change.)

Czyli, możemy przyjąć że produkowane u nas w domu, np. w sypialni, tzw. podkołdernik jadowity, złośliwy lub napastliwy (zwane także zwykle: bąkami...) są bardziej szkodliwe dla klimatu, niż ten nowy wynalazek !! Ale żaden urzędnik nie podpisze się pod projektem opodatkowania naszych bąków, natomiast opodatkowanie PFTBA będzie odbierane jako walka z globalnym oszustwem, przepraszam: ociepleniem... ;)

Tylko, kto jeszcze wierzy w te bzdury... ? Na klimat na ziemi ma wpływ nie tylko nasza działalność (marginalnie "przyczyniamy się" do tego !) ale także organizmy żyjące w morzach i oceanach (które zajmują ponad 70% powierzchni Ziemi !) i aktywność Słońca...

http://krecikowaty.blogspot.com/2013/12 ... sobie.html
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9415
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 656
x 183
Podziękował: 8177 razy
Otrzymał podziękowanie: 13908 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 28 kwie 2017, 15:15

konic kwietnia 2017- Polska- globalne ocieplenie :lol:

Screenshot 2017-04-28 at 14.12.18.png
(412.6 KiB) Pobrany 301 razy
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9415
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 656
x 183
Podziękował: 8177 razy
Otrzymał podziękowanie: 13908 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 05 maja 2017, 12:11

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10795
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 444
Podziękował: 22644 razy
Otrzymał podziękowanie: 15673 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 05 maja 2017, 13:52

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas chłodniejszy niż zwykle maj. Prognozy Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej (NOAA) pokazują, że najniższych temperatur możemy spodziewać się na Pomorzu Gdańskim i Podlasiu.

A może by tak 'amerykańskie inne służby' przestałyby sypać na Europę chemię zasłaniającą słońce??! :twisted:
Hipokryci.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
tom1ek
Posty: 44
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 22:40
x 2
x 8
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 111 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: tom1ek » piątek 05 maja 2017, 21:37

No jasne że mit, tak kurcze na logikę - skoro według wszelkich danych NASA i nie tylko z roku na rok rośnie średnia temperatura na Ziemi, ale oprócz tego na Marsie, Jowiszu, Saturnie i innych planetach układu słonecznego... To chyba trzeba być jakimś opóźnionym w rozwoju żeby wysuwać wnioski, że to przez spaliny samochodów, freon z dezodorantów i lodówek, zwiększoną emisję CO2 przez przemysł itp.

Jaka zwiększona emisja CO2? Jakie spaliny z samochodów na Saturnie?!?! A może na Marsie?! Na Jowiszu?!?

To logiczne zatem, że zwiększa się intensywność promieniowania słonecznego w całym naszym układzie słonecznym i żadne działania człowieka tu na Ziemi nie mają na to większego wpływu. Naturalne cykle kosmiczne i tyle. A ci którzy się dali nabrać zapłacą za filtry, nowoczesne technologie zmniejszające emisję CO2 itp. - ktoś zarobi i to tylko chodzi.
Te dane o wzroście temperatur w całym układzie słonecznym są publicznie dostępne i można do nich dotrzeć, ale większość ludzi ma mózgi tak "wyprane", że większą prawdą są dla nich doniesienia medialne głównego nurtu niż dane naukowe. Ważniejsze co powiedzą w TV, co napiszą w brukowcach - co tam dane naukowe, lepiej płacić tym którzy chcą na nas zarobić, niż pomyśleć samodzielnie.
Żeby nie być gołosłownym tu pierwsza z brzegu jedna z wielu praca na ten temat:
http://www.lavoisier.com.au/articles/gr ... 2-2009.pdf
Zacytuję końcówkę. Są tam też przypisy, skąd autor czerpie swoje dane.:
WARMING ON OTHER SOLAR SYSTEM PLANETS AND MOONS.
Further evidence that CO2 is not the principle driver of warming on this planet is provided by the simultaneous warming of other planets and moons in our solar system, despite the fact that they obviously have no anthropogenic emissions of greenhouse gasses.
Mars, Triton, Pluto and Jupiter all show global warming, pointing to the Sun as the dominating influence in determining climate throughout the solar system.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9415
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 656
x 183
Podziękował: 8177 razy
Otrzymał podziękowanie: 13908 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 09 maja 2017, 21:02

..przyczyna jest inna niż paplają w TV, ale manifestacja w czasie też zróżnicowana:

"Zima w maju to już lekkie przegięcie". Sypnęło śniegiem

Obrazek
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5769
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 382
x 219
Podziękował: 32196 razy
Otrzymał podziękowanie: 9148 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 11 paź 2017, 14:28

B pisze:NASA potwierdza spadający poziom oceanów na całym świecie! Czy globalne ocieplenie to tylko oszustwo obliczone na opodatkowanie ludzkości?
(2017-10-10 08:26)

Obrazek
Źródło: Pixabay.com

Jak wiadomo zwolennicy teorii gobalnego ocieplenia od dawna wieszczą roztopienie się pokrywy lodowej w Arktyce i na Antarktydzie, co musiałoby doprowadzić do wzrostu poziomu mórz i oceanów. Tymczasem oficjalne dane NASA potwierdzają, że poziom ten spada. Może to oznaczać, że mamy w końcu namacalny dowód wskazujący na to, że opowieść o globalnym ociepleniu moze być zbiorem oszustw naukowych i przekłamywania danych, w celu wprowadzenia podatku węglowego i limitów emisyjnych, których celem nie jest ratowanie planety tylko zdławienie rozwoju przemysłu, ale tylko w niektórych krajach.

Na oficjalnej stronie NASA, której celem jest informowanie o zmianach klimatycznych na świecie pojawiły się dane, które wskazują, że poziom oceanów na świecie spada od niemal dwóch lat, w sumie o 2,5 mm. Może to oznaczać, że zachodzą procesy odwrotne od promowanych przez naukowców wierzących w świecką religię "globalnego ocieplenia". Wszak najniższy poziom oceanów w historii był wtedy, gdy cała ziemia zamarzła około 600 mln lat temu.

Obrazek

Logiczne jest zatem stwierdzenie, że skoro obecnie ten poziom spada, to znaczy, że lodu musi przybywać i rzeczywiście przybywa, tylko na biegunie południowym. Naukowcy skupiają się jedynie na Arktyce, bo tam rzeczywiście zachodza procesy wyglądajace na skutek ocieplenia, ale gdy tam jest nieco mniejsza pokrywa lodowa to wzrasta znacznie na Antarktydzie i odwrotnie.

https://youtu.be/HhMRpIRby8A

Mike Adams, naukowiec, który przez wiele lat zajmował się ochroną środowiska dodał, że jego zdaniem globalne ocieplenie to mit.

„Pracowałem w laboratorium wiele lat. Zajmowałem się główne badaniem zawartości metali ciężkich w wodach. Uważam, że ocieplenie klimatu to zwykła mistyfikacja, co łatwo można udowodnić czytając raporty NASA na temat środowiska naturalnego.”


Jednak siła środowiska zwolenników teorii globalnego ocieplenia polega na tym, że jest ono wspierane przez polityków. Dane na temat globalnego ocieplenia uwiarygadnia ONZ-owski IPCC (International Panel on Climate Change) czyli Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu. Ludzie ci nawet nie ukrywają, że ich celem nie jest badanie czy globalne ocieplenie istnieje tylko raczej udowadnianie, że jest ono faktem i wywołuje je działalnośc człowieka, a skoro fakty mówią inaczej, to tym gorzej dla faktów.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nasa- ... enie-tylko
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9415
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 656
x 183
Podziękował: 8177 razy
Otrzymał podziękowanie: 13908 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 05 sty 2018, 15:48

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5769
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 382
x 219
Podziękował: 32196 razy
Otrzymał podziękowanie: 9148 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 28 mar 2018, 19:16

Obrazek
1 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9415
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 656
x 183
Podziękował: 8177 razy
Otrzymał podziękowanie: 13908 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 27 gru 2018, 11:33

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9415
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 656
x 183
Podziękował: 8177 razy
Otrzymał podziękowanie: 13908 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 28 gru 2018, 11:18

"Bóg zapłaci za globalne ocieplenie" :P :P

https://youtu.be/970D8nGJfZY
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10795
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 444
Podziękował: 22644 razy
Otrzymał podziękowanie: 15673 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 10 sty 2019, 20:01

Jak przedwieczny chce pokarać, to rozum odbiera, ekolodzy są tak głupi
czy skorumpowani, czy jedno i drugie ?

https://www.naturalnews.com/2018-12-07- ... hesis.html
NIESAMOWITA lekcja naukowa od Adamsa:

Ekolodzy wypowiadają wojnę fotosyntezie w niesamowitych wysiłkach zmierzających do eksterminacji wszelkiego rozpoznawalnego życia na planecie Ziemia

Obrazek

12/07/2018 / autor Mike Adams

Wszyscy byliśmy uczeni, jak działa fotosynteza w liceum ... a przynajmniej powinniście się nauczyć, jak to działa.

Fotosynteza jest prawdopodobnie najważniejszym procesem metabolicznym na planecie i to właśnie z tego procesu zostaje rozwiązane prawie całe złożone życie.

Fotosynteza to proces, w którym rośliny wytwarzają energię metaboliczną.
Używając tej energii w połączeniu z materiałami pierwiastkowymi wyciągniętymi z powietrza i gleby, budują pnie drzew, rośliny żywnościowe, liście, pyłki, nasiona, łodygi i wszystko, co kojarzysz z żywymi roślinami.

Nawet algi wykorzystują fotosyntezę do wzrostu i podziału, dlatego mikroalgi, takie jak spirulina, potrzebują światła słonecznego do rozkwitu.

Fotosynteza jest podstawą większości sieci pokarmowych na świecie. Każdy racjonalny naukowiec zgodziłby się, że gdyby zatrzymano fotosyntezę, niemal całe rozpoznawalne życie na planecie Ziemi zostałoby wytępione . Jest to niewątpliwe.

Fotosynteza ma elementy:

1) Światło słoneczne - źródło energii świetlnej

2) Dwutlenek węgla - podstawowe źródło węgla, wykorzystywane przez rośliny do budowy prawie wszystkiego, czego potrzebują rośliny

3) Woda - wykorzystywana przez rośliny do utrzymania struktury, krążenia metabolicznych składników odżywczych itp.

Dlaczego te trzy elementy mają tak duże znaczenie?

Ponieważ ekolodzy ogłosili WOJNĘ dwóM z tych trzech elementów:

światłu słonecznemu i dwutlenkowi węgla.


Obrazek

Ekolodzy toczą wojnę z fotosyntezą i całym życiem roślin na planecie Ziemia

Wydaje się to niemożliwe, ale ekolodzy toczą wojnę z dwoma z trzech podstawowych czynników potrzebnych do podtrzymania procesu fotosyntezy.

Po pierwsze, toczą wojnę z węglem i często słyszysz, jak mówią o "wojnie z węglem" lub "sekwestracji węgla" - sposobem na zakopanie węgla w ziemi, aby usunąć go z powietrza atmosferycznego.

Ekolodzy zadeklarowali nawet, że dwutlenek węgla jest "zanieczyszczeniem" nawet wtedy, gdy jest najważniejszą molekułą wspomagającą fotosyntezę i prawie całe życie roślin na całej planecie.

Tylko kompletny kretyn ogłosiłby wojnę cząstce życia, która podtrzymuje drzewa, lasy, rośliny, rośliny żywnościowe, trawy, algi i wodorosty, ale to właśnie zrobili ekologowie.

Ich celem jest całkowite wyeliminowanie dwutlenku węgla z atmosfery - wynik, który zniszczyłby wszystkie rozpoznawalne życie na Ziemi .

Wszystko w imię bycia "zielonym", oczywiście, ponieważ sygnalizacja cnoty jest ważniejsza niż faktyczne wspieranie żywych organizmów w tych dniach.Ekolodzy wydają się być całkowicie nieświadomi faktu, że wszyscy ludzie, rośliny, zwierzęta i owady są formami życia opartymi na węglu .

A to dlatego, że prawie każda cząsteczka w twoim ciele zawiera węgiel.

Jesteś stworzony z węgla . Witamina C jest wykonana z węgla. Przeciwnowotworowe składniki odżywcze w brokułach są wytwarzane z węgla.

Czekaj ... nie wiedziałeś o tym?

Co zaskakujące, bardzo niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że witaminy, olejki eteryczne, kwasy tłuszczowe, naturalne leki, a nawet farmaceutyki są prawie wszystkie wykonane z węgla.

Aby to udowodnić, odwiedź stronę ChemSpider.com i wyszukaj dowolną substancję fitochemiczną.

Jeśli szukasz "kwasu askorbinowego" - witaminy C - otrzymasz tę stronę witaminy C, która ujawnia

wzór cząsteczkowy kwasu askorbinowego: C6H8O6 .

Ta formuła oznacza oczywiście, że jedna cząsteczka witaminy C składa się z 6 atomów węgla, 8 atomów wodoru i 6 atomów tlenu. Odwzorowane na diagramie 2D cząsteczka wygląda następująco:

Obrazek

Jeśli nie jesteś chemikiem, możesz się zastanawiać: "Więc gdzie jest węgiel?"

Chemicy śmieją się z tego pytania, ponieważ każde przecięcie czarnych linii wskazuje na atom węgla . Atomy węgla są tak powszechne w chemii organicznej, że chemicy nawet ich nie zauważają, ponieważ każdy diagram byłby zaśmiecony symbolem węgla.

Jak pokazuje diagram molekularny, witamina C składa się tylko z trzech pierwiastków: węgla (C), wodoru (H) i tlenu (O). Nic więcej.

Czarne linie nie są elementami; wskazują jedynie wiązania chemiczne.

Podwójne linie oznaczają podwójne wiązania, a linie schodowe wskazują orientację 3D elementów.

Rośliny wykorzystują te same trzy elementy do budowy milionów różnych cząsteczek, w tym substancji odżywczych i antybiotyków fitochemicznych

Czy zauważyłeś, że te same trzy elementy występują również w fotosyntezie? CO2 dostarcza węgiel. H2O dostarcza wodór. Światło słoneczne dostarcza energii. Witamina C jest syntetyzowana przez rośliny wykorzystujące do syntezy dwutlenek węgla, wodór i energię metaboliczną .

Każdy ekolog, który nienawidzi dwutlenku węgla, musi także nienawidzić witaminy C, leków ziołowych, olejków eterycznych, składników odżywczych, barwników roślinnych i olejów omega-3 ... ponieważ wszystkie są zrobione z węgla . Jeśli prowadzisz wojnę z węglem, toczycie wojnę z samym życiem.

Wiele osób, które chcą uratować naszą planetę, to także zdrowe oleje roślinne, takie jak omega-3 lub DHA. Co ciekawe, ponieważ DHA - kwas dokozaheksaenowy - składa się tylko z trzech elementów. Chcesz zgadnąć, co to jest?

Węgiel, wodór i tlen. ( C22H32O2 )

Obrazek

DHA jest syntetyzowany przez różne gatunki glonów i wykorzystuje węgiel, wodór i tlen w celu wytworzenia DHA, silnego składnika stymulującego mózg, który wspomaga rozwój neurologiczny niemowląt.

Ekolodzy muszą myśleć, że DHA jest zły, ponieważ jest zrobiony z węgla.

W rzeczywistości miliony użytecznych cząsteczek są zbudowane z węgla . Wiele z nich jest syntetyzowanych przez rośliny wykorzystujące jedynie węgiel (z CO2), wodór (z wody) i tlen (z wody lub CO2).

Ekolodzy, którzy toczą wojnę z węglem, toczą wojnę z ŻYCIEM

Prawie każda cząsteczka, którą cenisz - i prawie każda cząsteczka, z której jesteś zrobiony - jest wykonana z węgla. Jeśli prowadzisz wojnę z węglem, prowadzisz wojnę z LIFE na planecie Ziemia. Jeśli chcesz wyeliminować dwutlenek węgla, pracujesz nad eksterminacją życia. Prawdopodobnie obecnie 90% studentów uważa, że ​​dwutlenek węgla jest "zanieczyszczającym" i politycznie wspierają wszelkie wysiłki, aby je wyeliminować, nawet jeśli spowodowałoby to globalny kryzys ekologiczny i wymarcie ludzkości.

Co zadziwiające, ekolodzy zostali tak głęboko wypłukani z mózgu i świadomie źle wykształceni, że tak naprawdę uważają węgiel za zły. Muszą także nienawidzić siebie, ponieważ 96% ludzkiego ciała składa się tylko z czterech elementów: tlenu, węgla, wodoru i azotu. Około 18% twojego ciała to węgiel ,
https://www.livescience.com/3505-chemis ... -body.html
pod względem masy cząsteczkowej. Jeśli nienawidzisz węgla, nienawidzisz siebie.

Może dlatego ekolodzy są tak pełni nienawiści i ignorancji: są stworzeni z tego samego elementu, z którego wypowiedzą wojnę. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego lewicowcy są tak rozgniewani przez cały czas, to dlatego, że są stworzeni z tego samego elementu, którego nienawidzą: węgla.

Węglowodory uwalniają świeży węgiel do atmosfery, gdzie rośliny mogą go używać do tworzenia cennych molekuł, które wspierają życie

Spalanie paliw kopalnych, nawiasem mówiąc, oznacza spalanie węglowodorów w celu uwolnienia energii. Jednym z produktów ubocznych spalania paliw kopalnych jest uwalnianie CO2 do atmosfery, co zapewnia świeży CO2, który rośliny głodują, aby zbierać plony z powietrza. Poziomy CO2 w atmosferze są obecnie bliskie awaryjnym niskim poziomom wynoszącym zaledwie 400 ppm. Lasy, uprawy żywnościowe i rodzime rośliny na całym świecie będą kwitnąć na poziomie podwójnego lub potrójnego obecnego poziomu CO2 . Gdybyśmy mieli na przykład 1200 ppm CO2 w atmosferze, Ziemia byłaby bardziej zielona i ROŚLINNOŚĆ bardziej bujna .

Jednak z jakiegoś powodu ekologowie nie znoszą myśli, że rośliny mają więcej składników odżywczych.
Chcą, by Ziemia była "zielona", jak mówią, eliminując CO2 z atmosfery, zabierając najważniejszy składnik odżywczy do fotosyntezy i metabolizmu roślin.Spalanie paliw kopalnych uwalnia substancje odżywcze do powietrza, które rośliny muszą wykorzystać aby przeżyć .
Zamiast utrzymywać cały uwięziony węgiel pod ziemią, "konsumpcja" paliw kopalnych w rzeczywistości uwalnia węgiel do wykorzystania przez rośliny w celu wsparcia bardziej ekologicznego, bardziej bujnego, bardziej zróżnicowanego biologicznie ekosystemu na całej planecie.

Kiedy węgiel jest uwięziony w paliwach kopalnych pod ziemią, ten węgiel jest izolowany od roślin, które go potrzebują.
Kiedy paliwa kopalne są spalane, węgiel ten jest w końcu uwalniany do powietrza, dzięki czemu rośliny mogą go używać do syntezy cząsteczek, z których wszyscy korzystamy i których możemy się cieszyć, od witaminy C po związki przeciwnowotworowe, takie jak sulforafan, występujące w brokułach.

Tak, jest wykonany z węgla: ( C6H11NOS2 )

Obrazek

Sulforafan to ratujący organizm przeciwnowotworowy składnik pokarmowy syntetyzowany przez warzywa kapustne, które wyciągają dwutlenek węgla z powietrza w celu wytworzenia molekuł sulforafanowych. Jeśli nienawidzisz węgla, nienawidzisz sulforafanu i milionów innych cząsteczek roślinnych, które są wytwarzane z węgla.

Wojna z węglem to wojna z roślinami, żywieniem, ziołami, medycyną naturalną, pożywieniem i samym życiem. Tylko kompletny kretyn, wściekły szaleńca lub wyprany z mózgu proch mógł przekonać się, że węgiel jest zły dla planety. To jednak opisuje około 90% "establishmentu naukowego", który obecnie składa się z kompletnych anty-naukowych idiotów, którzy zapomnieli, jak działa fotosynteza i dlaczego jest ona podstawą ekologii dla całej planety.

Jeśli naprawdę chcesz "zazielenić" planetę, nadal zużywaj czyste źródła węglowodorów, takich jak gaz ziemny, ponieważ uwalniają one uwięziony węgiel do atmosfery, gdzie rośliny mogą w końcu z niego korzystać . Nawet płonąca benzyna w twoim samochodzie faktycznie uwalnia CO2, z którego mogą korzystać rośliny. Daleko od niszczenia świata paliwa kopalne są w rzeczywistości źródłem węgla, które może pomóc "zazielenić" świat. Jeśli tego nie rozumiesz, nie rozumiesz podstawy życia na naszej planecie: fotosyntezy.

A jeśli popierasz eliminację dwutlenku węgla z atmosfery, popierasz eksterminację całego złożonego życia na planecie Ziemi.

Jeśli ekolodzy zdołają wyeliminować węgiel, wytępią życie na Ziemi

Warto zauważyć, że jeśli ekolodzy kiedykolwiek zdołają wyeliminować węgiel z atmosfery, niemal natychmiast wytępią wszystkie rozpoznawalne życie na Ziemi.

Czy to jest ich cel? Czy ruch ekologiczny jest rodzajem kultu samobójczego? A może jeszcze lepiej, czy faktycznie podsuwają podstępny plan terraformowania Ziemi, aby nie nadawać się do zamieszkania przez ludzi?

Czy są po prostu głupi i samobójcy? Osobiście nie musiałabym mieć nic przeciwko wszystkim ekologom, którzy wyruszają na swoją planetę i eksterminują się swoimi samobójczymi intencjami, ale problem polega na tym, że próbują zamordować planetę, na której mieszkają nasi reszta . To nie może być dozwolone. Szalejący życiem szaleńcy muszą zostać powstrzymani. To ekolodzy mordercy ... eugenicy botaniczni. Chcą zniszczyć całe życie roślin na Ziemi w imię "ocalenia planety" i nie mają nic przeciwko temu, że ludzka cywilizacja nie może przetrwać ich szalonych planów, zakorzenionych albo w masowym złudzeniu, albo morderczym zamiarze. Innymi słowy, albo próbują zabić całe życie na planecie, albo są tak niewiarygodnie głupi, że poproszono ich o wspieranie masowych mordów w imię ochrony środowiska.

Tak czy inaczej, są oni szaleńcami kultu śmierci i jeśli mamy nadzieję przetrwać ich niebezpieczne, zabijające plan plany takie jak "pochłanianie dwutlenku węgla" lub "globalne ściemnianie" (patrz poniżej), musimy oderwać tych szaleńców od władzy, zdjąć ich z rąk kontroluje i umieszcza je wszystkie w prostych kurtkach, do których należą.Mówiąc najprościej, nie ma przyszłości dla rasy ludzkiej, jeśli obecna rasa obłąkańczych ekologów może prowadzić swoje programy "kult śmierci", które zamkną fotosyntezę i wytępią wszelkie rozpoznawalne życie na naszej planecie. Dzięki Bogu dwutlenek węgla jest produkowany przez każdego żywego ssaka na planecie - łącznie z tobą - co oznacza, że ​​możesz pomóc uratować planetę, wykonując bieganie i po prostu wydychając powietrze.

W duchu tej prostej, nieuniknionej prawdy, proponuję nową nalepkę na zderzaku: Odwal się od liberała. Tylko oddychaj.

Wojna z promieniami słońca i nowy schemat "globalnego przyciemnienia"

Prowadzenie wojny z węglem nie jest końcem szaleństwa whacko ekologów. Sądzą też, że coś jest nie tak ze światłem słonecznym, innym kluczowym czynnikiem w procesie fotosyntezy. Uruchomili program "globalnego przyciemnienia", który ma na celu dosłowne zanieczyszczenie atmosfery , rozpraszając miliony ton smogu (dwutlenku siarki) do atmosfery, wykonując 4000 lotów rocznie przez następne 15 lat, wszystko w imię " geoinżynieria "atmosfera. (To ci sami wariaci, którzy powiedzieli, że "chemtrails" to teoria spiskowa, teraz nazwali ją "Stratospheric Aerosol Injection" i twierdzą, że uratuje świat).

W istocie są one terraforming Ziemi i czyni go nie nadającym się do zamieszkania przez ludzi. Czy są całkowicie szaleni, czy przygotowują planetę do kolonizacji przez coś, co nie jest ludzkie? (Już wkrótce: Terraforming.news )

Zobacz pełne omówienie tego kluczowego zagadnienia w tej historii na Natural News o nazwie " Terraforming już się rozpoczął: Globalne przyciemnianie to spisek na eksterminację ludzkości. "
https://www.naturalnews.com/2018-12-04- ... ution.html

Zobacz podsumowanie tego problemu tutaj:

[BBvideo=560,315]blob:https%3A//www.brighteon.com/43492333-c427-4195-a028-c12e6588b415[/BBvideo]Facebook Twitter Google+ Podziel się
Tagged Under: dwutlenku węgla , zmiany klimatu , CO2 , ekologia , środo , ekolodzy , eksterminacja , globalny ściemnianie , globalne ocieplenie , lewa kult , życie , fotosynteza , nauka , samobójstwo , światło słoneczne
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2541
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 45
x 28
Podziękował: 1629 razy
Otrzymał podziękowanie: 3471 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 11 sty 2019, 00:29

Wg japońskiego satelity najwięcej CO2 produkują kraje trzeciego świata, a najwięcej konsumują rozwinięte

http://joannenova.com.au/2011/11/co2-em ... be-spoken/
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9415
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 656
x 183
Podziękował: 8177 razy
Otrzymał podziękowanie: 13908 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 11 sty 2019, 07:07

wszystkiemu winne krowy :D
Obrazek
0 x


panta rhei

ODPOWIEDZ