Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Polska Kuwejtem Europy.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 17 paź 2016, 09:53

mkatana pisze:Polska Kuwejtem Europy? Zobacz o jakie złoża toczy się III wojna światowa.
wtorek, 19 maja 2015

Dlaczego sprzedaje się wszystko obcokrajowcom w Polsce, dlaczego wygania się miliony Polaków z Polski? Chodzi o wynarodowienie terenów w Europie które są bogatsze niż Kuwejt. Po zniszczeniu naszego narodu nastąpi eksploatacja i korzystanie z bogactw osób zamieszkałych poza granicami kraju.

Obrazek

Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy. Oczywiście na nasze bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom jest wielu chętnych. Dla przykładu Niemcy w swojej konstytucji nadal uznają granice sprzed 1937 roku. Oszustwem rządów warszawskich jest wmawianie Polakom, że Niemcy uznały naszą granicę zachodnią.

Nic tak nie pokazuje niewyobrażalnej podłości rządów „warszawskich” przez ostatnie 25 lat, ich świadomego antypolskiego charakteru, świadomej eksterminacji i zmuszania do emigracji naszego narodu jak sprawa zatajanych niezwykłych bogactw Polski.

O tych złożach, które kryje Polska Ziemia, pisał w 2009 roku w książce Pola Laska Alef Stern. Już wtedy wskazywał, że całą wojna o Polskę toczy się właśnie o te złoża, o posag, który jest ukryty w ziemi.

Zatem nie należy dziwić się temu co dzieje się na europejskiej i międzynarodowej scenie politycznej. Dziwi jednak fakt, że polskie elity są tak ograniczone i krótkowzroczne, że nie mają pojęcia o tych bogactwach i sprzedają Polskę za garść nędznych srebrników.
Nic tak precyzyjnie nie pokazuje gorliwego służenia obcym interesom, a zarazem bezprzykładnej głupoty rządów warszawskich przez ostatnie 25 lat jak sprawa ukrywanych przed narodem bogactw naturalnych naszego kraju. Przez zaprzedanie i głupotę rządzących jest blokowany szybki rozwoju Polski i dobrobyt całego społeczeństwa w tym naszych “elit”.

Poniższe zestawienie opracował mgr inż. Andrzej Łodziński – nasz Komandor pełnomocnik na Polskę. Powstało ono w oparciu o powszechnie dostępne dane geologiczne. Można sprawdzić poprzez Internet podane tu liczby!

Obrazek

Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich)

Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);
Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 $ (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 $ (bilion $).
W USA Mówimy trylion dolarów, bowiem Anglosasi na miliard mówią bilion.
Rzecz w tym, że prócz 50 milionów ton tytanu złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki tzw. metali ziem rzadkich. Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.

Złoża molibdenu, wolframu, miedzi pod Myszkowem (Jura Krakowsko-Częstochowska). Obok tych metali zawsze występuje złoto, srebro i selen

Zasobność – 726 000 000 ton rudy (726 milionów ton);
Wartość samego tylko molibdenu – 14 520 000 000 $ (14,52 mld $).

Złoża niklu pod Ząbkowicami Śląski. Obok niklu w złożach występuje złoto i platynowce

Zasobność – 14 000 000 ton rudy (14 mln ton);
Wartość tylko niklu około 4 000 000 000 $ (4,00 mld $).

Złoża wysokiej jakości węgla kamiennego na Lubelszczyźnie. Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem

Zasobność – 40 000 000 000 ton (40 mld ton);
Wartość – 4 800 000 000 000 $ (4 800 mld $ = 4,8 biliona $).

Złoża węgla brunatnego pod Legnicą

Zasobność – 15 000 000 000 ton (15 mld ton);
Wartość – 87 000 000 000 $ (87,00 mld $).

łoża złota w różnych lokalizacjach głównie na terenie Dolnego Śląska

Zasobność – 350 ton kruszcu;
Wartość – 14 000 000 000 (14,00 mld $).

Złoża miedzi i złota w rejonie Bytomia Odrzańskiego

Zasobność:
Miedź – 8 000 000 ton metalu (8 mln ton)
Złoto – 100 ton kruszcu
Wartość razem około 62 500 000 000 $ (62,50 mld $).

Konwencjonalne (nie łupkowe) złoża gazu ziemnego, lokalizacja Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Podkarpacie

Zasobność – 1,7 bln m3
Wartość – 510 000 000 000 $ (510 mld $)

RAZEM (podsumowując tylko wartość tytanu ze złoża pod Suwałkami) 5 847 020 000 000 $ (5 847,02 mld $ = 5,847 biliona / w USA 5,847 tryliona $)

Jednak to wcale nie wszystko!!!


Ropa, która płynie do Polski rurociągiem „Przyjaźń” jest wydobywana z głębokości około 7km w Tatarstanie, około 1000 km na wschód od Moskwy. Surowiec ten nie jest najwyższej jakości ponieważ jest silnie zasiarczony. Przedstawione powyżej dane pochodzą głównie z raportu z 15 letniego programu poszukiwań geologicznych, jaki zainicjował Edward Gierek w 1971 roku. Prace nad raportem ukończono w 1985 roku. Jednak w raporcie wykazano tylko złoża do głębokości 4km. Sowieci zakazali władzom PRL wiercić głębiej niż 4km! Dlaczego? Czyżby pod naszymi stopami znajdowały się szczególnie ważne złoża?

Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km – Polska zachodnia i północna i 7 km – Polska południowo-wschodnia. Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton, co daje 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!! Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa. Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi – 300 163,5 mld $, czyli 300,1635 biliona $ (w USA 300,1635 trylionów $).

Obrazek

Pod całą Polską znajduje się „gąbka” nasączona największą ilością Ropy i Gazu – to z ich części Norwegia, Arabia Saudyjska, Iran, Irak, Kuwejt czerpią swoje bogactwa!!! – o tych złożach pisał w książce Pola Laska Alef SternW powyższym wyliczeniu nie uwzględniono złóż uranu, srebra, cynku, ołowiu, bursztynu, siarki i soli oraz innych.

Jedno musimy wszak dopowiedzieć!

Polska leży wskutek unikalnego zbiegu czterech płyt tektonicznych na terenach idealnych do produkcji najtańszej i najczystszej energii elektrycznej, jaka powstaje z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych, albo rozgrzania wody o gorące skały do pary wodnej (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych.


Ten fenomen geotermalny jest w Polsce tak unikalny, że jego szacunkowa wartość w możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!
Fenomen geotermalny w Polsce odkryto w ramach wspomnianego 15 letniego programu badań geologicznych. Sowieci tak się przestraszyli tych informacji, że polski geniusz geologiczny, prof. Feliks Sokołowski (znany i ceniony i w USA), miał zakaz jakichkolwiek publikacji na ten temat!

Ogólnie uważa się, że Polska wykorzystując geotermię może szybko zwiększyć produkcję energii elektrycznej 15 razy, natomiast pełne możliwości energetyczne naszego kraju to zwiększenie produkcji energii – 150 razy! Dzięki temu możemy być naturalną potęgą energetyczną formatu światowego fundując niezależność energetyczną wszystkim ościennym krajom!

Tymczasem polityka zdrajców stanu to zamykanie kopalń (gdzie jest udokumentowanych 16 miliardów ton wysokiej jakości węgla) by zrobić miejsce dla dotowanego węgla z Rosji oraz wyprzedaż polskich zakładów energetycznych państwowym firmom francuskim, które natychmiast podnoszą dla odbiorców ceny, jak również zachwycanie się drogą i nisko efektywną energetyka wiatrową, którą wciskają nam Niemcy. Niemcy sprzedają nam stare wiatraki jednocześnie u siebie forsownie rozwijają energetykę opartą o spalanie węgla brunatnego i geotermię. W Polsce wiele mówiło się o łupkach (ang. Shale Gas) zatajając przy okazji informacje o ogromnych pokładach gazu naturalnego w podziemnych zbiornikach (ang. Tighten Gas). Na takich zbiornikach stoją np. dwa miasta polskie: Poznań i Rzeszów. Ukrywając wiedzę o naszych bogactwach władza warszawska podpisała z Rosją maksymalnie niekorzystne umowy na dostawy gazu i ropy. Obecnie płacimy Rosji najwyższe na świcie ceny za ropę i gaz (zdrajca Cimoszewicz, zdrajca Pawlak).

Przyczyny szczegółowe polityczne zatajania przed Polakami bogactw Polski

Zatajanie przed Polakami bogactw naturalnych Polski miało prócz przyczyn ogólnych (wygnanie polskiej młodzieży z kraju i eksterminacji Polaków wskutek głodowych rent i emerytur oraz żałośnie niskich zarobków; w historii politycznej świata jest to znana praktyka eksterminacji ekonomicznej, która umożliwia skuteczne zlikwidowanie całych narodów; ogólnie cała polityka tzw. III RP to eksterminacja ekonomiczna plus drastyczny atak na dobre imię Polski i Polaków, czyli eksterminacja prawdy historycznej i godności osobistej/narodowej) również i równoległe bardzo konkretne przyczyny polityczne:
Antracyty na Lubelszczyźnie odkryto już przed II wojna światową. Po roku 1946 podjęto kontynuację badań geologicznych. Sowieci zakazali kontynuować badania nad antracytami na Lubelszczyźnie pod koniec lata 40-tych, gdy z kolejnych odwiertów potwierdzało się zanieczyszczenie antracytów złotem (dane z dwóch odwiertów potwierdzały też bardzo silną radioaktywność, co wskazywało na dodatkowe bardzo bogate złoże Uranu /lub Plutonu?/). Zanieczyszczenie złotem węgla była tak wysokie, że Stalin przestraszył się, że gdy Amerykanie się o tym dowiedzą – zrewidują Jałtę i Poczdam i zabiorą Sowietom Polskę. Sowieci nakazali zniszczyć dokumentację wykonanych odwiertów! Polscy technicy i inżynierowie zdołali jednak część najważniejszej dokumentacji zachować. Dokumentacja ta jest przechowywana do dziś.

Złoża polimetaliczne na Suwalszczyźnie, zwłaszcza ogromne zasoby metali ziem rzadkich wymusiłyby “Alliance cordiale” Polska – Chiny. Po prostu dwa jedyne kraje na świecie, które mają takie zasoby – Chiny i Polska – musiałyby koordynować swoje ruchy, a Chiny zrobiłyby co w ich mocy by te zasoby nie wpadły pod kontrolę ich konkurentów (Rosja, USA, Niemcy).

Ruszenie polimetali na Suwalszczyźnie (podobnie jak i innych bogactw) spowoduje też “zalanie” budżetu szybkimi dochodami. Dzięki temu, że skała, w której znajdują się złoża polimetaliczne jest wolna od niebezpiecznych gazów, a złoża są płytko pod powierzchnią eksploatacja byłaby tania i bezpieczna. W ogóle te bogactwa wiążą się z ogromnym przyrostem dochodów budżetu, co bezpośrednio przekłada się na szybkie wzmocnienie państwa polskiego, w tym Wojska Polskiego. Spodziewane dochody będą tak duże, że Polska po prostu nie będzie miała na co wydawać pieniędzy. Niemcom i Rosji nie w smak taka opcja!
Bogata dzięki swoim złożom Polska jako potęga umożliwiłaby szybki postęp gospodarczy całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej oraz wykreowanie silnego bloku politycznego skupionego wokół Polski.
To na dobre przekreśliłoby i plany ekspansji Rosji na Europę, a Niemiec na wschód jednocześnie stabilizując pokój na kontynencie.

Jakiekolwiek „ruszenie” przez Polskę swoich złóż ropy i gazu oznaczałoby konieczność podzielenia się przez Rosję paliwowym tortem w Europie z Polakami. W dalszej kolejności do podziału zysków musieliby dopuścić nas inni eksporterzy, zwłaszcza z nad Zatoki Perskiej.

Oczywiście – nic nigdy nie będzie, dopóki w Polsce będzie “rząd warszawski”, a nie suwerenny rząd polski!

Bez mówienia o tych tematach kampanii wyborczej się nie wygra! Wiedza o bogactwach Polski ruszy do urn nawet najbardziej zaciekłą absencję wyborczą! I nawet pijacy na moment wytrzeźwieją! Niech tylko zjawi się jeden kandydat, który powie prawdę. Niech do Polaków dotrze jak od ponad 25 lat są oszukiwani i eksterminowani! Powodem są nasze bogactwa, na które jest wielu chętnych.


Źródło: eprudnik.pl / pressmix.eu
Na potwierdzenie 2 filmy z profesorem Kozłowskim.
www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch
https://gloria.tv/article/m93M3WQ3Cx7d4Tns9pfLWg3Hr
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 17 paź 2016, 09:57

Polska Kuwejtem Europy.
https://www.youtube.com/watch?v=hxw-VoXvZFI

prof. Ryszard H. Kozłowski cz.1. Wszechnica Narodowa
https://www.youtube.com/watch?v=8nqfaVcNPkQ
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 07 lis 2016, 19:03

wrealu24 pisze:Polska ma gigantyczne złoża złota i miedzi. Wielkie bogactwo, którego nie możemy tknąć!

W ostatnich latach pojawiało się coraz więcej informacji o złożach jakie posiadamy na terenie Polski. Wiele wskazuje na to, że jesteśmy "potęgą łupkową". Posiadamy również potężne złoża miedzi i złota. Największym naszym problemem jest jednak to, że nie możemy po to sięgnąć. Dlaczego? Odpowiedź kryje się w dokumentach Ministerstwa Środowiska, które gdy padały ważne decyzje, było obsadzone przez PO. Nasz główny problem polega na tym, że koncesja na wydobycie została przyznana obcemu podmiotowi. ABW już badało tą sprawę.

Obrazek

Weźmy na przykład Bytom Odrzański położony w województwie Lubuskim. Według informacji mogą znajdować się tam spore złoża miedzi. Mówimy tu o obszarze 9 na 19 kilometrów na którym spoczywa 8 mln ton miedzi! Wartość? Bagatela 700 mln do 1 mld dolarów!

Spółka należąca do Skarbu Państwa, KGHM, starała się o koncesję na wydobycie w tym regionie. Nic z tego jednak nie wyszło, ponieważ ówczesne władze Ministerstwa Środowiska przyznali te możliwość kanadyjskiej firmie Leszno Copper, którą - co ciekawe - reprezentuje były prezes KGHM.

Na pytania o taką decyzję w sprawie przyznawania koncesji, byli przedstawiciele Ministerstwa tłumaczyli, że kanadyjska firma złożyła najlepszą ofertę, tak więc wszystko odbyło się zgodnie z prawem i z zasadą wolnego rynku.

"Nie ma tutaj znaczenia pochodzenie firmy czy jakieś inne, pozamerytoryczne względy" - miał wtedy powiedzieć ówczesny rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mikusek, cytowany przez serwis wpolityce.pl.

"Tymczasem z pojawiających się komentarzy wynika, że złoża miedzi, które znajdują się we wskazanym obszarze, mogą być warte znacznie więcej niż wskazywały na to pierwsze szacunki. Biorąc pod uwagę ceny rynkowe (ok. 7,2 tysiąca dolarów za tonę), wartość złóż miedzi w rejonie Bytomia Odrzańskiego może oscylować w granicach 58 miliardów dolarów" - poinformował portal parezja.pl.

Miedź to nie wszystko. Okazuje się dalej, że kanadyjska firma jest zainteresowana wydobywaniem złota na terenie Polski. Według badań jakie zostały przeprowadzone, na terenie Dolnego Śląska może znajdować się nawet 100 ton kruszcu o łącznej wartości około 6 miliardów dolarów.

Obrazek
http://wrealu24.pl/polityka/1936-polska ... zemy-tknac
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 26 lis 2016, 12:00

Michal pisze:Energetyka i surowce w europie wschodniej na celowniku Nathana Rothschilda
Lipiec 30, 2014

Nathaniel de Rothschild, spadkobierca bankowego imperium wraz z wspólnikami przejmuje światowe złoża surowców mineralnych. Dzięki bliskim kontaktom z europejskimi i amerykańskimi politykami oraz rosyjskimi oligarchami przejmuje złoża w Europie, Afryce, Bliskim Wschodzie, Rosji i Polsce.

Obrazek
Na zdjęciu: V baron de Rothschild – Nathaniel

Rodzina Rothschild

W 1980r. doszło do podziału Grupy Rothschild, którą kierował wówczas lord Evelym de Rothschild, jego kuzyn Jacob IV baron de Rothschild postanowił odejść z pokładu N M Rothschild & Sons, Jacob otrzymał fundusz inwestycyjny Rothschild Investment Trust, który został założony w 1961 roku z jego inicjatywy. W 1988 roku baron Jacob zmienił jego nazwę na RIT Capital Partners, obecnie bank inwestycyjny jest zarządzany przez jego syna V barona de Rothschild – Nathaniela

Francuski bankier Baron David René James de Rothschild jest obecnie zarządzający bankowym imperium N M Rothschild & Sons. Evelyn odsprzedał swoje udziały francuskim kuzynom, po czym wraz z żoną Lynn w 2003 roku utworzyli międzynarodowy holding inwestycyjny E.L.Rothschild.

Lord Evelyn wraz z żoną Lynn de Rothschild są organizatorami Konferencji Inclusive Capitalism, której celem jest budowa „nowego” kapitalizmu, więcej
tutaj

Nathaniel de Rothschild

Podczas studiów na Uniwersytecie w Oxford wstąpił do założonego ponad 200 lat temu elitarnego stowarzyszenia Bullingdon Club do którego należeli m.in politycy David Cameron, George Osborne, Boris Johnson.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klub_Bullingdona

Obrazek
The Bullingdon Club 1993 r.

3. Nathaniel de Rothschild: spadkobierca finansowego imperium RIT Capital Partners

6. William Nourse: dyrektor w Deutsche Bank Hong Kong

8. Jo Johnson: pracował dla Deutsche Bank oraz redakcji Financial Times, obecnie jest politykiem

9. Christopher Egerton-Warburton: po 14 latach pracy dla Goldman Sachs założył własny fundusz inwestycyjny specjalizujący w inwestowaniu na rynku afrykańskim

12. Dan Higgins: pracował jako zarządzający aktywami w banku Merrill Lynch obecnie współwłaściciel funduszu hedgigowego Fauchier Partners

13. Paul Higgins: adwokat specjalizujący się w sprawach związanych z oszustwami finansowymi

14. Luke Bridgeman: syn wicehrabiego Bridgeman, zarządzający aktywami funduszu inwestycyjnego Dawnay Day wartego 4 mld dolarów

15. Harry Mount: syn polityka Ferdinand Mount, kuzyn Davida Camerona, początkowo pracował jako bankier, później adwokat, obecnie niezależny dziennikarz pracujący m.in. dla New York Daily Telegraph

16. George Osborne: brytyjski polityk, członek Partii Konserwatywnej, członek Izby Gmin od 2001, Kanclerz Skarbu od 2010

Do rodzinnego interesu Nathaniel wprowadzony został po ukończeniu studiów w 1994 roku, jako 23 latek objął stanowisko zarządcy aktywami banku Lazard Brothers, był prezesem w bankach Morgan Stanley i Lehman Brothers. Jest obecnie prezesem banku inwestycyjnego RIT Capital Partners, posiada udziały m.in. w Atticus Capital, Barrick Gold, Rusal, British Petrol.

Obrazek
Na zdjęciu: Natalie Portman, Nathaniel Rothschild

Był żonaty z modelką Annabelle Neilson z którą rozwiódł się w 1997r. Nahaniel prowadzi towarzyskie życie, jest częstym bywalcem wyścigów konnych, pokazów mody oraz Londyńskich i Nowojorskich nocnych klubów. Do jego byłych partnerek należą m.in. aktorka Natalie Portman (pochodzi z wpływowej żydowskiej rodziny, jej dziadek był polskim rabinem, za rolę w filmie Czarny łabędź otrzymała nagrodę Oskara), modelka Petra Nemcova, księżniczka Florence von Preussen (ur. 1983) prawnuczką niemieckiego cesarza Wilhelma II.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Natalie_Portman

http://en.wikipedia.org/wiki/Nathaniel_ ... Rothschild

Obrazek
Na zdjęciu: Natalie Portman, Jacob Rothschild, Henry Kissinger

Nathaniel Rothschild w polskim gazie – Grupa Duon S.A.

Artykuł opublikowany 7 kwietnia 2014 w polskiej edycji magazynu Forbes:O giełdowej spółce z Poznania zrobiło się głośno rok temu, gdy ujawniono, że jako pierwsza dokonała transakcji zakupu na polskiej giełdzie gazu (dziś 47 proc. transakcji na polskiej giełdzie gazu przypada na Duon). Duonu kontroluje wehikuł inwestycyjny brytyjskiej gałęzi Rothschildów – RIT Capital Partners PLC. Tej znanej od stuleci rodziny nikomu na świecie nie trzeba przedstawiać


Duon sprowadza gaz przede wszystkim z Kaliningradu gdzie ma własną fabrykę LNG, importuje go też interkonetorami z Czech i Niemiec a nawet eksportuje na Ukrainę. Ostatnio firma dokonała pierwszego importu gazu z terminalu w Antwerpii.

Przede wszystkim odkąd stery w rodzinnym imperium przejął 40-letni Nat Rothschild, to surowce i energetyka stały się głównym celem inwestycyjnym rodziny, której majątek szacuje się na miliardy funtów. Oprócz RIT Capital Partners, czy udziałów w gigancie surowcowym Glencore, jednym z bardziej znanym funduszy Rothschildów jest Atticus Capital oraz fundusz Vellar


Obrazek

Dziś Genel Energy jest jednym z największych producentów gazu i ropy w Kurdystanie, a jej wartość szacuje się na 5 mld dolarów.

Inwestycja Rothschildów na polskim rynku to tylko drobny ułamek ich działalności, ale niewykluczone, że może jeszcze się w polskim kontekście pojawią. Nat Rothschild częściej jednak bywa w Rosji u swego przyjaciela Olega Deripaski – rosyjskiego miliardera, który jest właścicielem koncernu Rusal produkującego aluminium. Zresztą Rothschild uczestniczył w debiucie Rusalu Deripaski na londyńskiej giełdzie.To Rothschild pomaga Deripasce w kwestiach pozyskania zagranicznego kapitału i razem z politykiem brytyjskim Peterem Mendelsonem wprowadzili go w najwyższe kręgi światowego biznesu.

Sam Nat Rothschild jest tak samo zafascynowany surowcami jak Jan Kulczyk i prawdopodobne, że ich drogi się jeszcze się złączą w jakimś wspólnym projekcie. Jeśli chodzi o Duon oczywiście nie ma on takiego znaczenia jak Genel Energy dla Rothschildów, ale raczej na tej inwestycji nie stracą


http://www.forbes.pl/duon-i-rothschildo ... 5,1,1.html

Artykuł opublikowany 24.10.2008 w Gazeta Wyborcza :


na luksusowym jachcie „Queen K„, który należy do aluminiowego magnata Olega Deripaski, gościł obecny brytyjski minister ds. biznesu, a ówczesny unijny komisarz ds. handlu Peter Mandelson. Niedługo potem wyszło na jaw, że w tym samym czasie na „Queen K” zabawiał również minister skarbu w gabinecie cieni George Osborne odpowiadający za zbieranie funduszy dla torysów Andrew Feldman.

Wszyscy trzej politycy znaleźli się tam za sprawą brytyjskiego bogacza lorda Nathaniela Rothschilda. Lord, który przyjaźni się zarówno z Mandelsonem, jak i Osobornem, zaprosił ich do swojej willi na greckiej wyspie Korfu


http://wyborcza.pl/1,76842,5843383,Klop ... z301vncovg

Montenegro

W 2011 roku z okazji swoich 40 urodzin Nathaniel de Rothschild wyprawił trwającą 3 dni imprezę w czarnogórskim kurorcie Porto Montenegro.

Na liście 300 zaproszonych gości znaleźli się przedstawicieli branży surowcowej, wydobywczej, mediów, politycy i finansiści. Prywatności strzegła armia rosyjskojęzycznych ochroniarzy, goście otrzymali karty identyfikacyjne pozwalające poruszać się anonimowo po posiadłości.

Port Montenegro, zbudowany jest na pozostałościach zniszczonej przez epokę komunistyczną bazy marynarki wojennej. Nathaniel planuje wybudować na wybrzeżu miejsce dla właścicieli olbrzymich jachtów. Plany są również aby zrobić tu szkołę międzynarodową i pola golfowe, aby zaspokoić mega-bogatych mieszkańców, pobliska stocznia handlowa ma być przekształcona w stocznię do konserwacji super jachtów. Rodzina Sawiri buduje wartą 1 mld funtów przystań po drugiej stronie Zatoki Kotorskiej.

Poniżej 9 minutowy reportaż wyemitowany w czarnogórskiej telewizji, na nagraniu możemy zobaczyć plany budowy portu w Montenegro oraz Nathaniela w towarzystwie wspólników rosyjskiego oligarchy Olek Deripaska oraz Peter Munk właściciela największe kopalni złota na świecie Barrick Gold.Lista gości Nathaniela jest bardzo długa ale wystarczy przytoczyć kilka nazwisk, żeby zorientować się jaką branżą jest najbardziej zainteresowany. Urodzinowa lista gości została opublikowana w brytyjskiej prasie, m.in. w dzienniku „The Independent”.

http://www.independent.co.uk/news/peopl ... 08101.html

Kilka nazwisk z listy gości Nathaniela Rothschild:

Obrazek

Peter Mandelson – pochodzenie żydowskie, brytyjski polityk, członek Partii Pracy, minister w rządzie Tony’ego Blaira i Gordona Browna, czasowo komisarz Unii Europejskiej w Komisji José Barroso. W 1999, 2009 i 2011 brał udział w spotkaniach Grupy Bilderberg.

Obrazek
Na zdjęciu: Jacob Rothschild, Peter Mandelson (Korfu)

13 października 2008 r. otrzymał dożywotni tytuł barona i zasiadł w Izbie Lordów. Na początku 2009 r. znalazł się na szczycie zestawienia pięćdziesięciu najbardziej wpływowych, otwarcie homoseksualnych polityków brytyjskich.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Peter_Mandelson

Obrazek

Roman Abramowicz, pochodzenie żydowskie, rosyjski przedsiębiorca i polityk. Abramowicz jest jednym z najbogatszych ludzi świata, uważa się go za najzamożniejszego człowieka urodzonego w Europie Wschodniej. Forbes wycenił jego majątek na 23,5 mld dolarów. Rosjanin do wielkiej fortuny doszedł w pierwszej połowie lat 90., dzięki interesom prowadzonym wspólnie z Borysem Bierezowskim, który był łącznikiem między Kremlem a bankierami, nazywany był bankierem prezydenta Jelcyna (został odnaleziony martwy w 2013r. w Londynie). Abramowicz przez wiele lat był właścicielem firmy naftowej Sibnieft, w 2005 odsprzedał ją Gazpromowi. W 2000 został gubernatorem Czukotki, urząd ten sprawował do 3 lipca 2008 r. W 2003r. zakupił angielski klub piłkarski Chelsea F.C.

Obrazek
Na zdjęciu: Alexander Zukov z córką Daria Zukova

Abramowicz jest w związku z Daria Zhukova, pochodzenie żydowskie po matce, córka Alexandra Borisovich Radkin Zhukov, rosyjskiego oligarchy posiadającego posiadłości w Sardinii, Izraelu, Moskwie i Londonie. Alexander prowadzi działalność związaną z rynkiem surowcowym, jest powiązany z KGB i zorganizowaną przestępczością, bliski przyjaciel Putina. W 1991 roku aresztowany przez włoską policje, pod zarzutem organizacji nielegalnego transportu broni na Bałkany (30 tyś. karabinów kałasznikow, 10 tyś. pocisków przeciwpancernych i 32 mln amunicji znaleziono na statku Jadran Express) po 6 miesiącach aresztu został zwolniony i oczyszczony z zarzutów.

Daria Zhukova – http://pl.wikipedia.org/wiki/Darja_%C5%BBukowa

Alexander Zukov – http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Radkin_Zhukov

Obrazek

Roman Abramowicz jest właścicielem wartego 400 milionów dolarów jachtu „Eclipse” o długości 167 metrów, jacht jest kuloodporny, a wśród 70 członków załogi statku znajdują się byli komandosi brytyjskich służb specjalnych SAS. Abramowicz to częsty bywalec adriatyckich kurortów i bliski przyjaciel Nahaniela Rothschilda, jego nazwisko znajduje się na liście urodzinowych gości w Montenegro.

Abramowicz jest przewodniczącym rady nadzorczej Federacji Żydowskich Wspólnot w Rosji, stałym darczyńcą organizacji Chabad Lubawicz, za czasów Jelcyna był jedną z najważniejszych osób w jego otoczeniu, to właśnie on zasugerował nominację Putina. Zanim Putin sformował swój pierwszy gabinet, Abramowicz z każdym nominowanym przeprowadzał osobiste konsultacje. Także kandydatura Dmitrija Miedwiediewa – jako następcy Putina na stanowisku prezydenta – była konsultowana z Romanem Abramowiczem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Abramowicz

Obrazek

Oleg Władymirowicz Deripaska – pochodzenie żydowskie, rosyjski przedsiębiorca, uważany za jednego z najbogatszych ludzi na świecie (9 miejsce według Forbes 2008r). Jest przewodniczącym rady nadzorczej oraz właścicielem 66% akcji koncernu aluminiowego RUSAL.

Pod koniec 2007 roku wszedł w posiadanie pakietu większościowego Norylski Nikiel. Jest także udziałowcem kanadyjskiego producenta samochodów Magna, austriackiego koncernu budowlanego Strabag i niemieckiego Hochtief. Inwestował w budowę infrastruktury koniecznej do zorganizowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku.

Obrazek
Na zdjęciu: Peter Munk, Peter Mandelson, Oleg Deripaska, Nathaniel Rothschild.

Rothschildowie pomogli Deripaska w załatwieniu wizy do USA, Deripaska był uważany przez amerykańskie służby za człowieka powiązanego z rosyjską mafią, po interwencji Rothschildów Deripaska otrzymał wizę. Więcej w artykule brytyjskiego dziennika Daily Mail:

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... grity.html

Obrazek

Deripaska jest zaangażowany w różnego rodzaju działalność na całym świecie, sama grupa finansowa Basic Element której jest właścicielem zatrudnia 250.000 osób, bliski przyjaciel Nathaniela Rothschilda, zaangażowany również w walkę z globalnym ociepleniem, geoinzynieria, właściciel wartego mln dolarów jachtu „Queen K”.

Obrazek
Na zdjęciu: Jacob Rothschild, Olek Deripaska

Podczas spotkania w na corocznym forum ekonomicznym organizowanym przez Georga Sorosa w Davos (Szwajcaria) Rick Davis kierownik kampanii wyborczej senatora McCain zainicjował spotkanie z Deripaska w prywatnej willi. Rick Davis jest lobbystą współpracującym z wieloma korporacjami, głownie telekomunikacyjnymi takimi jak Bellsouth, SBC Communications and Verizon Corporate Services. Więcej: http://usatoday30.usatoday.com/news/pol ... htm?csp=34

Obrazek

W połowie września na stronie The Nations zostały opublikowane zdjęcia Johna McCain który obchodził swoje siedemdziesiąte urodziny w Czarnogórze, w sierpniu 2006 roku na jachcie Raffaello Follieri’ego i jego dziewczyny gwiazdy filmowej Anne Hathaway. (O Follierim zrobiło się głośno, kiedy został zatrzymany przez FBI w 2008 roku za malwersacje związane ze sprzedażą nieruchomości kościelnych w USA). W tym samym dniu, największy z mega-jachtów na świecie „Queen K” był zacumowany w tej samej Zatoce Kotorskiej. Właściciel „Queen K” znany jako „Oligarcha Putina”to Oleg Deripaska. Więcej w artykule:

http://exiledonline.com/kremlin-whores- ... -to-putin/

Obrazek

Deripaska jest uważany za przyjaciela Władimira Putina oraz Romana Abramowicza. Interesuje się piłką nożną, zainwestował w klub piłkarski FK Moskwa.

Deripaska kontroluje też zakłady Aviakor w Samarze, które pod koniec 2009 r remontowały polski rządowy samolot Tu-154M, na kilka miesięcy przed feralnym lotem do Smoleńska.

Oleg Deripaska dzięki kontaktą z rosyjskim grupami przestępczymi m.im mafią Izmaiłowską i braćmi Czernymi w krwawy sposób zmonopolizował rynek aluminium.

Obrazek

Więcej o działalności Olga Deripaska, remoncie rządowego samolotu Tu-154 oraz kontaktach z rosyjskimi służbami przeczytamy w polskiej prasie:

http://niezalezna.pl/3822-tu-154-fsb-i- ... -pieniedzy

http://www.fakt.pl/Co-laczy-mafie-z-rem ... 309,1.html

Na marginesie można wspomnieć o tajemniczym zaginięciu malezyjskiego samolotu, po którym powstało wiele hipotez ale nikt nie interesował się tym kto był na pokładzie, otóż wśród inżynierów było kilku właścicieli patentu w firmie której udziały miał Londyński fundusz inwestycyjny należący do Jacoba i jego syna Nathaniela de Rothschild, więcej w artykule Wolna-Polska
tutaj

Artykuł opublikowany 22-09-2010 w gazecie Rzeczpospolita:


Obaj panowie się przyjaźnią. Piąty baron Rothschild zwany Natem ma 39 lat i uchodzi za wybitnego finansistę. 42-letni Deripaska to jeden z najbogatszych Rosjan. W 2008 r. brytyjskie media pisały, że to Nat poznał oligarchę z Peterem Mendelsonem, unijnym komisarzem ds. handlu. Potem komisarz miał lobbować w Unii wygodne dla Deripaski decyzje. Mendelson zaprzeczył, ale odszedł ze stanowiska.

Baron Rothschild jest członkiem rady nadzorczej firmy Deripaski En+ (ma 47 proc. UC Rusal). Czy teraz baron pomoże Deripasce przejąć kontrolę nad rosyjskim niklem? Walka idzie o koncern o wartości rynkowej ponad 30 mld dol. i ubiegłorocznym zysku netto ponad 2,6 mld dol.”

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/539025.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oleg_Deripaska

Obrazek

Peter Munk, urodzony na Węgrzech żyd, obecnie kanadyjski biznesmen, którego majątek oceniany jest na pół miliarda dolarów. Właściciel Koncernu wydobywczego Barrick Gold, który jest dzisiaj największym producentem złota na świecie. Munk jest bliskim przyjacielem rodziny Rothschild i częstym gościem w posiadłości Rothschildów na greckiej wyspie Korfu. Posiada 40 metrowy super jacht o nazwie Golden Eagle na którego pokładzie zatrudnionych jest na stałe pięciu członków załogi.

Obrazek
Na zdjęciu: Peter Munk w towarzystwie Williama Rhodesa i David Rockefellera (przewodniczących dwóch największych fundacji finansujących badania naukowe, stypendia, ośrodki badawcze)

http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Munk

Obrazek
Na zdjęciu od lewj: Mehmet Sepil (turecki miliarder z branży surowcowej, właściciel koncernu Genel Energy który posiada pola naftowe m.in. w Kosowie, Afganistanie i Iraku, przyjaciel rodziny Rothschild), Tony Howard, Nathaniel Rothschild

Tony Hayward to kolejny miliarder z urodzinowej listy Nathaniela Rothschilda. Hayward był prezesem BP, zrezygnował ze stanowiska po wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej, jest obecnie jednym z partnerów biznesowych rodziny Rothschild na rynku surowcowym.

Więcej o wspólnych planach inwestycjach Howarda, Nehmet Sepil i Rothschildów na terenach Bliskiego Wschodu i Afryce w artykule New York Times oraz w magazynie biznesowym Forbes:

http://www.nytimes.com/2012/09/02/busin ... d=all&_r=0

http://www.forbes.com/sites/christopher ... iraqi-oil/

Obrazek

Rodzina Sawiris, Egipska dynastia, najbogatsza rodzina na kontynencie Afrykańskim, wyceniana przez Forebs na 36 mld dolarów, branża: nieruchomości, turystyka, telekomunikacja, technologia, przemysł. Naguib Sawiris jest prezesem koncernu telekomunikacyjnego Telcom, wartość majątku Naguiba została wyceniona przez magazyn Forbes na ponad 3 mld dolarów.

Obrazek Obrazek

Naguib był gościem Georga Sorosa na forum ekonomicznym w Davos oraz urodzinowym gościem Nathaniela w Montenegro, zdjęcia z Montenegro znajdują się na stronie Toronto Life:

http://www.forbes.com/profile/naguib-sawiris/

Obrazek

Król Kgosi Leruo Molotlegi, pochodzi z królewskiej rodziny plemienia Bafokeng Nation – pół autonomicznego regionu plemiennego w Afryce Południowej, tereny bogate w platynę, biznesowy kontakt Nathaniela Rothschilda w interesach mineralnych i gospodarczych w Afryce.

Obrazek

Zdjęcie z 40-tych urodzin Nathaniela w Montenegro, od lewej: Peter Munk, Oleg Deripaska, Nathaniel Rothschild, Król Molotlegi z dynastii Bafokeng , Hannah Rothschild

http://en.wikipedia.org/wiki/Royal_Bafokeng_Nation

http://www.bafokeng.com/present/royal-family

Obrazek
Na zdjęciu: Milo Djukanovic i Barack Obama

Milo Djukanovic, premier Czarnogóry, International Consortium of Investigative Reporters (ICIJ) opublikował raport w którym oszacowanego Djukanovica na 14,7 mln dolarów, jego brat Alexander Đukanović zgromadził majątek wyceniany na 168 mln dolarów, siostra Ana Kolarević jest właścicielką renomowanej kancelarii adwokackiej, specjalizującej się w reprezentowaniu rosyjskich oligarchów i polityków.

Obrazek
Na zdjęciu od lewej: Nathaniel Rothschild, Peter Munk, premier Czarnogóry Milo Djukanovic

Więcej zdjęć w artykule z 2011 roku w brytyjskim dzienniku Daily Mail:

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... negro.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Milo_%C4%90ukanovi%C4%87

Obrazek
Na zdjeciu: Bernard Arnault podczas odznaczenia orderem królowej Elżbiety II za zasługi dla Brytyjskiego Królestwa

Bernard Arnault – pochodzenie żydowskie, francuski biznesmen, prezes LVMH, według raportu Forbesa z 2011 r. najbogatszy człowiek w Europie, 4 najbogatszy człowiek na świecie. Jego majątek wyceniany jest na 41 mld dolarów.

Obrazek

Bernard Arnault pochodzi z bardzo zamożnej rodziny z Roubaix. W 2007 r. Arnault został zaliczony przez Time Magazine do 100 najbardziej wpływowych ludzi świata.

W 2007 r. prasa podała informację, że Arnuld finansował studia na Sorbonie Kathryn Blair (córka byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony’ego Blaira). Podczas studiów Kathryn Blair, otrzymywała od Arnaulta zakwaterowanie, ochronę i transport.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bernard_Arnault

Więcej zdjęć z urodzinowej imprezy w Montenego na stronie:

http://www.torontolife.com/informer/fea ... nkistan/5/

Rezydencja Nathaniela Rothschild – Korfu

W miejscowości Agios Stefanos na greckiej wyspie Korfu mieści się 3O akrowa posiadłość Nathaniela Rothschilda, która od wielu lat przyciąga wielu znakomitych gości, polityków, biznesmenów i właścicieli super luksusowych jachtów. Po raz pierwszy o greckiej posiadłości Nathaniela poinformował brytyjski The Gouardian w 2008 roku opisując spotkanie Nathaniela z politykiem Georgem Osbornem (również członek The Bullingdon Club), Peterem Mandelsonem, rosyjskim oligarchą Olek Deripaska oraz synem ówczesnego prezydenta Libii, Saif Kaddafi. Więcej informacji na temat późniejszego konfliktu Kadaffiego z Rothschildami w artykule Wolna-Polska
[rl=http://wolna-polska.pl/wiadomosci/transfer-ukrainskiego-zlota-zabezpieczenia-kredytow-bankowych-rothschildow-2014-04]tutaj[/url]

http://www.theguardian.com/politics/blo ... -mandelson

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... s-son.html

Obrazek

W 2008 roku brytyjski dziennik The Independent umieścił artykuł zatytułowany: „Wydarzenia z Korfu: Jak naprawdę działa ten świat”. Artykuł mówi o politykach odwiedzających posiadłość należącą do żydowskich bankierów Rothschild.

http://www.independent.co.uk/news/uk/po ... 73817.html

W 2009 roku brytyjski The Telegraph zatytułował swój artykuł „Lord Mandelson steruje krajem z Korfu” w artykule opisane są spotkania lorda Mandelsona z baronem Nathanielem de Rothschild.

http://www.telegraph.co.uk/news/politic ... Corfu.html

„Financial Times” opublikował informacje, że wśród bliskich znajomych Rothschildów jest także magnat prasowy Murdoch, w posiadłości Nathaniela na Korfu odbyło się przyjęcie urodzinowe dla córki Ruperta Murdocha

http://www.ft.com/cms/s/0/c81e01b6-9fd3 ... z3Rrv10lDT

Obrazek

Rupert Murdoch, pochodzenie żydowskie, właściciel największej na świecie korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej – News Corporation, do której należą m.in. dzienniki The Sun, New York Post, The Times, Daily News, stacje telewizyjne British Sky, wytwórnie filmowe Metromedia, Sky Channel i wytwórnia 20th Century Fox.

Arabska stacja informacyjna Al-Jazeerah nazywa Murdocha żydowskim magnatem medialnym na usługach Rotszyldów. Murdoch jest potentatem naftowym, wieloletnim partnerem biznesowym Jacoba Rothschild w wielu inwestycjach, m.in. w spółce naftowo gazowej Genie Energy Ltd. która posiada złoża ropy na terenie Syrii. W eksploatacji syryjskich złóż ropy przeszkadza Murdochowi oraz Rothschildom obecny prezydent Asad, dziś wiemy, że dzięki amerykańskim przyjaciołom Rothschildów jak senator John McCain prezydent Obama wysłał 500 milionów dolarów na dozbrojenie powstającego ISIS i obalenie Asada.

http://www.globalresearch.ca/srael-gran ... ny/5347779

Właścicielami i członkami rady nadzorczej naftowej spółki Genie Energy są:

– Jacob Rothschild

– Ruperta Murdoch

– Richard Cheney (polityk, biznesmen, 46 Vice Prezydent USA w latach 2001 – 2009, za kadencji George W. Bush)

– Michael H. Steinhardt (żydowski finansista z Wall Street)

https://en.wikipedia.org/wiki/Genie_Energy

Dziwnym trafem kiedy przyjrzymy się planom wydobycia ropy i gazu przez Genie Energy okazuje się, że prawie w 100 procentach mapa ta pokrywa się z wyznaczoną przez rząd stanów zjednoczonych „osią zła” jest to lista 7 krajów, które kancelaria prezydenta G.W. Busha wytypowała jako zagrożenia dla międzynarodowego bezpieczeństwa i demokracji.

Lista 7 krajów ( Irak, Syria, Liban, Libia, Somalia, Sudan oraz Iran) została przedstawiona Generałowi Wesley Clark 10 dni po wydarzeniach z 11 września 2001 roku, opisuje on swe zdziwienie w stwierdzeniu, że USA planowały napaść na Irak. Generał Clark w latach 1997–2000 był naczelnym dowódcą Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wesley_Clark

W artykule poniżej znajduje się wideo z oświadczeniem generała Clarka z marca 2007 roku.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nagra ... 11-2014-12

http://en.wikipedia.org/wiki/Rupert_Murdoch

Obrazek
Na zdjęciu: Murdoch na pokładzie jachtu „Kingdom” należącego do Saudyjskiego księcia i najbogatszego arabskiego miliardera Al-Waleed bin Talal (z lewej strony) majątek 32 mld dolarów.

Murdoch podobnie jak Rothschildowie jest bliskim przyjacielem saudyjskiego księcia Al-Waleed bin Talal. Saudyjska rodzina królewska ma pochodzenie żydowskie, religia wyznawana przez Saudyjczyków to Wahabizm, który pomimo że jest uważany za Islam, czerpie całymi garściami z rasistowskich nauk rabinicznych Talmudu. Radykalni Wahabici są szkoleni przez saudyjską rodzinę królewską do odgrywania roli terrorystów, więcej w artykule:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/saudy ... ze-2014-09

Obrazek
Na zdjęciu: Saudyjski książe Al-Waleed-bin-Talal na pokładzie boening 747

Al-Waleed bin Talal, saudyjski książe ze względu na olbrzymi portfel inwestycji giełdowych nazywany jest „Arabskim Warrenem Buffettem” jest najbardziej wpływową osobą w świecie arabskim. W styczniu 2013, „the Bloomberg Billionaires Index” uznał Talal za 10-ego najbogatszego człowieka na świecie z majątkiem 28.7 mld dolarów (obecnie wyceniany na 32mld), właściciel holdingu KHC posiadającego udziały w wielu znanych korporacjach m.in.: Citigroup, Four Seasons, Fairmount, Mövenpick, Swissotel, News Corporation, Samba, Apple, Time Warner, and Twitter.

http://wikiality.wikia.com/Alwaleed_bin_Talal

Obrazek
Na zdjęciu: David Geffen, Peter Mandelsona (zadeklarowani pederaści, żydowskiego pochodzenia) na terenie posiadłości Nathaniela Rothschilda (Korfu)

David Geffen, pochodzenie polsko-ukraińskie, żyd, producent filmowy, zadeklarowany homoseksualista. W 1994 roku wspólnie ze Stevenem Spielbergiem (pochodzenie żydowskie) i Jeffreyem Katzenbergiem (pochodzenie żydowskie) założył wytwórnię filmową DreamWorks.

http://pl.wikipedia.org/wiki/David_Geffen

Geffen jest włascicielem mierzącego 137 metrów długości jachtu „Rising Sun”. W 2009 roku brytyjski Daily Mail umieścił zdjęcia Geffena oraz Mandelsona w posiadłości Rothschildów:

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... le-sharing–just-days-meeting-record-producer.html

Geffem ma także szerokie kontakty polityczne wśród amerykańskich polityków, więcej na temat kontaktów Geffena, wraz ze zdjęciami jego posiadłości i jachtu w artykule Daily Mail:

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... years.html

Obrazek

Lawrence Joseph Ellison, pochodzenie żydowskie, 3 miejsce na liście najbogatszych ludzi w Ameryce, założyciel i prezes firmy produkującej oprogramowanie do obsługi baz danych, Oracle Corporation. Jednym z projektów, przy którym pracował była baza danych opracowywana przez CIA. Projekt ten nosił kryptonim „Oracle”. W 2012 roku za kwotę 500 mln dolarów kupił 6tą co do wielkości wyspę na Hawajach, jest właścicielem statku „Sayonara”(ok. 140 m długości), kosztującego ponad 200 mln USD, Ellison jest częstym gościem w posiadłościach Rothschildów i bliskim rzyjacielem Lynn Forester de Rothschild – amerykanka, od 2000r. żona Evelyna de Rothschild, która zbudowała światłowodową infrastrukturę w USA, Europie i Ameryce Łacińskiej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Larry_Ellison

Rotszyldowie – Syjonizm

W 1897 roku żydowscy bankierzy Lord Edmond Rothschild z Londynu i Jacob H.Schiff z Nowego Jorku, pozyskali Theodora Herzla dla Światowego Kongresu Syjonistycznego w Bazylei, Szwajcaria; 197 delegatów spotkało się tam i zaaranżowało plan Podboju Świata wraz z podwalinami dla Rządu Światowego.

„Jesteśmy jednym narodem. Nie jesteśmy amerykańskimi czy rosyjskimi Żydami, jesteśmy tylko i wyłącznie Żydami!(
) Z kilkoma wyjątkami, które w ogóle się nie liczą, cała światowa prasa jest w naszych rękach”
– Theodor Herzl, Światowego Kongresu Syjonistycznego w Bazylei, Szwajcaria 1897 roku, źródło: „LE TEMPS” Paryż, 3. września 1897


Dr Mandelstam, profesor Uniwersytetu Kijowskiego, Rosja [ówczesna], na Kongresie Syjonistów w Bazylei w 1898 powiedział:

„Żydzi energicznie odrzucają ideę połączenia z innymi narodami i trzymają się nieustępliwie ich historycznej nadziei, t.j. światowego imperium”. – źródło „THE FOUNDATIONS OF THE NINETEENTH CENTURY” H. S Chamberlain’a, strona 335. Również str. 221 „DEMOCRACY AND WORLD DOMINION”[/qute]

Powstanie państwa Izrael nigdy nie było celem syjonistów ale środkiem do budowy światowego imperium. Rothschildowie stworzyli państwo Izrael i są właścicielami 80 procent jego powierzchni.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/roths ... la-2014-08

Rotszyldowie – Masoneria

Początkowo masoneria była organizacją skupiającą rzemieślników (murarzy, architektów, budowniczych pałaców i katedr) do której Rotszyldowie wprowadzili żydowską kabałę, alchemię i ezoterykę tworząc ryty masońskie. Dziś masoneria jest organizacją elitarną, nazywana „sztuką królewską” ze względu na przynależność do organizacji wielu członków arystokratycznych rodów. Rodzina Rotszyld do dziś kontroluje wszystkie masońskie loże, w tym dwa główne ryty francuski i szkocki, mające swoje loże matki w Paryżu i Londynie.

Masońskie rytuały na stopnie mistrzowskie opisują oddanie masonerii kultowi starożytnej żydowskiej kabały, kult ten wywodzi się z Egiptu i Babilonu, jest on rdzeniem wszystkich masońskich rytów.

„Masoneria poszukuje światła. To poszukiwanie prowadzi nas bezpośrednio do tyłu, czyli do Kabały” – “Morals and Dogma” str. 741, Albert Pike, 33-go stopnia mason


„Mógłbym nawet okazać niewątpliwie: że naśladujemy Żydów, w oczyszczeniu Prozaelitów naszych przez elementa, nadewszystko przez ogień, i w połowie większey naszych obrzędów, gdyby nie zaginęła znaczna liczba pomników sekt starożytnych w Religii Żydowskiey. Tak więc wyszedłszy my od Żydów, i naśladuiąc ich w stylu Azyatyckim, w guscie Talmudycznym”


Źródło: http://wolnomularstwo.pl/index.php?opti ... &Itemid=40

Rabin Rosji Berel Lazar

Rabin Shlomo Dovber Pinchas Lazar, znany jako Berel Lazar, (ur. 19 maja 1964) Naczelny Rabin Rosji.

Obrazek
Na zdjeciu: G.W.Bush, Berel Lazar (Chabad Lubawicz N.Y.)

Do 15 roku życia mieszkał w Mediolanie. Potem udał się na studia do Nowego Jorku, kontynuował nauki rabiniczne w Rabbinical College of America w Morristown, New Jersey . W wieku 23 lat został wyświęcony na rabina w Centrum Chabad Lubawicz w Nowym Jorku. W 1990 roku został mianowany rabinem Moskwy, w 1991 za pośrednictwem Lew Lewiew Lazar nawiązał kontakty z żydami Borysem Bierezowskim i Romanem Abramowiczem , którzy stali się hojnymi darczyńcami Moskiewskiego Chabad Lubawicz.

Lewiew to Izraelski miliarder, mieszkający w Anglii, właściciel najdroższego domu na Wyspach Brytyjskich i przyjaciel Rotszyldów.

http://www.pb.pl/1279657,57605,najdrozs ... -sprzedany

Obrazek
Na zdjęciu: Borys Bierezowski i Roman Abramowicz (George Soros organizator corocznych szczytów ekonomicznych w Davos i przedstawiciel rodziny Rothschild wykreował tych oligarchów do udziału w zyskach z rosyjskiej prywatyzacji)

W 1992 r. Lazar został mianowany przewodniczącym Rabinicznych Sojuszu Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP). Na początku lat dziewięćdziesiątych Lazar był aktywnym uczestnikiem powstania Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego, a w 1996 r. został członkiem Prezydium.

Obrazek

Dnia 29 maja 2000 r. Berel Lazar stał się obywatelem Rosji, zachowując obywatelstwo amerykańskie.

Dnia 18 września 2000 r. w Moskwie otwarto centrum Żydów na uroczystość przybył nowy zaprzysięgły prezydent Putin, a 21 grudnia 2000 r. w towarzystwie mera Moskwy Juri Łużkow i Putina zapalił świece chanukowe .

Władimir Putin odznaczał rabina Lazara kilkukrotnie najwyższymi orderami federacji rosyjskiej za jego „wielki osobisty wkład w wzmocnienie moralne i kulturowe oraz ożywienie życia duchowego i wolności religijnej w kraju.”

We wrześniu 2005 r. Lazar stał się członkiem Izby obywatelskiej Rosji

Izba obywatelska została utworzona w 2005 roku na zalecenie Putina do analizowania wniosków ustawodawczych i monitorowania działań Parlamentu, rządu i innych organów rządowych w Rosji. Ma rolę podobną do Komitetu Nadzoru i ma uprawnienia konsultacyjne. http://en.wikipedia.org/wiki/Public_Chamber_of_Russia

Oxford – Chabad Lubawicz

Uniwersytet Oxford na którym od ponad 200 lat działa prężnie elitarny The Bullingdon Club jest też miejscem spotkań społeczności żydowskiej, która ma możliwość wstąpienia do organizacji Chabad Lubawicz, organizacji syjonistycznej przybliżającej studentom żydowską kulturę i mistycyzm kabały.

Chabad organizuje wykłady i sympozja, szabatowe obiady dla studentów, dostęp do biblioteki, a także oferuje serwis randkowy dla członków diaspory, dostępny po zarejestrowaniu na stronie internetowej:

http://www.oxfordchabad.org/

Rabin Rosji Berel Lazar – Nathaniel Rothschild

Prelekcja zorganizowana przez Chabad na Uniwersytecie Oxford pod hasłem „Życie Żydów w Rosji: wczoraj i dziś”. Wykład w imieniu Uniwersytetu Oxford prowadził profesor studiów rosyjskich prof. Robert Service. Gośćmi honorowymi byli Naczelny Rabin Rosji Berel Lazar oraz Nathaniel de Rothschild.

Obrazek
Na zdjęciu: Melissa Friedman ( żydówka reprezentująca organizacje Chabad na Uniwersytecie Oxford), Israel Meir Lau (przez 10 lat był naczelnym rabinem Izraela, ur. w Piotkowie Trybunalskim w 1937r.) Berel Lazar (naczelny rabin Rosji), David Slager (członek i sponsor organizacji Chabad, bliski przyjaciel i partner biznesowy Nat Rothschilda)

Po wykładzie prof. Service głos zabrał Nathaniel de Rothschild:

„Jedyną rzeczą jaka kwalifikuje mnie do zabrania głosu dzisiejszego wieczory jest fakt, że jestem bardzo bliskim przyjacielem Rabbi Berel Lazar. Dziękuję Elliot Shear za sponsorowanie tego wydarzenia i dziękuję mojemu przyjacielowi i partnerowi biznesowemu David Slager za sponsorowanie tego centrum.

Po raz pierwszy odwiedziłem Rosję w 1992 roku, kiedy jeszcze byłem studentem Oxfordu. Regularnie odwiedzam Rosje od około 2001 r. (
) Poznałem się Rabbi Lazar w Szwajcarii na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, zaczęliśmy rozmawiać i przybliżył mi on obraz Rosji, tak powstała nasza przyjaźń i zacząłem odwiedzając jego centrum w Rosji.

Jestem pod wielkim wrażeniem tego co dokonał Berel Lazar w Rosji. (
) Siedziba Chabad jest miejscem odwiedzanym przez Żydów i nie Żydów, posiada Synagogę i basen, a obecnie trwają prace nad zbudowaniem żydowskiego muzeum.

Rabin Lazar jest wielką siłę jednoczącą w Rosji. Spotkałem kilka ważnych osób w jego centrum, w tym wpływowego Rosjanina, muzułmańskiego biznesmena, który został moim przyjacielem.Mam tylko wspaniałe rzeczy do powiedzenia o Rabbi Lazar i jestem bardzo zaszczycony mogąc go wam dzisiaj przedstawić.” – Nathaniel Rothschild

Obrazek
Nathaniel Rothschild, Centrum Chabad Lubawicz na Uniwersytecie Oxford

Kolejny głos zabrał Naczelny Rabin Rosji Berel Lazar:

„Moją popularność zawdzięczam panu Rothschildowi mojemu przyjacielowi i jest wielką przyjemnością dla mnie, widzieć ile pan Rothschild i pan David Slager zrobili dla ruchu Chabad Lubawicz na Oxford University”


Kolejna część przemówienia Lazara zatytułowana: „Młody rosyjski chłopak”

„Opowiem wam krótką historię, która odbyła się w Sankt Petersburgu około 50 lat temu o młodym chłopaku nie Żydzie, wychowywany się w bardzo biednej rodzinie. To były czasy, kiedy większość ludzi mieszkała w mieszkaniach komunalnych, które miały oddzielne pokoje dla rodzin oraz wspólną kuchnię i salon.

Ten chłopiec miał biednych rodziców, którzy rzadko bywali we własnym domu. Miał jednak szczęście, że rodzina z innego pokoju zaczęła go zapraszać do siebie. Ojciec tamtej rodziny był profesorem, który pomagał mu odrabiać pracę domową i wychowywał młodego chłopaka. Rodzina, która była Żydowska zapraszała młodego chłopca na piątkową kolacje by świętować wspólnie Szabat. On do dziś pamięta, jak tamta rodzina po wspólnym posiłku zaczynała czytać starą książkę. (
)

Wiele, wiele lat później, ten sam chłopiec dorastał i objął stanowisko zastępcy burmistrza w Petersburgu. Były problemy z otwarciem szkoły żydowskiej w Sankt Petersburgu, około 19 lat temu. Zastępca Burmistrza słyszał że władze miasta nie chcą dać uprawnień do otwarcia szkoły.

On podszedł do Wiceministera Edukacji i zapytał go, dlaczego nie chcesz dać uprawnienia do otwarcia szkoły żydowskiej? On powiedział, bo jestem Żydem i każdy powie, że to dlatego, że jestem Żydem otworzyłem szkołę żydowską. Myślałem, że byłoby lepiej pozostawić status quo. Nie ma żadnej szkoły żydowskiej i zostawić to jak jest; to będzie lepiej dla wszystkich.

Wiceburmistrz w Petersburgu, wziął dokumenty i wydał zezwolenie, pomimo że nie był uprawniony do tego. Tak powstała pierwsza szkoła żydowska w Sankt Petersburgu. Ten chłopiec to Vladimir Władimirowicz Putin.


nie mam wątpliwości, że ożywienie i sukces dzisiejszego życia żydowskiego w Rosji jest zasługą byłego prezydenta Rosji pana Putina.(
)

Jedną z rzeczy, które widzieliśmy w ciągu ośmiu lat prezydentury pana Putina jest jego wielkie wsparcie w walce społeczności żydowskiej z antysemityzmem. Żaden inny prezydent na świecie nie walczy tak mocno i tak radykalnie z antysemityzmem.

Godzinę temu słyszałem od Elliot Shear o planowanym spotkaniu w Buckingham Palace Shimona Peresa z księciem Filipem Duke of Edinburgh

Sharon podczas pobytu w Rosji odbył wiele długich spotkań z panem Putinem. Za każdym razem, kiedy wychodził ze spotkania zapewniał pana Olmert i pana Netanjahu, że Izrael ma bardzo bliskiego przyjaciela na Kremlu.” – rabin Berel Lazar

W dalszej części wykładu Lazar opowiada o przyjacielskich stosunkach Putina z byłym premierem Izraela, opowiada anegdotę jak Putin osobiście zaangażował się w przygotowanie koszernego posiłku dla Sharona. Opisuje z jakim zaangażowaniem Putin obchodzi świeta Chanuka wydając zezwolenia na postawienie Menory w Rosyjskich miastach, na Placu Czerwonym oraz jak co roku zapala świece na oczach telewizji publicznej w Moskiewskim centrum Chabad.

Lazar wspomniał także o kontynuowaniu bliskiej przyjaźni z narodem żydowskim przez obecnego prezydenta Miedwiedewa co wykorzystują antysemickie i nacjonalistyczne organizacje antyrządowe oskarżające obecnego prezydenta Rosji Miedwiedewa, że jest Żydem po matce i że ma żydowskie nazwisko, Lazar dodał, że według jego informacji „prezydent nie jest żydem ale w Rosji nigdy nie jest do końca wiadomo, kto nie jest Żydem.”

Cała treść przemówienia w j.angielski na stronie Chabad Oxford:

http://www.oxfordchabad.org/templates/a ... -lazar.htm

Przemówienie rabina Berel Lazar na zjeździe Chabad Lubawicz w Nowym Jorku

Rabin Rosji Berel Lazar powtórzył tę samą historię przyjaźni Putina z narodem żydowskim oraz wyliczył jego zasługi dla narodu żydowskiego w Rosji podczas spotkania międzynarodowego kongresu Chabad Lubawicz w Nowym Jorku, poniżej wideo z przemówieniem rabina Lazara:Putin oczami internautów: czyli jedna strona medalu

„Putin wygrywa z bankami centralnymi na dwóch poziomach. Po pierwsze jest pionierem starań na rzecz pozbawienia dolara statusu waluty rezerwowej świata. O to poszły wojna syryjska i iracka (sprzedaż ropy za złoto, a nie za petrodolara). Putin zdemaskował też fałszywą flagę Obamy (gazowanie syryjskich rebeliantów), tym czym była w rzeczywistości. Dalej, Putin jest teraz w stanie odmówić przyjmowania zapłaty w dolarach za gaz sprzedawany Europie. Jeśli petrodolar zginie, co stanie się z gospodarką USA? Jeśli do tego dojdzie, bardzo szybko dowiemy się dlaczego DHS zakupił 2,2 mld sztuk amunicji wraz z 2700 transporterami opancerzonymi.

Po drugie, Putin zagraża poprzez możliwość zostania głównym dostawcą energii. Wraz z podpisaniem ostatniej umowy gazowej pomiędzy Rosją a Chinami, Putin podminował kontrolę nad energią, którą banki centralne cieszyły się od momentu utworzenia Arabii Saudyjskiej (którą utworzono, aby kontrolować produkcję ropy).

Putin pluje Rezerwie Federalnej i innym bankom centralnym G7 w twarz, zachęcając Iran do sprzedawania ropy za złoto. Stawia to międzynarodowe finanse na głowie. Putin ma również wystarczającą siłę militarną, oraz jądrową, aby przeciwstawić się bezpośredniej, konwencjonalnej inwazji militarnej przeciwko Rosji. Putin ustawił się w pozycji kontrolującego potrzeby energetyczne Europy – Europejczycy będą zmuszeni wybierać między ogrzewaniem swoich domów, a pozostawaniem sojusznikami USA. W konsekwencji doprowadzi to do rozpadu NATO, a w porównaniu – zwiększy siłę militarną Putina.”

– jest to fragment artykułu, w którym jest opisana rola jaką Putin odgrywa w budowaniu NWO, cały artykuł oraz druga strona medalu Putina w linku:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin ... ow-2014-04

Kim więc jest Putin?Syjonistyczna Władza Rothschildów

Rothschildowie przez stulecia kultywowali tradycję wydawania córek za członków arystokratycznych rodów oraz zaprzyjaźnionych rodzin. Według historyków i ekonomistów Rothschildowie do połowy XIX wieku przejęli kontrolę nad europejską bankowością, posiadając ponad połowę światowego bogactwa, dziś są właścicielami Banku Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei, który kontroluje banki centralne, finanse świata i Putina. Więcej dowiesz się w filmie dokumentalnym o kreacji pieniądza „Money Masters” (Władcy Pieniędzy). Film opowiada historie kreacji pieniadza i współczesnej bankowości, od 2o minuty przedstawia bankowość Rothschildów, której początkiem było powstanie pierwszego prywatnego banku centralnego na świecie – Banku Anglii w 1694 roku, cały ponad 3 godzinny film z polskim lektorem
tutaj

Poprzez koligację z innymi rodzinami żydowskich bankierów i przemysłowców jak m.in. Goldsmith, Rockefeller, Du Pont, Schiff, Warburg, Sassoon Rothschildowie uzyskali olbrzymie wpływy na całym świecie. Dzisiaj klan Rothschildów liczy około 1,5 tysiąca członków, kontroluje międzynarodową masonerie i syjonizm, a poprzez koligację rodzinne, biznesowe, polityczne oraz zgromadzony majątek, ukryty w różnego rodzaju funduszach inwestycyjnych nadaje kierunek w jakim zmierza świat.

„Przez ponad 100 lat ideologiczni ekstremiści po obu stronach politycznego spektrum uczepili się dobrze nagłośnionych incydentów, by atakować rodzinę Rockefellerów za niezwykły wpływ, jak oni twierdzą, my mamy na polityczne i ekonomiczne instytucje. Niektórzy nawet wierzą, że należymy do tajnej kabały, działającej przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych, charakteryzując moją rodzinę i mnie jako internacjonalistów, oraz spiskujących wraz z innymi na świecie, by zbudować bardziej zintegrowaną globalnie polityczną i ekonomiczną strukturę – jeden świat, jeśli chcecie to tak nazwać. Jeśli to jest oskarżenie, to jestem winny i jestem z tego dumny.”-„Memoirs”,David Rockefeller, autobiografia „wspomnienia” 2002r, str.405 , książka dostępna w sieci amazon


Obrazek

Zobacz także, kto gra pierwsze skrzypce w rodzinie Rothschild:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/roths ... nz-2014-12

Przygotował: Michał KK
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/energ ... um-2014-07
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 10 gru 2016, 10:39

Za >ga< z tego tematu - viewtopic.php?f=22&t=324&start=400#p60382 :

Do Polski mogą popłynąć strumienie pieniędzy, ale ich źródło jest spalane!

„Spalanie węgla brunatnego jest wielkim marnotrawstwem – uważa prof. Ryszard Kozłowski z Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Krakowskiej, który podczas zorganizowanej w czwartek w Sejmie konferencji Konferencji „Kopalnie – zamykamy czy otwieramy – inne spojrzenie na problem polskiego górnictwa” przekonywał do rezygnacji z opalania elektrowni węglem brunatnym, najbardziej „brudnym” paliwem, aby móc ten ostatni wykorzystywać do produkcji kwasu huminowego.

– 1 tona węgla brunatnego kosztuje 100-150 zł i on jest spalany, natomiast z jednej tony węgla brunatnego możemy wyprodukować 5 ton kwasu huminowego. 1 tona kwasu huminowego kosztuje na rynkach arabskich 3700 dolarów – wyliczał.
– Proszę zobaczyć, jakie marnotrawstwo popełnia nasz rząd trzymując proces spalania węgla brunatnego – dodał, zaznaczając, iż zapotrzebowanie tylko „rynków arabskich jest gdzieś na poziomie 5 mln ton rocznie, a może więcej”.

Owo marnotrawstwo dotyczy nie tylko obecnie rządzących, lecz również, a może nawet przede wszystkim rząd PO-PSL, który zmarnował polskiemu górnictwu całe osiem lat, przez ten czas jedynie dobijając tą branżę.


Tak prowadzoną politykę prof. Ryszard Kozłowski ocenia jednoznacznie: „Program niszczenia kopalń był sabotażem wobec naszego państwa”.

Węgiel brunatny w polskiej energetyce pełni od lat rolę paliwa strategicznego, o czym świadczy około 9000 MW mocy zainstalowanych w elektrowniach opalanych węglem brunatnym i roczna produkcja energii elektrycznej tych elektrowni, która przekracza 50 TWh. Stanowi to około 25% mocy zainstalowanej w polskich elektrowniach i około 35% wyprodukowanej energii elektrycznej tańszej o około 20-30% od cen energii elektrycznej produkowanej z węgla kamiennego.

Branża węgla brunatnego w Polsce składa się z pięciu odkrywkowych kopalń i pięciu elektrowni opalanych tym paliwem.”


http://prawy.pl/42303-do-polski-moga-po ... t-spalane/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 17 sty 2017, 13:22

paziem pisze:Bogactwa naturalne – rzeczywisty cel obecności wojsk USA w Polsce
9 Lipiec 2016 · 11:30

Obrazek

Nic tak nie pokazuje niewyobrażalnej podłości rządów „warszawskich” przez ostatnie 27 lat, ich świadomego antypolskiego charakteru, świadomej eksterminacji i zmuszania do emigracji naszego narodu, jak sprawa zatajanych niezwykłych bogactw Polski.

Tak zwanemu „przesmykowi suwalskiemu” – oddzielającego Republikę Białoruś od Obwodu Kaliningradzkiego przydaje się najczęściej jedynie znaczenie militarno-transportowe. Taką wartość rzeczywiście on i ma, ale rzeczywista jego cenność, to ulokowane na tym terenie niezwykle cenne zasoby naturalne. Suwerenna eksploatacja tych zasobów, co jest niezbywalnym prawem Polaków, stawiałaby Polskę w czołówce krajów tzw. wysokich technologii. Otwierałoby to także nowe perspektywy dla współpracy zarówno technologicznej, jak związanej z tym współpracy wojskowo-strategicznej.

Zamiary umieszczenia na terenie Suwalszczyzny wojsk USA ( pod pretekstem tworzenia tzw.wschodniej flanki NATO), to w zasadzie próba skolonializowania cennych zasobów Polski przez syjonistyczno-anglosaski kompleks finansowo-wojskowy.

Przedstawiciele rządu polskiego, którzy przygotowywali, a także ci, którzy podpiszą umowy z przedstawicielami NATO, o stacjonowanie na terenie Polski, a w szczególności na terenie Suwalszczyzny winni być natychmiast ścigani i postawieni przed sąd w Polsce wobec przestępstwa określonego w art. 129 kodeksu karnego Rzeczypospolitej Polskiej


(Art. 129.
Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10).


Nie mówiąc już o tym, że łamią oni wiele z artykułów Konstytucji RP i składanej na jej podstawie przysięgi konstytucyjnej,

Naród Polski winien uruchomić natychmiast procedury ścigania winnych przestępstw wobec Rzeczypospolitej Polskiej!

PZDodatek dokumentacyjny:


Nic tak precyzyjnie nie pokazuje gorliwego służenia obcym interesom, a zarazem bezprzykładnej głupoty rządów warszawskich przez ostatnie 25 lat jak sprawa ukrywanych przed narodem bogactw naturalnych naszego kraju. Przez zaprzedanie i głupotę rządzących jest blokowany szybki rozwoju Polski i dobrobyt całego społeczeństwa w tym naszych „elit”.

Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy. Oczywiście na nasze bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom jest wielu chętnych. Dla przykładu Niemcy w swojej konstytucji nadal uznają granice sprzed 1937 roku. Oszustwem rządów warszawskich jest wmawianie Polakom, że Niemcy uznały naszą granicę zachodnią.

Obrazek


Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich)

Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);

Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 $ (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 $ (bilion $).
W USA Mówimy trylion dolarów, bowiem Anglosasi na miliard mówią bilion.

Rzecz w tym, że prócz 50 milionów ton tytanu złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki tzw. metali ziem rzadkich. Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.

Złoża molibdenu, wolframu, miedzi pod Myszkowem (Jura Krakowsko-Częstochowska). Obok tych metali zawsze występuje złoto, srebro i selen

Zasobność – 726 000 000 ton rudy (726 milionów ton);

Wartość samego tylko molibdenu – 14 520 000 000 $ (14,52 mld $).

Złoża niklu pod Ząbkowicami Śląski. Obok niklu w złożach występuje złoto i platynowce

Zasobność – 14 000 000 ton rudy (14 mln ton);

Wartość tylko niklu około 4 000 000 000 $ (4,00 mld $).

Złoża wysokiej jakości węgla kamiennego na Lubelszczyźnie. Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem

Zasobność – 40 000 000 000 ton (40 mld ton);

Wartość – 4 800 000 000 000 $ (4 800 mld $ = 4,8 biliona $).

Złoża węgla brunatnego pod Legnicą

Zasobność – 15 000 000 000 ton (15 mld ton);

Wartość – 87 000 000 000 $ (87,00 mld $).

Złoża złota w różnych lokalizacjach głównie na terenie Dolnego Śląska

Zasobność – 350 ton kruszcu;

Wartość – 14 000 000 000 (14,00 mld $).

Złoża miedzi i złota w rejonie Bytomia Odrzańskiego

Zasobność:

Miedź – 8 000 000 ton metalu (8 mln ton)

Złoto – 100 ton kruszcu

Wartość razem około 62 500 000 000 $ (62,50 mld $).

Konwencjonalne (nie łupkowe) złoża gazu ziemnego, lokalizacja Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Podkarpacie

Zasobność – 1,7 bln m3

Wartość – 510 000 000 000 $ (510 mld $)


RAZEM (podsumowując tylko wartość tytanu ze złoża pod Suwałkami) 5 847 020 000 000 $ (5 847,02 mld $ = 5,847 biliona / w USA 5,847 tryliona $)


Jednak to wcale nie wszystko!!!


Ropa, która płynie do Polski rurociągiem „Przyjaźń” jest wydobywana z głębokości około 7km w Tatarstanie, około 1000 km na wschód od Moskwy. Surowiec ten nie jest najwyższej jakości ponieważ jest silnie zasiarczony. Przedstawione powyżej dane pochodzą głównie z raportu z 15 letniego programu poszukiwań geologicznych, jaki zainicjował Edward Gierek w 1971 roku. Prace nad raportem ukończono w 1985 roku. Jednak w raporcie wykazano tylko złoża do głębokości 4km. Sowieci zakazali władzom PRL wiercić głębiej niż 4km! Dlaczego? Czyżby pod naszymi stopami znajdowały się szczególnie ważne złoża?

Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km – Polska zachodnia i północna i 7 km – Polska południowo-wschodnia. Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton, co daje 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!! Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa. Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi – 300 163,5 mld $, czyli 300,1635 biliona $ (w USA 300,1635 trylionów $).

Obrazek

W powyższym wyliczeniu nie uwzględniono złóż uranu, srebra, cynku, ołowiu, bursztynu, siarki i soli oraz innych.

Jedno musimy wszak dopowiedzieć!

Polska leży wskutek unikalnego zbiegu czterech płyt tektonicznych na terenach idealnych do produkcji najtańszej i najczystszej energii elektrycznej, jaka powstaje z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych, albo rozgrzania wody o gorące skały do pary wodnej (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych.


Ten fenomen geotermalny jest w Polsce tak unikalny, że jego szacunkowa wartość w możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!

Fenomen geotermalny w Polsce odkryto w ramach wspomnianego 15 letniego programu badań geologicznych. Sowieci tak się przestraszyli tych informacji, że polski geniusz geologiczny, prof. Feliks Sokołowski (znany i ceniony i w USA), miał zakaz jakichkolwiek publikacji na ten temat!

Ogólnie uważa się, że Polska wykorzystując geotermię może szybko zwiększyć produkcję energii elektrycznej 15 razy, natomiast pełne możliwości energetyczne naszego kraju to zwiększenie produkcji energii – 150 razy! Dzięki temu możemy być naturalną potęgą energetyczną formatu światowego fundując niezależność energetyczną wszystkim ościennym krajom!

Tymczasem polityka zdrajców stanu to zamykanie kopalń (gdzie jest udokumentowanych 16 miliardów ton wysokiej jakości węgla) by zrobić miejsce dla dotowanego węgla z Rosji oraz wyprzedaż polskich zakładów energetycznych państwowym firmom francuskim, które natychmiast podnoszą dla odbiorców ceny, jak również zachwycanie się drogą i nisko efektywną energetyka wiatrową, którą wciskają nam Niemcy. Niemcy sprzedają nam stare wiatraki jednocześnie u siebie forsownie rozwijają energetykę opartą o spalanie węgla brunatnego i geotermię. W Polsce wiele mówiło się o łupkach (ang. Shale Gas) zatajając przy okazji informacje o ogromnych pokładach gazu naturalnego w podziemnych zbiornikach (ang. Tighten Gas). Na takich zbiornikach stoją np. dwa miasta polskie: Poznań i Rzeszów. Ukrywając wiedzę o naszych bogactwach władza warszawska podpisała z Rosją maksymalnie niekorzystne umowy na dostawy gazu i ropy. Obecnie płacimy Rosji najwyższe na świcie ceny za ropę i gaz (zdrajca Cimoszewicz, zdrajca Pawlak).

Przyczyny szczegółowe polityczne zatajania przed Polakami bogactw Polski

Zatajanie przed Polakami bogactw naturalnych Polski miało prócz przyczyn ogólnych (wygnanie polskiej młodzieży z kraju i eksterminacji Polaków wskutek głodowych rent i emerytur oraz żałośnie niskich zarobków; w historii politycznej świata jest to znana praktyka eksterminacji ekonomicznej, która umożliwia skuteczne zlikwidowanie całych narodów; ogólnie cała polityka tzw. III RP to eksterminacja ekonomiczna plus drastyczny atak na dobre imię Polski i Polaków, czyli eksterminacja prawdy historycznej i godności osobistej/narodowej) również i równoległe bardzo konkretne przyczyny polityczne:

1. Antracyty na Lubelszczyźnie odkryto już przed II wojna światową. Po roku 1946 podjęto kontynuację badań geologicznych. Sowieci zakazali kontynuować badania nad antracytami na Lubelszczyźnie pod koniec lata 40-tych, gdy z kolejnych odwiertów potwierdzało się zanieczyszczenie antracytów złotem (dane z dwóch odwiertów potwierdzały też bardzo silną radioaktywność, co wskazywało na dodatkowe bardzo bogate złoże Uranu /lub Plutonu?/). Zanieczyszczenie złotem węgla była tak wysokie, że Stalin przestraszył się, że gdy Amerykanie się o tym dowiedzą – zrewidują Jałtę i Poczdam i zabiorą Sowietom Polskę. Sowieci nakazali zniszczyć dokumentację wykonanych odwiertów! Polscy technicy i inżynierowie zdołali jednak część najważniejszej dokumentacji zachować. Dokumentacja ta jest przechowywana do dziś.

2. Złoża polimetaliczne na Suwalszczyźnie, zwłaszcza ogromne zasoby metali ziem rzadkich wymusiłyby „Alliance cordiale” Polska – Chiny. Po prostu dwa jedyne kraje na świecie, które mają takie zasoby – Chiny i Polska – musiałyby koordynować swoje ruchy, a Chiny zrobiłyby co w ich mocy by te zasoby nie wpadły pod kontrolę ich konkurentów (Rosja, USA, Niemcy).

3. Ruszenie polimetali na Suwalszczyźnie (podobnie jak i innych bogactw) spowoduje też „zalanie” budżetu szybkimi dochodami. Dzięki temu, że skała, w której znajdują się złoża polimetaliczne jest wolna od niebezpiecznych gazów, a złoża są płytko pod powierzchnią eksploatacja byłaby tania i bezpieczna. W ogóle te bogactwa wiążą się z ogromnym przyrostem dochodów budżetu, co bezpośrednio przekłada się na szybkie wzmocnienie państwa polskiego, w tym Wojska Polskiego. Spodziewane dochody będą tak duże, że Polska po prostu nie będzie miała na co wydawać pieniędzy. Niemcom i Rosji nie w smak taka opcja!

4. Bogata dzięki swoim złożom Polska jako potęga umożliwiłaby szybki postęp gospodarczy całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej oraz wykreowanie silnego bloku politycznego skupionego wokół Polski. To na dobre przekreśliłoby i plany ekspansji Rosji na Europę, a Niemiec na wschód jednocześnie stabilizując pokój na kontynencie.

5. Jakiekolwiek „ruszenie” przez Polskę swoich złóż ropy i gazu oznaczałoby konieczność podzielenia się przez Rosję paliwowym tortem w Europie z Polakami. W dalszej kolejności do podziału zysków musieliby dopuścić nas inni eksporterzy, zwłaszcza z nad Zatoki Perskiej.


Oczywiście – nic nigdy nie będzie, dopóki w Polsce będzie „rząd warszawski”, a nie suwerenny rząd polski!

Bez mówienia o tych tematach kampanii wyborczej się nie wygra! Wiedza o bogactwach Polski ruszy do urn nawet najbardziej zaciekłą absencję wyborczą! I nawet pijacy na moment wytrzeźwieją! Niech tylko zjawi się jeden kandydat, który powie prawdę. Niech do Polaków dotrze jak od ponad 25 lat są oszukiwani i eksterminowani! Powodem są nasze bogactwa, na które jest wielu chętnych.

za:
http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-p ... zw-iii-rp/

Obrazek

Portale http://www.eprudnik.pl oraz pressmix.eu opublikowały zestawienie zasobów mineralnych Polski, opracowane mgr inż. Andrzeja Łodzińskiego. Powstało ono w oparciu o powszechnie dostępne dane geologiczne. Wynika z nich, że nasz kraj dysponuje przeogromnymi zasobami surowców mineralnych. Tyle tylko, że nikt po nie się nie schyla.

Suwalskie złoża

Zestawienie polskich skarbów zaczyna się, o suwalskich złóż. Mgr inż. Andrzej Łodziński wylicza:

„Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich) – Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);

Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 dolarów USA (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 USD (bilion dolarów!).

Rzecz w tym, że prócz 50 milionów ton tytanu, złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki tzw. metali ziem rzadkich. Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.

Ruszenie polimetali na Suwalszczyźnie (podobnie jak i innych bogactw) spowoduje też “zalanie” budżetu szybkimi dochodami. Dzięki temu, że skała, w której znajdują się złoża polimetaliczne jest wolna od niebezpiecznych gazów, a złoża są płytko pod powierzchnią eksploatacja byłaby tania i bezpieczna. W ogóle te bogactwa wiążą się z ogromnym przyrostem dochodów budżetu, co bezpośrednio przekłada się na szybkie wzmocnienie państwa polskiego, w tym Wojska Polskiego. Spodziewane dochody będą tak duże, że Polska po prostu nie będzie miała na co wydawać pieniędzy.

Złoża polimetaliczne na Suwalszczyźnie, zwłaszcza ogromne zasoby metali ziem rzadkich wymusiłyby „Alliance cordiale” Polska – Chiny. Po prostu dwa jedyne kraje na świecie, które mają takie zasoby – Chiny i Polska – musiałyby koordynować swoje ruchy, a Chiny zrobiłyby co w ich mocy by te zasoby nie wpadły pod kontrolę ich konkurentów (Rosja, USA, Niemcy)” – podaje portal za polskim inżynierem.

Przypomnijmy, że np. amerykański Boeing, kupuje tytan do swych samolotów produkcji od
Rosjan. Tymczasem ogromne jego złoża zalegają właśnie pod piękną ziemią suwalską.

Tytan, to stalowoszary, lekki, niezwykle twardy i wytrzymały mechanicznie metal, wykorzystywany jest najczęściej jako dodatek do stali. Stopy tytanowe stosowane są w pojazdach kosmicznych, samolotach, statkach. Produkowane są z nich także narzędzia i implanty chirurgiczne (zastępujące ubytki kostne), elementy żaroodporne, narzędzia skrawające, aparatura laboratoryjna. Tytan jest też składnikiem materiałów ceramicznych, farb i lakierów (biel tytanowa). Jest jego w bród na Suwalszczyźnie właśnie.

Suwalskie skarby

Na anomalię magnetyczną w rejonie Suwałk pierwsi zwrócili uwagę Niemcy, kiedy przelatujące nad tym terenem samoloty bojowe odczuwały zaburzenia magnetyczne. W 1957 roku prof. Jerzy Znosko i Jan Skorupa z Państwowego Instytutu Geologicznego odkryli tu soczewkowe złoże rud polimetalicznych w skałach anortozytowych (zasadowa skała głębinowa, której odpowiednikiem wylewnym jest m.in. bazalt) Dalsze badania w latach sześćdziesiątych minionego wieku pozwoliły na ustalenie zasobów rud w granicach ok. 1,5 mld ton z możliwością ich dalszego powiększenia. Tylko ilość wanadu i tytanu ocenia się na ok. 50 mln ton każdego z nich. Suwalskie polimetaliczne złoże zawierać zresztą mogą wszystkie pierwiastki tablicy Mendelejewa

Z kolei w Tajnie, w pobliżu Augustowa, zalega kilkanaście rzadkich metali niezbędnych m.in. do produkcji nowoczesnych silników elektrycznych, supermagnesów, luminoforów, półprzewodników specjalnych, nadprzewodników odnawialnych i czystych źródeł energii. Głównym surowcem są związki niobu, zastępujące obecnie w nowoczesnej technologii wanad. Te złoża mogą stanowić co najmniej 80 proc. zasobów Unii Europejskiej!

Złoża „Pozabilansowe”

Ziemia Augustowska, to cud NATURA 2000, więc nawet borowiny wydobywać tam nie wolno, a co tu mówić o metalach rzadkich.

Ponadto, skarbów z ziemi suwalskiej nikt nie wydobywa, bo w,, Bilansie zasobów kopalin i wód podziemnych w Polsce” z 2002 roku, wydanym przez Państwowy Instytut Geologiczny w Warszawie, w dziale,, Rudy żelaza, tytanu i wanadu” zapisano:,, dla złóż rud magnetytowo-ilemitowych występujących w suwalskim masywie zasobowym zostały opracowane i przyjęte w 1996 roku kryteria bilansowości zatwierdzone przez ministra OŚZNiL. Zasoby złóż Krzemianka i Udryń zostały zatwierdzone jako pozabilansowe. W tym stanie, w Polsce, praktycznie brak jest rud żelaza
głównym dostawcą rud i koncentratów tytanowych jest Norwegia oraz Kanada, Wielka Brytania i Niemcy
”.

Od tamtego czasu wiele zmieniło się w technologii, czego dowiedli m.in. Finowie, ale nadal nikt nie ma odwagi nawet na poważną dyskusję fachowców na ten temat.

Dolnośląski tytan

Jak informowały w lutym 2011r. Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS), z raportu z badań mineralogicznych złoża „Pilawa Górna”, wynika, że w tym rejonie są duże złoża tytanu i innych metali rzadkich. DSS zamierzał wystąpić o udzielenie koncesji na rozpoznanie złoża i jego późniejszą eksploatację.

„Badania te prowadzone były celem potwierdzenia występowania w złożu związków rzadkich metali. Otrzymana przez emitenta analiza potwierdza, że zawartość minerałów tytanu w złożu „Piława Górna” daje wysokie prawdopodobieństwo możliwości komercyjnego ich wykorzystania oraz stwierdza obecność rud innych metali rzadkich, występujących w żyłach pegmatytowych znajdujących się w złożu” – głosił komunikat spółki. – Przemysłowa eksploatacja rudy tytanu byłaby ważnym elementem rozwoju. Potencjalny sukces w tym obszarze mógłby pozwolić na wprowadzenie na rynek nowych produktów opartych na tytanie, takich jak: koncentraty (półprodukty do dalszej przeróbki chemicznej) oraz produktów bazujących na materiale mineralnym będącym pozostałością w procesie pozyskiwania tytanu (np. mączka mineralna stanowiąca wsad do produkcji takich materiałów budowlanych jak sztuczny kamień, wełna mineralna, szkło, czy też nawozy mineralne) „ – czytamy w komunikacie.

Tak się jakoś dziwnie złożyło, że DSS popadło akurat w tym czasie w tarapaty finansowe, a w 2012 roku sąd ogłosił nawet uch upadłość. Co prawda spółka nadal funkcjonuje, ale tytanu nie eksploatuje.

Złoża złota, węgla, niklu, gazu

Andrzej Łodziński wylicza zaś kolejne skarby:

Złoża molibdenu, wolframu, miedzi pod Myszkowem (Jura Krakowsko-Częstochowska). Obok tych metali zawsze występuje złoto, srebro i selen

Zasobność – 726 000 000 ton rudy (726 milionów ton);

Wartość samego tylko molibdenu – 14 520 000 000 $ (14,52 mld $).

Złoża niklu pod Ząbkowicami Śląski. Obok niklu w złożach występuje złoto i platynowce

Zasobność – 14 000 000 ton rudy (14 mln ton);

Wartość tylko niklu około 4 000 000 000 $ (4,00 mld $).

Złoża wysokiej jakości węgla kamiennego na Lubelszczyźnie. Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem

Zasobność – 40 000 000 000 ton (40 mld ton);

Wartość – 4 800 000 000 000 $ (4 800 mld $ = 4,8 biliona $).

Złoża węgla brunatnego pod Legnicą

Zasobność – 15 000 000 000 ton (15 mld ton);

Wartość – 87 000 000 000 $ (87,00 mld $).

Złoża złota w różnych lokalizacjach głównie na terenie Dolnego Śląska

Zasobność – 350 ton kruszcu;

Wartość – 14 000 000 000 (14,00 mld $).

Złoża miedzi i złota w rejonie Bytomia Odrzańskiego

Zasobność:

Miedź – 8 000 000 ton metalu (8 mln ton)

Złoto – 100 ton kruszcu

Wartość razem około 62 500 000 000 $ (62,50 mld $).

Konwencjonalne (nie łupkowe) złoża gazu ziemnego, lokalizacja Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Podkarpacie

Zasobność – 1,7 bln m3

Wartość – 510 000 000 000 $ (510 mld $)

RAZEM (podsumowując tylko wartość tytanu ze złoża pod Suwałkami) 5 847 020 000 000 $ ((5 847,02 mld $ = 5,847 biliona dolarów USA!)

Mamy też ropę.

Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu
(w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km – Polska zachodnia i północna i 7 km – Polska południowo-wschodnia. Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton, co daje 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!! Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa. Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi – 300,1635 biliona USD.

Pod całą Polską znajduje się „gąbka” nasączona największą ilością ropy i gazu – to z ich części Norwegia, Arabia Saudyjska, Iran, Irak, Kuwejt czerpią swoje bogactwa!!! – o tych złożach pisał w 2009 roku w książce „Pola Laska: Alef Stern przypomina portal pressmix.eu.

W Polsce wiele mówi się o łupkach (ang. Shale Gas) zatajając przy okazji informacje o ogromnych pokładach gazu naturalnego w podziemnych zbiornikach (ang. Tighten Gas). Na takich zbiornikach stoją np. dwa miasta polskie: Poznań i Rzeszów – podają w/w portale.

Dlaczego nikt nie schyla się po polskie skarby?

Teorii jest wiele. Nawet sensacyjnych. Ponoć za poprzedniego ustroju, przeciwni temu byli Rosjanie. No, ale już nie ma Związku Radzieckiego, tak samo jak i polski miłości do braci Rosjan, a mimo to nie kopiemy, nie wydobywamy. Kolejne polskie rządy za słuszne uważają uwagi ekologów o szkodliwości wydobycia.

Trudne do wytłumaczenia jest jednak braku zainteresowania polskich władz wydawałby się nieszkodliwymi z punktu widzenia środowiska taki zasobami, jak gorące wody termalne.

Szacunkowa wartość możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego! Ogólnie uważa się, że Polska wykorzystując geotermię może szybko zwiększyć produkcję energii elektrycznej 15 razy, natomiast pełne możliwości energetyczne naszego kraju to zwiększenie produkcji energii – 150 razy.

Fenomen geotermalny w Polsce odkryto w ramach 15 letniego programu badań geologicznych realizowanego za czasów Edwarda Gierka.

Portal pressmix.eu przypomina też postać prof. Ryszarda H. Kozłowskiego, który jest autorem słów: „Unikalny fenomen geotermalny wskutek zbiegu i nałożenia się czterech płyt tektonicznych pokrywa 80% powierzchni Polski. Tylko północno wschodnia część Polski nie posiada tego potencjału hydrotermalnego i petrotermalnego. W przeliczeniu na tony paliwa umownego wartość energetyczna tego fenomenu co najmniej 70 razy przekracza wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego. Polska może produkować praktycznie nieograniczone ilości taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej.”

Obrazek

Jan Wyganowski

Źródła: eprudnik.pl oraz pressmix.eu

mapa za: www.eprudnik.plza:http://www.suwalki24.pl/article/3,suwalszczyzna-posiada-najcenniejsze-zloza-europy
https://wiernipolsce1.wordpress.com/201 ... -w-polsce/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 26 sty 2017, 22:58

Agencja Fotograficzna AFI pisze:Złoża tytanu, żelaza i wanadu pod Suwalszczyzną warte 8 bilionów złotych !
piątek, 15 stycznia 2016

Obrazek

W złożach najprawdopod obniej jest hel 3. To izotop pochodzenia księżycowego, wykorzystywany do produkcji ciepła i elektryczności. Wszystko wskazuje więc na to, że w dawniejszej epoce uderzył tu meteoryt - opowiada Jerzy Ząbkiewicz, suwalski społecznik i ekspert od górnictwa.

Jeżeli te informacje się potwierdzą, to wartość złóż leżących pod ziemią północnej Suwalszczyzny będzie większa niż pierwotnie oczekiwano. Według ekspertów znajduje się tam 100 mln ton tytanu, 400 mln ton żelaza i kilka mln ton wanadu.

- Złoża można wycenić na nawet na 8 bilionów złotych. Szacunki te opieram na danych z giełdy londyńskiej - wylicza Ząbkiewicz.

http://www.suwalki24.pl/article/35,ksie ... ach-tytanu

Autor: Agencja Fotograficzna AFI o 03:37
http://afiinfopl.blogspot.com/2016/01/z ... u-pod.html
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 02 lut 2017, 15:45

Oto nasz skarb narodowy: węgiel! Polska buduje duże bloki energetyczne!


Budujemy dwa duże bloki energetyczne w Elektrowni Opole. Trwa także budowa nowego bloku w Elektrowni Turów na węgiel brunatny z naszej pobliskiej kopalni. Wszystkie te inwestycje, wraz z nowo wybudowanym blokiem gazowo-parowym w Elektrociepłowni w Gorzowie, mają zwiększyć moc zainstalowaną w Grupie PGE, której jesteśmy częścią, i pozwolić jej na utrzymanie pozycji lidera wytwarzania energii w Polsce – mówi prezes Sławomir Zawada w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

Elektrownie i elektrociepłownie obwinia się o „produkowanie” smogu. W jaki sposób spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK), która wytwarza blisko 40 proc. energii w Polsce, walczy z zanieczyszczaniem atmosfery?
Energetyka zawodowa, czyli największe elektrownie i elektrociepłownie, nie jest źródłem smogu. To mit, który nie ma pokrycia w faktach. Jedną z wiodących przyczyn smogu jest masowe wykorzystywanie domowych kotłów węglowych najniższej jakości, a także transport samochodowy. Wpływ energetyki zawodowej na jakość powietrza systematycznie, z roku na rok, maleje.

Jak to możliwe?
Przede wszystkim każda elektrownia i elektrociepłownia w Polsce musi spełniać wszelkie normy dotyczące emisji do atmosfery. A te są coraz bardziej restrykcyjne. Mogę zapewnić, że dzięki stałemu monitoringowi oraz zastosowaniu w naszych instalacjach wytwórczych najlepszych aktualnie rozwiązań technicznych wytwarzamy czystą energię. Nie jest to jednak proste, ponieważ wypełnienie coraz ostrzejszych wymagań środowiskowych nie byłoby możliwe bez realizacji programów modernizacyjnych i inwestycyjnych. Tylko w ubiegłym roku zakończyliśmy modernizację instalacji odsiarczania spalin w elektrowniach Bełchatów i Turów. Analogiczne inwestycje realizujemy również w elektrowniach Dolna Odra oraz Pomorzany w Szczecinie, a także elektrociepłowniach. Emisję pyłów już ograniczyliśmy o 98 proc.

Jakie kolejne inwestycje będziecie realizować w najbliższym czasie?
Budujemy dwa duże bloki energetyczne w Elektrowni Opole. Trwa także budowa nowego bloku w Elektrowni Turów na węgiel brunatny z naszej pobliskiej kopalni. Wszystkie te inwestycje, wraz z nowo wybudowanym blokiem gazowo-parowym w Elektrociepłowni w Gorzowie [patrz: ramka – przyp. M.P.], mają zwiększyć moc zainstalowaną w Grupie PGE, której jesteśmy częścią, i pozwolić jej na utrzymanie pozycji lidera wytwarzania energii w Polsce. Mają też podnieść sprawność tych aktywów, to znaczy umożliwić efektywniejsze przetwarzanie wykorzystywanych przez nas paliw, czyli węgla, gazu oraz biomasy, na energię i ciepło. Inwestycje w nasze aktywa są niezbędne również dlatego, że zadaniem całej Grupy Kapitałowej PGE jest gwarantowanie bezpieczeństwa energetycznego Polski. Tym bardziej cieszy porozumienie ze stroną społeczną określające dalszy kierunek szczegółowych analiz rozważanej inwestycji w Elektrowni Dolna Odra.

Łączny koszt waszych inwestycji liczony jest w miliardach złotych. Czy spółka poradzi sobie z ich realizacją?
Faktycznie, bloki w Opolu to koszt 11 mld zł, a Turów – 4 mld zł. Obie te inwestycje finansowane są w modelu korporacyjnym, to znaczy uwzględniają środki własne Grupy PGE z bieżącej działalności oraz możliwości pozyskania finansowania zewnętrznego. Dzięki temu spokojnie patrzymy w przyszłość. Także nadzór nad ich realizacją odbywa się przy aktywnej współpracy i z wykorzystaniem wiedzy centrali PGE. Oba projekty to wielkie przedsięwzięcia. Po oddaniu do użytku bloków w Opolu miejscowa elektrownia zaspokajać będzie ponad 8 proc. obecnego krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną i będzie trzecią co do wielkości polską elektrownią. W Opolu, Turowie i Gorzowie inwestujemy w najlepsze, najbardziej wydajne, a zarazem najnowocześniejsze technologie.

CAŁOŚĆ CZYTAJ w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska"

Źródło: Gazeta Polska Codziennie
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 17 lut 2017, 08:40

Na bogactwa naszej ziemi ostrzyli sobie zęby od dawna, jeszcze w czasie gdy nie wiedzieli o tym co rzeczywiście kryje się pod naszymi stopami. Na szczęście nie wiedzieli bo już wówczas by nas podzielili jak za rozbiorów ;) :

niezlomni.com pisze:15 lutego 1951 r. Polska Ludowa ,,podarowała” Sowietom ziemie bogate w węgiel kamienny
2017/02/15

Obrazek

15 lutego 1951 r. władze komunistycznej Polski zawarły ze Związkiem Sowieckim umowę o wymianie obszarów przygranicznych. Do ZSRS przyłączono fragmenty województwa lubelskiego z miejscowościami Bełz, Uhnów, Krystynopol, Waręż i Chorobrów. Polska otrzymała w zamian fragmenty obwodu drohobyckiego z miejscowością Ustrzyki Dolne oraz wsiami Czarna, Lutowiska, Krościenko, Bandrów Narodowy, Bystre i Liskowate.

Oficjalnie z inicjatywą wymiany wystąpiła Polska, motywując to chęcią pozyskania wschodniego dorzecza górnego Sanu i wybudowania zbiornika zapobiegającego powodziom. Prawdziwym powodem było to, że na terenach Sokalszczyzny polscy geolodzy odkryli bogate złoża węgla kamiennego.

https://youtu.be/Xty9_lMmCGQ

Obrazek
Tereny przyłączone do ZSRS w 1951 r.

Obrazek
Tereny przyłączone do Polski.

Obrazek

Obrazek

Bełz. Panorama miasta. Na pierwszym planie widoczny kościół i klasztor podominikański
http://niezlomni.com/15-lutego-1951-r-p ... -kamienny/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 31 mar 2017, 00:04

Metale strategiczne - prawdziwe wartości - 29.03.2017

https://www.youtube.com/watch?v=CkTba4fJW80

Opublikowany 29 mar 2017

Tytułowe metale strategiczne, a właściwie ich złoża są i to w dużych ilościach na ziemi polskiej. Tyle, że Polska istnieje tylko formalnie i właściwie wszystko co można było wyprzedać zostało wysprzedane. Nie ma Ministerstwa Skarbu i nie ma stricte polskich spółek (może poza kilkunastoma). A więc nie ma skarbu, a Polska posprzedawała dostęp do złóż w postaci koncesji kapitałowi zagranicznemu.
I tyle nam pozostało z prawdziwych wartości.
I choć zaproszeni goście: Piotr Wajda i Marcin Kołosowski z Polskiego Instytutu Prawdziwych Wartości zapewne nie tak wyobrażali sobie przebieg audycji, to w jej finale powiedzieli naprawdę jak jest.
Nie mniej jednak opłaca się inwestować, również przeciętnemu Kowalskiemu, w metale strategiczne. Ich udział w nowoczesnych technologiach i zastosowania w kompleksie wojskowo-militarnym jest bardzo duży i stale wzrasta niezależnie od innych fluktuacji na rynkach.

https://www.youtube.com/watch?v=CkTba4fJW80
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 27 maja 2017, 10:16

3.4/4 POLSKA najbogatszym państwem Europy - tego politycy nie mówią. M.Szczytyński i B.Andrejas
https://youtu.be/70FttzxIlAU
https://www.youtube.com/watch?v=70FttzxIlAU
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 27 maja 2017, 11:16

Zasoby geologiczne w Polsce - prof. Mariusz Jędrysek-Orion - 21.10.2015
https://youtu.be/F-pQyfhp2gs
https://www.youtube.com/watch?v=F-pQyfhp2gs

Opublikowany 22 paź 2015

Wystąpienie na Kongresie NTV prof. Mariana Jędryska-Oriona odnoszące się do zasobów geologicznych w Polsce stanowiących jedną z podstaw gospodarki nowej Polski. Mówca wypunktował też i zwrócił uwagę na rażący brak kompetencji osób obsadzanych na kluczowych stanowiskach, które nie są w stanie podejmować decyzji zgodnych z interesem Polski i społeczeństwa.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 06 cze 2017, 08:57

Racjonalista pisze:Zgazowanie czyli czarne złoto. Nadchodzi rewolucja, której stawką są miliardy zł
14-02-2017

Audytor górnictwa Krzysztof Tytko oraz inż. Marek Adamczyk w oparciu o dokonane analizy i wgląd do dokumentów niejawnych ustalili, że polskie górnictwo jest świadomie demontowane, poprzez sztuczne generowanie kosztów i niegospodarności - celem przejęcia jego ogromnych zasobów przed zbliżającą się rewolucją technologiczną. Tak jak technologia łupkowa wywraca rynek gazu i ropy, tak technologia podziemnego zgazowania zrewolucjonizuje rynek węgla. Nie tylko bowiem zwielokrotni dostępne zasoby oraz zyskowność węgla, to na dodatek będzie korzystna ekologicznie. W oparciu o tradycyjne górnictwo Polska posiada złoża na 50 lat, w oparciu o podziemne zgazowanie mamy zasoby na 500 lat, w oparciu o które nie tylko jesteśmy całkowicie samowystarczalni energetycznie, ale i możemy zapewnić bezpieczeństwo energetyczne całej Unii. Gra o polski węgiel to gra o przyszłą hegemonię w Europie.

Według prof. Zbigniewa Kasztelewicza, zastępcy kierownika ds. naukowo-badawczych w Katedrze Górnictwa Odkrywkowego AGH, z 1 mln ton węgla można uzyskać 0,5 mld m sześc. gazu. Polska sprowadza niecałe 9 mld m sześc. tego surowca rocznie, czyli wystarczyłoby około 18 mln ton węgla zgazować, abyśmy byli samowystarczalni. Zasoby węgla mamy natomiast największe w Europie. Przy obecnym zużyciu gazu moglibyśmy to paliwo produkować z węgla przez przynajmniej 500 lat.

Obrazek

Krzysztof Tytko i Marek Adamczyk:

Polska była bogatym krajem, tyle że z tego bogactwa nie skorzystali Polacy a obce kapitały, zagraniczne koncerny. Stawiamy tezę, że wszystkie rządy po 1989 świadomie doprowadzają górnictwo do upadłości celem jego przejęcia przez wierzycieli. Jest to bardzo poważne oskarżenie, ale mamy tę tezę gruntownie zbadaną. Podobny pogląd reprezentują naukowcy: prof. Lisowski, prof. Bachański, prof. Kozłowski, którzy w większości tez zgadzają się z naszym punktem widzenia.

Polskie górnictwo jest opłacalne i konkurencyjne, tylko od samego początku tzw. restrukturyzacji zamiast maksymalizować przychody, to maksymalizuje się koszty. Skala marnotrawstwa posunięta jest tak daleko, że nie może to być działalność przypadkowa. Jest to działalność, która ma na celu doprowadzenie sektora górniczego do upadłości, celem jego przejęcia przez obce kapitały, głównie pochodzące z drukowania euro przez EBC. Związane jest to w szczególności ze zbliżającym się przełomem technologicznym w górnictwie. Kiedy dopracowana zostanie technologia podziemnego zgazowania, nasz węgiel będzie generował setki miliardów złotych. Technologia ta pozwoli zwielokrotnić zyski otrzymywane z węgla.

Wszystkie rządy znajdują się pod wpływem obcego kapitału i wszelkimi sposobami dążą, by zadłużyć branżę — po to, by w przyszłości wierzyciele poprzez instrument przewłaszczenia na zabezpieczenie mogli przejąć polskie kopalnie. Po przejęciu władzy PiS nie zrobił kompleksowego audytu otwarcia ani nie usunięto z górnictwa tych, którzy doprowadzili branżę do ruiny.

Zasoby bilansowe węgla kamiennego czyli takie, które dostępne są w oparciu o aktualne technologie (głębokość do 1200 m) wynoszą ok. 50 mld ton i wystarczą na ok. 50-70 lat. Jeśli jednak zastosujemy czyste technologie węglowe, to w zasobach do 6000 m mamy 500 mld ton, co wystarczy na kilkaset lat. Naszym węglem możemy zapewnić bezpieczeństwo energetyczne nie tylko Polsce, ale i całej UE.

Jest to kwestia najbliższych lat. I będzie się to odbywało poprzez wygaszanie tradycyjnego wydobycia węgla, w miejsce którego wchodzić będą nowe technologie. Do nowej technologii nie będzie potrzeba ani szybów, ani przekopów, ani tylu pracowników. Komponuje się to z planem Morawieckiego, trzeba bowiem dokonać odtworzenia przemysłu, by przekwalifikować górników z tradycyjnej technologii do innych przemysłów, bo w górnictwie muszą wchodzić nowe technologie.

Obecnie mówi się o tworzeniu nowych kopalni: w Orzeszu przez ministra Markowskiego, Kopex w Przeciszowie, Australijczycy pod Lublinem. Według mnie, żadna kopalnia tradycyjna nie powstanie. Jest to robione jedynie po to, by odwrócić społeczną uwagę od tematu zasadniczego, jakim są czyste technologie węglowe.

Niekonkurencyjność polskiego górnictwa to mit. Najbardziej wiarygodną miarą dla dyrektora elektrowni jest koszt wytworzenia 1 GJ energii elektrycznej z tony węgla. Przez ostatnie lata polski węgiel kosztował 10,5 zł/GJ, natomiast rzekomo tańszy rosyjski wytwarzał 1 GJ po kosztach 13,1 zł, czyli był on o 25% droższy. [ 1 ] Najbardziej zdumiewające jest jednak to, że nikt teraz nie potrafi rozliczyć opozycji z zaniechań działań kontrolnych. Dopuszczono bowiem do importu 80 mln ton węgla energetycznego w sytuacji nadprodukcji tańszego węgla krajowego. Polskie kopalnie utraciły przez to 25 mld zł przychodów. Zysk brutto polskiego górnictwa byłby 5 mld zł, co pozwoliłoby suchą stopą przejść czas kryzysu.

Obrazek

Przeznaczenie nawet setek milionów lub miliardów € przez zachodnie kapitały, na „kampanię" skutkującą przejęciem polskich kopalń i złóż z nawiązką się opłaci, bo gra w okresie od momentu przejęcia do czasu całkowitego zczerpania naszego węgla, toczy się o biliony.

Komitet Obywatelski Obrony Polskich Zasobów Naturalnych z udziałem niezależnych ekspertów wypracował alternatywny dla rządowego projekt zagospodarowania istniejących kopalń i polskich zasobów węgla, z uwzględnieniem zarówno tradycyjnych metod wydobycia, jak i zastosowania technologii podziemnego zgazowania węgla, za pomocą polskiego kapitału. Jest możliwość powstrzymania dramatycznego upadku polskiego sektora energetyczno-paliwowego celem znaczącej poprawy standardu życia Polaków.

Opracowane na podstawie:

Raport Adamczyka III
Wolne Głosy: Krzysztof Tytko i Marek Adamczyk, Telewizja Republika, 4 maja 2016
24 minuty z Krzysztofem Tytko, TVP Info, 13 lutego 2017
www.zgazowaniewegla.agh.edu.pl
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,100 ... iliardy.zl
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 10 cze 2017, 00:41

Robert pisze:Mamy więcej gazu i ropy od USA i Arabii Saudyjskiej
Maj 1st, 2017

Obrazek

Na konferencji naukowo-technicznej w Krakowie, Profesor Ryszard Kozłowski przekazał bardzo ważną informację:

„Zostały przedstawione nasze zasoby znajdujące się na głębokości 7 kilometrów i 5 kilometrów. Dokładnie wiemy gdzie one są. Arabia Saudyjska ma ich na poziomie 200 mld baryłek ropy, my mamy w Polsce 4000 mld baryłek ropy”.

Przyznam, że nawet największego optymistę mogą takie dane zaskoczyć.

Wszyscy mówimy, że Polska jest bogata w zasoby. Teraz mamy dane od eksperta, który dokonuje wierceń. Zna temat, bo jest praktykiem.

Podsumujmy tę epokową informację:

mamy zasoby ropy w Polsce na poziomie czterech tysięcy miliardów baryłek, kiedy gloryfikowana na lewo i prawo Arabia Saudyjska ma ich tylko 200 mld baryłek. Ropa ciągnie się od Arabii Saudyjskiej do Morza Północnego przez Polskę.

To jest sensacja na skalę światową!

Do tej pory od 1971 roku, kiedy USA odcięło link dolara do złota, Amerykanie powiązali dolara z ropą. Nikt nie mógł kupić ropy nie mając dolarów.

Mało tego. USA przekupiło Arabię Saudyjską. Za ochronę rodziny Saudów przejęli zarządzanie największymi zasobami ropy w Arabii Saudyjskiej. Dzięki wylewaniu ropy na rynek w styczniu 2015 roku, USA tak obniżyła cenę ropy do kilkudziesięciu dolarów za baryłkę, że prawie zbankrutowała Rosję.

Rosja bilansowała budżet przy cenie 100 dolarów za baryłkę. Kiedy cena spadła poniżej 50 dolarów, Rosjanie mieli poważne problemy finansowe.

Od około 45 lat USA rządzi i dzieli, dzięki położeniu łapy na światowych zasobach ropy naftowej.

Teraz okazuje się, że Polska ma jej dwadzieścia razy więcej od Arabii Saudyjskiej.

Czy przez to jesteśmy w niebezpieczeństwie jako Polska, jako naród?

Profesor Kozłowski idzie dalej:

„Mamy największe zasoby w świecie tytanu o wartości 2 bilionów dolarów”.

I dalej:

„Sumaryczna ilość wód geotermalnych na południu Polski zawiera tyle energii ile jest zawarta w jednym miliardzie ton ropy”.

Z wód geotermalnych możemy uzyskać i energię do ogrzania domu i energię elektryczną.

Uwaga! Te naturalne źródła energii są odnawialne. Raz postawiona elektrociepłownia może pracować w nieskończoność


I co najciekawsze, Amerykanie wiedzą o tym. Wiedzą o naszej ropie i gazie. Zrobili mapki.

Pytanie tylko, dlaczego nasi opiekuńczy politycy nie mówią o tym?

Kto im tym razem zamknął buzie?

https://youtu.be/vSixKa9Xo5Y

https://youtu.be/qpdT-stXyWw

RobertBrzoza.pl – Polski Portal Informacyjny
https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/pols ... udyjskiej/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 14 lip 2017, 12:34

https://gloria.tv/article/m93M3WQ3Cx7d4Tns9pfLWg3Hr
Polska Kuwejtem Europy? Zobacz o jakie złoża toczy się III wojna światowa.
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 09 sie 2017, 22:49

Obrazek
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 10 sie 2017, 01:18

Ten tekst trzeba tak sformatować, żeby dał się mnożyć za pomocą geometrycznych ...linków :)Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 916
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 47
Podziękował: 666 razy
Otrzymał podziękowanie: 1115 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: Jancio » czwartek 10 sie 2017, 23:22

Proponuje wytatuować na czole :lol:
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 01 wrz 2017, 10:17

Przemysław Ciszak pisze:Polska pozwana przed międzynarodowy sąd. Trwa wojna o sól
31.08.2017, godz. 8:30

Obrazek
Fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Brytyjska firma domaga się 1,4 mld euro odszkodowania od Polski. Odstąpi od dochodzenia racji jeśli zostanie dopuszczona do prowadzonych przez KGHM poszukiwań soli potasowej pod Puckiem.

Spór o koncesję na poszukiwania złóż soli trwa już od trzech lat. W 2014 roku licencję uzyskał KGHM, ale brytyjska firma Darley Energy Poland, uważa, że ma do nich prawo w pierwszej kolejności – donosi "Rzeczpospolita".

Skarga skierowana do Ministerstwa Środowiska nie dała skutku. Pozew trafił do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Ten oddalił sprawę. Teraz, po odwołaniu się, firma czeka na decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Brytyjskie przedsiębiorstwo zdecydowało się dodatkowo jeszcze na wykorzystanie mechanizmu BIT – czyli pozwu kraju przed sąd arbitrażowy.

Jest to możliwe na mocy umów wielostronnych o wzajemnej ochronie inwestycji, które Polska podpisała z Wielką Brytania i Cyprem. Jak podaje "Rz", Darley Energy Poland domaga się prawie 6 mld złotych rekompensaty, czyli 1,4 mld euro.

Zdaniem DEP, KGHM był faworyzowany w trakcie przyznawania koncesji, a brytyjska firma jako jedyna wystąpiła o koncesję już w 2012 roku. Dopiero rok później wystąpiły o nią inne firmy, w tym KGHM.

– Myślę, że korzystnym dla wszystkich scenariuszem byłaby współpraca przy poszukiwaniach. Jesteśmy jednak zdeterminowani, by dochodzić swoich praw – mówi "Rzeczpospolitej" Kamlesh Parmar, udziałowiec Darley Energy Poland.

Czy KGHM byłby skłonny pójść na ugodę? "DEP to jedna z wielu firm obecnych dziś na rynku, z którą byłaby możliwa potencjalna współpraca przy realizacji projektu" – odpowiada "Rz" polski koncern.


https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 60257.html
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

BOGACTWO ZASOBÓW W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 14 lis 2017, 20:09

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 16 lis 2017, 15:02

Po co zamknięto kopalnię Krupiński?

https://www.youtube.com/watch?v=ZkbO45dStW8

Nadawane na żywo 14 lis 2017
Relacja na żywo z rozmowy w studio NTV w Sobótce o wielkim marnotrawstwie w polskim górnictwie . Janusz Zagórski rozmawia z Krzysztofem Tytko i Markiem Adamczykiem - ekspertami d/s węgla.
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6947
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12804 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 20 lis 2017, 11:31

Odważne wystąpienie profeosra R. Kozłowskiego - OZE - Wielka Lechia - narodowe interesy

https://youtu.be/N2bDyALGVfA

niezaleznatelewizja
Opublikowany 19 lis 2017


18 listopada 2017 r. w Krakowie na spotkaniu Konwentu Narodowego Polski wystąpił między innymi profeosr dr hab. inż. Ryszard Kozłowskii z Politechniki Krakowskiej. W swoim wystąpieniu poruszył miedzy innymi sprawy: odnawialnych źródeł energii ze szczególnym uwzględnieniem polskich zasobów geotermalnych; narodowej tożsamości w odniesieniu do pradawnych dziejów Słowian i istnienia imperium Lechitów a także inne ważne aspekty naszych narodowych interesów.
Wspaniali widzowie NTV. Nasz projekt utrzymuje się z darowizn. Prosimy was o wsparcie dowolną kwotę na Fundację Dobre Wibracje:
Alior bank, konto nr: 73 2490 0005 0000 4600 6936 0126
Wydzielone konto bankowe do przelewów zagranicznych rachunek w walucie EURO:
PL53 24900005 0000 4600 9647 6157 Swift (BIC): ALBPPLPW
http://niezaleznatelewizja.pl/o-telew...
Dziękujemy!!!
1 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 24 sty 2018, 14:47

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 01 lut 2018, 22:02

Czy grozi nam wywłaszczenie z naszych zasobów naturalnych?! - Krzysztof Tytko

https://www.youtube.com/watch?v=g8F393_Ni5w

Nadawana na żywo 10 godzin temu
Janusz zagórski rozmawia z studio NTV z Krzysztofem Tytko o niebezpieczeństwie wywłaszczenia społeczeństwa polskiego z własnych zasobów naturalnych.Transmisja na żywo ze studia NTV w Sobótce.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Polska Kuwejtem Europy.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 13 lut 2018, 11:49

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

ODPOWIEDZ