Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Donald Trump - prezydent USA

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11783
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 832
x 254
Podziękował: 11454 razy
Otrzymał podziękowanie: 17722 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 27 gru 2019, 10:03

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11783
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 832
x 254
Podziękował: 11454 razy
Otrzymał podziękowanie: 17722 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 09 sty 2020, 08:54

PRACowniA
9 stycznia 2020
Jaką wojnę próbował powstrzymać Trump zabijając irańskiego generała
Filed under: Polityka,Wydarzenia bieżące — iza @ 08:12
Joe Quinn
Sott.net
4 stycznia 2020, 18:50 UTC

Obrazek

Dzień po tym, jak [3 stycznia] dwa amerykańskie drony wystrzeliły pociski, które zabiły irańskiego generała Kasema Solejmaniego, prezydent Trump odbył konferencję prasową i wyjaśnił swoją decyzję, mówiąc: „Ostatniej nocy podjęliśmy działania, żeby powstrzymać wojnę. Nie podjęliśmy działań, żeby rozpętać wojnę”.


Joshua Potash
@JoshuaPotash
In Mar-a-Lago Trump just said this:

“We took action last night to stop a war. We do not take action to start a war.”

Does he not know that killing a foreign general is an act of war, or is he just a lying POS?Osadzony film
2 624
21:53 - 3 sty 2020
Twitter Ads - informacje i Polityka prywatności
Ludzie o tym mówią: 1 588
O jakiej wojnie mówił Trump?

W okresie poprzedzającym wybory prezydenckie w USA w 2016 r. przewodnie hasło polityczne Trumpa „America First” wystraszyło Izraelczyków, ponieważ cuchnęło izolacjonizmem i ewentualnym wycofaniem się z Bliskiego Wschodu. Jak wszyscy (lub przynajmniej wszyscy w Izraelu) „wiedzą”, gdyby USA opuściły Bliski Wschód, Izrael szybko zostałby „opanowany przez muzułmańskie hordy” i pozostałoby mu sięgnięcie po „Opcję Samsona” [polska Wiki] i zlikwidowanie takiej samej liczby swoich arabskich „wrogów”.

Obawy te uspokoiła do pewnego stopnia decyzja Trumpa o wycofaniu się z irańskiego porozumienia nuklearnego, zaostrzeniu sankcji nałożonych na Teheran i przeniesieniu ambasady USA w Izraelu do Jerozolimy. Oczywiście te przysługi dla Izraela zostały w dużej mierze opłacone z góry w drodze darowizny na rzecz kampanii Trumpa w wysokości 25 milionów dolarów (największej darowizny wpłaconej na jakąkolwiek kampanię w 2016 roku) od żydowskiego potentata z branży kasyn Sheldona Adelsona. Po wygranej Trumpa Adelson przekazał kolejne 5 milionów dolarów na jego inaugurację – i znów była to największa jednostkowa darowizna na prezydencką inaugurację, jakiej kiedykolwiek dokonano. Według amerykańskiego polityka Newta Gingricha „najwyższą wartością” dla Adelsona jest Izrael i zważywszy na wypowiedź Adelsona z 2013 roku, że USA „powinny zrzucić bombę atomową na Iran”, jestem skłonny uwierzyć Gingrichowi.

Ale izraelski patologiczny strach przed porzuceniem przez gojów jest głęboko zakorzeniony i niemożliwy do rozwiania, i bez wątpienia dodatkowo rozbudził go wywiad z listopada 2018 r., jakiego Trump udzielił dziennikarzowi Washington Post. Zapytany o to, czy należy nałożyć sankcje na Arabię Saudyjską za zabicie dziennikarza Jamala Khashoggiego, Trump odpowiedział [podkreślenie moje]:

„Po prostu czuję, że utrzymanie tych relacji [z Rijadem] jest bardzo, bardzo ważne. To bardzo ważne, żeby Arabia Saudyjska była sojusznikiem, jeśli zamierzamy pozostać w tej części świata. Ale czy zamierzamy pozostać w tej części świata? Jednym z powodów jest Izrael. Ropa staje się coraz mniej istotna, ponieważ teraz produkujemy więcej ropy niż kiedykolwiek wcześniej. Więc nagle dochodzi do sytuacji, w której już nie musimy tam pozostawać”.

Inwazja w 2003 r., a następnie zniszczenie Iraku i usunięcie Saddama Husajna to plan, który został nakreślony przez amerykańskich / izraelskich neokonów, mający służyć pozbyciu się raz na zawsze (między innymi) baasizmu, [polska Wiki] – ideologii, która dążyła do zjednoczenia kilku krajów Bliskiego Wschodu w ramach [nominalnie] świeckiego, socjalistycznego panarabizmu (poważne zagrożenie dla Izraela). Chociaż chaos rozprzestrzeniający się wskutek inwazji i okupacji Iraku przez Stany Zjednoczone osiągnął ten zaplanowany cel, to jednocześnie otworzył Iranowi drogę do zwiększenia wpływów wśród szyickich muzułmanów w Iraku – stanowiących 65% populacji tego kraju – którzy byli powstrzymani przez Saddama, sunnickiego muzułmanina (Iran to w 90% szyici). Ten narastający w ciągu ostatnich 10 lat wpływ Iranu prowadził do coraz bardziej natarczywych nawoływań za strony Izraela, że „coś trzeba zrobić” w sprawie tego kraju.

W ubiegłym roku Izrael wielokrotnie zaatakował z powietrza tak zwane „irańskie obiekty wojskowe” w całym Lewancie, między innymi nalotami na Syrię, Irak i Liban, wielokrotnymi skoordynowanymi atakami na tankowce w Zatoce Perskiej – które, choć początkowo obwiniano za nie Iran, nie wywołały wojny, ponieważ regionalne śledztwa „nie przyniosły jednoznacznych rezultatów” – oraz atakiem (co prawdopodobnie było izraelską operacją pod fałszywą flagą) na duże saudyjskie rafinerie ropy naftowej, również, choć bez przekonania, przypisywanym Iranowi.

Głównym powodem rosnącego niepokoju Izraela w odniesieniu do Iranu jest znaczący postęp, jaki Iran poczynił w tworzeniu sojuszy politycznych i wojskowych w Iraku (bezpośredni rezultat inspirowanej przez Izrael destrukcji kraju przez USA) oraz w całym regionie, a także fakt, że jest to dziś jedyny kraj w regionie, dysponujący zasobami ludzkimi i wojskowymi (i takąż intencją), który może zagrozić dążeniu państwa żydowskiego do osiągnięcia regionalnej hegemonii.

Opublikowane niedawno depesze dyplomatyczne z lat 2014–2015 szczegółowo przedstawiają skalę wpływów Iranu w rządzie irackim i pokazują, w jaki sposób irańscy oficerowie wywiadu pozyskali większość gabinetu rządu irackiego, zinfiltrowali jego kierownictwo wojskowe, a nawet wykorzystali sieć źródeł informacji prowadzoną kiedyś przez CIA. W ciągu 4-5 lat od tamtego czasu wpływy Iranu wzrosły i, z izraelskiej perspektywy, osiągnęły „czerwoną linię”, gdzie Irak mógłby zostać wykorzystany jako baza do ataków na Izrael.

Biorąc pod uwagę powyższe oraz wypowiedź Trumpa o istnieniu „coraz słabszego powodu” do pozostania USA na Bliskim Wschodzie, w połączeniu z nadchodzącym głosowaniem w irackim parlamencie nad oficjalnym żądaniem usunięcia z kraju sił amerykańskich, prawdopodobne jest, że zabicie Solejmaniego było wynegocjowaną (przez Trumpa) alternatywą dla stosunkowo bliskiego izraelskiego ataku na dużą skalę na irańskie aktywa w Iraku, a być może i na sam Iran. Taki atak wywołałby prawdziwą wojnę między Izraelem a Iranem, która nieuchronnie zaangażowałaby USA. Taka jest moja propozycja interpretacji wypowiedzi Trumpa, gdy powiedział, że „podjęliśmy działania ostatniej nocy, aby powstrzymać wojnę”.

W tym scenariuszu publiczne wypowiedzi urzędników administracji Trumpa, że zabicie Solejmaniego było konieczne do powstrzymania „znacznych ataków przeciwko Amerykanom” w regionie, można rozumieć jako niezbędne kłamstwa, mające ukryć prawdę: że rząd Stanów Zjednoczonych działał nie tyle w celu ochrony własnych bezpośrednich interesów, co raczej z zamiarem uniemożliwienia Izraelowi zrobienia czegoś niebezpiecznie irracjonalnego, co zagroziłoby życiu milionów ludzi na Bliskim Wschodzie i poza nim.

To, co wkrótce po zamachu urzędnicy amerykańscy powiedzieli prywatnie swoim irańskim kolegom, pasuje do tego scenariusza. Kontradmirał Ali Fadawi, zastępca dowódcy Gwardii Rewolucyjnej Iranu, powiedział na antenie irańskiej telewizji państwowej, że już ranem następnego dnia „Amerykanie zastosowali środki dyplomatyczne”. Fadawi powiedział, że Waszyngton poprosił Teheran, by ten odpowiedział „proporcjonalnie”. „Powiedzieli nawet, że jeśli chcemy się zemścić, to żebyśmy zemścili się proporcjonalnie do tego, co oni zrobili”, co sprawia, że cała sytuacja wydaje się być obrzydliwą grą geopolityczną. Dziś wieczorem wystrzelono rakiety w amerykańską „zieloną strefę” w Bagdadzie. Być może taka jest proporcjonalna reakcja Teheranu.

Z drugiej strony niewykluczone, że kryje się za tym coś więcej niż tylko geopolityczny pragmatyzm motywujący niektórych członków administracji Trumpa …

Obrazek

Zostańcie z nami…Joe Quinn – znany eseista internetowy i autor tekstów drukowanych oraz współgospodarz audycji radiowej „NewsReal” w ramach Sott Talk Radio network. Od ponad 10 lat pisze wnikliwe felietony dla Sott.net. Jego artykuły ukazują się na wielu alternatywnych stronach poświęconych wydarzeniom na świecie, a media takie jak Sputnik News i Press TV wielokrotnie przeprowadzały z nim wywiady. Jego artykuły można również znaleźć na jego prywatnym blogu JoeQuinn.net.

Tłumaczenie: PRACowniA

Komentarz Pracowni: Ostatniej nocy Iran przypuścił niezwykle celny atak rakietowy na amerykańską bazę lotnictwa wojskowego Ain Al-Assad w irackiej prowincji Al Anbar i na bazę wojskową w Irbilu. Rozmiar zniszczeń, a zwłaszcza ewentualne straty w ludziach nie są znane. Według irańskiej agencji informacyjnej Tanim zginęło bądź odniosło obrażenia co najmniej 80 amerykańskich żołnierzy, USA zaprzeczają i twierdzą, że nie było żadnych ofiar ani poszkodowanych.

W środę, 8 stycznia, Trump wygłosił przemówienie do narodu, w zasadzie akceptując irańskie ataki jako „proporcjonalny odwet”. Można się spodziewać dalszych akcji z obu stron przez jakiś czas, propagandy, pogróżek i prężenia muskułów, ale na więcej się raczej nie zapowiada.

Trudno w tej chwili powiedzieć, ale być może Trumpowi udało się – chcąco bądź nie – przyczynić się do ewentualnego przyszłego wycofania wojsk USA z Bliskiego Wschodu. Przegłosowanie w parlamencie irackim decyzji o wydaleniu obcych wojsk jest tego początkiem. Za Irakiem ten sam temat podnoszą już dość głośno i inne państwa i frakcje w regionie, zdumiewająco po amerykańskim państwowym morderczym zamachu zjednoczone (mimo wielu dzielących ich różnic w innych kwestiach) w pragnieniu odzyskania swoich krajów, zasobów i wolności decydowania o swoim bycie. Co jest samo w sobie dobrą rzeczą.

A w międzyczasie, kilka godzin po irackim ataku rakietowym, pod Teheranem rozbił się tuż po starcie ukraiński samolot pasażerski Boeing 737-800 rej. UR-PSR lot PS752. Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zginęli. Czyżby powtórka z historii? Już próbuje się oskarżać Iran o zestrzelenie go.

Polecamy:

Chamenei – obecność USA w regionie musi się skończyć

Wojciech Szewko w MN o Sulejmanim, Iranie i przyszłości Bliskiego Wschodu
https://www.youtube.com/watch?&v=-F7oc3 ... e=emb_logo

The US unwittingly raised up Iran’s Qassem Soleimani. Then, just as ignorantly, they killed him

https://pracownia4.wordpress.com/2020/0 ... -generala/
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11783
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 832
x 254
Podziękował: 11454 razy
Otrzymał podziękowanie: 17722 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 08 lut 2020, 18:50

orange.jpg
orange.jpg (89.99 KiB) Przejrzano 2056 razy
0 x


panta rhei

Podróżnik w Czasie
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2020, 17:30
x 20
x 3
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: Podróżnik w Czasie » środa 25 mar 2020, 19:38

Trump jest również w Simpsonach z lat 90
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 14347
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 759
Podziękował: 27045 razy
Otrzymał podziękowanie: 22054 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 03 kwie 2020, 15:43

Prezydent USA D. Trump - Konferencja prasowa - 2.04.2020 - Pakiet pomocy dla małych i średnich firm.
3 kwi 2020

niezaleznatelewizja

https://www.youtube.com/watch?v=sBbWP_rSn44

Pakiet pomocy administracja USA dla małych i średnich firm.
Zagadkowa fraza o zakończeniu polowań na czarownice.
W piątek wieczorem komentarz Janusza Zagórskiego.
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9092
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13044 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 03 kwie 2020, 16:14

Fraza nie jest zagadkowa. Demokraci polują od dnia zero, czyli objęcia urzędu, a w rzeczywistości jeszcze sporo przedtem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

quetzalcoatl888
Posty: 1216
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 8
Podziękował: 466 razy
Otrzymał podziękowanie: 939 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » piątek 03 kwie 2020, 16:29

to tylko teatr dla gojów..tak samo jak pis polowal na gronkiewicz waltz (dzieki ktorej w prywatyzacji 40 tys warszawiakow wyrzucili na bruk a na jednej dokonano holocaustu)..i co nic..
0 xbeadnorsi
Posty: 308
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 2
x 13
Podziękował: 793 razy
Otrzymał podziękowanie: 406 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 05 kwie 2020, 18:17

Czy slyszeliscie juz,ze FED zostal juz znacjonalizowany?Moze ktos to potwierdzic?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9092
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13044 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 05 kwie 2020, 19:41

FED nie został formalnie znacjonalizowany, można natomiast spokojnie powiedzieć, że Trump przejął nad nim kontrolę polecając inwestycyjnej grupie finansowej Blackrock nacjonalizację (skup) przedsiębiorstw w imieniu FED. Co oznacza, że nie będą mieli nic do powiedzenia, ani zrobienia.
Jest to "obejście" aby Demokraci nie zaskarżyli go o zamach stanu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9092
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13044 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 07 kwie 2020, 23:55

Dokładniejsze wyjaśnienie tej kwestii jest w linku:
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dona ... c-imperium
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9092
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13044 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 08 kwie 2020, 12:25

@quetz, jesli jeszcze raz wstawisz usunięty post dostaniesz bana.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

quetzalcoatl888
Posty: 1216
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 8
Podziękował: 466 razy
Otrzymał podziękowanie: 939 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » środa 08 kwie 2020, 12:36

a za co zostal usuniety i gdzie zostal przeniesiony?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9092
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13044 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 08 kwie 2020, 19:36

@quetz, napisałem ci - nie znieważaj ludzi, nie masz na nic dowodów, tylko inne głupie wpisy.
A sugestią, że Trump się cieszył po zburzeniu WTC, przeszedłeś samego siebie, choć to pewnie też obcy wymysł.
Post nie został przeniesiony tylko usunięty trwale i inne też będą usuwane, jeśli będziesz powielał tego typu teorie wobec ludzi. Więc bardzo proszę kontroluj to co wstawiasz, bo więcej ostrzeżeń nie będzie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9092
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13044 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 08 kwie 2020, 20:41

@quetz, to było ostatni raz.
Nie masz żadnych dowodów do czego Trump należy, a do Chabad nie może nawet należeć bo nie jest Żydem!
Po następnym takim poście masz zapewniony tydzień odpoczynku od forum.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

quetzalcoatl888
Posty: 1216
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 8
Podziękował: 466 razy
Otrzymał podziękowanie: 939 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » czwartek 09 kwie 2020, 04:05

glownie chodzilo mi ze tylko naiwniacy mysla ze trump nie jest sluga rotchilda skoro nie odtajnil chociazby informacji o zabojstwie

kennediego czy wtc

https://www.tvp.info/36978053/trump-nie ... kennedyego


juz mowilem ze wklejam to co znajde w necie i co uwzam za prawdopodobne,ty tez posilkujesz sie roznymi linkami na judaizm mozna przejsc tak jak na kazda inna religie chociaz nie jest to takie proste, bo moze trzeba sie obrzezac...:) na temat trumpa - (cieszyl sie ze jego budynek jest teraz najwyzsz) byl to wywiad telewizyjny wiec wydawalo mi sie to prawdopodobne tak samo jak jego imprezy z epsteinem publikowaly powazne serwisy...

https://www.youtube.com/watch?v=i_Xm26DikxE
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11574
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 61
x 551
Podziękował: 26775 razy
Otrzymał podziękowanie: 17354 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 09 kwie 2020, 07:55

quetzalcoatl888 pisze:
czwartek 09 kwie 2020, 04:05
tylko naiwniacy mysla ze trump nie jest sluga rotchilda skoro nie odtajnil chociazby informacji
o zabojstwie kennediego czy wtc
bo nie jest samobójcą, z ośmiornicą tak się nie walczy, to wymaga innych środków i czasu.
to są potężne organizacje.
1 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

quetzalcoatl888
Posty: 1216
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 8
Podziękował: 466 razy
Otrzymał podziękowanie: 939 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » czwartek 09 kwie 2020, 12:02

ja mysle ze trump jest syjonista i raczej robi to co mu mowia..

https://www.timesofisrael.com/erdogan-z ... eace-role/
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9092
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13044 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 09 kwie 2020, 12:16

@quetz, przestań. Czy to jest przypadek, że wszystkie twoje i wielu innych "poważne serwisy" są w rękach przeciwników Trumpa. A ty bez zastanowienia kopiujesz te fejki.
Trump robi to co musi, mówi coś innego, robi coś innego, coś mówi, za chwilę zaprzecza, wojna z "ośmiornicą" nie jest lekka, a on musi lawirować, aby nie dopuścić do wojny domowej.
Od ogłoszenia pandemii zaczyna brakować broni w sprzedaży, a w niektórych stanach Demokraci chcieli lub wstrzymali jej sprzedaż, bo się boją o własne łby.
Pamiętaj, że nic nie jest takim, jakim wydaje się być, a w USA ta zasada jest jedyną prawdziwą inne są pozorami.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11783
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 832
x 254
Podziękował: 11454 razy
Otrzymał podziękowanie: 17722 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 15 kwie 2020, 10:41

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11574
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 61
x 551
Podziękował: 26775 razy
Otrzymał podziękowanie: 17354 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 15 kwie 2020, 10:49

DONALD TRUMP: USA ZAWIESZAJĄ WPŁACANIE SKŁADEK NA WHO
nie ma znaczenia, to i tak prywatna organizacyja Billa przecie:

Obrazek
jak z kopciuszka przemienił się w kwiat piękny i mundry :D
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9092
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13044 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 15 kwie 2020, 11:06

Ma duże znaczenie - to jest wskazanie palcem! Demonstracja dla innych, aby trochę pomyśleli.
Bastion światowego lewactwa w postaci ONZ i jego agend, musi się rozpaść. Jak to @cedric pisze "obiady za darmo" , czyli ekstrawaganckie życie kosztem innych czas skończyć.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11574
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 61
x 551
Podziękował: 26775 razy
Otrzymał podziękowanie: 17354 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 15 kwie 2020, 11:28

tak ok, miałem na myśli, że korporacje dalej będą pompować te baloniki
z darmozjadami i z-bookami.

kto im zabierze ''środki''?
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9092
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13044 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 15 kwie 2020, 12:05

Niektóre korporacje "przejadą się" na koronawirusie. Te amerykańskie, a potrzebne zostaną znacjonalizowane, te niepotrzebne odejdą w niebyt. Korporacje nastawione typowo na konsumpcję ich dóbr, będą w kryzysie, bo ludzie zaczną oszczędzać "na czarną godzinę" i nie będą kupowali zbędnych rzeczy, a ten 1% bogatych nie jest w stanie tej konsumpcji skonsumować, ani nie będzie chciał za nią zapłacić.
Niestety korporacja Billa nie upadnie, bo te usługi będą potrzebne w jeszcze większym stopniu dla różnych "inteligentnych" lub zdalnie sterowanych urządzeń. Tesla też się będzie rozwijać, ale korporacje bazujące na klasycznych samochodach podupadną, o ile nie wdrożą elektrycznych natychmiast.
Bill ponoć nie jest już preziem swojej korporacji, ale udziałów nikt mu nie zabierze, nawet jeśli go wsadzą, więc dalej udaje filantropa, ciekawe kiedy oficjalnie to powiedzą, że zdymisjonował.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11574
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 61
x 551
Podziękował: 26775 razy
Otrzymał podziękowanie: 17354 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 15 kwie 2020, 12:33

blueray21 pisze:
środa 15 kwie 2020, 12:05
Niektóre korporacje "przejadą się" na koronawirusie. Te amerykańskie, a potrzebne zostaną znacjonalizowane,
chyba, że tak ;)
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11783
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 832
x 254
Podziękował: 11454 razy
Otrzymał podziękowanie: 17722 razy

Re: Donald Trump - prezydent USA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 15 kwie 2020, 12:36

0 x


panta rhei

ODPOWIEDZ