Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

WOJNA

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 27 lut 2022, 14:18

Mam wiadomosc z "pierwszej reki" ze w jakies wsi niedaleko Chersonia Romowie ukradli rosyjskiemu wojsku czolg i uciekli nim w sina dal. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


To nie zarty,kumpel ma zone ukrainke,polowa rodziny na zachodzie ukrainy.
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 27 lut 2022, 14:27

"Podobno" wojska uzyta na pierwszy rzut to poborowi"z przypadku".

Doborowa armia Rosyjska czeka badz ma inne zadania.Byc moze to ta slynna kolumna "V",ktora wszyscy teraz szukaja.

Jest nacisk na jej zniszczenie w pierwszej kolejnosci,czego szukaja? :?:
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 27 lut 2022, 14:42

Witaj kupfer. Proszę nie siać dezinformacji o moich przekonaniach. Wyraźnie opisałem i napisałem o tym, że wojna jest dramatem dla jednej i drugiej strony. Mordowanie w imię jakiejkolwiek doktryny jest Wielkim Błędem i tego na pewno nie popieram. Każdy forumowicz ma prawo do własnego zdania, oraz umieszczania na forum postów to wyrażających.
Jest jednak małe ale...wulgarności i obrażanie innych jest według samego regulaminu wyraźnie zabronione. Również nie wypada na siłę namawiać kogokolwiek do swoich przekonań, a szczególnie nabijać się z przekonań innych.
Tak jak napisał to beadnorsi - "nie można" wstawiać filmików, mieć własnego zdania, bo zaraz sieje się dezinformacje.
Takie działania nie wchodzą w rachubę. Proszę o szacunek dla innych i do ich wypowiedzi.

Postawa Chin i krajów europejskich | Rafał Ziemkiewicz | Salonik polityczny 2/3
27 lut 2022

https://www.youtube.com/watch?v=mXsJ16dNGeY

Telewizja Republika
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 27 lut 2022, 16:38

kupfer pisze:
niedziela 27 lut 2022, 11:57
witam,janusz po co siejesz dezinoformację wypowiedziami zdrajców głównego nurtu i prowokujesz innych :?: ,chyba nie masz za dużo forumowiczów.Obejrzyj to https://www.youtube.com/watch?v=xG1LPmZpiT0,lub to https://www.youtube.com/watch?v=CVjr7yaiVCw, czy masę innych i przestań wierzyć w amerykanów walczących o naszą wolność i wojnę Polski z Putinem,będzie tylko wtedy kiedy ci pierwsi ją sprowokują a jak tak będzie to opuszczam ten kraj w trybie błyskawicy,za nich siwego włosa nie oddam 8-)
pozdrawiam
@kupfer , przepraszam że odpisuję za Janusza ale to już jest czepialstwo. To że Janusz wstawił taki materiał ,nie znaczy że w to wierzy . Na przykład ja też wstawiam róże filmiki i artykuły ale nie oznacza to , że z nimi się utożsamiam i w nie wierzę.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 27 lut 2022, 16:47

beadnorsi pisze:
niedziela 27 lut 2022, 14:18
Mam wiadomosc z "pierwszej reki" ze w jakies wsi niedaleko Chersonia Romowie ukradli rosyjskiemu wojsku czolg i uciekli nim w sina dal. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


To nie zarty,kumpel ma zone ukrainke,polowa rodziny na zachodzie ukrainy.
@beanderosi ,ja też mam wiadomość z pierwszej ręki .Pracuję z Rosjanką i wiem ,że nie wszyscy Rosjanie chcą tej wojny i nie chcą umierać dla chorych ambicji Putina . Minie natomiast cały czas nurtuje pytanie :czy Putin to aby na pewno Putin ?

Jeszcze wiadomość znaleziona na FB
Zechciało mi się podzielić postem fb koleżanki Luba Marinowa. Bo warto. ..
Zwracam się do moich znajomych na FB, szczególnie do tych z naklejkami flag ukraińskich na swoich zdjęciach profilowych którzy wspierają banderowską Ukrainę. Śpiewają na ich cześć pieśni patriotyczne, układają pełne wzruszenia wiersze. Czy aby na pewno wiecie kogo wspieracie?
Czy nienawiść do Rosji i jej przywódcy wyżarła wam zdolność logicznego myślenia i weryfikacji zdobytej informacji? Wiem, polskie kolejne rządy od wielu lat pracowały nad rozwojem tej fobii.
I oto mamy skutki: Ludzie bardziej nienawidzą prezydenta Rosji, niż wyznawców kultu b@ndery. Niektórzy powiedzą: „Nie masz serca, tam giną dzieci, kobiety i starcy”. Owszem, ale nie od dziś i nie z rąk wojska rosyjskiego. A z rąk tych, kto okupuje obecnie władzę w Kijowie i których przez swoją ignorancję i leń aby zweryfikować informację tak żarliwie bronicie. Czy wiecie dlaczego do tej pory armia rosyjska nie wkroczyła do Kijowa? A no dlatego, że władze w Kijowie i innych ukraińskich miastach ustanowiły wprost na osiedlach mieszkaniowych wyrzutnie rakietowe, aby sprowokować Rosję do ostrzału odwetowego i ogłosić na cały świat: „Oto są mordercy ludności cywilnej”. Ci, których tak wspieracie, są zbrodniarzami wojennymi, ukrywające się za plecami swoich dzieci, kobiet i starców. Rosjanie sobie z nimi poradzą z minimalną albo żadną stratą ofiar cywilnych, jestem tego pewna. A czy my, Polacy, poradzimy sobie wtedy, kiedy ci, których tak żarliwie dziś wspieracie (b@nderowcy, neonaziści wyszkoleni do zabijania) napłyną do Polski. Nie mówię tu o zwykłych ludziach - Ukraińcach , uciekających od wojny, którą rozpętał ich nierząd.
Jakich wtedy będziecie używać nakładek na zdjęcie profilowe? Módlcie się, aby to nie były czarne wstążeczki.
No i wreszcie ,jeszcze jedna opcja ,czyli operacja fałszywej flagi :

https://youtu.be/cfqdcZSgFcI
https://rumble.com/vvyg05-ncbxjf-jsahg- ... cvndv.html
Załączniki
274590125_155109570273349_7095995123340704762_n.jpg
274590125_155109570273349_7095995123340704762_n.jpg (50.17 KiB) Przejrzano 2331 razy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 27 lut 2022, 18:00

niestety nie można wierzyć mediom- mówi się o wielu zestrzelonych rosyjskich maszynach,-
a w tv widziałem może 2 i te same, ludzie giną niezależnie od narodowości i to jest tragedia,-
teraz widziałem w B.B.C. nagranie jak jeden żołnierz strzela 3 razy z RPG i nic nie trafia,-
tzn nie widać żadnego wybuchu- to daje do myślenia...
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 27 lut 2022, 18:08

Mam wiadomości z Kijowa ,że słychać jakieś wybuchy ale nikt nie widzi co wybucha. W nocy włączyły się syreny i ludzie spędzili noc w metrze ale nie mam wiadomości że coś widzieli po za samolotami ukraińskimi . Nie wiadomo w co wierzyć :(
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 27 lut 2022, 19:12

4. dzień Wojny na Ukrainie
27 lut 2022

https://www.youtube.com/watch?v=hCszFr_s75A

Gdzie zaczyna się wojsko...
0 x



kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: kupfer » niedziela 27 lut 2022, 19:57

dla mnie dezinformacją jest przekazywanie informacji z mediów t.z.w. głównego nurtu czyli telewizji,prasy,i.t.p. kontrolowanych i cenzurowanych przez masonów :shock: ,jeśli admin,czyli jeden z prowadzącym to forum podstawia takie linki znaczy że ma w tym jakiś cel :idea: ,ja nigdy tu nie wstawiam jakichś bzdur z telewizji i temu podobnych mediów,bo przeżyłem komunę i wiem że zwyczajnie bezczelnie kłamią,cenzura może mniejsza ale dalej wprowadzają ludzi w błąd :( .Jeśli chcecie posłuchać ekspertów włączcie telewizor,tu szkoda czasu na takie pierdoły,janusz,chanell nie czepiam się tylko uważam że to poważne forum a nie telewizja publiczna z ekspertami 8-)
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 27 lut 2022, 20:36

Panie kupfer.
To co umieszczamy na naszym, poważnym forum, na ten temat, ma taki sens, że pokazuje zbrodnie współczesnego "napoleona" czyli tyrana wychowanego przez komunę, byłego KGB-owca. Współczesna Europa nie chce powrotu do czasów zniewolenia i uczenia się w szkołach jednego prawdziwego języka rosyjskiego. Ostatnie 50 lat pod zaborem sowieckim, byliśmy ze wszystkiego okradani i co ciekawe wywózka na Syberię, była po cichu też stosowana. Teraz grozi nam światowa wojna, a Ukraina jest ofiarą pierwszego jej uderzenia. Zabijanie cywilów i niszczenie miast to nie jest zabawa cybernetyczna. Ludzie uciekają przed grożącą im śmiercią i to jest fakt a nie medialne kłamstwa. Groźby użycia broni nuklearnej to nie pierdoły wprowadzające w błąd. Szkoda czasu i zdrowia na opisywanie czegoś co pan i tak nie zrozumie!

P.S. Proszę aby pan nie odpisywał bo dyskusja staje się bezpodmiotowa.
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 27 lut 2022, 21:13

Natomiast ja uwazam,ze chodzi o cos glebszego.

Komunizm stworzyl wiadomo kto,rewolucje w Rosji tez.Oczywiscie sa to spekulacje,mozemy sie spierac.
Nazizm to tez Ci sami ludzie,tak uwazam.

Caly czas manipulacja.Prawdziwych dowodow-brak.Gdybym je mial,niezylbym jak jfk.

Wybielaja sie wszyscy,Niemcy,Rosjanie jak i Ukraincy.Prawda jest taka ,ze Polska im nigdy nie pasowala tak naprawde.

"Po owocach ich poznacie".Jestem Trumpista,nie dlatego,ze jest opalony i mi sie podoba,ale dlatego,ze stwarza "pozory "normalniejszego w tym dzisiejszym szalonym swiecie.

Przykladow cala masa;

1.Ochrona klimatu-bzdura i wycofanie
2.who-wycofanie
3.powrot do samowystarczalnosci stanow
4.Umilowanie kraju/ojczyzny
5.Polityka covidowa(floryda/texas itd)w stosunku do zamordyzmu stanow demokratycznych.
6.Nielubiany przez elity(moj numer 1)
7.Przyjazn z rodzina Kennedy
8.Ochrona granic/rodziny/zycia

Czego nie rozumiem?
1.Zachwalanie szczepien
2.Brak realnej rewolucji w stanach


Dlaczego pisze o tym w temacie "wojna"?

Poniewaz Putin ,jesli jak podkresla @Chanell jest to Putin,tez nie pasuje do tego towarzystwa.

NATO zlamalo wszystkie umowy co do rozszerzenia niebezpiecznie zblizajac sie do granic Rosji.
Z drugiej strony kazdy Kraj ma prawo wstepowac,gdzie chce,to ciezki temat.

Czekam z niecierpliwoscia ,co sie za tym wszystkim kryje.
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 27 lut 2022, 22:00

(jeszcze) inny punkt widzenia:
"(...)
Napięcie między Ukrainą i Rosją pojawiło się po przybyciu prezydenta Bidena do Europy w czerwcu ub. roku, a potem cały czas narastało. Podejrzewam w związku z tym, że prezydent Biden, próbując wysondować zimnego ruskiego czekistę, czego by ewentualnie chciał, za obietnicę neutralności w momencie, gdy USA przystąpią do ostatecznego rozwiązywania kwestii chińskiej, otworzył – jak to mawiali partyjniacy za pierwszej komuny - „puszkę z Pandorą”. Bo czegóż innego mógłby chcieć Putin, jeśli nie amerykańskiej zgody na odbudowę Związku Radzieckiego na tyle, na ile jest to możliwe? Bardzo też możliwe, że obietnica takiej zgody została mu udzielona, aczkolwiek w ścisłej tajemnicy i z zastrzeżeniem, by ten prezent za żadne skarby nie wyglądał jak prezent, tylko jako straszliwy dopust Boży. Toteż wszyscy dołożyli starań, by sytuacja właśnie w takim kierunku się rozwijała, a tylko Umiłowani Przywódcy naszego nieszczęśliwego kraju mogą myśleć, że to wszystko naprawdę, bo tak własnie się zachowują. Na szczęście niewiele mogą, więc tylko przytupują, pokrzykują i w ogóle – zachowują się jeszcze bardziej mocarstwowo, niż podczas zabawy w mocarstwowość z panią Swietłaną Cichanouską, która powoli pogrąża się w zapomnieniu.

I kiedy wszyscy sprawiali wrażenie, jakby już nie mogli się doczekać, kiedy Putin na Ukrainę uderzy, ten, zaraz po zakończeniu zimowej olimpiady w Pekinie, na prośbę Dumy uznał niepodległość republik donieckiej i ługańskiej, które zaraz poporosiły o udzielenie im przez Rosję „bratniej pomocy”, ta zaś została im natychmiast udzielona w postaci „wkroczenia” rosyjskiego wojska na te tereny. Nie jest do końca jasne, czy uznanie niepodległości dotyczy tylko terenów aktualnie kontrolowanych przez obydwie republiki, czy też całych obwodów: donieckiego i ługańskiego – ale o tym wkrótce się przekonamy. To rosyjskie „natarcie z ograniczonym celem” zostało przyjęte przez USA łagodnie. Prezydent Biden ograniczył się do nałożenia sankcji w postaci zakazu inwestowania w republikach donieckiej i ługańskiej i uznania za niepożądanych kilku osobników z otoczenia rosyjskiego prezydenta. Ale – o ile mi wiadomo – amerykańskich inwestycji na tych terenach nie było i przedtem, a osobnicy mogą przez jakiś czas posiedzieć sobie w domu. Jak dotąd, wygląda to na potwierdzenie podejrzeń, że na Ukrainie tak naprawdę możemy mieć do czynienia z amerykańsko-rosyjską ustawką, tyle, że musi ona wyglądać na zagrożenie dla pokoju światowego, które dzięki staraniom prezydenta Bidena i prezydenta Putina zostanie rozładowane i wszystko zakończy się wesołym oberkiem, któremu towarzyszyć będzie częściowy rozbiór Ukrainy. Ale już Voltaire w XVIII wieku pisał, że „kiedy Padyszachowi wiozą zboże, kapitan nie troszczy się, jakie wygody mają myszy na statku”.

Stanisław Michalkiewicz

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=5130
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 27 lut 2022, 23:59

kupfer pisze:
niedziela 27 lut 2022, 19:57
bo przeżyłem komunę i wiem
Dla twojej wiadomości Janusz i ja też przeżyliśmy komunę ,jak pewnie większość piszących tutaj ludzi .
janusz,chanell nie czepiam się tylko uważam że to poważne forum a nie telewizja publiczna z ekspertami
Tak ,to poważne forum ,dlatego powinniśmy się zapoznawać z materiałami z różnych mediów ,tak dla porównania .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1619
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1314 razy
Otrzymał podziękowanie: 2596 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: forester » poniedziałek 28 lut 2022, 00:41

chanell pisze:
niedziela 27 lut 2022, 18:08
Mam wiadomości z Kijowa ,że słychać jakieś wybuchy ale nikt nie widzi co wybucha. W nocy włączyły się syreny i ludzie spędzili noc w metrze ale nie mam wiadomości że coś widzieli po za samolotami ukraińskimi . Nie wiadomo w co wierzyć :(


Dziwne to wszystko, niby na kamerach LIVE nic nie widać;
https://www.youtube.com/watch?v=e2gC37ILQmk

https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/ukraine/kyiv-city-council/kyiv/panorama.html

https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/ukraine/kyiv-city-council/kyiv/ukraine-conflict.html

Jednak nad Małopolską od kilku dni lata amerykański samolot cysterna ;Boeing KC-135R Stratotanker
https://www.flightradar24.com/LAGR132/2af6d275

Nad Podkarpaciem prawdopodobnie też, bo bez przerwy słychać odgłos ciężkiego samolotu, który lecąc na wschód nawraca w okolicach Rzeszowa, przelatuje północą i wraca z zachodu, ale tego na radarze nie widać..

A do Mielca od ponad dwóch tygodni przylatują samoloty z amerykańskim wojskiem i ciężkim sprzętem
https://rzeszow.tvp.pl/58639877/baza-am ... u-w-mielcu
1 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » poniedziałek 28 lut 2022, 08:47

Mam kilka filmikow,jak Ukraincy manipuluja,jak Niemiecka telewizja manipuluje jak i reporter Bilda "na zywo" wciska kit w Kijowie,oczywiscie po niemiecku.
Ludzie mowia,ze do roboty a on ze do schronow :lol:

Cos sie niewatpliwie szykuje duzego,kamerki "LIVE" nic nie pokazuja,ciekawe.

Putin zostanie przedstawiony do Nobla podobno,poniewaz zakonczyl "pandemie" w jeden dzien. ;)

Nawet Niemiecki minister zdrowia na protescie przeciwko Rosji/wojnie i pisze o ochronie "demokracji",ten sam,ktory jeszcze kilka dni temu twierdzil,ze protestowac na ulicach nie wolno,i ze wszyscy to nazisci,JAK MU SIE NAGLE ZMIENILO,Boze moj drogi.

ps;Jak juz pisalem,zwykla ukrainska ludnosc cierpi i ginie za "oprawcow" i "Nazistow",pewnie jeszcze cos jest w zanadrzu(albo to jest glowny cel)
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 28 lut 2022, 09:08

w tle a właściwie na pierwszym planie trwa wojna propagandowa, wlk.bryt. już myśli,-
o zbanowaniu rosyjskich telewizji na wyspach na co reporterka/przedstawiciel RT,-
mówi że jak zachód walczący i ceniący tak Wolność Słowa nagle będzie łamać własne,-
ideały?

PS. tak granicy w Polsce w punktach pomocy Ukraińcom maseczki nagle nie obowiązują :roll:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rozmow ... ly/pd3kz6v
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: kupfer » poniedziałek 28 lut 2022, 10:17

witam,no właśnie wczoraj czyściutkie niebo gdzieś w oddali leci samolot pasażerski na pułapie pewnie 10-11000 m. za nim lekka smuga kondensacyjna znikająca w kilka minut,naraz słyszę huk odrzutowca jakby z 1000m nade mną leciał,patrzyłem w koło kilka minut aż hałas zniknął,ni hu hu nic nie widziałem,pytanie za milion,na jakim pułapie to leciało :?: i co to było :idea:
Panie januszu pisanie komuś żeby nie odpowiadał to nie jest grzeczne i kulturalne :o ,Putin jest bandytą i masonem o czym wszyscy wiemy,ale Rosją musi rządzić twarda ręka inaczej pizdjec,pójdą w samopas a wtedy to by się działo :shock:
zobacz te kamerki z Kijowa,tak tam mordują i bombardują :?: ,eksperci i tv pokazują co innego,moim zdaniem to wielkie show jak z tymi trumnami na początku kowida,żeby odwrócić uwagę,od czego ??? pewnie wkrótce się dowiemy :?
pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 28 lut 2022, 10:28

Jednak nad Małopolską od kilku dni lata amerykański samolot cysterna ;Boeing KC-135R Stratotanker
Tak ,to prawda . Widziałam i słyszałam w sobotę . Potężne śmigłowce bojowe przeleciały nad moją dzielnicą w Krk .Niestety były zbyt wysoko żeby widać było oznaczenia .Nawet nie zdążyłam zrobić zdjęcia .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: azo » poniedziałek 28 lut 2022, 13:50

Jeszcze się wypowiem zanim się z tego całego zamieszania wymiksuję na amen, żeby Mnie przy okazji nie poturbowało. Wierzymy Naszemu Rządowi i mamy do Niego i jego działań pełne zaufanie oczywiście? Skąd w takim razie bierze się powszechna wiara w ogłaszane w mediach informacje, które to media są przecież tubą rządową? Zawsze kiedy coś się dzieje, należy zadać pytanie po co się to dzieje? I tu mamy kilka odpowiedzi, w zależności od tego z którego poziomu świadomości przychodzi odpowiedź. Proponuję kilka odpowiedzi z tego najbliższego jako przykład.

1. Jak wprowadzić w kraju stan wojenny bez ogłaszania tego?
2. Jak wprowadzić obrót wyłącznie bezgotówkowy? Brakuje do tego ułamkowej ilości transakcji kartami bośmy się zachłysnęli wygodną "nowoczesnością" a wiadomo co robią Ludzie, kiedy się Ich postraszy wojną i do tego jeszcze nie będzie gotówki w bankomatach. Wojna się rozmydli dzięki dzielnemu pokrzykiwaniu Zachodnich Przywódców, na których pomoc "jak zawsze" możemy liczyć a gotówki już nie będziemy mieć.
3. Jak "w świetle prawa" wydać pewne niepopularne zarządzenia łamiące resztki wolności obywatelskiej? Różne przymusowe itd związane jak zawsze z "sytuacją" i "wyższą koniecznością".
4. Jak podzielić tych, którzy mając wspólne interesy mogliby coś razem naprawdę skutecznie przedsięwziąć?
5. Kto najwięcej ucierpi jeśliby udało Im się wojnę wywołać? Pewnie te okropne rządy na wschodzie i zachodzie runą od tego, prawda? Tak jak zawsze dotąd "upadały" skutkiem kolejnych wojen.
6. Jak wyłowić z tłumu "śmietankę" albo inaczej zaczyny intelektualne oporu? Trochę luzu, zaczynamy się organizować itd..

Tego typu pytań można zadać masę i zawsze mamy taką samą odpowiedź ze wskazaniem prawdziwego kierunku oraz celu nadawcy tej całej agresji propagandowej. To tylko jest na wierzchu bo tego o co chodzi pod spodem raczej się nie dowiemy ze względu na utajnianie informacji po obu stronach. Ani myślę bawić się w kolejnego Stańczyka bo jak uczy historia u Nas to też się nie sprawdza - więc wybywam na wewnętrzną emigrację. "Moja apokalipsa" już się skończyła i tak szczerze mówiąc nędzna była, same iluzje strachów. Bawcie się dobrze Waszymi. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 28 lut 2022, 20:01

Wojna na Ukrainie: Kijów się broni, walki w miastach, rozmowy pokojowe
28 lut 2022

https://www.youtube.com/watch?v=BVef7K8H1GU

OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich

Wojna na Ukrainie 2022 cały czas trwa. Dziś rozpoczęły się rozmowy pokojowe. W tym czasie cały czas trwa obrona Kijowa. W materiale Krzysztof Nieczypor mówi o aktualnej sytuacji.

P.S. Według forumowego regulaminu istnieje: Zakaz nagabywania - natrętnego nakłaniania do rozmowy / dyskusji osób, które sobie tego nie życzą.
(Dotyczy także PW i Chat.)
0 x



kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 34
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: kupfer » poniedziałek 28 lut 2022, 20:07

jak tam walki w Kijowie :?: ,pięknie robią ludzi w ce,teraz dokładnie widać na kamerkach jak cały czas odpalają fajerwerki i co chwila syrena wyje :mrgreen: w tv pożary z tyłu w tle,ich generał twierdzi że odparł w nocy atak Rosjan,forester powinieneś dostać Nobla 8-) ,wiedziałem że tv nie pokazuje nigdy całej prawdy,ale tu nie ma jej wcale to ohydne i bezczelne klamstwo
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 28 lut 2022, 20:14

Rosyjska armia naciera na Kijów. Kliczko: jest chyba ze 20 km stąd
28 lut 2022

Ohydne, bandyckie mordowanie narodu ukraińskiego nadal trwa.

https://www.youtube.com/watch?v=JHfo8NQ07Pg

Wirtualna Polska

Rosyjskie wojska są coraz bliżej stolicy Ukrainy, Kijowa. Mer miasta – Witalij Kliczko, jest dumny z ducha walki swoich obywateli. Obawia się jednak, że utrzymanie miasta będzie coraz trudniejsze wraz z upływającym czasem. Agencja Associated Press udostępniła nagranie z rozmowy przeprowadzonej 27 lutego, tuż po wyczerpującej nocy rosyjskich ataków na obrzeżach miasta. Kliczko zamilkł na kilka sekund na pytanie, czy istnieją plany ewakuacji ludności cywilnej, gdyby wojskom rosyjskim udało się zająć Kijów. - Nie możemy tego zrobić, ponieważ wszystkie drogi są zablokowane - powiedział Witalij Kliczko. Jego rzecznik prasowy napisał później na Twitterze, że burmistrz źle się wyraził, Kijów nie jest otoczony. Tuż po inwazji metro w Kijowie stało się schronem dla wielu ludzi. Mer Kijowa przekazał również w wywiadzie, że do tej pory potwierdzono śmierć dziewięciu dorosłych cywilów oraz jednego dziecka. Władze nie były w stanie zidentyfikować czterechosób. Wielu cywilów zgłosiło się na ochotników do obrony stolicy przed armią rosyjską. W mieście widać było długie kolejki ludzi - zarówno mężczyzn, jak i kobiet - oczekujących na odbiór broni, po tym, jak władze postanowiły rozdawać broń każdemu, kto jest gotowy do obrony miasta. Rozdano kilkanaście tysięcy sztuk broni. - Zbudowaliśmy obronę terytorialną w bardzo krótkim czasie. Ci ludzie są patriotami – powiedział Witalij Kliczko.
Zajrzyj na nowy informacyjny kanał Wirtualna Polska News: https://www.youtube.com/channel/UC-wh...

Syniehubow: W Charkowie trwa zbrodnia wojenna i ludobójstwo | Wolne Głosy Wydanie Specjalne
28 lut 2022

https://www.youtube.com/watch?v=Ml4z3_g1cYE

Telewizja Republika

WOJSKO ROSYJSKIE UŻYWA ZAKAZANEJ BRONI
MARIA OLSZA 28.02.2022 

Wojsko rosyjskie używa broni zakazanej przez prawo międzynarodowe. W rejonie Czernihowa doszło do wykorzystania amunicji kasetowej. Rozkazy Putina obejmują jawne łamanie prawa? 

Wojska rosyjskie zbrodniczo najechały Ukrainę i co gorsza, nie unikają atakowania cywilów. Jak się okazuje, teraz nie unikają także używania broni, która jest zabroniona przez prawo międzynarodowe.

Rosja używa zakazanej prawem międzynarodowym broni
W rejonie Czernihowa doszło do wykorzystania amunicji kasetowej. Informację o tym podała agencja Ukrinform, powołując się na służby prasowe dowództwa Północ sił zbrojnych Ukrainy. Jak podaje to źródło amunicja kasetowa została użyta we wsi Kyjinka w obwodzie Czernihowskim.

To nie pierwszy taki przypadek. Już wcześniej armia Ukrainy oskarżyła wojsko rosyjskie o zrzucanie bomb kasetowych z przeciwpiechotnymi minami motylkowymi w obwodzie charkowskim.

Armia ukraińska przypomina, że amunicja ta jest zabroniona przez konwencję genewską. Najwyraźniej Rosja nie cofnie się obecnie przed niczym, jeśli tylko cokolwiek jest w stanie dać jej przewagę nad Ukrainą.

https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Swiat ... 28-02-2022

TRWA NALOT RAKIETOWY W CHARKOWIE. "TO LUDOBÓJSTWO!"
MARIA OLSZA 28.02.2022 

Europa tego Putinowi nie zapomni i nie daruje. W odbitym wczoraj przez siły ukraińskie Charkowie trwa tragiczna sytuacja. Ludobójstwo i nalot rakietowy są faktem w XXI wieku. Rosyjscy żołnierze się nie poddają.

Jeszcze wczoraj Charków miał pierwsze powody do świętowania. Oblężone miasto zostało odbite z rąk najeźdźców przez siły ukraińskie, ale niestety, Rosja nie zamierza się poddać. To, co dzieje się w tym miejscu teraz przechodzi wszelkie pojęcie.

Władimir Putin powinien zostać natychmiast uznany za zbrodniarza wojennego. Jego wojska nie tylko atakują ludność cywilną, ale wręcz doprowadzają do ludobójstwa. W zaatakowanych Charkowie, gdzie trwają obecnie najcięższe walki, widzimy tragiczne sceny. 

Nad miastem latają rosyjskie bombowce Su-34 nad Charkowem. Do budynków mieszkalnych wpadają regularnie rakiety i pociski rosyjskiego wojska. Dokumentację tych tragicznych wydarzeń możemy zobaczyć w mediach społecznościowych.

Więcej: https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Swiat ... 28-02-2022
0 x



beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » poniedziałek 28 lut 2022, 21:30

Walki trwaja,ale ukraincy ,tak jak rosjanie poprostu przesadzaja,zeby podniesc i tak wysokie morale u nich.

Trwa tez naturalnie wojna propagandowa,z tym,ze "zachod"dolaczyl do ukraincow.

Moja znajoma ,ukrainka ze wschodu,ktora jest po stronie ukrainy ,powiedziala,ze ukraina sama jest sobie winna,o dziwo.Tam u nich zdecydowana wiekszosc za rosja,a ukraina ich tam przycisnela,zakazala rosyjskiego,ludzie zaczeli znikac i tak dalej.


Narazie czekamy i obserwujemy.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 28 lut 2022, 22:36

@BABA trafiłaś w punkt z tymi pytaniami .Odpowiedzi udzielają się same .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: WOJNA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » poniedziałek 28 lut 2022, 23:41

0 x



ODPOWIEDZ