Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Plany wojenne Rosji

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 09 maja 2017, 12:35

..tak, tak dziękujemy p.Brzeziński za Al-kaidę, etc. :oops:

Obrazek
oni są przynajmniej Biali..
https://youtu.be/6MGj7CdLDds

Palny wojenne Rosji
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 09 maja 2017, 13:31

STWORZYMY WIELKĄ SŁOWIAŃSKĄ WIĘŹ

WYGRAMY!!!
Pozdrawiam - Thotal :)
1 x
Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 29 maja 2017, 13:21

To jest jedyny chyba wątek dotyczący Rosji więc tu wstawię film o Putinie:

Putin
https://youtu.be/ZyNBkznAAks
https://www.youtube.com/watch?v=ZyNBkzn ... freload=10
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 09 cze 2017, 15:08

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 44688.html
Największy okręt podwodny świata rozpoczął swoją podróż na Morze Bałtyckie - poinformowała agencja Interfax. Dymitr Doński był widziany jak wpłynął do bazy rosyjskiej Floty Północnej w Siewieromorsku, co ma być pierwszym etapem rejsu do Sankt Petersburga. Okręty takiej klasy na Morzu Bałtyckim to absolutny ewenement. (http://www.tvn24.pl)


Obrazek
W latach 70. XX wieku zaprojektowano 6 okrętów projektu 941 zwanych Akuła (bądź Tajfun w kodzie NATO). Do dzisiaj dzierżą palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o wielkość wśród okrętów podwodnych. Na powierzchni wypierają 24 tysiące ton wody, a zanurzone nawet 48 tysięcy ton. Dla porównania największe polskie krążowniki Dragon i Conrad wypierały po ok. 5,5 tysiąca ton.

Niestety Akuły były bardzo drogie w budowie i utrzymaniu. Po upadku ZSRR okręty te były jednymi z pierwszych, które odstawiono na przymusowy postój. Trzy pierwsze zezłomowano jeszcze w latach 90., pozostałe 3: "Archangielsk", "Siewierstal" i "Dymitr Doński" trafią na złom przed końcem 2014 r. (początkowo zakładano, że będą służyć do 2020 r.). Koszt "utylizacji" jednego okrętu to 10 milionów dolarów.

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 09 sie 2017, 11:40

https://pl.sputniknews.com/swiat/201608 ... -bron-UFO/
Obrazek
Znaleziono wyjaśnienie niezwykłej mocy rosyjskiej broni. Przynajmniej takie zdanie przedstawił periodyk Inquisitr. Powołując się na znanych konspirologów, periodyk pisze, że Moskwa otrzymuje technologie od... kosmitów.
Rzekomo właśnie dzięki pomocy przybyszy z kosmosu Moskwa zepsuła sprzęt niszczyciela Donald Cook, demoralizując amerykańskich dowódców, a teraz grozi USA w Syrii — cytuje treść artykułu rosyjska telewizja RT.

Amerykańscy specjaliści od teorii spiskowych przedstawili niesamowitą teorię — pisze Inquisitr. Ich zdaniem rosyjskie siły zbrojne wykorzystują w Syrii zaawansowaną broń, opracowaną na podstawie tajnej umowy technologicznej między Moskwą i cywilizacjami pozaziemskimi.

Kodeks drezdeński
© ZDJĘCIE: PUBLIC DOMAIN
Astronomowie Majów wyprzedzili o kilka stuleci Kopernika
Sprawozdawca gazety "Veterans Today" James Preston twierdzi, że rosyjskie wojska dysponują takimi pozaziemskimi technologiami jak torpedy ponaddźwiękowe i pociski zdolne do wykonywania podczas lotu złożonych manewrów. Poza tym samoloty rosyjskich sił powietrznych są rzekomo wyposażone w system maskowania UFO, dzięki któremu statek powietrzny staje się niewidoczny lub niewykrywalny.
Jak podkreśla periodyk, ten pomysł Prestona pod wieloma względami współbrzmi z teorią innego specjalisty i „demaskatora programu kosmicznego" Corey'a Gooda. Ten również twierdził, że czołowe mocarstwa światowe realizują tajne programy wojskowe, współpracując z kosmitami.

Przedstawia się między innymi opinię, że 8,5 biliona dolarów, z których nie może się rozliczyć Pentagon, w rzeczywistości zostało wydane na tajny projekt kosmiczny. Ten statek kosmiczny przypominający statek Enterprise z serialu „Star Trek" został rzekomo wysłany w kosmos z supertajną misją.

Moskwa również zawarła porozumienie z przybyszami w ramach programu kosmicznego Kosmosfera. Putin prawdopodobnie wznowił tę umowę z nienazwaną rasą kosmitów „podczas spotkania na Księżycu w marcu 2015 roku". Właśnie wówczas obiecali Rosji udostępnienie zaawansowanych technologii w celu wsparcia „interwencji państwa w Syrii".

Najwyższy Przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei
© AP PHOTO/ STR
„USA robiły wszystko, co możliwe, aby Iran nie otrzymał S-300”
Konspirolodzy uważają, że z powodu niepohamowanej chciwości elity światowe weszły w zmowę z kosmitami przeciwko pozostałej ludzkości. Przypuszcza się, że władze ukrywają informację o kontaktach z cywilizacjami pozaziemskimi i wiedzę, która pozwoli na rozwiązanie problemów światowych z medycyną i żywnością. Przybysze wykorzystują chciwość elit rządzących i przygotowują się do zajęcia Ziemi do 2030 roku — twierdzą zwolennicy teorii spiskowych. W tym celu są rzekomo tworzone hybrydy, które integrują się w ludzkie społeczeństwo.
Preston twierdzi, że terroryści Państwa Islamskiego (zakazane w Rosji PI) to najemnicy wspólnoty Iluminatów, współpracującej z Reptilianami. Według niego wielu uczestników ugrupowania terrorystycznego to klony i cyborgi stworzone dzięki technologiom inżynierii genetycznej tej rasy przybyszy.

Zwolennicy teorii spiskowych uważają Reptilian za jedne z najbardziej złośliwych i bezwzględnych gatunków kosmitów, walczących o kontrolę nad naszym światem. Jedną z ich wad jest kanibalizm.

Pomimo wysokiego rozwoju technologii Reptilianie na razie nie mogą zaatakować Ziemi. Chodzi o to, że walczą z nimi inni „potężni i życzliwi" kosmici, w tym Plejadianie i Arkturianie.

Zdaniem konspirologów przybysze, którzy zawarli sojusz z Rosją, od dawna zmagają się z Reptilianami. Dlatego przekonali Putina, aby wprowadził wojska do Syrii i zaatakował pozycje Iluminatów, kontrolujących prezydenta USA Baracka Obamę i cały rząd USA.

Prezydent Wladimir Putin i Prezydent Barack Obama
© AFP 2017/ JEWEL SAMAD
Niemiecki polityk: Obama powiedział Putinowi to, czego nie powinien
W charakterze przykładu w artykule podaje się incydent z 2014 roku, kiedy rosyjscy wojskowi testowali możliwości swojego systemu zagłuszania „oparte na technologiach pozaziemskich". Samolot bombowy Su-24 „wyposażony w ten sprzęt kosmiczny" przeleciał nad amerykańskim niszczycielem Donald Cook, niszcząc system radiolokacyjny i obronny statku.
Powiadają, że niektórzy wysocy rangą amerykańscy oficerzy tak się zdenerwowali, że podali się do dymisji. Stracili nadzieję na to, że w razie zakrojonego na dużą skalę konfliktu amerykański potencjał wojskowy nie prześcignie rosyjskiego.

Poza tym twierdzi się, że po incydencie Waszyngton pośpiesznie wycofał z Zatoki Perskiej swoje lotniskowce.

„Stało się jasne, że USA nie mają skutecznych środków obrony przed rosyjskimi technologiami kosmicznymi" — podsumowuje Inquisitr.
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 30 sie 2017, 21:38

sputniknews.com pisze:„Rosja nie jest naszym wrogiem”
11:07 29.08.2017

Obrazek

USA ryzykują utratę bazy wojskowej w centrum Europy. Władze Republiki Czeskiej rozważają możliwość dyslokacji amerykańskiej bazy wojskowej z kraju, powiedział w wywiadzie dla RIA Novosti ambasador republiki w Rosji Władimir Remek.

Dyplomata uważa, że Praga ​​nie czuje potrzeby rozmieszczania obcych baz. Jeśli amerykańscy wojskowi rzeczywiście będą musieli opuścić Czechy, to plan rozwoju obrony antyrakietowej w Europie będzie zagrożony.

Spojrzenie z boku na flagę w gwiazdy i pasy

Brak zainteresowania Czech współpracą wojskową z Waszyngtonem potwierdzają wyniki sondaży. Czesi obawiają się, że ich kraj może znaleźć się na ostrzu konfrontacji obcych mocarstw, a w zamian nie będzie mieć żadnych korzyści.

Dla Czech ta perspektywa jest podwójnie nieprzyjemna, ponieważ państwo poniosło już straty w wyniku wprowadzenia antyrosyjskich sankcji. Praga, która poparła ograniczenia handlowe przeciwko Moskwy w imię solidarności atlantyckiej, nigdy nie ukrywała, że ​​ma nadzieję na ich jak najszybsze zniesienie.

Praga nie chce być na uboczu

Zdaniem ekspertów nie należy przesadzać z prorosyjskim wektorem czeskiej polityki. Jak powiedział wicedyrektor Centrum Technologii Politycznych Aleksiej Makarkin, strategicznym imperatywem dla Pragi jest unikanie konfliktu, który nie zapowiada korzyści dla kraju. Jego zdaniem ważną rolę odegra fakt, że w Republice Czeskiej Rosja jest postrzegana dość pozytywnie.

„Opinia publiczna pamięta, że ​​Rosja sympatyzowała z czeskim ruchem narodowym jeszcze na początku XX wieku. Czesi pozytywnie odbierają fakt, że Armia Czerwona wyzwoliła Pragę. Co prawda między naszymi krajami pozostają wspomnienia z 1968 roku, ale one nie są decydujące, te wydarzenia są raczej oceniane za jeden z epizodów z przeszłości” — mówi Makarkin.

Zdaniem eksperta czeską politykę ogólnie charakteryzuje dążenie do równowagi, co określają lepsze niż u sąsiadów w regionie relacje z Brukselą. „Czechy nie prowokują Unii Europejskiej, nie kwestionują europejskiego prawa, o co są oskarżane Węgry i Polska, a także zapewniają sobie lepszą pozycję negocjacyjną” — powiedział ekspert. „Nie jest też tak pewne, że od razu wystawią Amerykanów, raczej będą kontynuowane manewry dyplomatyczne — próby znalezienia kompromisu między opinią publiczną a atlantycką solidarnością” — uważa politolog.

Zdaniem innego eksperta ds. stosunków międzynarodowych, wiceprzewodniczącego Centrum Komunikacji Strategicznej Dmitrija Abzałowa, dalsze działania Pragi będą zależeć od tego, ile irytacji przeciwko USA nagromadziło się w czeskiej elicie. „Dobra wymiana handlowa między Rosją a Republiką Czeską została obecnie ograniczona, wspólne projekty energetyczne są zagrożone. Z punktu widzenia Republiki Czeskiej powinno być niezrozumiałe, dlaczego trzeba z tego wszystkiego zrezygnować” — powiedział Abzałow.
https://pl.sputniknews.com/polityka/201 ... rosja-usa/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 03 wrz 2017, 00:23

Wiadomości Pikio pisze:Putin o obawach Polaków przed wojną: Nie bać się, to NATO się zbliża
Cze 6, 2015

Obrazek

Prezydent Federacji Rosyjskiej wypowiedział się dla włoskiego dziennika Corriere della Sera, a jego słowa są szeroko komentowane. Odniósł się przede wszystkim do obaw Polaków przed wojną z Rosją. Władimir Putin zacytował Ottona Bismarcka (kanclerza Rzeszy) i powiedział, że „nie są ważne przemówienia, ale potencjał”.

Putin wyjaśniał w rozmowie, że to nie Rosja dąży do wojny z Polską i krajami bałtyckimi. Podkreślił, że to wydatki na wojsko Stanów Zjednoczonych są wyższe od innych krajów świata razem wziętych. Twierdzi, że Rosja nie prowadzi polityki ofensywnej ani globalnej, a to NATO wraz ze swoją infrastrukturą zbliża się do granic Federacji Rosyjskiej.

Według Putina, Polacy nie powinni obawiać się Rosji, ponieważ jak twierdzi: „tylko ktoś chory na umyśle albo ktoś śniący może wyobrażać sobie, że Rosja zaatakuje NATO”.

„Chcę wam powiedzieć; nie trzeba bać się Rosji. Świat się tak zmienił. Dzisiaj osoby rozsądne nie mogą sobie wyobrazić konfliktu zbrojnego na taką skalę. My mamy inne rzeczy do zrobienia” – dodał prezydent Federacji Rosyjskiej.

– Dlaczego kiedy integrują się państwa europejskie uważa się to za normalne, ale jeśli my na terenie postsowieckim robimy to samo, stara się to zinterpretować jako pragnienie Rosji, by odbudować rodzaj imperium?- pyta Putin.

źródło: bankier.pl
http://pikio.pl/putin-o-obawach-polakow ... ie-zbliza/#
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 12 wrz 2017, 15:04

Zimna wojna Mao. Chiny kontra ZSRR.
https://youtu.be/8dHTVp5D2n8
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... dHTVp5D2n8


Świat na wojnie[/]
Opublikowany 16 sty 2014

Jak widać nigdy nie było słodko między Rosjanami i Chińczykami. Pekin nigdy nie chciał być młodszym bratem a nawet chciał dominować nad Moskwa. To USA okazały się najlepszym sojusznikiem Chin w chwili próby gdy kacapstwo szykowało zagłądę Chin. Te wszystkie proporcje są teraz zwielokrotnione na korzyść Chin, które stały się jedną z największych potęg gospodarczych o potencjale wielokrotnie większym niż współczesna Rosja.

Nadal nie sa załątwione kwestie terytorialne wobec Chin, które pamietaja i w końcu sie upomna o 1,5mln kw zabranych terenów. Już teraz Chińczycy wyraźnie zaczynają dominować nawet w Azji centralnej systematycznie wypierając stamtąd Rosjan.Obecnie Chińczycy nie wspołpracują ale na coraz wiekszą skale kolonizują gospodarczo Rosję. I ta przewaga chińska nad Rosja bedzie sie stale zwiększać.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 22 sie 2018, 19:44

a tymczasem w Rosji:

https://www.youtube.com/watch?v=sdBMVwoQe30&t=6s

EDIT: jesień może być gorąca jak mówi K.Jackowski i pisze Ben.F.
to nie dziwi korelacja zdarzeń.
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 25 paź 2018, 21:54

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

quetzalcoatl888
Posty: 1245
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 9
Podziękował: 474 razy
Otrzymał podziękowanie: 965 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » niedziela 28 paź 2018, 21:18

Rosja: Przygotowujemy się do niszczącej wojny światowej
"PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO OBRONY NASZEJ OJCZYZNY, NASZEJ INTEGRALNOŚCI TERYTORIALNEJ, NASZYCH ZASAD, NASZYCH WARTOŚCI, NASZYCH LUDZI - PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO TAKIEJ WOJNY"

https://yournewswire.com/russia-prepari ... world-war/
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 24 kwie 2019, 09:06

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 22 lis 2019, 17:58

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 16 sty 2020, 09:06

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 07 lut 2020, 13:38

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 21 wrz 2020, 19:57

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 07 kwie 2021, 23:45

Rosja sprowadza wojsko na Arktykę - Budowa baz wojskowych i bunkrów przyspiesza
141 wyświetleń•7 kwi 202

https://youtu.be/rw8MBmyhd3g
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 20 lis 2021, 09:58

Kreml przerywa milczenie i potwierdza zestrzelenie w kosmosie. „Testują nową broń”
kreml.jpg
kreml.jpg (37.54 KiB) Przejrzano 262 razy
Rosyjskie Ministerstwo Obrony potwierdziło zestrzelenie w kosmosie niedziałającego satelity, w ramach testu wojskowego – podało we wtorek radio Echo Moskwy. Wcześniej Stany Zjednoczone alarmowały, że Rosja testuje w kosmosie nową broń. Moskwa długo milczała w tej sprawie.

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32703 razy
Otrzymał podziękowanie: 26093 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 23 lis 2021, 18:15

Prof. Grochmalski: obserwujemy przygotowania Rosji do wielkiej wojny hybrydowej
23 lis 2021

https://www.youtube.com/watch?v=yglZxdPclpU


Z P B P

- W tej chwili Putin zdiagnozował, że ma swoistą szansę, jeśli wykaże się zdecydowaniem i determinacją i narzuci swoją logikę wydarzeń całej Unii Europejskiej oraz głównym państwom regionu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32703 razy
Otrzymał podziękowanie: 26093 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 27 lis 2021, 18:56

Co ROSJA chce zyskać na konflikcie z UKRAINĄ?
26 lis 2021

https://www.youtube.com/watch?v=oVET1Ip3ZSw

Bez Sensu - Tomasz Bednarski

OPIS:
Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Rosja prowadzi działania wojenne na terenie Ukrainy od 2014 roku choć nie jest to klasyczny konflikt zbrojny lecz nazywany na tą okoliczność mianem „wojny hybrydowej". Po upadku prorosyjskiego prezydenta Janukowycza, poniekąd w odwecie doszło do aneksji Krymu a na wschodzie Ukrainy, gdzie "zielone ludziki" czyli jak się okazało później, w większości po prostu rosyjscy żołnierze lub wspierani przez Kreml separatyści zaczęli zajmować kolejne tereny w tamtym regionie. Choć ten konflikt w dużej mierze przestał interesować światowe media, to działania wojenne trwają tam do dziś, a kwestia przynależności Donbasu jak i samego Krymu wciąż jest sporna. W samym 2021 roku na terenach wschodnich zginęło około 30 ukraińskich żołnierzy, a jak podał ONZ od początku roku do końca sierpnia w związku z tym konfliktem zginęło 18 cywilów, a 55 osób zostało rannych.
Eksperci podkreślają, że bez zagranicznej pomocy Ukrainie trudno byłoby się obronić przed ewentualną agresją. Według serwisu Global Firepower rosyjskie siły zbrojne uznaje się za drugie najsilniejsze na świecie, wojsko Ukrainy jest natomiast dopiero na 25 miejscu tego rankingu.

0:00 - Napięcia w stosunkach z Rosją
1:33 - Budujemy ten kanał RAZEM!
1:54 - Rosja czai się na Ukrainę
3:29 - Wojna Hybrydowa w Donbasie
4:32 - Porównanie potęg militarnych stron
5:30 - Kreml stanowczo zaprzecza
6:06 - USA ostrzegła całą Europę
7:40 - Co Rosja może na tym zyskać?
10:18 - Podważenie porządku geopolitycznego źle się skończy
12:10 - Polska również straci na konflikcie
14:20 - Nie wszystko jest takie proste jak się wydaje
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32703 razy
Otrzymał podziękowanie: 26093 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 29 lis 2021, 19:49

"Mamy fazę demonstracji wojskowych ze strony Rosji". Jan Parys o sytuacji na Ukrainie
29 lis 2021

https://www.youtube.com/watch?v=isTrkwF_UyA

Z P B P

- Jeżeli kraje Zachodu uznają, że problem suwerenności Ukrainy jest wyłącznie jej sprawą, to znaczy, że zgodzą się na to, by Rosja pełniła rolę hegemona i dyktowała Europie, jaki jest status poszczególnych państw - mówił w Polskim radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22559 razy

Re: Plany wojenne Rosji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 02 gru 2021, 19:03

Izrael wpada w panikę z powodu tajemniczej rosyjskiej broni, która zaatakowała izraelskie myśliwce

Date: 2 dicembre 2021
Author: Uczta Baltazara
0 Commenti
1 grudzień 2021 (tłumaczenie automatyczne)
[attachment=0]S500+.jpg[/attachment][attachment=0]S500+.jpg[/attachment]
W Izraelu do dziś nie wiedzą, jaka broń zaatakowała izraelskie samoloty.

Incydent z 24 listopada, niemal natychmiast po ataku izraelskich myśliwców na Syrię, poważnie zbulwersował IDF. Jak się okazało, systemy pokładowe myśliwców izraelskich sił powietrznych zostały zdalnie unieszkodliwione. Nie była to awaria techniczna, gdyż atakowane były tylko samoloty przelatujące nad środkowym Izraelem, a do takiej operacji zdolna jest obecnie wyłącznie broń rosyjska, która według różnych doniesień mogła być dostarczona armii syryjskiej.

Do tej pory wiadomo, że systemy pokładowe myśliwców F-15 i F-16 izraelskich sił powietrznych stały się przedmiotem ingerencji z zewnątrz. W szczególności kwestia ta dotyczy awarii globalnego systemu pozycjonowania. Co więcej, w przeciwieństwie do większości podobnych przypadków, do których IDF jest już przyzwyczajona, tym razem zmiany były związane ze sztucznym zawyżeniem wysokości lotu samolotu. W wyniku tego, jeden z myśliwców prawie że rozbił się, a loty wszystkich myśliwców zostały wstrzymane.

Obecnie wszystkie loty szkoleniowe myśliwców IAF są uziemione. Kluczowym jest fakt, że podczas manewrowania na małej wysokości pilot może łatwo zderzyć się z górą lub uderzyć w ziemię – nie działają również systemy ostrzegania o niebezpieczeństwie.

Zagrożone są również izraelskie operacje wojskowe, ponieważ systemy naprowadzania pocisków cruise są zakłócane. https://avia.pro/news/v-izraile-panikuy ... izrailskie

https://babylonianempire.wordpress.com/ ... -mysliwce/
Załączniki
S500+.jpg
S500+.jpg (46.15 KiB) Przejrzano 61 razy
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

ODPOWIEDZ