Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

REPRYWATYZACJA

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 24 sty 2017, 20:37

ruiny i to, czym dzisiaj jest WARSZAWA...

https://www.youtube.com/watch?v=ua_4QI5VH7s

https://www.youtube.com/watch?v=vTG6Au54kcs


Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 28 sty 2017, 10:38

Oczywiście oba filmiki już nie działają. :lol:

Nie wiem czy ten materiał nada się tu ale wklejam, jak zdecydujecie, ze powinien być gdzie indziej to proszę przenieść:

monitorpolski pisze:Emitery infradźwięków – tajna broń masonów
24 Lipiec 2010

Obrazek

...promienie śmierci w naszych domach?...

Od kilku lat toczy się wojna. Na całym świecie, podstępna, tajna wojna. Głównym celem są Stany Zjednoczone – największa oaza wolności w spacyfikowanym świecie.
Tylko te kraje są wolne, w których ludność ma prawo do posiadana broni i samoobrony. Wszystkie pozostale są już spacyfikowane. zauważmy, że główny otwarty atak sił globalistycznych idzie na państwa, w których obywatele mogą posiadać broń. Takim krajem był Irak, takim jest Afganistan. Oczywiście, nie jest to jedyny powód do ataku na te kraje, ale łatwy dostęp do broni dla zwykłego obywatela jest bardzo groźny dla ogólnoświatowej mafii. Taki kraj jak Polska jest dla nich łakomym i łatwym kąskiem. Nie dość, że nie mamy się czym bronić, to zniszczono nasze siły zbrojne, zmilitaryzowano policję i inne służby cywilne – o celu tych działań niedługo się już dowiemy.

Ale oprócz tych jawnych działań odbywa się wojna o nasze domy, majątki. Polacy muszą znaleźć się na ulicach, bądź też stać niewolnikami rasy panów. Służą temu przemyślane metody. Najważniejszą z nich jest terror sądowo – prokuratorski. Wykorzystanie wymiaru prawa dla celów gangsterów światowych. Coraz częściej się słyszy o eksmisjach, przejmowaniu nieruchomości w centrach dużych miast i nie tylko. Jak się temu bliżej przyjrzeć, to jest to zorganizowana akcja mająca na celu transfer majątku z rąk Polaków w ręce najeźdźców. Oni się jeszcze nie ujawnili, ale kilkaset tysięcy polskich dowodów osobistych jest już w ich rękach. Dostali je jeszcze za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, teraz czekają aż się pozwalniają z „polskiej chołoty” ich getta.
Aby ułatwić sobie zadanie sprowadzili do Polski swoją tajną broń – emitery infradźwięków. Wykańczają nimi osoby starsze, całe rodziny. W Warszawie już głośno mówi się o „promieniach śmierci” czy „rentgenie” – choć ludzie nie zdają sobie sprawy, że fale elektromagnetyczne o takich częstotliwościach trudno przenikają przez mury. Najskuteczniejsze są tu infradźwięki – fale dźwiękowe o dużej długości, które z łatwością przenikają przez wszystkie przeszkody. Najgroźniejsza dla ludzkiego zdrowia jest częstotliwość 7 herców. Zauważcie, że nic się nie mówi w mediach o broni infradźwiękowej, choć 20 lat temu było na ten temat sporo informacji. Jest blokada na informację, bowiem ta tajna broń jest stosowana na ludności cywilnej, a wiadomo w czyich rękach są media. A niskich fal dźwiękowych nie słychać, w ogóle bardzo trudno je wykryć, choć ich skutki są przerażające.

Zapytacie – skąd to wiem? Bowiem wykryłem, że taką broń zastosowano przeciwko mnie samemu. Miałem szczęście, że udało mi się ją wykryć – po prostu ją usłyszałem!
Było to kilka tygodni temu, źle się czułem od pewnego czasu, w nocy się budziłem z tętnem 120, długo nie mogłem potem zasnąć, przez co moja efektywność spadła chyba o połowę. Pewnej nocy, po przyłożeniu mocno głowy do poduszki, poza tętnem serca usłyszałem stłumiony jakby odległy dźwięk pracującej koparki. Częstotliwość tego dźwięku oceniłem na zbliżoną do 7 herców – czyli 7 stuknięć na sekundę. Nie wiem co spowodowało, że usłyszałem te dźwięki – i to tylko na jedno ucho, być może zatoki, w których infradźwięki spowodowały ruch płynów , a ten przetworzył się na dźwięki. Przyłożenie głowy do poduszki wytłumił wszystkie inne hałasy, więc mogłem to dość wyraźnie słyszeć. Od razu tu dodam, że nie były to dźwięki w mojej głowie, jak sugerowała mi rodzina. Słyszałem je tylko w moim mieszkaniu, z róźnym natężeniem w różnych pomieszczeniach. Od samego początku podejrzenie padło na infradźwięki, bowiem kiedyś interesowałem się elektroakustyką. Zapytałem o to znajoego fachowca w tej dziedzinie – potwierdził, że może to być nardzo groźne, szczególnie dla pracy serca. Serce próbuje nadgonić za tą częstotliwością (gdyż na skutek infradźwięków całe ciało drga), a wiadomo czym się to może skończyć. Na szczęście mam zdrowe serce i zadziałał system samobudzenia. Oprócz dźwięków zauważyłem też, że powietrze wokół mnie faluje. Przy wdychaniu szum powietrza nie był stały, jekby falował – z tą samą częstotliwością. Odkryłem też, że infradźwięki powodowały drganie szczęk. Przy lekkiej szparze między górną a dolną szczęką zęby wydawały dźwięk o
częstotliwości około 7 herców! Całkiem wyraźnie, nie sugerujcie się że wam też szczękają – co może być naturalnym drganiem mięśni. U mnie był to efekt bardzo wyraźny, a częstotliwość była identyczna z tą którą słyszałem przykładając ucho do poduszki.

Zacząłem więc informować znajomych o tym zjawisku – telefonicznie, emailami. W końcu najeźdźcy musieli zareagować, gdyż byłem bliski wykrycia miejsca gdzie zainstalowano urządzenie. Przeprowadzono na mnie ostatnią próbę – zwiększono natężenie. Tamtej nocy nie zapomnę. Dźwięki słyszałem wyraźnie już nie tylko na jedno ucho, niekoniecznie przykładając je do poduszki. W całym mieszkaniu dudniło, potwornie dudniło – takim dźwiękiem jakiego nawet nie można sobie wyobrazić. Ja po prostu słyszałem infradźwięki! Co więcej, mogłem zlokalizować skąd dochodziły. Urządzenie było prawdopodobnie zainstalowane na korytarzu, w skrzynce elektrycznej. Nie robiłem jednak z tego powodu rabanu, z uwagi na rodzinę i sąsiadów. Oczywiście, wiedziałem że nawet jeśli poinformuję policję to tylko mnie wyśmieją. Ograniczyłem się więc tylko do poinformowania moich znajomych o tym co odkryłem – także dziennikarzy na Zachodzie. Od tego dnia dźwięki ustąpiły, urządzenie prawdopodobnie zdemontowano. Nie mam obecnie większych problemów ze snem, sercem czy koncentracją.

Jeśli uważacie, że są to moje urojenia to proponuję zrobić wywiad środowiskowy, gdyż jestem pewien, że infradźwięki stosuje się powszechnie w walce z naszym narodem. Że obawy mieszkańców Warszawy i innych miast, że są niszczeni „promieniami śmierci” nie są bezpodstawne (zob: http://www.youtube.com/watch?v=FtNZti-MGNo ). Zresztą jedna z moich rozmówczyń przyznała, że ma te same problemy w swoim domu, a prowadzone są przeciw niej sprawy sądowe mające na celu zagrabienie wielomilionowego majątku. Kobieta się nie daje, ma dowody w ręku – całkiem więc logiczne jest, że mafia chce ją wykończyć na „serce”. Podobnie jak u mnie, miała wizytę ekipy „eletryków” kótrzy pod pozorem zmiany licznika mogli jej coś wmontować. W moim przypadku była to rzekoma ekipa z elektrowni, która sprawdzała „zgodność napięcia” z normami europejskimi, co jak potem stwierdziłem, jest kompletną bzdurą. Ekipę zastałem wracając do momu gdy zamykali skrzynkę elektryczną na korytarzu. Wówczas, a było to kilka miesięcy temu, nic nie podejrzewałem choć ich ubrania wydały mi się zbyt czyste, a twarze jakieś niesłowiańskie.

Rozejrzycie się wokół, naprawdę bądźcie uważni, bowiem to co się dzieje na świecie jest cholerną, bezprecedensową wojną z ludźmi – wojną prowadzoną przez grupę zdegenerowanych rasistów, którym udało się zagrabić już większość majątku świata.

Literatura:

1. Hałas infradźwiękowy http://www.ciop.pl/6541.html
2. Infrasound hazards for the environment and the ways of protection http://www.ktu.lt/ultra/journal/pdf_64_ ... -Guzas.pdf
3. Nexus – ciekawy artykuł w środku numeru http://www.scribd.com/doc/26925970/Nexus-14
4. Komentarze na forum Davida Icke http://davidicke.pl/forum/emitery-infra ... t3210.html
https://monitorpolski.wordpress.com/201 ... n-masonow/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 30 sty 2017, 20:07

0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 31 sty 2017, 12:31

Sędzia Rymar beneficjentem warszawskiej reprywatyzacji? "Fakt" ujawnia co i od kogo "odzyskał" sędzia Trybunału Konstytucyjnego
Obrazek
Dziennik „Fakt” donosi o kolejnym przypadku bulwersującej warszawskiej reprywatyzacji. Jej ofiarami padli użytkownicy garaży przy ul. Szarych Szeregów. A jednym z beneficjentów okazał się
sędzia Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Rymar.Jak informuje tabloid w latach 60. grupa mieszkańców stołecznej Woli wybudowała garaże na gruncie należącym do Skarbu Państwa. Zgodnie z ówczesnym prawem. Do początku lat 90. garaże były użytkowane na podstawie umowy najmu. Potem miasto zmieniło najem w dzierżawę. Obiecało też właścicielom garaży oddanie gruntów w wieczyste użytkowanie, gdy wyjaśni się ich sytuacja prawna. Ale sprawa nie została zakończona. Tymczasem w 2016 r. każdy właściciel garażu dostał z ratusza pismo informujące, że grunty wraz z budynkami zostały oddane w wieczyste użytkowanie
„spadkobiercom przedwojennych właścicieli”.
W kolejnych pismach kancelaria radcowska Pin Legal zażądała wydania gruntów i garaży w terminie 30 dni. Przy okazji okazało się, że w księdze wieczystej wśród nowych właścicieli gruntów figuruje nazwisko sędziego Rymara oraz jego dwóch córek.
W jaki sposób sędzia TK i jego rodzina dołączyli do grona spadkobierców? Dlaczego kancelaria tak długo ukrywała ten fakt?
— pyta gazeta. Przedsyawiciel kancelarii odmówił wyjaśnień. Nie odpowiedział również sędzia Rymar. Dziennikarze „Faktu” zapytali ekspertów o wartość terenu na Woli. „Dziesiątki milionów złotych pod eleganckie osiedle” – usłyszeli w odpowiedzi.

Ps.Stanisław Rymarbył jednym z wybranych przez Zgromadzenie Ogólne TK za czasów Rzeplińskiego, jako kandydat na nowego prezesa Trybunału.
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/32553 ... ytucyjnego
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 31 sty 2017, 23:58

Obrazek

Obrazek
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 02 lut 2017, 08:44

Bezsenna noc warszawskich prawników. Ziobro: Mam dla nich złą wiadomość


Przez ostatnie osiem lat zorganizowane grupy przestępcze przejęły w Warszawie setki kamienic, a prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz udaje, że była w tym czasie na Księżycu – mówi w rozmowie z "Super Expressem" Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Pytany o akcję CBA i pierwsze zatrzymania w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie, Ziobro podkreślił, że prokuratura prowadzi w tej sprawie intensywne śledztwo, a "powody do bezsenności" ma dużo więcej adwokatów niż zatrzymany w poniedziałek Robert N.

Minister sprawiedliwości tłumaczy w rozmowie z "SE", że powiązana ze zorganizowaną przestępczością jest "elita prawników". – To zawodowcy i profesjonaliści, którzy zacierają ślady i tak organizują swoją działalność, żeby trudno było im dowieść popełnienie przestępstwa. Ale mam dla nich złą wiadomość – dodał, podkreślając, że prokuratorzy badają obecnie przepływy pieniędzy z reprywatyzacji i będą chcieli je odzyskać.

Minister sprawiedliwości: Mafia w Warszawie

Zdaniem Ziobry, państwo powinno przejmować majątki przestępców. – (
) Wprowadzamy inne rozwiązania prawne, rozszerzoną konfiskatę majątkową wobec działania zorganizowanych grup przestępczych (
), aby można było przejmować to, co na drodze przestępstwa, krzywdy ludzkiej ci cwaniacy zdobyli – powiedział minister.

– Mafie zdarzają się wszędzie. Tylko one mogą działać swobodnie lub są ścigane i ogranicza się ich działalność. A przez osiem lat w Polsce pod rządami Donalda Tuska i całej tej ekipy, która mówiła, jak dba o interesy Polaków, przejmowano w Warszawie w ramach działania zorganizowanych grup przestępczych setki kamienic. I przyglądała się temu pani Gronkiewicz-Waltz, prezydent z PO – oświadczył Ziobro.


https://dorzeczy.pl/20794




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 02 lut 2017, 11:19

Thotal pisze:[b] Ale mam dla nich złą wiadomość – dodał, podkreślając, że prokuratorzy badają obecnie przepływy pieniędzy z reprywatyzacji i będą chcieli je odzyskać.

Gdy tak się stanie, to będzie wymierny efekt działań Prokuratury i zapowiedzi ministra.
Może to spowoduje , że stworzy sie szansa na odzyskanie zaufania społecznego do wymiaru sprawiedliwości ogólnie mówiąc.
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 02 lut 2017, 18:24

Zapowiedzi zapowiedziami, a życie pokaże jak będzie, a że kolesiostwo zawsze grało pierwsze skrzypce więc dla pokazu kilku kozłów ofiarnych przykładnie "ukarają" i dalej będą liczyli na poklask u ludu. :lol:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 03 lut 2017, 21:08

A teraz kto za tym stoi :lol: :

klubinteligencjipolskiej.pl pisze:LIST KOMISJI HELSIŃSKIEJ Z UDZIAŁEM SENATOR HILARY CLINTON DO PREMIERA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO
7 listopada 2016

Obrazek

Prezentujemy szokujący list Komisji Helsińskiej, z udziałem senator Hilary Clinton, do Premiera Jarosława Kaczyńskiego o restytucję majątku pożydowskiego przejętego przez władze polskie wskutek , jak piszą jego sygnatariusze - „bezprawnej konfiskaty własności w czasach Holocaustu i komunizmu” i wypłacenia odszkodowań dla „ofiar”.

W liście twierdzi się, że

nieruchomości były integralną częścią politycznych i religijnych prześladowań jakie ich spotkały”.
Sygnatariusze domagają się też rekompensat za mienie pożydowskie pozostawione na terenach Kresów Wschodnich przyłączonych do Związku Sowieckiego po II Wojnie światowej.

W związku z tym pismem Krzysztof Nowak Przewodniczący Komitetu Pomnika Ofiar Zbrodni Lasku Katyńskiego wystosował list do Komisji Helsińskiej
(całość poniżej) w którym m.in. nazwał tą „interwencję w wewnętrzne sprawy Polski – nieodpowiedzialnym działaniem”.

Na zakończenie Redakcja KIP przedstawia merytoryczne argumenty wobec:

* tego szokującego w swej wymowie Listu,
* bezprawności podejmowanych działań przez Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska i kolejnych premierów w zakresie zaspokajania po raz kolejny już zapłaconych odszkodowań;
* uzupełnienia do argumentacji Krzysztofa Nowaka w liście do Komisji Helsińskiej;

List Komisji Helsińskiej do Premiera Jarosława Kaczyńskiego spowodował, że polska część Władz RP zwróciła się do eksperta od spraw odszkodowań indemnizacyjnych z 12 Państwami Zachodu – dr Ryszarda Ślązaka
(aktualnie Członka Zarządu Stowarzyszenia Klub Inteligencji Polskiej) sporządzenie ekspertyzy na temat spłaconych roszczeń.

Redakcja KIP

———————————————–

Sz. Pan Jarosław Kaczyński

Premier Rzeczpospolitej Polskiej

Al. Ujazdowskie 1/3

00-583 Warszawa, Polska


Drogi Panie Premierze Kaczyński


Jak zapewne Panu wiadomo, członkowie tej Komisji od wielu lat uczestniczą w dialogu z przedstawicielami polskich władz na temat bezprawnej konfiskaty własności w czasach Holocaustu i komunizmu. Doceniamy wysiłki podjęte w celu rozwiązania tego skomplikowanego problemu w wielu krajach europejskich.

Zdajemy sobie sprawą, ze problemy te mogą być bardziej skomplikowane w Polsce niż w wielu innych krajach Europy Środkowej z powodów historycznych i rozumiemy ich kompleksowość oraz wrażliwość z nimi związana. Jednakże, upływ czasu nie zmniejsza ich złożoności lub trudności. Wręcz przeciwnie, zwłoka polskiego rządu powiększa jeszcze stopień niesprawiedliwości, szczególnie dla starszych ofiar oraz członków ich rodzin. W większości przypadków bezprawna konfiskata ich domów oraz innych Nieruchomości była integralną częścią politycznych i religijnych prześladowań jakie ich spotkały.

Z zadowoleniem przyjęliśmy Pańskie oświadczenie, że sprawy te będą uregulowane prawnie w 2007 r. Pańskie osobiste zaangażowanie zadecyduje o posunięciu tej sprawy do przodu, przywracając w pewnym stopniu sprawiedliwość dla ofiar prześladowań w przeszłości i pomoże Polsce zamknąć ten bolesny rozdział jej historii.

W związku ze spodziewaną akcją, chcielibyśmy przedłożyć Panu następujące zalecenia:

* Restytucja majątku powinna być głównym celem, szczególnie tam, gdzie znajduje się on obecnie w rękach władz lokalnych lub centralnych.
* Zastosowanie przepisów z 2005 r., dotyczących odszkodowań dla obywateli, których majątki, znajdujące się na wschód od Bugu, zostały skonfiskowane (chodzi o byłe ziemie polskie, które zostały po II wojnie światowej przyłączone do Związku Radzieckiego) w wysokości 20% wartości jest dużym krokiem naprzód, ale za tym powinno pójść dalsze uregulowanie spraw własności skonfiskowanej na terenie Polski. Z głęboką troską przyjmujemy wiadomości z prasy, że rekompensaty dla innych ofiar mogą być niższe niż 20%.
* Celem uregulowania przepisów prawnych dotyczących roszczeń majątkowych jest przywrócenie ofiarom przeszłych prześladowań pewnej sprawiedliwości. Należy zrobić wszystko, aby zminimalizować wymogi dotyczące skompletowania niezbędnych dokumentów, dla zgłoszenia roszczeń majątkowych, szczególnie świadectw śmierci ofiar Holocaustu byłych właścicieli.
* Jakkolwiek, wprowadzanie tego prawa może mieć miejsce na poziomie lokalnym, to jest niezwykle ważne, aby władze centralne odegrały główną rolę w kontroli właściwego wprowadzania tego prawa oraz zapewnić w tym celu odpowiednie środki.
* Na koniec, zgodnie z prawem międzynarodowym, zrabowane dzieła sztuki powinny być zwrócone ich poprzednim właścicielom a nie przechowywane jako „skarby narodowe.”

Panie Premierze, jeszcze raz wyrażamy swoja wdzięczność za Pańskie zaangażowanie w rozwiązaniu tego skomplikowanego problemu.


Z poważaniem

* Alcee L. Hastings, M.C., Chairman

* Benjamin L. Cardin, U.S.S., Co-Chairman

* Mike McIntyre, M.C., Commissioner

* Christopher J. Dodd, U.S.S., Commissioner

* Hilda L. Solis, M.C., Commissioner

* Hillary Rodham Clinton, U.S.S., Commissioner

* Joseph R. Pitts, M.C., Commissioner

* John F. Kerry, U.S.S., Commissioner

* Gordon H. Smith, U.S.S., Commissioner

Russell D. Feingold, U.S.S, Commissioner

( wytłuszczenia pochodzą od redakcji kip)

————————————————————

List do Komisji Helsińskiej

COMMISSION ON SECUIRTY AND COOPERATION IN EUROPE

234 Ford House Office Building

Washington, DC 20515-6460

Tel. 1-202-225-1901

Fax 1-202-226-4199

Clinton.senate.gov


W ciągu ostatnich lat mamy do czynienia z nieustannym fałszowaniem informacji dotyczących Polski w II wojnie światowej przez światowe media, podręczniki szkolne a nawet z oficjalna interwencja zagranicznych rządów w wewnętrzne sprawy Polski.

Mam w ręku list napisany przez Komisje d/s Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (tzw. Komisja Helsińska) do b. Premiera Jarosława Kaczyńskiego. List ten został podpisany przez Przewodniczącego Komisji Alcee L. Hastings oraz członków komitetu: Benjamina L. Cardin, Mike McIntyre, Christophera J. Dodd, Hilde L. Solis, Hillary Rodham Clinton, Josepha R. Pittsa, Johna Kerry, Gordona H. Smitha, i Russela D. Feingolda. Niektórzy z sygnatariuszy są prominentnymi członkami władz Stanów Zjednoczonych, senatorami a nawet kandydatami do stanowiska prezydenta USA.

W liście do Premiera Polski wyrażono zaniepokojenie z powodu opóźnienia wypłaty rekompensat oraz niesprawiedliwości, jaka spotyka ofiary prześladowań obywateli polskich z powodów religijnych i politycznych w czasach II wojny światowej oraz w okresie powojennym (1945-1989) zwanym era komunizmu. W liście tym zakłada się, ze w jakiś sposób Polska i jej rząd są odpowiedzialne za Holocaust w czasach nazizmu, jak również za zbrodnie komunizmu oraz konfiskatę prywatnej własności, należącej do obywateli polskich, przez władze komunistyczne. List ten wzywa obecny rząd polski do przeprowadzenia restytucji i do wypłacenia odpowiednich rekompensat dla „ofiar.”

Jako obywatel amerykański musze zgłosić swój sprzeciw wobec wyrażonym w Waszym liście zadaniom, aby Polska wypłaciła rekompensaty i restytucje ofiarom Holocaustu z czasów II wojny światowej oraz ofiarom reżimu komunistycznego w okresie powojennym.

Po pierwsze, największe moje zastrzeżenie budzi fakt, ze list ten został napisany przez obce ciało i reprezentuje jedynie stanowisko członków Komisji.

Po drugie, jest to próba obcej interwencji w wewnętrzne sprawy drugiego suwerennego i niezależnego państwa, jego rządu i obywateli, nawet jeżeli może również dotyczyć obywateli innych państw. Ta wewnętrzna sprawa Polski może być rozwiązana jedynie przez rząd polski, bez niepotrzebnej interwencji jakiejś „komisji,” niezależnie od tego jak ją nazwiemy.

Po trzecie, moje szczególne zastrzeżenie budzi fakt, ze jako senatorowie oraz byli lub obecni kandydaci na stanowisko prezydenta USA wtrącacie się w wewnętrzne sprawy Polski, nawet jeżeli nazywacie siebie „Komisją.” Nie jestem ani demokrata, ani republikaninem i nie mam zamiaru na Was głosować, nawet gdyby mi za to zapłacono.

Tym niemniej, trzeba zwrócić uwagę na pewne fakty, które zignorowaliście. Zapomnieliście, ze we wrześniu 1939 Polska została napadnięta przez Niemcy i Związek Radziecki oraz ze była okupowana przez te państwa w latach 1939-1945. W latach 1945-1989 w Polsce stacjonowały sowieckie wojska okupacyjne, a polskie władze komunistyczne wykonywały rozkazy Moskwy. Należy pamiętać, ze okres komunistycznej okupacji Polski był bezpośrednim rezultatem Konferencji w Jałcie i Poczdamie. Nasi zachodni alianci: USA, Wielka Brytania i Francja współuczestniczyli w podejmowaniu decyzji, które przypieczętowały los Polski na długie lata.

Dobrze znany jest fakt, że w tym czasie Polska i jej rząd były całkowicie uzależnione od Związku Radzieckiego, który otrzymywał finansowe i „moralne” wsparcie ze strony zachodnich aliantów. W tym okresie komunistyczny rząd Polski nie mógł uczynić kroku bez pozwolenia władz moskiewskich. Jeżeli wiec chcemy wskazać jakieś państwo lub jego władze, które są odpowiedzialne za przestępstwa tego okresu, to jest to rząd sowiecki oraz ci, którzy udzielili mu wsparcia. Wasza interwencja w wewnętrzne sprawy Polski jest nieodpowiedzialnym działaniem z waszej strony. Sugeruje, abyście usunęli omawiany list z Waszej strony internetowej oraz abyście przeprosili Polskę za niepotrzebna interwencje.

Oczekuje odpowiedzi na mój list.

Z poważaniem

Krzysztof Nowak

Przewodniczący Komitetu Pomnika Ofiar Zbrodni Lasku Katyńskiego

P.O.Box 1602

Cranford, NJ 07016

_________________________________-


Czy to jest dodatkowa kontrybucja ze skolonizowanej Polski i Polaków ?

W związku z powyższym bulwersującym listem grupy prywatnych osób z USA pod nazwą Komisji Helsińskiej, z udziałem senator Hilary Clinton oraz braku kategorycznej odmowy realizacji wnoszonych przez Komisję roszczeń przez Premiera Jarosława Kaczyńskiego, Premiera Donalda Tuska i kolejnych Premierów i ich Rządów, przedkładamy co następuje:

1. Polacy będący największymi ofiarami II Wojny Światowej, nie powinni wypłacać odszkodowań za żadne mienie, a szczególnie na terenach Ziem Zachodnich i Północnych oraz pozostawione Związkowi Radzieckiemu na Kresach Wschodnich. Natomiast Polsce należą się nie zapłacone odszkodowania, przede wszystkim od Agresora Niemieckiego, w drugiej kolejności od Agresora Sowieckiego i w trzeciej kolejności od tych sił politycznych i finansowych Zachodu, w tym USA, które tę wojnę zaplanowały, obie strony wojny finansowały i całość w trakcie jej trwania reżyserowały.

2. Ponadto Polsce należą się odszkodowania za:

* niedotrzymanie zobowiązań sojuszniczych we wrześniu 1939 r.,
* zdradę Polski – alianta państw zachodnich w Jałcie ,
* pokrywanie kosztów organizacji, wyposażenia i utrzymania Polskich Sił Zbrojnych, jako trzeciej siły zbrojnej na Zachodzie (Wojska Lądowe, Lotnictwo i Marynarka Wojenna) – walczących w obronie niepodległości Francji i W. Brytanii, a także biorących udział wyzwalaniu Europy spod niemieckiej dominacji.


Nikt nam nie podziękował i nie zaproszono Polaków nawet na Paradę Zwycięstwa w 1945 r.

3. Należy pamiętać, że okres komunistycznej okupacji Polski, jak pisze w Liście do Komisji Helsińskiej Krzysztof Nowak, był bezpośrednim rezultatem Konferencji w Jałcie i Poczdamie. Nasi zachodni alianci: USA, Wielka Brytania i Francja współuczestniczyli w podejmowaniu decyzji, które przypieczętowały los Polski na długie lata i przekazały władzę w PRL osobom pochodzenia żydowskiego i podporządkowanych im struktur. Zdominowany przez osoby pochodzenia żydowskiego Rząd komunistycznej Polski nie uczynił żadnego kroku w kierunku wypłaty należnych odszkodowań od Agresora Niemieckiego za największe zniszczenia w czasie II wojny światowej i ludobójstwo 1/3 obywateli polskich w granicach 1938 r., ( dane z Posiedzeń Trybunału Norymberskiego – które są najbliższe prawdy). Ale Rządy III RP, także zdominowane przez osoby potomków tych żydów, którzy terrorem i mordem rządziły Polską w okresie PRL, też nic nie uczyniły w tym zakresie, a więc nie różnią się od tamtych rządów.

4. Wybitnie szokujące są stwierdzenia tego listu, że: to polskie władze w Imieniu Państwa Polskiego i jego Obywateli ofiar II Wojny Światowej mają wypłacać odszkodowania, a nie Agresor Niemiecki za mienie skonfiskowane i zniszczone przez III Rzeszę Niemiecką w czasie wojny.

5. Członkowie tej Komisji, w części prominentni członkowie władz Stanów Zjednoczonych, jak również polski Premier, z pewnością wiedzieli o wypłaceniu po II wojnie światowej odszkodowań za mienie pożydowskie w ramach tzw. umów indemnizacyjnych z 12 państwami Zachodu, w tym USA. Łącznie te umowy odszkodowawcze objęły ponad 21,5 tysiąca nieruchomości w całym kraju, z czego około 90 % stanowiło mienie pożydowskie. W przypadku USA zapłacono odszkodowania za 10 500 nieruchomości. Pisma przypominające o tych umowach i wypłaconych odszkodowaniach otrzymywali Ministrowie: Sprawiedliwości i Finansów.


6.W ramach tych rekompensat, wypłacono odszkodowania za zniszczone mienie pożydowskie na Ziemiach Zachodnich i byłych Prus Wschodnich przejętych układami Poczdamskimi od agresora Niemieckiego. Odszkodowania te były jaskrawo bezprawne.

7.Kwestie umów indemnizacyjnych i wypłaconych odszkodowań udokumentował w swoich opracowaniach dość dokładnie dr Ryszard Ślązak. Na naszej stronie internetowej są jego opracowania na ten temat na linkach:

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... u-czesc-i/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... dowskie-3/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... kodowania/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... emieckich/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... kodowania/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... slazakiem/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/09/4626/

8. Interwencja Komisji Helsińskiej z USA w wewnętrzne sprawy Polski jest nie tylko nieodpowiedzialnym działaniem. Ale jest także kontynuacją wrogich działań przeciwko Polakom i państwu Polskiemu w imieniu tych struktur reprezentujących nację żydowską w USA, które doprowadziły do Holocaustu, ten Holocaust wspierały i czerpały w okresie II wojny Światowej oraz czerpią pokoleniowo do dnia dzisiejszego, z tego tytułu profity finansowe i prestiżowe. Dokumentują to treścią pisemnych wypowiedzi osoby pochodzenia żydowskiego, które przeżyły pobyt w niemieckich obozach śmierci, a które nie wysunęły żadnych zarzutów i roszczeń wobec Polski oraz jej Obywateli pochodzenia Polskiego.

9. Na zakończenie kadencji Parlamentu RP 2007 – 2011, na ostatnim posiedzeniu Sejmu przyjęto zapisy umożliwiające bezwzględne utajnienie wszystkich umów i porozumień Polski z Izraelem oraz innych umów i porozumień związanych tematycznie z niniejszym opracowaniem, w których zostały zawarte klauzule, że nie będą publikowane.


10. Z listu Komisji wynika, że Premier Jarosław Kaczyński zobowiązał się załatwić te sprawy do 2007 r. W związku z tym, stawiamy pytania do Jarosława Kaczyńskiego i obecnego Rządu RP, ponownie stworzonego przez Prawo i Sprawiedliwość:

1) Czy Żydzi byli obiektem – jak pisze Komisja – „politycznych i religijnych prześladowań jakie ich spotkały”, ze strony Polaków ? Czy Polacy byli obiektem prześladowań politycznych i religijnych ze strony Żydów oraz Żydów i Niemców w elitach władzy III Rzeszy Hitlera ?

2) Dlaczego i na jakich podstawach prawnych wyrażono zgodę wypłaty tych bezprawnych odszkodowań w tajemnicy przed Narodem Polskim, który jest suwerenem Rzeczpospolitej Polskiej ?

3)W jaki sposób Pan Jarosław Kaczyński i z jakich środków zrealizował swoje i swojego Brata Lecha Kaczyńskiego obietnice ponownej wypłaty odszkodowań za mienie pożydowskie w sytuacji, kiedy w okresie sprawowania funkcji Prezydenta Rzeczpospolitej przez Aleksandra Kwaśniewskiego, strona Żydowska zadowoliła się obietnicą, zresztą zrealizowaną, zwrotu majątku Gmin Żydowskich?

4) Na jakiej podstawie zastąpiono prawo dziedziczenia obowiązujące w Rzeczpospolitej Polskiej w stosunku do wszystkich spadkobierców wskazujących, kto ma prawo do dziedziczenia i prawo do spadku, znowelizowanymi na przełomie XX i XXI wieku zmianami religijnego prawa Żydowskiego w USA, umożliwiającego wysuwanie roszczeń dziedziczno-spadkowych do wielomilionowego stopnia pokrewieństwa, w przypadku osób pochodzenia żydowskiego, czyli i tym samym dotyczącego Pana osobiście ?

5) Jakie jeszcze Państwo na świecie uznało nadrzędność Żydowskiego prawa spadkowego w stosunku do Prawa Państwowego ?

6) Czy „zminimalizowanie wymogów dotyczących skompletowania niezbędnych dokumentów, dla zgłoszenia roszczeń majątkowych” zażądanych w liście Komisji, kontynuował po Premierze Jarosławie Kaczyńskim – kolejny Premier Donald Tusk zobowiązując się w podpisanych tajnych umowach z Izraelem w 2011 r. i wydając tajną dyrektywę w tej sprawie ?

7) Na jakiej podstawie prawnej stosuje się niepublikowane akty prawne zmieniające normy i ustalenia Kodeksowe oraz Konstytucyjne?

8) Czy szybki przyrost zadłużenia wewnętrznego w czasie obecnych Rządów PiS-u, większy niż w analogicznych okresach przyrost długu zrealizowany przez Rządy PO-PSL, jest efektem tych obietnic i tajnych umów ?

9) Czy chodzi tu o spłatę odszkodowań w wysokości 65 mld zł, czy 200 mld złotych, których ostatnio zaczęli domagać się Kongresmeni i Żydzi Amerykańscy ?

Ponadto

10) Czy zostały ustalone zobowiązania hipoteczne tych nieruchomości wobec polskich wierzycieli, Banków Polskich, Banków Wolnego Miasta Gdańska posiadających prawo działalności Bankowej na obszarze gospodarczym II RP, finansowanych przez linie Kredytowe Banków Rzeszy i innych, w wysokości najczęściej przekraczających ich wartość przed dniem 1 września 1939 roku ?

11) Żydzi rozpoczęli zaciągać pożyczki i kredyty w szczególności od marca 1938 tj. od momentu, kiedy stosunki II RP z III Rzeszą uległy gwałtownemu pogorszeniu, wskazujący na wybuch wojny pomiędzy tymi państwami. Właściciele tego mienia, w tym zwłaszcza osoby wartościowe dla narodu Żydowskiego, zaciągały pożyczki i kredyty pod zastaw hipoteczny i inny, posiadanego majątku, w celu pozyskania środków na urządzenie się w ramach realizowanego programu ewakuacji takich osób z terenów należących do II Rzeczpospolitej.

Jest to istotne, ponieważ Władze okupacyjne III Rzeszy po zajęciu terytorium Polski, rozpoczęły przejmowanie takich nieruchomości za zadłużenia, często przekraczające ich wartość, na własność III Rzeszy, bądź Wierzycieli. Tym samym Władze PRL nacjonalizowały mienie poniemieckie, zgodnie z postanowieniami Traktatu Poczdamskiego.

12) W 1992 potomkini Feliksa Dzierżyńskiego na spotkaniu politycznym jednej z utworzonych partii, której była członkiem, na pytanie dotyczące roszczeń żydowskich wobec Polski oświadczyła, że „zgodnie z Traktatem Polsko – Izraelskim ( z którego treścią była osobiście zapoznana), Państwo Izrael przejęło na siebie realizację wszystkich roszczeń cywilno-prawnych majątkowych Obywateli Polskich pochodzenia Żydowskiego z obszarów II RP i PRL i w związku z tym wysuwane roszczenia są bezzasadne.”


13) Stwierdzenie z ppkt. 12 jest to o tyle istotne, że podczas jednej z jubileuszowych uroczystości obchodów podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku ( na które nie zaproszono Kaczyńskiego ) z udziałem Premiera Donalda Tuska, przybył niezaproszony Prezydent Izraela, który rozpoczął rozliczać Premiera Tuska z tego, że dotychczas nie zostały zrealizowane roszczenia spadkobierców ofiar Holocaustu, do czego się Premier zobowiązywał. Na wyjaśnienie Premiera Tuska, że nie pozwala na to Prawo Polskie – usłyszał odpowiedź Prezydenta Izraela, że „to nie jest problem, bo to prawo odpowiednio w Sejmie zmienimy” !!!.
( źródło: prasa z tego okresu).

Domagamy się udzielenia odpowiedzi na te pytania Narodowi Polskiemu.

Na podsumowanie całego opracowania, należy zdecydowanie stwierdzić, że te nie kończące się roszczenia Żydowskie wobec Polski i Polaków – stawiają ich przed bezwzględną koniecznością napisania od nowa całej historii Polski, a w szczególności historii: politycznej, etnicznej i gospodarczej. Ta historia jest znacznie dłuższa niż sfałszowana 1000 letnia historia Polski. Na podstawie faktów historycznych, a nie jak dotychczas ideologii i hagady, konieczne jest wyliczenie: kto nadużył praw gościnności i wyrozumiałości wobec gości – rdzennych mieszkańców na terenach należących do Polski.

Redakcja KIP

PS. od Redakcji KIP: Jednocześnie zalecamy przeczytanie następujących powiązanych tematycznie tekstów na naszej stronie internetowej w podanej kolejności:

1) [url=RASIZM ANTYPOLONIZMU = Rewizjonizm, odwracanie ról i restytucje: kazus polsko – żydowski] RASIZM ANTYPOLONIZMU = Rewizjonizm, odwracanie ról i restytucje: kazus polsko – żydowski[/url]

2) GLOBALIZACJA – ŚWIAT NA ROZDROŻU http://www.youtube.com/watch?list=UUqCGGi7HtqbaTh5iLSwXjCw&feature=player_detailpage&v=UoYVVu0dMR8

3) Brutalna rzeczywistość? Czy iluzja „teorii spiskowych”? – nie tylko w USA i Polsce.

4) KOLONIALIZM = INTERNACJONALIZM = GLOBALIZM = NOWY PORZĄDEK ŚWIATA ? -decydująca faza końcowej rozgrywki ?

5) http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/uszkujnik-paradoksy-historii-tajna-historia-rosji-europy-i-swiata/

6) Geszeft wszechczasów, a plany ludobójstwa planetarnego

7) http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/film-ecoscience-plan-globalnej-eksterminacji-ujawniony/

8) KONIEC AMERYKAŃSKIEGO IMPERIUM ZŁA

9) Donald Trump – zwiastun odwrotu od totalnej globalizacji, przy pomocy USA jako imperialnego narzędzia ?

10) W imię „wybraństwa” i władzy nad światem
chcą go zniszczyć ?


11) Sejm przyjął, Rząd podpisał CETA i
Polska sprzedana z „inwentarzem” korporacjom ?


12) Protest przeciwko podpisaniu porozumienia CETA. Kryminalne i podstępne działania polskiego rządu.

13) Zastąpienie władzy rządów narodowych przez korporacje za pomocą CETA (TTIP, TISA) ze szkodą dla społeczeństw

14) http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/09/czy-celem-polskiej-polityki-zagranicznej-jest-powrot-do-granic-polskich-ustalonych-w-traktacie-wersalskim/

Wnikliwe przestudiowanie i przemyślenie zawartych treści zaoszczędzi czytania kilkudziesięciu tysięcy stron, w tym zwłaszcza gazetowej „sieczki”, gdzie ważna prawda ukryta jest w mieszance wielkich kłamstw z mało ważną prawdą, która służy jedynie uwiarygodnieniu wielkich kłamstw.

Ta możliwość oszczędza co najmniej kilku lat studiowania i przyśpiesza zrozumienie otaczającej rzeczywistości: polskiej i światowej, nierozłącznie powiązanych ze sobą. W rezultacie zmiany świadomości zmniejszamy dotkliwe dla każdego, a wręcz niebezpieczne skutki przedstawionych procesów, tym skuteczniej, im więcej ludzi uwolni się od iluzji obecnej rzeczywistości.

Więc trzeba czytać i analizować, analizować, analizować ( i drukować oraz upowszechniać dopóki czynny jest internet)
i wydobywać ważną prawdę na powierzchnię oraz
realizować według zasady australijskich Aborygenów: „Musisz stać się tą zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.”

Redakcja KIP

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... zynskiego/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 05 lut 2017, 11:24

Hanna Trochimiuk pisze:Pazerność komżastych
piątek, 3 lutego 2017

Obrazek

W feralnym na każdej płaszczyźnie roku 1989, wyszła w Polsce ciekawa Ustawa o stosunku państwa do kościoła, która otworzyła kościelnym wrota do ziemskiego raju, przepychu i bogactwa.

Państwo bowiem sprezentowało Kościołowi w Polsce majątek daleko przekraczający nawet wartość majątku w Watykanie. Oczywiście chodzi tu o przydział ziemi i nieruchomości, o wartości przekraczającej kilka miliardów złotych.

Kler ciągle nienasycony i pazerny z natury, od tamtej pory szczególnie prężnie zbija kolejne złote fortuny na ekskluzywnych kamienicach i działkach, co uplasowało ich na wygodnej płaszczyźnie najbogatszych właścicieli w Polsce. Oprócz czerpania olbrzymich zysków z wynajmu, są oni kastą uprzywilejowaną, jako, że nie obowiązują ich te same zasady kupna i wynajmu, co przeciętnego obywatela naszego kraju.

Kościelni bowiem zostali dodatkowo obdarowani przez Komisje Majątkowe, władze miast i województw wyjątkowymi przywilejami, ulgami i darowiznami, co znacznie przyspiesza pompowanie strumienia mamony do kiesy finansowego olbrzyma.

Tymczasem biedny, przeciętny Polak, który może się obejść tylko smaczkiem tego bogactwa i resztkami z pańskiego stołu, jest podstępem zwabiany do ich przybytków rozpusty, rozwiązłości i przepychu, czyli do ich kościołów-twierdz, w celu oddawania uwielbienia papieżowi, kościelnym i samemu Lucyferowi, no i przy okazji oczywiście rzuceniu na tacę niemałego grosza, bo przecież żaden grosz nie śmierdzi dla kościelnych, choć oni sami uczą swoich naiwnych wyznawców życia w pokorze, biedzie, bólu i cierpieniu dla odkupienia grzechów i dostąpienia zbawienia.

Najbardziej widoczny mroczny proceder kościelnych w zakresie zagarniania za bezcen olbrzymich połaci ziemi, jest widoczny w województwie krakowskim, w szczególności zaś w samym centrum sutannowego biznesu, czyli w Krakowie, który często jest określany mianem „małego Rzymu” lub „Świętogrodu”. To miasto jest najgęściej zaludnione księżmi i zakonnikami, jako, że właśnie tu skupiło się najwięcej przybytków „świętych” w postaci kościołów i zakonów. To istna dżungla i drugi, tym razem polski Watykan.

Krakowska kuria dysponuje terenami o powierzchni ponad 1000 ha, czyli 10 km 2, co jest obszarem 20 krotnie większym niż samo państwo-miasto Watykan.

Oczywiście, prawie wszystkie te lukratywne tereny położone są w centralnych dzielnicach miasta, coby zwiększyć atrakcyjność nieruchomości i działek oraz mieć większy dostęp do zbłąkanych, biednych i głodnych owieczek, których jedynym obowiązkiem wobec kościelnych jest powiększanie im dodatkowych zysków o datki z tacy.
Przyjrzyjmy się zatem jak nieposkromione są zapędy do pomnażania majątku tych głoszących „słowo Boże”.

Norbertanki żądają bagatela 25 mln złotych za 5 ha należnych im rzekomo z gruntów.
Proboszcz parafii Mariackiej wycenił „swoje” 20 hana wartość 50 mln złotych.
Tak proszę Państwa, takich właśnie sum żądają „właściciele” polskiej ziemi na wypadek przydzielenia im działki zamiennej w ramach gratyfikacji pieniężnej.
Tymczasem o wysokości kosztów odszkodowania decyduje i ustala ich wysokość Wspólna Komisja Przedstawicieli Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski na podstawie wewnętrznego protokółu, który został uroczyście podpisany 22 czerwca 2001 roku przez Longina Komołowskiego – byłego wiceprezesa Rady Ministrów i arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego.

Krakowski Kościół otrzymuje więc bezustannie lukratywne kamienice, w których mieszczą się sklepy, siedziby firm, lokale mieszkaniowe, domy opieki społecznej, szkoły państwowe, przedszkola i inne palcówki użyteczności publicznej.

Oprócz tego czerpie olbrzymie zyski z atrakcyjnych działek komercyjnych w samym centrum miasta, które przeznaczone są pod budownictwo, handel lub inwestycje komunikacyjne. Takie działki są doskonałą lokatą kapitału i można na nich zarabiać w dwojaki sposób. Można je bowiem od razu sprzedać z horrendalnym zyskiem, gdyż koszt zakupu czy wręcz wycyganienia w ramach rekompensaty przez komżastych tak atrakcyjnych terenów pod inwestycje, jest o niebo niższy od ceny zakupu jakiegokolwiek uczciwego inwestora. Takie działki można też wynająć za niebotyczne stawki, które notabene w Krakowie nie bez kozery są najwyższe.

Kler kopie sobie piłeczkę na zagarniętych boiskach, przechadza się po zagarniętych „watykańskich” ogrodach, parkach i lasach, a hierarchiczny twór watykański ukrywa swoje niebotyczne fortuny przed opinia publiczną. Czyżby się obawiali linczu ludu ciężko pracującego za głodowe pensyjki?

Tak wygląda zza kulis Drodzy Państwo ta pozorna rozdzielność między kościołem i państwem oraz ta medialna nagonka na kościół katolicki, że za naszymi plecami rząd rozdaje za bezcen majątki kościelnym przy wspólnym porozumieniu komisji rządu i episkopatu.

Dotarcie do tej smutnej prawdy i do dokumentów ją potwierdzających wcale nie było łatwe, ponieważ komżaści zdominowali polskie urzędy. Warto się zatem przyjrzeć na lukratywną działalność kleru i jego zapobiegliwość w gromadzeniu majątku kościelnego, które nasiliło się po 1989 roku.

Najbogatsza i najbardziej pazerna jest parafia Mariacka, która może poszczycić się nie lada zdolnościami biznesowymi. Posiada ona na Rynku Głównym w Krakowie kilka kamienic, w których mieszczą się ekskluzywny hotel Wita Stwosza, kawiarnia, sklepy i najbogatsze firmy. Jednak to jej nie wystarcza, gdyż od lat czyha na przejęcie bardzo lukratywnych terenów jakim sa Bronowice w Krakowie. Mega biznesmen, proboszcz, archiprezbiter, ks. Infułat Bronisław Fidelus ciągle nie daje za wygraną, aby włączyć do swojego „królestwa” te 21 ha w rozbudowującej się i przyszłościowej dzielnicy.

Trzy ogrody działkowe: „Złoty Róg”, „Piast” oraz „Widok”, a do tego tereny Zakładów Nasienniczych „Polan” i tereny miejskie, to wszystko „zacny” proboszcz wycenił sobie na 50 mln złotych i już znalazł sobie chętnych do wielkich przedsięwzięć.

Tymczasem sprawa przejęcia Bronowic czeka w Komisji Majątkowej, ale ksiądz Fidelus jest cierpliwy i potrafi czekać na „kurę znoszącą złote jajka”, gdyż odrzuca kolejne oferty zamiennych działek, licząc na wielką kasę lub zwrot w naturze, oczywiście w takiej naturze, która proboszcza usatysfakcjonuje.

Ksiądz biznesmen doszedł już nawet do porozumienia z Krakowskim Centrum Inwestycyjnym, które chce zbudować w Bronowiczach hotele albo centrum targowe. Oczywiście taka błahostka, jak pokrzywdzenie dotychczasowych użytkowników, czarno-komżastego w ogóle nie interesuje. Biznes is biznes. I nie ma pomiłuj. Pewnie myśli, że Pan Bóg im w dzieciach wynagrodzi.

Jezuici nieodłączne ramię kościoła katolickiego, specjalizujące się w sianiu dezinformacji i chaosu, pełne kłamstwa i dwulicowości, wypędzili ze swoich siedzib dwie kliniki: Toksykologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, tylko po to, aby stworzyć tam sobie nikomu niepotrzebną, własną szkołę tzw. Wyższą Szkolę Filozoficzno-Pedagogiczną „Ignatium”, kształcącą kolejne sztaby nierobów i zakłamańców oraz własne centrum wydawnicze, aby poprzez swoje publikacje zarażać ludzi chorymi rozważaniami nad Wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy oraz propagowaniem swoich mitologii.

Ciekawe interesy robią też w Krakowie Augustynianie. Zakon ten, który został skasowany w 1950 roku przez kardynała Sapiehę, wrócił na stare śmiecie za przyczyną i zgodą kardynała Macharskiego właśnie w 1989 roku. Ten gotycki klasztor przy ul. Św. Katarzyny był przed przejęciem przez Augustynian zamieszkały przez kilka rodzin, zaś w pozostałej części mieścił się tam Wydział Architektury Uniwersytetu Jagielońskiego. Teraz są tam wysłannicy Pana Boga, pobożni i prawi obywatele, którzy pod przykrywką zakonu, zapewne uprawiają tam magię oraz niecne i lubieżne czyny na nastolatkach i dzieciach. Nie od dziś bowiem wiadomo, że już pierwsze zakony były przykrywką dla takich właśnie praktyk.
Augustynianie oprócz tego już od kilku ładnych lat przejmują nowe komercyjne działki w Prokocimiu, po obu stronach ulicy Wielickiej. Od 1993 roku notorycznie otrzymują tereny wraz z zabudowaniami mieszkalnymi.

W majestacie prawa przejęli ono Dom Dziecka usytuowany w zespole pałacowym przy ul. Górników, Klub Sportowy „Kolejarz” i część Parku hrabiego Jerzmanowskiego.
Ci pazerni Augustynianie zagarnęli już kasę za działkę pod budowę kolejnego molocha Hipermarketu HIT, natomiast zrezygnowali chwilowo z prokocimskich szpitali, ale chyba w obawie przed linczem publicznym. W każdym razie temat przejęcia tych placówek stoi nadal otworem, a póki co walczą o przejęcie o tereny przyległe do szpitala. Ich apetyt na mamonę nie ma końca, a okoliczni mieszkańcy ciągle drżą o swój los.

Następnymi rekinami biznesu na rynku nieruchomości są krakowskie zakony męskie i żeńskie Norbertanek. Już w latach 90-tych zakon ten walczył o ziemię spod Kopca Kościuszki z radiem RMF, z którego to kopca rozgłośnia radiowa nadawała swoje audycje.
W 1991 roku Norbertanki otrzymały 9 ha nieruchomości w Krakowie Zwierzyńcu, które przedtem należały do Akademii Rolniczej. Rok później zakon ten otrzymał 6 działek na terenach Huty im. T. Sendzimira w Krakowie, o łącznej powierzchni 50 ha. Ale ciągle im mało i mało.

Obecnie sądzą się z gminą Kraków oraz Skarbem Państwa o 6 ha nieruchomości w Śródmieściu, na którym to terenie znajduje się Klub Sportowy Cracovia i hotel Orbisu. Czekają na wyrok w tej sprawie Sądu Apelacyjnego w Krakowie.
Zakon Norbertanek ma również w planach przejęcie rozbudowanego i odrestaurowanego gmachu nadleśnictwa w Zabierzowie(76 arów), a wiec biorą się już za lasy.
Teraz tak. Krakowska kuria w 1994 roku otrzymała w Witkowicach 50,9711 ha nieruchomości oraz 52 ha w tzw. węźle drogowym Opatkowice, co stanowi kilkanaście działek przy autostradzie.

Kuria krakowska wywaliła z kamienic przy ulicy Kanonicznej jej mieszkańców, aby założyć tam Muzeum Archidiecezji. Na razie kościelni w przypływie łaskawości zostawili w spokoju Uniwersytet Jagieloński i Teatr Kantora Cricot oraz Filharmonię Krakowską. Następna firma Kościelna „Caritas” przejęła kamienice z domami pomocy społecznej. W 1989 przejęła Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Radziwiłłowskiej, zaś w 1994 roku przejęła budynek przy ulicy Mikołajskiej 30.

W 1994 roku, w Śródmieściu, Caritas otrzymał kilka działek o łącznej powierzchni 3836 m2 przy ulicy Skawińskiej 4 i Krakowskiej 47.

W 2000 r. w Bronowicach księżom z Caritasu sprezentowano 12,7411 ha.
Największe społeczne protesty towarzyszyły przejęciu Domu Pomocy Społecznej. Dopiero po licznych listach otwartych oraz mediacjach różnych osobistości, udało się jedynie zastrzec, że Kościół nie może wyrzucić pensjonariuszy aż do 2014 r, w przeciwnym razie zrobiliby to natychmiast. Co ich obchodzi los wiernych. Dają biednym paczki ze słodzikami (aspartamem) dobrodzieje, ale że ludzie nie mają dachu nad głową, to ich już mało dosyć interesuje.

Następne nieroby i cwaniaki to Dominikanie, którzy tłuką niezły interes na kamienicach przy Siennej i Stolarskiej, ale wciąż poszerzają swoje horyzonty biznesowe. W 1993 r. na Pradniku Czerwonym otrzymali 6 ha nieruchomości, w 1997 roku – 9,5 ha w Nowej Hucie, a w 1999 r. ponad 20 ha na polach PGR Dziekanowice. Nie pogardzili także ogrodami działkowymi. Wciąż są nienasyceni.
Z kolei Urszulanki wygryzły Akademię Muzyczna i PWST. Od Komisji Majątkowej wyłudziły w latach 1996-1999 łącznie 82 ha na Pradniku Czerwonym i w okolicach Krzeszowic, a większość z tych terenów mają zamiar sprzedać pod osiedla mieszkaniowe, oczywiście za stosowna jak przystało na kościelnych kwotę.

Michaelici, którzy dostali ponad 50 ha w Pawlikowicach, zagarnęli swoją „katolicką” metodą dom pomocy społecznej. Po prostu przez ponad 3 lata zarzynali go takim czynszem, że padł. Za to w miejsce tej pomocy społecznej dobrodzieje otworzyli zakonny Dom Dziecka, chyba po to aby było świeże mięso do rytuałów satanistycznych oraz do orgii seksualnych z udziałem dzieci.

W kamienicy misjonarzy na ul. Floriańskiej mieści się McDonald’s, a na Placu Wszystkich Świętych misjonarska restauracja, gdzie stołują się krakowscy rajcy.

Misjonarze, choć zgarnęli kasę za szpital kolejowy przy ul. Lea 44, wyceniony w 1995 r. na 1,1 mln zl, ponad 20 ha lasów, pól i zabudowań mieszkalnych na dokładkę, teraz żądają jeszcze przed sądem przejęcia komercyjnych działek przy ul. Kawiory, w pobliżu miasteczka studenckiego.

Spór dotyczy także kamienic mieszkalnych przy ul. Czarnowiejskiej 101 i 103 oraz szkoły podstawowej. Roszczenia mnichów dotyczą dwóch największych uczelni krakowskich UJ i AGH.

Sąd zawiesił tymczasowo sprawę. Jak się okazuje, dotychczasowy proces toczył się wyjątkowo stronniczo na korzyść Kościoła.

Duże kontrowersje namnożyły się wokół Stowarzyszenia Miłosierdzia Wincentego a Paulo, jakaż piękna nazwa Stowarzyszenia. Szkoda tylko, że z miłosierdziem nie ma kompletnie nic wspólnego. Otóż Stowarzyszenie to przejęło gmach Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej przy ulicy Warszawskiej 5. Z toczącej się przed Komisją Majątkową sprawy, wynika, że na razie nie istnieje prawna zasadność przejęcia tego budynku przez Stowarzyszenie.

Następni biznesmeni w sutannach, Salwatorianie mają chrapkę na 2 ha w samym centrum miasta, przy ulicy Szlak 73a, gdzie mieści się Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji, a także Park Miejski Jalu Kurka. Ewentualnie w zamian żądają 5 mln złotych. Salwatorianie nie rozpatrują innych gruntów zamiennych, niż tych, które mieszczą się w centrum.

Szarytki długi czas walczyły o usunięcie mieszkańców przy ul Filipa 15, ale w końcu dopięły swojego celu, a przy okazji zagarnęły policyjny pensjonat w Krynicy.
Jak dobrze powodzi się klerowi w Krakowie mogą poświadczyć Córki Bożej Miłości. Po otrzymaniu ponad 40 ha nieruchomości, władze Krakowa szukają im dalszych terenów zamiennych za nieruchomości na Śląsku, w Jastrzębiu Zdroju – 3 ha, bo jak mówią mniszki : „lepiej dogadują się w świętym Krakowie”.

Większość nieruchomości przezorne zakonnice juz zbyły. Na pewno nie za przysłowiową złotówkę.

Teraz bierzemy na tapetę Bonifratrów. Zakon Ten przejął najstarszy w mieście szpital przy ul. Trynitarskiej i dostał ponad 30 ha w Mogilanach.

Z kolei Karmelici bosi „na Piasku” stali się właścicielami części jednego z najsłynniejszych traktów handlowych przy ul. Karmelickiej.

W Komisji Majątkowej zdarzało się wiele groteskowych sytuacji. Przykładowo ksiądz Janusz Bielański, proboszcz wawelskiej parafii, występował jednocześnie w imieniu własnej parafii oraz Kapituły Metropolitalnej, co dopiero po dłuższym czasie udało się ustalić przedstawicielom rządu i episkopatu.

Popyt na majątki za friko jest tak duży, że do tych samych nieruchomości startowała parafia Św. Krzyża i Matki Kościoła.

Kiedy przejętych kamienic nie zdążyło się wyremontować ani miasto ani sponsor, wówczas z pomocą przychodził Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa –SKOZK.
Co jest fascynującego, że w składzie tego Społecznego Komitetu Zabytków Krakowa, ulokowali się krakowscy hierarchowie z kardynałem Franciszkiem Macharskim na czele. Nie może więc dziwić, że prawie połowa pieniędzyz narodowego funduszu trafia do obiektów kościelnych.

Wiele uzyskanych tą drogą majątków zostało sprzedanych lub wydzierżawionych.
A powód jest prosty jak drut : zakonni i diecezjalni właściciele nie chcą tyrać na polu, tylko zarabiać pieniądze kosztem wiernych, na zasadzie: Tak nam dopomóż Bóg !
Oczywiście tego typu roszczenia i procesy nie dotyczą jedynie województwa krakowskiego. W całej Polsce toczy się ok. 120 procesów, w których przedstawiciele Kościoła i instytucji kościelnych domagają się nieruchomości albo odszkodowań sięgających setek milionów złotych.

Na początku lipca tego roku przed Sądem Okręgowym w Warszawie ruszył proces cywilny w jednej ze spraw, których nie zdążyła rozpatrzeć Komisja Majątkowa przed likwidacją w 2011 r. Sprawa dotyczy roszczeń Zakonu ks. Misjonarzy wobec Skarbu Państwa.
Pozew zakonu księży misjonarzy św. Wincentego a Paulo dotyczy ok. 4 ha nieruchomości w okolicach ulic: Krakowskie Przedmieście, Traugutta i Czackiego, czyli samego centrum stolicy. Teren ten jest dziś własnością Skarbu Państwa, a na jego części stoją m.in. budynki Ministerstwa Finansów i Uniwersytetu Warszawskiego.

Komisja Majątkowa od 1989 r. przekazała stronie kościelnej ponad 65,5 tys. ha i 143,5 mln zł rekompensat. Rozpoznała ponad 2,8 tys. wniosków. Decyzja o likwidacji Komisji wiązała się z wieloma nieprawidłowościami w jej działaniu. Po pierwsze nie weryfikowano wycen gruntów przedstawianych przez rzeczoznawców Kościoła, którzy znacznie je zaniżali. A po drugie od orzeczeń tychże Komisji, samorządom nie przysługiwały odwołania.
Na koniec króciutka opowieść jednego Internauty na temat dochodów „ludzi kościoła”:

„363 złotych kwartalnie !!! Dokładnie tyle płaci mój proboszcz dobrodziej, jako podatek od swoich dochodów. Ostatnio pewien uroczy wikary po cywilnemu tak mi zaimponował przy ruletce, że postanowiłem włożyć w to trochę wysiłku i dowiedzieć się jakie są źródła finansowania luksusowej konsumpcji części kleru.
Pałacyki, wille, „siostrzenice”, „siostrzeńcy”, nocne kluby, limuzyny, ekskluzywne kurorty, ostentacja w szastaniu pieniędzmi. Niemożliwe, żeby źródłem finansowania była tylko taca od zubożałego społeczeństwa.

No to skąd na to biorą ??? Trudny temat, ale na czasie, bo nie zauważyłem, żeby ktokolwiek porwał się na poważną próbę odpowiedzi na to pytanie. Powtarzają się tylko wpisy „opodatkować Kościół”. Spróbujmy zatem na spokojnie zmierzyć się z tym tematem.

1. Taca. To oczywiste. Bez tego elementu żadna msza święta nie jest dość święta, żeby ją warto było odprawić. Poza tym dla zapewnienia wiernym stosownej motywacji tradycyjne 5 przykazań kościelnych udoskonalono w ten sposób, że bogobojny katolik może już balangować kiedy chce, byleby dobrze dawał na tacę fachowcom.
2. Skarbony. Rozstawia się je w domach bożych tak gęsto, jak pewien ojciec dyrektor z Torunia podaje numer konta przez radio. Zastosowany pretekst nie ma znaczenia, bo i tak wszystko trafia do rąk proboszcza i tylko on wie, co się z tymi pieniędzmi dalej dzieje.
3. Zyski z wynajmowania nieruchomości. Po wejściu kleru do szkól państwowych zostało na przykład około 23 000 tak zwanych punktów katechetycznych. Dobrodzieje robią z tym co chcą. Mogą na przykład swoim lokalnym cywilnym kolaborantom z władz terenowych kazać organizować różnego rodzaju konferencje itd.”

--------------------------------------------------------------------------------------------

Autor: Hanna Trochimiuk o 20:26
http://boskaenergia.blogspot.com/2017/0 ... .html#more
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16953
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 02 mar 2017, 07:45

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 26 kwie 2017, 10:04

Obrazek
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 26 cze 2017, 11:14

Zeznaje pierwszy świadek i już szok! Teraz wiemy dlaczego tak bali się tej komisji
Obrazek
- Maciej Marcinkowski był częstym gościem w Urzędzie miasta stołecznego Warszawy; denerwował się gdy coś szło nie po jego myśli - zeznał dzisiaj przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji Krzysztof Śledziewski, b. urzędnik ratusza, pierwszy świadek przed komisją.
Potwierdził również, że w urzędzie wszyscy zdawali sobie sprawę, że reprywatyzacja idzie w złym kierunku.
- Działało kilka grup, które zrobiły z tego doskonały biznes - powiedział Śledziewski.
Będziemy uzupełniać informacje.
Według niego 90 proc. decyzji reprywatyzacyjnych było wydawanych dla prawowitych spadkobierców ludzi, którzy np. zginęli w Katyniu, represjonowanych, "ale była też grupa ludzi, która traktowała reprywatyzację biznesowo".
Jak mówił wiedzieli o tym wszyscy, którzy widzieli dokumenty.
- Pan Marcinkowski denerwował się, gdy coś szło nie po jego myśli - mówił Śledziewski.

Jak dodawał, Marcinkowski twierdził, że nie ma problemu, aby w razie potrzeby wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy zł dla prasy.
"Mówił, że gdyby chciał, to by został dyrektorem biura w mieście" - dodawał świadek konkludując, że "na pewno jego zachowanie w urzędzie było inne niż innych stron.

http://niezalezna.pl/101178-zeznaje-pie ... ej-komisji
Dla przypomnienia:
Kto to jest pan Marcinkowski, którego dzisiaj nazywa sie KUPCEM ROSZCZEŃ ?
Do 2015 r. Maciej Marcinkowski był też prezesem reaktywowanej przed dekadą przedwojennej spółki Monzap SA. W latach 30. ub. wieku zajmowała się produkcją zapałek. Jej oficjalna nazwa brzmiała wówczas Spółka Akcyjna do Eksploatacji Państwowego Monopolu Zapałczanego, w skrócie Monzap. Jeszcze w trakcie wojennej zawieruchy, w 1943 r., kupiła działkę na Dolnym Mokotowie. Dwa lata później na mocy dekretu Bieruta działka została znacjonalizowana. Dziś to bardzo atrakcyjny grunt: 20 hektarów przy skrzyżowaniu Sobieskiego i Idzikowskiego, z uchwalonym planem zagospodarowania, który dopuszcza zabudowę mieszkaniową. To przyciągnęło do niej biznesmenów specjalizujących się w skupowaniu roszczeń.

Spółkę przed dekadą wskrzesił mec. Andrzej Muszyński, wyspecjalizowany w reprywatyzacji prawnik świadczący swoje usługi m.in. Maciejowi Marcinkowskiemu. Uczynił to na podstawie dokumentów wystawionych przez notariusza publicznego z Karaibów. Później wycofał się ze sprawy. W Monzapie pozostał Maciej Marcinkowski. Spółka miała działać na rynku nieruchomości. Od kilku lat nie prowadzi jednak żadnej działalności. Nie odzyskała też cennej działki".
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 26 cze 2017, 14:54

Próba storpedowania Komisji Weryfikacyjnej przez ratusz i adwokata oszusta.
P. Jaki: "Koniec zabawy! Nie zamienię komisji w targ"

To będzie ostra walka i test na siłę państwa. Pierwszy dzień prac Komisji Weryfikacyjnej zamienił się w awanturę, gdy mecenas Macieja M. zarzucił komisji niekonstytucyjność i doprowadził do pyskówki. Na rozprawie przed komisją nie stawili się przedstawiciele ratusza, co także może wskazywać na próbę torpedowania jej prac. Pierwsze zeznania urzędników Hanny Gronkiewicz-Waltz, którzy zeznawali dziś przed komisją przyznali jednak, że przeniesienie renomowanego gimnazjum z ul. Twardej 10, by przekazać działkę zatrzymanemu w maju przez CBA, Maciejowi M.

Mój klient, nie tylko w rozumieniu prawa karnego jest osobą niewinną i nie naruszył porządku prawnego. Niezależnie od tego, w przekonaniu mocodawcy, jak i doświadczonych prawników, komisja działa wbrew zasadom konstytucji.(
) Funkcjonowanie komisji, kształt prawa jak, narusza zasadę trójpodziału władzy, okoliczności, które budzą wątpliwości co do rozstrzygnięć komisji.
– podnosili mecenasi Macieja M., którzy stwierdzili, że fakt osadzenia ich klienta w areszcie, uniemożliwia mu skuteczne występowanie przed komisją.
Przewodniczący Komisji Reprywatyzacyjnej spokojnym tonem przypominał, że komisja przekazała pełnomocnikom wszelkie akta, a sprawa konstytucyjności prac komisji została już dawno wyjaśniona.
Istnieje domniemanie konstytucyjności prac komisji. Komisja podjęła decyzje, że M. może składać niejawne zeznania. Podjęliśmy tę decyzję w głębokiego szacunku dla jego praw. Zrobiliśmy nawet więcej.
– tłumaczył Patryk Jaki.
Słowa przewodniczącego wywołały podejrzaną agresję pełnomocnika osadzonego w areszcie M. Mecenasi próbowali przekrzyczeń Patryka Jakiego, ale ten szybko uciął dyskusję, która paraliżowała początek prac komisji.
Nie pozwolę, by praca komisji była torpedowana przez wnioski formalne! Miał pan czas złożenia wniosków, będzie pan miał czas na złożenie wniosków. Upominam pana po raz pierwszy. Proszę mnie nie przekrzykiwać. Nie zamienię Komisji Weryfikacyjnej w komisję sejmową i targ!
– skutecznie zakończył awanturę Patryk Jaki.
Mecenasi M. nie poddawali się i złożyli wniosek o wyłączenie Patryka Jakiego z prac komisji. Na nic to się zdało.
Zaczyna pan uzasadnienia polityczne. Pozwoliłem panu uzasadnić wniosek. Sam wyłączę się z tego głosowania.
– podsumował Jaki, a wniosek o wyłączenie Jakiego upadł.
Sprawa Twardej 10 jest pierwszą, którą jutro zajmie się Komisja Weryfikacyjna. Jakie były kulisy tej szokującej sprawy?
Słynny handlarz roszczeniami reprywatyzacyjnymi Maciej M. przejął 10 proc. udział w tej nieruchomości od spadkobierców jednego z przedwojennych właścicieli tej nieruchomości. Dla reszty spadkobierców został wyznaczony kurator.
Sąd wyraził zgodę, by wycenić wartość roszczenia na kwotę 489 tys. złotych, za którą nie da się kupić nawet kawalerki w nowoczesnym wieżowcu, a co dopiero tak olbrzymi teren.
Sąd wydał tez zgodę na sprzedaż udziału Maksymilianowi M., który przekazał te prawa na ojca Macieja M. (Obaj zostali niedawno zatrzymani przez CBA na polecenie prokuratury. Maciej M. został tymczasowo aresztowany - red.)
– mówił niedawno Sebastian Kaleta, członek Komisji weryfikacyjnej.
Twarda 8/12 (dawny adres Twarda 10) to nieruchomość, z której - w wyniku decyzji reprywatyzacyjnej stołecznego ratusza z 2014 r. na rzecz „handlarza roszczeń” Macieja M. - decyzją władz miasta musiało się przenieść jedno z najlepszych stołecznych gimnazjów.
Maciej M. ma już prokuratorskie zarzuty w związku z tą m.in. reprywatyzacją; jest aresztowany. Według nieoficjalnych informacji PAP, komisja ma go przesłuchać we wrocławskim areszcie we wtorek, wraz z dwoma innymi osobami już aresztowanymi w tej sprawie. Na sali obecny jest pełnomocnik Macieja M. mec. Marek Gromelski. Jak powiedział PAP, będzie chciał zabrać głos w imieniu swego klienta.
WB.PAP

http://wpolityce.pl/polityka/345892-ner ... atyzacyjne
Pani Gronkowiec odważnie komentuje na Twitterze to co na Komisji, ponoć niekonstytucyjnej, ale ....się nie stawi.... ;)
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 26 cze 2017, 19:08

sandra pisze:Zeznaje pierwszy świadek i już szok! Teraz wiemy dlaczego tak bali się tej komisji

Masz racje szok jest wielki bo trybuni ludowi byli w komunizmie modni. Od wyjaśniania spaw z przekrętami jest prokuratura a od osadzania sady a nie politycy którzy z sadownictwa robią cyrk tylko dla swojego publisyty Plebs lubi igrzyska.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 26 cze 2017, 19:48

establiszmęt jest pokłosiem komunistycznej organizacji życia po 45, 89 itd
Tamto przejęcie władzy trwa nadal, żadne sądy i żadna prokuratura nie działa wbrew dobrze zorganizowanej wspólnocie politycznych interesów.
Ta polityka, to świetny INTERES, to korzystanie z niewolnictwa polaków za pomocą siły manipulacji!!!



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » poniedziałek 26 cze 2017, 21:38

Jestem jak najbardziej za wyjaśnieniem całego tego złodziejstwa. Jednak zastanawia mnie do czego to ma doprowadzić? Załóżmy że komisja wyjaśni te machlojki, do kogo wrócą te kamienice?
Coś mi podpowiada że do...żydów :?: :o ....po to ta cała szopka?
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: Jancio » wtorek 27 cze 2017, 15:19

Basia7 pisze:Coś mi podpowiada że do...żydów :?: :o ....po to ta cała szopka?

Powinny trafić do prawowitych właścicieli. W tej reprywatyzaji to problem polegał na tym ze że prawowici właściciele wymarli a objawiali się nowi. Komisja reprywatyzacji tego nie dokona, bo jej celem sa igrzyska i promocja własna posłów.

Thotal pisze:Ta polityka, to świetny INTERES, to korzystanie z niewolnictwa polaków za pomocą siły manipulacji!!!



Pozdrawiam - Thotal :)

Drogi patrioto miej więcej szacunku do swoich rodaków którzy mogą mieć inne spojrzenie na życie, niekoniecznie będący zmanipulowanymi. Gdybyś tego nie wiedział to od czasów zamierzchłych pieniądz rządzi światem. Czy ci się to podoba czy nie i tego nie zmienisz żebyś nie wiem jak się prężył. Podobnie jest z niewolnictwem. Zawsze biedny pracował u bogatego i był wykorzystywany. Wszyscy nie mogą być bogaci bo kto by u nich pracował skoro ciapatych nie chcemy.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 27 cze 2017, 16:57

Ciapci nie chcą pracować, a chcą socjalu.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 27 cze 2017, 17:51

Pieniądz nie rządzi światem, ŚWIATEM RZĄDZI LICHWA!!!

Jak @Jancio jeszcze tego nie dostrzegł, to prawdopodobnie jest w tym samym szeregu otumanionych Polaków, którzy wierzą we własną wolność ;)




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » wtorek 27 cze 2017, 21:10

"Jancio"
Powinny trafić do prawowitych właścicieli. W tej reprywatyzaji to problem polegał na tym ze że prawowici właściciele wymarli a objawiali się nowi.


Skoro właściciele wymarli a, Warszawę odbudował z gruzów NARÓD to co zrobią z ewentualnymi odzyskanymi kamienicami?
o tych planach cicho sza...
1 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 27 cze 2017, 22:01

Co by nie powiedzieć, to prawda w tym wypadku jak i w wielu innych sprawach pozostaje jedna; "wystarczy nie kraść"....
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 27 cze 2017, 22:23

A kradną wszyscy u "sterów" bez względu na opcję.
Jedni czynią to faktycznie inni pomagając im odpowiednio dostosowując do tego prawo,,, i interes się kręci.
A otumaniony lud im przyklaskuje bo wszak to "dobra zmiana". ;) :lol: :evil: :oops:

Obrazek
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 27 cze 2017, 23:15

Ja jestem ten plebs i "otumaniony lud" i nikomu nie przyklaskuję ani też nie potrzebuję igrzysk o których @jancio prawi z pewną wyższością jakoby on wiedział więcej.... i nie dał sie omamić, bo...(tutaj spekuluję)....chleba ma tak dużo, że igrzyska mu nie potrzebne, bo sam je sobie zapewni ;)
Jestem wychowana w szacunku do cudzej własności i dla mnie "wystarczy nie kraść" oznacza dokładnie to co znaczy, bez relatywizowania tej sprawy na tysiąc i jeden sposobów i mówić, że kradną wszyscy u sterów...
Co to znaczy "wszyscy" ?
Fakty są jak ten koń, którego każdy może zobaczyć byle tylko chciał.
Tak byle chciał, a nie widział jedynie spisków, zemsty czy jeszcze innych niecnych zamiarów tej reżimowej władzy.
Przecież nie została ona wybrana przez tych, którzy mieli do tego prawo, a przez jakichś niedouków i moherowców. Jakim prawem ;)
Zakładam, że każdy z nas ma bagaż doświadczeń życiowych i potrafi sam, poprostu zupełnie samodzielnie wyrobić sobie zdanie na temat złodziejstwa, a nie przy udziale TVN24 czy TVPINFO.
Po co komisja weryfikacyjna ?
Dla mnie po to, abym mogła zobaczyć mechanizm rodzenia się grabieży i bezprawia....bezczelności i buty całej tej wspaniałej klasy, elity naszego społeczeństwa dzięki której mogło być to możliwe. Czyli korporacji prawniczej i grupy cwaniaków.
0 x



Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 899
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1085 razy

Re: REPRYWATYZACJA

Nieprzeczytany post autor: Jancio » środa 28 cze 2017, 11:38

sandra pisze:Ja jestem ten plebs i "otumaniony lud" i nikomu nie przyklaskuję ani też nie potrzebuję igrzysk o których @jancio prawi z pewną wyższością jakoby on wiedział więcej.... i nie dał sie omamić, bo...(tutaj spekuluję)....chleba ma tak dużo, że igrzyska mu nie potrzebne, bo sam je sobie zapewni ;)

Po co komisja weryfikacyjna ?
Dla mnie po to, abym mogła zobaczyć mechanizm rodzenia się grabieży i bezprawia....bezczelności i buty całej tej wspaniałej klasy, elity naszego społeczeństwa dzięki której mogło być to możliwe. Czyli korporacji prawniczej i grupy cwaniaków.

Wybacz jeśli moje wypowiedzi Cie dołują nie jest to moim zamiarem. Nie potrafię tylko zrozumieć naiwności ludzkiej pomimo jak piszesz bagażu doświadczeń. Żadna komisja sejmowa niczego nie wyjaśniła poza reklama poszczególnych posłów w niej zasiadających. Pierwsza komisja Rewina pokazała jak łatwo można wypromować nikomu nie znanego polityka przed TV inne to też potwierdziły. Nikt mnie nie przekona że komisje maja cokolwiek wyjaśnić kiedy w zależności o wyniku wyborów raz jedna a raz druga opcja ma w niej większość. O ile wcześniejsze miały jeszcze jakiej pozory pluralizmu to obecne przy bezwzględnej większości posłów PIS(5:4) są jedynie dowodem cynizmu polityków. Tak znienawidzone korporacje prawnicze wykorzystują wyłącznie prawo, które uchwalają ci sami politycy, później ubierając się w piórka trybunów ludowych. Swoja ignorancje i nieudolność zrzucając na innych ( korporacje). Gdybyś dalej nie rozumiała to komisje mają grillować opozycje do czasu wyborów. Bo rządzący nie zgodzą się powołanie komisji przeciw sobie mając większość w Sejmie i przykład komisji Rewina.
Zakładam, że każdy z nas ma bagaż doświadczeń życiowych i potrafi sam, poprostu zupełnie samodzielnie wyrobić sobie zdanie na temat złodziejstwa, a nie przy udziale TVN24 czy TVPINFO.

Tu się zgadzamy. Jest tylko jedno ale. Oba te programy pomagają nam w podjęciu tej decyzji ;)
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

ODPOWIEDZ