Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

WOJNA

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 01 mar 2022, 00:01

Nadciąga punkt zwrotny wojny na Ukrainie - następne 24 godziny mogą być kluczowe
3285 wyświetleń28 lut 2022
https://youtu.be/11u8t57lI24
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 01 mar 2022, 08:23

mamy w naszym ośrodku kilku Litwinów i jeden rozmawiał wczoraj z rodziną, mówi:
samoloty i helikoptery N.A.T.O. latają w tę i z powrotem i żołnierze przybywają
Litwa mała obszarowo..
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 01 mar 2022, 12:03

5. dzień Wojny na Ukrainie
28 lut 2022

https://www.youtube.com/watch?v=Adpx15pMIQk

Gdzie zaczyna się wojsko...

5. Dzień Wojny na Ukrainie (podsumowanie i komentarz)
28 lut 2022

https://www.youtube.com/watch?v=WncF3GT39Ek

Stara szkoła wojskowości

W materiale opowiadam o 5 dniu walk na Ukrainie w tym o najważniejszych wydarzeniach oraz kierunkach Rosyjskiej agresji.
Zachęcam do obejrzenia tego oraz innych moich materiałów i podzielenia się swoim zdaniem w komentarzach.
Fot: ,UA.mil, Ru.mil

Szósty dzień wojny - rosyjskie wojsko strzela do cywilów, rosyjski oligarcha się buntuje
Premiera rozpoczęła się 2 godziny temu

https://www.youtube.com/watch?v=MpZfir7Lb1c

Marcin Strzyżewski

Jak pomagać? Na tej grupie ludzie się organizują i wymieniają informacjami w sprawie pomocy.
https://www.facebook.com/groups/68379...
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » wtorek 01 mar 2022, 14:13

Bronia sie Ukraincy ,oj bronia,ale Ruskie nacieraja,jakas kolumna 67 kilometrow sprzetu nadciaga od polnocy,wojna na calego.Napewno medialna,od kiedy pseudokanclerz niemiec potepil "na sile" Rosje,protesty "nagle" sie nasilily w Niemczech.
Juz niemiecka policja nie chodzi i nie mierzy 1,5 metra odleglosci,juz KAZDY nie musi miec maski na twarzy,juz Trumpa oblali blotem. ;)


Straca jak zwykle zwykli ludzie,ukraincy.Juz niemiecka telewizja chwali ukrainskie drony,jakie to bojowe.Juz blokuja na portalach spolecznosciowych,ojojoj.


Gdyby tak tylko Ameryke choc za jedna wojenke "przycisneli".Za te 500 tys dzieci w iraku,ktore zginely.Ale to w imie demokracji,zapomnialem.


Zobaczymy,kto na tym wszystkim zyska.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 01 mar 2022, 17:47

Kijów. Atak na wieżę telewizyjną

Inwazja na Ukrainę. Wielki wybuch w Charkowie, Rosjanie ostrzeliwują Chersoń
Po uderzeniu w wieżę nadawczą w Kijowie ukraińskie kanały telewizyjne przestały nadawać.

Obrazek

"Wróg atakuje stolicę! Według wstępnych informacji wieża telewizyjna w Kijowie została uszkodzona przez dwie rakiety. Podstacja transformatorowa, która dostarcza energię elektryczną do wieży telewizyjnej, a także sprzęt na samej wieży telewizyjnej są uszkodzone" – przekazał mer Kijowa Witalij Kliczko.

Ukraińskie MON: Rosjanie szykują masową dezinformację
W Internecie coraz częściej pojawiają się informacje, że w Chersoniu Rosjanie odtwarzają fałszywe nagranie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który rzekomo podpisuje kapitulację Ukrainy w Kijowie. Tę wiadomość potwierdził ukraiński minister obrony. Obecnie w mieście trwają walki. Jak podkreśla mer Chersonia "płoną domy mieszkalne i obiekty miejskie".

"Okupanci przygotowują masowy napływ dezinformacji, aby stłumić ducha walki Ukraińców. Ich głównym celem jest przekonanie ludzi, że rząd skapitulował" – podaje telewizja Nexta za pośrednictwem portalu Telegram i Twittera.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wojna-rosja-ukraina-kijow-atak-na-wieze-telewizyjna-wideo/7462m3g

6. dzień Wojny na Ukrainie
1 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=DACsc31gbRg

Gdzie zaczyna się wojsko...

Gen. Skrzypczak: Rosja będzie chciała oblegać Kijów i je zburzyć. Kolumna na Kijów jest logistyczna
1 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=gZoU0udEACM

Radio WNET

Koziej: To jest wojna prewencyjna. Nielegalna w prawie międzynarodowym
1 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=8mDwYS8HdvE

Onet Rano

- Już sama geneza tej wojny jest przestępcza. Walka zbrojna, jeśli już trwa, musi się toczyć między armią a armią; wolno bić się z żołnierzami drugiej strony. Natomiast przestępstwem, zbrodnią wojenną, jest atakowanie cywilów - mówił w Onet Rano gen. prof. Stanisław Koziej, były szef BBN.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 02 mar 2022, 19:22

Cywilny opór, mimo spadających bomb. Dzień 6.
1 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=Axzqld-h93o

Good Times Bad Times PL

Wojna. Dzień 6. Zapraszam na Raport Specjalny.

7. dzień Wojny na Ukrainie
2 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=gHB1tGERowg

Gdzie zaczyna się wojsko...

Cyganie dementują:
https://twitter.com/gromotapl/status/...
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » środa 02 mar 2022, 19:39

0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 02 mar 2022, 19:44

To nie są ludzie - Jacek Sobala | Mówi Się 2/2
1 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=Q1vYVQefSBU

Telewizja Republika
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » środa 02 mar 2022, 19:47

Date: 1 marzo 2022
Author: Uczta Baltazara
0 Commenti
Video nakręcone 26 lutego 2022, w Kijowie przez obywatela amerykańskiego zawiera odpowiedzi na wiele pytań, które sobie zadajemy i których z pewnością nie wyjaśniają mass-media zbyt zajęte tworzeniem fałszywych wiadomości, zmyślonych newsów oraz włączaniem klipów z gier wideo do dzienników telewizyjnych. Dlaczego nie widzimy ataków lotniczych? – Dlaczego nie obserwujemy bombardowań? – Dlaczego Rosja nie odcięła Ukraińcom prądu, wody i Internetu, jak to jest w zwyczaju podczas wszystkich wojen? – Jak reagują Ukraińcy? – Co robi Zelenski? – Przed czym tak naprawdę uciekają uchodźcy? – A przede wszystkim: czego tak naprawdę chce Putin? – Posłuchajcie uważnie, bo video jest naprawdę pouczające. Ci, którzy nie znają języka angielskiego, znajdą poniżej całe tłumaczenie oryginału, nieznacznie zmienione dla ułatwienia czytania.


Dziś, w sobotę 26 lutego 2022, mija trzeci dzień inwazji Rosji na Ukrainę.

Ludzie w USA zdają się nic nie rozumieć z tej inwazji, ciągle mówią, że Rosja nie radzi sobie z atakiem, ponieważ nie zajęła infrastruktury, nie uderzyła w system energetyczny, nie zniszczyła wież telefonicznych ani nie uderzyła w wodociągi, ciągle mówią, że nie rozumieją, dlaczego Rosja wydaje się posuwać naprzód tylko po to, by zatrzymać się za każdym razem, gdy napotka jakiś opór. To naprawdę świadczy to o braku wyobraźni amerykańskich komentatorów.

Ponieważ amerykański sposób działania polega na tym, że wkracza się do kraju, niszczy się wszystko, niszczy się sieć elektryczną, wieże telefonii komórkowej, wodociągi, po prostu niszczy się wszystko, a potem idzie się dalej, ale to nie jest wojna, to jest likwidacja wszystkiego, unicestwienie wroga. Widzieliśmy, jak robiono to wiele razy w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii – próbowano to zrobić w Syrii.

Ale co w takim razie chcą zrobić Rosjanie? Nie chcą zniszczyć Ukrainy, chcą ją przejąć w nienaruszonym stanie, nie chcą też krzywdzić cywilów, bo niby dlaczego mieliby ich krzywdzić? Z ich punktu widzenia, jeśli krzywdzą ludność cywilną, tworzą sobie wrogów, dlatego chcą przejąć Ukrainę nienaruszoną, zmienić jej przywództwo polityczne i wprowadzić przywództwo, które będzie zgodne z Rosją, aby w dłuższej perspektywie zyskać sojusznika. Ale jeśli w trakcie tego procesu ucierpią cywile, to nie oszukujmy się, to oni będą tymi, którzy przepędzą reżim kierowany przez Moskwę. Chcą marionetkowego reżimu, wobec którego Ukraińcy będą mniej lub bardziej obojętni, nie chcą dopuścić nikogo do władzy po wcześniejszym unieszczęśliwieniu Ukraińców.

Jak zatem realizują swoją strategię? Wdzierają się do kraju bardzo szybko i dla wszystkich jest jasne, jak szybko wdzierają się na Ukrainę, nie uderzając w żadną infrastrukturę cywilną, a jedynie w cele wojskowe. Za każdym razem, gdy docierają do miasta i napotykają opór, mam na myśli poważny opór ze strony armii ukraińskiej, zatrzymują się i wycofują. W ten sposób ich otaczają, wystarczy spojrzeć na mapę. Strategia ta jest równie prosta, co skuteczna, a oni stosują ją we wszystkich większych miastach, na przykład w Kijowie i Charkowie; otaczają miasta, a potem co robią? To proste: czekają. Jeśli otoczysz miasto, to w końcu upadnie, nie ma innego zakończenia.

Inną rzeczą, której ludzie zdają się nie rozumieć, jest to, że chcą wziąć armię, i dlatego nie było bitew z setkami czy tysiącami zabitych i rannych. Wygląda to tak, jakby Rosjanie wchodzili na Ukrainę na palcach. Jeśli chodzi o przestrzeń powietrzną, to Rosjanie kontrolują 100% przestrzeni powietrznej Ukrainy. Każdy przelatujący samolot jest rosyjski. Nie możemy myśleć o armii rosyjskiej jako o zacofanej armii z czasów II wojny światowej. To, co widzimy dzisiaj, to nowoczesna armia rosyjska, z bardzo precyzyjną strategią opanowania Ukrainy i uchwycenia nienaruszonej armii ukraińskiej. Rosjanie zdają sobie sprawę, że po zmianie przywództwa politycznego w kraju będą musieli mieć armię, która będzie dbać o kraj i ludzi.

Dlatego, jak już wspomniałem, gdy napotykają większy opór, zatrzymują się i wycofują. Na Zachodzie interpretuje się to jako słabość, mówi się, że Rosja idzie do przodu bardzo szybko, ale potem nie osiąga wyników, bo jest słaba. Dla ludzi Rosjanie są słabi, bo nie rozgromili ukraińskiej armii, a to tylko dlatego, że tak właśnie postępują Amerykanie, kiedy idą na wojnę. niszczą armię, a wszystko, co napotkają na swojej drodze, mają gdzieś. Natomiast Rosjanom zależy na tym wszystkim.

Jedna rzecz, na którą zwrócił mi uwagę mój przyjaciel, a która, jeśli się nad tym zastanowić, jest również oczywista, to fakt, że ukraińscy dowódcy wojskowi, generałowie i inni, chodzili do akademii wojskowej razem z Rosjanami, byli kumplami od 18 czy 19 roku życia, pili razem, wychodzili razem, znają się, znają się dobrze i nie chcą się nawzajem zabijać. Być może ich losy się rozeszły, ale lata spędzone razem sprawiły, że mają ze sobą coś wspólnego i na pewno nie chcą się pozabijać.

Wiemy, że gdy Rosjanie opanują niebo, wystarczy im chwila, by uderzyć w dany obszar i go unicestwić, wywołując kryzys humanitarny o gigantycznych rozmiarach, ale nie zrobili tego i nie zrobią. Skąd to wiem? Ponieważ mieli na to trzy dni i nic, nie zrobili tego. Kręcę ten głupi filmik z motelu w centrum Kijowa, czy myślisz, że mógłbym kiedykolwiek nakręcić filmik i mieć dostęp do Internetu, gdyby Rosjanie podchodzili do kwestii wojny Ukrainą w sposób tradycyjny?

Tymczasem na Zachodzie uważają, że Putin i Rosja to zło, uosobienie antychrysta. Oni tego nie rozumieją, wy tego nie rozumiecie, a wasi zachodni przywódcy z pewnością nie chcą, abyście to zrozumieli, przywódcy tacy jak Boris Johnson, Joe Biden, chcą, abyście wyobrazili sobie tę historię jak film Marvela, w którym mamy złoczyńcę, którego należy demonizować, a tym złoczyńcą jest Putin, podczas gdy Amerykanie wraz z innymi są “białymi kapeluszami”, tymi dobrymi, którzy wygrają konfrontację.

To, co mnie niepokoi – i być może nie jest zbyt mądrą rzeczą mówić o tym, dopóki jestem tu na Ukrainie – to fakt, że reżim Zelenskiego chciałby widzieć Ukraińców martwych, nie miałby problemu z kryzysem humanitarnym. A skąd mam to wiedzieć? Wiem, bo dali ludziom amunicję, z tego, co wiem, co najmniej 10 tys. sztuk AK47. Jeśli nie masz wprawy w posługiwaniu się taką bronią, możesz stać się bardzo niebezpieczny dla ludzi wokół siebie, a także dla samego siebie. potrzeba lat treningu, aby się tego nauczyć i wiedzieć, gdzie wkładasz ręce, to nie jest tak, jak w filmach, to naprawdę niebezpieczna rzecz i naprawdę możesz zostać poważnie ranny. Reżim Zelenskiego nie tylko rozprowadza broń, ale uczy ludzi, jak robić i używać koktajli mołotowa, chce wywołać wojnę, chce, żeby zwykli ludzie walczyli przeciwko Rosjanom.

Rosjanie dysponują armią profesjonalną, więc jeśli spotkają na ulicy kogoś uzbrojonego, czy to cywila, czy wojskowego, strzelają do niego, nie wygłaszają przemówień. A jeśli to będzie cywil, to będzie to idealny temat do zdjęć, na których przedstawi się cywila martwego z powodu złego Rosjanina, i przedstawi się to światu jako pretekst do zaangażowania się innych narodów, na przykład USA, dopóki sytuacja nie osiągnie punktu, w którym konsekwencje mogą być niewyobrażalne.

To reżim Zelenskiego robi coś demonicznego, bo demoniczne musi być to, że zachęca cywilów do robienia czegoś tak niebezpiecznego i nieodpowiedzialnego. Co więcej, reżim Zieleńskiego oddał w ręce cywilów ciężką artylerię, a Rosjanie, co jest normalne i słuszne, mają prawo zniszczyć tę broń, więc będą zmuszeni uderzyć także w cywilów. Przypuśćmy, że coś takiego wydarzy się między blokami mieszkalnymi, a Rosjanie będą zmuszeni zabijać cywilów, próbując rozbroić Ukraińców. Reżim Zelenskiego rozmieścił tę broń na terenach zamieszkanych przez ludność właśnie dlatego, że chciał, aby coś takiego się wydarzyło.

Powiem wam jeszcze coś, co robi reżim Zelenskiego: nie pozwala wszystkim mężczyznom w wieku od 18 do 60 lat opuszczać kraju, a jeśli spróbują wyjechać, są aresztowani i natychmiast wcielani do ukraińskiej armii. Tak się składa, że wielu mężczyzn ucieka z miast. Ale oni nie uciekają przed Rosjanami, tylko przed przymusowym wcieleniem do wojska. Nie obawiają się, że Rosjanie zniszczą ich domy lub zrobią im krzywdę.

Obecnie, kobiety, dzieci i osoby starsze ukrywają mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat, i nie jest to coś, o czym słyszałem, ale co wiem osobiście od osób, które znam, z którymi pracuję, z którymi wychodziłem, razem piłem, chodziłem do restauracji, prowadziłem interesy. Musieli opuścić Kijów z obawy, że zostaną wcieleni do armii ukraińskiej. Ludzie w średnim wieku, tacy jak ja, są dobrymi biznesmenami, ale nie nadają się na żołnierzy z bronią w ręku, bez żadnego doświadczenia.

Tym wszystkim zajmuje się rząd ukraiński, reżim Zelenskiego. I dlaczego to robią? Nie zmusza się swoich ludzi do zaciągania się do wojska, jeśli uważa się, że się wygrywa, prawda? Z pewnością nie. A po drugie, poprzez ten przymusowy system tworzycie całą klasę uchodźców, którzy boją się was, rządu, a już na pewno nie Rosjan. Na Zachodzie sprzedaje się filmy, na których ludzie uciekają z miast, a oni mówią: “Patrzcie, oni uciekają, bo boją się Rosjan” – nie, absolutnie nie, oni boją się reżimu Zelenskiego.

Ale gdybym miał powiedzieć, co mnie najbardziej przeraża, to oddanie broni w ręce obywateli, którzy nawet nie wiedzą, jak się nią posługiwać, bo samo danie im broni nie czyni z nich doskonałych zabójców. Potem okazuje się, że Rosjanie ich znajdują i co się dzieje? Co się dzieje z bronią, której nawet nie umieją używać? Rosjanie strzelają, więc dochodzi do niepotrzebnego rozlewu krwi z powodu broni, której nie powinni mieć w rękach. I to jest naprawdę diaboliczne. Dzięki temu, jak już wspomniałem, reżim może stworzyć idealną sytuację do robienia zdjęć.

Nie sądźcie, że to, co mówię, mówię dlatego, że jestem prorosyjski lub proputinowski; nie interesują mnie tutaj opinie, tylko fakty, a to jest prawda. Jestem tu, w centrum Kijowa, i wciąż czekam, aż Rosjanie wkroczą do miasta, więc wiem, o czym mówię. I nic z tego, co mówię, nie zostało powiedziane przez media głównego nurtu, prawda? Ja tylko zgaduję, ponieważ nie śledzę amerykańskich ani europejskich mediów, ponieważ wiem, że są one stekiem kłamstw.

Prawdopodobnie tego, co tu słyszycie, nie słyszeliście nigdzie indziej, ale teraz słyszycie. Co zawsze mówiłem wam na tym kanale? Myśl samodzielnie i zawsze zadawaj sobie pytanie, dlaczego coś się dzieje, dzieje się w taki sposób, w jaki się dzieje. Tutaj nie ma przypadków, zawsze są ci, którzy myślą o tym, żeby wszystko potoczyło się w określony sposób, a z pewnością tak właśnie zrobili Rosjanie, którzy przemyśleli każde ich posunięcie.

Jedyne, na co można mieć nadzieję, to to, że reżimowi Zelenskiego nie powiedzie się próba wciągnięcia Ameryki i Europy w ten konflikt, i że reżim ten upadnie lub odejdzie, a Rosja będzie mogła zająć całą Ukrainę bez rannych i zabitych lub z jak najmniejszą liczbą ofiar. Jeśli sprawy nie potoczą się w ten sposób, cały naród zostanie zniszczony, miliony ludzi zostaną przesiedlone, miliony ludzi zginą, a to jest dokładnie to samo, co stało się w Iraku. Miejmy nadzieję, że nie będziemy mieli drugiego Iraku.

https://visionetv.it/un-americano-a-kie ... -e-perche/

Annunci
1 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 02 mar 2022, 19:59

Dzisiaj Informacje TV Republika 02-03-2022
2 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=6oNNh8lyTks

Telewizja Republika

Artur Żak - 7. Dzień Rosyjskiej inwazji na Ukrainę | Wolne Głosy Wydanie Specjalne
2 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=M11XNSO8boA

Telewizja Republika

Specjalny ODDZIAŁ poluje na ROSJAN! Były dowódca GROM ZDRADZA, co może ZDECYDOWAĆ o losach WOJNY!
2 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=INZGmTJDopM

Super Express
0 x



kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: kupfer » środa 02 mar 2022, 23:12

witam,odpowiedź po co mydlą oczy tą wojną jest już na koronawirusie :( ,tą teorie już parę dni temu słyszałem i jest wielce prawdopodobna,na pewno jest to coś "z grubej rury" :shock: .Cały czas oglądam kamerki na żywo,polecam serdecznie Panu Januszowi ,puki jeszcze są,dziwi mnie że tego nikt nie blokuje 8-)
pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
forester
Posty: 1620
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1314 razy
Otrzymał podziękowanie: 2596 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: forester » czwartek 03 mar 2022, 00:35

baca 09:55 on 24 Luty 2022

Szybkie Wieści Z Szybkiej Wojny
https://bacologia.wordpress.com/2022/02 ... iej-wojny/


baca 11:42 on 2 Marzec 2022
Szybkie Wieści…Tydzień Drugi

https://bacologia.wordpress.com/2022/03 ... ien-drugi/
0 x



Awatar użytkownika
forester
Posty: 1620
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1314 razy
Otrzymał podziękowanie: 2596 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: forester » czwartek 03 mar 2022, 00:38

Wojna na Ukrainie Dzień 6 (01.03.2022): Rosja zmieniła taktykę i odniosła sukces. Ogromna liczba ofiar i katastrofa humanitarna (wideo 18+).

https://swiatowid.video.blog/2022/03/02 ... -wideo-18/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 03 mar 2022, 00:58

Filmiki nie działają i propaganda sowiecka nie jest w ten sposób osiągalna. Jedno jest wyraźnie widoczne ruskie lubują się w wojence i mordowaniu jako odwiecznej zabawie tego narodu. Kierują się iluzją ich wodzusia nie liczącego się z ofiarami ludzkimi, działają jak mongolskie watachy. O jednym trzeba pamiętać, to nie Ukraińcy muszą tłumaczyć się z tej wojny, napastnikami są Rosjanie, którzy w bandycki sposób niszczą niezależne państwo. Ukraina nie życzy sobie takiej ,,braterskiej słowiańskiej pomocy,,
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 03 mar 2022, 09:01

jeszcze jedno, skoro wszyscy przy-wódce są masonami i od wieków sterują nami z każdej strony barykady,-
a my choć mamy wybór czy zabijać się w imię ideałów które oni mają w d****,-
a ciągle jednak są tacy, co się łapią na ten lep a oni robią kasę...
Decyzja należy do każdego z nas czy dalej będziemy tańczyć jak nam zagrają.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 03 mar 2022, 13:31

Piechowska: Miejmy nadzieję, że Putin będzie sądzony
2 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=Id51XJAbYCY

Onet Rano

"Ostrzeliwanie szpitali, ostrzeliwanie przedszkoli, to jest po prostu... Miejmy nadzieję, ze Putin będzie sądzony. Trybunał w Hadze zaczyna śledztwo." - mówiła Maria Piechowska, Analityczka Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Kreml zamyka niezależną stację radiową. Powodem prawda o rosyjskich wojskach na Ukrainie
DoRzeczy.pl 1 godz. temu

Rosyjskie władze podjęły decyzję o zamknięciu niezależnej radiostacji "Echo Moskwy". Stacja informowała m.in. o rosyjskich zbrodniach wojennych na Ukrainie.

Obrazek

Niezależna rosyjska radiostacja "Echo Moskwy" ogłosiła w czwartek, że po decyzji władz na Kremlu zostanie zamknięta.

"Większością członków zarządu «Echa Moskwy» podjęto decyzję o likwidacji stacji radiowej i strony internetowej rozgłośni” – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym w internecie.

Rosja blokuje niezależną rozgłośnię

1 marca władze rosyjskie przystąpiły do zablokowania stron internetowych "Echa Moskwy" i niezależnego kanału telewizyjnego Rain, a także uniemożliwiły stacji nadawanie w rosyjskim eterze w związku z relacjonowaniem wojny na Ukrainie.

W oświadczeniu wydanym przez rosyjskiego Prokuratora Generalne oskarżono rozgłośnię i TV Rain o rozpowszechnianie tego, co określono jako "informacje, o których wiadomo, że są nieprawdziwe, o działaniach rosyjskich żołnierzy w ramach specjalnej operacji mającej na celu ochronę Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej".

Prokurator Generalny wskazał również, że oba serwisy zamieszczały informacje, które według oświadczenia "dotyczą ekstremizmu, przemocy wobec obywateli Federacji Rosyjskiej, masowych naruszeń porządku publicznego i bezpieczeństwa publicznego”.

Władze w Rosji zabraniają organizowania wieców bez zezwolenia i mogą uznać zgłaszanie określonych informacji o nieautoryzowanych wiecach jako organizowanie nielegalnych protestów, za co grozi nawet kara pozbawienia wolności.

Rosyjska cenzura
Dwa dni po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę Rosja rozpoczęła proces zastraszania niezależnych mediów, które przekazywały prawdę o rosyjskich zbrodniach podczas działań wojennych.

Rosyjski urząd ds. komunikacji, technologii informacyjnej oraz mass mediów zagroził 10 lokalnym serwisom informacyjnym, że ograniczy dostęp do ich publikacji, jeśli te nie przestaną informować o działaniach rosyjskich wojsk na Ukrainie.

"Dopóki powyższe niedokładne informacje nie zostaną usunięte, dostęp do tych źródeł będzie ograniczony” – stwierdzono w oświadczeniu rosyjskiego urzędu.

Kryminaliści, specsłużby, biznes. Kulisy funkcjonowania reżimu Putina

Budzisz: Niewiele wskazuje na to, że losy wojny mogą się odwrócić

"Incydent należy uznać za bardzo poważny". Rosjanie naruszyli przestrzeń powietrzną Szwecji

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... cid=UCPNC1

Zbrodnie wojenne Rosjan. Trybunał w Hadze wszczął śledztwo

Obrazek
© PAP/EPA / SERGEY DOLZHENKO Charków po bombardowaniu przez Rosjan

Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze Karim Khan przekazał, że Trybunał wszczął śledztwo ws. zbrodni wojennych, które mogły być popełnione na Ukrainie.

"Potwierdzam, że moje biuro otrzymało listy polecające od 39 państw (…) i otwiera śledztwo ws. sytuacji na Ukrainie (…) obejmujące zarzuty o zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciw ludzkości lub ludobójstwa dokonane w którymkolwiek regionie Ukrainy" — poinformował Khan w oficjalnym komunikacie.

Zbrodnie na cywilach

Do zachodnich mediów od kilku dni docierają wstrząsające informacje na temat zbrodni wojennych, jakich mają dopuszczać się Rosjanie. Niedawno informowaliśmy, że rosyjskie wojska ostrzelały korytarz humanitarny. W wyniku ataku ranne były dzieci i kobiety.

Ukraińska służba ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowała w środę, że w wyniku rosyjskiej inwazji śmierć poniosło przynajmniej 2000 cywilów. Z ukraińskiego frontu dochodzą doniesienia o licznych zbrodniach wojennych, wymierzonych w ludność cywilną. Atakowane są m.in. domy jednorodzinne, bloki mieszkalne, przedszkola i szpitale. W Internecie można znaleźć wiele nagrań i zdjęć świadczących o skali tych zdarzeń.

Instytut Ordo Iuris i Collegium Intermarium podjęły się ich gromadzenia i weryfikowania ich prawdziwości. Czuwa nad tym sztab ekspertów polskich, ukraińskich i amerykańskich. Po wstępnej analizie prawdziwości doniesienia, zgromadzone materiały są przechowywane w celu wykorzystania w dalszych działaniach prawnych. Sztab współpracuje też z licznymi ośrodkami na Ukrainie, m.in. z samorządowcami i dziennikarzami.Te działania mają na celu doprowadzenie do międzynarodowego śledztwa w sprawie działań Rosji i Białorusi. Zgromadzone dane zostaną użyte w przyszłych procesach przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym przeciwko sprawcom zbrodni wojennych

Rau: Rosja gardzi prawami człowieka

– Władze rosyjskie okazują pogardę dla praw człowieka. Ta pogarda została rozlana na naród ukraiński. W związku z tym, wzywamy wszystkich członków Rady Praw Człowieka do potępienia rosyjskiego ataku – mówił w środę w Genewie minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, który od początku bieżącego roku sprawuje funkcję przewodniczącego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Rau zaapelował również o dokumentowanie działań wojennych i wzięcie za to odpowiedzialności. – Powinniśmy zapytać siebie, czy Rosja nadal powinna być członkiem Rady Praw Człowieka – zauważył.

– Władze rosyjskie okazują pogardę dla praw człowieka. Ta pogarda została rozlana na naród ukraiński. W związku z tym, wzywamy wszystkich członków Rady Praw Człowieka do potępienia rosyjskiego ataku – mówił minister spraw zagranicznych, który od początku bieżącego roku sprawuje funkcję przewodniczącego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Nocne orędzie Zełenskiego. Prezydent zwrócił się do rosyjskich żołnierzy

Chersoń zdobyty. Rosjanie przejęli kontrolę nad miastem

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/sw ... 31#image=1
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 03 mar 2022, 13:58

8. dzień Wojny na Ukrainie
3 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=OaHtoy3mwGc

Gdzie zaczyna się wojsko...
0 x



Awatar użytkownika
forester
Posty: 1620
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1314 razy
Otrzymał podziękowanie: 2596 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: forester » czwartek 03 mar 2022, 16:58

Ukraina – laboratoria biologiczne, surogatki, handel organami

Obrazek
Ukraina – laboratoria biologiczne. Putin do Trampa „zniszczyliśmy laboratoria”.
https://youtu.be/AY9jP_Zv9yo

Ukraina – handel dziećmi. Putin obiecuje zakończyć handel dziećmi na Ukrainie

https://youtu.be/8fQCjCeDecY

Ukraina „fabryka dzieci na zamówienie”? Ukraińskie surogatki rodzą dzieci ludziom ze wszystkich stron świata.
https://parenting.pl/ukraina-fabryka-dz ... ego-swiata


Ukraina – Czarnobyl
https://youtu.be/cm86ecVdT9E


Cały dwu godzinny film z równie niesamowitymi informacjami na kanale Zygfryd Ciupka tv
https://youtu.be/dtB0loadTOA

+ Komentarze;
https://ewinia-nowyekran-pl.neon24.info ... l-organami
2 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 03 mar 2022, 19:58

Nowa Ziemia przed nami :?

Każdy sobie czytać i pisać może, troszkę lepiej lub gorzej. Dobry tatuś Putin tak zatroszczył się o swoje niegrzeczne dzieci, iż wpadł przetrzepać im skórę. A, że wygonił przy tym ponad milion matek z rodzinami na poniewierkę, niszcząc ich domy i normalne życie, to jest tylko wypadek, przy ciężkiej było nie było pracy. Burzone są przedszkola, szpitale, miasta, zabijani ludzie, małe bezbronne dzieci, po to tylko, aby zwyciężyła "prawda która ich wyzwoli". Nowy mesjasz wie co czyni, szykuje wszystkim ziemianom, szybkie przejście w piąty wymiar, czyli "lepsze" życie, pełne "szczęścia" i "radości" . Na razie oczyszcza Ukrainę, ale później weźmie się za cały niedobry świat. :shock:

Co prawda ludność Ukrainy tego nie chce, ale przekonać ją trzeba spróbować...

Mocne orędzie Zełenskiego. "W tydzień pokrzyżowaliśmy wasze plany szykowane latami"
3 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=1p03C7FET5Q

naTemat.pl

W najnowszym nocnym wystąpieniu (z 2 na 3 marca) prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił, że w walkach, które toczą się od 24 lutego w Ukrainie, zginęło prawie 9 tysięcy żołnierzy rosyjskich.


Wojna na Ukrainie. Czy Putin oszalał?
3 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=fn8N5sS9ckE

OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich

Trwa rozpoczęta przez Rosję wojna na Ukrainie 2022. Jakie motywacje ma Władimir Putin? Ukraina została przez niego zaatakowana i bez wątpienia była to jego osobista decyzja. W tym odcinku tłumaczymy czym kieruje się prezydent Rosji. W materiale wypowiadają się Marek Menkiszak i dr Adam Eberhardt.

Negocjacje Rosja – Ukraina. Rozpoczęła się druga tura rozmów
Anna Piotrowska 3 marca 2022, 15:59

O rozpoczęciu rozmów poinformował w mediach społecznościowych doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. Negocjacje odbywają się w Puszczy Białowieskiej na terenie Białorusi. Delegacja przybyła na miejsce helikopterami.

Na czele ukraińskiej delegacji stoi minister obrony Ołeksiej Reznikow.

Jak informował wcześniej jeden z przedstawicieli Ukrainy na rozmowach ze stroną rosyjską, Dawid Arachamija, plan minimum, którego domagać się będzie Kijów to utworzenie korytarzy humanitarnych dla atakowanych przez Rosję ukraińskich miast. Chodzi przede wszystkim o Mariupol i Chersoń. Strona ukraińska żąda również natychmiastowego zawieszenia broni oraz rozejmu.

Rosjanie domagają się z kolei demilitaryzacji Ukrainy oraz przyjęcia przez nią neutralnego statusu. Delegacji rosyjskiej szefują Władimir Medyński, doradca prezydenta Putina oraz Leonid Słucki, przewodniczący komisji spraw międzynarodowych Dumy Państwowej.

Pierwsza tura rozmów odbyła się w poniedziałek 28 lutego nad rzeką Prypeć na Białorusi. Negocjacje nie przyniosły jednak żadnego przełomu. Nie doprowadziły też do przerwania ognia.

Twitter, polskie radio 24
https://polskatimes.pl/negocjacje-rosja ... 1-16079909
0 x



kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: kupfer » czwartek 03 mar 2022, 20:53

leśnik pieronie jeden kaj żeś wytargał tych 2 hanysów ;) ,ja tysz hanys i leśnik z zawodu,pomału sytuacja się klaruje z celem tej operacji 8-) ,jęśli tak faktycznie jest, to może tak źle się dla nas nie skończy :)
1 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 03 mar 2022, 22:18

Dzisiaj doszły do mnie dwie wiadomości na temat wywożenie dzieci z Ukrainy, dzieci z sierocińców są wywożone do Niemiec…mi to od razu dzieci Zamojszczyzny przypomniało… Jedna informacja z Kijowa, że lekarz prowadzący z żoną dom dziecka o nazwie „Otchy Dim” Wiadomość z niemickiej strony, więc pisownia też niemiecka) co przetłumaczyli na „Vatherhaus” czyli Dom ojca…157 dzieci.. i 30 dorosłych wyruszyło w drogę. Część dzieci żyła w domu lekarza prowadzącego dom dziecka, był też „rodziną zastępczą”, dzieci dostały plecaki, na których była napisana ich grupa krwi.. niektóre nie miały paszportów.. pewnie im niepotrzebne, ten człowiek z tego co opowiada, pośredniczył w przekazywaniu dzieci do „rodzin zastępczych”.. tu artykuł, gdyby ktoś chciał poczytać, można w necie przetłumaczyć:

https://www.spiegel.de/ausland/rettung- ... cd4bb6a8a6
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 03 mar 2022, 22:20

Druga grupa 120 dzieci pojechała z Odessy do Berlina. W tej grupie miało być 6 dniowe dzieciątko. Z domu dziecka prowadzonego przez gminę żydowską, rabinem tam jest gość o nazwisku Wolf…

Uciekają z Ukrainy i biorą ze sobą żywy inwentarz?

To starszne, co mi do głowy przychodzi, ale dlaczego uciekli do Niemiec? bo tam kwitł handel… mieli „przyjaciół” odbiorców…
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 03 mar 2022, 22:56

Wojenne losy dzieci na Ukrainie :(

Proste pytanie czy za te wymysły, pomysły jak wyżej, można karać cały naród pożogą. Nie ma prawdziwych dowodów na sprzedaż ukraińskich dzieci, są tylko fałszywe przekazy, mieszające ludziom w głowach, prowadzące oczywiście do nienawiści. To szukanie wytłumaczenia dla zniszczeń i barbarzyństwa rosyjskiej armii, która niszczy nawet karetki pogotowia. W tej wojnie giną małe dzieci, za których śmierć winny jest rosyjski car i to właśnie przypomina wydarzenia na Zamojszczyźnie.

Dzieci ofiarami inwazji Rosji na Ukrainę. „Nie mamy czasu na rozpacz” (UWAGA! TVN)
1 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=sxPRjXM4sy4

Uwaga! TVN

Co najmniej 14 dzieci straciło życie w ciągu pierwszych pięciu dni rosyjskiej inwazji na Ukrainę – wynika z ostatnich informacji, które w wojennej rzeczywistości docierają do nas z opóźnieniem. - Nie mamy czasu na rozpacz, jesteśmy bardzo źli. Jeśli wróg tu przyjdzie, to będziemy nie tylko leczyć – podkreśla dyrektor kijowskiego szpitala.


Dzieci wśród ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. Stanowisko ONZ

https://www.youtube.com/watch?v=QG3OyHKENcQ


Szef ukraińskiej dyplomacji: Domy dziecka i szpitale to dla Rosjan cele - to barbarzyństwo
28 lut 2022

https://www.youtube.com/watch?v=oUDJlZGlPWM

TVP Info
0 x



kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: kupfer » piątek 04 mar 2022, 09:10

witam,wczoraj była u nas koleżanka żony, pracuje w potężnej korporacji mają salę na 20 uchodźców i jedną na 6 osób,przyjechała rodzina wypasioną beemką,elegancko ubrani i powiedzieli że tu nie będą mieszkać :o ,następni równie dobrze ubrani wzięli ten 6 -osobowy,ale strasznie psioczą i chyba dziś wyjadą :shock:
pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 04 mar 2022, 09:26

..jak to czasy się zmieniają, jak byłem na sylwestra 1990 w Kijowie,-
to mieszkaliśmy w hotelu "MIR 2" i w każdym pokoju były karaluchy,-
i jak chcieliśmy zmienić- to nam powiedziano, że tak jest wszędzie :shock:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ODPOWIEDZ