Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

"Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 18 kwie 2018, 06:52

chyba znowu antysemityzm się szerzy...

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wegi ... kow-sorosa




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 20 kwie 2018, 22:50

Obrazek :(
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24252 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 26 kwie 2018, 11:22

w swiecie poprawnosci politycznej pozytecznych idiotow nie wiele juz moze zdziwic, ale ile jeszcze podatnicy roznych krajow spokojnie beda sie temu przygladac :?:
Po raz kolejny przekonujemy się czym właściwie jest ten cały napływ muzułmańskich imigrantów do Europy, który obserwujemy nieustannie od lat. Niemieckie media podają, że jeden z ochroniarzy Osamy bin Ladena prowadzi spokojne życie w Niemczech i pozostaje na utrzymaniu podatników.

PS. w uk istnieje pradokaslna sytuacja, kiedy ktos dostaje azyl, ale bez prawa do pracy, a poniewaz musi za cos sie utrzymac,-
panstwo pokrywa koszty calego jego zycia, I to jest zgoden z Prawem, tyle gdzie tu Sprawiedliwosc :?:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24252 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 23 maja 2018, 19:18

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: feniks » środa 23 maja 2018, 22:21

Q..wa ja muszę być dobrze trzepnięty że widzę wszystko inaczej niż większość z Was

Dla mnie Uchodźcy i imigranci nawet w docelowej liczbie 40tys było by rzeczą pożądaną .
Z kilku względów Przynieśli by ze sobą inną kulturę , .Dostajemy ludzi słabo wykwalifikowanych choćby nawet nie wiem jakie
mieli doktoraty (język) Nieco poprawiłaby się populacja ludności w Polsce . Od wieków robiono wojny żeby zagarnąć trochę niewolników a tu sami przychodzą .
Ciekawą rzeczą jest że mamy (strzelam ) pół miliona ? milion ? Ukraińców i raczej są dobrodziejstwem , Nikt nie wpadł na ten pomysł
że Ukraińcy w takiej a później większej ilości wyrżną Polaków .
Nie boimy się setek tysięcy Ukraińców a obawiamy się kilkudziesięciu tys. ludzi z terenu działań wojennych .

Mam na to jedne wyjaśnienie; Polacy łatwo dają się manipulować (Kaczyńskiego zarządzanie przez straszenie )
Nie widzę takiego argumentu żeby nie przyjmować obcych. A może mamy to we krwi tę zapyziałą zaściankowość. To smutne 21 wiek !
Jest kilku takich płatnych skurwieli którzy transportują ten jad do narodu a naród głupieje .
Naród katolicki i księża też w tej sprawie ucichli . Każdy Polak się powinien się takiej postawy wstydzić ,
Ja się wstydzę a sumieniu każdego pozostawiam to aby się chociaż zastanowić
Fajna sytuacja Arabowie NIE !, Żydzi NIE !, UE NIE ! Moi Ruscy też NIE ! Moi ruscy to polakożercy pokroju Putina ,Ławrowa .
Taaa zostało nam jedno wielkie potężne państwo na południu -→ Węgry z Orbanem ,który nas wydyma .
Ciekawi mnie czy dzisiaj macie taką samą postawę jak kilka miesięcy temu w stosunku do imigrantów ? Ja nie zmieniłem swojego .
Tuba propagandowa nieco w tej sprawie ucichła więc może jakaś refleksja przyszła ? Czy jeszcze nie ?
Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 23 maja 2018, 22:59

Oczywiście że mamy...Po co nam ''nowa'' zacofana kultura arabska z jej religią. W kraju mamy problemy ze swoimi fanatykami, których już znamy, a tu pojawiają się oni - nowi fanatycy. Niemcy mają z nimi problemy, skandynawowie chcą uciekać ze swoich krajów do Polski. Niech każdy siedzi tam gdzie się urodził i trzyma się ''swoich tradycji''. Afryka to duży kontynent, i jest wiele miejsca do roboty dla wyznawców islamu oraz dużo krajów, które kulturowo im odpowiadają. To samo dotyczy uchodźców ze wschodu. Widziałem na dawnym stadionie w Warszawie jak Czeczeńcy handlowali bronią w biały dzień. Po co nam kultura wojny i szabelek, poznaliśmy ją będąc pod zaborem, przez 50 lat pobytu ludzi z gwiazdą na czole. Wstydzić należy się, że jest ''wiara'' w dobroć naszych odwiecznych wrogów. Oni się nie zmienili i cały czas marzą o zawładnięciu naszym krajem. Nachajka i Sybir to były narzędzie uczące pokory wobec nich. Dlatego niech na całym świecie wojna, byle nasza wieś spokojna... Chyba, że znowu chcemy uczyć się języka narodów sowieckich jako obowiązkowego.

P.S. Proszę o nie używanie wulgaryzmów.
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: feniks » czwartek 24 maja 2018, 00:57

Janusz czy ty jesteś tak słaby jak nasz obecny rząd ? żeby obawiać się garstki nawet "terrorystów "
Czy nie znasz historii Polski w kontekście polskiej emigracji zarobkowej ?
Czy nie pamiętasz już tego Niemcom że w czasach "Solidarności " wspomagali ten związek i przyjmowali emigrację z polski pomimo ryzyka przyjęcia szpiegów z wrogiego wówczas państwa ? (a to są udowodnione przypadki).
Wydawało mi się że zamieszkiwało nasze tereny dużo obcych nacji to był a nasza tradycja Dzięki temu możemy chwalić się kilkoma wybitnymi osobistościami z różnych dziedzin .
Czemu również Ty masz skłonność do zaglądania ludziom do gaci ? . Jest sprawą osobistą tego kto w co wierzy , jaką ma wiarę .
Może naprawdę ta wiara jest lepsza od naszej miłościwie nam panującej . Dzięki uchodźcom mogli byśmy mieć porównanie .
Nie wiem po co był ten passus o Czeczeńcach chyba tylko po to aby powiedzieć że mamy kiepskie organy ścigania .
Ja gdybym miał możliwość i wpływ na to to przyjąłbym tych wszystkich emigrantów (te kilkadziesiąt tys.) na swoich warunkach rozlokowałbym tam gdzie chcę i nie było by problemu (Coś mi się obiło o uszy że Putin już parę lat temu przyjął 1 milion Chińczyków na Syberię) i nic się nie dzieje
Migracje ludności są rzeczą naturalną . Brak gościnności przez Polaków to jest nienaturalne .

Jest takie uniwersalne prawo miało by zastosowanie do owych Czeczeńców i emigrantów
>>LUDZIE PODLEGLI ZACHOWUJĄ SIĘ TAK JAK IM "OPIEKUN " POZWALA <<
nie wyszło to zgrabnie ale miało być uniwersalnie z tego szczególnego przypadku >> Pracownicy są tacy jak im szef pozwala<<
Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24252 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 24 maja 2018, 09:35

@feniks pokazujesz drugą stronę medalu i dobrze, jest sporo racji w rym co piszesz, z tym, że świat nie jest czarno- biały i każda sytuacja jest tak na prawdę inna, np ci Chińczycy na Syberii, tam żywcem brakuje ludzi do życia. To piękne mówiąc o Solidarności ludzkiej między narodami, ale prywatnie np. Anglicy b.szanują i akceptują decyzje Polski i Polaków widząc zwłaszcza co mają na własnym podwórku. Co więcej przyjeżdżają do nas i czują się jak w domu.

Dziękuje.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7768
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14219 razy
Otrzymał podziękowanie: 13834 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 24 maja 2018, 10:59

Dla mnie Uchodźcy i imigranci nawet w docelowej liczbie 40tys było by rzeczą pożądaną .
Chyba żartujesz ? :shock: :shock: Nie mam nic przeciw ,ale pod warunkiem że z naszego obszaru wyznaniowego i Europejskiego .Dla radykalnego islamu moje stanowcze NIE ! to INNA KULTURA czego przykładem są kraje zachodnie i Szwecja .Chyba masz klapki na oczach.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 24 maja 2018, 12:33

Całe szczęście, że słabośc argumentów, pozbawia możliwości decydowania, zwolennikom emigracji arabskiej. Naród jest mądry i uczy się na błędach innych. Historia nasza pokazuje, że jesteśmy tolerancyjni, ale w sprawach bezpieczeństwa kraju zawsze podejmowaliśmy dobre dla nas decyzje.

Co do Czeczeńców to ich stolica Grozny, jest fatalnym i brzydkim dowodem, na to jak należy ''walczyć'' z islamem.
Miasto zostało założone przez Rosjan w 1818 roku jako placówka wojskowa podczas wojny kaukaskiej. Pierwotnie było zamieszkane przez ludność słowiańską (Kozaków), jednak władze ZSRR, zwalczające Kozaków, zachęcały Czeczenów do osiedlania się w mieście. W 1944 roku muzułmańscy mieszkańcy miasta zostali wysiedleni do Azji Środkowej, w 1957 zezwolono im na powrót. W 1960 liczba Czeczenów mieszkających w Groznym przekroczyła liczbę Rosjan. Obecnie Czeczeni stanowią ponad 95% mieszkańców miasta. W latach 90., podczas wojen mających na celu zajęcie Czeczenii i włączenie w skład Federacji Rosyjskiej (I i II wojna czeczeńska), Grozny został znacznie zniszczony w wyniku działań wojsk rosyjskich. W 2005 r. ostatecznie zakończono renowację głównej arterii miasta – Prospektu Pobiedy (obecnie Prospekt Putina) w centrum Groznego. W 2011 r. ukończono budowę nowoczesnego kompleksu biznesowo-mieszkalnego Grozny City.
W czasie rozpadu ZSRR grupa przywódców czeczeńskich ogłosiła niepodległość republiki, która trwała od 1991 do 1994, pomimo braku oficjalnego uznania przez inne państwa. W 1992 Czeczenia (wraz z Tatarstanem) odmówiła podpisania układu stowarzyszeniowego z Federacją Rosyjską. Rosja nie uznała tej odmowy i w 1994 rozpoczęła wojnę mającą na celu opanowanie Czeczenii – konflikt w 1996 zakończył się zwycięstwem zwolenników niepodległości. Drugą próbę podporządkowania republiki Rosja podjęła w 1999, i po zajęciu całego terytorium przez wojska federalne ogłosiła w 2002 oficjalne zakończenie wojny.

Obie wojny doprowadziły do wielkich zniszczeń i doszczętnie zrujnowały Czeczenię. Oficjalne uzasadnienie władz Federacji Rosyjskiej wojny z Czeczenią mówi o obronie integralności terytorialnej Rosji i walce z separatystycznymi, fundamentalistycznymi grupami muzułmańskimi. :lol:
Agresor stworzył własne uniwersalne prawo i jego zastosowanie do owych Czeczeńców (którzy są teraz największymi terrorystami na Świecie).
>>LUDZIE PODLEGLI ZACHOWUJĄ SIĘ TAK JAK IM "OPIEKUN " POZWALA <<

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czeczenia
Parada Zwycięstwa w Groznym(Stolica Czeczeni) 09.05.2015

https://www.youtube.com/watch?v=pS40skFe0og

Opublikowany 11 maj 2015
Po raz pierwszy w historii Czeczenii i jej Stolicy miasta Groznyj była zrobiona Parada Zwycięstwa ku czci żołnierzy walczącym w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, warto dodać że wielu Czeczenów służyło w Armii Czerwonej a niektórzy z nich zostali odznaczeni orderem jak np Bohater ZSRR.

Mamed Chalidow o wojnie w Czeczenii, śmierci bliskich i Putinie

https://www.youtube.com/watch?v=9xd4fxBIL_Y

https://www.polskieradio.pl/39/156/Arty ... le-panstwo

Feniks pisze...
Czemu również Ty masz skłonność do zaglądania ludziom do gaci ? . Jest sprawą osobistą tego kto w co wierzy , jaką ma wiarę.
Prawda jest taka, że tam nie zaglądam ;)...bo wiara jest tak naprawdę w głowie. :lol:
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: feniks » czwartek 24 maja 2018, 14:17

Wszystkim podejmującym polemikę ze mną bardzo dziękuję .Wszędzie jest to ziarenko prawdy .
Ważne tu są jednak liczby i proporcje .. np z tymi Czeczeńcami ilu ich przesiedlono ? na jakich zasadach?
Jeśli mówimy o imigrantach w Niemczech to być może trudno będzie nad nimi zapanować , a i my po sąsiedzku to odczujemy ; być może i pozytywnie bo muzułmanie będą z biegiem czasu kombinować gdy i nas będą tańsze towary to będą tu przyjeżdżać na zakupy jak DDR-owcy . Jeśli będą chcieli coś wysadzić to też mogą przyjechać ...
Ale jak pisałem wszystko zależy od "szefa" który pozwala .
Z tym zaglądaniem do gaci to przejaskrawiłem ale uważam że powinna być zasada taka
NIE WAŻNE SKĄD PRZYCHODZISZ ,WAŻNE JAKIM JESTEŚ CZŁOWIEKIEM (sam jej nie stosuję bo jak zobaczę kogoś od pisdzielców to dostaję białej gorączki moja -hipokryzja) + Moje b .stare wyświechtane powiedzenie >> hitlerowcy mieli na paskach wytłoczone "Bóg z nami" a jak sprawnie mordowali ... <<
Może w małej skali dopadnie Was niechętnych do niesienia pomocy potrzebującym taka sama sytuacja . Dla mnie jest to odczłowieczenie . A jeszcze żeby obawiać się garstki ludzi to niezrozumiałe ...
Obawa przed nieznanym ? może to efekt takiego wyizolowanego wychowania .
Chanell pisał coś o wierze czy kulturze a jak wspominałem nawet księża katoliccy byli chętni organizować taką pomoc. A oni powinni być jak najbardziej na NIE - bo to "konkurencja " . Mogę podejrzewać że kościół zachował się wrednie
oficjalnie TAK nieoficjaalnie przy pomocy pisdzielców STANOWCZE NIE!

Pozdrawiam
Tu dodam że po wpisie Janusza można będzie zobaczyć jak wygląda manipulacja (Nie twierdzę że to Janusz manipuluje ) po to zadałem pytania; >> ilu ich przesiedlono ? na jakich zasadach? < < a powinno być tych pytań więcej by zweryfikować stan faktyczny oczywiście otrzymując prawdziwe odpowiedzi .
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 24 maja 2018, 22:58

Ilu ich przesiedlono ? na jakich zasadach? - a konkretne pytanie to...ilu ich wymordowano, i po co tyle ofiar?...Przecież Czeczenia czy Dagestan to są maleńkie terytoria! Bez nich Rosja wcale nie stałaby się dużo mniejsza. To też obszary biedne, które ani z punktu widzenia gospodarczego, ani ze względów strategicznych nie mają dla Rosji żadnego znaczenia.

Manipulacja? Żadna manipulacja, tylko niechęć do poznania prawdy, jest domeną ludzi zakochanych w państwach satrapów, robiących z innych narodów niewolników...powodując w ten sposób ucieczki...emigrację :(
Walczących o swą wolność skazywano na tzw. zsyłki i tam mordowano w bestialski sposób...Jak widać poniżej nic się nie zmieniło od czasów carów.

Tak dla przypomnienia...
Michał Kurkiewicz, IPN Centrala

Ekssybirak Fiodor Dostojewski określił Syberię mianem „martwego domu”, zaś jeden z ważniejszych funkcjonariuszy policji carskiej w XIX wieku nazwał ją „więzieniem bez dachu”. Państwo rosyjskie dość wcześnie, bo już od końca XVI stulecia, zaczęło ją wykorzystywać jako miejsce odosobnienia dla swoich różnych wrogów. W każdym razie już w XVI i zwłaszcza w XVII wieku na Sybir trafiali polscy jeńcy, którzy dostali się do niewoli moskiewskiej w trakcie wojen prowadzonych przez Rzeczpospolitą ze wschodnim sąsiadem. Szacunkowo po konfederacji barskiej (1768-1772) zesłano w głąb Rosji, z czego część na Sybir, co najmniej 5500 polskich patriotów. Kolejne fale zsyłek wiązały się z polskimi powstaniami przeciw Rosji: kościuszkowskim (1794), listopadowym (1830) i styczniowym (1863). Po tym ostatnim deportowano ponad 20 tysięcy osób, z czego około 4 tysięcy otrzymało wyroki syberyjskiej katorgi. Po likwidacji autonomii Królestwa Polskiego (1832) władze rosyjskie mogły skazywać na zsyłkę także Polaków z Kongresówki (a nie, jak wcześniej, tylko z Ziem Zabranych). Od 17 września 1939 r. do ataku Hitlera na ZSRS (22 czerwca 1941 r.) były cztery fale deportacji z województw kresowych II RP. Pierwsza – 10 lutego 1940 r. – objęła 140 tysięcy osób. Wywożono osadników wojskowych, urzędników, pracowników służby leśnej i PKP. Wśród wywiezionych było ok. 70 proc. Polaków, pozostali to głównie Ukraińcy i Białorusini, obywatele II RP. Deportowanych – uznanych za „specprzesiedleńców” – przewieziono do północnych obwodów Rosji europejskiej, lecz także Jakucji, Baszkirii, Kraju Krasnojarskiego i Ałtajskiego, gdzie z racji klimatu, obozowej dyscypliny i pracy ponad siły panowała bardzo wysoka śmiertelność. Warto pamiętać, że ofiarami stalinowskich wojennych deportacji byli nie tylko obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, ale i inne narody: Czeczeni, Ingusze, Karaczajowie, Bałkarzy, Kałmucy, Tatarzy krymscy, Koreańczycy z Dalekiego Wschodu, Niemcy nadwołżańscy, jak również obywatele Litwy, Łotwy i Estonii czy rumuńskiej do wojny Mołdawii. Masowe deportacje ludności trwały w ZSRS aż do 1952 roku. Dopiero w ramach Chruszczowowskiej destalinizacji „odpuszczono” im, choć nie wszystkim, realne bądź rzekome przewinienia wobec Imperium Sovieticum i część z nich mogła wrócić do domów.

„Mieszkaliśmy przed wojną w Białowieży, gdzie Tatuś był inspektorem lasów państwowych. (…)


Dn. 11 lutego 1940 roku zaczął się ruch. ‚Sowieci’ drogi prowadzące do puszczy obstawili wojskiem, aby żaden ‚polski pan’ nie mógł zwiać. Zimy tej było dużo opadów śnieżnych, mróz dochodził do 30 kilku stopni. Przyszło do nas dwóch ‚lejtienantów’ i milicjant. ‚Lejtienańci’ ubrani byli po wojskowemu, a na wierzchu mieli polskie cywilne płaszcze. Każdy z nich był zaopatrzony w rewolwer. Dali nam pół godziny czasu na spakowanie rzeczy i zrewidowali cały dom. Pognali nas na stację i wepchnęli do wagonu, gdzie już było przepełnienie. Pierwszy raz jechaliśmy w bydlęcym wagonie. Wywieźli wtedy całą administrację Puszczy Białowieskiej. Przez cały miesiąc drogi wypuszczono nas 2 razy. W wagonach często brakło wody. Na stacjach miejscowi przychodzili prosić o chleb z wyrazem twarzy dużo mówiącym. Gdy jechaliśmy w ‚nieznane’, oni już wiedzieli jaki los nas czeka. (…) Dn. 8 marca 1940 roku przywieźli nas na ‚posiołek’ Oktiabrski, woj. Nowosybirskie, pow. Tisulski, 600 km od granicy mongolskiej, 150 od stacji Tiażyn. ‚Posiołek’ położony był w tajdze, gdzie były kopalnie złota. Dorośli pod przymusem musieli chodzić do pracy, gdyż inaczej nie mieli prawa kupna chleba. Dzieci pognano do szkoły sowieckiej, gdzie trzeba było słuchać bredni na temat Polski i wiary”.
Walki w obronie przed imperializmem Rosji.

1859 r. Czeczenia została podbita przez Rosję i na specjalnych prawach weszła w skład imperium
1923 r. Utworzono Czeczeński Obwód Autonomiczny, który od 1924 wszedł bezpośrednio w skład Rosyjskiej FSRR.
II wojna światowa - Po zajęciu części Kaukazu przez wojska niemieckie pewne grupy Czeczenów i Inguszów – w nadziei na wywalczenie niepodległości – podjęły współpracę z Niemcami.
1944r. Decyzją władz radzieckich, w tym Stalina, zlikwidowano Czeczeńsko-Inguską ASRR i wysiedlono Czeczenów z Inguszami głównie do Kazachstanu i na Syberię.
1953 r. Powrót większości Czeczenów (w trakcie wywózek umarło ok. 1/4 populacji).
1957 r. Decyzją Chruszczowa republikę reaktywowano.
Pierwsza niezależność (1991-1994) - 1 listopada 1991 powstanie niepodległej Czeczenii. Rosja odpowiedziała wprowadzeniem stanu wyjątkowego w Czeczenii i Inguszetii.
I wojna w Czeczenii (1994-1996) - 11 grudnia 1994 do republiki wkroczyły wojska rosyjskie. Od lutego 1995, kiedy Rosjanie zdobyli Grozny, trwały walki partyzanckie. W sierpniu 1996, po przeprowadzeniu przez Czeczenów kontrofensywy, Grozny został odbity.
Druga niezależność (1996-1999) - 12 maja 1997 podpisano w Moskwie rosyjsko-czeczeński traktat pokojowy. Miały miejsce liczne porwania ludzi dla okupu, zwłaszcza cudzoziemców, łącznie z przypadkami ich zabijania.
II wojna w Czeczenii (rozpoczęta w 1999) - Okres względnego spokoju został przerwany 7 sierpnia 1999, kiedy to do Dagestanu wkroczyły oddziały dowodzone przez Szamila Basajewa. Wskutek przeprowadzonego 23 marca 2003 referendum konstytucyjnego Czeczenia 2 kwietnia 2003 stała się częścią Federacji Rosyjskiej. Jednak pomimo kilkakrotnego ogłaszania końca drugiej wojny czeczeńskiej konflikt tlił się do dnia 16 kwietnia 2009 roku, kiedy to Federacja Rosyjska ogłosiła zwycięstwo wojsk federalnych w walce z terroryzmem w Czeczenii.

https://bg.uek.krakow.pl/e-zasoby/wysta ... czenia.php
Nasz kraj wyzwolił się od ''opiekunów'', i nie chcemy dalszych manipulacji naszą wolnością przez żadnych tzw.''przyjaznych nam'' doradców. Wara od naszych ziem. :!:

P.S. Aby mieć jasność o tym, co działo się w Czeczeni, warto przeczytać poniższą książkę...

Obrazek

"Wszystkie wojny Lary" to bardzo kameralna opowieść, którą można sobie wyobrazić jako monolog na scenie. Autor rozmawia – poza drobnymi wyjątkami – właściwie z jedną bohaterką, która, po prostu, opowiada mu historię swojego życia. Historię – małą, zwyczajną, cichą – w którą, nie wiadomo kiedy i jak, wdarły się wszystkie niepokoje współczesnego świata, terroryzm, wojna, śmierć.

Święta Wojna widziana oczami matki. Zaskakujący reportaż o palących problemach XXI wieku.

Spotykają się w gruzińskim McDonaldzie, reporter z Polski i była aktorka z Groznego. Życie Lary odzwierciedla wszystko, co na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się w Gruzji, Czeczenii i Syrii. Matka Mudżahedinów opowiada o tym, jak wojna wielokrotnie stawała u jej drzwi. I o swojej jedynej obsesji: jej synowie mają pamiętać o tym, by „żyć, nie umierać”.

Szamil i Raszid dorastają w rajskiej dolinie na rubieżach Gruzji. Jako nastolatkowie emigrują do Polski, by zostać Europejczykami. Potem wyjeżdżają dalej na Zachód, zakładają rodziny. Po latach europejski raj zaczyna ich przerażać swoją obcością i duchową pustką. Wciąga ich święta wojna, wojna o wartości ich zdaniem największe – obietnica nowego raju. Tak trafiają do Syrii. Pozornie odległe od siebie „kontynent rosyjski” oraz bliskowschodni kalifat okazują się ściśle związane. Na ich styku rodzi się fundamentalizm, a historia Lary pokazuje, że każdy raj może okazać się piekłem.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24252 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 28 maja 2018, 12:33

Tak się to kończy(feniks)
https://youtu.be/4_JTHYAAj_Q

https://dorzeczy.pl/swiat/65685/Wielka- ... stach.html

Jest tego znacznie więcej u A.Jones-a

PS dostal 13m. odsiadki.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 28 maja 2018, 16:46

...o to w tym idzie :shock:
Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24252 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 28 maja 2018, 18:59

Wygląda na to, że ludzie doszli ściany, a właściwie do płotu premierzycy.
https://youtu.be/wVaosvTeuw0
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7768
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14219 razy
Otrzymał podziękowanie: 13834 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 28 maja 2018, 21:37

Tego rząd się nie spodziewał. Tysiące ludzi na ulicach Londynu po szokującym wyroku. Działacz narodowy skazany na więzienie za relacjonowanie procesu gangu gwałcicieli

Obrazek

Już drugi dzień tysiące ludzi w Londynie protestuje przeciwko skazaniu na więzienie Tommy Robinsona za relacjonowanie procesu członków muzułmańskiego gangu. Bandyci przez całe lata gwałcili i zmuszali do prostytucji dziewczynki i nastolatki. Za mówienie o tym Robinson dostał 13 miesięcy więzienia. Jak w stalinowskim Związku Radzieckim – od aresztowania do skazania w trybie doraźnym upłynęła doba.

Robinson pojawił się w piątek przed sądem w Leeds gdzie odbywał się proces gangu gwałcicieli, którzy na ogromną skalę wykorzystywali dziewczynki i nastolatki.
Robinson, który jest działaczem antyimigracyjnym chciał relacjonować rozprawę.
Działacz, dziennikarz, założyciel Angielskiej Ligi Obrony został aresztowany i w trybie doraźnym skazany na 13 miesięcy więzienia za zakłócanie porządku publicznego. Wszystko odbyło się w ciągu doby.

Sędzia, która skazała go, zakazała również mediom informowania o sprawie.

Ten bezprecedensowy wyrok będący nie tylko zamachem na wolność słowa, ale też gwałcący podstawowe prawa człowieka wywołał w Wielkiej Brytanii ogromne oburzenie.

W sobotę steki ludzi zebrały się na Downing Street, gdzie jest siedziba rządu domagając się uwolnienia Robinsona.
W niedzielę na ulicach pojawiło się już tysiące demonstrantów.

Robinson od lat działa na temat ograniczenia imigracji do Wielkiej Brytanii i informuje o przestępstwach jakich dopuszczają się przybysze i muzułmanie co media całkowicie ignorują.

W ubiegłym roku Robinson relacjonował z Polski Marsz Niepodległości.
Od wielu lat jest prześladowany przez brytyjską policję i sądy. Media oskarżają go o rasizm i faszyzm – czyli używają standardowych metod dla zniszczenia i zaszczucia niewygodnego obywatela.

Do Londynu wyjechał dziś Janusz Korwin Mikke, z którym w niedzielę Robinson miał przeprowadzić wywiad.

http://nczas.com/2018/05/27/tego-rzad-s ... eli-video/

W linku filmiki i komentarze
1 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24252 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 31 maja 2018, 18:50

Obrona T.Robinson-a w PE przez Holenderskiego poltyka i krytyka EU w całości destrukcyjnych działań, a w szczególności na ciche przyzwolenie na wykorzystywanie dzieci przez gangi.
https://youtu.be/S40WdgR0m3Y
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24252 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 09 cze 2018, 06:40

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 09 cze 2018, 11:49

Powoli przenikają ;)
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24252 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 10 cze 2018, 19:25

Obrazek

We Włoszech szykuje się rząd "Trumpów", i ostrzega już ustami wicepremiera, że czas darmowych "wycieczek" i życia we Włoszech,-
dla uchodźców właśnie dobiegł końca. Oczywiście w tle są poważne kłopoty finansowe o których jeszcze mniej się mówi.

Arrivederci Roma ;)

https://www.thedailybeast.com/italys-ne ... full-trump
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 18 cze 2018, 23:42

Obrazek

12-letni, wygłodzony uchodźca w Niemczech, w czasie tolerancyjnego dialogu z policją.

Obrazek

Straż miejska w ochronnych kolczugach podczas spotkania z miłymi, sympatycznymi uchodźcami.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24252 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 19 cze 2018, 08:58

..mój brat też ma? :mrgreen:
Obrazek
w ogóle przewiewna na lato 8-)
Zacznijmy od sytuacji w Europie, gdzie rządy w Austrii, Włoszech, Szwecji i w innych krajach budzą się z faktu, że tak zwany kryzys uchodźców jest tak naprawdę muzułmańską inwazją. Nie jest to przesadą, ponieważ ponad 60% z około pięciu milionów uchodźców, którzy przybyli do Europy od 2013 roku, to mężczyźni. Innymi słowy, armia złożona z trzech milionów muzułmańskich mężczyzn w wieku poboru do wojska najeżdża Europę za pomocą ukrytych środków. Statystyki te pochodzą z Eurostatu za pośrednictwem Wikipedii.

https://en.wikipedia.org/wiki/European_migrant_crisis

To nie jest przypadkowe zdarzenie. "Uchodźcom" wręczane są fałszywe dokumenty; na przykład mężczyźni afgańscy i pakistańscy otrzymują zwrot kosztów podróży i diet, a także fałszywe paszporty syryjskie od samozwańczych inżynierów społecznych masonów P2, którzy stoją za tym kryzysem. Jak wspomnieliśmy wcześniej, kiedy kilka lat temu odwiedzaliśmy P2 we Włoszech, powiedziano nam, że ich plan polegał na zmuszeniu islamu i chrześcijaństwa do wzajemnej walki w celu połączenia tych dwóch religii w jedną religię świata, nad którą sprawują kontrolę.


Jest to tło dla serii wydarzeń informacyjnych, które pojawiły się w zeszłym tygodniu, jak ciepła pogoda zaczęła się na poważnie.
Po pierwsze, nowy rząd włoski pogrąża się w wojnie słów z Francją po podjęciu decyzji o zaprzestaniu przyjmowania łodzi wypełnionych uchodźcami.
https://kochanezdrowie.blogspot.com/201 ... zanie.html
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » sobota 23 cze 2018, 22:26

UWAGA!!! Do Polski napływają tysiące islamskich imigrantów!!!

http://newsweb.pl/2018/06/23/islamisci-w-polsce/
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24252 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 01 lip 2018, 09:52

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: "Islamska emigracja czy może ... Euroabia!"

Nieprzeczytany post autor: devi » wtorek 03 lip 2018, 22:31

Skończcie z wojnami, by zatrzymać kryzys z uchodźcami

End the Wars To Halt the Refugee Crisis

Ramzy Baroud / Romana Rubeo - 20.06.2018

Europa stoi przed największym kryzysem związanym z uchodźcami od czasu II wojny światowej. Wszystkie próby rozwiązania problemu nie powiodły się, głównie dlatego, że zignorowały główne przyczyny problemu.

11 czerwca nowy minister spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salvini, zablokował dokowanie w swoich portach statku ratowniczego Aquarius przewożącego 629 uchodźców i imigrantów zarobkowych.

W oświadczeniu Lekarzy bez Granic (MSF) stwierdzono, że łódź przewoziła 123 małoletnich bez opieki i 7 ciężarnych kobiet.

"Od tej pory Włochy zaczynają mówić NIE na handel ludźmi. NIE na biznes nielegalnej imigracji" – powiedział Salvini, który jest też szefem skrajnie prawicowej League Party.

Liczbę uchodźców wielokrotnie powtarzały wiadomości, jako ledwie dane statystyczne. W rzeczywistości tu chodzi o cenne życie 629 ludzi, każdy z nich ma przekonujący powód podjęcia się przez niego / nią śmiertelnej podróży.

Choć okrucieństwo odmowy dokowania łodzi obciążonej desperackimi uchodźcami jest oczywiste, należy to postrzegać w szerszej narracji odnoszącej się do szybko zmieniającego się krajobrazu politycznego w Europie, oraz do kryzysów na Bliskim Wschodzie i w Afryce północnej.

Nowy rząd Włoch, koalicja anty-establiszmentowego Ruchu Pięciu Gwiazd / Five-Star Movement i skrajnie prawicowej League Party, wydaje się być zdecydowany na powstrzymanie napływu uchodźców do kraju, zgodnie z obietnicą złożoną podczas kampanii wyborczej.

Ale jeśli politycy dalej będą ignorować źródło problemu, to kryzys uchodźczy nie odejdzie sam.

Niepokojąca prawda jest taka: Europa odpowiada za znaczną część chaosu na Bliskim Wschodzie. Prawicowi mędrcy mogą chcieć pomijać tę część debaty w ogóle, ale fakty nie znikną kiedy się je ignoruje.

Europejscy politycy powinni uczciwie zmierzyć się z pytaniem: jakie są przyczyny prowadzące do tego, że miliony ludzi opuszczają swoje domy? I zaproponować równie uczciwe i humanitarne rozwiązania.

W 2017 r. bunt, który przerodził się w wojnę domową w Syrii, doprowadził do eksodusu milionów syryjskich uchodźców.

Ahmed jest 55-letnim syryjskim uchodźcą, który opuścił kraj z małżonką i dwojgiem dzieci. Jego powód opuszczenia kraju jest tylko jeden – niszcząca, śmiertelna wojna.

Powiedział Agencji ds. Uchodźców ONZ: "Urodziłem się w Homs i chciałem tam mieszkać do końca, ale ta okrutna wojna nie dała nam wyboru, jak tylko zostawić wszystko za nami. Myśląc o przyszłości moich dzieci, musieliśmy podjąć to ryzyko". [He told the UN Refugees Agency]

"Musiałem zapłacić przemytnikowi $8.000 za każdego członka mojej rodziny. W życiu nie zrobiłem nic nielegalnego, ale nie było innego rozwiązania".

Ratowanie rodziny oznaczało złamanie prawa: miliony ludzi zrobiłyby to samo, gdyby mieli taki sam smutny dylemat. I faktycznie miliony ludzi to zrobiły.

Afrykańskich imigrantów często obwinia się za "korzystanie z okazji" porowatego libijskiego wybrzeża, by "wkraść się" do Europy. Ale wielu z tych uchodźców mieszkało spokojnie w Libii i zostało zmuszonych do ucieczki po NATO-wskiej wojnie z tym krajem w marcu 2011.

"Oryginalnie pochodzę z Nigerii, i mieszkałem w Libii przez 5 lat, kiedy wybuchła wojna" – napisał / wrote Hakim Bello w The Guardian.

"Miałem dobre życie: pracowałem jako krawiec i zarabiałem wystarczająco, by wysyłać pieniądze do domu mojej rodzinie. Ale po rozpoczęciu walk, ludzie jak my – Murzyni – staliśmy się bardzo podatni. Jeśli wyszedłeś by coś zjeść, gang zatrzymywał cię i pytał czy ich popierasz. Oni mogli być buntownikami, mogli być z rządu, nie wiedziałeś tego".

Chaos w kwestii bezpieczeństwa w Libii doprowadził nie tylko do prześladowania wielu Libijczyków, ale także milionów afrykańskich robotników, takich jak Bello. Wielu z tych robotników ani nie mogło wracać do domów, ani zostać w Libii. Oni też dołączyli do niebezpiecznych masowych ucieczek do Europy.

Rozdarty wojną Afganistan posłużył jako tragiczny model tej samej historii.

Ajmal Sadiqi uciekł z Afganistanu, który znajdował się w ciągłym stanie wojny przez wiele lat, wojny, która przybrała dużo groźniejszy obrót od amerykańskiej inwazji w 2001.

Sadiqi / Sadiqi told CNN powiedział CNN, że ogromna większość tych, którzy dołączyli do jego podróży z Afganistanu przez inne kraje, np. Turcję, Grecję i inne kraje UE, zmarła podczas drogi. Ale, jak wielu w jego sytuacji, miał niewiele opcji.

"Afganistan jest w stanie wojny od 50 lat, i to nigdy się nie zmieni" – powiedział.

"Tu nie mam nic, ale czuję się bezpieczny. Mogę bez strachu chodzić po ulicach".

Niestety, poczucie bezpieczeństwa jest, być może, chwilowe. Wielu w Europie nie chce zbadać swojej odpowiedzialności za kreowanie czy popieranie konfliktów na świecie, podczas gdy uchodźców postrzegają jako zagrożenie.

Pomimo oczywistych korelacji między podtrzymywanymi przez Zachód wojnami i kryzysem uchodźców w UE, jeszcze nie dokonało się przebudzenie moralne. Jeszcze gorzej, Francja i Włochy teraz uczestniczą w wykorzystywaniu obecnych wojujących frakcji w Libii do własnych interesów.

Syria nie jest zupełnie inną historią. Tam też UE nie jest niewinna / EU is hardly innocent.

Wojna syryjska poskutkowała masowym napływem uchodźców, z których większość przebywa w sąsiadujących krajach na Bliskim Wschodzie, ale wielu przepłynęło morze by szukać bezpieczeństwa w Europie.

"Cała Europa odpowiada za ochronę ludzi przed utonięciem. To po części ich działania w Afryce doprowadziły do tego, że ludzie musieli opuścić swoje domy" – powiedział Bello.

"Kraje takie jak Wlk. Brytania, Francja, Belgia i Niemcy uważają, że są daleko i nie odpowiadają, ale one wszystkie brały udział w kolonizacji Afryki. NATO uczestniczyła w wojnie w Libii. One wszystkie są częścią tego problemu".

Zgodnie z oczekiwaniami, Włoch Salvini i inni podobnie myślący politycy nie chcą myśleć o nim w ten sposób.

Wykorzystują oni wszystkie dyskursy potrzebne do zagwarantowania sobie głosów, ignorując oczywisty to, że bez interwencji wojskowych, wyzysku ekonomicznego i politycznego mieszania się, kryzys uchodźczy - przynajmniej takich rozmiarów – mógłby istnieć w pierwszej kolejności.

Dopóki nie uznają tego rządy UE, przepływ uchodźców będzie kontynuowany, zwiększając napięcia polityczne i przyczyniając się do tragicznej utraty życia niewinnych ludzi, których jedyną nadzieją jest przetrwanie.

https://original.antiwar.com/ramzy-baro ... ee-crisis/
http://chomikuj.pl/OlaGordon/Sko*c5*84c ... 03165.docx
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

ODPOWIEDZ