Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7970
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 555
x 131
Podziękował: 6524 razy
Otrzymał podziękowanie: 11344 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 08 lis 2018, 13:58

ja tego nie rozumiem- 100 rocznica odzyskania niepodległości, a ktoś(wiadomo kto) urządza w kraju taki cyrk/szopke,-
w takiej Angli co roku prawie media o tym nie mówią, tylko org. społ. organizują na terenie UK kwesty/zbiórki na weteranów.
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
Państwo Polska
Data 11 listopada 2018 (obchody główne)

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zaplanowane na 2018 i związane z jubileuszem stu lat od odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską 11 listopada 1918.

Podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2016 prezydent RP Andrzej Duda zaapelował o wspólne przygotowanie i świętowanie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w 2018[1]. Pełnomocnikiem prezydenta RP do spraw narodowych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej został minister Wojciech Kolarski[2]
https://pl.wikipedia.org/wiki/Obchody_1 ... olsk%C4%99
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 08 lis 2018, 19:48

Obywatel D.C.
56 min ·
BEZDANY II

Józef Piłsudski był złodziejem nie tylko dlatego, że był socjalistą ale dlatego, że w 1908 wraz z bojówką PPS napadł i okradł pociąg pod Bezdanami.

Naśladowcy Piłsudskiego z pisowskiej neosanacji dokonali zuchwałego skoku na Marsz Niepodległości

Wygląda na to, że dogadali się ze swoimi wrogami z PO aby przejąć uroczystość. Za jaką cenę? Domyślam się, że w grę mogły wchodzić dwie komisje.

Amber Gold służąca do wypromowania Wassermann i do uderzenia w Tuska. W dniu 5.11. B. Kownacki (PiS) powiedział, że na Tuska nic nie ma czyli 3-letnia hucpa TANGO DOWN.

Weryfikacyjna ds. Reprywatyzacji Nieruchomości w Warszawie służąca do wypromowania Jakiego a uderzająca właśnie w HGW. Jeśli teoria jest prawdziwa, że to była cena to po 11.11. nastąpi ciche zamknięcie tej komisji. Spodziewajcie się tematów zastępczych.

A jakie są przesłanki za skokiem na Marsz?

Fakty:

1. Całą operację poprzedza tweet z fake konta HGW (pisane Walc nie Waltz) mówiący o zakazie - z decyzji cieszy się Boni i politycy PO. Radość w obozie "konstytucji".

2. HGW zakazuje marszu wbrew prawu. Decyzja HGW przygotowana jest niechlujnie/niemerytorycznie.
UPDATE: pojawia się info, ze jakby HGW nie rozwiązała MN to z decyzja czekał juz Wojewoda.

3. Zaraz po tym spotykają się Duda z Morawieckim i Prezydent oznajmia, że jest dogadany z kombatantami i robią Marsz Biało-Czerwony jako święto państwowe w tym samym miejscu co MN.
Rach ciach w godzinę wszystko DA RADĘ a jeszcze nie tak dawno Prezydent nie miał czasu na Marsz.

4. W TVP pojawia się koncesjonowany narodowiec Marian Kowalski - który za 15 tys. zł wyśmiewał ewolucję u Chojeckiego. Tym razem na antenie Kurskiego - czyta konstytucję. PECUNIA NON OLET. Szybko go znaleźli, szybko pojawił się w tv.

5. Pojawiają się newsy, że imprezę będzie ochraniała Żandarmeria i SOP bo Ojciec Narodu, Słoneczko Żoliborza weźmie jednak udział wraz z innymi politykami PiS. Jak słodko!
UPDATE: No jak PiS może się nie lansować skoro właśnie postawiono pomnik Lecha Kaczyńskiego obok Marszałka Piłsudskiego. Na cokole i w bardziej eksponowanym miejscu niż Dziadek.

6. Sąd we Wrocławiu uwala decyzję Dutkiewicza ws marszu, czyli można spodziewać się podobnej ws. Marszu Niepodległości w Warszawie.

7. I tu dzieje się kuriozalna rzecz - Ewa Gawor szefowa b.bezpieczeństwa warszawskiego ratusza: "jeżeli sąd uzna zażalenie organizatorów Marszu Niepodległości marsz i tak nie może się odbyć.Trasa pokrywa się z trasą Biało-Czerwonego Marszu z udziałem Prezydenta."

E.Gawor to Pani, którą pisowcy rozjechali za rozwiązanie Marszu ONR, za przeszłość ubecką - dziś występuje w roli obrońcy marszu Dudy i PiS. O TEMPORA MORES!

8. Premier Morawiecki wypuszcza spot najwyraźniej nagrany wcześniej przed decyzją HGW w którym zaprasza na Biało Czerwony Marsz (spotkanie z PAD odbyło się po 16 przy zachodzącym słońcu a na spocie widać pełne słońce). Oczywiście w mediach trwa nagonka na narodowców, którzy nie chcą (i słusznie!) upartyjnienia marszu. W mediach nagonka na każdego kto mówi o spisku elit (a mówią już o tym - Gadowski, Cejrowski, Ścios, Sommer, Korwin, Żebrowski - naprawdę ludzie z różnych bajek).

9. ABW i Policja zaczyna inwigilację uczestników Marszu Niepodległości PRZED decyzją sądu. Dzwonią i wysyłają zapytania o numery rejestracyjne samochodów.
Wygląda znajomo?

10. Tuby propagandowe PiS wypuszczają dwa newsy: o nakazie aresztowania stalinowskiego zbrodniarza Michnika i o upozorowaniu urodzin Hitlera. Celem jest bujnięcie emocji przeciw GW i TVN a ocieplenie PiS. Wiadomo, ze Michnika nie da się aresztować a na te wafelki nie ma twardych dowodów, choć nie wykluczam, że to mogła być impreza sponsorowana. Zagrywka PiS jest czytelna - my was bronimy przed złym TVN i GW, które trzymają ze złymi ludźmi z PO. Mobilizacja elektoratu poprzez emocje - wywołanie reakcji jak u psa Pawłowa.

Podsumujmy:

Mam wierzyć, że jedna najbardziej doświadczonych liderek w PO (HGW to ranga JK) wystawia się na strzał PiS ot tak, a Duda - przeciętny polityk ma gotowy scenariusz w godzinę?

Mam wierzyć, że w 1000 dni nie umieli zorganizować obchodów a zrobią to w 4 dni bez wcześniejszego przygotowania?

Czy ja mam wierzyć, że PiS, który negocjował treść nowelizacji ustawy IPN w siedzibie obcego wywiadu (w Mosadzie) nie jest w stanie się dogadać z PO aby osiągnąć realne korzyści polityczne i zrobić porządek z narodowcami będącymi zagrożeniem z prawej strony?

Ma wreszcie wierzyć, że te setki trolli w social media zażarcie bronią PiS za darmo i że w mediach "przypadkiem" grzeją urodziny Hitlera i pościg za Michnikiem?

Za stary jestem na kit.

Może i z narodowcami mi nie po drodze, ale zbudowali coś oddolnie, coś co łączyło ludzi i wygląda na to, że to co robi PiS to złodziejstwo, manipulacja i brudna gra.

Mam nadzieję, że kiedyś zmieni się ustrój i pomniki Kaczyńskiego i Piłsudskiego wylądują w jednym miejscu - w muzeum socjalizmu na Żoliborzu, z napisem na bramie wejściowej "Muzeum Paradygmatu Solidarnego Państwa".

Moi drodzy patrzcie uważnie - co kto mówi, dziś widać kto gra dla rządu jak na dłoni. Wszystkie trolle się dwoją i troją aby wybronić marsz rządowy.
https://www.facebook.com/ObywatelDCoffi ... __tn__=K-R
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7970
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 555
x 131
Podziękował: 6524 razy
Otrzymał podziękowanie: 11344 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 08 lis 2018, 20:03

Republika kolesi
i HWD,-
szkoda, że jednego święta raz na 100 lat nie potrafią uszanować,-
ale to świadczy tylko o ich poziomie..
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 8291
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 245
Podziękował: 451 razy
Otrzymał podziękowanie: 11416 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 08 lis 2018, 22:30

Przecież to jest zmierzona prowokacja, wykonana przez HGW, a mająca na celu wywołanie zadymy z założenia, która mogłaby obalić obecny rząd. Jackowski ma rację, gdyby PIS wyprowadził wszystkich PO-osłów w trakcie blokady sejmu, to byłby spokój po niewielkim ujadaniu, a tak to globalna opozycja mocno się rozwydrzyła i stosuje absolutnie nie demokratyczne sposoby aby ponownie, przed czasem, objąć ich "demokratyczne" (jak na taśmach) rządy.
Prowokacji będzie pod dostatkiem, albo więcej, a większość ludzi się w tym nie połapie. Będzie młyn. Ludzi szkoda.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9985
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 34
x 378
Podziękował: 19449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14387 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 09 lis 2018, 06:33

11 listopada w cieniu panoszącego się syjonizmu IIIŻydo-RP/Polin

Obrazek
Żydowska hucpa pod pomnikiem Romana Dmowskiego


Zanim HGW ze stołecznego magistratu wydała zakaz na Marsz Niepodległości, w żydo-mediach pojawiły się następujace informacje:

do ochrony uczestników Marszu brakuje policjantów, którzy gremialnie idą na zwolnienia lekarskie (rozumiem, że pracownicy/policjanci mogą brać urlopy, ale zwolnienia lekarskie są dostępne jedynie dla chorych, ewentualne nadużycia lekarzy nie mogą osiągnąć skali, o której mowa w żydo-mediach),

Wojewoda Mazowiecki polecił stołecznym szpitalom przygotowanie wolnych łóżek – zachodzi obawa dokonania zamachu terrorystycznego w trakcie Marszu (ta informacja pojawiła się tylko raz, w żydowskiej TOK FM i GW, gadzinówce niejakiego A.Michnika).


Nawiasem mówiąc zastanawiająca jest żywotność HGW na magistrackim stołecznym stolcu, mimo ewidentnych dowodów korupcji w związku z prywatyzacją stołecznych nieruchomości, nad którymi to przestępstwami pochyla się bezowocnie od ponad dwu lat sejmowa komisja.

Zaskakujący jeszcze bardziej jest fakt, że wybory samorządowe w stolicy wygrał ten sam korupcyjny układ.

Wynika z tego, że albo mieszkańcy Warszawy to idioci, albo wybory samorządowe, sejmowa komisja, organa ścigania, to jedna wileka żydowska hucpa – to standard IIIŻydo-RP/Polin.

Mam nadzieję, że przybywa nam świadomych Polaków, którzy coraz lepiej zdają sobie sprawę, że główną ideą inicjatywy pn. Marsz Niepodległości nie jest świętowanie kolejnych rocznic 11 Listopada, ani tym bardziej integracja jego uczestników w ramach autnetycznego, nacjonalistycznego ruchu narodowego Polaków.

Marsze te organizowane przez grupę młodych Żydów, którzy stanowią kierownictwo Ruchu Narodowego, służą przede wszystkim do ośmieszania i opluwania polskiej idei narodowej.

11 Listopada jedni Żydzi wyprowadzają Polaków na ulicę, a drudzy organizują uliczne burdy (np. żydowska Krytyka Polityczna spraszała lewackich bandziorów z NRF).

Do tych drugich Żydów zalicza się także szeroko rozumiana władza nakazująca swoim służbom bicie uczestników Marszu, a nawet strzelanie do nich oraz powszechne żydo-media bez skrępowania nazywające uczestników Marszu faszystami.

Być może zakaz Marszu Niepodległości jest wynikiem braku konsensusu w łonie ścisłego kierownictwa IIIŻydo-RP/Polin na przeprowadzenie terrorystycznej akcji, a być może wręcz przeciwnie, chodzi o podgrzanie atmosfery dla pełniejszego terrorystycznego efektu -?

Nie można także pominąć i takiego wyjaśnienia, że konsensusem POPiS-owych syjonistów jest właśnie decyzja o zakazie Marszu. Ma ona uchronić marszową inicjatywę żałosnego osobnika na urzędzie prezydenta IIIŻydo-RP/Polin przed ośmieszeniem – bo któż poza żydowskim, syjonistycznym aparatem władzy wraz z rodzinami, służbami ochrony oraz zawodowymi politycznymi prostytutkami, weźmie udział w tym przedstawieniu?

Przy okazji warto pokusić się o refleksję. Jak to się dzieje, że Ruch Narodowy (z niego wywodzi się kierownictwo Marszu Niepodległości) potrafi zgromadzić na Marszu rzesze Polaków, a nie zdobywa mandatów w wyborach samorządowych i parlamentarnych (?).

Inna refleksja. Uczestnicy wszystkich Marszów nazywani byli faszystami w powszechnych żydo-mediach. Jak więc wyjaśnić fakt, że wszystkie dotychczasowe Marsze otrzymywały zezwolenia władz, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości uzyskało sądową rejestrację? A skromne Stowarzyszenie WPS takiej rejestracji w IIIŻydo-RP/Polin otrzymać nie może -? Mało tego, do mieszkań członków WPS wtargnęła Policja w związku z denuncjacją żydowskiej organizacji Otwarta Rzeczypospolita.

A propos ewentualnego zamachu terrorystycznego na Marszu Niepodległości – wykluczać go nie należy.

Żydowska zbrojna organizacja „Jewish Defense League”, która zajmuje się działalnością wywiadowczą, kontrwywiadowczą, inwigilacyjną, szkoleniową, śledczą propagandową i rekrutacyjną, działa w IIIŻydo-RP/Polin oficjalnie i legalnie, choć np. nawet w USA otrzymała zakaz działalności jako organizacja terrorystyczna -?

A przy okazji warto wiedzieć, że żydowska Otwarta Rzeczpospolita jest sponsorowana m.in. właśnie przez Jewish Defense League.

Zatem źródła faszyzmu, dokładniej syjo-faszyzmu i ewentualnego terroryzmu w Polsce nie są trudne do określenia i zidentyfikowania.

Dariusz Kosiur

__________________________________________

__________________________________________

11 listopada w cieniu panoszącego się syjonizmu IIIŻydo-RP
tekst z roku 2015

Hans Frank (pochodzenie żydowskie): „Polska powinna pozostać tak uboga, żeby Polacy sami chcieli pracować w Niemczech…” – pamiętajmy o tym nie tylko w dniu Narodowego Święta.Tak jak 96 lat temu, tak i dzisiaj, w dniu Narodowego Święta Niepodległości spotykamy się z przejawami wściekłego, żydowskiego antypolonizmu. Różnica polega tylko na tym, że dzisiaj wszystkie powszechne media są w dyspozycji żydowskiego syjonizmu.

Nigdy jednak nie zapomnijmy, że światowe żydostwo dokładało ogromnych starań, żeby Państwo Polskie nie powstało!!! – i nie tylko na wersalskiej konferencji 1918r., ale także w 1945r.

Obrazek

Warszawa, 11.11.06. Czyszczenie pomalowanego farb¹ pomnika Romana Dmowskiego na pl. Na Rozdro¿u w Warszawie, 11 bm. Pomnik zosta³ pomalowany w nocy z 10/11 bm. (kb) PAP/Radek Pietruszka ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Warszawa/ Pomnik Romana Dmowskiego pomalowany farb¹***

Pomnik Romana Dmowskiego w Warszawie na Placu Na Rozdrożu niejednokrotnie bywał oblewany farbą, podpalany, przez syjonistyczną hołotę.

11.11.1918r., jeszcze przed przyjazdem polskiej delegacji Komitetu Narodowego Polski (KNP) do Francji, przedstawiciela polskiej delegacji KNP w Paryżu na konferencję w Wersalu, hr. K.Orłowskiego odwiedził Żyd francuski, finansista, Maurycy Rothischild i zakomunikował:

„Jeżeli na Kongresie, oficjalnym przedstawicielem RP będzie ten były od miasta Warszawy, członek Dumy Państwowej Rosyjskiej, który zyskał wszechświatowy rozgłos jako zajadły antysemita(chodzi o R.Dmowskiego – ALS), to cały Izrael (…) zastąpi drogę ku wszystkim jej celom (…). Wy nas znajdziecie na drodze do Gdańska, na drodze do Śląska Pruskiego i Cieszyńskiego, na drodze do Lwowa, na drodze wszelkich waszych projektów finansowych.”
„Judeopolonia” – s.80, dr A.L.Szcześniak.

Gdy żydowska, antypolska polityka ostatecznie zawiodła w Wersalu, już 12 listopada 1918r. wszystkie odłamy żydostwa polskiego: syjoniści, fołkiści, ortodoksi i separatystyczni budnowcy, zostały przyjęte na audiencji u J.Piłsudskiego.

Żydzi zażądali przyznania im autonomii personalno-kulturalnej. Przywódca Organizacji Syjonistów, Izaak Grünbaum złożył dokument polityki żydowskiej w Polsce, w którym czytamy:

„Winna być ujawniona wola narodu żydowskiego w sprawie urządzenia życia żydowskiego w Rzeczypospolitej. (…)”

Gdy władze polskie odrzuciły żydowskie żądania utworzenia żydowskiego państwa w Państwie Polskim, przedstawiciele Żydów uznali takie stanowisko:

„(…) za wypowiedzenie wojny żydowskiemu ruchowi narodowemu, którą ten podejmie w obronie swoich interesów (…)” – „Judeopolonia” – s.77, dr A.L.Szcześniak

Czy powyżej przytoczone fakty kojarzą się PT Czytelnikowi z polskim antysemityzmem (to termin celowo przez Żydów zafałszowany, odnosi się do wszystkich ludów semickich), czy z żydowskim szowinizmem zwanym syjonizmem?
Czy u podłoża antysemityzmu nie leży żydowski szowinizm? Czy w takim razie antysemityzm jest, czy nie jest właściwą, obronną, postawą, która winna cechować polski patriotyzm?

O tym, że żydowskie gadzinówki posługują się kłamstwem, paszkwilem, że są antypolskie, antypaństwowe i antynarodowe, rusofobiczne, wzniecające nienawiść do Rosji i do Białorusi, przekonywać nie trzeba.

Oto, co w przededniu Święta Niepodległości, w przededniu narodowego święta Polaków pisze o Romanie Dmowskim jedna z czołowych publicystycznych kreatur żydowskiej gadzinówki Michnika:

Dmowski, czyli pochwała hipokryzji

Obrazek
syjonistyczny, antypolski, element w Polskim Radio

autor:Paweł Wroński

Grupa dziennikarzy, działaczy społecznych, pisarzy i lewicowych polityków wysłała list do prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby 11 listopada podczas marszu Razem dla Niepodległej nie składał kwiatów pod pomnikiem Romana Dmowskiego.

Argumentują, że Dmowski to nie tylko polityk zasłużony dla Polski w czasie konferencji wersalskiej, ale także antysemita, nacjonalista, admirator faszyzmu włoskiego i niemieckiego. Wreszcie człowiek, którego ideami żywią się jego późne wnuki atakujące squaty, homoseksualistów, obcokrajowców. Sygnatariusze listu wyrażają obawę, że działania prezydenta spowodują, iż tradycja endecka stanie się równoprawna w przestrzeni publicznej.

List pewnie nie odniesie skutku i prezydent kwiaty złoży. Od lat Komorowski, wywodzący się z tradycji piłsudczykowskiej, na podobne zastrzeżenia odpowiada: „Przecież Piłsudskiemu nie składam kwiatów za przewrót majowy i Berezę”.

Problem jednak jest. Zgadzam się z obawami autorów listu. Tak, Dmowski to z jednej strony człowiek, który nauczył Polaków nowoczesnej polityki, przywrócił „sprawę polską na forum europejskim” i wspaniale nas reprezentował w Wersalu. Ale jest też przykładem zajadłego antysemityzmu.

Rozumiem też prezydenta, który chce uhonorować w osobie Dmowskiego ważny endecki nurt w historii Polski i pozwala sobie na odrobinę hipokryzji. Jest ona koniecznym składnikiem polityki, dzięki któremu możliwe jest porozumienie narodowe. Gdybyśmy mówili tylko to, co tak naprawdę myślimy o konkurentach, żadne porozumienie nie byłoby możliwe.

Niechaj Roman Dmowski tej hipokryzji będzie symbolem: polityk przeciwny jakimkolwiek czynnym wystąpieniom przeciwko caratowi, a równocześnie twórca ruchu narodowego. Człowiek, który przed I wojną światową głosił podobne tezy jak Róża Luksemburg, że przemysł Królestwa Polskiego jest organicznie zrośnięty z Rosją, a dziś jest wzorem patriotyzmu. Antysemita, który chętnie współpracował z Żydami, korzystał z ich pieniędzy (np. Bolesława Hirszfelda), ale domagał się, aby się ochrzcili. Moralizator, który narzekał, że w Paryżu kobiety są za drogie. Twórca pojęcia Polak-katolik, który był równocześnie programowym ateistą (opowieści endeków o przyjęciu chrztu na łożu śmierci na milę pachną propagandową inscenizacją).

Rzeczywiście, zgodnie z tym, co piszą autorzy listu, istnieje ryzyko, że aberracyjna ideologia endecka stanie się równoprawnym składnikiem polskiej tradycji. Jednak skuteczniej można temu zapobiec nie przez omijanie pomnika Dmowskiego, ale dzięki temu, że więcej się będzie o Dmowskim mówić. Że będzie się tłumaczyć, jakie były konsekwencje dla całej Europy myślenia jego i podobnych mu ludzi.

Na razie o Dmowskim młodzi ludzie wiedzą niewiele. Nawet ci, którzy mają go na sztandarach, sprowadzają jego idee do kilku haseł.

Dwa lata temu kilka osób ozdobionych mieczykami Chrobrego i błąkających się 11 listopada po stolicy zapytało mnie, gdzie jest pomnik… Ignacego Dmowskiego.
Na wszelki wypadek wskazałem im przeciwny kierunek.

za: http://wyborcza.pl/1,75968,16942625,Dmo ... z3IfKcAcfY

* * *

Niebawem zobaczymy jak żydo-reżim IIIRP przygotował się do obchodów 11 listopada w Warszawie.

Czy znów nakaże swoim służbom dokonywać prowokacji wobec uczestników Marszu Niepodległości, strzelać do nich i ich bić? I znów zasadne jest pytanie, czy mamy tu do czynienia z antysemityzmem, czy z żydowskim szowinizmem żydo-reżimu?

A jak określić działania żydo-reżimu IIIRP, który zniszczył polską gospodarkę i zmusił miliony Polaków do zarobkowej emigracji, czy to antysemityzm, czy antypolonizm i żydowski szowinizm?

Obrazek
Nawet Niemcom nie udało się zrealizować tej zbrodniczej idei, udało się żydo-reżimowi IIIRP po 1990r.


Pamiętajmy o tym wszystkim nie tylko w dniu Narodowego Święta – wojna z Polskim Narodem i Państwem trwa przecież każdego dnia.

Marsz-ONR

Dariusz Kosiur

PS

Tekst z 10 listopada ubiegłego roku, niestety ciągle, a może nawet coraz bardziej, aktualny. Poniższa strona, na której był pierwotnie opublikowany została zlikwidowana przez żydo-reżimowe służby.

za: http://suwerenna.wordpress.com/2014/11/ ... imu-iiirp/
https://wiernipolsce1.wordpress.com/201 ... -rp-polin/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 09 lis 2018, 08:42

Po prostu Jacek Kurski prezesuje TVP z namaszczenia Kaczyńskiego, a Jarosław Kurski zastępuje MIchinka-na niby drugiej stronie politycznej.
A ''ciemny lud wszystko kupi".
Matka Kaczyńskich pracowała w IBL razem z J.J.Lipskim -mentorem Michnika i jest autorką książki o nim. To Lipski wprowadził Kaczyńskiego do polityki po doktoracie.
http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=10505
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7970
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 555
x 131
Podziękował: 6524 razy
Otrzymał podziękowanie: 11344 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 09 lis 2018, 09:01

tu trafiłeś w punkt @cedric, co gorsza z ciemnym ludem, ale widzisz- wszędzie piszą o prowokacjach,-
na 11/11, a one i tak dojdą do skutku- czyli wszyscy wiedzą nie powiedzą, a to było tak,-
"państwo istnieje formalnie", a służby śpią opłacone liżą rękę która je karmi. :P
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9985
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 34
x 378
Podziękował: 19449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14387 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 09 lis 2018, 09:34

cedric pisze:
piątek 09 lis 2018, 08:42
Po prostu Jacek Kurski prezesuje TVP z namaszczenia Kaczyńskiego, a Jarosław Kurski zastępuje MIchinka-na niby drugiej stronie politycznej.
kręcą nami jak dziadowskim biczem, razem z watykańskimi sługusami, przed wojną miało to jakieś ograniczenia, teraz czują się jak spasione zadowolone koty, nawet ustalili sobie ''prawo'' o antysemityzmie.
Normalnie klincz.
Cezary Piotr Tarkowski
8 listopada 2018 o 20:21

Talmudyczny szowinizm jest OK.
Polska myśl narodowa i patriotyzm chazarski okupant śmie nazywać faszyzmem.
Jak widać pojęcie faszyzmu i nazizmu który wymyślili żydzi się zdewaluował. No cóż, kłamali zawsze i kłamać będą. Wszystko jest odwrotnie.
POLSKA według PiS, czy według PO?


Polityczne wizje Polski według PO i PiS są dla Polskiego Narodu jednakowo zabójcze.

Obrazek

Wydaje się, że dzisiaj, w 2018r., gdy światowa syjonistyczna banda bez najmniejszych zahamowań, oficjalnie i publicznie, przedstawia wobec Polaków swoje złodziejskie żądania (uchwalona przez władze USA ustawa 447), gdy izraelski Mossad dyktuje władzom IIIŻydo-RP/Polin ustawę o IPN, polityczna świadomość Polaków winna coraz powszechniej wskazywać, że Polska znajduje się pod okupacją żydowsko-anglosaską.

Że musimy w końcu zacząć się organizować i zrzucić jarzmo syjonistycznych, totalitarnych, faszystowskich, rządów w Polsce.

Niestety, bez dostatecznego medialnego nagłaśniania, wyjaśniania, politycznej sytuacji naszego kraju świadomość polityczna, narodowa, Polaków jest daleko niewystarczająca.

Medialna pała zmasowanych żydo-mediów niszczy nie tylko polityczną świadomość Polaków, ale także pamięć historyczną i to tę najświeższą, z ostatnich kilkunastu lat.

I znów w kolejnych wyborach Polacy będą głosować na największe syjonistyczne partie, PiS i PO, choć frekwencja wyborcza będzie pewnie niższa.

Głoszone przez nas, przez WPS, polityczne poglądy i oceny, niezmienne od lat, polityczna rzeczywistość IIIŻydo-RP/Polin potwierdza w całej rozciągłości i coraz częściej, ale nie odczuwamy z tego powodu najmniejszej satysfakcji.

Dariusz Kosiur

________________________

Polska według PiS, czy według PO ?
Naród, który nie uświadamia sobie zagrożeń dla własnej egzystencji i nie podejmuje z nimi walki dokonując właściwych wyborów politycznych, skazany jest na wymarcie i likwidację swojego państwa.
Prowadzeni przez żydomasońskie rządy i żydowskie media Polacy maszerują od 18- tu lat ku własnej zagładzie.


Tekst z roku 2007
(...)
Jakie są różnice między rządzącym PiS, a opozycyjną PO, bo to pewnie one zbiorą w przyszłych wyborach najwięcej głosów.

Żydostwo, filosemickie i filogermańskie antypolskie kundle z PO (PO współpracuje z żydostwem europejskim) opowiadają się za UE i za wszystkim, co w UE wymyśli żydomasoństwo. Gotowi są na wszelkie ustępstwa i podległość wobec Niemiec i UE.

Bardzo podobnej proweniencji, jak PO, trzon PiS (żydostwo z PiS współpracuje z żydostwem anglosaskim) jawi się nam, jako obrońca narodowych interesów.

„Twardo hamuje” roszczenia niemieckie (ciekawe, dlaczego też i nie żydowskie?).

Może na razie sobie na to pozwolić, ponieważ powiązany z żydomasoństwem anglosaskim z USA nie tyle reprezentuje, co wykonuje powierzone polityczne zadanie minimalnego zmniejszenia znaczenia NRF w obozie UE.

Pis delikatnie opóźnia budowę UE-państwa.

Jednak antyniemieckość PiS jest pozorna i posiada jedynie długość smyczy żydmasoństwa anglosaskiego z USA.
https://wiernipolsce1.wordpress.com/201 ... wedlug-po/

Ple4anie i ''rydzyki'' pięknie to wszystko spajają- ogłupienie niereformowalne.

nad wszystkim panują ich ''sądy'' z ''prawem'':
Podobny polityczny błąd, jak J.Kaczyński, popełnili W.Gomułka i E.Gierek – przekonani o trwałości władzy PZPR i PRL nie zlikwidowali żydowskiej V kolumny mając ku temu wszelkie możliwości. Za ten ich błąd my, Polacy, płacimy dzisiaj wysoką cenę.I właśnie całe to demokratyczne towarzystwo, z namaszczonym przez J.Kaczyńskiego na prezydenta kapciowym L.Kaczyńskiego i z żydo-katolickim Kościołem na czele, w porę zareagowało blokując niebezpieczne dla żydowskiego reżimu ustawy o sądownictwie.

Żądania zablokowania tych ustaw popłynęły niemal ze wszystkich żydowskich reżimów Zachodu – społeczność międzynarodowa także w porę dostrzegła niebezpieczeństwo.

Sądownictwo w każdym żydowskim reżimie jest umocowane ponad prawem (wprowadzony ustawą z 1986r. po spotkaniu Jaruzelski-Rockefeller w 1985, TK, który nie pochodzi z wyborów może w IIIRP zablokować każdą ustawę), a więc nie zależy od władz politycznych wyłonionych w wyborach, znajduje się w wyłącznej gestii żydostwa i ma ochraniać ich interesy polityczne i gospodarcze.

Tzw. zachodnia demokracja dbająca o nienaruszalność własnych standardów wyłączyła spod społecznej kontroli trzy najistotniejsze sfery:

politykę pieniężną (światowa żydowska finansjera decyduje o polityce ekonomicznej),

sądownictwo (podlegające w istocie tej samej finansowej mafii chroni jej interesy i może obalać prezydentów i premierów),

media (czuwają nad poziomem społecznej świadomości – nieświadomości).

„Społeczność międzynarodowa” wie, że panując niepodzielnie nad tymi sferami dysponuje pełnią władzy w państwie.
https://wiernipolsce1.wordpress.com/201 ... -interesy/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 599
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 10
x 4
Podziękował: 779 razy
Otrzymał podziękowanie: 706 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 09 lis 2018, 12:33

Myślę , że zagranica już dawno narzuciła wykończenie ruchów narodowych i to na obecną chwilę jest niemożliwe w Polsce do odrodzenia na szczeblu ustawodawczym.

https://jozefbizon.wordpress.com/2011/0 ... ualnienie/

Nocna zmiana - wart popatrzeć na występ J. Kurskiego(historyka) i postawić pytanie , kto mu pozwolił to wszystko nagrywać?!

https://www.youtube.com/watch?v=hu1a3xT9db0

https://jozefbizon.wordpress.com/2011/0 ... na-zdrada/

https://jozefbizon.wordpress.com/2018/0 ... spodarcza/

http://naszeblogi.pl/61724-kaczynski-po ... u-narodowe

https://oko.press/kaczynski-glinski-wyc ... emokracje/

https://www.dropbox.com/s/xdqxgbi9820nb ... 5.pdf?dl=0

Giertych demaskuje Kurskiego (frag. debaty nad samorozwiązaniem Sejmu V Kadencji, 07.09.2007)

https://www.youtube.com/watch?v=qifu9znhd48

Dorn był balastem dla PIS .Z jaką łatwością Dorn przeszedł do PO

http://naszeblogi.pl/47339-dorn-z-nedzy ... rostytuuje
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7970
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 555
x 131
Podziękował: 6524 razy
Otrzymał podziękowanie: 11344 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 09 lis 2018, 14:19

ruchy narodowe(Francja) i separystyczne(Hiszpaia) są zwalczane w całej UE, bo jej zagrażają,-
ale to oczywiście tylko jedna warstwa tej histori.
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7970
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 555
x 131
Podziękował: 6524 razy
Otrzymał podziękowanie: 11344 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 09 lis 2018, 18:53

https://youtu.be/foNmq5CEdi4
11 listopada 2018 - stulecie odzyskania niepodległości Polski
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 5068
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 620
x 207
Podziękował: 8463 razy
Otrzymał podziękowanie: 8826 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 09 lis 2018, 21:29

Litewskie lokomotywy wykonują polski hymn

https://youtu.be/QzHmGGqOwq8


LTGelezinkeliai
Opublikowany 9 lis 2018
Lithuanian Railways presented an original gift on the occasion of the 100th anniversary of restoration of Poland independence. For the first time in history, the Polish national anthem is performed by the whistles of the trains and railway drivers. The head of the unique train orchestra – Lithuanian-Polish musician Zbignev Levicki.Koleje Litewskie „Lietuvos geležinkeliai“ przesyła oryginalny prezent z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rezczpospolitej Polskiej – hymn narodowy w wykonaniu septetu lokomotyw. Oryginalnemu wykonaniu dyrygować zgodził się maestro Zbigniew Lewicki.
„W tym ważnym dniu składamy życzenia wszystkim Polakom. Polska jest dzisiaj dla nas ważnym partnerem biznesowym, szczególnie gdy nasze kraje połączył odcinek linia kolejowej „Rail Baltica“. Hymn narodowy wybrzmiały dźwiękami lokomotyw symbolizuje postawę spółki „Lietuvos geležinkeliai“ – wierzymy w niestandardowe rozwiązania, zrywamy ze stereotypami przeszłości i jesteśmy nowoczesnym partnerem dla naszych klientów”, - mówił Mantas Bartuška, Dyrektor Generalny spółki „Lietuvos geležinkeliai“.
Zadania wydobycia jednolicie brzmiącego utworu z siedmiu lokomotyw podjął się dyrygent, wirtuzo skrzypiec i koncertmistrz Litewskiej Państwowej Orkiestry Symfonicznej.
„Przede wszystkim, chcę dołożyć się do życzeń – jestem litewskim Polakiem, dlatego to święto jest dla mnie ważne, - mówił dyrygujący lokomotywom muzyk, - duże wrażenie na mnie zrobiły okoliczności pracy – bardziej techniczne niż zwykle.“
Wykonując utwór, dyrygent poczuł się jak w dziewiętnastym wieku.
„Jesteśmy przyzwyczajeni widzieć dyrygenta z batutą. Ja także na co dzień nią się posługuję. Tym razem dyrygowałem grając jednocześnie na skrzypcach – taka praktyka była normalna w dziewiętnastym wieku. Nawet Johann Straus został uwieczniony jako dyrygent ze skrzypcami w rękach“, – opowiadał Z. Lewicki.
Proces nie był łatwy i wymagał skupienia całego zespołu. Jego możliwości spółka „Lietuvos geležinkeliai“ przetestowała na początku tego roku, gdy maestro Donatas Katkus razem z lokomotywami i ich maszynistami wykonał hymn litewski ku uczczeniu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Litwę.
Według słów Dyrektora spółki „Lietuvos geležinkeliai“, najwięcej wysiłku trzeba było włożyć w wybór lokomotyw i różnych tonacji ich dźwięków. Przygotowania do realizacji pomysłu trwały ponad miesiąc.
„Spośród wszystkich posiadanych pociągów – zarówno pasażerskich, jak i towarowych, musieliśmy skrzętnie wybrać lokomotywy mające dźwięki o różnych tonacjach. To naprawdę trudne zadanie, jednak efekt końcowy zadziwił nas wszystkich – chyba nikt w Kolejach Litewskich do tej pory nie zdawał sobie sprawy, ile różnych dźwięków i tonacji mają lokomotywy. Oczywiście wybieraliśmy też najbardziej muzykalnych maszynistów", - o kulisach przygotowań mówił M. Bartuška.


Piękny gest i życzenia :)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7970
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 555
x 131
Podziękował: 6524 razy
Otrzymał podziękowanie: 11344 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 10 lis 2018, 09:30

songo70 pisze:
czwartek 08 lis 2018, 12:15
ciekawe to co mówi K.Jackowski, że tyle funcjonariuszy Policji, straży granicznej czy pożarnej poszło na L4,-
tj by widzieli co się święci i za nic nie chcą oficjalnie mieć z tym nic wspólnego :?:
wczoraj w teleexpresie było, że wrócili bo podwyżek chcieli i dostali obiecane na piśmie..
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 904
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 33
Podziękował: 639 razy
Otrzymał podziękowanie: 1074 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: Jancio » sobota 10 lis 2018, 11:25

blueray21 pisze:
czwartek 08 lis 2018, 22:30
Przecież to jest zmierzona prowokacja, wykonana przez HGW, a mająca na celu wywołanie zadymy z założenia, która mogłaby obalić obecny rząd. Jackowski ma rację, gdyby PIS wyprowadził wszystkich PO-osłów w trakcie blokady sejmu, to byłby spokój po niewielkim ujadaniu, a tak to globalna opozycja mocno się rozwydrzyła i stosuje absolutnie nie demokratyczne sposoby aby ponownie, przed czasem, objąć ich "demokratyczne" (jak na taśmach) rządy.
Podziwiam wszystkich inteligentnych, którzy wierzą w takie teorie spiskowe a odrzucają proste fakty. To NIE HGW trąbiła od pól roku z zaproszeniem na marsz dla wszystkich Polaków, który potem sie wycofał rakiem. Jak się okazało ze nie potrafi załatwić neutraliści marszu. By po paru dniach po zakazie wydanym przez HGW z prozaicznego problemu psiej grypy i rozkazie Kaczyńskiego znowu brać się za jego organizacje. Ponownie się ośmieszając wystawiając wozy bojowe i żandarmerie w pokojowej manifestacji To się nazywa nieudacznictwo i ignorancja. To większość parlamentarna flirtowała z organizatorami marszu, a gdy nie udało się jego przejecie to wycofała się rakiem. Psim obowiązkiem każdej opozycji jest próba przejęcia władzy, przypomnę że poprzednia zwoziła górników ze śrubami do stolicy na manifestacje. Dlatego przypisywanie HGW próby obalenia rządu jest dziecinne śmieszne Zreszta warszawiacy się wypowiedzieli w niedawnych wyborach co o tym myśla.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 5068
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 620
x 207
Podziękował: 8463 razy
Otrzymał podziękowanie: 8826 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 10 lis 2018, 20:49

Obywatele RP: Nie widzimy innej możliwości niż kontrmanifestacja

"Sytuacja jest krytyczna, nie widzimy innej możliwości niż kontrmanifestacja" - oświadczyli w sobotę Obywatele RP, odnosząc się do marszu, który ma przejść w Warszawie w niedzielę 11 listopada. Według nich, prezydent i premier, "idąc w jednym szeregu z nacjonalistami, legitymizują ich działania".

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-ob ... ign=chrome


Nawet w takie święto kodomici nie odpuszczą . Nie rozumiem dlaczego normalni ludzie którzy chcą świętować w tym dniu i uczestniczyć w marszu ,nazywani są faszystami .Czy oni są Polakami ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7970
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 555
x 131
Podziękował: 6524 razy
Otrzymał podziękowanie: 11344 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 10 lis 2018, 20:56

ciekawe czy ostatni weterani walk za Polske pójdą w jednej manifestacji :?:
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1016
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 71
x 59
Podziękował: 2060 razy
Otrzymał podziękowanie: 2276 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 10 lis 2018, 21:10

Chanell,
To że kodomici postawią na kontrę było jasne jak słońce.
Jakżeż by mogli odpuścić sobie taką okazję, w końcu marsz z okazji 100 lat niepodległości nie trafia się codzień.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7970
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 555
x 131
Podziękował: 6524 razy
Otrzymał podziękowanie: 11344 razy

Re: 11 LISTOPADA - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 11 lis 2018, 22:53

11/11 w relacji naszego amerykańskiego Polaka Łukasza Rudkowskiego z marszu w Wa-wa:

https://youtu.be/VH4EgUumLaQ
0 x


panta rhei

ODPOWIEDZ