Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

PRAWO czy(li) sprawiedliwość w Polsce ?

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16958
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17174 razy
Otrzymał podziękowanie: 24256 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 23 lip 2017, 13:23

sandra pisze:Absurd. Reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce krytykują... niemieccy sędziowie. "To koniec państwa prawa"
http://wpolityce.pl/swiat/349890-absurd ... stwa-prawa
Mój komentarz; Jak wielu, pośród protestujących było takich , którzy wiedzą napewno przeciwko czemu protestują ?

to ja napisze tak: jedna strona medalu jest taka, ze:
Obrazek
ale druga taka, ze- to wszystko sa stare struktury poprzedniego system, a przede wszystkim ludzie,-
ktorzy sie tam "zasiedzieli"(na stale).

Schowali się
Po różnych mrocznych instytucjach -ucjach-ucjach-ucjach-ucjach-ucjach
Pożarła ich
Galopująca prostytucja -ucja-ucja-ucja-ucja-ucja

Gdzie są moi przyjaciele
Bojownicy z tamtych lat
Zawsze było ich niewielu
Teraz jestem sam


PS. a krytykuje nas nie tylko RFN, ale caly demokratyczny swiat. :P
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 23 lip 2017, 22:52

0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 24 lip 2017, 09:50

Biedny demagog. Cała opozycja przeciw niemu łącznie z Kukizem
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 24 lip 2017, 12:36

W całości podzielam pogląd prof.Dudka, który zacytuje;

"Jestem pozytywnie zaskoczony, że prezydent Duda zdecydował się na weta, bo podejrzewałem raczej inne działanie ze strony głowy państwa. Myślę, że jest to bardzo duże wydarzenie w polskim życiu politycznym, być może najważniejsze z tych, których byliśmy świadkami od 2015 roku"

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-pol ... ign=chrome

Bardzo ciekawi mnie jak zagorzali przeciwnicy PADa będą teraz kąsać ;)
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 24 lip 2017, 12:54

Zaskocze Cie ,ale i ja mogę się pod tym komentarzem podpisać. Może ma mały niedosyt bo uważam i trzecia ustawa o ustroju sadów jest kiepska, ale najważniejsze berło z reki ministra "Zero" wyjęte.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 24 lip 2017, 13:02

@Jancio, niczym mnie nie zaskoczysz.
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 24 lip 2017, 15:32

Roman Giertych: List do prezesa PiS po podwójnym wecie prezydenta
Szanowny Panie Prezesie! Przed chwilą dowiedziałem się o okropnej zdradzie, która spotkała Pana i pańską partię. Prezydent RP przyłączył się do puczu zdradzieckich mord i kanalii, które od tygodnia spacerowały w celu obalenia rządu tysiącletniej Polski. Wiem, że jak Pan już się obudzi, to nie będzie Pan miał dzisiaj dobrego dnia (nie zawsze jest ten dzień, w którym człowiek się dowiaduje, że jego zamach stanu się nie udał), ale od czego jest Pana wypróbowany przyjaciel, czyli ja. W takiej chwili potrzebuje Pan dobrej rady jak nigdy wcześniej.

Otóż moja rada jest prosta. Należy przeforsować ustawę o wygaszeniu funkcji Prezydenta! Oto jej projekt:

Art.1

REKLAMA

Urząd Prezydenta RP nie może być pełniony przez osobę, która w dniu wejścia w życie ustawy nie skończyła 50 roku życia.

Art. 2

W przypadku, gdy w dniu wejścia w życie ustawy urząd Prezydenta jest pełniony przez osobę niespełniającą kwalifikacji z art. 1, urząd Prezydenta podlega wygaszeniu.

Art. 3

Z chwilą wygaszenia funkcji Prezydenta RP funkcję tę pełni osoba wskazana przez prezesa partii, która ma największą liczbę posłów w Sejmie RP.

Art.4

Ustawa wchodzi w życie dzień przed podpisaniem jej przez Prezydenta lub osobę pełniącą tę funkcję zgodnie z art.3.

Genialne, co? Nie, nie, proszę się nie krępować ustawę napisałem panu za darmo. Do Pana należy tylko jej przeforsowanie.




Czyli przegłosowujemy ustawę (wcześniej Pani Przyłębska ogłosi, że jest ona konstytucyjna), a dzień przed terminem jej podpisania podpisuje ją wskazana przez Pana osoba (np. pani Basia, albo Błaszczak, albo Suski). Myślałem żeby zamiast osoby dać w ustawie istota, to wówczas mógłby podpisać kot, ale minister Szyszko mógłby być zły, gdyby zwierzę uzyskało jakieś prawa.
I w ten sposób ogłasza Pan odzyskanie urzędu Prezydenta, który wycofuje weto i Pana plan powsadzania wszystkich może się udać!
Pana wierny były wicepremier,
Roman Giertych

PS: Podczas ostatnich demonstracji ktoś mnie zapytał: ile grozi w Polsce za zamach stanu? Odpowiedziałem mu: nic. On mówi: jak to? Na to mu mówię: 15 lat grozi za próbę zamachu stanu, bo za zamach nie ma kto wymierzać kary. Coś chyba nie wyszło, co?

Bez komentarza bo zbyteczny :lol:
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Ramzes3
Posty: 705
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 93
Podziękował: 4935 razy
Otrzymał podziękowanie: 1583 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » poniedziałek 24 lip 2017, 23:49

sandra pisze:Bardzo ciekawi mnie jak zagorzali przeciwnicy PADa będą teraz kąsać ;)


To może zacytuję wypowiedź jakiegoś publicysty, którą dzisiaj przytoczono w TVN24: "... z powodu weta PIS już dzisiaj mógłby postawić Pana Prezydenta przed Trybunał Stanu za dotychczasowe podpisanie tych wszystkich ustaw sprzecznych z Konstytucją ..." :lol:
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 25 lip 2017, 00:50

https://www.youtube.com/watch?v=oFakxjbfus8

My tu gadu, gadu a Rademenes pazurki ostrzy...Coś jednak wisi w powietrzu ;)
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Jancio » wtorek 25 lip 2017, 09:17

Absolwenci studiów po praktyce w sądzie zostali ekspertami resortu Zbigniewa Ziobry. Jak wykryła Najwyższa Izba Kontroli, aż 13 z 22 ekspertów zatrudnionych w resorcie w ubiegłym roku nich nie spełniało wymogu co najmniej trzyletniego staz?u pracy, choć taki wymóg wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 2010 r. Żaden z nich nie został zatrudniony w ramach otwartego konkursu.
Umowy o prace? z ekspertami zawierał dyrektor generalny Radosław Płucisz, na wniosek dyrektorów odpowiednich biur i departamentów. Również on, na ich wniosek, przyznawał dodatki specjalne oraz zwalniał ze spełniania wymogu staz?u pracy. Jest to możliwe w uzasadnionych przypadkach, jednak przy zatrudnieniu trzech osób pisma o skróceniu wymogu stażu pracy nie zawierały żadnego uzasadnienia. Np. dwóch z trzech ekspertów zatrudnionych w Departamencie Legislacyjnym Ministerstwa Sprawiedliwości nie posiadało z?adnego staz?u pracy, a jedynie praktyki w kancelariach prawnych, sa?dach i prokuraturze.

Czy resort Ziobry miał prawo zatrudnić ekspertów bez konkursu? Nie.
Dopiero od 4 listopada 2016 r. obowiązuje „Instrukcja w sprawie zatrudniania pracowników niebe?da?cych członkami korpusu słuz?by cywilnej w Ministerstwie Sprawiedliwos?ci pozwalająca na zatrudnienie pracownika (w tym eksperta) w trybie »konkursowym« lub »bez konkursu – CV w zała?czeniu«".
NIK wykrył też, że wszystkim nowo zatrudnionym ekspertom przyznano premie w maksymalnej wysokos?ci (50 proc. umowy o pracę). Otrzymało je aż 15 ekspertów, choć przysługują one za wyjątkową sumienność i wykonywanie pracy. Problem w tym, że „spełnianie przesłanek do wypłaty comiesie?cznej premii nie było dokumentowane" – wytknął NIK. Minister sprawiedliwości wyjaśnił kontrolerom, że... „premia jest traktowana jako stały składnik wynagrodzenia okres?lony w umowie o prace?" i może być cofnięta, np. kiedy ekspert nie wywiązuje się z obowiązków lub przyjdzie do pracy pijany.
Poza premiami 14 ekspertów otrzymywało też dodatki specjalne, w tym siedmiu w kwotach powyz?ej 40 proc. wynagrodzenia. Przyznawano je za zadania nalez?a?ce do podstawowego zakresu czynnos?ci eksperta. Jak ujawnia NIK, „jednemu ekspertowi przyznano, na okres pie?ciu miesie?cy, dodatek specjalny w wysokos?ci 516 proc. podstawy wynagrodzenia".
W czterech przypadkach decyzja o przyznaniu dodatku nie zawierała uzasadnienia. W pozostałych dziesie?ciu przypadkach decyzja o przyznaniu dodatku była uzasadniona powierzeniem ekspertowi dodatkowych obowia?zków. Tu pojawiły się poważne nieprawidłowości, np. dodatek specjalny dla trzech ekspertów przyznano w dniu zawarcia umowy o prace?, dla innych trzech – jeszcze przed okres?leniem ich obowiązków. „Zakres czynnos?ci dwóch ekspertów, którym przyznano dodatek za wykonywanie dodatkowych obowia?zków, został okres?lony dopiero w trakcie kontroli NIK, siedem miesie?cy po zawarciu umowy o prace?" – ustalili kontrolerzy Izby.
Mimo zatrudnienia rzeszy ekspertów (koszt – ponad milion złotych), w tym aż czterech do promocji działań ministra i resortu, Zbigniew Ziobro dał umowę-zlecenie firmie piarowej na doradztwo za ponad 310 tys. zł. Zawarł też umowy na wykonywanie korekty stylistycznej wysta?pien? i prezentacji resortu sprawiedliwos?ci za kwote? 2750 zł miesie?cznie (ła?cznie blisko 20 tys. zł).
Poprosiliśmy resort o nazwiska ekspertów i odniesienie się do zarzutów NIK. Do chwili publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Za
I kto mu postawi zarzuty a potem osadzi. Pewnie suweren zmanipulowany przez firmę PR
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 25 lip 2017, 18:05

Albo ja czegoś nie zrozumiałam, albo Kękusiowi coś sie zwarło w synapsach...
Ciągle powtarza, że Ustawy trafiły do TK....., który je rozpatrzy bez uwag i zwróci Dudzie do podpisu na co będzie miał 7 dni i co musi zrobić.
Duda wyjdzie wówczas na obrońce demokracji (nie chcem ale muszem), a PIS jak to PIS i tak swoje załatwi....dwóch wygranych..
O czym on bredzi ? Zakochany w swoim głosie nie kontroluje treści...
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Jancio » wtorek 25 lip 2017, 18:13

Za wcześnie nagrał do głowy mu nie przyszło ze może być weto :lol:
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 25 lip 2017, 22:26

Popatrzmy tylko , kto łamie prawo...Ryba psuje sie od głowy..

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Jancio » środa 26 lip 2017, 08:31

Komentarz mocny w swoich epitetach jako żywo przypominający bolszewicka propagandę czasów słusznie minionych . Sam mówca wystawia sobie najlepsza etykietę.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 26 lip 2017, 10:13

Warto sie wsłuchać przede wszystkim w to co mówi...
Ci co znają jego wypowiedzi wiedzą, że ma "soczysty" język....
Pod tym adresem zanajdziemy więcej wypowiedzi p. Targalskiego
http://telewizjarepublika.pl/wyniki-wys ... 0&ie=UTF-8
Właśnie takich ludzi nam trzeba w mediach. Pamiętam, jakie wrażenie zrobiła na mnie jego książka "O dezinformacji komunistycznej", wydana pod pseudonimem Józef Darski - ona mi otworzyła oczy na prawdziwy sens przemian pod koniec lat 80.
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 27 lip 2017, 00:04

Lanie wody jak zwykle.
Pod płaszczykiem ładnych słówek, zgrabnie skomponowanych zdań i tak nie robią nic dla nas, Polaków, a jedynie ścielą sobie wygodne posłanko. ;)
A. Macierewicz wspomniał min. o "godnym wieku emerytalnym" - no rzesz twa mać - jeśli uważają, że podwyższenie tegoż przez ich "wrogów/PO" do 67 roku życia i ich (PiS'u) sprowadzenie do poprzedniej poprzeczki jest "godnym wiekiem emerytalnym" to niech ich szlag najjaśniejszy trafi!
Jak można być tak bezczelnym?!
To oczywiście jeden z niuansów ale jeśli już pieprzycie o takich zagadnieniach to wyjdźcie przed szereg i rzeczywwiście wprowadźcie takie pojęcie jak "GODNY WIEK EMERYTALNY" i ustanówcie go na rzeczywiście godnym poziomie - powiedzmy 50 lat.
Mamy wówczas, jako naród , jako przeciętny Kowalski dużo większą gwarancję, że po osiągnięciu tegoż "wieku" możemy nie tylko być godnymi emerytami ale i godnie pożyć na owej emeryturce, a nie jak statystyczny emeryt odejść z tego świata po dwóch, trzech moze po pół roku, a ZUS spije śmietankę z naszych składek, bo nam sił życiowych na jej wyssanie nie stało. Nie wspominając o rodzinie, która w biedzie nie tylko na pogrzeb nie ma ale i dalej w nędzy będzie żyła - NIE DOTYCZY PROMINENTÓW I WSZELKICH DUPOWŁAZÓW ELYT OGÓLNIE NAM PANUJĄŁCYCH.
Szlag niech was trafi raz na zawsze zawszańce popaprane. :lol:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Jancio » czwartek 27 lip 2017, 07:59

Pan Zbyszek właśnie wszystkim wyjaśnił na konferencji prasowej, że obecnie jest jeszcze gorzej niż w PRL-u. Chciał niewątpliwie podważyć wiarygodność p.Zofii Romaszewskiej, ale nawet nie zauważył, że jego wypowiedź równała się samodzielnemu zakopaniu się w piachu i jeszcze wołaniu, żeby przyłożyć ciężki kamień. Na cytat o tym, że niepożądane by było życie w kraju, w którym prokurator generalny może robić praktycznie co chce, pan Zbyszek odpowiedział z szerokim uśmiechem, że przecież prokurator generalny w PRL nie miał tak wielkich uprawnień jak on, a w dodatku nie był równocześnie ministrem sprawiedliwości. Pan Zbyszek uświadomił nam zatem, że kontrola nad prokuratorem generalnym była w PRL-u większa niż obecnie i nie miał on możliwości uprawiania aż takiej samowoli jak obecny. Można było odnieść wrażenie, że pan Zbyszek się tym chwali. O ile pamiętam z wykładów z neurofizjologii, to za utratę zdolności rozumienia sytuacji społecznych odpowiedzialne są uszkodzenia płatów czołowych mózgu. Na miejscu pana Zbyszka poszedłbym dyskretnie prześwietlić sobie to miejsce. A nuż coś jeszcze można dla niego zrobić?

Za

I niech mi nikt nie mówi, że to nie jest postęp ewolucyjny ;) :D
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Ramzes3
Posty: 705
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 93
Podziękował: 4935 razy
Otrzymał podziękowanie: 1583 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » czwartek 27 lip 2017, 23:50

abcd pisze:Lanie wody jak zwykle.
Pod płaszczykiem ładnych słówek, zgrabnie skomponowanych zdań i tak nie robią nic dla nas, Polaków, a jedynie ścielą sobie wygodne posłanko. ;)


Przecież dopiero co przyznali działaczom opozycji (tzn. sobie) po 400 zł miesięcznie do emerytury bez względu na uzyskiwany dochód!!! Głosowanie nad ustawą przebiegło prawie jednomyślnie oczywiście "za". Trudno nie przyznać, że naszych posłów nic tak nie łączy jak kasa :lol:
Wcześniej prawie taka sama jednomyślność (chyba poza Kukizem) zapanowała przy podwyższaniu posłom kwoty wolnej od podatku :lol:
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Jancio » piątek 28 lip 2017, 13:26

Ten to ma kręgosłup moralny. Dla stołka zrobi wszystko.
- Ja głosowałem za tą ustawą z pełną świadomością jej wad. Głosowałem, bo gdybym ja i moi posłowie zagłosowali przeciw, czy wstrzymali się, to by oznaczało koniec koalicji rządowej po takim głosowaniu. Po prostu wstałbym i podałbym się do dymisji - powiedział Gowin pytany w radiowej Trójce o głosowanie nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 28 lip 2017, 22:28

Stanisław Olsztyn pisze:Sądownictwo to struktura przestępcza!
20 lipca 2017

Obrazek

19 lipca 2017 r. Bogusław Owoc skomentował wydarzenia w Sejmie, w związku z reformą tzw. wymiaru sprawiedliwości. Po raz pierwszy publicznie przedstawił — dosyć szczegółowo — swój pomysł na uzdrowienie polskiego sądownictwa, które uważa za strukturę przestępczą. Opcja zerowa - to jedyny sposób by odciąć sędziów od przeszłości, i sprawić by przestali być cyniczni i bezkarni.

Wczoraj opublikowałem pierwszą część odpowiedzi jakiej udzielił mi Bogusław Owoc na pytanie: jaka jest Twoja prawda, refleksje po wczorajszych wydarzeniach w sądzie i Sejmie? To była robota na zlecenie — ten tytuł dobrze podsumowuje całą wczorajszą wypowiedź o wniosku dobromiejskiej policji, i poczynaniach olsztyńskich sędziów na rozprawie rodziny Kapelan.

Bogusław Owoc - skrót, całość wypowiedzi do obejrzenia:

i, którzy bronią tej całej patologii działają na szkodę państwa. To jest antypolska działalność. Mam nadzieję, że każdy za tą antypolską działalność będzie rozliczony. Oni straszą tych, co chcą zmienić, przywrócić praworządność.

Szczerze powiedziawszy PiS nie wie, jak do tej sprawy podejść. Już niedługo zostanie wdrożona opcja zerowa. Nie jakaś tam reforma, a opcja zerowa. Wszyscy są pozbawieni urzędów i są rozliczani. Mogę powiedzieć podstawowe elementy założenia tej opcji zerowej. Po raz pierwszy publicznie to powiem.

Będzie tak, że powstanie specjalny organ, który będzie się zajmował rachunkiem krzywd. Każdy sędzia, który dopuścił się przestępstwa, będzie płacił z własnej kieszeni zadośćuczynienie. Jak zabraknie to za każde 20 zł, jeden dzień odsiadki. Jeżeli ktoś dopuścił się jednokrotnego przestępstwa, 25% uposażenia w stanie spoczynku. Jeżeli dwukrotnego, 50% uposażenia. Jeżeli czterokrotnie złamał prawo, żadnego uposażenia nie ma! Nie płaci się mafii za to, że wykonuje swoją działalność! Trzeba w końcu przywrócić normalność.

Chodzi o system, a nie o ludzi. Młodzi sędziowie wychowani w systemie postkomunistycznym, są jeszcze bardziej cyniczni i bezkarni, niż ci, co orzekali w latach 80-tych. System ich tak ukształtował, tak ich przekonał do bezkarności, że mogą wszystko.

21 lat mi zajęło, żeby wykazać, że to jest struktura przestępcza. I w oparciu o to, że jest to struktura przestępcza, a nie jakichś tam pojedynczych tysiąc przypadków, to można przeprowadzić opcję zerową bez zmiany Konstytucji. Żeby wykazać, że to jest struktura przestępcza, trzeba poddać się tej obróbce, jakiej ja się poddałem.

Dlaczego jest to struktura przestępcza, i na czyje zlecenie zlecenie działa, ale o tym już
niebawem.


Ja jestem mielony przez tzw. wymiar sprawiedliwości dopiero trzy lata, ale mogę śmiało stwierdzić za Bogusławem Owocem, który ma 21-letnie doświadczenie w tym względzie, że nasze sądownictwo w obecnym kształcie to rzeczywiście struktura przestępcza. Czy opcja zerowa będzie panaceum na zastaną sytuację? Niestety, tutaj nie podzielam optymizmu Bogusława Owoca. Myślę, że opcja zerowa nie wejdzie w życie, ponieważ w najbliższych latach nie przewiduję wrzenia rewolucyjnego społeczeństwa, a tylko wtedy k
i złodzieje
— nie tylko z sądownictwa — mogliby zawisnąć na latarniach. Ja mam inny pomysł, ale o tym
może kiedyś :D


https://youtu.be/9sTPYa5Y0QI

Obrazek
źródło: Facebook

Dziękuję! To jesteś bardzo tępy i prosto pisząc — tak żebyś zrozumiał — jesteś chamem, który nie potrafi zrozumieć prostego tekstu :twisted: Twój umysł nie rozróżnia pojęcia “wykazać” od “stwierdzić” :D
http://www.kuprawdzie.pl/struktura-przestepcza/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Ramzes3
Posty: 705
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 93
Podziękował: 4935 razy
Otrzymał podziękowanie: 1583 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » piątek 28 lip 2017, 23:53

Przeczytałem dzisiaj na jednym z programów TV taka skrótową ale ciekawą informację: "Sąd Najwyższy Pakistanu zażądał (lub zarządził) odwołania Premiera z powodu przedstawienia mu zarzutów korupcyjnych" Pomyślałem sobie, że to normalna dyktatura żeby tak odwoływać taką personę i na dodatek jeszcze przed wyrokiem :lol:
A jak wyglądała by sytuacja z naszym Sądem Najwyższym gdyby nie veto Prezydenta?
W sumie to nawet nie Premier ale jej podwładny w osobie ministra rozmiłowanego we władzy absolutnej miałby pełnię władzy nad SN dzięki której bez żadnych przeszkód, z pominięciem jakichkolwiek zarzutów mógłby odwoływać czy też jak to ładnie nazwano "wygaszać kadencyjność" sędziów. I to chyba jest demokracja :o ale w tym temacie zdania są jak widać podzielone:

Dyktaturę już mamy”. Bp Pieronek jako dowód wskazuje zachowanie Kaczyńskiego

– To niewątpliwie przełom w prezydenturze pana Dudy. Nie bardzo wierzę, że to było ustawione – mówił na antenie TOK FM o zawetowaniu przez prezydenta ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa bp Tadeusz Pieronek.

Duchowny wskazał, że decyzja prezydenta była dla niego pozytywnym zaskoczeniem. – Wiele rzeczy w polityce się ustawia, ale to był cios dla partii i koalicji rządzącej. Spodziewaliśmy się, z bojaźnią, że te wszystkie zmiany w ustawodawstwie sądowniczym przejdą. I znajdziemy się w innych czasach – relacjonował.

Na pytanie o to, czy podziela obawy, że „zbliżamy się do dyktatury”, bp Pieronek odpowiedział: „Dyktaturę już mamy”. – (Kaczyński - red.) mówi, że bez żadnego trybu wchodzi na mównicę, będąc zwykłym posłem i nikt nie wyciąga żadnych konsekwencji. A innych posłów wyklucza się z obrad. Gdzie tu jest równość? A dyktatura polega na tym, że niszczy równość – wytłumaczył duchowny.

Biskup podkreślił, że oskarżenie o zabójstwo, jakie padło w Sejmie z ust Jarosława Kaczyńskiego wobec polityków opozycji, jest przestępstwem i powinno być ścigane z urzędu. – Jeśli tego nie będzie, to mamy obraz partii, którą nazwałbym Bezprawiem i Niesprawiedliwością, a nie Prawem i Sprawiedliwością – wskazał.
Cały artykuł na stronie: http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol ... id=SK2MDHP
1 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 29 lip 2017, 09:28

Na pytanie o to, czy podziela obawy, że „zbliżamy się do dyktatury”, bp Pieronek odpowiedział: „Dyktaturę już mamy”.


Ach mamy, mamy ją od 2000 lat bp. Pieronek zna ja doskonale bo jest jej wysoko postawionym przedstawicielem.. zatem co krytykuje????? Czego się obawia... ( nie znaczy to że jestem za zawetowana ustawą) śmieszy jednak wypowiedz naczelnego dyktatora w Polsce na temat krytyki dyktatury... :lol: :lol:


Obrazek
1 x


Miłość jest szczęściem!

Ramzes3
Posty: 705
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 93
Podziękował: 4935 razy
Otrzymał podziękowanie: 1583 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 30 lip 2017, 00:15

Jak się człowiek dostał "między wrony to musi krakać jak i ony" tylko tyle, że to jego "krakanie" chyba już od dłuższego czasu brzmi trochę inaczej jak pozostałej części "dyktatorów". Z wykształcenia jest chyba profesorem prawa i ta wypowiedź jest raczej prawną oceną nie tyle czegoś co kogoś. Jeżeli dobrze mi się wydaje to nie przepada za tymi, których poprzednie nazwiska niekoniecznie kończyły się jak te słowiańskie na "ski" :lol:
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 31 lip 2017, 09:41

NIe bardzo rozumiem co w nim ciekawego.Kolejny koleś z parciem na szkło powtarza dyrdymały pisowskiej propagandy. Łaskawca na urlopie ale na wniosek ludu przerwał go i nagrywa to jest żałosne
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: PRAWO czyli sprawiedliwość w Polsce

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 04 sie 2017, 16:00

Prof. Jerzy R. Nowak - Minął Tydzień - Zdrada Andrzeja Dudy

https://www.youtube.com/watch?v=7ArVlRnBUmk

Opublikowany 28 lip 2017

https://www.facebook.com/Polskie-Spra...
Prof. Jerzy R. Nowak - Minął Tydzień - Zdrada Andrzeja Dudy
0 x



ODPOWIEDZ