Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Globalne ocieplenie - mit!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11542
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 57
x 550
Podziękował: 26559 razy
Otrzymał podziękowanie: 17252 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 03 sty 2020, 18:54

Świat buduje 1400 nowych elektrowni. Węglowych!

A Polsce nakazuje się dekarbonizację...


Obrazek
Wednesday, 18.12.2019

Porozumienia klimatyczne, debaty, zielone umowy, płatne emisje CO2, kary za piece węglowe, a na Ziemi powstaje prawie 1,5 tysiąca elektrowni na węgiel kamienny i brunatny.

Nie jesteśmy entuzjastami smogu, zanieczyszczeń powietrza i wód, ale rzeczywistość pisze trudne scenariusze. Niczego nie zmieni jednostronna, ograniczona do obszaru Europy umowa o rezygnacji z siłowni opalanych węglem, gazem oraz tych z wykorzystaniem technologii atomowej. Dlaczego? Inni dostarczą Ziemi takiej dawki zanieczyszczeń, że nasz – Europejczyków pomysł na horrendalne ceny energii dla zwykłych Kowalskich i przemysłu, niczego nie zmieni.

Jeśli nie zostanie zawarta, ogólnoświatowa Umowa o zakazie, ograniczeniu lub rezygnacji z pewnej grupy środków pozyskiwania energii, przy jednoczesnym zrekompensowaniu kosztów nowej rewolucji przemysłowej mieszkańcom globu, nie osiągniemy żadnego sukcesu.

Wracając do tematu, 1400 nowych obiektów węglowych w budowie, w 59 krajach. Przewidywana moc wytwórcza to około 670 gigawatów. Aby uzmysłowić czytelnikom, a jakiej mocy mowa, wyobraźmy sobie, że chodzi o jedną trzecią obecnie produkowanej mocy czynnej w skali świata.

120 największych firm węglowych finansuje około siedemdziesięciu procent wszystkich zaplanowanych i budowanych siłowni węglowych na świecie. Pośród nich, 46 wydobywa węgiel samodzielnie. Przytaczane dane podlegają stałym fluktuacjom. Część zakładów już wybudowano, lecz stale powstają nowe.

Jedna piąta pośród przedstawionej setki, to elektrownie chińskie. Teraz będzie łatwiej zrozumieć przyczyny klęski madryckiej konferencji klimatycznej, która zakończyła swój żywot ostatniej niedzieli. Jeszcze jaśniejsze wydaje się w tej sytuacji stanowisko Polski wobec idea fix naszych europejskich entuzjastów „czystej” energii.Autor: swiatrolnika.info

Foto: Envato
https://swiatrolnika.info/publicystyka/ ... rbonizacje
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13505
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 729
Podziękował: 25925 razy
Otrzymał podziękowanie: 21311 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 09 sty 2020, 23:53

Obrazek

Znalazła się przyczyna globalnego ocieplenia… :o
0 xAwatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1391
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 17
x 66
Podziękował: 132 razy
Otrzymał podziękowanie: 1783 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: barneyos » niedziela 09 lut 2020, 14:38

Prof. Marks o kłamstwie klimatycznym: Klimat zawsze się zmieniał. Dane nt. ocieplenia są fałszowane

https://www.youtube.com/watch?v=iKYTnnkc1jo
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 912
x 292
Podziękował: 10712 razy
Otrzymał podziękowanie: 11289 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 25 lut 2020, 11:12

Kim jest 19-letnia "anty-Greta" z Niemiec?

Określana mianem "anty-Grety Thunberg" 19-letnia Naomi Seibt z Niemiec kwestionuje alarmujące dane na temat zmian klimatycznych. O zyskującej coraz większy rozgłos dziewczynie pisze "The Washington Post".

"Naomi Seibt jest 19-letnią Niemką, która, podobnie jak Greta Thunberg, ma blond włosy, jest elokwentna i pochodzi z Europy" - pisze "The Washington Post". Poza tym młode aktywistki różni wszystko. Naomi, w przeciwieństwie do Grety, potępia alarmistyczne zachowania klimatycznych aktywistów, a propagowaną przez nich ideologię określa jako "wrednie anty-człowieczą".

Czy młoda Niemka osiągnie taką popularność, jak jeszcze młodsza od niej Szwedka, która - przypomnijmy - zapoczątkowała młodzieżowe protesty "klimatyczne" na całym świecie i została uhonorowana przez magazyn "Time" tytułem "Człowieka Roku 2019", jako najmłodsza osoba w historii nagrody?

Myślenie zamiast paniki

"The Washington Post" przypomina wypowiedź Grety Thunberg podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, gdy młoda Szwedka mówiła do zgromadzonych: "Chcę, byście wpadli w panikę. Chcę, byście odczuwali ten strach, który ja odczuwam codziennie. A później chcę, byście zaczęli działać". Tymczasem Naomi mówi w wideo zamieszczonym w internecie: "Nie chcę, byście wpadli w panikę. Chcę, byście myśleli".

19-latka przyznaje, że jej aktywizm polityczny został rozbudzony kilka lat temu, gdy w szkole zaczęła kwestionować - jej zdaniem - zbyt liberalną politykę migracyjną. Krytyka, jaka na nią spadła ze strony nauczycieli i innych uczniów, utwierdziła ją w wątpliwościach wobec głównego nurtu światopoglądowego w Niemczech.

Natomiast inicjatywa Grety Thunberg sprowokowała ją do zaprezentowania odmiennego spojrzenia na kwestie klimatyczne. Jednocześnie Naomi zaznacza, że nie kwestionuje faktu, iż gazy cieplarniane powodują ocieplenie klimatu. Jednak według 19-latki wielu naukowców i aktywistów przeszacowało ich wpływ na wzrost temperatury.

"Nie chcę zawstydzać Grety"

Ekologia to nie jedyny obszar zainteresowania Naomi. Młoda Niemka w swych wypowiedziach kwestionuje na przykład poglądy feministek i liberalną politykę migracyjną. To powoduje, że niemieckie media zaklasyfikowały ją jako sympatyczkę nacjonalistycznej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Choć 19-latka zaznacza, że nie jest członkinią AfD, a sama określa się mianem libertarianki, to jednak przemawiała na jednym ze spotkań ugrupowania.

Czy zatem Naomi chce być odbierana jako konkurentka Grety? "Powodem, dla którego nie podoba mi się określenie 'anty-Greta', jest to, że prezentuje mnie jako zindoktrynowaną kukiełkę, wykreowaną na potrzeby drugiej strony" - powiedziała w jednym z wideo. Jednocześnie Niemka nie chce krytykować i obrażać Szwedki. "Nie chcę jej zawstydzać" - zaznacza.Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-kim ... ign=chrome
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11542
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 57
x 550
Podziękował: 26559 razy
Otrzymał podziękowanie: 17252 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 25 lut 2020, 14:15

już ją zbanowali na pejsie i jutubku:
Izabella Nilsson Jarvandi to

prawicowa odpowiedź na Gretę Thunberg.
Szesnastoletnia Szwedka podbija sieć


Obrazek

Izabella Nilsson Jarvandi okaże się równie popularna, co Greta Thuberg? Nie ma już chyba nikogo w Europie, kto nie wiedziałby o młodej szwedzkiej aktywistce klimatycznej. Okazuje się, że nie jest jedyną młodą Szwedką zajmującą się polityką – ale o jej prawicowej „konkurentce” poza Szwecją słyszało na razie niewiele osób.

Szesnastoletnia Izabella Nilsson Jarvandi pochodzi z mieszanej rodziny. Jej matka jest Szwedką, a ojciec pochodzi z Iranu. Izabella urodziła się w Goteborgu i na własne oczy widziała do czego prowadzi niekontrolowana imigracja. Goteborg to drugie największe miasto Szwecji i jeden z ulubionych celów imigracji. Jedna czwarta jego mieszkańców urodziła się poza Szwecją. Jest to również jedno z najniebezpieczniejszych miast w Europie.


Nilsson wiedziała o problemach z imigracją już jako dziecko. Jej rodzice mieszkali na przedmieściach, ale posłali ją do szkoły w centrum, gdzie uczyło się więcej autochtonów. Nie chcieli, aby bawiła się z okolicznymi dziećmi. Po latach wspomina, że aby zobaczyć złe efekty masowej imigracji musiała zaledwie wyjrzeć przez okno.

Szybko zauważyła również, że sytuacja staje się gorsza z każdym dniem. Szwedzkie media i establishment zachowywały się jednak tak, jakby nic się nie działo. Przestępczość i brutalność, jakie widziała niemal codziennie na oczy, nie przebijały się do mainstreamu. Człowiek, który nie znał sytuacji z pierwszej ręki mógłby wręcz pomyśleć, że Szwecja to multikulturowa sielanka.

Tym, co zainspirowało ją do aktywności politycznej, było to, że Szwecja poparła Światowy Pakt w sprawie Migracji stworzony przez ONZ. Wielu krytyków zwracało uwagę, że wprowadzenie jego zasad w życie w praktyce sprawiłoby, że państwa straciłyby kontrolę nad swoimi granicami. Wiele państw, w tym Polska, odmówiło z tego powodu jego podpisania.

Nilsson wzięła udział w demonstracji przeciwko podpisaniu Paktu, która odbyła się w rodzinnym mieście. Udało jej się dorwać do mikrofonu i wygłosiła płomienne przemówienie przeciwko globalizmowi i sprowadzaniu kolejnych tysięcy imigrantów. O przemówieniu zrobiło się na tyle głośno, że wkrótce poproszono ją o wygłoszenie kolejnych na innych demonstracjach.

Obrazek
Izabella Nilsson Jarvandi[/img]
@izabellanilsso1
It’s important to remember that we don’t have a home in Sweden. Sweden has a home in us.

When you see the nation crumble and heat builds up... It’s her screaming for attention because you can’t see that in reality she lives within us. Not outside.

She’s the fire heating blood.

Zobacz obraz na Twitterze
1 241
22:39 - 6 lis 2019
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
Ludzie o tym mówią: 389
W swoim aktywizmie Nilsson zwraca uwagę głównie na tragiczny los szwedzkich kobiet. Szwecja zmaga się z plagą przemocy seksualnej, a nawet państwowa telewizja SVT przyznała, że wśród przestępców jest zdecydowana nadreprezentacja imigrantów spoza UE. Dziennikarze ustalili, że w wypadkach w których ofiara nie zna gwałciciela w 80% wypadków sprawcą jest imigrant.

Oficjalne statystyki, co przyznaje sam rząd, nie oddają jednak w pełni skali problemu. Wiele takich przestępstw nigdy nie jest bowiem zgłaszana. Nilsson widziała, jak ofiarami przemocy seksualnej padały nawet uczennice w jej wieku, molestowane przez swoich kolegów z klasy. Wiele takich wypadków nie została nigdy zgłoszona, a nauczyciele ze strachu udawali, że tego nie widzą.

Ze względu na sprzeciw wobec migracji oraz takie poglądy jak np. poparcie dla rządu Węgier czy sprzeciw wobec gender i LGBT sprawiły, że spotkała się ze zmasowaną krytyką ze strony lewicy.

„Wy, którzy macie czelność prześladować mnie za poglądy tylko dowodzicie, że mam rację” – napisała swego czasu do swoich krytyków na Twitterze – „To przez takich jak wy i czyny takie jak wasze walczę i nie schylę głowy w poddaniu. Urodziliśmy się wolni i chcę, żeby przyszłe pokolenia też takie były”.W wywiadzie dla jednej z włoskich gazet odniosła się również do zarzutów o ekstremizm. „UE, rząd, inni władcy, to oni są ekstremistami. Kto inny chce eksterminacji własnego ludu?” – powiedziała. Skrytykowała również swoich lewicowych oponentów. „Lewica jest śmieszna” – stwierdziła – “Z jednej strony chcą rozmaitości – ale z drugiej nie ma żadnej różnorodności bo chcą, aby wszyscy byli tacy sami”.

Z racji zbliżonego wieku i podobnych poglądów młoda aktywistka często bywa nazywana “Anty-Gretą”. Jednak o ile wzbudziła sympatię szwedzkiej prawicy odwagą w głoszeniu swoich poglądów, o tyle bez medialnego zaplecza Grety nie ma raczej szans na podobną popularność. Dzisiaj jest praktycznie nieznana poza Szwecją i Włochami, a jej media społecznościowe śledzi zaledwie kilka tysięcy osób.

Źródło: nyheteridag.se, Youtube Autor: Wiktor Młynarz
https://www.stefczyk.info/2019/12/03/o- ... awie-nikt/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 912
x 292
Podziękował: 10712 razy
Otrzymał podziękowanie: 11289 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 29 lut 2020, 05:20

Mit upadł! Za Gretą Thunberg stoją wielkie koncerny. Wszystko opisał hiszpański dziennik „El Confidencial”

Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk na swoim blogu omówił tekst, który pojawił się w hiszpańskiej gazecie „El Confidencial”, który dotyczył aktywistki Grety Thunberg.

Hiszpańskie media wprost piszą, że za nastolatką stoją koncerny:

– „El Confidencial” pisze wprost, że za szwedzką aktywistką klimatyczną, stoi wielkie lobby funduszy finansowych i firm energetycznych, które są zainteresowane eliminowaniem zużycia węgla z energetyki – pisze Kuźmiuk.

Okazuje się ze rodzina Thunbergów jest powiązana z brukselską organizacją European Climate Fondation (ECF) poprzez Daniela Donnera, który z jednej strony jest odpowiedzialny za kontakty z mediami ECF, z drugiej natomiast jest autorem kampanii promocyjnych Grety.
Z kolei w skład ECF wchodzą organizacje charytatywne i społeczne takich koncernów jak IKEA czy Hewlett Packard, ale także fundusz TCI, który jest udziałowcem takich firm działających w sektorze energetycznym jak Red Electrica i Engaz.

– A więc to co do tej pory mówiło się tylko nieoficjalnie, znajduje potwierdzenie już oficjalnie, naturalne wzburzenie ludzi młodych, którzy chcą czystego środowiska, wykorzystują firmy energetyczne, które z jednej strony walczą z węglem w energetyce, z drugiej chcą poszerzyć własne możliwości wytwórcze – zaznacza Kuźmiuk.

cały tekst w linku : http://zbigniewkuzmiuk.pl/blog/288-tabu ... ze-energii

https://polskaniepodlegla.pl/opinie/ite ... -oHXvOAvlc
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11542
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 57
x 550
Podziękował: 26559 razy
Otrzymał podziękowanie: 17252 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 10 mar 2020, 18:15

idiotów nie sieją:
Ekofaszyści w akcji. Wiceszef współrządzącego Finlandią Sojuszu Lewicy wzywa do

mordowania tych, którzy zaprzeczają klimatycznemu ociepleniu

Przez JS -01/03/2020

Obrazek

Ekofaszysta Misza Dellinger, wiceprezes współrządzącego Finlandia Lewicowego Sojuszu wzywał do mordowania tych, którzy zaprzeczają ocieplaniu się klimatu.


Wiceszef współrządzącego Finlandią Sojuszu Lewicy wzywał w mediach społecznościowych do mordowania tych, którzy zaprzeczają ociepleniu klimatu. Swe posty publikował na Twitterze.
Misza Dellinger wiceprezes partii Sojusz Lewicy w latach 2016-2017 zamieszczał na Twitterze wpisy, w których wzywał do mordowania tych, którzy zaprzeczają ocieplaniu się klimatu. Wyzywał ich również, a jakże od faszystów.

„Ci którzy zaprzeczają ociepleniu klimatu powinni być zastrzeleni”.

A także w tym samym kontekście: „Myślę że powinniśmy zabić faszystów” – pisał na Twitterze.

Robił to z anonimowego konta i dopiero teraz wyszło na jaw, iż to on był autorem wpisów wzywających do mordowania. O sprawie poinformowała fińska telewizja Yle.

Dellinger zaprzecza, iż to on pisał, tym niemniej przyznaje, że konto na którym opublikowano nawołujące do mordowania wpisy należy do niego. Ekofaszysta już złożył rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Lewicowego Sojuszu.

Ekofaszysty broni Li Andersson szefowa partii, która w w fińskim rządzie pełni stanowisko minister edukacji. Twierdzi, iż Dellinger mówił jej, że dostęp do jego konta miały też inne osoby.

Zostało ono teraz zamknięte, a sam lewak na innym już koncie napisał, iż

tamte wpisy „nie odzwierciedlają jego poglądów”.

To w ostatnich tygodniach kolejny skandal związany z aktywnością w mediach społecznościowych lewackich działaczy.

Pochodzący z Somalii Abdirahim “Husu” Hussein, aktywista Socjaldemokratów zmyślił, iż grożono mu i atakowano go jako imigranta.

Jak się okazało groził sam sobie i sam na siebie szczuł.
https://nczas.com/2020/03/01/ekofaszysc ... ciepleniu/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 4498
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2644 razy
Otrzymał podziękowanie: 6838 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 11 mar 2020, 10:07

Seria Science Masters-książka "Laboratorium Ziemia" S.H.Schneider
str. 42
"Przez większość pierwszej połowy trzeciorzędu, 65 do 35 milionów lat temu, zanim Antarktyda się oddzieliła , rosło tam wiele drzew liściastych (sezonowych) i szpilkowych ( wiecznie zielonych ).Świadczą o tym skamieniałe szczątki drzew na wyspach zachodniej Antarktydy. W rejonie tym ( przynajmniej na obrzeżach kontynentyu, gdzie znaleziono skamieliny) musiało zatem być znacznie cieplej niż dzisiaj, zapewne o 10 do 15 st. C."
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11542
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 57
x 550
Podziękował: 26559 razy
Otrzymał podziękowanie: 17252 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 11 mar 2020, 11:45

musiało zatem być znacznie cieplej niż dzisiaj, zapewne o 10 do 15 st. C."
właśnie, a jak się teraz ociepli to zaleje Holandię, zgroza i apokalipsa :D
nie będzie bezzapachowych tulipanów, bezsmakowych ''pomidorów'' i ''marchewki'' z wody..
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 912
x 292
Podziękował: 10712 razy
Otrzymał podziękowanie: 11289 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 11 mar 2020, 12:06

Greta "zadarła " z Chińczykami :D
w jednym z komentarzy ktoś zaproponował kompromis
Proponuję kompromis: niech Greta podciera się pałeczkami.
:D :lol: :D
Załączniki
88228500_202014200893363_4664127281348739072_n.jpg
88228500_202014200893363_4664127281348739072_n.jpg (93.19 KiB) Przejrzano 1055 razy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

cedric
Posty: 4498
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2644 razy
Otrzymał podziękowanie: 6838 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 11 mar 2020, 12:33

https://www.kierunekchemia.pl/artykul,7 ... alezy.html
cyt.
"Patrząc na wyniki emisyjne produkcji samochodów, można się zdziwić. Wyprodukowanie elektrycznego samochodu to bomba emisyjna w porównaniu z dieslem. Produkcja diesla oznacza emisję 29 gramów CO2 na kilometr jazdy (liczone dla pełnego cyklu życia, czyli 200 tysięcy kilometrów). Produkcja elektryka generuje 57 g CO2/km. Czyli na bramie fabryki elektryk wytworzył 2-krotnie więcej emisji, niż diesel. Niesłychane!"
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11542
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 57
x 550
Podziękował: 26559 razy
Otrzymał podziękowanie: 17252 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 11 mar 2020, 22:52

chanell pisze:
środa 11 mar 2020, 12:06
Greta "zadarła " z Chińczykami :D
mina durnia bezcenna :lol:
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11130
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 799
x 248
Podziękował: 10703 razy
Otrzymał podziękowanie: 16865 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 12 mar 2020, 08:08

..po prostu "buc",-
komputer się zawiesił :mrgreen:
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11130
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 799
x 248
Podziękował: 10703 razy
Otrzymał podziękowanie: 16865 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 13 mar 2020, 00:41

Uszy Duszy #12 NAOMI SEIBT & GRETA THUNBERG


https://youtu.be/MfYZritEqbg
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 4498
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2644 razy
Otrzymał podziękowanie: 6838 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 13 mar 2020, 18:01

polecam
http://haidut.me/?p=221
Nadchodząca epoka lodowcowa
26 czerwca 2019 przez haidut
Opublikowałem kilka wątków na temat kontrowersyjnych pomysłów, że zmiana klimatu, którą obserwujemy, nie jest tak naprawdę globalnym ociepleniem, ale globalnym chłodzeniem, przy czym te ostatnie są napędzane przez zmiany pola magnetycznego Słońca. Jak się okazuje, ta idea cyklicznych okresów epoki lodowcowej obejmujących Ziemię co 10 000 - 12 000 lat wcale nie jest nowa. Podczas gdy główny nurt globalnego ocieplenia chciałby, abyś uwierzył, że badania nad zmianami klimatu rozpoczęły się od niektórych przełomowych publikacji / książek w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, najwyraźniej pomysł narodził się na długo przed tym, a pierwotne badania były rzeczywiście podobne do globalnego ochłodzenia zamiast globalnego ocieplenia. Poniższy artykuł pochodzi z 1958 r., A jego tytuł nie pozostawia wątpliwości co do przewidywanych zmian klimatu w tym czasie.

Jak opisano w artykule - Ziemia przeżywa okresy epoki lodowcowej, a następnie topienia / ocieplenia przez ostatnie milion lat. Wcześniej zapisy kopalne pokazują, że Ziemia była o wiele bardziej jednolita i średnio cieplejsza. Cała planeta przypominała mniej więcej tropikalną wyspę z odpowiednią florą i fauną. Co zatem spowodowało to nagłe przejście z tropikalnego raju na cykl zamrażania / rozmrażania? Odpowiedź brzmi: zmiana biegunów magnetycznych Ziemi i zmiana ta może najwyraźniej nastąpić dość szybko, biorąc pod uwagę, że skorupa ziemska dosłownie unosi się nad płynnym rdzeniem. Gdy skorupa obraca się nad płynnym rdzeniem, bieguny magnetyczne zmieniają położenie względem powierzchni Ziemi, co (drastycznie) zmienia wzorce pogodowe. Tak się złożyło, że ta ostatnia zmiana biegunów magnetycznych przeniosła Biegun Północny do małego, śródlądowego oceanu Artic, co zapoczątkowało cykle epoki lodowcowej trwające przez ostatni milion lat.


„… Ale oceany nie zamarzają. Prądy oceaniczne rozpraszają zimno - z wyjątkiem oczywiście małego Oceanu Arktycznego, który jest prawie całkowicie otoczony lądem. „Co by się stało, gdyby lód wypłynął z Oceanu Arktycznego, tak jak ma to miejsce w Jukonie lub Delaware?” Ewing i Donn pamiętają, jak się zastanawiali, gdy pewnego dnia w Lamont ponownie omówili problem. „No cóż, doszliśmy do wniosku, że Ocean Arktyczny ogrzeje się. Ponieważ woda przepływałaby swobodniej między nią a Atlantykiem, rozpraszając zimno. I oczywiście Ocean Atlantycki stałby się zimniejszy. Ale chwileczkę. . . widzieliśmy to jednocześnie. Gdyby Ocean Arktyczny był otwartą wodą, ogrzaną przez Atlantyk, cieplejszą niż otaczający go ląd, woda wyparowałaby i spadłaby jak śnieg na ląd. Więcej śniegu na Grenlandii i północnej Kanadzie spowodowałoby wzrost lodowców. Lodowce nie rosną teraz, ponieważ w Arktyce nie ma otwartej wody, która zapewniłaby wilgoć śniegowi ”. I nagle mieliśmy zaskakujące przeczucie, że Ocean Arktyczny był otwarty w epoce lodowcowej. I że zamarzł zaledwie 11 000 lat temu. To właśnie zamarznięcie Oceanu Arktycznego tak nagle ogrzało Atlantyk i zakończyło epokę lodowcową. ” „To raczej ekscytujące dziesięć minut” - powiedzieli mi - „zaprzeczało wielu rzeczom, które zawsze uważaliśmy za coś oczywistego. Wszyscy zakładali, że Ocean Arktyczny, dziś tak pokryty lodem, będzie jeszcze zimniejszy i bardziej zamarznięty w epoce lodowcowej. „Dostajesz wiele tych szalonych pomysłów w naszej firmie. Jeśli jedna trwa pięć minut, zaczynasz traktować ją poważnie. Im więcej o tym pomyśleliśmy, tym bardziej się sumowało. Wyjaśniało tak wiele rzeczy, które zawsze nas intrygowały. „Gdy raz zaakceptujesz radykalną ideę, że Arktyka była ciepłym otwartym oceanem w czasach wielkich lodowców kontynentalnych, możesz zrekonstruować zupełnie inną pogodę niż ta, którą znamy dzisiaj. Gdy to wypracowaliśmy, mogliśmy zobaczyć zaskakujący łańcuch przyczyn i skutków między oceanami a samymi lodowcami. Widzieliśmy, jak oceany mogłyby funkcjonować jako rzeczywisty „termostat”, który utrzymywałby Ziemię naprzemiennie między epokami lodowcowymi i okresami międzyglodowcowymi, jak dzisiaj ”.

„Wszystko zależy od tego, czy biegun północny znajduje się tam, gdzie jest - na środku Oceanu Arktycznego, który jest prawie całkowicie otoczony lądem, z wyjątkiem płytkiego„ parapetu ”między Norwegią a Grenlandią, otwierającego się na Atlantyk, oraz niewielkiego Cieśnina Beringa. Gdyby zimne wody Arktyki swobodnie zamieniały się na tym parapecie z ciepłą wodą atlantycką, Ocean Arktyczny nie zamarzłby. Jego wilgoć budowałaby lodowce. (W niskich temperaturach północy wilgoć, która wyparowuje z otwartej Arktyki, spadłaby jak śnieg - zbyt dużo śniegu, aby stopić się w krótkim arktycznym lecie. Gdy tempo gromadzenia się śniegu przekracza tempo jego topnienia, lodowce rosną). Ale w miarę wzrostu lodowców zamykałyby tyle wody oceanu, że poziom morza spadłby. „Wiemy, że poziom morza został obniżony na wysokości od 300 do 400 stóp u szczytu ostatniej epoki lodowcowej. Obecnie większość tego parapetu między Norwegią a Grenlandią ma mniej niż 300 stóp głębokości. W pewnym momencie lodowce obniżyłyby poziom morza tak bardzo, że Ocean Arktyczny wmógłby zostać praktycznie odcięty od cieplejszego Atlantyku. Ocean Arktyczny zamarzłby wtedy. A lodowce, które nie są już prowadzone przez śnieg, topnieją pod letnim słońcem Arktyki, przywracając wodę do oceanów. Potem poziom morza podniosłby się, aż wystarczająca ilość ciepłej wody atlantyckiej znów przepłynie przez parapet, aby stopić arktyczną warstwę lodu i rozpocząć kolejny cykl lodowcowy.

„Wiemy, że w ciągu ostatniego miliona lat świat zmieniał się między epoką lodowcową a pogodą, jak dziś”, powiedział mi Ewing i Donn. „Wcześniej cała ziemia była znacznie cieplejsza. Nie było stref ekstremalnego upału lub zimna; palmy i magnolie rosły na Grenlandii, a koralowce wokół Islandii; rośliny subtropikalne kwitły w granicach jedenastu stopni od Bieguna Północnego. Dlaczego „termostat” na lodowcu Oceanu Arktycznego nie działał? Co nagle podnieciło go milion lat temu? „Wierzymy, że odpowiedzią jest czat do miliona lat temu, że Bieguna Północnego wcale nie było w tym śródlądowym Oceanie Arktycznym, ale na środku otwartego Pacyfiku, gdzie nie było ziemi, na której mógłby gromadzić się śnieg i lód, a prądy oceaniczne rozproszyły zimno. „Pomysł wędrowania biegunów może wydawać się fantastyczny. Ale niedawno odkryte dowody magnetyczne prowadzą do geologicznego wniosku, że cała ziemia może przesunąć skorupę powierzchniową w stosunku do wnętrza. Ponieważ strefa skorupy ziemskiej „ślizga się” po wnętrzu, różne punkty na powierzchni mogą znajdować się na biegunie północnym lub południowym. Uważa się, że taka zmiana skorupy ziemskiej miała miejsce przed pierwszą erą opłat plejstoceńskich, która rozpoczęła się milion lat temu. Wcześniej zapis magnetyczny pokazuje Biegun Północny na środku Pacyfiku i Biegun Południowy na otwartym południowym Atlantyku. „Nagłe przesunięcie skorupy ziemskiej spowodowało, że Biegun Północny przeniósł się na małą i praktycznie pozbawioną dostępu do morza Arktykę, a Biegun Południowy na kontynent Antarktydy, gdzie zimny prąd polarny nie mógł rozproszyć się. To zapoczątkowało bardzo kontrastowe strefy klimatu, które znamy dzisiaj - i koncentrację zimna, która ostatecznie zamroziła Ocean Arktyczny, aby rozpocząć cykle epoki lodowcowej. ”

„… To wyjaśniałoby, dlaczego lodowce z epoki lodowcowej zawsze maszerowały z Arktyki. Nie istnieje termostat oceaniczny, który włączałby drastyczne cykle lodowcowo-interglacjalne na Antarktydzie. Tam, zgodnie z teorią, czapę lodową Antarktydy stale się buduje, odkąd Biegun Południowy przesunął się na ten kontynent milion lat temu, z niewielkimi zmianami spowodowanymi niewielkim ociepleniem i ochłodzeniem Atlantyku w cyklach lodowcowych i międzyglodowawczych. Potwierdzają to dowody z podwyższonych plaż, które wydają się wskazywać, że maksymalny poziom mórz spada sukcesywnie w każdej epoce lodowcowej. I tak długo, jak bieguny pozostają tam, gdzie są, cykle epoki lodowcowej muszą trwać. ”

„… Ewing i Donn zdali sobie sprawę, że ich teoria ma zaskakujące implikacje dla przyszłości. Mają niechęć naukowców do rewelacyjnych i starannie opracowali sformułowanie formalnego wniosku teorii: „Niedawną epokę można uznać za kolejny etap międzyglodowcowy”. Wielu naukowców próbowało obalić swoją teorię; jak dotąd były nieudane. Gdy Ewing i Donn czytają termostat lodowcowy, obecny etap międzyglodowcowy jest bardzo zaawansowany; Ziemia zmierza teraz w inną epokę lodowcową. Niektóre znaki, niektóre widoczne dla laika i naukowca, wskazują, że obserwowaliśmy zbliżającą się epokę lodowcową, nie zdając sobie sprawy z tego, co widzimy. Chociaż naukowcy nie zgadzają się co do jego znaczenia, zaobserwowali coraz szybsze ocieplenie i wzrost oceanu w ostatnich latach. Ciepła woda płynąca na północ wypędziła dorsza z Cape Cod do Nowej Fundlandii; roczna temperatura wzrosła o dziesięć stopni na Islandii i Grenlandii; na dole zimy są cieplejsze; Rzeka Hudson nie zamarza już tak, jak kiedyś. Częścią paradoksu Ewing-Donn jest to, że następna epoka lodowcowa będzie poprzedzona takim ociepleniem klimatu ”.

„… Przez długi czas po ustaniu powodzi oceanu jedynym efektem, jaki wywiera na nas epoka lodowcowa, będzie więcej deszczu. Nowa arktyczna wilgoć, która spada jak śnieg na lodowcach, zwiększy tu zarówno deszcz, jak i śnieg, powiększając rzeki i podlewając pustynie. Potem stopniowo nasza pogoda się ochłodzi. Lodowate wiatry wieją z nadciągających lodowców; wielkie śniegi spadną coraz bardziej na południe. Za kilka tysięcy lat pokrywa lodowa o długości dwóch mil może pokryć Stany Zjednoczone i Europę. Jeśli człowiek nie znajdzie sposobu na zmianę termostatu lodowcowego, może to być boom na rynku nieruchomości na Saharze. ”
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11130
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 799
x 248
Podziękował: 10703 razy
Otrzymał podziękowanie: 16865 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 10 kwie 2020, 11:36

:lol:
GRETA.jpg
GRETA.jpg (32.84 KiB) Przejrzano 666 razy
:lol:
Obrazek
:mrgreen:
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 4498
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2644 razy
Otrzymał podziękowanie: 6838 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 30 kwie 2020, 21:16

http://opoka.giertych.pl/102.pdf

"Pożary
W ostatnim roku dużo i głośno było o pożarach w Brazylii, Kalifornii, Australii i na południu Europy. Obwinia się oto zmiany klimatyczne, rzekomo spowodowane antropogeniczną emisją CO2. Okazuje się, że to fikcja.

W Brazylii nie było nic nadzwyczajnego – palono rżyska, co robią w sposób kontrolowany rolnicy co roku i to widać z kosmosu. Chodziło o spowodowanie gniewu na obecnego prezydenta, którego lewackie media nie lubią.

Pozostałe pożary to autentyczne, ale wcale nie nadzwyczajne – takie bywają co jakiś czas. Np. w Australii w tym sezonie spaliło się 18 milionów akrów lasu, a w roku 1974 było to 290 milionów akrów, kontrolowanych pożarów buszu. Teraz zginęło od pożarów 27 ludzi. W 2009 r. zginęło ich 17317. Pożary, to australijska rzeczywistość co jakiś czas, bez względu na rzekome zmiany klimatyczne. Okazuje się, że winni pożarów są właśnie „zieloni”. To oni wymusili, by zrezygnować z kontrolowanego używania ognia, w imię redukcji emisji CO2 i w imię obrony naturalnych procesów. A właśnie kontrolowane pożary, organizowane w chłodniejszym sezonie, redukują te groźne. Kiedyś to należało do naturalnej praktyki, również tubylców australijskich, by palić nadmiar posuszu zalegającego po upalnych latach. Zieloni wymusili zaniechania tych praktyk. Jak pokazuje załączony wykres ma to związek z wielkimi pożarami.

To są dane z południowo-zachodniej Australii. Górny wykres to kontrolowane pożary, a dolny to katastroficzne w jednostkach powierzchni (akrów) objętej tymi pożarami. Tak więc rezygnacja z kontrolowanego spalania ściółki prowadzi do pożarów katastroficznych. Na półwyspie Tilligerry nie było wielkiego pożaru, bo rok wcześniej był niewielki pożar buszu, kontrolowany, który zlikwidował zapasy opału w ściółce. Bez nich duże drzewa nie zapalą się18.
Istnieje też podejrzenie, że winni pożarów są podpalacze, aktywiści „zielonych”, działający w czasie największej suszy i dużych wiatrów, którzy chcą udowodnić, że globalne ocieplenie to szkodliwa prawda. W Australii oskarżono już 24 osoby o świadome podpalanie w obecnym sezonie.
Nie należy słuchać zielonych, tylko stosować sprawdzone przez mądrość stuleci praktyki ograniczające nagromadzanie się materiału łatwopalnego.
Do metod przygotowawczych przeciwko wielkim pożarom należy redukowanie zagęszczenia w lasach (przecinki) i tworzenie pasów bezleśnych co jakiś kawałek lasu, by zablokować szerzenie się pożaru i ułatwić dojazd strażakom19.
Ostatnio prezydent Donald Trump powiedział, że za pożary w Kalifornii odpowiedzialna jest niewłaściwa gospodarka leśna. Zapowiedział redukcję pomocy federalnej na gaszenie pożarów, jeżeli nie nastąpią zmiany w leśnictwie. Pożary występują nie tam, gdzie jest las naturalny, ale tam, gdzie intensywnie działa człowiek. Trzeba dostosować te działania do perspektywy, że mogą wystąpić pożary20.
Równolegle z wielkimi pożarami w Australii, były silne opady deszczu i powodzie w Afryce oraz wyjątkowo niskie temperatury w północnych Indiach i Pakistanie. Za wszystkie te ekstrema obwinia się antropogeniczne zmiany klimatu – bezsens.
0 xcedric
Posty: 4498
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2644 razy
Otrzymał podziękowanie: 6838 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 30 kwie 2020, 22:08

http://opoka.giertych.pl/101.pdf

"Ekologia
Ciągle się dzisiaj mówi o ekologii, o konieczności chronienia ziemi przed antropogenicznymi zanieczyszczeniami. Przodują w tym tzw. „Zieloni”. Podpuszcza się dzieci, by, na czele z szwedzką nastolatką Gretą Thunberg, protestowały przeciwko emisji CO2.

Richard Attenborough, telewizyjny komentator o przyrodzie, opowiada bzdury o spadaniu morsów ze skał z powodu ocieplenia klimatu (przyznał się, że to był błąd.
To niedźwiedzie przestraszyły morsy i te uciekając spychały się wzajemnie ze skał).

Ktoś inny pokazał zdjęcie wychudzonego starego niedźwiedzia polarnego i ogłosił to jako wymieranie niedźwiedzi z powodu ocieplenia klimatu. Tymczasem populacja białych niedźwiedzi rośnie.

Gdy się okazało, że klimat się nie ociepla zmieniono narrację na „zmiany klimatu”, tym bardziej, że w drugiej połowie XX wieku mówiło się o globalnym ochłodzeniu, ale nadal wini się emisję CO2 do atmosfery.

Gdy prezydent Trump wycofał USA z porozumienia paryskiego (o obowiązkowej redukcji emisji CO2) podniósł się wielki krzyk o brak wrażliwości ekologicznej ze strony Trumpa.


Na spotkaniu 4 X 19 w Luksemburgu, kraje Unii Europejskiej planowały wyraźnie zapowiedzieć redukcję emisji CO2, do roku 2030. Zaprotestowało 10 krajów (Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Estonia, Grecja, Węgry, Litwa, Malta, Polska i Rumunia) i sprawanie przeszła1. "
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11542
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 57
x 550
Podziękował: 26559 razy
Otrzymał podziękowanie: 17252 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 30 kwie 2020, 23:40

cedric pisze:
czwartek 30 kwie 2020, 22:08
Richard Attenborough, telewizyjny komentator o przyrodzie, opowiada bzdury
o spadaniu morsów ze skał z powodu ocieplenia klimatu
oj, Rysiek, taki amerykancki, a nie zabłysłeś, żenada, ale śmieszne chociaż :lol:
Ktoś inny pokazał zdjęcie wychudzonego starego niedźwiedzia polarnego
i ogłosił to jako wymieranie niedźwiedzi z powodu ocieplenia klimatu.
:D
Gdy prezydent Trump wycofał USA z porozumienia paryskiego
wycie było donośne.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 4498
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2644 razy
Otrzymał podziękowanie: 6838 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 05 maja 2020, 15:44

https://www.sciencemag.org/news/2020/05 ... -eruptions?

Ciemne księżycowe zaćmienie wskazuje na średniowieczne erupcje wulkaniczne

Autorka Katherine KorneiMay. 4, 2020, 14:30

5 maja 1110 roku n.e., w noc zaćmienia Księżyca, Księżyc nie nabrał normalnego czerwonawego odcienia. Mimo skądinąd czystego nieba „było tak całkowicie zgaszone, że ani światło, ani kula, ani nic w ogóle nie było widać”. Tak donosiła wersja Kroniki anglosaskiej, seria średniowiecznych rękopisów skompilowanych w języku staroangielskim. Teraz, łącząc ten raport z analizą zapisów pierścieni drzewnych i rdzeni lodowych, naukowcy wydedukowali powód, dla którego Księżyc stał się tak ciemny: zestaw erupcji wulkanicznych na początku XII wieku. Erupcje miały szeroko rozpowszechnione skutki klimatyczne, powodując, że temperatury na półkuli północnej spadły o około 1 ° C, twierdzą naukowcy.

Po erupcji wulkanu aerozole popiołu i siarczanu - małe cząsteczki powstałe w wyniku reakcji gazów wulkanicznych z atmosferą - ostatecznie opadają z powrotem na Ziemię. Część tego opadu nieuchronnie ląduje na śniegu, który z czasem zagęszcza się w lodzie. Sébastien Guillet, paleoklimatolog z Uniwersytetu Genewskiego, jest więc „jednym z najlepszych dostępnych archiwów” do śledzenia przeszłych erupcji.

Guillet i jego koledzy wydobyli istniejące zapisy trzech rdzeni lodowych: dwóch z Grenlandii i jednego z Antarktydy. Rdzenie z obu miejsc ujawniły skoki siarczanów - jeden w rdzeniu Antarktydy w 1109 roku n.e. i kilka w rdzeniach lodowych Grenlandii w latach 1108-1113 n.e. Niektórzy naukowcy uważają, że kolce są zgodne z wybuchem pojedynczego dużego wulkanu w tropikach około 1108 roku n.e., co spowodowałoby, że aerozole spadałyby na cały świat przez kilka lat.

Ale dokładne umawianie się z rdzeniami lodowymi jest niezwykle trudne. Więc Guillet i jego koledzy zwrócili się do innych akt, aby sprawdzić, czy co najmniej jedna erupcja rzeczywiście miała miejsce na początku XII wieku.

Zespół rozpoczął od rekordów słojów drzew z Ameryki Północnej, Europy i Azji. Ponieważ drzewa rosną cieńsze pierścienie w chłodniejsze dni, badacze byli w stanie zrekonstruować poprzednie temperatury na półkuli północnej. Okazało się, że w 1109 roku n.e. było o około 1 ° C chłodniejsze niż normalnie. Mówią, że erupcja wulkaniczna była prawdopodobnie odpowiedzialna, ponieważ aerozole zawieszone w atmosferze blokują światło słoneczne i chłodzą planetę. (Temperatury spadły o podobną wartość po erupcji Góry Pinatubo na Filipinach w 1991 r.)

Następnie zespół przeczesał 17 rękopisów europejskich i bliskowschodnich odnoszących się do zaćmień Księżyca, które miały miejsce między 1100 a 1120 rokiem n.e. Całkowite zaćmienie Księżyca, które występuje, gdy Księżyc przechodzi w cień Ziemi, zwykle wydaje się czerwone dzięki filtrowaniu światła słonecznego przez atmosferę planety. Ale aerozole wulkaniczne mogą blokować światło słoneczne i przyciemniać zaćmienia Księżyca.

Guillet i jego współpracownicy znaleźli wzmianki, że jedno zaćmienie Księżyca - 5 maja 1110 roku n.e. - było wyjątkowo ciemne. Jest to zgodne z co najmniej jedną erupcją, która miała miejsce około 1108 roku n.e., co potwierdza zapisy dotyczące rdzenia lodowego, które Guillet i jego koledzy podsumowali w zeszłym miesiącu w raportach naukowych.

Zespół wskazał prawdopodobnego podejrzanego: japońską górę Asama, której zapisy wskazują, że wybuchła w 1108 roku n.e. Guillet twierdzi, że jego siarczany mogły dotrzeć do Grenlandii, ale prawdopodobnie nie na Antarktydę. „Cyrkulacja atmosferyczna bardzo utrudnia erupcjom znajdującym się na dużych szerokościach geograficznych przekroczenie tropików”. (Zespół sugeruje, że pojedyncza erupcja w tropikach miałaby te same problemy z krążeniem). Oznacza to, że co najmniej jedna erupcja musiała mieć miejsce w tym samym czasie, podsumowuje Guillet i jego koledzy, ale tożsamość tej erupcji pozostaje zagadką .

Jednym ze sposobów rozwiązania tej zagadki jest poszukiwanie maleńkich kawałków pyłu wulkanicznego w rdzeniach lodowych, mówi Michael Sigl, chemik z University of Bern w Szwajcarii, który koncentruje się na erupcjach wulkanicznych. Mówi, że popiół, który jest odłamkami szkła wulkanicznego, ma unikalne geochemiczne odciski palców. „Można to powiązać z wulkanem źródłowym”.
0 xcedric
Posty: 4498
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2644 razy
Otrzymał podziękowanie: 6838 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 20 maja 2020, 13:52

Wredne globalne ocieplenie powoduje oziębienie wód oceanów. Ale od czego są modele.
https://kopalniawiedzy.pl/Ocean-Poludni ... enie,32053
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11542
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 57
x 550
Podziękował: 26559 razy
Otrzymał podziękowanie: 17252 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 22 maja 2020, 18:09

jest gorzej! oci....plenie wyludni planetę gorącem swem :lol:
czy są jakieś granice tego oczadziałego lewactwa?
Nie ma :D

z https://nczas.com/2020/05/22/w-odmetach ... cieplenie/
W odmętach lewackiego szaleństwa.

Odkryto nową przyczynę zgonówglobalne ociepleniePrzez JS -22/05/2020

Obrazek
Ekofanatycy chcą by śmierć z powodu udaru słonecznego kwalifikować jako śmierć z powodu
Ekofanatycy chcą by śmierć z powodu udaru słonecznego kwalifikować jako śmierć z powodu "zmian klimatu".
Zdjęcie: EPA/VICKIE FLORES Dostawca: PAP/EPA.


Grupa australijskich naukowców chce, by teraz w dokumentach określających przyczyny zgonu wpisywano także „zmiany klimatyczne”.
Według nich z powodu przegrzania ciała wywołanego „globalnym ociepleniem”

umiera 50 razy więcej osób, niż to podają statystyki.


Naukowcy z Australian National University (ANU) wystosowali list, w którym domagają się od społeczności medyków uwzględniania w dokumentach nowej przyczyny zgonów .
Mają być nią „zmiany klimatyczne”.

Ten termin coraz częściej zaczyna zastępować termin „globalne ocieplenie”. Jest znacznie poręczniejszy w użyciu, bo lewacy i ekofanatycy mogą go stosować przy każdej okazji – jak jest ciepło, albo zimo, sucho, czy mokro – zawsze można stwierdzić, że coś przebiega złe z powodu „zmian klimatu”. Teraz ma się też na to umierać.

Wezwanie opublikował magazyn „The Lancet Planetary Health”. „Krajowe rejestry zgonów w Australii wskazują na znacznie zaniżone zgłaszanie zgonów związanych z ciepłem.
Mniej niż 0,1% z 1,7 mln zgonów w latach 2006–2017 przypisano bezpośrednio, lub pośrednio nadmiernemu naturalnemu upałowi. Jednak ostatnie badania wskazują, że oficjalne dane nie doceniają związku co najmniej 50-krotnie.” – piszą w apelu.

Reklama
Jak podaje „Sydney Morning Herald”, „w ciągu ostatnich 11 lat w Australii odnotowano zaledwie 340 zgonów spowodowanych nadmiernym upałem, ale analiza statystyczna przeprowadzona przez lekarzy z Australian National University wykazała, że ​​36 765 zgonów można przypisać upałowi”.

„Zmiany klimatu są zabójcze, ale nie potwierdzamy tego w aktach zgonu” – stwierdziła współautorka petycji Arnagretta Hunter z ANU Medical School. „Zmiany klimatu są największym zagrożeniem dla zdrowia, z jakimi będziemy się mierzyć na całym świecie, nawet po wyleczeniu z koronawirusa. Potrafimy śledzić zgony z powodu koronawirusa, ale potrzebujemy również pracowników służby zdrowia i systemów, aby potwierdzić związek między naszym zdrowiem a środowiskiem”.

Tak więc spodziewać się należy, że niedługo i w Polsce śmierć z powodu przegrzania, czy udaru słonecznego będzie kwalifikowana jako zgon z powodu „zmian klimatu”, czy „globalnego ocieplenia”.

Kolejny element w propagandzie ekofanatyków.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Dams
Posty: 34
Rejestracja: sobota 21 mar 2020, 20:51
x 1
x 2
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 50 razy

Re: Globalne ocieplenie - mit!

Nieprzeczytany post autor: Dams » piątek 22 maja 2020, 21:32

Takie kur... ocieplenie, że w tym roku, opalałem się ze trzy razy, i to dużo słabiej, przez truciznę z chemtrailsów i zasłonięte słońce
Kiedyś 7-8 rano, było mocne słońce, już było ciepło, potem deszcze, burza ... To też zakazane w kraju
0 xODPOWIEDZ