Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Awatar użytkownika
Jancio
Posty: 719
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 28
Podziękował: 481 razy
Otrzymał podziękowanie: 889 razy

Re: OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Nieprzeczytany post autor: Jancio » środa 13 cze 2018, 12:25

janusz pisze:
niedziela 10 cze 2018, 18:47
Nasze firmy mogły istnieć i dawać pracę jak dawniej, ale zachodni kapitalizm nie dopuścił do ich dalszego trwania, bo takie są tzw. ''prawa rynku''.
POzwole się z Tym nie zgodzić. Bo jeśli piszesz o prawach rynku to warto by wiedzieć ze "nasze firmy" były bankrutami na długo przed transformacja. Ponieważ "nasze firmy" nie były oparte o prawa rynku tylko chwilowe potrzeby polityczne sekretarzy partii zwane gospodarka centralnie sterowana i technologiach( starych) które zachód nam sprzedawał za całkiem nie małe pieniądze. Istniały tylko w PRLowskiej rzeczywistości, kiedy cały naród to utrzymywał do puki nie ogłoszono bankructwa. Bo może tego już nie pamiętamy, ale w 1989 roku POLSKA była bankrutem, gdyż nikt już nie chciał jej udzielać kredytów. Wrogie przejęcia tzn takie kiedy kupowano firmę tylko dlatego by ja zamknąć się zdarzały, ale były to ułamki procenta w stosunku do reszty. Zresztą nie robili tego tylko zachodni krwopijcy, ale i nasi że wspomnę np Fabryke Kabli Ożarów. Natomiast do upadku naszych zakładów przyczyniło się całe "nasze społeczeństwo", bo nie chcieli kupować drogich i kiepskiej jakosci towarów produkowanych w " naszych fabykach" tylko wybierali zachodnie. I tu znowu przykład. Holendrzy na początku 1990 roku uruchomili kilka rozlewni wody kolorowej w plastykowych butelkach bo był na nie szał a naszej oranżady nikt nie chciał kupować. I takich przykładów jest bez liku. Nie potrafię się też zgodzić z krytykami Balcerowicza, bo jego reformy na pewno nie były popularne, ale wyciągną nim nas z dołka, do którego "totalna władza" swoja demagogia podobnie jak sekretarze PRLu z powrotem nas tam wciąga. Nie mamy bowiem jak Rosja takich bogactw naturalnych i jak USA takiej armii byśmy mogli sobie pozwolić na 130% dług PKB
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8162
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 404
Podziękował: 16321 razy
Otrzymał podziękowanie: 14241 razy

Re: OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 13 cze 2018, 12:50

Głównym powodem bankructwa ''naszych'' firm było tzw. ''odgórne kierowanie''. Okupant, bo tak można nazwać sowieckie zarządzanie, kontrolował wszystkie większe zakłady pracy i decydował o ich produkcji. Z drugiej strony zachodnie sprzedawczyki, które oddały nas w strefę władzy ''kraju rad'', robili swoje. Dlatego byliśmy zadłużonymi bankrutami. Mimo, że mieliśmy dobre firmy, takie jak np: Dolmel, Pafawag itp,itd. guzik mogliśmy zrobić. Byliśmy między młotem i kowadłem. Społeczeństwem, zawsze można ''zakręcić'' wmawiając mu słuszność posunięć rządzących.
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 719
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 28
Podziękował: 481 razy
Otrzymał podziękowanie: 889 razy

Re: OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Nieprzeczytany post autor: Jancio » środa 13 cze 2018, 18:43

Kiedy to nie były dobre firmy, bo ich dobroć skończyła się w momencie zderzenia z kapitalistyczna rzeczywistością. Kiedy ceny zostały urealnione i otwarto prywatna przedsiębiorczość rzeczywistość okazała się brutalna. W takich sytuacjach pierwszy wchodzi kapitał spekulacyjny. Jest ryzyko i jest zysk. Dodatkowo trafiliśmy na kiepski moment kiedy zachodni kapitał przerzucał produkcje do Chin i Tajlandii. Miałem kolegę który miał spółkę joint venture z Tajem bo tak było bardziej opłacalnie. Skupował nadwyżki z fabryk produkujące markowe ciuchy i buty sportowe i to tu sprzedawali majac kilkukrotne przebicie. Wspomniałeś o Pafavagu a z wrocławia znam dwie firmy Archimedes i Pilmet. Pierwszy robił dojarki na licencji Alfa Laval i podnośniki hydrauliczne dla Ursusa i Czeskiego Martina drugi też robił dla obydwu serwa wspomagania układów kierowniczych i opryskiwacze. Kto ich załatwił? Na pewno nie kapitał zachodni tylko zakaz sprzedaży dokładniejszych maszyn niż 0,5 mm. Niemcy posiadali w tym czasie maszyny do obróbki z dokładnością 0,02mm , ale chyba do 1998 roku był zakaz sprzedaży takich maszyn do byłego układu warszawskiego i to była kolejna przyczyna upadku naszych zakładów. Na początku lat 90 Ursus maił 3500 tzw.kart dopuszczeń czy odstępstw od norm technologicznych. To jak to miało dobrze pracować.
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4538
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 510
x 171
Podziękował: 7326 razy
Otrzymał podziękowanie: 7802 razy

Re: OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 13 cze 2018, 22:27

Jancio pisze :
Nie mamy bowiem jak Rosja takich bogactw naturalnych i jak USA takiej armii byśmy mogli sobie pozwolić na 130% dług PKB
Pozwolę się z tym nie zgodzić .Otóż mamy bogactwa naturalne .Niestety jestesmy oszukiwani z wiadomych celów :evil:

Zatajone przed Polakami bogactwa Polski, czyli największe oszustwo PRL-bis (tzw. III RP)

http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-p ... zw-iii-rp/
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8162
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 404
Podziękował: 16321 razy
Otrzymał podziękowanie: 14241 razy

Re: OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 13 cze 2018, 23:11

Dolmel i Pafawag to nie były takie sobie zakładziki z ludzikami.
Ci którzy doprowadzili do ich zniknięcia, nie liczyli się ze skutkami zniszczeń psychicznych jakie wywołali u wielu pracowników tych zakładów i ich rodzin. Na dawnych terenach zakładowych, działa teraz wiele nic nie znaczących prywatnych firm i hurtowni. Rękę do tego przyłożyli także ci, co teraz dumnie nazywają się ''totalną opozycją''.

Dolmel - Dolnośląskie Zakłady Wytwórcze Maszyn Elektrycznych zatrudniały co najmniej 3000 osób i miały jeszcze filie. Początkowo w Dolmelu zajmowano się naprawą silników oraz transformatorów, pracowano także nad prototypami silników asynchronicznych. Przez dwa lata (1948-1949) zajmowano się także seryjną produkcję wózków akumulatorowych. Wprowadzano powoli produkcję maszyn prądu stałego, silników asynchronicznych dużej mocy, chwytników i separatorów elektromagnetycznych, a także spawarek wirujących. Samodzielna produkcja silników asynchronicznych startuje od maszyn o mocy około 10 kW. Pierwszy turbosilnik o mocy 1500 kW dla hutnictwa powstał w 1949 roku, natomiast pierwszy generator opuścił Wrocław w lipcu 1953 r. – miał moc 2 MW. Maszyna o mocy 25 MW wyszła z zakładu w 1955 roku, 50 MW – w 1960 r., a 200 MW – w 1967 r. W latach 70. XX wieku Dolmel produkował już około 200 podstawowych typów maszyn elektrycznych. Trafiały one m.in. do Huty Katowice, KGHM Polkowice-Lubin, elektrowni Górna Odra, kopalni odkrywkowej Bełchatów i cementowni Górażdże. Zakład eksportował swoje maszyny do Europy, Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W 1990 r., podczas transformacji ustrojowej, Dolmel został sprywatyzowany jako jeden z pierwszych zakładów w kraju.
Po przekształceniach własnościowych biuro przejął szwajcarsko-szwedzki koncern ABB. Potem ABB sprzedano francuskiej firmie ALSTOM, a ta odsprzedała General Electric...

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/strefa-b ... ,12242216/

Pafawag (Państwowa Fabryka Wagonów) - Blisko 8 tys. pracowników. Własna przychodnia, żłobek, przedszkole, szkoła, dom kultury i ośrodki wczasowe. „Pafawag”, jeden z największych wrocławskich zakładów.
Zgodnie z obowiązującą ideologią miały one także zadbać o potrzeby swoich pracowników (i ich rodzin) nie związane bezpośrednio z wykonywaną pracą. Dlatego też powstawały zakładowe przychodnie, żłobki, przedszkola (a w niektórych przypadkach nawet szkoły), ośrodki wczasowe, kluby sportowe czy zakładowe domy kultury.

W powojennym Wrocławiu jednym z największych pracodawców była Państwowa Fabryka Wagonów „Pafawag”, zatrudniająca w 1975 r. 7800 osób. Zlokalizowana przy ówczesnej ul. Wincentego Pstrowskiego (oczywiście postać słynnego przodownika pracy patronowała najbardziej uprzemysłowionej części ówczesnego Wrocławia nieprzypadkowo) wraz z innymi zakładami dzielnicy Fabryczna odciskała piętno na życiu całego miasta.
Luksusowy ekspres z Pafawagu
– Wrocławska prasa informowała swoich czytelników o tym, co dzieje się w „Pafawagu” nie tylko przy okazji wizyt ważnych gości. Często na jej łamach pojawiały się zdjęcia i opisy nowych produktów zakładu. Z okazji VII Zjazdu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, który odbył się w Warszawie w dniach 8-12 grudnia 1975 r., „Pafawag” przygotował specjalny pociąg nazwany „Odra II”. Nad tym projektem liczący 350 osób zespół pracował od wiosny 1975 r.
W efekcie powstał luksusowy jak na ówczesne realia ekspres złożony z sześciu wagonów drugiej klasy, jednego wagonu pierwszej klasy oraz wagonów bagażowego i restauracyjnego. Całość ciągnięta była przez wyprodukowany w „Pafawagu” elektrowóz EP-08. Pociąg był wyposażony w system automatycznego otwierania i zamykania drzwi, centralnie sterowane oświetlenie i nowoczesny system ogrzewania.
Potężne „imperium” Państwowej Fabryki Wagonów podupadło wraz z końcem PRL-u, ale i spadkiem znaczenia transportu kolejowego, by na początku naszego wieku trafić w prywatne ręce. – Z pewnością wielu wrocławian, nie tylko tych zawodowo związanych z tym potężnym niegdyś zakładem, doskonale pamięta jak ważną rolę odgrywał on niegdyś w życiu miasta.

https://www.wroclaw.pl/panstwowa-fabryk ... lu-zdjecia

P.S. Kiedyś do każdej dolnośląskiej wioski, czy miasteczka, można było dojechać autobusem. Kursowały też pociągi. Teraz po tak zwanych (dobrych, przecież), przemianach ustrojowych, przysłowiowa babcia zasuwa na pieszo 5 km po chleb...A MOŻE I WIĘCEJ :cry:
1 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 719
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 28
Podziękował: 481 razy
Otrzymał podziękowanie: 889 razy

Re: OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Nieprzeczytany post autor: Jancio » piątek 15 cze 2018, 14:58

chanell pisze:
środa 13 cze 2018, 22:27
Jancio pisze :
Nie mamy bowiem jak Rosja takich bogactw naturalnych i jak USA takiej armii byśmy mogli sobie pozwolić na 130% dług PKB
Pozwolę się z tym nie zgodzić .Otóż mamy bogactwa naturalne .Niestety jestesmy oszukiwani z wiadomych celów :evil:
Masz do tego prawo. W końcu żyjemy w wolnym kraju jeszcze. ;) Polska jest ileś set razy mniejsza od Rosji wiec i porównywanie na zasoby jest takież same. Co do tego głównego bogactwa jakim jest węgiel to w PRl byliśmy 4 potęgą na świecie w jego wydobyciu i jakoś nie przełożyło się to na nasz dobrobyt. Wenezuela też ropa płynie i jak ląduje. Dla lepszego zilustrowani porównaj ceny za ropę naftową i jakie są starania by utrzymać jej cenę na odpowiednim poziomie to samo jest z węglem. kiedy się ogranicza wydobycie by otrzymać cenę to rosną koszty utrzymania kopalń. O geotermi mam wyrobione zdanie bo mieszkam na jej pokładach, Tak się składa ze temperatura ma jedynie 40 stopni, ale woda jest tak okropnie zasolona ze stal kwasoodporna z których sa wymienniki ciepła nie daje rady. jako ciekawostkę powiem że energia uzyskiwana z tej geotermi jest droższa od tej pozyskiwanej z węgla ludzie za ogrzewanie płaca więcej bo woda z geotermia ekologicznie podgrzewana jest gazem. JA wiem że to wszystko ładnie wygląda na papierze, bo jak się w tema draży to już widać i druga strunę medalu. Jak to z tymi zasobami wygląda to widać na przykładnie gazu łupkowego, choć wcale z tego powodu nie narzekam :D
1 xfeniks
Posty: 164
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 71
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 71 razy

Re: OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Nieprzeczytany post autor: feniks » piątek 15 cze 2018, 20:15

Tymi słowami Jancio
odpowiedział januszowi na opowieści n dlaczego niektóre fabryki musiały być zamknięte .
Ponieważ były DOTOWANE bogactwo narodowe sprzedawano żeby przestarzała produkcja przestarzałego sprzętu mogła się odbywać .
Wolny rynek radzi sobie z takimi sprawami .
Inna rzecz że zdarzało się tak że co cwańsi zwłaszcza partyjniacy nazywało się to ;"uwłaszczali się na majątku przedsiębiorstw" ale też musieli przekupić kogoś z załogi np . związkowców i wespół-zespół rolowali załogi .
Również i wyżsi decydenci sprzedający firmy zanim się połapali o co chodzi (że taka firmę można szybko rozgrabić i sprzedać )
zanim usiłowali dostosować prawo było już za późno .
Siermiężny przemysł z prymitywną wiedzą łatwo został pokonany z co cwańszych . Do tego mentalność "społeczna" (że to co wszystkich nie należy do nikogo . Nie wyostrzała czujności organów ścigania .

Jeśli komuś podoba się centralizm do jakiego zmierzają pisdzielcy to niech dokładnie zbada do czego doprowadziło centralne zarządzanie . Nikt nie mógł splajtować , Nie było konkurencji ; jedynie monopol państwowy.
Nikt nie musiał robić taniej i lepiej wszystko zostało "sprzedane" ( w sensie że nie było wyboru innego albo COŚ mieć albo NIC ! )
Pozdrawiam
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8162
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 404
Podziękował: 16321 razy
Otrzymał podziękowanie: 14241 razy

Re: OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 15 cze 2018, 23:18

Panie feniks ja o wodzie pan o lodzie. :D
Traktowanie ludzi jak żołnierzy na wojnie, czyli takie sobie zwykłe, mięso armatnie, to rządy PO i ich kumpli.
Niczego się nie nauczyli i nie nauczą. Cieszę się, że ci ''pracusie'' utracili władzę, czyli zatrudnienie i mam nadzieję że będą długo na tym bezrobociu. Bo to oni pod przywódzctwem pana Tuska sprzedawali, co popadnie i komu popadnie. Brak szacunku do narodu ich zgubił i gubi. Wystarczy posłuchać co mówi pan Schetyna. Bractwo totumfackich, zapatrzonych w siebie cwaniaczków, niedługo straci prawo istnienia w naszym kraju. Niech idą tam gdzie raki zimują.
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 1825
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 114
Podziękował: 1026 razy
Otrzymał podziękowanie: 3909 razy

Re: OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 16 cze 2018, 11:29

Ci, których nazywamy "opozycją totalną" maja jednak specyficzne DNA.
Pozbawieni są elemnetarnego poczucia wstydu i przyzwoitości i zwyczajnie nie są w stanie zrozumieć genezy i przyczyn.....
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 719
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 28
Podziękował: 481 razy
Otrzymał podziękowanie: 889 razy

Re: OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Nieprzeczytany post autor: Jancio » sobota 16 cze 2018, 12:21

Jako samozwańczy członek "totalnej opozycji" ponownie czuje się urażony, bo kto niby ma ocenić czyja specyfika DNA jest pożyteczniejsza a przez to lepsza moja czy twoja
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 1825
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 114
Podziękował: 1026 razy
Otrzymał podziękowanie: 3909 razy

Re: OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 16 cze 2018, 12:25

Już raz prosiłam abyś nie odnosił się do moich postów, a jeśli personalnie cie obraża to go zgłoś, zgodnie z Regulaminem Forum
viewtopic.php?f=22&t=1702&p=85590#p85590
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 719
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 28
Podziękował: 481 razy
Otrzymał podziękowanie: 889 razy

Re: OPOZYCJA totalna – dokąd zmierzacie ?!

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 18 cze 2018, 08:29

Droga sandro zgłoszenie uważam za środek ostateczny i tu też bym znalazł elementy pouczania. Trudno nie odnosić się do twoich postów kiedy są one publiczne i wykraczasz w nich poza granice dobrego smaku w swojej swobodnej wypowiedzi. Przecież wystarczy tego nie czynić.
0 xODPOWIEDZ