Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

PiS - dokąd zmierzacie?!

Awatar użytkownika
forester
Posty: 302
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 25
x 32
Podziękował: 286 razy
Otrzymał podziękowanie: 745 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 26 lis 2017, 09:15

Pieniądze dla Rydzyka. Na walkę z przestępczością

Obrazek

Kolejny zastrzyk gotówki dla ojca Rydzyka. Tym razem jego szkoła i fundacja mają przeciwdziałać przestępczości i to za bardzo dużą kwotę. Decyzję podjął minister sprawiedliwości. Jakie jest uzasadnienie i dlaczego na takie samo wsparcie nie mogło liczyć Centrum Praw Kobiet, czy fundacja Dajemy Dzieciom Siłę? Materiał programu "Polska i Świat".

Fundacji Lux Veritatis i Uczelni Tadeusza Rydzyka ministerstwo sprawiedliwości właśnie przyznało pieniądze na "przeciwdziałanie przyczynom przestępczości".

- Nie widzę w tym nic niestosownego. Przeciwnie. Uważam, że ministerstwo sprawiedliwości i pan minister Ziobro, podjęli dobrą decyzję - mówi polityk Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki.

Innego zdania jest Adam Szłapka. - Z jakiegoś powodu jest władzy potrzebny. Otrzymuje bardzo solidne wsparcie, takie "Rydzyk plus" z ministerstwa sprawiedliwości, ale też z innych ministerstw - mówi poseł Nowoczesnej. - Jestem zdumiony. Zdumiony, że tak mało - dodaje polityk Platformy Obywatelskiej, Adam Szejnfeld.

Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej - który we wrześniu zmienił nazwę na Fundusz Sprawiedliwości - to 10 milionów złotych jakie ministerstwo sprawiedliwości rozdziela w konkursie dla organizacji pozarządowych.

W tegorocznej edycji Zbigniew Ziobro przyznał ponad 7 milionów złotych trzydziestu sześciu organizacjom. Dwie z nich należą do Tadeusza Rydzyka - a razem dostały ponad 786 tysięcy. Po artykule portalu OKO.press, ministerstwo tak uzasadniło swój wybór:

"Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przedstawiła projekt, który zakłada na przykład szeroką akcję informacyjną dotyczącą wychodzenia z przestępczości, a także działania mające na celu przestrzeganie młodzieży przed wejściem na drogę przestępczą. Szkoła ta ma kilkunastoletnie doświadczenie w tego rodzaju działalności".

"Od dwóch lat bez wsparcia z ministerstwa"

Z Funduszu jeszcze dwa lata temu korzystały głównie organizacje zajmujące się specjalistyczną pomocą ofiarom przestępstw - zwłaszcza przemocy domowej. Brak pieniędzy z ministerstwa sprawiedliwości rok temu dotkliwie odczuła fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, której ministerstwo odmówiło z uwagi na to, że pomaga wyłącznie dzieciom. W podobnej sytuacji znalazły się organizacje które pomagają kobietom - ofiarom przemocy.

- Startujemy w innych konkursach, sporo mamy wsparcia od prywatnych darczyńców, szczególnie właśnie w tym ostatnim okresie, bo od dwóch lat nie dostajemy wsparcia ze strony ministerstwa - mówi Ilona Motyka, wiceprezes Stowarzyszenia Baba.

- Warunki tych konkursów też są inne niż do tej pory obowiązywały. Pojawiło się tam bardzo dużo organizacji, które do tej pory nie zajmowały się problemem przestępczości. W celach statutowych - jak spojrzycie państwo na strony internetowe tych organizacji - one mają zupełnie inne cele - dodaje Renata Durda z Niebieskiej Linii.

Dla Tadeusza Rydzyka to wyjątkowo dobry czas. Przez dwa lata, szkoła fundacja i media duchownego wygrywały konkursy prawie wszystkich ministerstw. W październiku zeszłego roku uczelnia dostała prawie 3 mln zł na szkolenia medialne dla pracowników wymiaru sprawiedliwości. Na początku tego miesiąca minister środowiska przyznał toruńskiej geotermii 19,5 mln zł na jej rozbudowę. Za wsparcie w ostatnich wyborach Tadeuszowi Rydzykowi publicznie dziękował Jarosław Kaczyński.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 93225.html

https://oko.press/pan-bog-pomo-zmniejsz ... a-rydzyka/
Z Funduszu jeszcze dwa lata temu korzystały głównie organizacje zajmujące się specjalistyczną pomocą ofiarom przestępstw - zwłaszcza przemocy domowej. Brak pieniędzy z ministerstwa sprawiedliwości rok temu dotkliwie odczuła fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, której ministerstwo odmówiło z uwagi na to, że pomaga wyłącznie dzieciom.
.....
0 xAwatar użytkownika
devi
Posty: 1449
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 62
Podziękował: 692 razy
Otrzymał podziękowanie: 2522 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: devi » niedziela 26 lis 2017, 14:34

Zakaz handlu w niedzielę przegłosowany: http://xportal.pl/?p=31837

Pogięło.
Czekam na nakaz pójścia do kościoła.
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2139
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 139
Podziękował: 1243 razy
Otrzymał podziękowanie: 4486 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 26 lis 2017, 15:02

Ten kto czeka , to się doczeka :lol:
Ja tam nie czekam.
Zakaz handlu to najmniejsze zło jakie mi do tej pory wyrządzili decydenci.... ;)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9473
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 472
Podziękował: 18118 razy
Otrzymał podziękowanie: 15703 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 26 lis 2017, 22:19

Dla tych, co prowadzą swoją, małą, handlową, działalność gospodarczą, to wielki cios. Ten jeden dzień może zadecydować o ich bankructwie, czyli zakończeniu pracy. Opłaty np. w ''hali targowej'' za wynajęty punkt handlowy, będą dalej takie same jakie są, a utrata w sumie czterech dni targowych, spowoduje u większości z nich brak funduszy na opłacenie czynszu... Samo życie :(

P.S.Na tacę też im nie starczy ;)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6589
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 180
Podziękował: 5059 razy
Otrzymał podziękowanie: 10129 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 26 lis 2017, 22:25

ciąg dalszy niszczenia przedsiębiorczości POLAKÓW...
Koszty działalności, zusy, srusy, podatki, wszystko to prowadzi do zubożenia tzw klasy średniej, której w zasadzie już nie ma.
Wszyscy sprytni i przedsiębiorczy, albo wyjechali, albo zbankrutowali i myślą o wyjeździe...Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9825
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 32
x 368
Podziękował: 18931 razy
Otrzymał podziękowanie: 14089 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 26 lis 2017, 22:55

Myślałem najpierw, że to żart, ale nie !!
Tak wyglądałaby Warszawa bez Pałacu Kultury. Całkiem inne miasto? [PRZED i PO]
Obrazek

Obrazek

Park zamiast Pałacu

We wtorek Piotr Gliński powiedział RMF FM, że nie ma nic przeciwko wyburzeniu Pałacu Kultury i Nauki, rozpoczynając po raz kolejny dyskusję o budowli w samym centrum stolicy. Przyklasnął mu... Radosław Sikorski.
śmiać się czy płakać..?

A może tak? :lol:

Obrazek
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9473
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 472
Podziękował: 18118 razy
Otrzymał podziękowanie: 15703 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 26 lis 2017, 23:34

Myśleliście że zakaz handlu to wszystko? No to przeczytajcie o tym
Autor: Wiadomości Pikio - Lis 26, 2017

Sejm RP przegłosował wczoraj ustawę, wprowadzającą częściowy zakaz handlu w niedzielę już od przyszłego roku. Niektóre środowiska nie są jednak usatysfakcjonowane takim obrotem spraw i uważają, że potrzebne są dalsze ograniczenia. Myśleliście, że jeden zakaz wystarczy? No to przeczytajcie o tym.

Od 2018 roku ograniczany będzie stopniowo niedzielny handel, by w roku 2020 całkowicie go zakazać. Ustawa jednak nie obejmuje wszystkich branż, co wzbudza w związkach zawodowych niezadowolenie. „Solidarność”, będąca jednym z autorów obywatelskiego projektu, którego przejście przez Senat, jest formalnością, oświadczyła, że broni nie złoży i będzie działała w tym zakresie.

Związkowi chodzi mianowicie o objęcie zakazem centrów logistycznych i dystrybucyjnych. Zdanie „S” w tym zakresie wyraził przewodniczący jej krajowej sekcji pracowników handlu, Alfred Bujara w wypowiedzi udzielonej PAP. Przypomniał także, że związek od samego początku walczył o zakaz dla czterech niedziel miesięcznie.

Czego nie widać

Bujara zdanie swojej organizacji popiera faktem, że większość społeczeństwa nie ma jednak pojęcia, jak wyglądać może praca we wspomnianych wyżej centrach. Przy tym jego zdaniem, wolne niedziele są oczywistym prawem każdego w nich zatrudnionego.

Przedstawiciel NSZZ zapowiedział też, że prowadzona będzie walka o odpowiednie poszerzenie zapisów ustawy. Alfred Bujara poinformował również, że pomysłowi temu przychylny pozostaje rząd, który zapowiedział nawet zgodę na propozycję związku. Handlowiec wyraził również nadzieję, że nowelizacja obejmie także e-handel w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Walka o przestrzeganie prawa

W rozmowie z PAP Bujara stwierdził także, iż jest świadom możliwych prób obejścia zakazu przez niektórych pracodawców. Zaznaczył przy tym, że rząd obiecał przeciwdziałanie takim osobom i zapowiedział wprowadzanie niezbędnych praw na bieżąco.

Związkowiec udzielił także odpowiedzi na pytanie, czy „Solidarność” planuje wpływać na zapisy ustawy jeszcze podczas jej przechodzenia przez Senat. Zaprzeczył jednak wszelkim pogłoskom, twierdząc, że nie jest to możliwe.

źródło: bankier.pl
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9825
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 32
x 368
Podziękował: 18931 razy
Otrzymał podziękowanie: 14089 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 26 lis 2017, 23:47

W RFN nie handlują w niedzielę i jakoś nie widać aby szykował sie krach ;)
Problemem są niskie zarobki, nie ten handel.

A goście z play'a liczą na wzrost obrotów, nie panowie, to się nie przełoży :D

Obrazek
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Ramzes3
Posty: 483
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 45
Podziękował: 1773 razy
Otrzymał podziękowanie: 994 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 26 lis 2017, 23:56

Moim skromnym zdaniem te wszelakiej maści tytułowane partyjne betony w pierwszej kolejności powinny zapoznać się przynajmniej z fragmentem utworu "Do młodych" Adama Asnyka, naszego wieszcza narodowego:

"Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,

Choć macie sami doskonalsze wznieść;

Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,

I miłość ludzka stoi tam na straży,

I wy winniście im cześć!..."
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9473
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 472
Podziękował: 18118 razy
Otrzymał podziękowanie: 15703 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 28 lis 2017, 23:41

UJAWNIONO! PiS przygotował szturm. Unia nie może wyjść z szoku
Autor: Wiadomości Pikio - Lis 28, 2017

Obrazek

Porażające doniesienia z Sejmu. To będzie prawdziwy szturm PiS, który zmieni wszystko. W szoku są również największe potęgi Unii Europejskiej, które patrzą na nasz kraj z niedowierzaniem.

Dziś o godzinie 12:00 w Sejmie ma odbyć się posiedzenie nadzwyczajnej komisji w sprawie nowelizacji kodeksu wyborczego. Jak ustaliło RMF FM, posłowie PiS-u, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zorganizują szturm na członków Państwowej Komisji Wyborczej przed wyborami samorządowymi i wymienią ich na – jak przekonują komentatorzy – podległych sobie i zaufanych ludzi.

Wszystko przez to, że PKW ma poważne zastrzeżenia wobec propozycji zmian w ordynacji wyborczej. Komisja ostrzega, że według projektu PiS komisarze wyborczy i członkowie PKW nie będą już musieli być sędziami, a mniejsze okręgi, zwłaszcza w sejmikach, zaszkodzą mniejszym partiom i stowarzyszeniom. Dodaje również, że przeprowadzanie tak daleko idących zmian w organizacji wyborów w tak krótkim okresie (poniżej roku) stanowi zagrożenie dla prawidłowego przebiegu wyborów.

Wybór członków PKW

W założeniu ustawy PiS o PKW nowych członków będzie powoływał prezydent, ale na innych zasadach. Mają ich wyznaczać głównie posłowie. Tylko o dwóch (z dziewięciu) zadecydują prezesi Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego. Dodatkowo, członkowie PKW nie będą musieli być sędziami.

Obecnie w skład PKW wchodzi 3 sędziów Trybunału Konstytucyjnego wskazanych przez Prezesa TK, 3 sędziów Sądu Najwyższego wskazanych przez Pierwszego Prezesa SN, 3 sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego wskazanych przez Prezesa NSA.

Wybory samorządowe 2014

W listopadzie 2014 Państwowa Komisja Wyborcza stała się przedmiotem krytyki w związku z m.in. nieprawidłowym działaniem systemu informatycznego podczas I tury wyborów samorządowych i spowodowanym tym blisko tygodniowym opóźnieniem w podaniu oficjalnych wyników głosowania. W grudniu 2014 Krajowe Biuro Wyborcze rozpoczęło prace nad budową nowego systemu informatycznego do obsługi wyborów. PKW podjęła decyzję, że do czasu zakończenia tych prac i pomyślnego wyniku testów, wszystkie wybory w 2015 będą przeprowadzane bez wsparcia systemu informatycznego.

Unia w szoku

To co właśnie ujawniono, z prędkością błyskawicy dotarło do uszu władz Unii Europejskiej, którzy wciąż nie mogą wyjść z szoku. Jak przekonują, działania polskiego rządu to kolejny krok w procesie łamania prawa i niszczenia demokracji.

Źródło: RMF FM
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2139
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 139
Podziękował: 1243 razy
Otrzymał podziękowanie: 4486 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 29 lis 2017, 11:14

Alle NJUSY :lol: :lol:
UJAWNIONO! PiS przygotował szturm. Unia nie może wyjść z szoku
Autor: Wiadomości Pikio - Lis 28, 2017
Porażające doniesienia z Sejmu.
Unia w szoku
Dołożę kilka jeszcze bardziej sensacyjnych dla miłośników http://pikio.pl/ ....i to wszystko za darmo, jeszcze gorące z ostatnich godzin ;)

PiS właśnie WYROLOWAŁ Dudę! „Ośmieszony jak dziecko, to ZEMSTA Kaczyńskiego”
W PiS ZAMARLI. Były szef Macierewicza: To skandal, że Antoni nie SIEDZI
Jarosław Kaczyński trafił do szpitala! Politycy PiS przerażeni, nie wiedzą co się stało
To największy KOSZMAR PiS. Kaczyński boi się tego najbardziej
Porażający plan PiS zdemaskowany. „Wybory w ogóle się nie odbędą!”
Obrzydliwe! Na sejmowej komisji poseł PiS wsadził rękę między nogi i...

..itd...itp...i tak codziennie...wystarczy wpisać w wyszukiwarke PIS.

Warto tutaj zajrzeć, http://qrkoko.pl/zbyt-leniwi-by-myslec/
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9825
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 32
x 368
Podziękował: 18931 razy
Otrzymał podziękowanie: 14089 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 29 lis 2017, 11:27

Ostatnim będzie:

Pikio zszedł na zawał po ostatniej ''sensacji'' na temat Pis
Przytłoczył go ciężar-ek tych informacji :D
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9473
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 472
Podziękował: 18118 razy
Otrzymał podziękowanie: 15703 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 29 lis 2017, 22:39

Jest prawda, półprawda i ...statystyki rządowe. ;)
Ponieważ jak widać każdy ściąga od każdego, to ta trzecia prawda może być delikatnie mówiąc też nic nie warta, ale...życie jak to życie płynie swoim korytem.

Jest NOWA posada Macierewicza. Nie będzie już ministrem, a kimś ważniejszym!
Autor: Wiadomości Pikio - Lis 29, 2017

Rekonstrukcja rządu nadchodzi wielkimi krokami. Chodzą słuchy, że największy sojusznik Jarosława Kaczyńskiego, czyli Antonii Macierewicz nie będzie dłużej ministrem obrony narodowej. Podejrzewa się, że czeka go ważniejsza posada.

Minister obronny narodowej może pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Od dłuższego czasu media i politycy spekulują na temat jego przyszłości w resorcie. Wszyscy myśleli, że Jarosław Kaczyński odstawi Macierewicza na bok, jednak pogłoski mówią, że ma dla niego zupełnie inną funkcję w państwie.

Jak podaje dziennik „Fakt”, pewne jest, że Antonii Macierewicz opuści MON. Jego miejsce może zająć obecny wiceminister, Michał Dworczyk. Gazeta tłumaczy te doniesienia faktem, że bardzo często widuje się go na rozmowach w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Sam wiceminister dementuje te plotki i mówi, że nie ma takiego tematu.

Dziennik donosi również, że w Ministerstwie Obrony Narodowej nikt nie ma zamiaru bronić Macierewicza i jego stołka. Sam Jarosław Kaczyński nie widzi szans na porozumienie między prezydentem a ministrem. Co więcej, zdaje sobie sprawę, że jest to lider „elektoratu smoleńskiego”, który wynosi około 10% wszystkich wyborców Prawa i Sprawiedliwości, więc nie może o nim po prostu zapomnieć.

Druga osoba w państwie

Jak podaje „Fakt”, w partii mówi się o tym, że Macierewicz dostanie znacznie lepszą posadę. Posłowie debatują czy przypadkiem obecny szef MON może zostać marszałkiem sejmu. De facto byłby wtedy 2 osobą w państwie, a taka decyzja pokazałaby, że Jarosław Kaczyński dalej ufa Macierewiczowi.

Wszystko wskazuje na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza odstawić szefa Ministerstwa Obrony Narodowej na boczny tor. Nie wiadomo jeszcze do końca, kogo będzie dotyczyła rekonstrukcja i co czeka ministrów po dymisji. Spekuluje się, że prócz Beaty Szydło i Antoniego Macierewicza, Kaczyński wymienić ma także ministra zdrowia Radziwiłła, ministra środowiska Szyszko czy ministra spraw zagranicznych Waszczykowskiego.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Duda oficjalnie ODŁĄCZA się od PiS! Nowe weta rujnują plany Kaczyńskiego
Autor: Maksymilian Tomanek - Lis 29, 2017

To doniesienia z ostatniej chwili! Andrzej Duda wpadł w szał po tym, jak okazało się, że PiS chciało go bezczelnie ograć w sprawie zmian w sądownictwie. Ma już dość i od teraz będzie działał sam.

Do zaproponowanych przez Prezydenta ustaw PiS zaczął „na bieżąco” dodawać poprawki, które przez sejmową komisję legislacyjna zostały ocenione jako niekonstytucyjne. Poprawki te nie było wcześniej pokazywane prezydentowi i są sprzeczne z tym, co on sam chciał wprowadzić!

Ziobro triumfuje

Najgorsze są zmiany w projekcie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, które zostały przegłosowane wczoraj i dzisiaj. Okazało się bowiem, że kandydatów na członków Rady będzie mogło wybierać również 25 prokuratorów, a to oznacza, że większość w KRS mogą wziąć współpracownicy Zbigniewa Ziobry z Ministerstwa Sprawiedliwości, gdyż prokuratorzy mogą zgłosić także sędziów, którzy pracują w resorcie!

Koniec z upokorzeniami

Andrzej Duda nie zniósł takiego policzka. Eksperci nie mają wątpliwości, że Prezydent nie da się upokarzać na rzecz Zbigniewa Ziobry, z którym od dawna ma na pieńku i zawetuje obie ustawy o sądach.
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2139
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 139
Podziękował: 1243 razy
Otrzymał podziękowanie: 4486 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 30 lis 2017, 11:56

A to kolejne tytuły tylko z dzisiaj z http://pikio.pl/?s=pis oraz http://pikio.pl/wiadomosci/ ;

Prezesie, to oficjalne stanowisko PiS? „Dudą sterują chore, komunistyczne trepy” Przemysław Terlecki
Pupil rządu PiS ogłasza WOJNĘ o czystość rasową w Polsce
Kukiz’15 łączy się z PiS! Przemysław Terlecki
Naukowcy zaczynają się bać PiS. CBA bierze się za profesorów Sylwia Banachewicz
Skandal! Posłanka PiS nazwała wyborców „FRAJERAMI” Sylwia Banachewicz
Ujawniono opinię Biura Legislacyjnego Sejmu! Już wiemy czemu PiS ją ukrywał,
Wielki przyjaciel Kaczyńskich ujawnił! PiS mu tego nie wybaczy
Na Nowogrodzkiej dostaną zawału. Na jaw wyszedł szokujący sekret Lecha Kaczyńskiego Przemysław Terlecki
Duda ogłosił OSTATECZNĄ decyzję ws. poprawek! Powiedział, że je… Przemysław Terlecki
Ostatnie zadanie Macierewicza. Przysięga, że zrobi to przed dymisją
Sądy? Dzisiaj do Sejmu trafił 20 razy bardziej kontrowersyjny projekt
Kapitulacja! Prof. Małgorzata Gersdorf odchodzi, opozycja we łzach Przemysław Terlecki
To miało stać się dużo później! Polski system emerytalny właśnie RUNĄŁ Sylwia Banachewicz

Jutro kolejny serwis informacyjny :lol:
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 903
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 33
Podziękował: 636 razy
Otrzymał podziękowanie: 1071 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: Jancio » czwartek 30 lis 2017, 13:54

Znaczy znalazłaś portal wiedzy dla siebie, a są jeszcze ciekawsze :lol:
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2139
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 139
Podziękował: 1243 razy
Otrzymał podziękowanie: 4486 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 02 gru 2017, 13:53

Nowe tytuły, same fakty :lol: :lol:
http://pikio.pl/
Europa ryknęła śmiechem. Duda PONIŻONY przez najważniejszą komisję
Nie do wiary! Niemcy ZARABIAJĄ na 500+, PiS wyrolowany,
Godziny dzielą nas od wybuchu międzynarodowego skandalu! PiS w panice,
Patrzysz na sądy, a PiS wprowadza drakońskie podwyżki. Ponad 3-krotnie drożej!,
To koniec polityka PiS. Stanie przed sądem za…,
Koszmarny wypadek polityka PiS! Cała partia zdruzgotana,
Zaczęło się! Jest pierwsza dymisja w rządzie PiS,
Co się dzieje?! Posłowie PiS właśnie zaatakowali swój rząd,
Aż trudno uwierzyć! Jeden zapis w ustawie PiS to KURIOZUM
To KONIEC hitowego programu TVP. Kaczyński wściekły jak nigdy
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2139
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 139
Podziękował: 1243 razy
Otrzymał podziękowanie: 4486 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 06 gru 2017, 11:25

Nawiązując do Demota, który zamieścił był onegdaj @abcd....
viewtopic.php?f=22&t=1702&start=400#p79829

....ciąg dalszy tematu, w celu rozwiania niepokoju tych, którzy juz zdążyli osądzić i skazać twórców ustawy oraz ich przedstawicieli ;) :lol:
"Nasz Dziennik": Rolnik łatwiej kupi ziemię
Środa, 6 grudnia (07:37)
Ministerstwo rolnictwa chce ułatwić rolnikom kupowanie i sprzedawanie gruntów uprawnych - informuje środowy "Nasz Dziennik".
Wiceminister Zbigniew Babalski zastrzega jednak, że nie dojdzie do wywrócenia pakietu ustaw z kwietnia 2016 rokuo ochronie ziemi rolnej, a więc nie będzie rewolucji w systemie obrotu takimi gruntami.
Będą za to zmiany, o które wnoszą organizacje rolnicze - podaje środowy "ND".
Już w momencie, kiedy postawały poprzednie przepisy ministerstwo zapowiadało, że będzie modyfikować prawo, jeśli okaże się to konieczne.
- Życie pokazało, iż niektóre zapisy trzeba zmienić, bo po prostu przeszkadzają rolnikom - powiedział wiceminister Zbigniew Babalski "ND".
Zmiany, które ministerstwo chce wprowadzić do ustawy dotyczą m.in. ułatwień dla rolników, którzy chcą handlować gruntami między sobą. Poza tym zostanie rozszerzona definicja osób bliskich o rodzeństwo rodziców, pasierbów, zięcia oraz synową - im także, bez żadnego kłopotu, rolnik będzie mógł przekazać swój grunt, tak jak wcześniej dzieciom czy wnukom.
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... 48244,4199

Z żalam zawiadamiam, że http://pikio.pl/ nie zamieszcza tego sensacyjnego newsa :lol:
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 903
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 33
Podziękował: 636 razy
Otrzymał podziękowanie: 1071 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: Jancio » czwartek 07 gru 2017, 09:12

A cóż to za news. Trzeba najpierw coś spartolić by to potem poprawiać i się tym chwalić jacy to jesteśmy wspaniali. Czym ja różnie się od rolnika, że nie mogę kupić sobie we własnym kraju za swoje zarobione pieniądze ziemi . Toż to czysty komunizm gdzie wasal wie lepiej co bardziej lepsze dla jego suwerena, ale tak to jest jak najpierw bezmyślnie tworzy się demagogiczna ideologie a potem na siłę próbuje do niej dostosować prawo. To samo będzie z sądami. Chichotem historii jest że komunistyczny prokurator tworzy nowe prawo o sądach.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2139
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 139
Podziękował: 1243 razy
Otrzymał podziękowanie: 4486 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 07 gru 2017, 13:10

...i tak zle i tak niedobrze... ;)
A ja ciągle mam nadzieję, że jednak będzie lepiej.
Szukam takich zajawek i oznak pozytywnych zmian.
Nie jestem mściwa i pamiętliwa i nie skupiam sie ciągle na przeszłości i wypominaniu błędów, patrzę w przyszłość.
Widocznie tylko niepoprawni optymiści tak mają.
Powszechnie wiadomo, że takim osobom o wiele łatwiej żyć, czego niestety o malkontentach i ciągłych narzekaczach powiedzieć nie można.
Bardzo im współczuję.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9473
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 472
Podziękował: 18118 razy
Otrzymał podziękowanie: 15703 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 08 gru 2017, 00:51

Wszystko jasne! Sejm zdecydował o losie Szydło, Kaczyński zaskoczył wszystkich
Autor: Wiadomości Pikio - Gru 7, 2017

Obrazek

W Sejmie od rana toczyła się debata w sprawie wniosku o wotum nieufności wobec premier Beaty Szydło i jej rządu. Sejm właśnie zagłosował. Jarosław Kaczyński zaskoczył wszystkich.

Sejm zagłosował i miażdżącą przewagą odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Oznacza to, że pozostaje ona na swoim stanowisku.

Wniosek został odrzucony przede wszystkim głosami Prawa i Sprawiedliwości. Podobnie jednak zagłosowali przedstawiciele niektórych kół i niezależni posłowie. Za przyjęciem wniosku głosowali posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Kaczyński zaskoczył wszystkich

Wiele wskazuje na to, że Beata Szydło swoim stanowiskiem nie będzie już cieszyć się zbyt długo. Dziś w partii ma zostać podjęta decyzja o jej dymisji i przejęciu rządu przez nowego premiera.

Niemniej jednak Jarosław Kaczyński, który będzie decydował o rekonstrukcji, zaskoczył wszystkich swoim zachowaniem po głosowaniu. Mianowicie Kaczyński zdążył się wcześniej przygotować do tego wyniku głosowania. Po odrzuceniu wniosku o wotum nieufności wobec rządu przez Sejm, podszedł do szefowej rządu i wręczył jej wspaniały bukiet kwiatów.

To zachowanie, zwłaszcza w kontekście planowanej dymisji Szydło, było naprawdę zaskakujące.

Pilne spotkanie

W trakcie debaty sejmowej o wniosku w sprawie wotum nieufności, Beata Szydło opuściła salę sejmową. Wypowiedziała się na samym początku, a następnie musiała wyjść. Podobnie uczynił Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Ich wspólne wyjście było spowodowane wezwaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę na pilne spotkanie do Pałacu Prezydenckiego. Miało się ono zacząć o 9.30, jednak opóźniło się o około pół godziny.

Jak stwierdził rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, spotkanie dotyczyło spraw bieżących, przede wszystkim właśnie rekonstrukcji rządu. Niestety Krzysztof Łapiński nie udzielił prawie żadnych informacji o konkretnych zmianach personalnych. Podkreślił jedynie, że prezydent wyraził pragnienie jak najszybszego zakończenia dyskusji o rekonstrukcji rządu.


Były oklaski, bukiecik kwiatów, całowanie rączek i...mamy nowego premiera. Szydło odchodzi, nadchodzi Morawiecki, czyli Schetyna odwołał jednak panią premier :D
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2139
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 139
Podziękował: 1243 razy
Otrzymał podziękowanie: 4486 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 08 gru 2017, 13:40

No i to jest news.... to jesli już PIKIO, to aktualny serwis z http://pikio.pl/?s=pis

Posłowie PiS ogłosili bunt! Chcą zmusić Kaczyńskiego do…
Wyborcy PiS oniemieją! Nowym premierem będzie… człowiek Tuska
„W Polsce wybuchnie wojna domowa”. Szokujące słowa byłego sojusznika PiS
Niewiarygodny chaos w PiS! Nagle odwołują wszystko, oto nowy plan
Policja otoczyła siedzibę PiS. Szydło i NOWY PREMIER wezwani do Kaczyńskiego

....a jakie temu towarzyszą zdjęcia, naprawdę warto to zobaczyć, koniec świata... :lol: :lol:
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 903
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 33
Podziękował: 636 razy
Otrzymał podziękowanie: 1071 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: Jancio » piątek 08 gru 2017, 14:35

Mało, że człowiek Tuska to człowiek zachodnich banków i to jednego z tych co udzielał kredytów frankowych, a spready ustala zarzad.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2139
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 139
Podziękował: 1243 razy
Otrzymał podziękowanie: 4486 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 08 gru 2017, 15:28

...i znów.... i tak zle i tak niedobrze... ;)
0 xquetzalcoatl888
Posty: 837
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 3
Podziękował: 250 razy
Otrzymał podziękowanie: 636 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » piątek 08 gru 2017, 15:42

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9473
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 472
Podziękował: 18118 razy
Otrzymał podziękowanie: 15703 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 09 gru 2017, 00:00

Obrazek ;)
0 xODPOWIEDZ