Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

"Syreny, potwory i spółka"

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7611
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1394
x 394
Podziękował: 13959 razy
Otrzymał podziękowanie: 13691 razy

Re: "Syreny, potwory i spółka"

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 09 lis 2023, 10:20

Czy skrzydlate koty rzeczywiście kiedyś istniały?

Obrazek
Źródło: innemedium

Fascynujące zjawisko tzw. „skrzydlatych kotów”, które od dawna intryguje zarówno badaczy, jak i miłośników tych zwierząt, stało się ostatnio przedmiotem intensywnych badań grupy naukowców z Bostonu. Dotychczas przyjęło się uważać, że struktury przypominające skrzydła na grzbietach kotów są rezultatem rzadkiej mutacji genetycznej. Jednak najnowsze odkrycia sugerują, że może to być coś więcej niż jedynie zniekształcenie - a mianowicie pamięć genetyczna odziedziczona po dawno zanikłych przodkach.

Teoria przedstawiona przez bostońskich badaczy zakłada, że koty w starożytności mogły być wyposażone w prawdziwe skrzydła, które z czasem ewoluowały w bardziej prymitywne formy. W bardzo rzadkich przypadkach obserwujemy dziś u niektórych osobników zanikłe struktury, które mogą przypominać skrzydła. Ta hipoteza zdaje się znajdować potwierdzenie w starożytnych wierzeniach, gdzie istoty takie jak sfinksy, przedstawiane jako koty z potężnymi skrzydłami, pełniły istotną rolę w mitach i legendach różnych kultur.

cały artykuł : https://innemedium.pl/wiadomosc/czy-skr ... um=twitter
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16599
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1076
x 524
Podziękował: 17028 razy
Otrzymał podziękowanie: 24028 razy

Re: "Syreny, potwory i spółka"

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 20 lis 2023, 05:16

Polaraxa 23-23: Kryptozoologia i rzeczywistość

Chris Miekina
54,6 tys. subskrybentów
https://youtu.be/r64r3-VW9xY?si=07blojWtFRRIQoMp

PS. ten skrzydlaty kot mógł być protoplastą oryginalnej figury Sfinksa..?
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7611
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1394
x 394
Podziękował: 13959 razy
Otrzymał podziękowanie: 13691 razy

Re: "Syreny, potwory i spółka"

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 04 gru 2023, 20:02

Polaraxa 26-23: Zielone gobliny z amazońskiej dzungli

https://youtu.be/CfGqKOIsrwI

Ameryka Południowa nieustannie dostarcza najbardziej zadziwiających, często paranormalnych i złowrogich wydarzeń i artefaktów. Kto zrobił gigantyczne geoglify w Nazca? Kim byli ludzie o wysłużonych czaszkach z Paracas? Czy przedstawione w meksykańskim parlamencie mumie Obcych są prawdziwe? Tych pytań jest wiele i dochodzą do nich fenomeny uznawanych za paranormalne, ale doświadczane także fizycznie: czy to w Andach (pishtacos) czy w amazońskiej dżungli (pela cara). Po ostatnich przypadkach pojawienia się istot wyglądających jak zielone gobliny ze “Spidermana” w peruwiańskiej Amazonii, poszukiwacz przygód Tim Alberino postanowił wszystko sprawdzić osobiście. Czy jego wnioski są właściwe? O tym wszystkim w dzisiejszym programie. Zapraszam!


Chris Miekina
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ