Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

BREXIT/Wlk.Bryt.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

BREXIT/Wlk.Bryt.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 27 cze 2016, 08:26

0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 28 cze 2016, 16:28

0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14320
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 402
Podziękował: 15152 razy
Otrzymał podziękowanie: 22091 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 28 cze 2016, 17:06

..ciekawy komentarz tez u Bena- o calej UE, nowym jedwabnym szlaku I Polsce.
viewtopic.php?f=23&t=76&p=53540#p53540
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 28 cze 2016, 20:45

cd... komentarzy


https://www.youtube.com/watch?v=85natc3_wMM


Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 28 cze 2016, 22:42

Swoją drogą nie spodziewałem się tego po Anglikach, ale pokazali UE czerwoną kartkę.
Jak widać na "przywódcach" UE nie zrobiło to wielkiego wrażenia, nie ma winnych fizycznego rozpadu UE, który się zaczął. W perspektywie rozpad UE jest dla nas dobry, natomiast zaskakujący jest dokument - chęć zacieśnienia Eurokołchozu, w formie niesuwerennych państw pod przywództwem Niemiec (jakich Niemiec? - BRD Sp. z o.o.) i Francji.
Jeżeli ktoś wie gdzie opublikowano tłumaczenie tego nonsensu, to prosiłbym o skopiowanie go tutaj lub gdzie indziej, żeby było dla potomnych, bo "mocarze" będą chcieli żeby to zapomnieć.
Nauka poszła w las, biurokraci trzymają się stołków w Brukseli, a powinni się wszyscy podać do dymisji, bo ich "polityka" legła w gruzach. Czyli jak przepowiadano, UE wspomaga dolara, natomiast Funt Brytyjski przeżyje, ale Euro już chyba nie za długo. Indeksy we Francji i Niemczech poopadały w piątek po ok 7%, natomiast brytyjski FTSE100 tylko ok. 3,5%, co oczywiście jest efektem wielkich manipulacji giełdowych różnych Soros-ów i ich banków.
Na razie plan USA się sprawdza w rozkładaniu UE, Anglicy pomogli, za chwilę będzie chyba czas ruszyć uchodźców, cokolwiek to będzie dla krajów UE oznaczało. Te warunki mogą spowodować załamanie Euro i kryzys finansowy z mojego punktu widzenia najwcześniej we wrześniu, ale lepiej dla wszystkich, jeśli będzie wolniej i bardziej łagodnie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14320
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 402
Podziękował: 15152 razy
Otrzymał podziękowanie: 22091 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 29 cze 2016, 14:32

blueray21 pisze:Swoją drogą nie spodziewałem się tego po Anglikach, ale pokazali UE czerwoną kartkę.

wynik byl tez na wyspach sporym zaskoczeniem- dla zwyklych obywateli,-
72% frekwencji I tylko 2% przewaga za wyjsciem. To wszystko I tak musi ratyfikowac parlament UK w obu ozbach,-
a Szkoci juz dzisiaj byli w Bruxeli. Domino ruszylo, straszenie Merkelowej I Francji nie wiele dalo,-
ale nie bedzie latwo przelknac ta "Zabe". No to zobaczymy- nastepny ruch po stronie UE ;)


PS. http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/richard ... 57079.html
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 29 cze 2016, 17:28

Brexit może rozłożyć UE, zapobiec III wojnie światowej:

dr Paul Craig Roberts
„Mamy nadzieje, że rezultatem Brexitu będzie rozpad UE i NATO” – mówi dr Roberts.Wyjście Brytanii z UE może prawdopodobnie zapobiec rozpoczęciu III wojny światowej przez Amerykę, której celem jest ustanowienie kontroli nad światem, mówi dr Roberts, amerykański ekonomista i pisarz.

Dr. Roberts, były asystent sekretarza stanu skarbu w rządzie Raegana i redaktor Wall Street Journal, powiedział to w wywiadzie dla Press TV w piątek, dzień po głosowaniu obywateli brytyjskich w historycznym referendum o wyjściu z UE, bloku do którego Brytania weszła ponad 40 lat temu.

„Mamy nadzieję, że rezultatem Brexitu będzie rozpad UE i NATO – Brytyjczycy pokazali, że duży kraj, ważni członkowie mogą prowadzić. Dlatego to powinno zachęcić mniejsze kraje, które są bezwzględnie wykorzystywane, takie jak Grecja i Portugalia, Włochy i Hiszpania, do zagłosowania również za wyjściem” – powiedział.

„UE jest dyktaturą, nie ma w niej demokracji. Ma parlament na pokaz, ale on nie ma żadnej władzy. Władzą jest niewybierana komisja która podejmuje decyzje. Tak więc rządzenie UE jest odsunięte od europejskich narodów” – stwierdził.

„I to zaczyna docierać do ludzi. I wykorzystują to niemieckie i holenderskie banki w grabieniu biednych krajów takich jak Grecja.

„Również, jeśli rozpadnie się UE, to najprawdopodobniej i NATO, a NATO jest przykrywką dla amerykańskiej agresji. Jedynym powodem dlaczego Waszyngton mógł zniszczyć Libię, Irak i Afganistan, i próbował zniszczyć Syrię i zaatakować Iran sankcjami, jedynym powodem tego było NATO.

„Więc gdyby rozpadło się NATO, znikłaby przykrywka Waszyngtonu dla jego agresji, i Waszyngton nie będzie już mógł wykorzystywać NATO do wpędzenia Europejczyków w konflikt z Rosją
i Iranem.

„Tak więc to wyjście Brytanii z UE daje obietnicę uratowania ludzkości przed III wojną światową, bo Waszyngton jest zdecydowany na tę wojnę, żeby ustanowić kontrolę nad całym światem, co oznacza Rosję, Chiny i Iran.

„Waszyngton nie zrezygnuje z tego celu, a jedynym sposobem jakim można to udaremnić jest rozpad UE i NATO. Więc miejmy nadzieję, że wyjście Brytyjczyków będzie początkiem rozpadu tych dwu najgorszych ze wszystkich instytucji.

„Ale to nie jest koniec walki
może jeszcze naprawdę się nie rozpoczęła. bo Amerykański Bank Centralny, Rezerwa Federalna, Europejski Bank Centralny, i Bank Japonii, i George Soros, najprawdopodobniej teraz będą spiskować by zaatakować funt brytyjski, doprowadzając do jego spadku i terroryzowania brytyjskiej gospodarki, żeby Brytyjczycy pomyśleli ‚Oh, popełniliśmy duży błąd. Wracajmy. Niszczy się nasza gospodarka’. To jest możliwe” – ostrzega dr Paul Craig Roberts.

http://www.presstv.com/Detail/2016/06/2 ... ig-Roberts

Tłum. Ola Gordon
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 29 cze 2016, 18:42

Ultimatum Niemiec i Francji - po Brexicie Niemcy stawiają Polsce i Grupie Wyszechradzkiej ultimatum!


Media donoszą, że w dniu dzisiejszym, w trakcie spotkania Grupy Wyszechradzkiej w Pradze, minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier – w imieniu Niemiec i Francji – ma postawić państwom „nowej Unii” ultimatum w sprawie budowy europejskiego „superpaństwa”. Polskie ministerstwo spraw zagranicznych potwierdza, że tekst tegoż ultimatum już dotarł do Polski.

Wedle Onet.pl ultimatum zawiera następujące treści:

kraje członkowskie takiego superpaństwa faktycznie nie miałyby prawa do własnej armii, własnych służb specjalnych, odrębnego kodeksu karnego, odrębnego systemu podatkowego – w tym wysokości podatków, własnej waluty, czy banku centralnego zdolnego do realnej obrony interesów finansowych państwa narodowego. Ponadto kraje członkowskie faktycznie straciłyby kontrolę nad własnymi granicami oraz procedurami wpuszczania i relokowania uchodźców na ich terenie. Projekt zakłada również wprowadzenie jednolitego systemu wizowego oraz prowadzenie wspólnej polityki zagranicznej względem innych państw oraz organizacji międzynarodowych. Z dokumentu może wynikać również, że ograniczeniu musiałaby ulec rola NATO na kontynencie europejskim.

Niestety, oznacza to potwierdzenie moich najgorszych przypuszczeń – którymi kilkakrotnie dzieliłem się z Czytelnikami naszego portalu – że Niemcy tylko czekały na Brexit, aby po pozbyciu się Wielkiej Brytanii, hamulcowego w Unii Europejskiej, natychmiast zbudować kontynentalne państwo europejskie ze swoją niekwestionowaną rolą przywódczą. Niemcy dążą w tej chwili do odrobienia strat z II wojny światowej i stworzenia tego, co w niemieckiej geopolityce określano mianem „Grossraum” (Wielka Przestrzeń), gdzie wszystkie kraje europejskie stanowić by miały zaplecze konsumenckie, surowcowe i źródło taniej siły roboczej.

Jestem także zdolny, w zaistniałej krytycznej dla Państwa Polskiego sytuacji, zweryfikować moje tradycyjnie opozycyjne stanowisko względem PiS i tworzonego przez tę partię rządu. Jeśli Jarosław Kaczyński powie na niemieckie ultimatum NIE (a jego działania praktyczne będą wyrazem tego NIE), to jestem gotów ogłosić go katechonem niepodległości Polski. W stosunku do obecnego rządu definiuję się jako opozycja pro-państwowa, czyli taka, która lojalność wobec Państwa stawia ponad niechęć do partii rządzącej. Jeśli rząd ten i partia rządząca będą bronić Polski, to uzyskają moje całkowite poparcie. Gdy Państwo Polskie dostaje ultimatum, to obowiązkiem moralnym każdego Polaka jest poprzeć rząd w jego obronie, jakikolwiek by on nie był.

Adam Wielomski

http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-inform ... -ultimatum
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 29 cze 2016, 22:18

Jak widać dr Craig Roberts jest trzeźwo oceniającym sytuację facetem, szkoda tylko, że w USA jest odosobniony. Jego domniemania wydają się jak najbardziej słuszne, łącznie z atakami na funta, jednak moim zdaniem funt sobie poradzi, np. dziś już się wyraźnie od dna odbija, a jeśli zbiją go bardziej w dół to gospodarka angielska rozkwitnie, bo przy tanim funcie eksport mocno skoczy im do góry. Gospodarka to naczynia połączone i nie da się opróżnić jednego z nich.
Efektem tych ataków będzie jednak z pewnością upadek Euro i to oczywiście przed rozpadem samej UE, bo te pomysły wskrzeszenia ducha ZSRR w Stanach Zjednoczonych Europy nie mają na szczęście szans, chyba że zastosują okupację militarną, na co też nie mają szans, ani środków, nawet z pomocą wojsk USA, bo otworzą tym drzwi do działania muzułmanom.

Chodziło mi o ten tekst, teraz nazwany ultimatum, który był dostarczany w poniedziałek - 9 stron po angielsku.
Warto byłoby znaleźć tłumaczenie i wstawić go tutaj.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 29 cze 2016, 22:29

0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32218 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 01 lip 2016, 10:21

zmiany na ziemi pisze:W odpowiedzi na Brexit, Niemcy chcą przejąć UE i planują likwidację państw narodowych w Europie
2016-06-27 17:02

Obrazek Źródło: 123rf.com

Dzisiaj dowiedzieliśmy się oficjalnie, że to co do tej pory uważane było za teorię spiskową, jest po prostu faktem. Ujawniono, że istnieją konkretne plany wskazujące na to, że opanowana przez lewaków Unia Europejska ewoluuje w kierunku totalitarnego państwa, w którym nie będzie miejsca dla tak zwanych państw narodowych za to nowa "Rzesza" zyska swój Wehrmacht, służby specjalne i jurysdykcję sądową oraz podatkową.

W czwartek na skutek decyzji Brytyjczyków w referendum, dowiedzieliśmy się, że przynajmniej teoretycznie, Wielka Brytania rozpocznie proces wyjścia z Unii Europejskiej. Dzisiaj mamy poniedzialek i juz dowiedzieliśmy się co proponują hegemoni unijni, Niemcy i Francja. Poinformowano kraje członkowskie, że trzeba rozpocząć budowę czegoś na kształt IV Rzeszy.

Obrazek

Konkluzja z sobotniego spotkania "lepszych" krajów członkowskich UE w Berlinie zgodnie z przypuszczeniami jest dość szokująca. To, co zostało zawarte w odtajnionym dokumencie z pewnością nie powstało jako koncepcja podczas jednego zamkniętego spotkania. Zaproponowano tak daleko idące zmiany, że może to wskazywać, iż wyjście Wielkiej Brytanii z UE mogło być zaplanowane, bo z nią na pokładzie nigdy by tak bezczelnie tego nie postulowano. Dokument sygnowany przez szefa MSZ Niemiec, Franka-Waltera Steinmeiera i szefa MSZ Francji, Jean-Marc Ayrault, nakreśla zupełnie nowy porządek w Europie, czyli stworzenie Stanów Zjednoczonych Europy. Trzeba powiedzieć, że ten plan dużo wyjaśnia, na przykład w kontekście pozornie irracjonalnych działań niemieckiej kanclerz, Angeli Merkel, zapraszającej do Europy na zasiłki miliony islamistów. Rzeczywiście chodzi o zniszczenie państw narodowych.

Obrazek

Najważniejsza zmiana dotyczy stworzenia wspólnej europejskiej armii, która ma rzekomo zagwarantować, że nowa UE z siedzibą w Berlinie, będzie dbać o bezpieczeństwo wszystkich państw członkowskich. Jednak skoro będzie miała armie to równie dobrze może zostać wykorzystana do pacyfikowania buntujących się państw sprowadzanych ofertą wyzbycia się w zamian własnej armii do poziomu kolonizowanych bantustanów. Ogłoszenie tej propozycji na dwa tygodnie przed szczytem NATO jest też wyrazem oczekiwania zmniejszenia roli sojuszu w Europie, czyli czegoś dokładnie odwrotnego od tego, o co zabiega polski rząd.

Obrazek

Oprócz tego zaproponowano europejskie służby specjalne jako "wspólny system analiz naszego strategicznego otoczenia i wspólne rozumienie naszych interesów". Oczywiście oznacza to po prostu inwigilację na nowym poziomie i służba ta może wkrótce pełnić funkcję nowego SS w IV Rzeszy.W kolejnych propozycjach naprawy UE, eurolewacy zawarli tak zwaną harmonizację kodeksów karnych państw członkowskich, co oczywiście nazwano koniecznością dla skuteczniejszego zwalczania przestępczości. Jednak niewątpliwie oddaje to też prawo do wprowadzania dowolnych sankcji karnych na terenie tego planowanego "superpaństwa", a to będzie sprzyjało w skuteczniejszym represjonowaniu zwolenników niepodległości i wolności.

Zapowiedziano również wspólną europejską politykę podatkową, co oznacza, że rządy państw zostaną sprowadzone do pozycji podobnej do obecnego polskiego samorządu. Z pewnością to zła wiadomość dla polskich firm, których konkurencyjność będzie mogła być w taki sposób zniszczona. Wszystko to ma się odbyć jednocześnie z przymusowym rozszerzeniem strefy Euro na całą UE, bez względu na ekonomiczne parametry biedniejszych państw. Zdaniem lewaków celem mjest teraz wzmacnianie "ekonomicznej spójności, zwiększanie społecznej sprawiedliwości i demokratycznej odpowiedzialności oraz zwiększanie odporności na wstrząsy, tak aby zapewnić nieodwracalność waluty euro".

Obrazek

Jako wisienka na torcie oczywiście zostaje propozycja walki z państwami narodowymi, co w bezpośredni sposób stanowi zaprzeczenie idei założycieli UE, postulujących wspólnotę ojczyzn, a nie nową ojczyznę z wymienioną częściową ludnością nachodzców zwanych przekornie uchodźcami. Zapowiedziano, że prowadzenie prawdziwie zintegrowanej polityki azylowej, uchodźczej i migracyjnej, oraz usankcjonowanie przymusowych kwot imigrantów, będzie dla wszystkich obowiązkowe. Oczywiście wszystko ma być ustalane przez Niemcy i Francję.

Obrazek

To wszystko oznacza, że po Brexit, unijni lewacy nie tylko nie poczuli potrzeby podania się do dymisji, ale na dodatek idą na całość. Berlin po prostu postawił ultimatum i oczekuje, że kraje członkowskie poddadzą się temu dyktatowi i wyrzekną się resztek suwerenności. W sumie to postęp, że Niemcy nie grożą jeszcze krnąbrnym krajom inwazją wojskową, chociaż zapewne jest to też prawdopodobne, bo wszak zapowiedziano, że więcej "exitów" nie będzie, a kolejka chętnych do wyjścia z UE po odtajnieniu planów eurolewactwa, może być bardzo długo. Osiągnęliśmy właśnie historyczny punkt zwrotny i kto wie, może marzenie niektórych polityków, aby Unia Europejska została zniszczona, właśnie wchodzi w fazę realizacji.


Źródło:
http://www.tvp.info/25939371/nasz-news- ... skiej--u...
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-odp ... m=facebook
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1752 razy
Otrzymał podziękowanie: 4051 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: Kiara » piątek 01 lip 2016, 10:38

Wiadomo Niemcy....... oni dużo rzeczy chcieli i chcą.... i niech na tym pozostanie, bo jak się wsadza łapy między drzwi to sa zawsze przycięte!

Nie udało się hitlerowi zdobyć Europy , nie uda się merkelowej :lol: :lol:

Ma już pozamiatane , decyzje zapadły wcześniej teraz jest ostatni etap ich realizacji, wszystkie ich perfidne działania przyniosły odwrotne rezultaty, my się jednoczymy , poznajemy swoją moc ... i nie zaśpiewamy ich bojowych piosenek, ani nie usiądziemy w katach by trzęś się ze strachu przed decyzjami chorych psychicznie ludzi.

Poszukamy dla nich dobrych psychiatryków , bo już zbyt wiele ludzi skrzywdzili mamieniem ich, wymuszaniem swoich maniakalnych nakazów , łamaniem prawa na skalę globalną i absolutnym brakiem szacunku dla dotychczasowych zasad życia, etyki, prawości, moralności i ludzkich uczuć.

Jak chorzy to na leczenie, a jak z premedytacją wydają polecenia niezgodne z prawem , to ludzie ustanowili sędziów , którzy niech to ocenia i wyciągną konsekwencje.

Świat nie pójdzie drogą totalnej destrukcji tylko dlatego że kolejny psychol nadużywa powierzonego mu stanowiska.

Żadnej wojny nie będzie !!! Żadnych totalitaryzmów również.... bo LUDZIE tego nie chcą !
I to wystarczy.


Obrazek
1 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14320
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 402
Podziękował: 15152 razy
Otrzymał podziękowanie: 22091 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 02 lip 2016, 15:04

..mowilem tak od poczatku, ze to tylko miala byc zagrywka polityczna zeby dostac 2 kadencje,-
jednak malo kto przypuszczal, ze to to mozliwe- w zasadzie dobrze sie stalo, bo taki,-
sztuczny twor jak UE nie mial wiekszych szans na dluzsza mete, inna sprawa, ze duzo ludzi,-
patrzy tylko na jeden koniec kija, a jesli gdzies przybywa- to gdzie indziej ubywa,-
tak czy owak mamy nowy rozdzial w transformacji, choc jak widze duza grupa ludzi pozostaje obojetna,-
pewnie syntetyki :?: :?
:
Mieszkający na Wyspach Polacy do pobrexitowej rzeczywistości podchodzą bez paniki. I są zgodni w jednym: co by się nie wydarzyło, do Polski wracać nie zamierzają.
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 02 lip 2016, 15:59

Janusz mówi...


https://www.youtube.com/watch?v=I9d0xejesCopozdrawiam - Thotal
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14320
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 402
Podziękował: 15152 razy
Otrzymał podziękowanie: 22091 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 03 lip 2016, 16:44

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17624
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32134 razy
Otrzymał podziękowanie: 25753 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 03 lip 2016, 18:10

0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14320
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 402
Podziękował: 15152 razy
Otrzymał podziękowanie: 22091 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 04 lip 2016, 14:21

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 04 lip 2016, 16:58

Faktycznie... trudno jest wstać z całkowicie napełnionego nocnika...
Londyńskie City śmierdzi przed i po używaniu :D
Pozdrawiam - Thotal :D
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 04 lip 2016, 19:39

@Thotal wstawił ten film przez pomyłkę w innym temacie, a warto go tutaj pokazać, bo Nigel mówi wprost parę istotnych rzeczy na temat UE i jej przywódców.
https://www.youtube.com/watch?v=aCZlcfOrtNc
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 04 lip 2016, 20:04

Janusz mówi...

https://www.youtube.com/watch?v=2ajCrvZQ8OE
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14320
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 402
Podziękował: 15152 razy
Otrzymał podziękowanie: 22091 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 05 lip 2016, 11:53

przez Londyn przechodza protestujacy:
Londyn chce zostać w Unii! Opublikowano petycję
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14320
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 991
x 402
Podziękował: 15152 razy
Otrzymał podziękowanie: 22091 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 06 lip 2016, 15:21

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 06 lip 2016, 21:37

To normalne, różne Soros-y, banki i hedge funds mu dokuczają. "Dla nauczki". To żle dla rodaków, ale dobrze dla Alnionu - ich towany staną się "bezkonkurencyjnie" tanie i kraj odrobi z nawiazką te "elektroniczne" straty. Zresztą przewiduję, że funt w miesiąc po Brexit odrobi 30-50% start, bo niektórzy już dość zarobią i żeby zarobić więcej, będą go windować tym razem w górę. To nie jest żaden wolny rynek, czy swobodna wymiana.
Deutche Bank, którego Chińczycy ratują przed upadkiem, dysponuje aż 15-ma, może 17-ma % światowego obrotu walutami, Goldman Sachs ok. 8%, JPM, Citi 7% itd. Siedzą tysiące "traderów" w różnych miejcach i na komendę sprzedają i kupują różne waluty, czasami w miliardach na jedną operację, a czasami, też na komendę obstawiają wysokimi zakłądami pary walutowe. Biorąc pod uwagę, że jest to HFT (High Frequency Trading) operacje są wdrażane w ułamkach sekundy i efekty widać w gwaltownych skokach cen.
Forex jest opanowany przez banki i fundusze! Nie ma to nic wspólnego z realną wartością pieniądza, Jak np. naszego złotego.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17624
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32134 razy
Otrzymał podziękowanie: 25753 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 11 lip 2016, 23:38

0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2334
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4914 razy

Re: BREXIT

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 12 lip 2016, 11:13

Poniżej zamieszczam film, który ukazał sie jeszcze przed brytyjskim referendum.
Obejrzenie go właśnie teraz pozwoli uniknąc manipulacji mediów, które po Brexicie nastąpiły z odromna siłą i wielokrotnie zmieniły zdrowy ogląd sprawy...

Zobaczcie czym tak naprawde jest Unia....
Sonda uliczna pokazuje , ze tak naprawdę słowo DEMOKRACJA zostało zagubione w korytarzach unijnych struktur, bo kto Unia rządzi nie wie prawie nikt ze zwyczajnych przechodniów...
A jednym z filarów demokracji jest to, że Demos (lud) wybiera przedstawiciela...., a gdy sie nie podoba jego działanie, to go odwołuje.
Szafowanie słowem SUWERENNOŚĆ, ostatnio stało sie modne.
Niewielu wie, ze nie oznacza ono nic innego jak właśnie "wolność do samostanowienia".
Jest to podstawa demokracji, a to właśnie zabrała Unia.

Wątpliwości Brytyjczyków nabierają coraz większego sensu także dla innych.
Napięcia jakie towarzyszą tym zmianom są historyczne.
Zmienić traktat Lizboński, czy to wogóle jest mozliwe ...?

https://www.youtube.com/watch?v=lX4vZ-Y-K3U
0 xODPOWIEDZ