Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

ZUS

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16597
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1076
x 524
Podziękował: 17026 razy
Otrzymał podziękowanie: 24025 razy

ZUS

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 05 lut 2014, 10:56

Forbes.pl
Strona główna Wydarzenia FR i ZPP: ZUS zbankrutuje do 2020 roku
FR i ZPP: ZUS zbankrutuje do 2020 roku
inf. prasowa
Obrazek
14.11.2013 15:50 , ostatnia aktualizacja 14.11.2013 15:56

Fundacja Republikańska oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przedstawiły „Raport o sytuacji ZUS", w którym obie organizacje podważają rządowe prognozy dotyczące sytuacji systemu emerytalnego. Według autorów raportu, ZUS zbankrutuje w przeciągu 5-8 lat

inShare
ZUS
fot. Marcin Bielecki/PAP
- W perspektywie średnio- i długoterminowej nie jest możliwe wypłacanie obecnie gwarantowanych świadczeń emerytalnych bez strukturalnych reform systemu emerytalnego bądź bez zwiększonej presji fiskalnej, co w efekcie zabija polską gospodarkę - powiedział Marcin Chłudziński, prezes Fundacji Republikańskiej.
Fundacja i ZPP uważają, że rząd mija się z prawdą w swoich oficjalnych prognozach, twierdząc, że system jest wydolny, a wypłaty możliwe. Wprowadza obywateli w błąd, czyniąc następujące, nierealne wręcz, bajkowe założenia. Jak czytamy w raporcie, są to:
- stabilny wzrost gospodarczy, aż do 2060 roku i nieuwzględnienie cykli koniunkturalnych,
- stały wzrost płac realnych,
- stały spadek, a następnie utrzymywanie się na niskim poziomie stopy bezrobocia,
- mechanizm waloryzacji świadczeń,
- brak uwzględnienia ryzyka migracyjnego jako czynnika pomniejszającego bazę płatników.
Brak realizmu w założeniach powoduje, że w zależności od sytuacji gospodarczej i przy istniejących progach zadłużenia, bilansowanie systemu może stać się niemożliwe w perspektywie 5-8-letniej.
Czytaj: "Zmiany w systemie emerytalnym uderzą w przyszłe pokolenia"
Łączna kwota obciążenia finansów publicznych systemem emerytalnym to ponad 130 mld zł rocznie, co stanowi niemal 30 proc. wszystkich wydatków publicznych. Mimo przejęcia aktywów z OFE, w budżecie na 2014 rok również zaplanowano 40 mld zł dotacji i nieoprocentowanych pożyczek z budżetu państwa. Dotacja do systemu rośnie z roku na rok.
Eksperci szacują zadłużenie państwa wraz z „długiem ukrytym" na około 200 proc. PKB. Należy ono do największych w Europie. Rząd nie podejmuje żadnych realnych działań, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo wypłacenia Polakom tych pieniędzy w perspektywie ponad 5-letniej.
- Aby zwiększyć wydolność systemu, należałoby zwiększyć liczbę odprowadzających składki, zwiększyć podstawy (np. wzrost płac) lub zwiększyć składki. Żadna z tych opcji nie wchodzi w grę w obecnej sytuacji - przekonuje Mariusz Pawlak, główny ekonomista ZPP.
Wzrost płac w takim stopniu jest niemożliwy w krótkim okresie, zaś podniesienie składek byłoby fatalne w skutkach dla gospodarki. Liczba osób odprowadzających składki również się nie zwiększy, z powodu źle prowadzonej polityki prorodzinnej. W jej wyniku polski współczynnik dzietności wynosi 1,3, podczas gdy dopiero poziom 2,1 gwarantuje zastępowalność pokoleń, a co za tym idzie wydolność systemu emerytalnego.
Według prognozy ZUS, ludność Polski będzie w kolejnych latach systematycznie się zmniejszać - w 2060 roku wyniesie niecałe 32,5 mln osób. Zmienia się także struktura wiekowa społeczeństwa. Zwiększać będzie się udział grupy w wieku poprodukcyjnym, a zmniejszać w wieku produkcyjnym (mimo niedawnego podwyższenia wieku emerytalnego). Spowoduje to wzrost obciążeń osób w wieku produkcyjnym.
Na powyższy scenariusz gromadzone są środki w Funduszu Rezerwy Demograficznej. Zostały one jednak już w części wykorzystane, mimo że prawo przewiduje taką możliwość wyłącznie w przypadku niewydolności systemu wynikającej z przyczyn demograficznych.
Powyższe czynniki mają druzgocący wpływ na wyniki finansowe Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - deficyty wykazują tendencję wzrostową. Z każdym rokiem będzie coraz trudniej finansować system. Wzrastają także wydatki. Nawet zdyskontowane, w wariancie umiarkowanym, będą niemal dwukrotnie wyższe w roku 2060 niż obecnie.

Tagi: Fundacja Republikańska , Marcin Chłudziński , Mariusz Pawlak , ZPP , ZUS , ZUS bankructwo , emerytury , system emerytalny

http://www.forbes.pl/raport-o-sytuacji- ... 6,1,1.html
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 24
Podziękował: 4984 razy
Otrzymał podziękowanie: 1645 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 05 lut 2014, 12:10

Poniższe rysunki/satyry, zamieszczone przez @songo i @channel w innych wątkach chyba bardzo dobrze oddają stan, kondycję tej "szacownej" instytucji.
Zamieszczajmy tu wszystko co dotyczy ZUS'u, emerytur itd.

Obrazek

Obrazek]
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7606
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1394
x 394
Podziękował: 13951 razy
Otrzymał podziękowanie: 13685 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 10 lut 2014, 11:27

Robią nas w konia: Premier Tusk o OFE. Szczyt hipokryzji!Robią nas w konia: ZUS czy OFE - co wybrać?

0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7606
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1394
x 394
Podziękował: 13951 razy
Otrzymał podziękowanie: 13685 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 10 lut 2014, 11:42

ZUS, OFE i EMERYTURY zamiast dobranocki - nie dla idiotów!

0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

baba
x 129

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 10 lut 2014, 12:47

Jak zwykle "świry" mają rację.. :lol: Już w ubiegłym wieku czubki mówiły, że ZUS zbankrutuje. :ugeek:
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7376
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 247
Podziękował: 5981 razy
Otrzymał podziękowanie: 11600 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 22 lut 2014, 23:06

Nadal chory ZUS

Od ponad 20 lat Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) cierpi na nieuleczalną chorobę, która nazywa się – po prostu – złym zarządzaniem. Ostatnia afera związana z informatyzacją potwierdza, że ta choroba trwa nadal.
fot. Shutterstock

Kilka dni temu zrobiło się głośno wokół ubiegłorocznego przetargu, który zorganizował ZUS na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI). System ten obsługuje w praktyce ponad dwa miliony firm, 20 milionów ubezpieczonych oraz kilkanaście milionów polskich świadczeniobiorców. Jak sugerowano w doniesieniach medialnych, mogło dojść przy okazji tego przetargu do złamania prawa.


Okazało się bowiem, że do ogłoszonego przez ZUS przetargu przystąpiła tylko jedna firma – Asseco Poland – i właśnie ona wygrała. Nie byłoby w tym jeszcze nic podejrzanego, gdyby nie to, że, jak ustalili dziennikarze, dwie osoby z ZUS-u, w tym m.in. osoba pracująca w Urzędzie Zamówień Publicznych, który nadzoruje takie przetargi oraz dwie osoby z Asseco zasiadały wcześniej w Radzie Nadzorczej Fundacji Fundowiczów. Przetarg na utrzymanie sprawności KSI miał być wyjątkowo osobliwie skonstruowany. Wymagania przetargowe ZUS były bowiem tak precyzyjne, że dotyczyły nawet doświadczenia i wykształcenia specjalistów firm, które mogłyby przystąpić do takiego przetargu. Oczywiście specjaliści Asseco te wymagania spełniali w 100 procentach. Można oczywiście powiedzieć, że na tym etapie niczego w sposób pewny jeszcze nie wiemy. To prawda, ale fakt, że to kolejny przypadek, kiedy rodzą się poważne wątpliwości w związku ze organizowanymi przez ZUS przetargami, nie jest bez znaczenia.

Uzasadnione podejrzenia

W grę wchodzą olbrzymie pieniądze i dlatego właśnie musi istnieć pełna transparentność i czystość reguł przetargowych. A tak w przypadku ubiegłorocznego przetargu w ZUS-ie na pewno nie jest. Rodzą się bowiem uzasadnione podejrzenia, czy znajomość osób z ZUS-u z przedstawicielami Asseco nie mogła mieć wpływu na przebieg i wynik tego przetargu. Rzecznik ZUS-u, Jacek Dziekan, w przesłanym PAP oświadczeniu zakomunikował, że doniesienia medialne odnośnie do zasiadania przedstawicieli ZUS i Asseco w fundacji są nieprawdziwe, albowiem „ci pierwsi zrezygnowali z zasiadania w niej w 2010 r., a więc trzy lata przed tym, jak miał miejsce przetarg”. Chyba jednak dokładnie tak nie jest. Sprawdzeniem ostatnich doniesień mediów na ten temat ma się bowiem zająć Rada Nadzorcza ZUS i zapewne wyda w tej sprawie jakiś komunikat lub oświadczenie. Trudno jednak oczekiwać, by Rada Nadzorcza doszukała się jakichkolwiek nieprawidłowości w firmie, w związku z mającym miejsce w ubiegłym roku przetargiem. Można raczej spodziewać się komunikatu mówiącego, że nie wykryto w tej sprawie żadnych nieprawidłowości. To nie pierwszy przypadek, kiedy nieprawidłowości, patologie czy afery dotykają ZUS.

Choroba z przeszłości

Budowanie Kompleksowego Systemu Informatycznego zapoczątkowano w lipcu 1996 r. Wtedy to ZUS ogłosił przetarg budowę. Sekwencja zdarzeń związanych z dalszą drogą budowania tego systemu była następująca: 10 października 1997 r. ZUS podpisał umowę generalną na budowę KSI z należącą do Ryszarda Krauzego firmą Prokom Investments SA. Miesiąc później do umowy pomiędzy ZUS-em a Prokomem został podpisany Aneks Nr 1. Powodem jego zawarcia miało być zbycie przez Prokom Investments SA, pod koniec października 1997 r., całego przedsiębiorstwa na rzecz firmy Prokom Software SA. 23 kwietnia 1998 r. ZUS podpisał do umowy ze spółką Prokom Software SA jeszcze bardziej fatalny dla siebie Aneks Nr 2. W zasadniczy sposób aneks ten zmieniał bowiem wynikający z umowy przedmiot zamówienia, nie obniżając jednocześnie kosztów wykonania. W następnych miesiącach ZUS podejmował kolejne ryzykowne decyzje dotyczące dalszej budowy KSI. Decyzje te, bardzo zresztą niekorzystne dla ZUS-u, służyły w istocie interesom firm, z którymi podpisywano umowy.

Ekstremalne ryzyko i permanentne zagrożenia

W 2000 r. Najwyższa Izba Kontroli zarzuciła władzom ZUS m.in. całkowity brak analizy ryzyka związanego z budową KSI. W ocenie Izby, analiza taka była niezbędna ze względu na skalę i wagę przedsięwzięcia, jakim było budowanie KSI. Zarzuty dotyczyły braku jakichkolwiek doświadczeń ZUS-u w tworzeniu projektu, który (jak podkreśliła NIK) wiązał się z olbrzymimi kosztami ponoszonymi ze środków publicznych. W ocenie Izby ryzyko to było nawet ekstremalnie duże, realizacja projektu permanentnie zagrożona, zaś zmiany kosztów i harmonogramu pracy nad informatyzacją sieci ZUS po prostu nie do oszacowania. W związku z budową KSI w okresie od 1997 do 2007 r. ZUS zawarł 146 umów o wartości ponad 2,6 mld zł, w tym z firmą Prokom o wartości ponad 2,1 mld zł. We wspomnianym okresie ZUS zawarł również 17 umów z grupą ZETO i firmą Software AG Polska na eksploatację systemów komputerowych oraz modyfikację i konserwację systemów emerytalno-rentowych. Ich wartość NIK oszacowała na ponad 249 mln zł.

Pieniądze wyrzucone w błoto?

W zawieranych umowach nie umieszczono dokładnych zobowiązań wykonawcy, terminów oraz sankcji wobec niewykonania zadań, natomiast zamieszczane w nich zapisy mówiły, że za ich zerwanie ZUS musiałby płacić bardzo wysokie kary. Dodatkowo umowy były wielokrotnie aneksowane, w ramach czego bardzo często ograniczano przedmiot zamówienia, zachowując dotychczasowe koszty wykonania całej umowy. Warto jedynie zaznaczyć, że do umowy z grupą ZETO dodano aż 55 aneksów. Inspektorzy NIK ocenili, że budowa Kompleksowego Systemu Informatycznego dla ZUS-u kosztowała państwo co najmniej 2,5 mld zł, zaś koszty informatyzacji ZUS-u mogły przekroczyć nawet 3 mld zł. Ile z tych pieniędzy zostało wyrzuconych w błoto, tego nikt nie jest w stanie nawet oszacować. Jednak zarzuty te nie znalazły swojego właściwego końca w polskich sądach. Szefowie ZUS, Stanisław Alot i Anna Bieńkowska, zostali uniewinnieni, zaś odpowiedzialny za podpisywanie bardzo niekorzystnego dla ZUS-u Aneksu Nr 2, Adam Kapica, nawet nie został objęty aktem oskarżenia.

ZUS wraca do przeszłości?

Nie ma już Prokomu, który był firmą wiodącą w opisanej wyżej informatyzacji ZUS-u. W kwietniu 2008 r. został on połączony

z Asseco Poland SA, ale jak się ostatnio okazało, to Asseco zastąpiło Prokom w kontynuowaniu dzieła informatyzacji naszego ubezpieczeniowego giganta. Czy Asseco i sam ZUS wpisują się i tym razem w patologiczne praktyki z przeszłości, tego jeszcze nie wiemy.

NIK zapowiedziała nową kontrolę ZUS-u po transferze do niego części aktywów z OFE. Jak wynika z oficjalnego komunikatu, kontrola ma przede wszystkim zbadać, jak operacja ta wpłynie na sprawność wypłaty rent i emerytur. Czy kontrolerzy NIK zainteresują się także okolicznościami przebiegu przetargu na utrzymanie KSI? Tego dzisiaj jeszcze nie wiemy.

dr Leszek Pietrzak

Autor jest historykiem, przez wiele lat pracował w Urzędzie Ochrony Państwa, następnie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Był również członkiem Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI


http://biznes.onet.pl/nadal-chory-zus,1 ... rasa-detalPozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 24
Podziękował: 4984 razy
Otrzymał podziękowanie: 1645 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 22 lut 2014, 23:12

Ta instytucja to bezdenne i bezgraniczne bagno, które wessie każdą ... okazję i jedynym lekarstwem na nią jest nie jej reformowanie, a definitywne spalenie/wysuszenie. :lol:
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19136
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33098 razy
Otrzymał podziękowanie: 24177 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 26 lut 2014, 00:49

Emerytury - czy ZUS je zapewni?0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7606
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1394
x 394
Podziękował: 13951 razy
Otrzymał podziękowanie: 13685 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 16 mar 2014, 11:43

Wybory tuż ,tuż ,kopiować i rozpowszechniać proszę :D

Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1097
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 21
Podziękował: 1117 razy
Otrzymał podziękowanie: 2667 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: goratha » sobota 22 mar 2014, 14:25

Polaków czekają głodowe emerytury, o ile w ogóle jakiekolwiek
Independent Trader, sob., 2014-03-22 07:30
Źródło: 123rf.com

Znaczna część naszego wynagrodzenia miesiąc w miesiąc jest odprowadzana do ZUS’u w postaci różnego rodzaju składek. Skoro płacimy „haracz” to myślimy, że gdy już przejdziemy na emeryturę to rząd o nas zadba. Obecnie emerytom może się nie przelewa lecz w większości prowadzą godne życie. Przyjrzyjmy się zatem jak może wyglądać system emerytalny w perspektywie kolejnych 10 – 15 lat.

O tym, że rząd skonfiskuje środki zgromadzone na indywidualnych kontach emerytalnych pisałem dość dawno. Nie zdawałem sobie jednak sprawy, że dosłowna kradzież 240 mld przejdzie bez najmniejszego oporu społecznego. Rząd po prostu przejął połowę środków zgromadzonych w OFE, a następnie umorzył obligacje zmniejszając tym samym oficjalny dług kraju.

To co dawniej było oficjalnym długiem rządu względem przyszłych emerytów zostało zamienione na obietnicę bez pokrycia. Z punktu widzenia rządzących świetne rozwiązanie. Skonfiskowane środki wystarczą na pokrycie deficytu w ZUS przez kolejne 3-4 lata. Po tym czasie tzw. drugi filar zostanie zlikwidowany całkowicie. Skoro jednym ruchem rząd dokapitalizował się kosztem przyszłych emerytów praktycznie bez oporu ze strony społeczeństwa to czemu operacja upaństwowienia resztek systemu nie miałby być powtórzona?


Wysokość przyszłych emerytur będzie zatem całkowicie zależna od państwa. Możliwość wypłat emerytur na obecnym poziomie będzie się jednak kurczyć z każdym kolejnym rokiem.


1. Rosnący deficyt

Wg. ZUS deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w 2014 roku ma wynieść od 51 do 67 mld PLN. Oznacza to, że wpływy z i tak wysokich składek nie pokrywają wypłat (renty, emerytury).

Do prawdziwej eksplozji deficytu w FUS dojdzie po 2018. Obecnie średni wiek przechodzenia na emeryturę wynosi 61 lat dla mężczyzn oraz 59,5 roku dla kobiet. Zważywszy, że najliczniejszą grupą są obecnie pięćdziesięciolatkowie to właśnie oni po roku 2018 zaczną przechodzić na emeryturę.


2. Starzenie się społeczeństwa.

Aby populacja danego kraju utrzymywała się na niezmienionym poziomie, na każdą kobietę powinno przypadać 2,1 dziecka. Tymczasem współczynnik dzietności utrzymuje się znacznie poniżej tego poziomu od 22 lat.

Podobna sytuacja zresztą jest w całej Europie:

Przy stałej lub nieznacznie rosnącej liczbie emerytów drastycznie zmniejszy się liczba osób w wielu produkcyjnym. Przekłada się to na spadającą relację pracujących w stosunku do pobierających świadczenia socjalne.


3. Emigracja.

Problemy ekonomiczne dotykają całej Europy. Nasilają się sentymenty antyemigracyjne. Najprawdopodobniej w czasie nie dłuższym niż 4-5 lat wiele krajów będących do tej pory głównymi kierunkami emigracji zamknie lub ograniczy poważnie dostęp do rynku pracy. O ile wysokiej klasy specjaliści nadal będą bardzo chętnie przyjmowani o tyle wiele osób o niskich klasyfikacjach nie będzie miało możliwości znalezienia pracy za granicą co zwiększy bezrobocie w Polsce oraz nasili problemy fiskalne. Gdyby w ciągu ostatnich kilku lat z kraju nie wyjechały 2 mln osób bezrobocie kształtowałoby się nie na poziomie 14% lecz bliżej 20%.


4. Rosnący dług.

Przez ostatnie 14 lat dług kraju w relacji do PKB wzrósł z 37% do 56%. Jest to wyłącznie oficjalny dług. Jak wiadomo umarzając obligacje posiadane dawniej przez OFE rząd oficjalnie zmniejszył zadłużenie kraju.

Dług Polski

Czy zobowiązanie w stosunku do przyszłych emerytów wygasło? Oczywiście, że nie zmieniła się tylko klasyfikacja z oficjalnego długu na dług bez pokrycia czyli ukryty dług. Na szczęście od marca 2013 wszystkie państwa UE są zmuszone do szacowania przyszłych zobowiązań emerytalnych czyli tzw. długu ukrytego.Otóż na koniec 2012 roku szacunkowa wartość wszystkich zobowiązań rządu względem obecnych emerytów jak i osób płacących składki, które po osiągnięciu wymaganego wieku przejdą na emerytury wynosi 193% PKB. Jest to kwota 83 tys. na osobę.


5. Nacjonalizacja kont emerytalnych wkrótce standardem w Europie.

Problemy fiskalne całej UE są coraz poważniejsze. W Polsce oraz Rosji w zeszłym roku przeprowadzono bez echa rabunek kont emerytalnych. To co zostało przeprowadzone w Polsce z dużym prawdopodobieństwem będzie zastosowane na większą skalę w tej czy innej formie. W zeszłym miesiącu Komisja Europejska otwarcie zasugerowała, że oszczędności emerytalne 500 mln Europejczyków powinny być „zmobilizowane” a następnie użyte w celu sfinansowania unijnych projektów inwestycyjnych mających pobudzić gospodarkę.http://www.zerohedge.com/news/2014-02-1 ... stribution

Tego typu propozycji jest zdecydowanie więcej. Począwszy od jednorazowych nadzwyczajnych podatków nakładanych na oszczędności (w tym wszelkie konta emerytalne), aż po otwarte nawoływanie do nacjonalizacji kont emerytalnych zastosowanych w Polsce.W Europie funkcjonuje wiele programów, w których środki na przyszłą emeryturę są zwolnione z podatku lecz nie można ich podjąć przed osiągnięciem wymaganego wieku. Jest to zwyczajnie zbyt łakomy kąsek dla zbankrutowanych rządów aby pozostał nietknięty. Skoro przez lata posiadacze kont nie płacili podatków od zysków kapitałowych to przyszedł czas rozliczenia. Jeden dekret i 30 % podatek uszczupli wszelkie tego typu programy emerytalne.


6. Utrzymanie emerytów obowiązkiem dzieci.

W przeszłości osoby w wieku podeszłym były utrzymywane przez dzieci czy najbliższą rodzinę. Po II wojnie światowej wprowadzono obowiązkowe składki emerytalne, z których finansowano przyszłe wypłaty świadczeń emerytalnych. System taki dobrze funkcjonował gdy na 1 emeryta przypadało 10 pracujących.W obecnych realiach Europa zaczyna powoli przerzucać obowiązek utrzymania osób starszych z państwa na dzieci. Niedawno Niemiecki Sąd Najwyższy orzekł, że dzieci muszą opiekować się rodzicami nawet jeżeli nie rozmawiali ze sobą od 27 lat. Świadczy to ewidentnie o tym, że cały system opieki nad seniorami się wali i bez znaczenia jest fakt, że ktoś przez lata płacił składki na emeryturę.http://deutsche-wirtschafts-nachrichten ... rn-zahlen/


7. Cięcia emerytur o 50%

Jak wiadomo Ukraina mimo relatywnie niskiego zadłużenia (ok 40% PKB) jest w opłakanej sytuacji finansowej. „Ratunek” przyjdzie najprawdopodobniej z MFW pod warunkiem cięć socjalnych. Jednym z warunków jest m.in. zmniejszenie wysokości wypłacanych emerytur z około 160 do 80 USD. Jest to poziom nie pozwalający na przeżycie lecz władze Ukrainy być może nie będą miały innego wyjścia jak tylko sprostać warunkom narzuconym przez MFW niezależnie od kosztów społecznych.Przykład Ukrainy pokazuje do czego może być zmuszony kraj zagrożony bankructwem, a widząc przyrost realnego długu Polska najdalej za kilkanaście lat nie będzie w stanie spłacić swoich długów. Zostanie zatem albo bezpośrednie bankructwo co jest bardzo źle postrzegane albo kolejna „reforma” systemu emerytalnego.


8. System kanadyjski

W sytuacji podbramkowej rząd może wprowadzić w Polsce system emerytalny podobny do Kanady czy Nowej Zelandii. W takim systemie emerytura jest wypłacana każdemu po osiągnięciu założonego wieku. Jej wysokość jest ustalana na minimalnym poziomie niezależnie od przepracowanych lat oraz wysokości odprowadzonych składek. Nie ma żadnych preferencji emerytalnych. Za planami wprowadzenia takiego rozwiązania przemawiają coraz częściej publikowane w mediach artykuły gloryfikujące takie systemy.Liczne grupy oczywiście będą protestowały zgłaszając niekonstytucyjność takiego rozwiązania (prawa nabyte). Jeżeli Trybunał Konstytucyjny ogłosi zgodność przepisów z Konstytucją to mamy sprawę zamkniętą. Jeżeli prawa nabyte okażą się nienaruszalne wystarczy aby rząd progresywnie opodatkował emerytury tak aby sprowadzić ich wysokość do poziomu bliskiemu minimalnej emeryturze.


Podsumowanie

Powszechny system ubezpieczeń jest bankrutem niezależnie od tego ile razy jeszcze politycy temu zaprzeczą. Emerytury za kilka czy kilkanaście lat nie pozwolą na godne życie. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę tym lepiej.


Podejście do oszczędzania wśród Polaków zmienia się na lepsze. Wraz z zalewem tanich kredytów w latach 2003-04 oszczędności Polaków spadły do pomijalnych poziomów. Obecnie jest lepiej lecz jeszcze dużo do nadrobienia.


Jeżeli sami nie zadbamy o własną przyszłość to rząd tego za nas nie zrobi. Takie podejście oczywiście wymaga wielu wyrzeczeń i ograniczenia konsumpcji. Moim zdaniem lepiej jednak jest zrezygnować z kupna większej plazmy niż ma sąsiad i skupić się na oszczędzaniu i pomnażaniu kapitału.


źródło: Independent Trader.pl - Niezależny Portal Finansowy

http://independenttrader.pl/203,glodowe ... a_lat.html
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

baba
x 129

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 08 kwie 2014, 19:03

No, ale trzeba im przyznać że chyba jako jedyni w nas wierzą!!! :D

Obrazek :lol:
0 xAwatar użytkownika
goratha
Posty: 1097
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 21
Podziękował: 1117 razy
Otrzymał podziękowanie: 2667 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: goratha » wtorek 08 kwie 2014, 19:27

tiaaaa ;)

Obrazek
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

baba
x 129

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 08 kwie 2014, 23:07

Ano, zinstytucjonalizowana "obsługa" najbiedniejszych wszędzie tak wygląda. Ostatnio mi moje dobre dziecko zapodało, że przestaje robić przelewy "na biednych" pewnej znanej i szacownej organizacji humanitarnej (nie wymieniam nazwy bo jeszcze nie sprawdziłam) ponieważ się dowiedział, że wykorzystują te pieniądze do depopulacji tychże najbiedniejszych. :evil:
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19136
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33098 razy
Otrzymał podziękowanie: 24177 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 13 maja 2014, 23:15

HIT! Robią nas w konia: ZUS zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego.

0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19136
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33098 razy
Otrzymał podziękowanie: 24177 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 23 lip 2014, 00:11

Formularz dla emerytów, a w nim "niniejszym oświadczam, że pozostaję przy życiu"
Anna Gmiterek-Zabłocka, TOK FM 22.07.2014

Obrazek
Fragment formularza, który trafia do emerytów mieszkających poza Polską

"Jak mam wytłumaczyć swojej Mamie, która za miesiąc skończy 100 lat i ma się bardzo dobrze, że ma wypełnić taki formularz"? - pyta słuchacz TOK FM, pan Jacek. Od prawie 30 lat razem z rodziną mieszka w Kanadzie. Tam też przebywa jego mama, która z Polski dostaje wypracowaną przez lata emeryturę. ZUS przysłał jej do podpisu "Poświadczenie życia i zamieszkania emeryta".

Formularz o poświadczeniu życia i zamieszkania jest wysyłany do emerytów i rencistów, którzy mieszkają za granicą. Co roku z ZUS do Polaków rozsianych praktycznie po całym świecie trafia prawie 40 tys. takich formularzy. Druk trafił też do mamy naszego słuchacza, do Ottawy w Kanadzie. Cała rodzina mieszka tu od prawie 30 lat, choć mama pana Jacka do tej pory - dopóki zdrowie pozwalało - regularnie przyjeżdżała do Polski, nigdy nie zrezygnowała ze swojego warszawskiego mieszkania.

- Mam upoważnienie do reprezentowania Mamy we wszystkich sprawach - mówi pan Jacek. Okazało się jednak, że tutaj podpis mamy jest nieodzowny, taką informację telefonicznie uzyskał w ZUS w Warszawie. Poradzono mu wybranie się do konsulatu.

"Pytanie starszej osoby, czy jeszcze żyje, jest niegrzeczne"

Ostatecznie to konsul przyjechał do mamy pana Jacka i wziął od niej potwierdzenie podpisu. - W rozmowie z Mamą całą sprawę obróciłem w żart, no bo jak inaczej do tego podejść - mówi słuchacz. Nie kryje, że był poirytowany, gdy zobaczył formularz, a w nim tekst "niniejszym oświadczam, że pozostaję przy życiu i zamieszkuję pod wskazanym adresem". - Moja Mama, mimo że niebawem kończy sto lat, jest osobą, która naprawdę normalnie myśli. Pytanie takiej starszej osoby "czy Pani jeszcze żyje" - jest po prostu niegrzeczne. Uważam, że to co najmniej nietakt - mówi nasz rozmówca.

Dyrektor Andrzej Szybkie z centrali ZUS tłumaczy, że dokument jest odpowiednikiem podobnych formularzy, w innych krajach, choćby występujących pod nazwą "Certificate of life". I wyjaśnia, że cała rzecz w tym, że jeśli emeryt mieszka w Polsce, ZUS niejako z automatu dostaje informację, że taka osoba zmarła. W przypadku osób, które pobierają świadczenia, a mieszkają za granicą, takiej możliwości nie ma. - Chodzi o uniknięcie nadpłaty świadczenia czy pobrania go przez osoby nieuprawnione - wyjaśnia Szybkie.

ZUS zagranicą nie ma dostępu do baz i rejestrów urzędowych innych państw (takich jak np. nasza baza PESEL), by stwierdzić, że mieszkający na terenie danego kraju Polak, Jan Kowalski, już nie żyje. - Ale podjęliśmy już działania, aby za pośrednictwem instytucji ubezpieczeniowych w poszczególnych krajach uzyskiwać takie informacje z rejestrów. Chcemy, aby wymiana danych następowała między nami a instytucją w danym kraju i aby nie było potrzeby wysyłania zapytań do klientów ZUS - mówi Szybkie. I dodaje, że prace nad tym trwają. - Mamy dość zaawansowane prace jeśli chodzi o Niemcy czy Australię - mówi.

"Tu nie chodzi o samo sprawdzenie, czy ktoś żyje - chodzi o formę. Jest nie na miejscu"

Pan Jacek przyznaje, że rozumie intencje ZUS i że instytucja, która wypłaca emerytury, musi wiedzieć, czy dana osoba żyje, czy zmarła. Jednak jego zdaniem problemem jest tu sama nazwa formularza i sformułowanie "niniejszym oświadczam, że pozostaję przy życiu", które zostało w nim zawarte. - Rozumiem, że to w jakiś sposób trzeba sprawdzić, ale uważam, że jest na to milion innych sposobów - takich, aby przy okazji nie ranić tych starszych osób - mówi słuchacz TOK FM z Kanady.

Co na to ZUS? "Zmiana w formularzu możliwa i pożądana"

ZUS w rozmowie z nami przyznaje: rzeczywiście, można byłoby formularz zmienić. - Rozumiem obiekcje słuchacza. To jest nazwa zapożyczona z zagranicznych formularzy. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać takiej zmiany, by klienci nie czuli się dotknięci. Taka zmiana jest oczywiście możliwa i pożądana - mówi nam Andrzej Szybkie, wicedyrektor Departamentu Rent Zagranicznych z centrali ZUS. Zapowiada, że podejmie działania w tym zakresie.

Jeśli zirytowany na ZUS emeryt formularza nie wypełni

Może być tak, że ktoś zirytowany treścią formularza zdecyduje się go nie wypełniać. Co wtedy? W ZUS słyszymy, że takie sytuacja są raczej rzadkie: kilka-kilkanaście w skali roku, choć najróżniejszych skarg na "zawracanie głowy" emerytom przebywającym za granicą rzeczywiście nie brakuje.

Jeśli ktoś formularza nie odeśle, praktyka jest taka, że ZUS wysyła ponowne zapytanie, wyznaczając ponownie termin na złożenie druku. - Jeśli ktoś się nie odezwie, nie uprawdopodobni pozostawania przy życiu, w takiej sytuacji wydajemy decyzję o wstrzymaniu wypłaty świadczenia, dopóki klient nie zgłosi się do nas, że żyje - mówi Szybkie.

Można inaczej

Nasz słuchacz opowiedział o całej historii swoim znajomym z Kanady, w tym starszej pani, która pracowała w Stanach Zjednoczonych i dostaje kanadyjską, ale i amerykańską emeryturę. Tam też, owszem, sprawdzają, czy dana osoba żyje. Ale w inny sposób. - Taka osoba dostaje z banku zapytanie, czy dalej sobie życzy, aby ta jej emerytura była przelewana na konkretne konto w banku. To jest uprzejme pytanie, utrzymanie kontaktu - mówi pan Jacek.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,1636 ... czam_.html
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7606
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1394
x 394
Podziękował: 13951 razy
Otrzymał podziękowanie: 13685 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 24 lip 2014, 14:35

Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 24
Podziękował: 4984 razy
Otrzymał podziękowanie: 1645 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 01 sie 2014, 17:59

W innym temacie >> @ga napisał:

ga pisze:...
mnie to osobiście TROCHĘ (!!) przeraża ! czego się nie tkniesz to KŁAMSTWO !!
jak tu żyć ?
- przyszła babuleńka do ZUS-u - wyjęła te ''nyndzne'' 800 złociszy renciny i pyta eleganckiej pani pracownik - ''jak żyć ?''
- a pani z zus - KRRRÓTKOO !!! :lol:


Bardzo wymowny dowcip więc komentarzy chyba nie trzeba zamieszczać. ;) :(
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 24
Podziękował: 4984 razy
Otrzymał podziękowanie: 1645 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 01 sie 2014, 19:26

Tak szczerze mówiąc, Twój dowcip jest bardzo wymowny, bo podkreśla beznadzieję jaką nam szykuje ta przeklęta instytucja.
Owa "babuleńka" może zaliczać się do "szczęśliwców", bo ma "''nyndzne'' 800 złociszy renciny", jednak coś ma.
Gorzej z nami, a jeszcze gorzej z Twoim pokoleniem.
Kto wie czy w ogóle będziesz miał jakąkolwiek "rencinę", a jeśli już to na pewno nie 800 zł. :? ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1097
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 21
Podziękował: 1117 razy
Otrzymał podziękowanie: 2667 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: goratha » środa 06 sie 2014, 21:41

Obrazek :lol:
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19136
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33098 razy
Otrzymał podziękowanie: 24177 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 06 wrz 2014, 23:02

ILE TRZEBA ZARABIAĆ, BY DOSTAWAĆ GODNE ŚWIADCZENIA?
Szok! Emerytury będą niższe aż o...


Obrazek
Fo­to­lia ........Trzeba zarabiać 6500 zł, żeby mieć 1500 zł emerytury

Złożyłeś w ZUS deklarację, że nadal chcesz odkładać na emeryturę w OFE? A może jednak zdecydowałeś się na oszczędzanie tylko w państwowym filarze? Tak czy siak, kokosów z tego mieć nie będziesz. Eksperci biją na alarm: emerytura dzisiejszych 30-latków wyniesie ok. 30 proc. ostatniej pensji. Dziś przecięta wysokość emeryckiego świadczenia to 1500 zł na rękę. By w przyszłości dostawać takie pieniądze, trzeba zarabiać - uwaga - 6,5 tys. zł brutto. Albo pracować co najmniej do 70. roku życia.

ZUS już policzył – 2,5 miliona osób zdecydowało się zostać w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Reszta- razem ze składkami – została przeniesiona już do ZUS. Na wysokość emerytur nie będzie to miało wpływu. Zresztą pieniądze, które dostaniemy na starość, będą gorsze niż marne.

Nowa reforma emerytalna obniżyła emerytury aż o 1200 zł – bo taka jest różnica między nowo przyznanym świadczeniem liczonym według starych i według nowych zasad. W rezultacie dziś średnia wynosi ok. 1800 zł brutto, czyli ok. 1500 zł na rękę. Ale emerytura prawie 50 proc. polskich seniorów jest niższa od średniej.
I pomyśleć, że przyszłe pokolenia będą o takich pieniądzach na starość marzyć. Bo dzisiejsi 30-latkowie, mogą liczyć na emeryturę w wysokości co najwyżej jednej trzeciej swojej pensji. Dziś dostaje się ok. połowy ostatniego wynagrodzenia.

Obecnie średnia pensja to zł 3965 zł brutto czyli ok. 2820 zł netto. Zakładając, ze tyle będziemy zarabiać tuż przed przejściem na emeryturę, to nasze świadczenie wyniesie zaledwie 846 zł - czyli tyle co emerytura minimalna.
Jeśli liczymy na wyższą emeryturę – taką jak dziś średnia czyli 1500 zł, powinniśmy zarabiać 4500 netto czyli 6500 zł brutto. To oznacza, że tylko ci lepiej zarabiający będą mogli pozwolić sobie na to, by na emeryturze nie pracować.
– Albo będziemy jeszcze później przechodzić na emeryturę – mówi Jeremi Mordasewicz ekspert Konfederacji Lewiatan. – Jeżeli na emeryturę przeznaczamy tak jak dziś, 19 proc. naszego wynagrodzenia, to jeżeli będziemy pracować trzy razy dłużej, niż będziemy pobierać emeryturę, to będzie ona wynosiła nie 20 a 60 proc. naszego wynagrodzenia. Jeśli więc chcielibyśmy pobierać emeryturę przez 15 lat na poziomie 60 proc. pensji, to powinniśmy pracować 45 lat. Czyli nawet do 70 roku życia.

36 zł podwyżki dla emerytów? Niektórzy dostaną mniej
Premier obiecał, że w przyszłym roku emeryci dostaną co najmniej 36 zł brutto co miesiąc więcej? Niestety, nie wszyscy.
– Osoby, które dostają rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy i rentę inwalidzką III stopnia mogą liczyć na 27 zł brutto więcej tak wynika z rządowego projektu ustawy. Wzrośnie ona z 648,13 zł do 675,13 zł.
– Najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową wzrośnie z 777,76 zł do 810,16 zł (wzrost o 32,41 zł).
– Renta socjalna wzroście z 709,34 zł do 739,58 zł brutto (czyli o 30,24 zł).Obrazek TUSK W UNII...... Tusk dostanie 80 tys. zł emerytury miesięcznie!
Moja emerytura ma wynosić według wyliczeń ZUS dwa tysiące z czymś – tak Donald Tusk (57 l.) skarżył się na konferencji prasowej raptem 4 miesiące ...

http://pieniadze.fakt.pl/finanse/nowa-r ... 86539.html
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19136
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33098 razy
Otrzymał podziękowanie: 24177 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 13 wrz 2014, 00:27

ZUS nie zbankrutuje. Przyczyni się jednak do bankructwa Polski, które nastąpi w ciągu 3-6 lat
wpis z dnia 10/09/2014

Obrazek

ZUS nie zbankrutuje. Kosztem podatników emeryci będą otrzymywali swoje świadczenia. Taka sytuacja przyczyni się jednak do tego, że zabraknie pieniędzy na funkcjonowanie innych obszarów, za które odpowiada państwo, a w konsekwencji spowoduje to bankructwo Polski (będziemy musieli pożyczać coraz więcej pieniędzy, na co nas nie stać). Co gorsze - proces ten już trwa i przez zaniedbania ekipy Tuska ciężko go będzie zatrzymać.

Brak reform (KRUS, przywileje mundurowych, sędziów, górników) oraz napór demograficznego tsunami (z roku na rok rośnie liczba emerytów, a maleje liczba czynnych zawodowo) powoduje, że krach całego systemu emerytalnego jest coraz bliżej. Prawda jest jednak taka, że nie przyczyni się on do upadku ZUS-u. Emeryci będą bowiem nadal otrzymywali należne im świadczenia. Przerost transferów publicznych środków do kasy Funduszu Ubezpieczeń Społecznych przyczyni się za to do upadku finansów Polski. Z uwagi na fakt, że większość pieniędzy zabieranych podatnikom będzie przeznaczana na wypłatę bieżących emerytur, środków może zabraknąć na takie obszary obronność, inwestycje czy służbę zdrowia. Aby wiązać koniec z końcem trzeba będzie pożyczać za granicą coraz więcej pieniędzy. To jednak kosztuje, a na obsługę wyższego niż obecnie długu nas nie stać. Polska upadnie pod niewyobrażalnym ciężarem obowiązków finansowych wobec rosnącej rzeszy emerytów oraz zagranicznych wierzycieli. Bankructwo może nastąpić w ciągu 3 - 6 lat. Proces ten można jeszcze zatrzymać, ale będzie to niezwykle trudne przedsięwzięcie, uwzględniając fakt, że przez 7 ostatnich lat ekipa Tuska nie zrobiła nic, aby zapobiec katastrofie.

http://niewygodne.info.pl/artykul4/0163 ... Polski.htm
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5661
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30610 razy
Otrzymał podziękowanie: 9119 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 10 paź 2014, 13:26

Nie ma tematu o emerytach (pomijając starość) więc chyba w tym temacie na miejscu będzie zamieścić ten skecz:

0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5661
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30610 razy
Otrzymał podziękowanie: 9119 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 20 paź 2014, 20:32

0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19136
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33098 razy
Otrzymał podziękowanie: 24177 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 11 gru 2014, 00:00Opublikowany 10 gru 2014
Manipulacja, hipokryzja i obłuda są w mediach wszechobecne. Czas zacząć się przed tym bronić... Wyłącz tv - włącz myślenie.
PodziemnaTV odc. 91
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5661
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30610 razy
Otrzymał podziękowanie: 9119 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 18 gru 2014, 00:06

Myślę, że >janusz< nie będzie miał nic przeci temu, że podebrałem mu obrazek ale tak mi jakoś tu pasuje:

Obrazek
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

ODPOWIEDZ