Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zmieńmy tę Polskę albo popadniemy w nicość

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Zmieńmy tę Polskę albo popadniemy w nicość

Nieprzeczytany post autor: feniks » wtorek 01 maja 2018, 14:37

Jeśli w którymkolwiek momencie ten wpis będzie nudny nieciekawy ,głupawy to bardzo proszę przejść na dół gdzie jest wytłuszczona i powiększona istota i cel całej tej czczej pisaniny
-------------------------------------------------
Jestem starym dziadem i dopiero teraz Kaczyński uświadomił mi swoim postępowaniem gdzie leży zło i dlaczego się nie rozwijamy .
Do rzeczy :
W całym życiu moim istniała partia która jak kolec uwierała mnie a ja nie bardzo wiedziałem co mnie uwiera .
Dzisiaj już wiem że jesteśmy wszyscy genetycznie zakodowani że PARTIA MUSI BYĆ ! Nie ważne czy znienawidzona PZPR czy potem następne .
Czy aby na pewno ?
Całe życie gdzieś tam istniał sejm ,Który coś robił a w zasadzie obywatele nie bardzo wiedzieli co {czasami wpisywano "i /lub" }
Zastanówmy się czy rzeczywiście do rządzenia potrzebne są partie polityczne ? Moim zdaniem nie . Bo cóż to jest partia zrzeszenie się ludzi w
jakąś organizację w celu polepszenia li tylko sobie bytu . Co to za ludzie ? Różni ! Cieśla , Kowal lekarz prawnik pielęgniarka nauczyciel ,sprzedawca itd cały przekrój zawodowy . I tym swoim członkom partia powierza pieczę nad jakimiś resortami . Jak oni to robią ? Losują ? albo co się naczelnemu partii przyśni ? wg jakiego klucza ?
Tylko co ludzie ci mają np do rządzenia czy pisania ustaw o gospodarce wodnej, hutnictwie czy energetyce ? Nic porządzą i i nie napiszą . Więc po co oni są tam potrzebni? .Podobnie rzecz ma się w sejmie . Zazwyczaj i tak pisanie ustaw zleca się wyspecjalizowanym zespołom .
Jest prawo Kopernika które głosi że; partie gorsze wypierają partie lepsze , ludzie gorsi wypierają tych lepszych . Więc gdzie to nas w końcu zaprowadzi. Istna degrengolada nas czeka .
W "moim" państwie nie ma partii w rządzie są fachowcy na kontraktach nieustannie pod kontrolą ich poczynań na zasadzie menedżerskich umów i z kwartalną weryfikacją , Odprawy w zależności od efektu .
Takich menedżerów nie trzeba dużo pisanie ustaw i rozporządzeń analizy na zlecenie dla firm zewnętrznych .
Nad sprawnością tego układu pieczę miała by sprawować kilku - kilkunastoosobowa "Rada starszych " czyli autorytetów wybrana w drodze ogólnonarodowego plebiscytu . Do tego prezydent z kancelarią w tym generalicja załatwiałby sprawy reprezentacyjne i porządkowo- obronne .
I możemy spokojnie budować naszą przyszłość nie wykłócając się o przeszłość tę czy alternatywną.
Być może jest to naiwne . Ale tyle się napisałem żeby zachęcić Was do zastanowienia się bo już coraz więcej środowisk twierdzi że już dłużej tak nie może być ! Te kłamstwa oszustwa ,przekręty, korupcja i wiele innych wypaczeń

Na YT trafiłem na komentarz Jerzego Zięby https://www.youtube.com/watch?v=P0PoX0Z0zz8 poniżej w komentarzach jeszcze bardziej coś ciekawego że Prof.Wincenty Lutosławski publikował pracę "JAK ROŚNIE DOBROBYT" A jakąś namiastkę pracy Lutosławskiego mamy min w artykule
https://wirtualnapolonia.com/2010/03/04 ... lawskiego/

Bardzo proszę każdego komu zależy na Polsce; o krzewienie idei Wincentego Lutosławskiego bo jeśli nie zmienimy tego będzie coraz gorzej spirala ,negatywnych zjawisk stale sie nakręca ...

Pozdrawiam
feniks
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Zmieńmy tę Polskę albo popadniemy w nicość

Nieprzeczytany post autor: feniks » czwartek 03 maja 2018, 14:27

Może tym czasem warto obserwować ,wspierać te dwie organizacje https://obywatelerp.org/ i https://siecobywatelska.pl/
Może tam sugerować do zastosowania wiedzę Wincentego Lutosławskiego ...
Pozdrawiam
feniks
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: feniks » środa 16 maja 2018, 14:33

Chciałbym jednak sprowadzić was na ziemię .
Jeśli ktoś jest uczciwym, prawdziwym patriotą , to tak jak przyjacielowi nie powinno się kadzić a konstruktywnie krytykować .
Spójrzcie tu na katastrofę ?

https://www.youtube.com/watch?v=QfnGVZFwf1c

Jak w tym kontekście wygląda sprawa z uchodźcami , nie mówiąc o emigrantach?
Na co liczyła Merkelowa ?
Moim zdaniem durnie ogłupili durniów .
Pozdrawiam
feniks
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: feniks » czwartek 24 maja 2018, 19:41

A ja pomyślałem tak
JEŚLI KOCHAM POLSKĘ TO COŚ POWINIENEM DLA NIEJ ZROBIĆ ...
A może przyłączyć się i wspierać np taką organizację jak:

Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska
https://siecobywatelska.pl/wlacz-sie-5m ... ieraj_siec
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 24 maja 2018, 23:05

KOCHAM POLSKĘ...
wspieram rolników indywidualnych, nie chodzę do wielkopowierzchniowych kolonizatorów...
kupuję produkty bezpośrednio od producentów...
wspieram potrzebujących, a nie "potrzebowskich"



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 24 maja 2018, 23:45

Jakoś słowo sieć mnie przeraża
2 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 25 maja 2018, 07:36

Już po pierwszym kliknięciu w link, mam wrażenie, że łapią w sieć...ale potrzeb finansowych...
Nieładnie to pachnie i źle się kojarzy...
1 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: feniks » piątek 25 maja 2018, 12:06

Sandra jeśli ktoś jest tak nastawiony to się nie dziwię Twojej reakcji
Pokaż jak można zrobić coś podobnego bez ponoszenia kosztów .
Czy dziwi Cię to że ktoś nie chce co najmniej tracić ?
Co za wielkopańska i roszczeniowa postawa ... Też taki byłem gdy była Solidarność na zasadzie
>> wy ponoście ryzyko utraty zdrowia, życia i koszty a jak wygracie będzie nam lepiej << inaczej przynieście mi wszystko (czyt. sukces ) na tacy

Czy tam ktoś zmusza Cię do płacenia ?
Jeśli nie chcesz płacić a uważasz że powinnaś cokolwiek zrobić żeby było lepiej to włącz się w to działaj.
Chyba że masz przeciwne zdanie popierasz tę dzisiejszą (nienormalną moim zdaniem ) sytuację to odstręczaj innych . Masz prawo.
-----------------------------------------------------
Chanell internet to też sieć ; więc co Cię przeraża ?
Resztę wytłumaczenia masz w passusie skierowanym do Sandry

Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 25 maja 2018, 14:30

Pierwsze moje odczucie było właśnie takie i wyłącznie o nim mowa, nie dorabiaj filozofii tam gdzie nie jest potrzebna.
Nie zaczyna sie od zbiórki pieniędzy...
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: feniks » piątek 25 maja 2018, 17:33

Sandra dlaczego nazywasz dorabianiem filozofii gdy zwróciłem Twoją uwagę na inne możliwości niż wsparcie finansowe .
Pytanie .
Czy oni zaczęli od zbiorki pieniędzy . znasz tę stronę od samego początku ?
Nie wiem czy byłaś w kościele podczas mszy tam też zbierają na tacę . I co w tym złego ?
Kto chce te da; ale uczestniczyć może każdy .
Tak samo na tej wzmiankowanej stronie . Widzisz różnicę ?
to pisałem ja domorosły filozof ;-o))
Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 25 maja 2018, 18:27

A na pytanie co mozna zrobić ?
Odpowiadam; nie jątrzyć i nie siać nienawiści, bo nikomu i niczemu dobremu to nie służy.
Bez obrazy @feniks, ale szkoda mi czasu na przelewanie z pustego w próżne.
1 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: feniks » piątek 25 maja 2018, 20:02

Nie jątrzyć nie siać nienawiści to oznacza potulnie zgiąć karki i przyjmować kolejne razy/bicze oraz dodatkowe ciężary na siebie w pokorze . I to za własne pieniądze . Może Tobie by to odpowiadało bo wspierasz tych .....
Ok a Twoja alternatywa ? Co zrobić żeby ci którzy mają pracować dla nas nie zabawiali się naszym kosztem ? Jak zmienić ten stan rzeczy ?
Pozdrawiam
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Zmieńmy tę Polskę albo popadniemy w nicość

Nieprzeczytany post autor: feniks » sobota 26 maja 2018, 00:33

Poniżej wklejam "przedruk" z publikacji Wincentego Lutosławskiego Jak rośnie dobrobyt .Rozdział o dobrobycie sejmie rządzie i ministrach .
Ostrzegam że będzie ciężko Praca ta została napisana przed wojną język polski był nieco inny .Również z powodów technicznych przecinka nie uświadczysz . Kropki też nie za wiele / Robiłem to techniką następującą W smatrfonie aplikacja Ted po jednej linijce dyktowałem zatrzymywałem nagrywanie enterem przesuwałem się do następnego wiersza .Potem zapisywałem tę konwersję do pliku txt i przenosiłem na komputer)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z wieloma rzeczami tu opisywanymi nie zgadzam się Ale ważne jest zupełnie inne spojrzenie poszerzające horyzont myślowy .. Nie wiem czy znajdą się tacy którzy przebrną przez całość . Autor pokazuje świat idealistyczny i z pewnymi argumentami choć kontrowersyjne to trudno się nie zgodzić.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Powszechny dobrobyt wyłączający zupełnie nędzę materialną i moralną usuwający bezrobocia i walki społeczne pozwalające na skupienie wszystkich sił narodu na celach istotnych jest nie tylko możliwy ale i nawet łatwy do osiągnięcia w ciągu kilku pokoleń.
Jeśli Większość mieszkańców jakiegokolwiek kraju powszechnie zrozumie pewne niewątpliwe prawdy obecnie z bezczelnością świadomością śmiałością tłumione przez współczesnych demagogów liberałów radykałów socjalistów bolszewików i jeśli ci co te prawdy społeczne i moralne będąc zarazem przykazaniami Bożymi zrozumieją zechcą je do życia osobistego Narodowego stopniowo wprowadzać
główne warunki powszechnego dobrobytu są następujące.
1. Dobry trwały rząd
2. Potęga państwa zabezpieczająca trwały pokój
3. Sprawność Sądownictwa i policji bezpieczeństwo życia imienia powszechnie uznane prawa własności
4. Zpełnie stała waluta
5. Wysoki poziom szkół i wychowania publicznego
6. Bezwzględna wolność pracy i twórczości
7. Doskonała organizacja społeczna

Zastanówmy się kolejno nad tymi warunkami
Dobry trwały rząd
Dobrym nie może być rząd złożony z ludzi.
a tylko takie rządy mieliśmy dotychczas wskutek w wadliwego ustroju politycznego żywcem przejętego U nas od Francuzów choć Ten ustrój Francji osłabił niezmiernie i naraził na ciężkie klęski.
źródłem niekompetencji rządu jest sejm wybrany przez głosowanie powszechne nieuków zwodzonych przez interesownych demagogów
Uznano fałszywą zasadę że prawa polityczne daje sam fakt urodzenia bez żadnej zasługi bez żadnych kwalifikacji moralnych ani umysłowych.
Miało to być sposobem naprawienia błędów dawnego porządku opartego na przywilejach urodzenia jednego stanu mianowicie szlachty.
Ale jeśli przywilej urodzenia szlacheckiego był szkodliwym to przywilej urodzenia ludowego jest w stokroć groźniejszym dla bytu państwa
Fakt urodzenia w jakichkolwiek warunkach w ogóle nie powinienby nigdy usprawiedliwiać jakichkolwiek praw politycznych czyli przywileju kierowania losami państwa a przywileje urodzenia w państwach dynastycznych wcale nie były w tej mierze wyłącznie od urodzenia zależne jak dzisiaj powszechnie powszechny przywilej urodzenia w państwach demokratycznych
Dynastie i rody w na których się dynastię opierały wyodrębniały się Od uległego pospólstwa nie tylko urodzeniem a ich pochodzeniem ale także bardzo znacznej mierze wychowaniem i wykształceniem które potomków znakomitych rodów do udziału w rządach przygotowywało podczas gdy zupełny prawie brak wychowania obywateli państw demokratycznych czyni ich całkiem niezdolnych do czynnego udziału w wyborach decydujących pośrednio o składzie rządów demokratycznych.
Prawa polityczne jeśli nie mają być nad używane nie powinny być dziedziczne tylko powinny być ściśle osobiste.
aby jednostka jakaś na serio mogła być Wyborczą politycznym trzeba koniecznie wymagać od niej pewnych wysokich kwalifikacji umysłowych i moralnych.
W kościele tylko najwyższy dygnitarze kardynałowie z mają prawa wyborcze
wszelkie wybory polityczne są funkcją bardzo trudno i zawiłą wymagającą znajomości politycznych i stosunków a zarazem dobrej woli i bezinteresowności ze strony wyborców aby tego prawa nie nad używali dla swych osobistych celów i korzyści

Jeśli Prawa polityczne przyznane wszystkim to nieuchronnie takie powszechne głosowanie staje się fikcją gdyż przeważnie nie oświeceni
wyborcy Zbyt łatwo nabyte prawa sprzedają tanio bądź za pieniądze bądź za niezniszczalne obietnice.
W ten sposób dostają się do sejmu ludzie ambitni chciwi kłamliwi nie mający żadnego wyobrażenia o potrzebach państwa.
Każde powszechne głosowanie do takich parlamentów prowadzi.
W Anglii prawa wyborcze zależały od wysokości opłacanych podatków i nawet to dosyć luźne ograniczenie tych praw przez długie wieki
chroniło Anglików w od krańcowo radykalnych rządów a gdy tak zwana Partia Pracy doszła do władzy nie umiała jej długo utrzymać
Ale w Polsce względy materialne nie powinny decydować o prawach politycznych bo u nas nawet najmniejsze samym i wykształconym ludziom
dobrej woli jeśli nie utracili gorącej wiary przodków chodzi Zawsze głównie o cele duchowe.
nawet dobrobyt Powszechny jest u nas pożądany nie dla zaspokojenia zmysłowych rząd tylko głównie dla zabezpieczenia wolności i twórczości
ducha a to lud wierzący w boga i życie przyszłe jest w stanie zrozumieć jeśli tylko inteligencja zamiast się rozpraszać w partiach i
sektach zjednoczy się w dążeniach do prawdziwej oświaty nie tylko umysłowej ale i duchowej całego narodu pod hasłem Wielki Bożych
powołań tego narodu jego świetnej historycznej tradycji i jego jeszcze świetnie iż a przyszłości którą mu rokują jego wieszczowie
i prorocy obeznani z planami opatrzności co do poszczególnych narodów co do nas Polaków naszych przyjaciół Francuzów i Włochy a
także co do wrogich nam Ludów Moskali i Niemców
Całą tę wizję przyszłości Każdy wyborca A szczególniej każdy poseł powinien mieć przed wzrokiem ducha z większą jasnością Miś interesy
materialne bezpośrednie
więc musimy żądać od naszych wyborców wysokich kwalifikacji moralnych i
Gdybyśmy mieli bardzo dobre szkoły w których by uczni nie tylko uczono ale i wychowywano gdyby świadectwo dojrzałości było wydawane na
zasadzie oceny nie tylko umysłowej ale i moralnej wartości uczni gdyby wyższe wykształcenie bezwzględnie zamykano dzieciom samolubnym
leniwym krnąbrnym upartym gwałtownym to można by uznać ukończenie szkoły średniej ze świadectwem dojrzałości za kwalifikację
wystarczającą do udziału w wybranych politycznych mających decydować o składzie Sejmu a co za tym idzie rządu
lecz niestety dotąd takich Szkół nie posiadamy istniejących zaś szkołach szczególniej państwowych wychowanie moralne jest zaniedbywane
i świadectwo dojrzałości nie jest żadną gwarancją wartości
Więc trzeba innych sposobów aby wyborców ciemnych chciwych łatwowierny od udziału w rządzeniu państwem wykluczyć
pewien stopień wykształcenia jest koniecznie potrzebne aby dobrze sprawować obowiązek wyborczy i od wyborcy mamy prawo wymagać
świadectwa dojrzałości co najmniej ale to nie wystarcza
W każdym powiecie powinna istnieć komisja kwalifikacyjna samorzutnie utworzona z najzasłużeńSzych obywateli i przez rząd
zatwierdzona która by orzekał a o kwalifikacjach moralnych kandydatów do funkcji wyborczych
Ludzie którzy pełnią służbę społeczną w doniosłej bońć w sądownictwie bądź w nauczaniu bądź jako duchowni bądź jako oficerowie
armii w powinni By prócz rzadkich usprawiedliwionych wyjątków prawo wyborcze posiadać
Każdy zasłużony i wykształcony obywatel otrzymał by to prawo ale koniecznie na zasadzie pewnych kwalifikacji moralnych i
umysłowych a nie na zasadzie obywatelstwa państwowego które w przód i daje przywileje nim przez pełnienie obowiązków pozyskamy prawa
to jest pierwszą prawdą której zrozumienie powszechne prowadzi do powszechnego dobrobytu że dobry rząd nie może wyjść z głosowania
powszechnego w i że Prawa polityczne powinny zależeć od kwalifikacji moralnych i umysłowych
Jakie to powinny być kwalifikacje z tego nie można przedwcześnie rozstrzygnąć gdy sama zasada zostanie powszechnie uznane wtedy
różne propozycję ograniczenia praw politycznych się pojawią i długa Publiczna dyskusja zdecyduje który Najpierw należy przyjąć
W związku z prawami wyborców jest ograniczenie ilości posłów i wymaganie od nich koniecznie jeszcze wyższych kwalifikacji umysłowych
i moralnych nich od wyborców
Izba złożona z kilkuset posłów i jest niedorzeczność ą i dobrze obradować nie może przede wszystkim dlatego że w żadnym kraju
tylu ludzi mądrych i zacnych znających się na polityce Narodowej nie ma
Wystarczy trzech posłów na 1000000 obywateli jeśli sejm ma być ciałem poważnym sprawnym i budzący zaufanie narodu
a wybory powinny być w ten sposób prowadzone aby Każdy wyborca dobrze wiedział kogo wybiera i wybierał osobę a nie listę
Wybory z listy są wymysłem demagogii społeczeństwo daleko w wyższym poziomie organizacji i Oświaty niż nasze i dla nas są zgodne
bo ułatwiają Warchoł zdobycie władzy
Każdy wyborca powinien jednego tylko posła wybierać a przed wyborami w każdym powiecie ten sam komitet obywatelski który
kwalifikuje wyborców powinien orzec kto ma kwalifikacje na posła
Pstanowienie Komitetu kwalifikacyjnego musiałoby się odbyć na ogólnym zebraniu obywateli mających pewne uznanie zasługi narodowe
czyli delegatów duchowieństwa nauczycieli sądownictwa w armii rolnictwa handlu i pierwszy taki zjazd może być zwołany przez
którąkolwiek z wielkich organizacji społecznych mających uznane zasługi w narodzie gdy hasło kwalifikacji posłów i wyborców
zostanie uznane wielkie organizacje społeczne w każdym powiecie rozumieją się aby zorganizować komitety kwalifikacyjne i to
będzie Pierwszym ważnym krokiem na drodze do naprawy Rzeczypospolitej
Każdy obywatel pragnący dobra narodu przyjmie wyrok takiego Komitetu kwalifikacyjnego wyłonionego na zjeździe delegatów
najwięcej zasłużonych organizacji
głosowanie na kandydatów zdyskwalifikowany przez komitet obywatelski jako pachołów demagogów kłamców oszustów i złodziei
zostanie powszechnie uznane za zbrodnie narodową
a pierwszymi ofiarami tego sądu obywatelskiego będą właśnie dotychczasowi ministrowie dygnitarze posłowie i senatorowie którzy
władzy w swej i stanowiska nad użyli szkodliwe dla narodu prawa ustanawia Lee niegodnych ludzi na wysokie urzędy mianowali
jeden taki czyn haniebny powinien człowieka na zawsze lub przynajmniej na szereg lat pozbawić praw politycznych
jeszcze ważniejszym będzie ograniczenie ilości ministrów i funkcji rządu
urząd państwowy aby mógł dobrze sprawować swe funkcje powinien je ograniczyć do minimum pozostawiając najszerszą inicjatywę
organizacjom społecznym niezależnym od sa na te niezbędne funkcje państwowe są bardzo nie l te
Potrzebujemy przede wszystkim w sprawiedliwości i Ministerstwo Sprawiedliwości powinno posiadać na swym ciele wytrawnego
prawnika mającego doniosłe zasługi narodowe na polu służby społecznej a całkiem niezdolnego do bezprawnego wydawania
zbrodniarzy zbrodni Czemu rządowi w o ściennego państwa choćby w zamian W najdawniejszych obywateli Polaków przez ten
zbrodniczy rząd więzionych i katowany w męczeństwo najstraszniejsze tych ofiar jest mniejszym złem dla Polski niż bezkarność
niszczycieli naszego porządku społecznego w a Ministrowie odpowiedzialni za takie nocne targi powinni być zdyskwalifikowani
politycznie na zawsze choćby mieli poza tym wielkie zasługi i byli w życiu swym prywatnym nieposzlakowany

Takim lekceważeniem sprawiedliwości zachęca się zbrodniarzy którzy opanowali sąsiednie państwo do jeszcze większych
nadużyć do bezprawnego więzienia w coraz to większej ilości zacnych Polaków aby wykupywać nimi zbrodniarzy politycznych
od polskiego rządu.
Minister Sprawiedliwości który tego nie rozumie Nie zasługuje na swe wysokie stanowisko i nawet powinien być
osobiście napiętnowany jako zdrajca
Potrzebujemy pokoju i dobrych stosunków z sąsiadami więc Ministerstwo Spraw Zagranicznych powinno być powierzone
doświadczonemu rasowe mu dyplomacie doskonale znają cemu sąsiednie kraje i obce języki a mającego mu do pomocy
odpowiednich przedstawicieli Polski za granicą
Gdy dyplomacja zawiedzie trzeba mieć siłę zbrojną by się obronić przed gwałtami
Na czele wojska i marynarki będzie zatem minister spraw wojskowych oczywiście nie prawnik i polityk tylko wojskowej
który ma za sobą doświadczenie wojny i Zwycięstwa
Nadto państwo Potrzebuję także ministra spraw wewnętrznych który by miał pieczę nad bezpieczeństwem życia i mienia
wewnątrz kraju z pomocą dobrze zorganizowanej
Środki na utrzymanie urzędów państwowych muszą pochodzić z podatków cel i innych dochodów państwowych i to tłumaczy
rzeczywistą potrzebę dobrego kompetentnego ministra
Prócz tych pięciu ministerstw względne i czasowe uzasadnienie mają jeszcze dwa Ministerstwa które jednak nie są
bynajmniej konieczne bo ich zakres może doskonale z czasem być zupełnie powierzony organizacjom społecznym przez
państwo kontrolowanym
Takim będzie Ministerstwo komunikacji obejmujący koleje poczty i Telegrafem oraz Ministerstwo Oświaty
szkoły nie zyskują na tym że zależą od rządu państwowego A daleko korzystny było by je uniezależnić i oprzeć ich
byt na ofiarności społecznej
Ogromne i bogate uniwersytety amerykańskie są przeważnie takimi instytucjami Niezależnymi ja im więcej jest w
państwie potężnych instytucji od państwa niezależnych tym większą gwarancję w mają obywatele wobec zawsze możliwych
nadużyć urzędów państwowych
Na to żeby państwo najlepiej mogło sprawować swe funkcje zasadnicze Sprawiedliwość w obronę granic z administracją
wewnętrzną finanse stosunki zagraniczne trzeba by rząd z kupił swe siły na tym co jest istotne
dobry urzędnik państwowy jest ogromnie rzadkim gatunkiem człowieka i żaden naród nie posiada tylu ludzi zdatnych na
Dobrych urzędników ilu wymaga ogromnie skomplikowana służba państwowa obecna
dobry urzędnik powinien być bezwzględnie uczciwym w nie sprzedajemy sumiennym sprawiedliwym kompetentnym pracowitym
w inteligentnym a Im wyższy urząd tym trudniej znaleźć prawdziwie odpowiednich na ten urząd kandydatów
najtrudniej o dobrych ministrów i wątpliwym jest czy w takim kraju jak Polska istnieje choć kilkanaście osób za które
można by wstało pewnością zaręczyć że posiadają pełne kwalifikacje na ministra
Minister powinien być człowiekiem ogólnie wykształconym bardzo uzdolnionym te uczciwym i doskonale obeznanym z
czynnościami ministerstwa w którym ma kierować
takich ludzi jest mało więc jeśli takiego ministra się znajdzie należy go jak najdłużej na stanowisku zatrzymać
Wybór Ministrów powinien zależeć jedynie od króla nie zaś od Sejmu względy partyjną polityczne nie powinny mieć
żadnego znaczenia
Wystarczy dla kontroli pozostawić sejmowi w prawo kwalifikacji lub dyskwalifikacji Ministrów a usuwanie raz
mianowanych Ministrów powinno być możliwe tylko na zasadzie oskarżenia o złe pełnienie obowiązków
takie oskarżenie może być sądzony w sejmie lub w szczególnym najwyższym Trybunale wyłonionym z sejmu
rozdawanie tek ministerialnych jak się go to dzieje wedle widzimisię partii sejmowych jest dla państwa zgubnym
U mnie może być na dobrobyt
Gdy słuszne kwalifikacje będą wymagane od wyborców potem od posłów w końcu od Ministrów to sejm złożony z
kilkudziesięciu posłów będzie pracował daleko skuteczniej niż obecnie i nie będzie podzielony na partię gdyż
oświeceni dojrzali uczciwi i narodowo zasłużeni wyborcy przy wyborach nie będą kierowali się względami partyjnymi
tylko Będą wybierali na posłów ludzi zasługujących na zaufanie bezwzględnie uczciwych wysoce wykształconych i
dbających o dobro narodu jako całości a nie o korzyści jakiejkolwiek partii jakiegokolwiek poszczególnego stanu
lub zawodu
Ten stan rzeczy jest pozornie trudny do osiągnięcia lecz istnieje mnóstwo szczebli stopniowo do celu wiodących
i nawet w obecnym sejmie jest możliwym przeprowadzenie takiej zmiany w ordynacji wyborczej która by zapewniła
same daleko mniej liczny złożony z ludzi uczciwych i więcej oświeconych niż obecni posłowie
Głównie chodzi o uznanie zasady że Prawa polityczne nie powinny zależeć od urodzenia leć od pewnych kwalifikacji
umysłowym i moralnym których poziom decyduje o wartości wybieranego sejmu
Drugą zasadą jest uznanie potrzeby daleko w wyższych kwalifikacji na posłów miejsce jakie mają wyborcy
nareszcie trzeba wymagać koniecznie najwyższych i to istotnych kwalifikacji od Ministrów
Tylko uznanie tych trzech prawd które są oczywiste dla każdego rzetelnego znawcy spraw państwowych może nam dać
dobry i trwały rząd
Z tego wynika że Ministerstwa pracy i opieki społecznej reformy rolnej handlu i przemysłu są nie tylko zbyteczne
ale nawet bardzo szkodliwe
Ministerstwo Pracy utrudnia owocną pracę Ministerstwo reformy rolnej w mieście rolnictwo Ministerstwo handlu i
przemysłu krępuje inicjatywę handlu i to wszystkie takie ministerstwa można zastąpić przez sprawne i
Współzawodnicza ze sobą organizacje społeczne w takie jak Towarzystwo Rolnicze związki handlowo-przemysłowe
Towarzystwo Oświatowe itp
Zapomogi dla bezrobotnych dawane przez państwo mnożą bezrobotnych i drobna część funduszy w ten sposób marynowanych
wystarczyła by w ręku organizacji społecznych aby dać pożyteczną pracę wszystkim bezrobotnym
krępowanie ustawić na przez państwo wszelkiej inicjatywy prywatnej w zakresie produkcji oddala nas od powszechnego
dobrobytu a prowadzi do powszechnej nędzy
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Zmieńmy tę Polskę albo popadniemy w nicość

Nieprzeczytany post autor: feniks » sobota 26 maja 2018, 22:15

Raczej więcej nie przepiszę żeby nie zanudzać i tak ta dawka jest trudna do przyswojenia ale nie mogę naruszać praw autorskich /'bodajże można korzystać do 30%/ .
Jest jeszcze jeden ciekawy ostatni rozdział mówiący o tym jak dojść do zmiany układu rządowo -parlamentarnego w ówczesnych czasach / dzisiaj tez może być to aktualne a nawet łatwiej /
Chciałbym aby ten rozdział z Lutosławskiego potraktować jako wpis kogoś z użytkowników tego forum i podjąć z tą wizją polemikę

Pomożecie ? :shock:
Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 01 cze 2018, 23:45

Nie rozumiem o co Ci chodzi Feniks ? Czy oglądałeś całe jego wystąpienie ? To taki sam człowiek jak każdy z nas ,przecież my też interesujemy się polityką a nie jesteśmy politykami. Uważasz że na Wiejskiej wszyscy ci ludzie są na swoim miejscu ? Większość z nich nie zna się na polityce tylko na manipulacji ,przekrętach i kombinowaniu jakby tu więcej się nachapać, za nim ludzie ich wykopią. Chyba nie o to tu chodzi. Moim zdaniem dobrze mówi i zgadzam się z nim w 100 %

Tak na marginesie ,pan Jerzy nie jest lekarzem i nie zajmuje się leczeniem ludzi .
1 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: feniks » sobota 02 cze 2018, 22:27

Chanell
Na zdrowiu , polityce, medycynie , i wielu innych rzeczach znają się wszyscy . Niemal każdy to urodzona "Alfa i Omega"
Każdemu się zdaje że wszystko zrobiłby lepiej.
No to jeżeli tak to niech Pan Zięba / którego cenię zupełnie za coś innego ; mianowicie za wzbudzenie ogromnego zainteresowania swoim zdrowiem wielu ludzi i nie wnikam czy to jest właściwe co głosi czy nie / zorganizuje sobie tych ludzi i zobaczymy czy przekrój społeczny będzie różnił się od obecnego parlamentu .I co to da ? A więc co zamienić jednych na drugich żeby było to samo ? Po co tych 400 ?. Po co cały sejm ?
Moim zdaniem to nienormalne żeby specjalista od pietruszki miał głosować nad ustawą o parowozach . Następny przykład człowieka do wszystkiego (Alfa i Omega) .
Sejm jest niepotrzebny . Wszelkie ustawy powinny być wykonywane na zlecenie wyspecjalizowanym grupom, firmom , sprawdzone i zatwierdzone miały by moc prawną obowiązującą .
Jedynie z tym referendum to ma rację biotechnolog Jerzy Zięba ? Wydawało mi się że on leczy oprócz handlu specyfikami .
Tu jestem zdezorientowany co masz na myśli że nie leczy - uzdrawia ?
Jest jeszcze jedna rzecz: facet mówi nie dałem radę zrobić "nic" w tym sejmie . To uważasz że gdy mu dadzą władzę to zrobi ? być może tak w jakimś wycinku .Ale władza to nie tylko służba zdrowia ...

Obawiam się że władza nie odda tego co zagarnęła . nie są tacy głupi . Mają cały aparat doradczy psychologiczno -socjologiczny ; zachowania tłumu są im znane od od pokoleń
Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 02 cze 2018, 23:22

Budzimy się jak FENIKS z popiołów...
Mam ogromną wiarę że tak się dzieje, że coraz więcej pośród nas patrzy na świat innymi oczami, to że ktoś próbuje nas okłamywać, okradać, pozbawiać naszych praw, to tak na prawdę - to JEGO problem...
Gdzie podzieje się człowiek oszukujący swoich bliskich?
Gdzie podzieje się naród zniewalający inne narody ?
Gdzie ucieknie złoczyńca trzymający całe ZŁO to ?



Pozdrawiam - Thotal :)
1 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: feniks » poniedziałek 04 cze 2018, 22:18

Jak Wam się podoba taka diagnoza i omówienie wycinka naszej historii ?

Przyszłość prawicy w Polsce: analiza, cele, dyskusja - Tomasz Sommer ▶Piknik Prawicy 2018◀
https://www.youtube.com/watch?v=ob9nCDa ... u.be&t=245 { proponuję wysłuchać z szybkością 1,25 lub 1,5 bo czas trwania pogadanki prawie 2 godziny}

Ja z oceną obecnych czasów przez Sommera nie zgadzam się : chodzi o Trójkąt Wyszehradzki Natomiast dalej o żydowskich roszczeniach jest sensowne .
Nie zgadzam się również z tym ale to już strukturalnie że p. Sommer mówi o partiach ; O tyle dobrze że omawia kulisy tarć pomiędzy partiami oraz daje obraz układu elektoratu . Ciekawe jest o uchodźcach z tym że Węgrzy coś tam się zgodzili wpuścić


Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 04 cze 2018, 22:41

prawica, lewica, tylica... to wszystko wydmuszki dla realizowania strategicznych planów.
Planowanie jedno, a rzeczywistość drugie, na szachownicy jest tyle figur, że trzeba naprawdę wiedzieć co się dzieje faktycznie.
Osobiście nie daję większych szans na przejęcie geszeftu "JEDWABNY SZLAK" przez międzynarodową szajkę pejsatych mafiozów.
Kogo jak kogo, ale Chińczyków nie podejrzewam o polityczną głupotę i podejmowanie dyskusji z niewiarygodnym kontrahentem.



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: feniks » wtorek 05 cze 2018, 14:11

Na filmie https://www.youtube.com/watch?v=uVc-BaEPNBg w okolicach 45 minuty
Jerzy Zięba za Cejrowskim /niebywałe !/ powtarza "WSZYSTKICH WON "
Widać świadomość rośnie nawet u takich protagonistów pisdzielców /Cejrowski /

Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Zmieńmy tę Polskę albo popadniemy w nicość

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 07 cze 2018, 17:58

Obrazek
1 x



feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Zmieńmy tę Polskę albo popadniemy w nicość

Nieprzeczytany post autor: feniks » czwartek 07 cze 2018, 21:19

Sandra
Tym bardziej trzeba wyrzucić wszystkich bez wyjątku . To i ludzie się uspokoją .
Ostatnio głosowałem na Nowoczesną Niestety był ich blamaż . Też powinno się wywalić jak i Kukiza Nie mówiąc o PSL
twórcach nepotyzmu polskiego na masową skalę .
Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 08 cze 2018, 20:18

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

feniks
Posty: 160
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 69
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: feniks » piątek 08 cze 2018, 21:33

Songo70
Ten Film mógł powstać pod patronatem rządu , WSI i co wtedy ? (WSI niby nie istnieje .Michalkiewicz twierdzi inaczej)
Jaka jest tego wiarygodność ?
Możliwe że jest to też przygotowanie " gruntu pod inne informacje .
Chciałbym znać prawdę ilu naprawdę przyjęliśmy muzułmanów .
Ja słyszałem o kilku tysiącach . W mediach zmowa milczenia .
Proponuję z dystansem patrzeć na takie filmy .
I nie wiem czy rozpowszechnianie ich to szkodzi czy pomaga ?
Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 09 cze 2018, 00:44

Każdy z tych co ma ''parcie na szkło'' jest w rzeczywistości w kieszeni swego patrona, także tzw. ''wiarygodność'' zależy od tego ''padre''.

Obrazek
To nie jest Zorro ;)

Najgroźniejszy terrorysta świata lat 70-80, słynny Ilicz Ramirez Sachez zwany Szakalem, do końca życia będzie siedział w francuskim więzieniu. 62-letni Wenezuelczyk sam mówił, że na sumieniu ma ponad 1.500 ofiar, niczego nie żałuje i uważa się za wiecznego rewolucjonistę. Paryski sąd za współudział w czterech zamachach, w których zginęło 11 osób, skazał go na dożywocie.
W 1975 przeprowadził swój najbardziej widowiskowy zamach na siedzibę organizacji OPEC w Wiedniu, gdzie wziął 60 zakładników (w tym 11 ministrów), w którym zginęły trzy osoby, po czym zbiegł do Algierii. Tam witano go jak bohatera.

Działał w niemieckiej terrorystycznej RAF (Frakcji Czerwonej Armii). Używał 60 fałszywych nazwisk. Ukrywał się w Syrii, Algierii i krajach bloku sowieckiego, przede wszystkim w komunistycznych Węgrzech i w Rumunii.

Szacuje się, że przez lata Szakal mógł dokonać nawet stu zamachów. W 1994 roku został wydany Francji przez Sudan, dokąd zbiegł po upadku Związku Sowieckiego i ucieczce z Syrii. We Francji skazano to trzy lata później na dożywocie. Siedzi tam od tamtej pory.

W więzieniu przeszedł na islam i ożenił się ze swoją obrończynią. W niedawnych wywiadach prasowych przypisał sobie przeszło 100 zamachów terrorystycznych, w których zginęło ponad 1500 osób. Mówił, że najwyżej 10 procent z nich to niewinni cywile.
Ten w/w terrorysta mordował bezbronnych ludzi, bo miał wyraźne wsparcie różnych agentur. Jeśli w Polsce jest kilka tysiący muzułmanów, to mamy już wielki problem, gdyż mogą być wśród nich terroryści pokroju Szakala. Dlatego patrzenie z tak zwanym dystansem, jest wielce szkodliwe i nie patriotyczne. Jeśli kochamy Polskę to róbmy to dobrze i nie słuchajmy tych, którzy nam źle życzą, bo to są szkodliwi agenci innych wywiadów, robiący wodę z mózgu prawdziwych Polaków. :(
Każda informacja o miejscu przebywania i zamieszkania wyznawców Islamu w naszym kraju jest ważna, bo pomaga w ich kontroli.
0 x



ODPOWIEDZ