Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Kocham Polskę

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 15 cze 2017, 01:53

Założyłam ten temat trochę przewrotnie ,ponieważ wszyscy tylko narzekają na Polskę,a ja już nie chcę tylko narzekać na swój kraj.Jestem dumna że się tu urodziłam i tu mieszkam. Kocham go za to, że po prostu jest i nigdy nie zamienię go na inny.

https://youtu.be/5CS6IIJ3cLs

Polska z lotu ptaka / Aerial footage of Poland

Stanisław Szewczyk
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: Jancio » czwartek 15 cze 2017, 12:40

JA napisze tylko starą maksymę " Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma " :D
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 15 cze 2017, 13:30

https://youtu.be/QLkkCbG0P5M

Patrick Ney jest brytyjskim blogerem, który mieszka w Warszawie. On nie tylko nauczył się polskiego języka, ale też aktywnie działa na Facebooku i YouTubie, wzbudzając u Polaków patriotyzm. Dlaczego on przeprowadził się do Polski i co było jego motywacją do założenia polskiego bloga? Jakim jest jego zdanie na temat polskiej opieki zdrowotnej? Czy podobają mu się polskie kobiety? Oprócz tego, spróbowaliśmy trochę porozmawiać po polsku między sobą. Zobaczcie czym się to skończyło!
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 06 sie 2017, 18:14

Bardzo ciekawy artykuł o Żydzie, który broni dobrego imienia Polski i Polaków - w artykule zdarzają się powtórzenia ale mimo to warto go przeczytać w całości:

stophasbara pisze:Joseph Nitchthauser – Brazylijski Żyd broni Polaków przed oszczerczą kampania nienawiści..
Czerwiec 20, 2012

Podziękowania dla d_w za nadesłanie poniższego tekstu, który pierwotnie ukazał się 26 stycznia 2012 r. na stronie http://www.katolickie.media.pl.

link to tekstu źródłowego: http://www.katolickie.media.pl/polecane ... -nienawici

Wywiad przeprowadzony przez Juliusza Osuchowskiego z Josephem Nichthauserem
Brazylijski Żyd broni Polaków przed oszczercza kampania nienawiści


Skąd, proszę Pana bierze się opinia, ze Polacy są antysemitami. Kto te opinie rozgłasza. Czy inaczej propaguje ja na cały świat?

Joseph Nitchthauser:

Polska, proszę Pana

Chodzi o to, ze myśmy im (nazistom) pomagali. Ja to powiedziałem dla telewizji brazylijskiej. Ja się nie boję nikogo. Szczególnie nie boję się Żydów. Jestem Żydem, umrę Żydem. Polska była jedynym z siedemnastu krajów, które naziści zajęli, republik, monarchii, który nie dostarczył ani jednego essesmana, ani dobrowolnie, choćby jednego żołnierza do Wehrmachtu. Wszystkie inne kraje dostarczyły.

Ukraińcy, Litwini – byli gorsi jak essesmani niemieccy. SS holenderskie – było jeszcze gorsze. Dania – ten piękny kraj, który uratował prawie wszystkich swoich Żydów, dostarczał kontyngenty SS. Francja – była jedynym krajem z krajów okupowanych, w którym Żydów francuskich NIE wyaresztowali Niemcy. Zrobiła to policja francuska bez żadnego ponaglania i rozkazu niemieckiego. A nie mówi sie o tym jak myśmy, Żydzi pomogli nazistom nas zniszczyć.

W Oświęcimiu prawie wszyscy znajdujący się tam essesmani byli ranni i przysyłani z różnych frontów. Aby zagazować, a potem spalić, czasem 10 tysięcy, czasem 20 tysięcy ludzi dziennie, potrzeba było paręset osób aby przy tym strasznym procederze pracowali.

SS-mani prawie co dwa tygodnie wybierali spośród więźniów żydowskich mocnych, zdrowych mężczyzn, grupę trzystu do pięciuset ludzi, którzy byli przydzielani do pracy w krematoriach i komorach gazowych. Po trzech tygodniach taka grupa szła do komory gazowej, a esesmani wybierali nową.

Nigdy według mojej wiedzy i badań, ja do dnia dzisiejszego jeszcze badam problem Holokaustu, nie znalazłem żadnego przypadku, aby ktokolwiek, chociaż jeden Żyd powiedział – nie – ja nie będę pracował przy tym! Co ryzykował? – tylko tyle, że by go od razu zastrzelili. Ci wszyscy, co pracowali w tych komandach, wiedzieli że umrą, że nie będą do końca wojny pracować w krematorium, ładować trupy do pieców, czy wyrywać złote zęby z zagazowanych ludzkich zwłok i ładować je na wózki, aby dowieźć do krematorium.

Na polach pracowali Polacy, w fabrykach więcej pracowało Ukraińców, bo Polacy nie chcieli pracować solidnie i Niemcy nigdy nie wiedzieli, co oni wymyślą i zrobią im na złość. Żydów zmuszono oczywiście, aby pracowali w krematoriach i komorach gazowych! Ale można było nie chcieć! Chciało się uratować życie, tylko na jakieś dwa tygodnie?

Tak samo w gettach! Przecież Gettami administrowali Żydzi. Byli tam żydowskie władze, żydowska policja wykonująca polecenia niemieckie. To nie Polacy pomagali Niemcom wyznaczać Żydów do transportów – to robili Żydzi. To nie Polacy pilnowali niemieckiego porządku w gettach, ale Żydzi. Nie znam przypadku, aby Żydzi administrujący gettem, odmówili wykonania niemieckiego polecenia. Przecież za to groziło tylko zabicie i to tylko jednej osoby, a nie całej rodziny, jak groziło to Polakom za pomoc Żydowi, a Polacy to robili. Ja jak coś robię, to robię aż do końca i nic nie mówię, na co nie mam 100% dowodów. Ja mam tutaj dokument, który został opublikowany w prasie żydowskiej, tutaj, w Brazylii. W „Redzenia Judaika” – Żydzi amerykańscy nie zrobili prawie nic, aby ratować Żydów europejskich przed zagładą.

Ten, co to napisał, to nie był idiota – to był Żyd, który doskonale wiedział co i dlaczego pisze. Nazywał się Oskar Minc. On jeszcze żyje, jest na emeryturze. A co zrobiły inne rządy jeszcze przed 1939 rokiem? Anglicy zamknęli bramy. Delegacji żydowskiej, która udała się do Australii z prośbą o wpuszczenie tam Żydów europejskich, powiedziano, ze nie mają tam żadnych problemów rasowych i nie chcą ich też importować z Europy. Zamknęli drzwi dla Żydów.

A wie pan, który kraj otworzył swoje granice wtedy dla Żydów? Nie wie pan?

POLSKA, proszę pana.

Francja wpuściła nieliczną grupę uchodźców. Polska otworzyła zupełnie granice. Ja nie wiem, dlaczego dyplomacja Polska o tym zupełnie nie mówi. Jak nie wiedzą – to mogą mnie zawołać jako świadka.

Joseph Nitchthauser: Proszę Pana! Polski antysemityzm to jest straszne głupstwo. Ja tu wałcze z moimi żydami o to. Ja tu byłem przez osiem lat prezydentem Federacji Żydowskiej i zawsze z nimi walczyłem. Pokolenie które się tutaj urodziło, zostało nauczone przez swoich rodziców, którzy urodzili się w Polsce, ze Polak to antysemita.

Ja przeżyłem Oświęcim i inne obozy koncentracyjne, tylko dlatego, ze nauczyłem się spawać. Nauczyłem się od razu jak tylko mnie wzięli do obozu. Był to mały obóz na Górnym Śląsku niedaleko Katowic jakieś 50 kilometrów od nich i tam ja się nauczyłem spawać i acetylenem i elektrodami elektrycznymi. Ja lubiłem spawać, byłem dzieckiem, nie zdawałem sobie sprawy z tego, ze pracuje dla nazistów i to mnie chyba uratowało. Pracowałem do końca jako spawacz.

W Oświęcimiu było to komando 21, nazywało się „kraftwerke”, byli w nim tylko spawacze. Jakieś 300 ludzi, sami spawacze. Tego komanda nikt nie ruszał. Nigdy mnie nie bili, gdyby nie amerykańska bomba, która Amerykanie potraktowali fabrykę w której pracowało 98% więźniów, a podmuch wybuchu wyrzucił mnie na zewnątrz budynku i rozwalił mi uszy to i z wojny wyszedłem cało.

Chodzi o to, ze myśmy im (nazistom) pomagali. Ja to powiedziałem dla telewizji brazylijskiej. Ja się nie boje nikogo. Szczególnie nie boje się żydów. Jestem żydem, umrę żydem, mój ojciec był żydem; religii nie praktykuje żadnej, ale tez nie jestem ateista. Na drzwiach mam symbol żydowski, który maja na drzwiach wszyscy praktykujący żydzi, to na pamiątkę mojego ojca i matki, oni byli religijnymi, praktykującymi żydami.

Polska była jedynym z siedemnastu krajów, które naziści zajęli, republik, monarchii, który nie dostarczył ani jednego esesmana, ani dobrowolnie, choćby jednego żołnierza do Wehrmachtu.
Wszystkie inne kraje dostarczyły.
Ukraińcy – byli gorsi, jak esesmani niemieccy.
SS holenderskie – było jeszcze gorsze.
Dania – ten piękny kraj, który uratował prawie wszystkich swoich żydów, dostarczał kontyngenty SS.
Francja – była jedynym krajem z krajów okupowanych, w którym żydów francuskich, a było ich 400.000, nie wyaresztowali Niemcy. Zrobiła to policja francuska bez żadnego ponaglania i rozkazu niemieckiego. Znała ona wszystkie adresy i sami ich wyaresztowali. W Paryżu najpierw trzymano ich na welodromie De Wer skąd przewozili ich do Dani a z stamtąd, francuskie pociągi z francuska obsada zawoziły ich od Oświęcimia.

To, o czym się nie mówi, chyba jest ważniejsze, niz. to, o czym się mówi. A nie mówi się o tym jak myśmy, żydzi pomogli nazistom nas zniszczyć.

Jakieś dwa tygodnie temu zostałem zaproszony przez telewizje, aby właśnie mówić o tym. Zawiadomiłem kilka osób aby oglądali te moja pogadankę. W zasadzie bez żadnego specjalnego przygotowania opowiedziałem Brazylijczykom jak to było, co się naprawdę działo i co się stało. W Oświęcimiu nie było dość Niemców aby nas pilnować. Prawie wszyscy znajdujący się tam esesmani byli ranni i przysyłani z rożnych frontów. Aby zagazować, a potem spalić, czasem 10 tysięcy, czasem 20 tysięcy ludzi dziennie, potrzeba było paręset osób aby przy tym strasznym procederze pracowali. SS-mani prawie co dwa tygodnie wybierali spośród więźniów żydowskich mocnych, zdrowych mężczyzn, grupę trzystu do pięciuset ludzi, którzy byli przydzielani do pracy w krematoriach i komorach gazowych. Po trzech tygodniach taka grupa szła do komory gazowej, a esesmani wybierali nowa.
Nigdy według mojej wiedzy i badań, a ja do dnia dzisiejszego jeszcze badam problem Holokaustu, nie znalazłem żadnego przypadku, aby ktokolwiek, chociaż jeden żyd powiedział – nie – ja nie będę pracował przy tym! Co ryzykował? – tylko tyle, ze by go od razu zastrzelili. Umrzeć by musiał, albo zastrzelony, albo zagazowany, bo Niemcy oszczędzali kule.
Gdyby tak się stało, Niemcy nie mogli by tego zrobić, co zrobili. Po prostu nie mieli dosyć ludzi, by ta machina funkcjonowała, gdyby nie komanda żydowskie, które zaprzęgnięto do machiny śmierci.
Ci wszyscy, co pracowali w tych komandach, wiedzieli, ze umrą, ze nie będą do końca wojny pracować w krematorium, ładować trupy do pieców, czy wyrywać złote zęby z zagazowanych ludzkich zwlok i ladowac je na wozki, aby dowiezc do krematorium.
Niemcy nie mieli ludzi, nie mieli mezczyzn. Na polach pracowali Polacy, w fabrykach wiecej pracowalo Ukraincow, bo Polacy nie chcieli pracowac solidnie i Niemcy nigdy nie wiedzieli, co oni wymysla i zrobia im na zlosc.
Jency – ci wszyscy: Amerykanie, Anglicy, Nowozelandczycy, Australijczycy – pracowali przy torach kolejowych, i tak dalej. Niemcow do pracy nie bylo, a do pilnowania tez malo. Zydow zmuszono oczywiscie, aby pracowali w krematoriach i komorach gazowych! Ale mozna bylo nie chciec! Chcialo sie uratowac zycie, tylko na jakies dwa tygodnie?
Tak samo w gettach! Przeciez Gettami administrowali zydzi. Byli tam zydowskie wladze, zydowska policja wykonujaca polecenia niemieckie. To nie Polacy pomagali Niemcom wyznaczac zydow do transportow – to robili zydzi. To nie Polacy pilnowali niemieckiego porzadku w gettach, ale zydzi.
Nie znam przypadku, aby zydzi administrujacy gettem, odmowili wykonania niemieckiego polecenia. Przeciez za to grozilo tylko zabicie i to tylko jednej osoby, a nie calej rodziny, jak grozilo to Polakom za pomoc zydowi, a Polacy to robili.
Zydzi amerykanscy wiedzieli doskonale, co sie dzieje z zydami europejskimi, zarowno przed 1939 rokiem jak i w czasie wojny. Ja jak cos robie, to robie az do konca i nic nie mowie, na co nie mam 100% dowodow. Ja mam tutaj dokument, ktory zostal opublikowany w prasie zydowskiej, tutaj, w Brazylii.
W „Redzenia Judaika” – to czasopismo jest drukowane w Sao Paulo – w tym to wlasnie pismie zostal dosc dyskretnie zreszta opublikowany artykul glownego jej redaktora, w ktorym napisal on, ze zydzi amerykanscy nie zrobili prawie nic, aby ratowac zydow europejskich przed zaglada. Powod? Obawiali sie konkurencji przy pracy. Ten, co to napisal, to nie byl idiota – to byl zyd, ktory doskonale wiedzial co i dlaczego pisze. Nazywal sie Oskar Minc. On jeszcze zyje, jest na emeryturze.
A co zrobily inne rzady jeszcze przed 1939 rokiem?
Anglicy zamkneli bramy.
Delegacji zydowskiej, ktora udala sie do Australii z prosba o wpuszczenie tam zydow europejskich, powiedziano, ze nie maja tam zadnych problemow rasowych i nie chca ich tez importowac z Europy. Zamkneli drzwi dla zydow.
A wie pan, ktory kraj otworzyl swoje granice wtedy dla zydow? Nie wie pan? POLSKA, prosze pana.
Ja jestem swiadkiem, jak bylo w tym malenkim miasteczku Andrychowie. Wie pan gdzie jest Andrychow?

Juliusz Osuchowski: Naturalnie, ze wiem.

Joseph Nitchthauser: Tak? Dzisiaj jest to duze miasto. Przed wojna bylo to male miasteczko 5.000 mieszkancow. Tam prosze pana nic nie bylo. Byla tylko taka fabryczka Bracia Czeczowiczka. Andrychow wowczas byl niedaleko granicy. Pewnego dnia zobaczylismy, jakies trzy, cztery miesiace przed wybuchem wojny, furmanki, ktore jechaly na Wadowice. Niektore zatrzymaly sie w Andrychowie. Byli to zydzi niemieccy, ktorym jeszcze Hitler zezwolil opuscic teren niemiecki i udac sie, gdzie tylko chca. Wtedy Francja wpuscila nieliczna grupe uchodzcow. Polska otworzyla zupelnie granice. Ja nie wiem, dlaczego dyplomacja Polska o tym zupelnie nie mowi. Jak nie wiedza – to moga mnie zawolac jako swiadka. Ja z tymi zydami niemieckimi rozmawialem. Ja juz wtedy mowilem calkiem niezle po niemiecku.

Moj ojciec urodzil sie w Niemczech pod Gliwicami i w domu z dziecmi mowil po polsku i po niemiecku, tak jak prawie wszedzie na Slasku. Ludzie miedzy soba mowili troche po polsku, troche po niemiecku.

Juliusz Osuchowski: Pare lat temu w Waszyngtonie zostalo otwarte muzeum Holokaustu zydow w czasie drugiej wojny swiatowej w Europie. Jeden z moich znajomych nazwal je Muzeum Wstydu zydow amerykanskich.

Joseph Nitchthauser: Swiete slowa, prosze Pana. To jest naprawde muzeum wielkiego wstydu zydow z USA. Ludzie, ktorzy nic nie zrobili, aby pomoc innym ludziom, zwlaszcza, gdy trzeba bylo ratowac zycie ludzkie, najchetniej obwiniaja innych o grzech zaniechania. Tak, innych! Bardzo latwo jest pokazac na innych i ich obwinic, nie mowiac nic o sobie, lub o swej rodzinie. Dzis w USA zydzi chca zapomniec, chce sie sie wybielic srodowisko tamtejszych zydow od grzechu zaniechania w stosunku do ich braci w ogarnietej straszna wojna Europie. Bardzo jest wygodna pozycja do obrony podnoszenie krzyku o antysemityzm.
Byl Pan moze w Izraelu?

Juliusz Osuchowski: Nie

Joseph Nitchthuser: A to szkoda. W Jerozolimie jest slynne muzeum zwane Jad Ba Sen. Obok tego muzeum jest taka aleja gdzie sa drzewa. Na kazdym drzewie jest tabliczka. Na tabliczkach sa nazwiska rodzin i ludzi nie-zydow, ktorzy w czasie okupacji uratowali zycie zydom. I wie Pan co? Tam sa prawie tylko polskie nazwiska! Tam stoja te tabliczki. Do dzisiejszego dnia nikt ich nie wyciagnal. A zydow w Polsce bylo duzo, w niektorych miasteczkach bylo ich prawie 90%, a calym kraju w gruncie rzeczy to wynosilo w stosunku do calej ludnosci jakies 15%.

Jak sobie mozna wyobrazic Francje ktora ma jakies 60 milionow ludzi. Dzisiaj zydow we Francji jest niewielu, a jak wielki jest tam antysemityzm obecnie. Wystarczy tylko maly ogien z zapalki, aby wybuchla rasistowska awantura. A co by bylo jak by tam teraz bylo 15% zydow, tak jak w Polsce przed wojna. To znaczy ile? 9 milionow zydow we Francji.

Nikt ze srodowiska zydow w USA slowem nie wspomina o tym, ze Polska byla jedynym krajem na swiecie, gdzie zyd mieszkajacy, urodzony w niej, nie byl zmuszany do mowienia po polsku. Nie bylo nawet takiego prawa, ktore zobowiazywaloby zyda do znania oficjalnego jezyka, jakim byl jezyk polski.

Wiec gdzie ten antysemityzm polski? Prosze pomyslec o wolnej republikanskiej Francji, w ktorej okolo 15% ludzi nie mowilo by po francusku. Czy w kolebce wolnosci, USA gdzie 15% obywateli nie mowilo by po angielsku, czy o Brazylii. Ludzie mowia, ale nie wiedza o czym mowia, nie rozumieja slowa antysemityzm, swoje slabosci przypisuja innym: to nie my, to oni.

W Brazylii jest dyskryminacja w stosunku do czarnych, bo widzi sie ich inna skore. Nie wolno tu jednak nikomu powiedziec np. „ty jestes zydem parszywym”. Jest prawo, ja ksiazke z nim mam tutaj na biurku, kto je lamie idzie od razu do wiezienia – mowi Joseph Nitchthauser w obszernym wywiadzie udzielonym panu Juliuszowi Osuchowskiemu. – Nie ma w takim wypadku „habeas corpus”, czyli wypuszczenia za kaucja. Ryzykuje sie od dwoch do pieciu lat wiezienia, ale w wielu wypadkach to tylko teoria.

Naturalnie prawnie dyskryminacja i rasizm jest tu zabroniony, ale faktycznie on jest, na szczescie, nie wszedzie. Dyskryminacja w stosunku do zydow jest slaba, bo oni tu juz nie sa handlarzami. Jednak sa przypadku i nietolerancji w stosunku do zydow.
A dlaczego o to pytalem w telewizji? Ja sie zapytalem w telewizji, kim jest Dawid Wilbernstain, ktory jest mezem corki naszego prezydenta F. H. Cardozo. Czy byle jaki zyd w Polsce nazywal sie Dawid Wilbernstain? Ten ziec naszego prezydenta ma ladna gebe, wyglada jak aktor filmowy, jemu nikt nie odwazy sie powiedziec, ze jest zydem.

Ja rzadko mowie po polsku, bo obecnie tu w Belo Horizonte jest bardzo malo Polakow. Mowie tak jak mowie do dzisiejszego dnia, to miedzy innymi dlatego, ze przez dlugi czas tlumaczylem dla wojska. Jak Ojciec Swiety Jan Pawel II objal pontyfikat w Watykanie, to wtedy II sekcja wojska, ta anty-szpiegowska zaczela mu posylac wiadomosci o sytuacji kosciola w Brazylii. Ale Ojciec Swiety nie odpowiadal. Pewnego dnia zwrocili sie do mnie.

Ja publikowalem tutaj w gazecie, ze dostalem blogoslawienstwo od Ojca Swietego. To jest inna historia, bo moja siostra nieboszczka byla jego kolezanka. Tylko ja sie urodzilem w Bielsku, a cala moja rodzina jest z Wadowic. Moja siostra, ktora zmarla cztery lata temu, byla kolezanka Ojca Swietego. Ona urodzona byla w 1920 roku w grudniu, a Ojciec Swiety w 1920 roku w maju. A w Wadowicach wtedy byla tylko jedna szkola podstawowa wiec oni chodzili do niej razem do jednej klasy. Pewnego dnia ja napisalem do Ojca Swietego, bo siostra nie chciala, wstydzila sie. Napisalem, ze moja siostra Fela byla kolezanka Waszej Swiatobliwosci. W miesiac potem otrzymalem odpowiedz. W jakiej postaci? Fotografii w kolorach, mam ja tam na scianie nad biurkiem w pokoju gdzie daje lekcje. Jest to podobizna Ojca Swietego, a z tylu wlasna reka napisane blogoslawienstwo – „Niech was Bog Wszechmogacy blogoslawi w Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego Amen” – Jan Pawel II.

Ja mam przyjaciela do dnia dzisiejszego tu w naszej gazecie, patrz – powiedzialem – dostalem blogoslawienstwo od Ojca Swietego. No to ja to opublikuje. No i opublikowal. Wojsko to przeczytalo. Pewnego dnia dostalem zaproszenie, zeby do nich przyjsc do czwartego pulku piechoty. Tam poprosili mnie o tlumaczenie jednej stronicy. Oni dali takie krotkie wiadomosci o kosciele w calej Brazylii. To bylo dla mnie zupelnie latwe. Przetlumaczylem, a oni poslali. Otrzymali odpowiedz po raz pierwszy, ale po polsku, podpisana przez ksiedza Dziwisza. Czy go Pan zna?

Juliusz Osuchowski: Tak, wiem kto to jest, ale nie znam go osobiscie.

Joseph Nitchthauser: A ja go znam osobiscie. On mnie zaprowadzil pozniej, jak sie ozenilem, moja pierwsza zona zmarla, to sie ozenilem z Marta. I zrobilem jej niespodzianke. Pojedziemy do Europy – powiedzialem – i zostaniemy przyjeci przez Ojca Swietego. Jest tu fotografia. Tak, widzialem ja. Byla to dla nas tylko audiencja, ale tak sie tam cos podzialo. Ksiadz Dziwisz powiedzial: no, dzisiaj jeszcze musze przyjac wiecej ludzi, przyjda jeszcze trzy parki i one beda razem z wami. I przyszli, ale Ojciec Swiety mowil tylko ze mna. Po polsku! A pozniej ksiadz Dziwisz nas odprowadzil z biblioteki Ojca Swietego az na sam dol. Tam pocalowalem go w reke. Bylo bardzo ladnie.

Ostatnio publikowali tutaj dokument, ze Watykan prosi o przebaczenie i tak dalej, ze katolicyzm nie zrobil dosyc dla zydow. Ja uwazam, ze nawet nie potrzebowali isc tak daleko. Nikt nie mogl nic zrobic dla zydow. Nikt! To byla ta tragedia. Nikt, ani Ojciec Swiety, ani ksieza, ani nikt. Pomimo wszystko jednak robili. Ja nie rozumiem, dlaczego Watykan musial prosic o przebaczenie? Przede wszystkim Papiez Pius XII zrobil co mogl. Jesli by zrobil wiecej, to by poslano tam dwoch esessmanow i by go tam zastrzelili w Watykanie i nikt by nawet nie gwizdnal. Nikt by nic nie mogl zrobic.

Tu, w Belo Horizonte, jest jedna rodzina, zreszta bardzo starych ludzi, zydow niemieckich, ktorzy uciekli z Niemiec, przeszli do Wloch i w 1942 roku, w pelnej wojnie, otrzymali paszporty Watykanu i przyjechali do Brazylii. W pelnej wojnie, prosze Pana! Tutaj mieszkaja, a w Sao Paulo jest wiele takich rodzin. Slyszal Pan na pewno o swietym Maksymilianie Kolbe? Ja zostalem przywieziony do Oswiecimia w cztery miesiace po jego smierci. Jeszcze sie duzo mowilo o nim. Ja juz trzy razy bylem w telewizji i trzy razy opowiadalem o swietym Maksymilianie Kolbe. Zawsze bylem przejety tym. Nie moglem zrozumiec, jak mozna sie poswiecic tak dalece za drugiego czlowieka, ktorego nawet nie znal. On tylko slyszal, ze ten porucznik powiedzial „o, moja zona, moje dzieci”, bo zostal wyznaczony zeby poszedl do tej celi glodowej. A ksiadz Kolbe wyszedl z szeregu, nie? I powiedzial: „Ja chce isc”. I poszedl.

Ja otrzymalem dokumenty – z Polski dokumenty, z Niepokalanowa – gdzie sie przypuszcza, dlaczego on zostal zaaresztowany. Bo zostal zaaresztowany calkiem zwyczajnie przez gestapo. Przyjechali do klasztoru i zabrali go. Najpierw poslali go do Pawiaka w Warszawie, a potem do Oswiecimia. Wiec miedzy innymi przypuszcza sie, ze ofiarowali mu obywatelstwo niemieckie, przypuszczajac ze Kolbe jest pochodzenia niemieckiego. Oni nie przyjal. W swoich kazaniach on zawsze dawal do zrozumienia, bo byl czlowiekiem bardzo inteligentnym, ze to nie jest w porzadku to co robia z Polakami, zydami i innymi narodami nazisci. On dal osobiscie rozkaz, polecenie – o czym duzo Polakow nie wie do dnia dzisiejszego, ja to mowie nie od siebie, ja mam dokumenty – aby otworzyc drzwi wszystkich klasztorow reguly franciszkanskiej, on byl franciszkaninem, aby przyjac Polakow i zydow, ktorzy zostali przez nazistow wyrzuceni z Pomorza. Jak on dal ten rozkaz, to w miesiac potem przyjechalo po niego auto i tak sie skonczylo.

No to jak mozna mowic, ze nie pomagali. Nawet Francuzi, ktorzy sami wydali Niemcom wszystkich swoich zydow, pomagali. Nie na tyle co Polacy, ale pomagali. Dzisiejszy arcybiskup Paryza, od ktorego tutaj mam list, zaraz go pokaze, Jan Maria Lustinger urodzony jest we Francji, ale jego rodzice byli zydami z Bielska, z mojego miasteczka. Miasteczka, w ktorym ja sie urodzilem. Oni pojechali do Francji juz w 1925 roku. Dzisiejszy Kardynal Lustiger urodzil sie w 1926 roku i cala jego rodzina i on tez byli normalnymi zydami. Nie wszyscy we Francji byli i sa radzi z tej Papieskiej decyzji.

Po wkroczeniu Niemcow do Francji, Francuzi zlapali jego rodzicow. Lustigera i jego starszego brata nie zlapali, gdyz schowali sie oni gdzies w piwnicy. Obu tych chlopcow – to byly prawie ze jeszcze dzieci – wzieli dobrzy ludzie do gor nad granice ze Szwajcaria i tam uratowali sie u gorali francuskich. W miedzyczasie Lustiger poprosil o chrzest. Przechrzcil sie na katolicyzm, jego brat nie. Jak skonczyl 16-16 lat powiedzial: „ja chce byc ksiedzem”. I dzisiaj jest kardynalem. Brat jego jest w Izraelu, mieszka w jednym kibucu. Nie wszyscy we Francji byli i sa radzi z tej Papieskiej decyzji. Ale nie mozna bylo ratowac. Za ratowanie zyda, za danie mu talerza zupy, na terenie tylko Polski, jezeli Niemiec zlapal, mogl zastrzelic, od razu na miejscu i zyda i Polaka jezeli chcial. Oni mieli wladze nad smiercia i nad zyciem we wszystkich panstwach, ktore oni zajeli. Oni byli wszechwladni. Tak, ze nie bylo mozliwosci, trzeba bylo miec bardzo duzo odwagi, zeby pomoc zydowi.

Polske i Polakow zawsze bronie, bo tak mnie rodzice nauczyli. I tak jak analizowalem dzisiaj, a mam na karku juz siedemdziesiat lat. Nie zmienilem opinii, bo wiem, ze jest wielka niesprawiedliwoscia jezeli mowi sie tak zle o Polakach.

Juliusz Osuchowski: Kim byli Pana Rodzice?

Joseph Nitchthauser: Moj ojciec mial furmanke i sanie i dwa konie. Jezdzil do Jaworzna do kopalni. Bral tam wegle zapakowane w worki, nie sprzedawal ich, tylko rozwozil. Nie tylko dla zydow, ale tez dla Polakow. I z tego utrzymywal cala rodzine – bardzo marnie.

Juliusz Osuchowski: Ten prosty czlowiek, woznica, Pana Ojciec, polski zyd nauczyl Pana patriotyzmu polskiego?

Joseph Nitchthauser: Tak. Mial brode nie taka dluga, ale taka jak ja. Ja mam brode nie dlatego, ze jestem zydem. Dwa lata temu pracowalem na rzecz jednego kandydata na burmistrza miasta w czasie wyborow. Wtedy wszyscy w naszym komitecie zapuscili brody, bo nasz kandydat nosil brode. Moge powiedziec, ze moj ojciec byl dosc poboznym zydem. Chodzil do boznicy – w kazda sobote rano. I bral mnie za reke, bral mojego brata, bylo nas piecioro, trzech synow i dwie corki, i prowadzil do boznicy. Ojciec nigdy nam nie mowil, ze mamy zle mowic o Polsce. On nam zawsze mowil, ze tu w Polsce, jest nasze miejsce i my mamy szanowac ten kraj.

Moj brat sluzyl w wojsku polskim w 1939 roku. Gdy wojna wybuchla, znalazl sie na najpierwszej linii frontu, bo sluzyl na samej granicy z Niemcami. Przeszedl z wojskiem cala kampanie wrzesniowa. On byl dobrym polskim podoficerem. Zginal w gettcie w Tarnowie wraz ze swa zona. Do naszego domu przychodzili sasiedzi i razem z ojcem pili. Oni, Polacy, wiecej rozmawiali z nim po niemiecku niz po polsku. Rozmawiali o wszystkim. O tym, co sie dzialo wokol nas i o sprawach waznych. Ja ubostwialem przysluchiwac sie tym rozmowom. Zawsze wracam pamiecia do domu mojego ojca i zawsze chcialem to co zostalo z mojego dziecinstwa tam pokazac mojej corce.

Jak uskladalem troche pieniedzy, a moja corka wtedy studiowala w Anglii, ona miala 18 lat. Pojechalem do Anglii, zabralem ja i powiedzialem: „zobaczysz gdzie twoi dziadkowie mieszkali”.Ona miala tydzien wakacji na uniwersytecie w Cambridge. Zawiozlem ja wszedzie, gdzie ja spedzilem moje dziecinstwo i gdzie zyla cala moja rodzina. Zydowska rodzina, ktora bardzo kochala i szanowala Polske i Polakow. To bylo bardzo wzruszajace byc tam skad wyszedlem i spotkac sie po latach ze znajomymi, ktorzy jeszcze w tych miejscach sie znalezli. To bylo wielkie przezycie, a oni wszyscy byli tacy serdeczni i tak bliscy, tak bardzo goscinni – prawdziwi starzy znajomi – Polacy.
za: http://iskry.pl/index.php?option=com_co ... Itemid=115 (kn)
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/josep ... -9-2012-06
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 15 sie 2017, 14:13

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 29 sie 2017, 09:06

newsweb.pl pisze:Świat jest zachwycony Polską! „Bezpieczna, piękna, naturalna”. OPINIE Z CAŁEGO ŚWIATA
08/06/2017

Obrazek

Polska odzyskuje należny jej szacunek. Lata fałszowania historii, wizerunku naszego kraju i marginalizowania roli Polski przez największe, sterowane przez elity media, nic nie dały, bo prawda broni się sama. Oto dowody.

Jak pisaliśmy kilka dni temu, Coraz więcej obcokrajowców wybiera Polskę! Teraz okazuje się, że ci, którzy już nasz kraj odwiedzili, są dosłownie zachwyceni i pozytywnie zaskoczeni.

Amerykański podróżnik, dziennikarz i vloger Mark Wolters zawitał do Polski. Nagrał krótki filmik pt. 10 rzeczy, które zszokują cię w Polsce. Poniżej zamieścimy rzeczone 10 punktów, przetłumaczone na język polski. Najpierw jednak przyjrzyjmy się opiniom z całego świata, jakie znalazły się pod filmem Woltersa.

„Jako Czech mieszkający kilka kilometrów od polskiej granicy, ubolewam, że zachodni turyści niewiele wiedzą o Polsce. Zawsze świetnie spędzam tam czas 🙂 Jeśli chcesz zobaczyć Europę z innego kąta, gdzie jest taniej i jeszcze bezpiecznie, powinieneś definitywnie odwiedzić Polskę” – napisał jeden z komentujących poniższy film.

Obrazek

„Zapomniałeś o jeszcze jednej, bardzo ważnej rzeczy: Polska jest prawdopodobnie najbezpieczniejszym krajem w Europie. Nie było tam nawet jednego ataku terrorystycznego od końca II wojny światowej i stopa przestępczości jest tam też bardzo niska :)” – zaznacza kolejna osoba.

Obrazek

„Polska jest niesamowita! Byłem tam dwa lata temu, to było dla mnie piękne zaskoczenie. I Kraków rządzi!” – taką opinią podzielił się z kolei niejaki Vitor Afterglow Ferreira.

Obrazek

Z przymrużeniem oka wypowiedziała się sympatyczna pani o nazwisku Anilu Gomez. Nawiązując prawdopodobnie do fragmentu wideo, w którym Wolters pokazał, do jak wielu dań Polacy dodają ziemniaki, napisała: „Mogłabym jeść ziemniaki każdego dnia. Polsko, nadchodzę”.

Obrazek

Opinie podobne do powyższych można by przytaczać bez końca. Wśród ponad 1,5 tys. komentarzy (w zaledwie 3 dni) Polskę wychwalają Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy, Hiszpanie, a nawet turyści spoza Europy. Wielu deklaruje, że powróci, by zobaczyć inne miasta, lub te same, które im się spodobały. Inni ubolewają, że w Polsce nie byli, ale zarzekają się, że na sto procent nasz kraj odwiedzą.

https://youtu.be/vM93LvSDru8

Jakie 10 rzeczy zszokowały Amerykanina w Polsce?

1. Polskie twarze.
Zdaniem podróżnika Polacy mają wyraz twarzy bez emocji. Nie są ani smutni, ani weseli, ani źli – po prostu bez emocji. Świetnie sam to pokazał w swoim nagraniu.

2. Religijność Polaków i piękne kościoły.
Wolters jest zachwycony tym, że w Polsce religia jest żywą częścią życia Polaków. Kościoły są piękne a Polacy religijni.

3. Jak bardzo Polska była zniszczona podczas II Wojny Światowej.
Zdecydowanie jest to bardzo szokujące dla Amerykanina. Szczególnie obrazy Warszawy, która została zrównana z ziemią.

4. Jak bardzo trudny jest język polski.
Nasz język chyba dla każdego zachodniego turysty jest bardzo trudny.

5. Polska kuchnia.
Szczególnie zszokowało go to, że w każdym prawie daniu jest dużo kapusty i ziemniaków. I jeszcze to, że pijemy dużo herbaty.

6. Mało turystów.
To go zachwyciło – relatywnie mało turystów i można się poczuć swobodnie.

7. Niskie ceny.
Dla turystów z zachodu jesteśmy cenowym rajem. Wolters zachwala nawet wypady na weekend do Polski bo to się opłaca.

8. Dużo naturalnej przestrzeni i pięknej przyrody.
Podróżując od Bałtyku po Tatry Wolters zachwycił się polską przyrodą i naturalnymi przestrzeniami.

9. Piękne, stare miasta.
Dla Amerykanina coś co jest starsze niż 200 lat budzi zachwyt a w Polsce odkrył, że wszystkie miasta i miasteczka mają zachwycającą architekturę.

10. Kiepska obsługa.
To tak naprawdę jedyna negatywna rzecz jaką zauważył podróżnik. Chociaż twierdzi, że jest znacznie lepiej niż 10 i 15 lat temu to nadal Polakom brakuje trochę luzu i bezpośredniości w obsłudze klienta.
http://newsweb.pl/2017/06/08/swiat-jest ... go-swiata/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 21 wrz 2017, 17:28

Ciekawa sonda szwedzkiego dziennikarza:
Polska pierwszym krajem, do którego warto uciekać z opanowanego przez muzułmanów Zachodu
Szwedzki dziennikarz znany ze swego niepokornego podejścia do władz Unii Europejskiej - zwłaszcza ze sprzeciwu wobec dopuszczenia do zalewu Europy przez muzułmanów - postanowił utworzyć na Twitterze sondę, pytając o to, do jakiego kraju najlepiej uciekać z „zepsutego zachodu”, by zaznać trochę spokoju.
Internauci w 67 proc. byli zgodni: do Polski.
Wśród odpowiedzi znalazły się też Islandia, Norwegia i Węgry.
Choć Węgry mają podobne podejście do kwestii uchodźców, jak Polska, wyraźnie widać, że to jednak nasz kraj jest bardziej znany z tych kwestii.
W głosowaniu w sondzie wzięło udział prawie 10 tys. osób.
Komentatorzy w mediach społecznościowych twierdzą, że taka sytuacja może być o tyle radosna, o ile niebezpieczna.
Wiąże się to z potencjalnym zalewem Polski przez uchodźców, uchodzących z zachodu przed… muzułmańskimi uchodćcami.
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/3588 ... ow-zachodu
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 21 wrz 2017, 22:57

wpolityce pisze:Komentatorzy w mediach społecznościowych twierdzą, że taka sytuacja może być o tyle radosna, o ile niebezpieczna.
Wiąże się to z potencjalnym zalewem Polski przez uchodźców, uchodzących z zachodu przed… muzułmańskimi uchodćcami.
Spełnia się dowcip, który okazuje się być proroczym, w którym Jarek dzwoni do Makreli i pyta co ma zrobić z imigrantami, którzy masowo napierają na polskie granice.
Makrela oczywiście odpowiada, ze trzeba wpuszczać, a Jarek na to, że to Niemcy, którzy uciekają przed zalewem muzułmanów.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 11 lis 2017, 15:19

0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 11 lis 2017, 15:57

0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 11 lis 2017, 16:07

Obrazek
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 11 lis 2017, 23:57

Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 20 lis 2017, 15:44

Czy PIS realizuje Program Białczyńskiego? Manifest Lipcowy 2013


Magda
Wysłany 11.07.2013 o 15:27

Panie Czesławie, ale jaki będzie efekt końcowy tego wszystkiego? Pisze Pan o Wielkiej Zmianie, że ona dokonuje się już teraz, a jednocześnie, Że czeka nas jeszcze większy kryzys, upadek systemu. To będzie w końcu lepiej czy gorzej? A jeśli najpierw ma być gorzej, żeby później miało być lepiej, to w jakim okresie czasu ma się to dokonać? I czy to są tylko spekulacje na temat możliwego obrotu spraw w naszym kraju, czy jest to gdzieś “zapisane w mądrych księgach”? Pytam, bo tez zastanawiam się czy jest sens zostać w tym kraju i żyć w coraz gorszych warunkach bez perspektyw, lub z mglistymi perspektywami, na jakakolwiek poprawę? Wiem, ze w innych krajach tez nie ma raju, ale jednak w Skandynawii czy tzw. Europie zachodniej, żyje się dużo lepiej i ludzie maja więcej wolności. Krótszy czas pracy, więcej środków do dyspozycji. Bardzo trafnie diagnozuje Pan obecna sytuacje w naszym kraju. W związku z tym,czy doradzałby pan teraz emigracje własnym dzieciom?
Pozdrawiam serdecznie.


bialczynski
Wysłany 11.07.2013 o 18:23 | W odpowiedzi na Magda.

Droga Pani Magdo

Myślę, że tę odpowiedź dla pani jak i pani pytanie powinienem opublikować tutaj jako osobny artykuł. I tak uczynię.

Przede wszystkim więc ważne byśmy mieli jasność, że po to mamy Państwo by spełniało względem nas podstawowe swoje powinności. Jakie ono jest zależy od nas.

Nigdy, przenigdy, nikogo nie namawiałbym do wyjazdu. Zwłaszcza na stałe. Namawiałbym za to do zmieniania państwa. To niełatwa decyzja. Są dwa scenariusze dla Polski na najbliższą przyszłość 2013-2015.

Degrengolada rządzących jest faktem dokonanym. Ich upadek jest faktem dokonanym. Oni jeszcze o tym może nie wiedzą, ale ich rządy to już przeszłość. Nie opieram się nigdy na księgach tylko na racjonalnej ocenie RzeczyIstności. Świadomość Nieskończona działa, chociaż to brzmi dziwnie. Empiryka, moje osobiste doświadczenie, to potwierdza. Potwierdzają to wszelkie czytelne znaki, sygnały zwrotne. Oczywiście mógłbym korzystając z tej idealnej symbiozy i kontaktu zacząć ogłaszać prognozy czy jak kto woli prekognicje. Te prognozy i prekognicje jednak to tylko przenikliwa analiza tego co widać, przeprowadzona z dostępnego mi w ograniczonym zakresie poziomu holistycznego – świadomości zbiorowej i Świadomości Nieskończonej.

Moje dzieci miały możliwość wyjazdu i to bez żadnego ryzyka – perspektywę np. awansu na szefa zespołu designerów w Kanadzie, w wielkiej korporacji branży komputerowo-internetowej. Wybrały bez wahania drogę odbudowy kraju i bycia sobą, bycia u siebie, bycia w Polsce i zmieniania Polski. Bardzo mnie ich wybór ucieszył, zwłaszcza że nastąpił w momencie najgorszym z możliwych, w 2012 roku, roku Wielkiej Zmiany, bez żadnego oglądania się na “posadkę” i “karierkę”, na bycie obywatelem II klasy w Kanadzie, czy gdzie indziej.

Nie zawsze możliwe jest takie rozwiązanie. Dla wielu ludzi było niemożliwe i wyjechali. To nie ich wina, że nie mogli tutaj żyć normalnie. To wina państwa, wina Systemu jaki stworzyło. To wina rządzących Polską od 24 lat. Dla nich, dla tych Polaków, którzy MUSIELI WYEMIGROWAĆ tworzymy Ogólnoświatową Polskę – Wielkie Plemię. Oni nie mogą być tak samotni i nigdy nie będą – nie dopuścimy do tego – jak byli samotni emigranci w XVIII i XIX, i w XX wieku. Wszędzie gdzie oni są, jesteśmy z nimi MY, a z nami jest kawałek DUMNEJ i Wielkiej Polski.

Zamęt nie będzie trwał długo – jeśli sprawdzi się lepszy scenariusz, trochę dłużej jeśli górę wezmą Yetisyny, którym uda się jeszcze raz oszukać Lemingów. Liczą na to bardzo, że im się ten zamiar powiedzie. Ryją nieustannie napuszczając nawzajem na siebie tych którzy chcą Zmiany… Jeszcze tydzień temu powiedziałbym, że mają szansę, ale ona z każdym ich kolejnym poronionym pomysłem, z każdym błędem drastycznie spada – na szczęście.

III RP jest w pułapce bez wyjścia – ICH III RP, która w wielu aspektach jest PRL-em Bis, tak jak to sobie wymarzyli. Ale oczywiście w sensie socjalnym PRL Bis nie dorównuje PRL-owi Oryginalnemu, nie dorasta mu do pięt, jest jego zaprzeczeniem, odwrotnością.

Rozczarowanie III RP objęło ICH – Yetisynów – “tradycyjny” można by rzec, dorabiający się majątku i pretendujący do bycia klasą średnią (posiadającą, właścicielską) elektorat. Rozczarowanie owo jest szczególnie dotkliwe dla tych, którzy mniemali o sobie iż stanowią elitę, a są, jak widzą to teraz doskonale, tylko yelitem, które przerabia resztki z żołądka Yetisynów. Nie ma gorszego wroga niż rozczarowany “swój”, zawiedziony “swój”, zgnojony “swój”, “swój” który np. zbankrutował przez to, iż uwierzył w ich “obietnice”!

Sytuacja przypomina żywcem okres po II Wojnie, tylko że nie ma już Armii Czerwonej, ani też cienia wiary w możliwość restauracji III RP. Oprócz oczywistych zdrajców, którzy powiedli Polskę na skraj bankructwa, a Polaków na skraj nędzy i na wygnanie, jest też liczna grupa kolaborantów III RP. Wiedzą, że brali udział w brudnej grze po stronie Sił Ciemności. Gdyby mieli możliwość broniliby się podobnym zamachem stanu jak to zrobił Jaruzelski, tylko że tę możliwość przerabiał już Jaruzelski i okazało się , że “co się odwlecze” to naprawdę “nie uciecze”. System komunistyczny upadł, dał tym ludziom władzy PRLu i beneficjentom PRLu czas na zorganizowanie sobie socjalu – perspektywy właścicielskiej w systemie Pan – Niewolnik, starannie zaprojektowanym po tamtym upadku. To było złudzenie. Oni wciąż są właścicielami Polski można by powiedzieć – tak wciąż o sobie myślą. Ale czy sądzi pani, iż śpią spokojnie?! Skoro na złodzieju czapka gore? Co ukradli będą musieli wypluć.

Kiedy system się wali zdrajcy i kolaboranci mogą tylko próbować uciekać gdzie pieprz rośnie. Kasa w kieszeń i nogi za pas, na złodzieju czapka gore, na zdrajcy nie tylko czapka się pali. Ich opór będzie słaby, bo będą mieć świadomość że jest to opór beznadziejny. Niektórym zapewne ucieczka się uda. Ale to będą nieliczni tylko. Wszędzie gdzie się pojawią na świecie będą musieli ukrywać swoje “prawdziwe korzenie”. Wszędzie będą się lękać demaskacji przez Sprawiedliwą Polskę, która nadchodzi NIEUCHRONNIE. A kierować się będzie zasadami SISTANU – nic nie zostanie nikomu nigdy wybaczone, żadnym “chrześcijańskim” kruczkiem rozumowym, sztuczką umysłowa, gadką o sumieniu i pojednaniu. Dla NAS nie istnieje pojęcie zapomnienia i zaniechania. Będą napiętnowani gdziekolwiek się znajdą i spotka ich ostracyzm ze strony tych “tamtejszych swoich”, tych tamtejszych “lepszych”. Będą żyć jak szczury pod pokładem okrętu, choć to porównanie nietrafne, bo szczury pod pokładem żyją w swoim świecie w którym niczego się nie boją, a oni będą targani wiecznym lękiem przed zdemaskowaniem i napiętnowaniem.

Tak Polska traktuje zdrajców i kolaborantów – tak potraktowała tych co ją zdradzili i kolaborowali w czasie II Wojny. Kolaborantów PRL chroni wciąż jeszcze przed Polakami Okrągłostołowe Oszustwo, zamęt yetisyńskich mediów, którym otumaniono Lemingów. Sęk w tym że nikt nie chce być Lemingiem. Nawet jeśli ktoś jest Lemingiem Skrajnym oszukuje siebie, że nie uczestniczy w niczym złym dokąd widzi możliwość “nagrody” ze strony yetisyna. Yetisyn ma jednak już puste kieszenie i tylko bat. Czy Leming lubi być bity? Nie.

Yetisyńskie media, ewidentnie zaprzedane obcym, zaczynają umywać ręce od tej władzy.To jeden ze znaków. Nie chcę robić tutaj za analityka Białego Wywiadu dla Rządzących, więc nie napiszę wszystkiego co już widać, ani po czym to widać. Niech wystarczy, że widać. To nie żadne wróżby tylko jasna, ostra analiza faktów.

Przed Wolnymi Ludźmi droga jest jeszcze daleka, bo obydwa scenariusze na najbliższe lata zakładają zwycięstwo prawicy patriotyczno-narodowej lub liberalnej. Zwycięstwo większe (scenariusz 1) lub mniejsze (scenariusz 2). Zatem PIS 30 – 35%, a ON 10 -15% to scenariusz 1 (ON może zastąpić KNP Mikkego – jeśli ON się czymś zbłaźni). Byłoby głupotą ze strony Narodowców (lub KNP Mikkego) nie wystąpić w wyborach i oddać całe pole PISowi, podczas gdy mogą liczyć moim zdaniem na 10% w 2015.

Drugi scenariusz to jeszcze pewien “poślizg umysłowy” u części Skrajnych Lemingów i wynik w rodzaju: 30% PIS, 20% PO, 10% SLD, 10% PSL albo Palikociarnia, 5% ON (lub KNP). Nastąpi pat – to groźna sytuacja, bo skończy się kolejnym strajkiem generalnym i być może krwawymi epizodami.

Drugi scenariusz to sytuacja dalszego skutecznego medialnego otumanienia Lemingów, których ubywa jednak w takim tempie, że do końca tego roku poparcie dla PO sięgnie chyba już 20%. Prawdopodobieństwo w tej chwili scenariusza nr 1 = 60% , scenariusza nr 2 – 30%. Sytuacja zmienia się dynamicznie na niekorzyść Postkomuny (PO, PSL,SLD, Palikot i inne dziwaczne partie marginalne ufundowane przez WSI). Jeśli PO będzie w takim tempie popełniać głupstwa to już na wiosnę 2014 roku stanie się niezdolna do sprawowania władzy.

Dla zwykłych, normalnych ludzi, którzy chcą żyć w normalnym państwie, które stworzy im warunki podstawowe do pracy i posiadania rodziny – czyli do czegoś co jest NIEZBYWALNYM PRAWEM CZŁOWIEKA w Państwie, do czegoś z czego Państwo ma psi obowiązek się wywiązać wobec obywatela, z którego pracy czerpie korzyści (podatki), dla takich zwykłych ludzi, już te najbliższe wybory powinny stworzyć sytuację ROZWOJU – polepszanie się warunków życia i zakładania rodziny i dbałości o interesy Polski a nie obcych, Państwo już wtedy stanie się w miarę “normalne”, wolne od zdrajców i szpiegów pracujących jawnie dla obcych – od sługów neokolonializmu.

Dla Wolnych Ludzi będzie to jednak czas bardzo ciężkiej próby. Kiedy mówiłem o wyjątkowej roli Słowiańszczyzny w Wielkiej Zmianie miałem na myśli wiele elementów, o których w Sulistrowicach nie miałem czasu powiedzieć. Jednym z nich jest wprowadzenie w czyn rewolucji duchowej, która tutaj w Polsce się zaczyna, rewolucji nadającej nowy impuls Człowieczeństwu, Wolności i Równości, Człowieczeństwu zharmonizowanemu z Przyrodą i Matką Ziemią, Człowieczeństwu pojednanemu z Siłą Sprawczą Wszechświata/RzeczyIstności, Człowieczeństwu nieateistycznemu, pyszałkowatemu, małpiemu, szympansiemu – jakie prezentuje dzisiejszy człowiek w swojej większościowej masie, Człowieczeństwu opartemu o świadomość Naukową, ale nie “naukową” wąską, lecz o świadomość HOLISTYCZNĄ, łączącą wszystkie poziomy widzenia Świata. Ta część zadania, jakie przed nami stoi to “wojna światopoglądowa” – nieuniknione stracie z fałszywymi systemami filozoficznymi i religijnymi, z ateizmem, który jest co prawda bliski racjonalizmowi, ale zbyt ograniczony by dać prawdziwy impuls rozwoju prawdziwej nauce i prawdziwemu postępowi – jest zbyt przyziemny i ciemny, wręcz przeszły – XX wieczny, niepasujący do holistycznego widzenia świata.

Dokładnie tak będzie, dlatego konfrontacja ideologiczna o jakiej piszę nie będzie jakimś bojem na śmierć i życie, w którym poleje się krew (choć ofiar prawdziwych wykluczyć nie można – pojedynczych). To będzie walka o państwo wolne od ideologii religijnej i od jej dyktatu w jakiejkolwiek formie. O Państwo równo traktujące wszystkie wyznania – nawet te najmniejsze, które dzisiaj obrzuca się bezkarnie z katolickich ambon sekciarskim “błotem”. O Państwo które nie będzie mieć żadnych specjalnych “stosunków” z Watykanem, jako “wybranym jedynie słusznym” przedstawicielem Boga na Ziemi.

Myślę, że tę odpowiedź dla pani jak i pani pytanie powinienem opublikować tutaj jako osobny artykuł. I tak właśnie czynię.


https://bialczynski.pl/2013/07/22/manif ... 2013-2015/


https://bialczynski.pl/2017/11/20/czy-p ... more-77151





Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 22 lis 2017, 16:47

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 22 lis 2017, 21:20

Słuszna idea i warto ją krzewić ale to 590 nie do końca się sprawdza w spieraniu Polski.
Warto wiedzieć, ze taki kod będzie widniał na każdym produkcie wyprodukowanym w naszym kraju, bez względu na to czy wyprodukowała go typowo polska firma, czy zagraniczna mająca siedzibę/produkcję w Polsce.
W tym układzie dobrze byłoby jeszcze zapoznać się z producentami.
W którymś z tematów wkleiłem przykładowe marki polskie i obce.
Dla przykładu: Wedel nie jest już polską firmą, a na swoim kodzie posiada ten właśnie symbol- 590 - i kupując jego wyroby niestety nie wspieramy polskiej produkcji...
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 22 lis 2017, 22:08

Niestety taki kod nie oznacza że produkt jest Polski .Wiele marek kiedyś Polskich ,nie jest już Polskie . Animex -Morliny ( Chińskie ) Drobimex (Niemieckie ) ,Zimbo-Bell Polska ( Niemieckie )Balcerzak ( Niemieckie ) Tarczyński lubiane przez wszystkich wędliny też juz nie są w 100% polskie .Mogłabym tak wyliczac i miejsca by brakło. Trzeba wspierać regionalnych producentów ,małe firmy a nie te molochy . W moim regionie np. OSM SKAŁA ( nabiał ) podkrakowskie Liszki ,gdzie prawie cała wieś zajmuje się produkcją wędlin itd. Kiedyś były w Krakowie zakłady Miraculum które produkowało dobrej jakości kosmetyki ,ale juz niestety nie ma ,na tym miejscu wyrosło duże osiedle .Ech !!
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: Jancio » środa 22 lis 2017, 23:21

JA tylko uzupełnię. Po kodzie kreskowym niczego się nie dowiemy 3 pierwsze cyfry to kod kraju rejestracji podmiotu. następne to nr ewidencyjny podmiotu i konkretnego produktu. Istnieje taka możliwość ze np polski dystrybutor wkupi pule w siedzibie tego rejestru na towary produkowane w Chinach. Chińczycy mu nakleja jaki będzie chciał kod i po ptakach
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » środa 22 lis 2017, 23:53

Ech te kody. Kiedyś na opakowaniu po prostu pisano w jakim kraju wyprodukowano dany produkt np. "zdjełano w Polsze" :lol:
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 23 lis 2017, 06:33

z internetu...


Cytat: "Nienawidzę ludzi nikczemnych, bez względu na to, czy są Niemcami, Moskalami, czy moimi własnymi rodakami, a może najwięcej w ostatnim wypadku. Nienawidzę nauczycieli, którzy, mając z powołania swego obowiązek uczyć i wychowywać młodzież, znęcają się nad nią, zabijając jej siły fizyczne w zarodku, znieprawiają ją moralnie, powstrzymują lub wypaczają jej rozwój umysłowy. Nienawidzę sędziów, którzy miast czynić sprawiedliwość, nadużywają prawa do obrony tych lub innych interesów, do prześladowania politycznych przeciwników. Nienawidzę urzędników, którzy, będąc organami machiny państwowej, powinni ułatwiać organizację życia i przyczyniać się do jego postępu, a tymczasem pracują nad unicestwieniem najlepszych wysiłków, nad powstrzymywaniem a nawet cofnięciem życia w jego rozwoju. Nienawidzę duchownych, którzy postawieni dla podnoszenia ludu moralnie i zaopatrzeni w tym celu w tak potężne środki, jak konfesjonał i kazalnica, używają ich na rzecz bieżących interesów politycznych. Postępowanie ich wszystkich poczytuję w większej lub mniejszej mierze za taką samą zbrodnię, jaką byłby czyn lekarza, który wezwany do chorego, znalazłby w nim osobistego lub politycznego przeciwnika, daje mu zamiast lekarstwa – truciznę."





Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 23 lis 2017, 08:45

0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 24 lis 2017, 08:07

Thotal pisze:
czwartek 23 lis 2017, 06:33
z internetu...


Cytat: "Nienawidzę ludzi nikczemnych, bez względu na to, czy są Niemcami, Moskalami, czy moimi własnymi rodakami, a może najwięcej w ostatnim wypadku. Nienawidzę nauczycieli, którzy, mając z powołania swego obowiązek uczyć i wychowywać młodzież, znęcają się nad nią, zabijając jej siły fizyczne w zarodku, znieprawiają ją moralnie, powstrzymują lub wypaczają jej rozwój umysłowy. Nienawidzę sędziów, którzy miast czynić sprawiedliwość, nadużywają prawa do obrony tych lub innych interesów, do prześladowania politycznych przeciwników. Nienawidzę urzędników, którzy, będąc organami machiny państwowej, powinni ułatwiać organizację życia i przyczyniać się do jego postępu, a tymczasem pracują nad unicestwieniem najlepszych wysiłków, nad powstrzymywaniem a nawet cofnięciem życia w jego rozwoju. Nienawidzę duchownych, którzy postawieni dla podnoszenia ludu moralnie i zaopatrzeni w tym celu w tak potężne środki, jak konfesjonał i kazalnica, używają ich na rzecz bieżących interesów politycznych. Postępowanie ich wszystkich poczytuję w większej lub mniejszej mierze za taką samą zbrodnię, jaką byłby czyn lekarza, który wezwany do chorego, znalazłby w nim osobistego lub politycznego przeciwnika, daje mu zamiast lekarstwa – truciznę."





Pozdrawiam - Thotal :)
Thotuś ,proszę cię ,tytuł tematu "KOCHAM POLSKĘ " a ty tu z nienawiścią ;) ;)

Podoba mi się ten nasz ciemnoskóry polak . To jest prawdziwy patriota ! Ciekawa jestem co na to europosłowie ,którzy zdradzili Polskę w parlamencie UE .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 21 sty 2018, 12:57

troche przewrotnie, ale oni tez kochaja Polske: :?:
https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn2 ... 07953.html
neo.jpg
neo.jpg (45.82 KiB) Przejrzano 10448 razy
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 01 lut 2018, 13:28

Obrazek

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 01 lut 2018, 22:19

sandra pisze:Obrazek
Ja również kocham Polskę ale warto wiedzieć, że te liczba wcale nie oznacza, że kupujemy polskie produkty.
Ta liczba mów nam, że kupujemy produkty wyprodukowane w Polsce, a czy one są rzeczywiście polskie to juz duży znak zapytania.
Mamy na forum wątek, w którym to omówiono troszkę szerzej. ;)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Kocham Polskę

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 02 lut 2018, 10:20

..kiedyś nawet reklamowali-100% Polski sok pomarańczowy :D

http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowar ... aszyc.html
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ODPOWIEDZ