Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zmiany, anomalie itp.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2085
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 137
Podziękował: 1196 razy
Otrzymał podziękowanie: 4350 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 28 paź 2017, 13:50

grzegorzadam pisze:
sobota 28 paź 2017, 00:13
Poradzimy sobie z tym grześkiem :D
...spodziewam się, że łatwiej nam pójdzie z tym innym Grześkiem ;)
A tak nawiasem mówiąc to bardzo ładne imię męskie i dobrze się koniuguje ..
pytanie; - Czego jest wart Grzesiek ?
odpowiedż; - Grzechu ;)
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9692
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 25
x 366
Podziękował: 18261 razy
Otrzymał podziękowanie: 13783 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 28 paź 2017, 14:20

Szkoda, że już nikomu się nie ''koniuguje'' :D

A w temacie, nie ma na razie objawów nawałnicy, w nocy zmiana czasu (po co to komu? ;) )
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2085
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 137
Podziękował: 1196 razy
Otrzymał podziękowanie: 4350 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 28 paź 2017, 18:45

...ta zmiana czasu to taka anomalia.
Dobrze, ze już na jesieni 2018 roku będzie ostatni raz, chyba, że suweren wyjdzie na ulice i będzie protestował.
Rząd się podda do dymisji przerażony skalą protestów i perspektywą wysokości kar nałożonych na Polskę przez Unię Europejską orez ewentualnościa rozpoczęcia procedury wykluczenia :o :shock:
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30153 razy
Otrzymał podziękowanie: 8817 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 28 paź 2017, 20:11

Suweren maił i ma większe powody do wyjścia na ulicę i nie wychodzi, poza grupkami rozrabiaczy, którzy chcieliby za darmo, tylko za "tytuł" otrzymywać ponad przeciętne wynagrodzenie - szkoda czasu na wchodzenie w szczegóły - więc tak błaha sprawa jak zmiana czasu i ewentualne opuszczenie ue nie spowoduje takiego powstania.
Możemy spać spokojnie, choć zapewne wielu będzie próbowało robić "gównoburzę". ;) :lol:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9019
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 453
Podziękował: 17482 razy
Otrzymał podziękowanie: 15185 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 29 paź 2017, 18:01

Orkan Grzegorz. Na Dolnym Śląsku 100 tys. osób zostało bez prądu!

Obrazek

Orkan Grzegorz, zgodnie z zapowiedziami, dotarł nad Dolny Śląsk. W niedzielę rano, w ciągu dwóch godzin, strażacy interweniowali w naszym regionie ponad 200 razy. Interwencje dotyczyły głównie połamanych drzew, zerwanych linii energetycznych czy uszkodzonych dachów. Najwięcej wyjazdów strażacy mają w powiecie zgorzeleckim, polkowickim i lubińskim. Tak było z samego rana. Po godz. 7 silniejszy wiatr nadciągnął nad Wrocław. Według pomiarów ze stacji lotniskowej we Wrocławiu, wiatr wiał ze średnią prędkością 72 km/h, a w porywach do 115 km/h. Bez prądu jest kilkadziesiąt miejscowości w okolicach Wrocławia. Usuwanie awarii może trwać nawet do godz. 22.

Wojewoda na jutro na godz. 9.30 zwołał posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. Powiaty przedstawią raporty o sytuacji po przejściu silnego wiatru. * godz. 13.45 - Kolejne utrudnienia w kursowaniu pociągów Brak przejazdu na odc. Wałbrzych Gł. - Boguszów Gorce Zach. Uruchomiono 2 autobusy zastępcze. Odcinek Lubań Śląski-Węgliniec nadal nieprzejezdny. Usuwanie szkód potrwa prawdopodobnie do końca dnia. Utrudnienia także na linii Kłodzko Główne-Wałbrzych Gł. i Kudowa Zdrój - Kłodzko Gł. Pociągi kursują z opóźnieniem * godz. 13.00 Ogromne utrudnienia na kolei. Pociąg Kolei Dolnośląskich z Jeleniej Góry do Wrocławia ma aż 340 minut opóźnienia, bo koło Starej Kamienicy sieć trakcyjna spadła na tory i zablokowała przejazd. Wstrzymane jest kursowanie pociągów na odcinku Kąty Wrocławskie-Mietków. Wciąż są też problemy z trakcją w okolicach Wałbrzycha. * godz. 12:20 Jak informuje Tauron, we Wrocławiu do godz. 16 prądu nie będzie na ulicach Gielniaka, Jajczarskiej, Platanowej, Serowarskiej, Ostroroga, Nałkowskiej, Szkolnej, Gromadzkiej i Logicznej. Przynajmniej do godz. 13 potrwa usuwanie awarii w okolicach ulicy Jerzmanowskiej. Z powodu orkanu Grzegorz prądu nie ma w kilkudziesięciu wsiach na terenie gmin Sobótka, Kąty Wrocławskie, Kostomłoty, Środa Śląska, Borów, Domaniów, Jordanów Śląski, Kobierzyce, Kondratowice, Łagiewniki, Strzelin, Wiązów oraz Milicz. Usuwanie awarii może trwać nawet do godziny 22. * godz. 11:40 Straż interweniowała na Dolnym Śląsku już blisko 1000 razy. W tym momencie 76 tysięcy osób nie ma prądu na Dolnym Śląsku. * godz. 11:25 Wiatr powinien słabnąć z minuty na minutę, choć wciąż mamy jeszcze sprzeczne prognozy. Jedne mówią, że Grzegorz już się uspokaja, inne że uderzy raz jeszcze około godz. 12.

godz. 11:10 Wrocławskie cmentarze są otwarte. Jednak ci, którzy wybrali się, by uporządkować groby, mogą mieć z tym spory problem. Wiatr cały czas rozrzuca kwiaty i znicze. Na groby spadają gałęzie. Trzeba bardzo uważać.

We Wrocławiu prądu do godz. 18.00 nie będą mieć mieszkańcy ul. Gielniaka, Jajczarskiej, Platanowej, Serowarskiej, Czekoladowej, Piernikowej i Balladyny * godz. 15.40 Na Dolnym Śląsku nadal bez prądu jest ok. 49 tys. mieszkańców. Firma Tauron informuje, że to właśnie w naszym regionie orkan Grzegorz wyrządził najwięcej szkód. W okolicach Lubania na jedną z linii energetycznych przewróciło się ok 40 drzew. Jest 13 złamanych i uszkodzonych słupów oraz wiele zerwanych przewodów elektrycznych. Trudna sytuacja jest także w okolicach Jeleniej Góry, Głogowa i Lubina, gdzie w wielu miejscach trzeba całkiem odbudować zniszczone fragmenty sieci energetycznych. * godz. 15.00 Skutki orkanu Grzegorz we Wrocławiu. Drzewo spadło na wiatę przystankową na Podwalu niszcząc ją kompletnie. Tak to wygląda na zdjęciu naszego Czytelnika Michała Bębasa:

Obrazek

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomos ... ,12625664/

Orkan Grzegorz nad Polską. Dwie ofiary śmiertelne, sześciu rannych

Przez Polskę przechodzi Orkan Grzegorz. Są dwie ofiary śmiertelne - jedna z woj. zachodniopomorskiego, druga z opolskiego. Sześć osób, w tym czterech strażaków, zostało rannych. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, bez prądu jest 288 tys. odbiorców.

Obrazek
Do godziny 9 rano strażacy przyjęli już ponad dwieście zgłoszeń o szkodach wyrządzonych przez wichurę

Do śmiertelnego wypadku spowodowanego przez wichurę doszło w powiecie gryfickim (woj. zachodniopomorskie). Do drugiego wypadku doszło w woj. opolskim
Z informacji przekazanych przez PSP wynika, że wichury największe szkody wyrządziły w woj. dolnośląskim
W wielu regionach Polski nastąpiły przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej
Nad Polską przechodzi orkan Grzegorz. Dla dziesięciu województw wciąż obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed wichurami
W Tatrach ogłoszono drugi stopień zagrożenia lawinowego, na Podbeskidziu rzeki przekroczyły stany ostrzegawcze
W Gdańsku z powodu wichury zamknięto cmentarze i Park Oliwski

Z informacji przekazanych przez PSP wynika, że ofiara śmiertelna wichur to kierowca samochodu, który dzisiaj przed godz. 5 rano zginał w miejscowości Siemidarżno w pow. gryfickim w woj. zachodniopomorskim.

Rzecznik prasowy zachodniopomorskiego komendanta straży pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak poinformował, że "w powiecie gryfickim na jeden z powalonych konarów najechał samochodem mężczyzna, który w wyniku tego stracił życie". W usuwaniu skutków tego zdarzenia brały udział cztery jednostki straży pożarnej.

Do drugiego tragicznego zdarzenia doszło w Dobrzyniu Wielkim (woj. opolskie). Jak poinformował oficer dyżurny KW PSP w Opolu, na osobowego volkswagena spadł konar kasztanowca, który przygniótł kierowcę - zginął na miejscu. Pasażer w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

Do godziny 9 rano strażacy przyjęli już ponad dwieście zgłoszeń o szkodach wyrządzonych przez wichurę. Wiatr uszkodził 16 budynków mieszkalnych i 14 gospodarczych. Straty ponieśli właściciele siedmiu zaparkowanych samochodów. W wielu miejscach województwa nie ma prądu. Według informacji strażaków, liczba zgłoszeń i interwencji rośnie z godziny na godzinę.

Ze względu na dużą liczbę połączeń czas oczekiwania na kontakt z konsultantem pogotowia energetycznego przekracza pół godziny. Wiatr uszkodził linie energetyczne w rejonie Opola, Brzegu i Nysy. Przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej są odczuwalne w części mieszkań stolicy regionu.

- W tej chwili jest ok. 1,2 interwencji, które są realizowane. To są zgłoszenia, gdzie są informacje o połamanych, powalonych drzewach (…), najwięcej - ok. 500 - w woj. dolnośląskim, 200 w woj. wielkopolskim, 170 w zachodniopomorskim i 120 w woj. lubuskim – informował rano rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak

Od wczoraj ponad 1200 interwencji straży pożarnej

Jak poinformował rzecznik PSP, tylko dziś w efekcie silnego wiatru i towarzyszących mu opadów deszczu, strażacy interweniowali 3 447 razy. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w woj.: dolnośląskim (1172), śląskim (484) i wielkopolskim (320).

- W tej liczbie najwięcej jest połamanych drzew, bo takich działań było już 2490, z czego 940 w woj. dolnośląskim. Natomiast jeśli chodzi o budynki, 522 (zostały) uszkodzone, w tym 407 budynków mieszkalnych, 115 budynków gospodarczych – wskazał Frątczak. Największe szkody odnotowano woj. dolnośląskim, gdzie uszkodzonych jest 220 budynków.

Frątczak poinformował ponadto, że bez prądu w całej Polsce pozostaje 288 tys. odbiorców, z czego 104 tys. w woj. dolnośląskim, 88 tys. w woj. lubuskim i 26 tys. w woj. wielkopolskim.

W dzisiejszych działaniach ratowniczych bierze udział prawie 16,5 tys. strażaków PSP i OSP wyposażonych w prawie 3,7 tys. pojazdów.

Okran Grzegorz w Polsce

Nad województwem opolskim przechodzi orkan Grzegorz. Silnemu wiatrowi, który pojawił się w nocy, towarzyszą opady deszczu. Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu, w okolicach Nysy odcięto od energii 40 tysięcy mieszkańców.

Ok. 200 zgłoszeń odebrała poznańska Państwowa Staż Pożarna w związku z wichurami, jakie od sobotniej nocy przechodzą nad regionem. Bez prądu w Wielkopolsce jest obecnie ok. 40 tys. odbiorców. Jak powiedział dzisiaj rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, najwięcej zgłoszeń PSP odebrała z terenu Poznania i powiatu poznańskiego, a także okolic Szamotuł, Ostrowa Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla i Czarnkowa. Jak mówił, najwięcej interwencji dotyczyło powalonych drzew i uszkodzonych dachów. Łącznie na terenie regionu bez prądu pozostaje ok. 40 tys. odbiorców. Mateusz Gościniak z Enei Operator powiedział, że bez dostępu do energii elektrycznej na obszarze obsługiwanym przez spółkę jest obecnie ok. 25 tys. odbiorców.

Dzisiaj dla dziesięciu województw nadal obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z silnymi wichurami. Są to woj.: zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, łódzkie, częściowo dolnośląskie oraz opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie i pomorskie. Ostrzeżenia wygasają o różnych godzinach.

Tatry: huraganowy wiatr i lawinowa dwójka

Prędkość ponad 100 km na godzinę w porywach osiąga huraganowy wiatr wiejący dzisiaj w Tatrach. Ratownicy TOPR ogłosili drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego.

Jak powiedziała dyżurna Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego, na Kasprowym Wierchu leży 45 cm śniegu, a termometry na szczycie wskazują minus dwa stopnie. W górach panuje zamieć.

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego informują, że szlaki turystyczne od wysokości ok. 1200 m n.p.m. znajdują się pod śniegiem, a ich przebieg jest niewidoczny. W wyższych partiach Tatr warunki do uprawiania turystyki są bardzo trudne. W wielu miejscach występują oblodzenia.

Drugi stopień zagrożenia lawinowego oznacza, że wyzwolenie lawiny jest możliwe zwłaszcza przy dużym obciążeniu dodatkowym, przede wszystkim na stromych stokach. Silny wiatr utworzył spore śnieżne zaspy.

Po opadach rzeki przekroczyły stany ostrzegawcze na Podbeskidziu

Rzeki Biała w Bielsku-Białej oraz Koszarawa w Pewli Małej przekroczyły poziomy ostrzegawcze po intensywnych opadach deszczu na Podbeskidziu. W wyższych partiach Beskidów pada śnieg.

O godzinie 8. Biała mierzyła 174 cm. W ciągu godziny na wodowskazie w Bielsku-Białej Mikuszowicach przybyło 5 cm. Poziom alarmowy w tym miejscu wynosi 200 cm. Koszarawa ma 156 cm. W ciągu godziny jej poziom wzrósł o 14 cm. Aby osiągnąć wartość alarmu musi przekroczyć 230 cm.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu w górach. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim do końca niedzieli może spaść do 35 mm, a miejscami do 40 mm. W zlewni Małej Wisły i Soły mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

Strażacy odnotowali drobne interwencje. Wypompowywali wodę, która wlała się do piwnic domów m.in. w Łodygowicach i gminie Radziechowy-Wieprz. Na Śląsku Cieszyńskim najwięcej zgłoszeń dotyczy złamanych konarów drzew.

Ratownicy GOPR poinformowali, że w górach wieje silny wiatr, a w wyższych rejonach sypie śnieg. W rejonie schronisk na Markowych Szczawinach na Babiej Górze oraz Przysłop na Baraniej Górze w ostatnich godzinach spadły dwa-trzy centymetry śniegu, a na Hali Miziowej na Pilsku – pięć centymetrów

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/orkan-gr ... ch/538p4x6

Ogromna ewakuacja w Warszawie! Dziesiątki dzieci w stanie krytycznym
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 29, 2017

Przerażające informacje docierają do krajowych mediów z samej stolicy Polski. Zdecydowano o ogromnej ewakuacji, w niebezpieczeństwie znalazły się dziesiątki małych dzieci. Niektóre z nich są w stanie krytycznym.

Mieszkańcy stolicy są przerażeni spustoszeniem, jakiego dokonały nieposkromione zjawiska pogodowe. Na skutek potężnych opadów deszczu, zarwał się dach w jednym z oddziałów Centrum Zdrowia Dziecka.

Pacjenci kurujący się na oddziale są ewakuowani. Do tej pory przeniesiono 20 z nich. Szczególnie dużo uwagi medycy poświęcają tym dzieciom, które znajdują się w ciężkim stanie. W pierwszej kolejności ewakuowano maluchy wybudzone ze śpiączki i po trudnych zabiegach.

Część dzieci wypisywana jest po prostu do domów. Pokoje, w których znajdowały się na oddziale, zostały zalane. Nie wiadomo na jak długo Centrum Zdrowia Dziecka zostanie wyłączone z użytku. Zespół ekspertów jest w trakcie szacowania strat.

źródło: rmf24.pl

P.S. Pracując kiedyś w energetyce (dyżury interwencyjne), bardzo dobrze orientuję się w tym, czym jest ostrzeżenie przed nadchodzącą anomalią pogodową i jakie są skutki jej zlekceważenia. Uważam że warto brać na poważnie każdą informację dotycząca takich ''niebywałych'' zdarzeń, dla dobra własnego i swojej rodziny... :!:
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9019
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 453
Podziękował: 17482 razy
Otrzymał podziękowanie: 15185 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 30 paź 2017, 23:10

HORROR! Szaleńczy żywioł dorwie miliony ludzi, orkany Grzegorz i Ksawery to nic
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 30, 2017

To będzie prawdziwy horror, który dotknie aż 40 milionów ludzi. Szaleńczy żywioł jest jednym z najbardziej niebezpiecznych, który spustoszeje połacie ziemi.

W Polskę niedawno uderzyły dwa orkany – Grzegorz i Ksawery. To jednak nic przy tym , co zmierza ku wybrzeżom Stanów Zjednoczonych. Burza tropikalna Philippe, która ukształtowała się w pobliżu Kuby i Bahamów może dotknąć aż 45 milionów mieszkańców USA.

Jako pierwsi skutki niebezpiecznego żywiołu na swojej skórze odczuli mieszkańcy Florydy. Na terenie południowego stanu od kilkunastu godzin występują ulewne opady i porywisty wiatr.

Zagrożony Nowy Jork

Prędkość wiatru osiąga 80 km/h, a ulewom wyładowania elektryczne. Amerykańscy meteorolodzy ostrzegają, że żywioł przemieszcza się w kierunku północnym, a najbardziej zagrożone jest północno-wschodnie wybrzeże USA, na którym znajdują się m.in. Boston oraz Nowy Jork.

Meteorolodzy ostrzegają, że silne i długotrwałe opady deszczu mogą spowodować powodzie i podtopienia. Amerykanie muszą przygotować się również na przerwy w dostawach prądu. Z powodu ekstremalnych warunków pogodowych zawieszono wszystkie rejsy statków na zagrożonym obszarze. Krajowe Centrum ds. Walki z Huraganami zaleca mieszkańcom zachowanie ostrożności i zachęca do przeczekania niebezpieczeństwa w domu.

Źródło: wprost.pl
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9692
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 25
x 366
Podziękował: 18261 razy
Otrzymał podziękowanie: 13783 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 30 paź 2017, 23:18

Krajowe Centrum ds. Walki z Huraganami
:D
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2085
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 137
Podziękował: 1196 razy
Otrzymał podziękowanie: 4350 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 31 paź 2017, 10:41

Ogromna ewakuacja w Warszawie! Dziesiątki dzieci w stanie krytycznym
HORROR! Szaleńczy żywioł dorwie miliony ludzi, orkany Grzegorz i Ksawery to nic
No jak tu spokojnie spac po takich sensacjach od Pikio :o :shock: :?
Przydałby się specjalny wątek zatytułowany "PIKIO" .
....tam bez ostrzeżenia i na własne ryzyko każdy mógłby się trochę sam postraszyc :lol: :lol:
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9019
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 453
Podziękował: 17482 razy
Otrzymał podziękowanie: 15185 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 31 paź 2017, 23:14

Tak naprawdę ludzie przeżywali faktycznie indywidualne dramaty. Nie chciałbym być w ich skórze. Panu ''PIKIO'' długi nos nie urośnie bo, informacje , które umieszcza mają swoje sprawdzalne źródło min; wprost.pl, rmf24.pl, gazeta wrocławska itp, itd. Potwierdzane jest to także przez większośc kanałów telewizyjnych i radiowych.
Ogólne Ostrzeżenie nie jest straszeniem, tylko ważną, ogólno krajową informacją o zagrożeniach. Wielu, których spotkały katastrofy nie ma spokojnego snu, bo nie ma gdzie spać. Służby, które ratowały ludzi w potrzebie, korzystały, także z wcześniej takich samych, umieszczanych wiadomości z Niemiec, Czech, Anglii... Takie ostrzeżenia to nie jakiś mały Pikuś, czy głupi żart, ale prawdy, na które trzeba jak najbardziej zwracać uwagę. Utrata całego dorobku życia, to w pewnym wieku, utrata sensu życia. Ważne jest, aby ostrzeżenia przyszły w porę i dały szansę na przygotowanie się do ochrony naszych dóbr i życia. No chyba, że czekamy na interwencję z niebios ;)
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 856
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 31
Podziękował: 592 razy
Otrzymał podziękowanie: 1021 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: Jancio » środa 01 lis 2017, 10:16

janusz pisze:
niedziela 29 paź 2017, 18:01

Okran Grzegorz w Polsce


Ogromna ewakuacja w Warszawie! Dziesiątki dzieci w stanie krytycznym
Co to będzie jak nadejdzie Jarosław, aż strach się :lol: bać :lol:
PS
Ostrzeżenia jak najbardziej są ważne, ale podane w normalny spokojny sposób. Natomiast każda próba zrobienia z tego sensacji staje się żałosną groteską.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2085
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 137
Podziękował: 1196 razy
Otrzymał podziękowanie: 4350 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 01 lis 2017, 11:29

Oglądałam materiał,
Ogromna ewakuacja w Warszawie! Dziesiątki dzieci w stanie krytycznym
na innych kanałach informacyjnych.
A było to tak;
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-e ... Id,2458809
...mówi o ok 30 pacjentach i o tym, ze woda lała się juz od kilku dni....
http://fakty.interia.pl/polska/news-wia ... Id,2458820
...mówi o ok 20 pacjentach.....oddziału rehabilitacyjnego...., wiekszość wypisano do domu.

Co innego jest rzetelnie informować, zupełnie czym innym jest robienie sensacji, tak jak czyni to Pikio.
Nie mylmy tych dwóch rzeczy.
Spokojny sen nalezy sie każdemu i nie ma potrzeby sie licytować komu bardziej.
Interwencja z niebios nigdy nie zaszkodzi :)
A oddzielny wątek z sensacjami typu Pikio przydałby się.., bo to anomalia - dziennikarska ... ;)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9019
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 453
Podziękował: 17482 razy
Otrzymał podziękowanie: 15185 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 01 lis 2017, 23:03

Gdy chodzi o zdrowie bezbronych dzieci, u każdego normalnie odczuwającego człowieka działają emocje.
Gdyby autorowi zależało na sensacji, to nie podawałby, łatwych do sprawdzenia namiarów na informację skąd one pochodzą. W każdej ''Wiadomości Pikio'' jest umieszczone źródło pochodzenia, czyli pierwszeństwo (rzetelność) ich prawdziwych informatorów. Anomalią i żałosną groteską, jest szukanie w doniesieniach o zagrażających nam bezpośrenio katastrofach tzw. ''drugiego dna'', prowadzące do lekceważenia nieszczęść, jakie faktycznie spotykają zwykłych ludzi. Z czasem staje się to przyzwyczajeniem z którego nic dobrego nie wynika. :(

Co do ''Jarosława'' on nie nadejdzie, bo od długiego czasu już z nami jest. ;)
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2085
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 137
Podziękował: 1196 razy
Otrzymał podziękowanie: 4350 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 02 lis 2017, 14:30

@janusz, nie stawiam się w opozycji do ciebie, aby była jasność.
Szanuję każdego wybory i preferencje, ale wyrażam opinię na temat różnych kanałów informacyjnych w mediach.
Naprawdę nie ma co bronić wypocin ubranych w chwytliwe slogany i podkręcone newsy.
Zauważ jakie mylące tytuły dawane są na pierwszych stronach....wchodzisz głębiej, a tam nic na temat, a i foty też nie adekwatne...ale kliknąłeś.
Kasa płynie.
Nie czytałam nigdy brukowców, a teraz zalewają internet i .....nasze Forum.
Od dawna rozróżniam manipulacje faktami od faktów, sensacje od rzetelnej informacji.
Napisałam wcześniej, że wystarczy przestać czytać wybrane wątki i tak uczynię. Będę je z daleka omijać.
Grono aktywnych userów jest coraz mniejsze, a szkoda.
A'propos wrażliwości. Moja ma się dobrze, niejednokrotnie wolałabym aby była mniejsza. :(
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9019
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 453
Podziękował: 17482 razy
Otrzymał podziękowanie: 15185 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 03 lis 2017, 00:17

Szanowna wszystko o czym piszesz jest prawdą. Manipulacja jest wszędzie, ale...gdy komuś wali się dom na głowę i giną jego bliscy, to wnioski są proste. Szkoda marnować energię na ''spory'' w sytuacjach wielkich nieszczęć ludzkich. Giniemy w wypadkach samochodowych, różnych katastrofach, nawiedzają nas ''dziwne'' dla naszego klimatu orkany i wichury. Planeta Ziemia ulega wielkim zmianom klimatycznym i czy tego chcemy, czy nie, jesteśmy ofiarami tych zmian. Pisząc o zaniku wrażliwości, miałem na myśli ludzi w naszym kraju, którzy właśnie ulegają w/w manipulacją czy tzw. teorią spiskowym.
Ostatnio kol. jasnowidz powiedział mi, że te dramaty to fikcja i manipulacja, ich po prostu nie ma, bo...to dusze same wybierają miejsce odejścia z tego świata...Czyli zbiorowe odejścia, czy śmierć na wojnie, udział w katastrofie to nasz wybór, nasze doświadczanie, nasza karma. :shock:
Łatwo tak myśleć (jak pan jasnowidz) do momentu, kiedy to nas samych spotyka nieszczęcie powodujące brak chęci do działania i do dalszego życia.
Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkim, samych szczęśliwych chwil w życiu.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7407
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5924 razy
Otrzymał podziękowanie: 10497 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 05 lis 2017, 16:55

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9019
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 453
Podziękował: 17482 razy
Otrzymał podziękowanie: 15185 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 12 lis 2017, 21:48

ONZ wstrząśnięte. W Polskę uderzy przerażający…
Autor: Przemysław Terlecki - Lis 12, 2017

W Bonn trwa od poniedziałku szczyt klimatyczny, który potrwa do 17 listopada. Udział w nim bierze 23 tys. osób ze 197 krajów całej Ziemi. To właśnie podczas niego wystąpił minister środowiska, Jan Szyszko, który ma bardzo złe wieści dla Polski i świata.

Jak zapowiedział szef resortu środowiska, nawiedzające coraz częściej Polskę huragany i orkany to efekt zmieniającego się klimatu. Szyszko podkreślił, że zjawiska tego typu, zamiast się wygaszać i uspokajać, przez lata będą przybierały na sile. Minister ostrzegł, że w najbliższych latach zostaniemy zasypani tego typu ekstremalnymi kataklizmami. W Polskę będą uderzać kolejne, siejące spustoszenie pogodowe katastrofy

Polska recepta na miażdżącą naturę

Szyszko podkreślił jednak w wystąpieniu, że Polska ma już sposób na walkę z siłami natury. Jak oświadczył, opracowana i wdrażana „krajowa strategia adaptacji do zmian klimatu” doprowadziła do utworzenia obszarów szczególnie wrażliwych w całym kraju. Takimi są chociażby wyznaczanie obszarów chronionych. 44% wód terytorialnych Polski jest w ten sposób otoczonych ochroną. Mowa także o 17 obszarach Natura 2000 czy parkach narodowych.

– Należy podkreślić, że Polska posiada i wdraża krajową strategię adaptacji do zmian klimatu, w której strefa wybrzeża została wyodrębniona jako jeden z obszarów szczególnie wrażliwych. Na podstawie przeprowadzonej analizy ryzyka dla tego obszaru zaproponowano odpowiednie do realizacji działania adaptacyjne. Kolejnym ważnym działaniem jest wyznaczanie obszarów chronionych w obszarach przybrzeżnych i morskich, gdzie przyroda będzie mogła zaadaptować się do zmian klimatu. – mówił Szyszko.

źródło: rmf24.pl
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7407
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5924 razy
Otrzymał podziękowanie: 10497 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 18 gru 2017, 00:51

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7407
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5924 razy
Otrzymał podziękowanie: 10497 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 26 gru 2017, 14:45

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7407
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5924 razy
Otrzymał podziękowanie: 10497 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 03 sty 2018, 16:47

zima polubiła ostatnio Amerykę płn.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-usa ... te-kolumny
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9692
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 25
x 366
Podziękował: 18261 razy
Otrzymał podziękowanie: 13783 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 03 sty 2018, 18:42

pojawiają się świetliste kolumny w wyniku ocieplenia klimatu :D
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7407
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5924 razy
Otrzymał podziękowanie: 10497 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 07 sty 2018, 12:02

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9019
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 453
Podziękował: 17482 razy
Otrzymał podziękowanie: 15185 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 18 sty 2018, 23:23

Lodowa burza szaleje przy polskiej granicy! Pociągi już nie kursują
Autor: Wiadomości Pikio - Sty 18, 2018

Obrazek

Pojawiają się kolejne, coraz bardziej niepokojące informacje o orkanie Fryderyku. Ten potężny niż przeszedł już przez Holandię, a teraz masakruje naszego sąsiada. Już niebawem lodowa burza dotrze także do nas.

W Holandii orkan Fryderyk przewracał tiry i drzewa. Rzucał ludźmi o ziemie, jak zapałkami i zrywał dachy z domów. Potężna burza lodowa dotarła już do Niemiec. Stamtąd też pochodzą pierwsze straszne informacje o ofiarach śmiertelnych.

W Emmerich, mieście w Nadrenii Północnej-Westfalii drzewo zwaliło się na 59-letniego mężczyznę. W Belgii życie straciła kobieta kierująca samochód, na który także zwaliło się drzewo.

To tragiczne zdarzenie, chociaż najtragiczniejsze, to nie jedyne jednak, jeśli chodzi o obrażenia ludzi. Coraz więcej jest doniesień o uderzeniach spadającymi gałęziami, lecącymi fragmentami drzew i innych rzeczy, miotanych przez wiatr.

Pociągi już nie kursują

Wcześniej w Holandii, obecnie także w Nadrenii Północnej-Westfalii wstrzymano ruch kolejowy. W całej Federacji Niemieckiej wiele pociągów kursuje z opóźnieniami. Komunikacja w ogóle jest coraz bardziej sparaliżowana.

Lotniska w Monachium i Duesseldorfie odwołały część lotów. Jedynie port lotniczy we Frankfurcie nad Menem funkcjonuje bez utrudnień.

Lodowa burza już za chwilę u nas

Niesamowita jest siła niżu, wraz z którym przemieszcza się orkan przez Europę. Niezwykle silny wiatr dotarł już do polskich granic. W Poznaniu, który ma najniższy w Polsce indeks opadów, zasypało śniegiem całe miasto. Przed chwilą dosłownie temperatura gwałtownie spadła poniżej zera.

W Polskę uderzy dziś orkan Friederike. IMGW wydał ostrzeżenia dla 12 województw

Obrazek
Orkan w Niemczech

Orkan Frederike nadciąga nad Polskę. Wcześniej dał się we znaki mieszkańcom Wielkiej Brytanii, krajów Beneluksu i Niemiec. Zwiastuje lodową burzę, porywisty wiatr oraz mocne opady śniegu. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla 12 województw.

Ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia IMGW wydał dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, części śląskiego, części małopolskiego i części podkarpackiego. Ostrzeżenie to oznacza, że na tych terenach przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność i śledzenie komunikatów i obserwacji rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje natomiast w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskie, opolskim, części śląskiego, części małopolskiego, części podkarpackiego, świętokrzyskim. Jak informuje IMGW, w tych województwach przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że powieje wiatr z porywani do 110 km/h. Przy opadach śniegu prognozowane są zawieje śnieżne.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podał z kolei, że w Karkonoszach obowiązuje 3 stopień zagrożenia lawinowego, a w Tatrach i na Babiej Górze – 2 stopień, natomiast w Bieszczadach 1 stopień. Na razie z informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że wszystkie krajowe drogi są przejezdne.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... su?ocid=sf
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7407
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5924 razy
Otrzymał podziękowanie: 10497 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 21 sty 2018, 17:06

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9692
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 25
x 366
Podziękował: 18261 razy
Otrzymał podziękowanie: 13783 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 21 sty 2018, 18:28

Nasa... Cy wasa?
I palanty stwierdzą, że brednie o tym i ograniczaniu CO2 były słuszne :lol:
Cyrk.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7407
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5924 razy
Otrzymał podziękowanie: 10497 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 25 sty 2018, 13:38

Na plażach obserwuje się cofkę oceanu, gdzie indziej fale tsunami, zwolennicy Nibiru twierdzą, że tylko inne ciało nievieskie w pobliżu może powodować takie zmiany.
https://youtu.be/2-S5Z9W6lfM
0 x


panta rhei

ODPOWIEDZ