Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

REPOLONIZACJA

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 6455
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 178
Podziękował: 4873 razy
Otrzymał podziękowanie: 9871 razy

REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 24 sty 2017, 07:24

Niemcy chcieli przejąć kontrolę nad polską energetyką? PiS zablokował ich w ostatniej chwili!


Samorządowcom PiS z Opola i ich koalicjantom udało się zablokować sprzedaż ważnej spółki energetycznej Niemcom związanym z rosyjskim Gazpromem. Transakcja przeprowadzana przez PO, została zatrzymana w ostatniej chwili.

W Polsce jest mnóstwo malutkich księstewek, takich dyktaturek, tyranii. Muszą zostać zlikwidowane w interesie Polaków

— mówił w niedzielę na antenie TVP3 Opole prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o cel zmian w ordynacji wyborczej do samorządu, m.in. wprowadzenie kadencyjności wójtów.

Słowa prezesa PiS odbiły się szerokim echem w całej Polsce, bo i skala problemu jest ogólnopolska. Jednak fakt, że padły w Opolu, również nie pozostaje bez znaczenia. To właśnie stolica województwa opolskiego, przez lata uważanego za jeden z bastionów PO, stała się miejscem, gdzie dzięki rozsądnej i koncyliacyjnej postawie lokalnych polityków, centroprawicy udało się rozbić lokalny układ PO i postkomunistów, rządzących tym miastem od lat i kontrolujący najważniejsze miejskie spółki.

Trzeba dodać, że udało się to zrobić w ostatniej chwili, bo tylko dzięki determinacji prezydenta miasta Arkadiusza Wiśniewskiego (niezależny) i jego zastępcy Janusza Kowalskiego (PiS) władzom udało się zneutralizować szkodliwą prywatyzację miejskiej spółki energetycznej Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A., do której doprowadzili politycy PO i odzyskać kontrolę nad spółką.

Cały problem polega na tym, że firmą, która na skutek decyzji poprzednich władz, przez kilka lat była jednym z głównych udziałowców ECO S.A. i miała odkupić od miasta udziały pozwalające jej uzyskać pełną kontrolę nad przedsiębiorstwem, jest niemiecki koncern E.ON Edis Energia sp. z o.o. Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. jest rozwijającą się firmą, generującą milionowe zyski oraz dokonującą ważnych inwestycji i E.ON zarabiał na swoich udziałach duże pieniądze z dywidend. Jednak w tym przypadku sprawa rozbija się nie tylko o pieniądze, ale także o bezpieczeństwo energetyczne Polski. Jak dowiedzieliśmy się z lokalnych źródeł, niemiecki E.ON planował stworzyć w Polsce potężne konsorcjum kontrolujące dostawy energii. Konsorcjum, w myśl planów E.ON mające powstać na bazie ECO S.A. i Szczecińskiej Energetyki Cieplnej S.A, byłoby jednym z w ważniejszych graczy na polskim rynku energii cieplnej. Wszystko za sprawą wchodzących w skład grupy ECO spółek - Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A., oprócz Opola, kontroluje między innymi elektrociepłownie w Kutnie, Tarnobrzegu, Jeleniej Górze i Malborku. Jeżeli dodamy do tego kontrolowaną przez E.ON spółkę ze Szczecina (Niemcy mają w niej 66,4 proc udziałów) dostarczającą ciepło niemal na całym terytorium województwa zachodniopomorskiego, to wyłoni nam się bardzo nieciekawy obraz. Tylko dzięki tym dwóm przedsiębiorstwom i wchodzącym w ich skład podmiotom, Niemcy mogliby kontrolować rynek cieplny w dwóch województwach (opolskie i zachodniopomorskie) i części województw dolnośląskiego i pomorskiego. ECO ma w planach kolejne inwestycje, więc zasięg ten z pewnością jeszcze by się zwiększył.

Nie chcemy tutaj tworzyć teorii spiskowych, ale wystarczy spojrzeć na mapę Polski, by ocenić, jak kluczowe z punktu widzenia niemieckich resentymentów są to obszary. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że, jak podaje specjalistyczny portal energetyka24.com, E.ON jest jednym z partnerów rosyjskiego Gazpromu w budowie drugiej nitki gazociągu Nord Stream.

Biorąc pod uwagę kluczowe w tej układance miejsce ECO, tylko dzięki determinacji centroprawicowych sił, które w 2014 roku zdobyły władze w Opolu, udało się uniknąć, jak mówią eksperci, wrogiego przejęcia, będącego jednocześnie potencjalnym ciosem w bezpieczeństwo energetyczne Polski. Nowym władzom w ostatniej chwili udało się zablokować sprzedać części miejskich udziałów niemieckiej firmie.

Na szczególne uznanie zasługuje postawa wiceprezydenta Opola Janusza Kowalskiego z PiS, który w imieniu miasta przez dwa lata walczył o cofnięcie szkodliwych decyzji poprzednich władz i odzyskanie kontroli nad spółką.

Kiedy Nadzwyczajne Zebranie Akcjonariuszy spółki podjęło decyzję o odwołaniu dotychczasowego, spolegliwego wobec Niemców zarządu, E.ON, mimo że był udziałowcem mniejszościowym, zaskarżył tę decyzję do sądu. Przepychanki prawne trwały dwa lata i dopiero w grudniu 2016 roku miasto wygrało batalię prawną z europejskim gigantem i odzyskało kontrolę nad spółką.

Opolski przypadek pokazuje, że nie ma lepszego argumentu w debacie o samorządach i kadencyjności, jak sprawa ECO. Mimo teoretycznie zmieniających się władz miejskich i udziałowców, spółką przez 26 lat kierował jeden prezes – W. Chmielowicz związany najpierw z PZPR, a później z SLD. Lokalne media niejednokrotnie informowały o przypadkach nepotyzmu i obsadzaniu kluczowych stanowisk przez swojaków. Np. stanowisko w jednej ze spółek-córek ECO miała objąć córka Chmielowicza.

Prezesa, nie usunęli także politycy Platformy Obywatelskiej, kiedy przejęli władzę w mieście i kiedy teoretycznie rozbito lokalny układ SLD-PSL. Chmielowicz okazał się „niezatapialny” także wtedy, kiedy do spółki weszli Niemcy. Szybko znalazł wspólny język z przedstawicielami E.ON i akceptował większość decyzji podejmowanych przez mniejszościowego udziałowca. Dopiero przejęcie władzy przez PiS i koalicjantów pozwoliło miastu odzyskać kontrolę nad przedsiębiorstwem.

Włodarze Opola udowodnili, że repolonizacja kluczowych sektorów gospodarki jest możliwa, mimo potężnej presji i protestów. Pokazali też, że można wygrać spór prawny z europejskim gigantem, pod warunkiem, że się do tego podejdzie z determinacją.

PF


http://wpolityce.pl/gospodarka/324526-n ... iej-chwili
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30154 razy
Otrzymał podziękowanie: 8817 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 24 sty 2017, 13:04

Może dokonają takiej repolonizacji z wodami polskimi, które sprzedali Żydom?
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8997
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 451
Podziękował: 17458 razy
Otrzymał podziękowanie: 15151 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 13 lut 2018, 23:44

Gigantyczny SZWINDEL Niemiec i Rosji! Sklepowicz i Derucka na OSTRO

https://www.youtube.com/watch?v=roxp-Ec8m6g

Opublikowany 10 lut 2018
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7397
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 121
Podziękował: 5905 razy
Otrzymał podziękowanie: 10482 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 18 kwie 2018, 15:46

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30154 razy
Otrzymał podziękowanie: 8817 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 18 kwie 2018, 21:13

Czy rzeczywiście repolonizacja Pekao. sa.?
Jak czytamy wykupiło go PZU i jeszcze jakaś frma, a czy PZU jest nasze?
Jeszcze niedawno była w posiadaniu jakiej - zdaje się - francuskiej firmy.
Czyżby coś się zmieniło?
Jeśli tak to proszę o info, jeśli nie, to owa repolonizacja jest ściemą.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 851
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 31
Podziękował: 582 razy
Otrzymał podziękowanie: 1011 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: Jancio » środa 18 kwie 2018, 22:18

0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2080
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 137
Podziękował: 1191 razy
Otrzymał podziękowanie: 4346 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 10 paź 2018, 19:40

Kolejka na Kasprowy znów w polskich rękach. Morawiecki chwali się repolonizacją
krótki cytat;
PKL, operator kolei linowej na Kasprowy Wierch i kilku innych wyciągów, znowu będzie pośrednio kontrolowany przez rząd. Polski Fundusz Rozwoju zawarł umowę ze spółką zależną funduszu Mid Europa Partners na zakup 99,77 proc. akcji spółki.

Polskie Koleje Linowe zostały sprywatyzowane w 2013 roku, kiedy to ich głównym udziałowcem został fundusz Mid Europa Partners znany w Polsce z inwestycji takich jak Żabka i Lux Med w przeszłości, a Allegro i Hortex obecnie. Fundusz na zakup spółki od PKP wyłożył 215 mln zł.
czytaj więcej;
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 18227.html
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6455
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 178
Podziękował: 4873 razy
Otrzymał podziękowanie: 9871 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 10 paź 2018, 20:36

odkupienie od pasera jest rzeczywiście wielkim osiągnięciem... :P
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 579
x 192
Podziękował: 7984 razy
Otrzymał podziękowanie: 8409 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 11 paź 2018, 11:33

Thotal pisze:
środa 10 paź 2018, 20:36
odkupienie od pasera jest rzeczywiście wielkim osiągnięciem... :P
Pozdrawiam - Thotal :)
tiaaaa ....sprzedali po 2 zł a odkupili po 4 zł ( przykładowo ) osiągnięcie na miarę bankstera Morawieckiego :evil:
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 8105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 235
Podziękował: 451 razy
Otrzymał podziękowanie: 11089 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 11 paź 2018, 12:16

To i tak lepiej niż poprzednia ekipa, która wyprzedawała za 1 zł robiąc z Polaków niewolników, głównie Niemców.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7397
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 121
Podziękował: 5905 razy
Otrzymał podziękowanie: 10482 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 11 paź 2018, 13:05

..czyli tu pasowało by powiedzenie:
najlepszy z najgorszych
;)
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7397
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 121
Podziękował: 5905 razy
Otrzymał podziękowanie: 10482 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 11 paź 2018, 16:21

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2080
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 137
Podziękował: 1191 razy
Otrzymał podziękowanie: 4346 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 11 paź 2018, 18:37

Takich mieliśmy Janosików w III RP. Zabierali biednym i wyprzedawali majątek narodowy Polaków obcym, często za bezcen w atmosferze afer i skandali

Obrazek
Były wicepremier MF prof. L.Balcerowicz, były premier D.Tusk, ministrowie J.Lewandowski, E.Wąsacz czy prezydent Warszawy HGW też byli Janosikami, tylko na odwrót.
Neoliberalne rządy z politykami PO, PSL i SLD na czele, przez 30 lat wyprzedały za bezcen blisko 70 proc. najwartościowszego, polskiego majątku z bankami na czele za zaledwie ok. 170 mld zł.
Sprzedawali rodowe srebra, przyszłościowe i dochodowe firmy, jednocześnie powiększając dług publiczny do astronomicznej kwoty 1 bln zł.
Przez 30 lat pozyskali w ten rabunkowy sposób zaledwie 170 mld zł, ale tylko przez 8 lat rządów PO-PSL polski budżet, a więc i my Polacy straciliśmy z tytułu wyłudzeń i karuzel VAT-owskich aż 260 mld zł, a łącznie ze stratami z CIT, akcyzy i hazardu ponad 400 mld zł.
czytaj więcej;
https://wpolityce.pl/polityka/415996-ta ... li-biednym
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2080
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 137
Podziękował: 1191 razy
Otrzymał podziękowanie: 4346 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 12 paź 2018, 09:13

Zaćwierkane :lol:
Obrazek

Tego chyba nie potrzeba komentować, on nie rozumie dlaczego błędem było wyprzedawanie dochodowych firm....inna globalna filozofia gdzie role Polski i Polaków ten zabetonowany eurokrata postrzega w jedynej roli, pracowników, nigdy posiadaczy.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7397
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 121
Podziękował: 5905 razy
Otrzymał podziękowanie: 10482 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 12 paź 2018, 09:29

no cóż, sprzedali Polske za stołki w Bruxeli, ale nic nie jest dane raz na zawsze,-
p.Lewandowski.
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 579
x 192
Podziękował: 7984 razy
Otrzymał podziękowanie: 8409 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 12 paź 2018, 10:05

songo70 pisze:
czwartek 11 paź 2018, 16:21
lista do odkupienia ?
http://filing.pl/lista-74-firm-ktore-ki ... sprzedane/
Do tej listy dołącza jeszcze ostatnia Polska sieć delikatesów Piotr i Paweł. Właściciele robią co mogą żeby ratować firmę ,ale czy tak się stanie ,nie wiadomo .Wiem że niektórzy zaraz napiszą że to "droga" sieć ale ja nie do końca się z tym zgadzam.To ostatnia sieć polskich sklepów z tak zwanej wyższej półki.Kilka lat temu padły dwie Bomi i Alma .


https://epoznan.pl/news-news-89358-Piot ... ch_sklepow
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 8105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 235
Podziękował: 451 razy
Otrzymał podziękowanie: 11089 razy

Re: REPOLONIZACJA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 12 paź 2018, 10:18

Relatywnie droga sieć, bo przecież jako polska firma nie mają różnych ulg i zwolnień, którymi rządzące palanty (najbardziej delikatne określenie), obdarowywały wszystkie zagraniczne sieci handlowe. I dalej już nawet nie warto pisać.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ