Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zmiany, anomalie itp.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7764
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1422
x 407
Podziękował: 14208 razy
Otrzymał podziękowanie: 13829 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 30 mar 2024, 20:52

Olbrzymi lej krasowy pochłonął w Rzymie dwa samochody


Obrazek
Źródło: Kadr z Youtube

W wczesnych godzinach czwartkowego poranka, w dzielnicy Quadraro w Rzymie, dwa zaparkowane samochody zostały wchłonięte przez gigantyczny lej, mierzący 10 metrów głębokości i 10 metrów szerokości. Incydent ten pokazuje, jak poważnym problemem dla włoskiej stolicy stają się coraz częstsze zapadliska.
Około godziny 1:00 w nocy na ulicy Via Sestio Menas otworzyła się ogromna przepaść, która pochłonęła zaparkowaną tam Dacię i Renault. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Policja i straż pożarna natychmiast zabezpieczyły teren, odcinając dostęp do niebezpiecznego miejsca.

całość tu : https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/olbr ... -samochody
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7764
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1422
x 407
Podziękował: 14208 razy
Otrzymał podziękowanie: 13829 razy

Re: Zmiany, anomalie itp.

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 06 kwie 2024, 21:29

Tragiczna burza w Chinach - nie żyje 7 osób

https://youtu.be/JCDJyhILktw

Śmiertelna burza, która niedawno przeszła przez południowe Chiny, pozostawiła za sobą ścieżkę zniszczeń, a jej skutki były odczuwalne zarówno w prowincji Jiangxi, jak i w innych częściach kraju. Burza, która uderzyła z siłą porównywalną do tajfunu, nie tylko zabiła co najmniej 7 osób, ale również spowodowała ogromne straty materialne, zmuszając mieszkańców do opuszczenia swoich domów.
Zgodnie z informacjami podanymi przez Al Jazeera, tyfon Doksuri uderzył w prowincję Fujian, przynosząc ze sobą ulewne deszcze i gwałtowne porywy wiatru, które spowodowały pożary linii energetycznych, wyrywanie drzew z korzeniami oraz zamknięcie fabryk i centrów handlowych​ ​. Xiamen, Quanzhou i Putian odnotowały opady przekraczające 50 mm na godzinę, co spowodowało, że mieszkańcy tych miast pozostali w domach, a ulice opustoszały. Społeczność międzynarodowa zwróciła uwagę na dramatyczne skutki burzy, które obejmowały przerwy w dostawie prądu i wody w niektórych rejonach.
Tyfon Doksuri, który wcześniej przyniósł zniszczenia na Filipinach i w południowym Tajwanie, jest uznawany za drugi najmocniejszy tajfun, jaki uderzył w Fujian po Tyfonie Meranti w 2016 roku. Jego skutki były odczuwalne nie tylko przez mieszkańców dotkniętych bezpośrednio przez kataklizm, ale również przez społeczności międzynarodowe obserwujące rozwój wydarzeń.
Na północy kraju, w reakcji na ostrzeżenia meteorologiczne, przeprowadzono ewakuację dziesiątek tysięcy osób z obszarów zagrożonych powodzią, co świadczy o ogromie katastrofy. W Pekinie i okolicach, gdzie na ulicach zazwyczaj panuje duży ruch, zalecono mieszkańcom pozostanie w domach. Zamknięto również szkoły i popularne miejsca, takie jak Zakazane Miasto, biblioteki i muzea​.
Powyższe informacje rzucają światło na skalę zniszczeń spowodowanych przez burzę, która była jednym z najtrudniejszych wyzwań dla mieszkańców południowych i północnych Chin w ostatnich latach. Skutki tajfunu Doksuri, które obejmowały zarówno bezpośrednie straty ludzkie i materialne, jak i szeroko zakrojone działania ewakuacyjne, podkreślają wagę odpowiedniego przygotowania i reagowania na katastrofy naturalne.

W kontekście zmian klimatycznych, które potęgują skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych, istnieje pilna potrzeba globalnej współpracy w celu zminimalizowania ryzyka i ochrony najbardziej narażonych społeczności. Ta tragedia stanowi przypomnienie o sile natury oraz o konieczności wspólnych działań w zakresie adaptacji do zmian klimatu i zwiększania odporności społeczności na przyszłe katastrofy.

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/trag ... yje-7-osob
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ