Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

PiS - dokąd zmierzacie?!

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7075
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 491
x 116
Podziękował: 5577 razy
Otrzymał podziękowanie: 10101 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 22 wrz 2017, 14:39

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8579
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 431
Podziękował: 16948 razy
Otrzymał podziękowanie: 14808 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 22 wrz 2017, 21:31

Za 3 godziny rozstrzygną się dalsze losy prezydenta Andrzeja Dudy!
Autor: Maria Wieczorek - Wrz 22, 2017

Obrazek

Piątek 22 września będzie bardzo ważnym dniem w historii polskiej prezydentury. To właśnie dzisiaj mają zadecydować się dalsze losy prezydenta Andrzeja Dudy.

Dziś o 13 spotkają się Jarosław Kaczyński oraz Andrzej Duda – tuż po powrocie prezydenta do kraju z podróży do Stanów Zjednoczonych. Oficjalnie nie wiadomo, co będzie głównym tematem rozmowy polityków, jednak najpewniej po raz kolejny zajmą się oni tematem różnic w wyobrażeniach na temat reform sądownictwa proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość oraz głowę państwa.

To już drugie takie spotkanie, a kompromisu ciągle nie widać. Wizje Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy całkowicie się rozbiegają. Eksperci twierdzą, że jeśli dzisiaj Andrzej Duda nie ugnie się pod naporem prezesa, to Kaczyński ostatecznie zadecyduje o tym, aby nie wystawiać go jako kandydata w kolejnych wyborach prezydenckich.

Projekty ustaw proponowane przez prezydenta oraz jego współpracowników mają zostać ogłoszone już w najbliższy poniedziałek, 25 września. W lipcu tego roku, po fali ogromnych protestów społecznych, Andrzej Duda zawetował bowiem ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa proponowane przez PiS.

http://pikio.pl/zaraz-rozstrzygna-sie-d ... zeja-dudy/
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 1975
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 130
Podziękował: 1119 razy
Otrzymał podziękowanie: 4205 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 23 wrz 2017, 13:46

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30158 razy
Otrzymał podziękowanie: 8800 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 25 wrz 2017, 21:46

wiadomosci.dziennik.pl pisze:Kaczyński o Izraelu: To wysunięta placówka naszej cywilizacji
18.09.2017, 16:09 | Aktualizacja: 18.09.2017, 16:11

Obrazek

Wysuniętą placówką naszej cywilizacji jest dzisiaj państwo Izrael; ratujący ofiary Holokaustu, będą zawsze pamiętani jako ci, którzy bronili w najskrajniejszych warunkach wartości tej cywilizacji - mówił w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński
na uroczystości wręczenia odznaczeń im. Antoniny i Jana Żabińskich przyznawanych Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II Wojny Światowej, powiedział, że Izrael jest państwem, które "udowodniło, że nie terytorium, nie liczba ludności, a siła ducha i siła umysłu, a także determinacja i odwaga, stanowią o wielkości".

- Dziś właśnie przeciwko temu państwu kieruje się współczesny antysemityzm. Ten, który bardzo często odcina się od Holokaustu, który mówi o mowie nienawiści, który odrzuca najróżniejsze fakty po to, by zaprzeczyć temu wszystkiemu, co jest w historii naszej cywilizacji ważne, co jest rozstrzygające i co ma zdecydować, że ta cywilizacja, najbardziej życzliwa człowiekowi ze wszystkich, które dotąd w historii istniały, ma przetrwać - zaznaczył prezes PiS.

- Dzisiaj wysuniętą placówką tej cywilizacji jest państwo Izrael - dodał.

Według niego bohaterowie, którzy ratowali ofiary Holokaustu, "będą zawsze pamiętani jako czołówka, jako najdzielniejsi z dzielnych, jako ci, którzy bronili w najskrajniejszych warunkach wartości tej cywilizacji".

Prezes PiS powiedział, że Holokaust "był arcyzbrodnią i wyrazem najskrajniejszego zła, które pojawiało się w historii, które w XX wieku pokazało jeszcze raz swoją najstraszliwszą twarz".

- Ale temu skrajnemu złu przeciwstawiło się coś, co można określić śmiało jako skrajne dobro, jako bohaterstwo tej najwyższej próby, bohaterstwo które nie cofało się przed ryzykiem tortur, śmierci, przed ryzykiem śmierci najbliższych, nawet własnych dzieci. I to bohaterstwo, tak jak i niebywała zbrodnia Holokaustu muszą być pamiętane, muszą być wspominane i muszą być czczone - powiedział prezes PiS.

Podkreślił, że bardzo dobrze się stało, że pojawił się ktoś, kto postanowił, by ten proces uczczenia tych, którzy bohaterstwo wykazali w najwyższym stopniu był rozszerzony i kontynuowany. - Fundacja "z otchłani", bo tak to się po polsku nazywa, to przedsięwzięcie, które ma doprowadzić do tego, że wielu z tych, którzy nie otrzymali dotąd tej najwyższej satysfakcji, nie zostali uznani za sprawiedliwych wśród narodów świata, może zostać nagrodzonych - mówił Kaczyński.

- To bardzo ważne, to wyraz sprawiedliwości. A to, co powinno być przeciwstawione potwornym zbrodniom XX wieku, Holokaustowi i innym aktom ludobójstwa, to właśnie sprawiedliwość, to odrzucenie tego wszystkiego, co jest przeciw sprawiedliwości, co sprowadza się do uznania, że są równi i równiejsi, że są tacy, na których wolno podnosić rękę, czy to bezpośrednio czy to w przenośni i są tacy, którzy podlegają szczególnej ochronie - zaznaczył prezes PiS.

Dodał, że "musimy to rozumowanie i tu w Polsce i w Europie, gdzie ono, można powiedzieć kwitnie, i w całym świecie, odrzucić". Zaznaczył, że jednym z jego bardzo groźnych przejawów jest antysemityzm.

W poniedziałek w warszawskim ZOO, zostały wręczone odznaczenia im. Antoniny i Jana Żabińskich przyznawane Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II Wojny Światowej. Odznaczenia są przyznawane przez organizację From the Depths Polakom, którzy ze względów formalnych nigdy nie otrzymali wyróżnienia od Yad Vashem.
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... ityka.html
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30158 razy
Otrzymał podziękowanie: 8800 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 25 wrz 2017, 23:58

Zwróćcie uwagę na niektóre "smaczki" tekstowe serwowane w tym artykule - świadomie czy nie, nie wnikam:

Magdalena Nałęcz pisze:Jarosław Kaczyński rozmawiał z przedstawicielami środowisk żydowskich. Zaimponował "głębokim rozumieniem" ich historii i zwyczajów
16-08-2017 (16:42)

Rozmowy Jarosława Kaczyńskiego i przedstawicieli środowisk żydowskich w Polsce dotyczyły m.in. relacji polsko-żydowskich. Do spotkania dwóch stron doszło kilka dni po tym, jak przedstawiciele Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce zaapelowali do prezesa PiS o potępienie antysemityzmu.

Obrazek
Artur Hofman podczas uroczystości przed kieleckim pomnikiem "Menora" (PAP, Fot: Piotr Polak)

- To było nieprawdopodobnie miłe spotkanie, pełne wzajemnego zrozumienia, w trakcie którego rozmawialiśmy o historii Żydów, ale także o przyszłości Żydów w Polsce - powiedział założyciel i prezes Fundacji From the Depths zajmującej się relacjami Polaków i Żydów Jonny Daniels.

Jak podkreślił, uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem "głębokiego rozumienia" historii, zwyczajów i religii żydowskiej prezesa PiS. - Rozmawialiśmy o bardzo wielu kwestiach, od odbudowywania obecności i kultury Żydów w Polsce po poczucie bezpieczeństwa Żydów tutaj. To było doskonałe spotkanie - podsumował.

Daniels poinformował, że spotkanie odbyło się na zaproszenie prezesa PiS i trwało ok 1,5 godziny. Uczestniczyli w nim również szef Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman, naczelny rabin Krakowa Eliezer Gurary oraz rabin domu modlitwy Chabad-Lubawicz w Warszawie Szalom Ber Stambler oraz były doradca Donalda Trumpa.

Jest jedyną kobietą rabinem w Polsce

(Tu film, którego nijak nie mogę znaleźć na yt, więc do obglądnięcia tylko na oryginalnej stronie - >abcd<)

Niecały tydzień temu przedstawici]ele Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce napisali list do prezesa PiS z prośbą o interwencję - Z wielkim niepokojem odnotowujemy w ostatnich miesiącach nasilenie antysemickich postaw w Polsce, brutalizację języka i zachowań, których wiele skierowanych jest przeciwko naszej społeczności - czytamy w nim.

Żydzi poskarżyli się m.in. na Magdalenę Ogórek

Żydzi zwrócili uwagę na "wzrastający antysemityzm w debacie publicznej". Przywołali przy tym dwa nazwiska: Magdaleny Ogórek i Bogdana Rzońcy. Jak stwierdzili, dziennikarka TVP "wypominała żydowskie pochodzenie przodkom senatora Marka Borowskiego". Przypomnieli też słowa posła Prawa i Sprawiedliwości: "zastanawiam się, dlaczego wśród aborterów jest tylu Żydów, pomimo holocaustu". Te słowa nazwali "absurdalnymi i poniżającymi dla ludzkiej godności, przemyśleniami". "Ukazały one całkowity brak wrażliwości, niezrozumienie istoty Holocaustu" - ocenili.

Sygnatariusze listu wyrazili nadzieję na to, że Kaczyński potępi antysemityzm i ich wesprze.

"Kiedy 14 miesięcy temu przemawiał Pan w Białymstoku podczas uroczystości likwidacji getta, odebraliśmy Pana wypowiedź jako słowa otuchy. Mieliśmy nadzieję, że wesprze Pan naszą społeczność, że możemy liczyć z Pana strony na zrozumienie zarówno naszej historii, jaki i obecnej sytuacji" - podkreślili.

Zagraniczne echo

"Washington Post" zamieścił na swoim portalu 10 sierpnia depeszę AP zatytułowaną "Żydzi proszą przywódcę Polski o potępienie narastającego antysemityzmu", w której poinformowano o liście przedstawicieli społeczności żydowskiej w Polsce skierowanym do prezesa PiS. W liście tym - jak zaznaczyło AP - wzywają Jarosława Kaczyńskiego, "by potępił, jak mówią, narastający antysemityzm, z powodu którego obawiają się o swoją przyszłość w tym kraju".

AP odnotowała, że list niektórych przedstawicieli społeczności żydowskiej w Polsce to "rzadki wyraz obaw" i został napisany prawie dwa lata po zwycięstwie wyborczym PiS, które określiła jako "głęboko konserwatywną, nacjonalistyczną i antymigrancką partię, która jest wspierana przez niektóre grupy o antysemickich poglądach".

"Jesteśmy przerażeni najnowszymi wydarzeniami i obawiamy się o nasze bezpieczeństwo, jako że sytuacja w naszym kraju staje się coraz bardziej niebezpieczna" - cytuje AP fragment listu napisanego - jak informuje - przez przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Lesława Piszewskiego i szefową Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Annę Chipczyńską.

Chipczyńska powiedziała AP, że społeczność żydowska dotąd nie otrzymała odpowiedzi na list.

Według AP w liście wskazano na "narastanie postaw antysemickich w ostatnich miesiącach", czemu towarzyszy "agresywna mowa nienawiści i nacechowane przemocą zachowanie, skierowane przeciwko naszej społeczności" i zwrócono się do Kaczyńskiego o zdecydowane potępienie antysemityzmu.

AP omawia także wymienione w liście przykłady wypowiedzi uznanych za antysemickie, po czym pisze, że "niektórzy polscy obserwatorzy mówią, iż ten klimat przywołuje nastroje panujące w kraju w 1968 roku, kiedy reżim komunistyczny rozpętał antysemicką kampanię przeciwko Żydom, której kulminacją było wydalenie tysięcy (Żydów) z kraju".

"Nie chcemy powrotu do 1968 roku" - napisano w liście.


https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczy ... 282660993a
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8579
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 431
Podziękował: 16948 razy
Otrzymał podziękowanie: 14808 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 01 paź 2017, 23:53

Trzęsienie sceny! Do PiS przechodzą posłowie Nowoczesnej
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 1, 2017

Obrazek

Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie prowadzi w każdym kolejnym sondażu. Fakt ten opozycję doprowadza do furii, gdyż wielu jej działaczy widząc w tym szansę rozwoju kariery, podejmuje decyzje o przenosinach do obozu władzy. Wśród zmieniających barwy partyjne są też osoby z ugrupowań najostrzej sprzeciwiających się rządzącym.

Od dłuższego czasu w mediach i kuluarach sejmowych mówi się o możliwych transferach wielu posłów do Prawa i Sprawiedliwości. Rosnąca w siłę partia, nęci ich wizją długoletnich rządów, które w obecnej sytuacji wydają się bardzo prawdopodobne. Przenosiny do obozu Kaczyńskiego mogą zapewnić im długą i lukratywną karierę polityczną.

Portal wPolityce.pl przytoczył fragmenty rzekomych rozmów, które mają dowodzić przyszłych roszad. Zmiany te mogą okazać się dla stronnictw opozycyjnych zabójcze.

– Od jakiegoś czasu wysyła takie sygnały, puka do naszych drzwi… W Nowoczesnej też jest spychany na margines przez Petru, więc wydaje się, że prędzej czy później do tego dojdzie. Oczywiście, najpierw przejdzie przez ścieżkę „niezależnego” po wyjściu z macierzystego klubu – brzmi fragment rzekomej rozmowy dwóch parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

Chodzi o Zbigniew Gryglasa, który już we wcześniejszych wypowiedziach otwarcie mówił o braku przywiązania do symboli .N oraz o tym, że nazwisko Ryszarda Petru należy wykreślić z nazwy partii. Ten sam polityk został także, decyzją Petru, ukarany naganą za wystąpienie w Sejmie w opasce Narodowych Sił Zbrojnych. Oprócz niego, w kuluarach sejmowych mówi się także o kilku innych posłach formacji Petru, którzy chcą zmienić partyjne barwy.

Oficjalnie do PiS przeszły już dwie posłanki Koła Republikanów, Anna Siarkowska i Małgorzata Janowska. Okienko transferowe do partii rządzącej nie zamknie się jeszcze przez długi czas. Do PiS ma przejść także posłanka PSL, Andżelika Możdżanowska. W obliczu niepewnej sytuacji opozycji, która po następnych wyborach może okazać się jeszcze mniejsza, wielu polityków poszuka zapewne szczęścia pod szyldem obecnej władzy.

źródło: wp.pl

http://pikio.pl/to-bedzie-trzesienie-do ... woczesnej/
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 25
x 360
Podziękował: 17930 razy
Otrzymał podziękowanie: 13657 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 02 paź 2017, 22:34

janusz pisze:
niedziela 01 paź 2017, 23:53

Trzęsienie sceny! Do PiS przechodzą posłowie Nowoczesnej
Dowód na sojusz, trzesienia tu nie ma, jewreje się łączą a głupki się modlą.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8579
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 431
Podziękował: 16948 razy
Otrzymał podziękowanie: 14808 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 07 paź 2017, 00:09

Jest zaskakujący wynik spotkania Duda-Kaczyński! Opozycja przerażona tymi ustaleniami
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 6, 2017

Obrazek

Właśnie skończyło się spotkanie, którego przebieg może rzutować na przyszłość polskiej polityki. O rozwiązaniach, jakie zostaną wprowadzone w wymiarze sprawiedliwości rozmawiali prezes Kaczyński i prezydent Duda. Wygląda na to, że ten ostatni zawiódł nadzieje opozycji, która ma powody do strachu.

Oponenci PiS pokładali w Andrzeju Dudzie ogromne nadzieje. Oczekiwali, że prezydent przeciwstawi się reformom proponowanym przez partię rządzącą. Zrobił to już raz, kiedy zawetował dwie ustawy dotyczące wymiaru sprawiedliwości.

Wygląda na to, że Duda wprawił opozycję w przerażenie. Do tej pory uznawała ona prezydenta za ostatnie koło ratunkowe w polityce PiS, zmierzającej ku centralizacji. Ton w jakim szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski, zrelacjonował spotkanie polityków był jednoznaczny. Prezydent postawił pewne nieprzekraczalne warunki, ale rozmowa miała charakter ugodowy.

Duda poprosił, aby klub parlamentarny PiS przedstawił poprawki do jego ustaw na piśmie, aby mógł się z nimi zapoznać. Wówczas zamierza się do nich odnieść. Szczerski podkreślił, że najprawdopodobniej dojdzie do kolejnych spotkań prezesa z prezydentem.

źródło: TVP Info

http://pikio.pl/opozycja-przerazona-kac ... talili-to/
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8579
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 431
Podziękował: 16948 razy
Otrzymał podziękowanie: 14808 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 08 paź 2017, 22:38

Opozycję zamurowało! Legendarny poseł przechodzi do PiS
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 7, 2017

Obrazek

Jarosław Kaczyński ma poważny powód do radości. Szeregi jego partii już niebawem zasili nowy poseł. I to nie byle jaki. Jego nazwisko jest dobrze znane większości Polaków.

Jeżeli dać wiarę rewelacjom podawanym przez portal „wSensie.pl”, już niebawem PiS wzbogaci się o nowego posła. Będzie nim legendarny działacz opozycji PRL, Kornel Morawiecki. Ojciec wicepremiera opuścił szeregi Kukiz`15 po tym jak wstawił się za głosującą na dwie ręce posłanką Zwiercan. Następnie utworzył własne koło Wolni i Solidarni.

Lider poprzedniego ugrupowania, do którego należał Morawiecki w mocnych słowach odniósł się do nadchodzącego transferu. Jego zdaniem był on do przewidzenia.

– To, że oni przejdą do PiS, było tylko kwestią czasu. I tak głosowali w większości przypadków jak PiS – skomentował dla „wSensie.pl” Paweł Kukiz.

Polityk i muzyk zakłada, że poza względami światopoglądowymi jest jeszcze jeden powód, dla którego Morawiecki decyduje się na przejście do PiS. Dawny opozycjonista, zdaniem Pawła Kukiza, kieruje się chęcią wsparcia kariery politycznej syna.

Informacja ta z pewnością nie ucieszy opozycję, która w ostatnich miesiącach ma poważne kłopoty z poparciem społecznym. Powiększenie się obozu władzy o legendarną postać na pewno przysporzy jej wiele trudności.

źródło: wsensie

http://pikio.pl/to-juz-oficjalne-pis-be ... ego-posla/
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30158 razy
Otrzymał podziękowanie: 8800 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 09 paź 2017, 21:52

:D
Obrazek
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 25
x 360
Podziękował: 17930 razy
Otrzymał podziękowanie: 13657 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 09 paź 2017, 22:39

Nie przesadzaj @ABCD :lol:
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30158 razy
Otrzymał podziękowanie: 8800 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 09 paź 2017, 22:51

Czy ja przesadzam?
Ja tylko zamieszczam info, które znajdę gdzieś w sieci, a że takich smaczków szuka (ja nie szukam, one same do mnie trafiają) wielu internautów więc i wklejam.
To dzięki takim szperaczom wiemy o historii z powyższej fotki, o byłych SB-kach skrywających się pod skrzydełkami PiS'u, o ich żydowskim kierunku itpd. :lol: ;)
Ja tylko udostępniam. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 1975
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 130
Podziękował: 1119 razy
Otrzymał podziękowanie: 4205 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 10 paź 2017, 11:19

To tzw. udostępnianie to jest jak podpis pod materiałem, który się zamieszcza.
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6312
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 173
Podziękował: 4761 razy
Otrzymał podziękowanie: 9702 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 10 paź 2017, 12:11

Oj tam, "laska" trochę się udostępniała za młodu, a tu tyle wrzawy...Pozdrawiam - Thotal :D
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8579
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 431
Podziękował: 16948 razy
Otrzymał podziękowanie: 14808 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 10 paź 2017, 14:15

O tym mówiło się od dawna. Najgłośniejsza dymisja jesieni stała się faktem!
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 9, 2017

Obrazek


Za każdym razem, kiedy dochodzi do rotacji na szczytach władzy, zmiany kadrowe obejmują niemalże wszystkie instytucje państwowe. Po ostatnich wyborach parlamentarnych słyszeliśmy wiele spekulacji na temat potencjalnych dymisji. Właśnie kolejna z nich stała się faktem.

Decyzja o dymisji zapadła w resorcie Piotra Glińskiego. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Kulturowego postanowiło – Magdalena Sroka nie jest już dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

– Działając na podstawie przepisów art. 14 ust. 6 w zw. z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o kinematografii, po zasięgnięciu opinii Rady Programowej PISF, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwołał Magdalenę Srokę z funkcji dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – czytamy na stronie ministerstwa.

Sroka funkcję dyrektora PISF pełniła od 3 października 2015 roku. O jej potencjalnej dymisji mówiło się, od kiedy opinia publiczna usłyszała o liście napisanym przez Instytut. Został on skierowany do Motion Picture Association of America a dotyczył zezwolenia na użycie w materiałach reklamowych zdjęć z ceremonii oscarowych.

– Był napisany skandaliczną angielszczyzną – adresaci nie bardzo zrozumieli, o co chodzi – tłumaczył dla PAP Jacek Bromski, szef Rady Programowej PISF.

Błędy językowe nie były jednak jedyną, krytycznie ocenioną cechą listu. Bromski zauważył, że zawierał on „aluzje do cenzury w Polsce”.

źródło: Onet

http://pikio.pl/o-tym-mowilo-sie-od-daw ... ie-faktem/
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 1975
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 130
Podziękował: 1119 razy
Otrzymał podziękowanie: 4205 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 10 paź 2017, 15:54

Udostępniacz zapomniał podać adres zródłowy tej niby "sensacji", a to tym bardziej potwierdza jego autorstwo. ... ;)
viewtopic.php?f=22&t=1702&start=350#p77702
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8579
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 431
Podziękował: 16948 razy
Otrzymał podziękowanie: 14808 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 11 paź 2017, 23:16

Stało się! To już koniec jednego z najpopularniejszych polityków PiS
Autor: Przemysław Terlecki - Paź 11, 2017

Obrazek

A więc stało się to, o czym w kuluarach mówiło się od dłuższego czasu. To już koniec jednego z najpopularniejszych posłów PiS, który swoją sławę zawdzięcza działaniom na przekór partii w najważniejszych sprawach. Parlamentarzysta zaistniał jako krytyk formacji Kaczyńskiego, sam do niej należąc, czym zgarnął sobie sympatię opozycji. To wystarczyło, by w partii oskarżyć go o zdradę.

Mowa oczywiście o 25-letnim pośle Łukaszu Rzepeckim, którego sprawa gruchnęła dwa tygodnie temu. Wówczas pojawiły się zapowiedzi, że krytykujący kontrowersyjne pomysły władzy poseł wyleci z partii. Rzepecki próbował apelować o rozsądek i chciał rozmawiać w tej sprawie z władzami PiS.

Wybierał się nawet na Nowogrodzką do Kaczyńskiego, jednak bezskutecznie. Czekały go jedynie zamknięte drzwi. Nie dano mu nawet szansy na wytłumaczenie swojego zachowania. W partii z całą mocą ruszył proces wykluczenia posła, który zdążył się już stać bardzo popularny.

W środę rano o zakończeniu procesu wykluczania go z partii poinformował wicemarszałek i szef klubu parlamentarnego PiS, Ryszard Terlecki. Jak oświadczył ten, Rzepecki od środy nie jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Jego wykluczenie ze struktur tej partii oznacza, że Rzepecki będzie teraz działał w Sejmie jako poseł niezrzeszony. Pewne jest także, że jego kariera polityczna po prawej stronie jest już skończona.

http://pikio.pl/popularny-posel-pis-prz ... -z-partii/
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30158 razy
Otrzymał podziękowanie: 8800 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 11 paź 2017, 23:21

Ot, współczesna odmiana inkwizycji. ;Takie tam byle co, barachło - do odstrzału. ;) :lol:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8579
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 431
Podziękował: 16948 razy
Otrzymał podziękowanie: 14808 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 12 paź 2017, 15:50

Tak sromotnej PORAŻKI Szydło się nie spodziewała. Klęska negocjacji rządu
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 11, 2017

Obrazek

Na nic zdały próby negocjacji kolejnych rządzących. Protestujący najpierw rozmawiali z ministrem. Potem negocjacji z protestującymi próbowała Beata Szydło. Skończyło się to jej sromotną porażką.

Jeszcze trzy godziny temu na horyzoncie zaczęły pojawiać się nadzieje na koniec strajku głodowego lekarzy-rezydentów. Beata Szydło przyjechała z nimi rozmawiać po tym, jak klęską zakończyły się negocjacje Konstantego Radziwiłła, ministra zdrowia, ze strajkującymi lekarzami.

Podczas spotkania Szydło zapowiedziała, że od 2018 roku lekarze-rezydenci mogą spodziewać się znacznej podwyżki, gdyż pula podwyżek ma wzrosnąć nawet o 40%. Ponadto na służbę zdrowia z budżetu będzie przeznaczone dodatkowe 6 mld zł.

Ze względu na środowe spotkanie z premier Szydło strajkujący zawiesili głodówkę. Teraz media informują o fiasku rozmów. Lekarze-rezydenci wznowili protest głodowy. Beata Szydło wraca z negocjacji „na tarczy”.

– Rozmowy z premier Beatą Szydło nie przyniosły oczekiwanych skutków – poinformował przedstawiciel Porozumienia Rezydentów OPZZ Lekarzy, Filip Płużański.

Głodówka trwa.


http://pikio.pl/tak-sromotnej-porazki-s ... egocjacji/
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8579
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 431
Podziękował: 16948 razy
Otrzymał podziękowanie: 14808 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 13 paź 2017, 23:23

WCZEŚNIEJSZE WYBORY?! Marszałek PiS zatrząsł sceną polityczną
Autor: Maria Wieczorek - Paź 13, 2017

Obrazek

Najnowszy sondaż wyborczy CBOS nie pozostawił żadnych złudzeń – PiS miażdży konkurencję z przewagą 31 punktów procentowych nad kolejnym ugrupowaniem. Jak się właśnie okazało, politycy obozu rządzącego prawdopodobnie będą chcieli wykorzystać doskonałą passę. Eksperci sugerują, że poinformował o tym nawet niebezpośrednio sam Marek Kuchciński.

Gdyby wybory odbyły się w tym miesiącu, na PiS swój głos oddałoby aż 47 proc. wyborców. Kolejna w sondażu uplasowała się Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 16 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze także Kukiz’15 (8 proc.) oraz Nowoczesna (6 proc.).

Eksperci sugerują więc, że partia rządząca może chcieć wykorzystać ten moment i zdecydować się na przedterminowe wybory. Pośrednio miał zasugerować to nawet sam marszałek Sejmu, Marek Kuchciński.

– Gdyby ten wynik się potwierdził w wyborach, PiS mógłby mieć 2/3 mandatów w Sejmie – napisał na Twitterze polityk, udostępniając wyniki sondażu, czym wywołał euforię wśród zwolenników PiS, ale także ogromny strach i popłoch wśród jego przeciwników.

Według komentatorów, wpis marszałka PiS to jasny sygnał, że obóz rządzący przygotowuje się do rozpisania wcześniejszych wyborów, by zyskać jeszcze większą przewagę w parlamencie niż ma aktualnie.

Obrazek

http://pikio.pl/beda-wczesniejsze-wybor ... zalka-pis/
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8579
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 431
Podziękował: 16948 razy
Otrzymał podziękowanie: 14808 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 16 paź 2017, 23:49

Warszawiacy oniemieli. HGW zastąpi największy koszmar opozycji
Autor: Wiadomości Pikio - Paź 16, 2017

Obrazek

Od początku kadencji parlamentu bryluje w mediach, jest młody, wyrazisty i cieszy się coraz większą popularnością. Dziś do listy osiągnięć polityka można dopisać zwycięstwo w wewnętrznym sondażu PiS, który miał wyłonić kandydata na prezydenta Warszawy. Kogo partia rządząca wystawi do walki o fotel prezydenta stolicy?

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy Polskiego Radia, Patryk Jaki uzyskał najlepszy wynik w pierwszej turze głosowania przeprowadzonego wśród działaczy Prawa i Sprawiedliwości. To daje mu największe szanse na stawienie czoła obecnej prezydent – Hannie Gronkiewicz-Waltz, którą ma ogromne szanse zastąpić, ponieważ postać HGW (od której odwraca się nawet macierzysta partia) skompromitowała Platformę Obywatelską w oczach warszawiaków. Taki stan rzeczy może oznaczać, że kandydat PO – bez względu na to kto nim będzie – nie będzie miał większych szans.

Kandydatura Jakiego budzi jednak pewne wątpliwości. Na jej temat sceptycznie wypowiada się m.in. Norbert Maliszewski, politolog UKSW.

– Jest wyrazistym politykiem PiS-u o konserwatywnych poglądach, a w stolicy większą grupę stanowią osoby o podejściu liberalnym. Jeśli wybory będą plebiscytem przeciwko złym rządom PO, to w II turze szanse może mieć tylko polityk, który będzie akceptowalną alternatywą. Patryk Jaki jest dla wyborców liberalnych nie do zaakceptowania – tłumaczy ekspert.

Niewątpliwym atutem Jakiego będzie udział w przygotowywaniu ustawy reprywatyzacyjnej, która ma uregulować kwestię własności budynków na terenie Warszawy. Politykowi zdarzają się jednak również poważne wpadki, takie jak twitterowy wpis o „niemieckiej hakatumbie” podczas II Wojny Światowej. Z lapsusu śmiało się wielu internautów, lecz wydaje się, że notowania Jakiego mimo wszystko zwyżkują.

http://pikio.pl/warszawiacy-oniemieli-h ... -opozycji/
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8579
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 431
Podziękował: 16948 razy
Otrzymał podziękowanie: 14808 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 17 paź 2017, 23:31

Trzęsienie w rządzie PiS. Dymisja aż 5 ministrów!
Autor: Maria Wieczorek - Paź 17, 2017

Obrazek

Rekonstrukcja rządu Beaty Szydło zapowiadana była przez polskie media już od miesięcy. Jak się jednak okazuje, wkrótce realnie do niej dojdzie, a ze stanowiskami pożegna się aż 5 ministrów. Nazwiska niektórych z nich mogą okazać się dla obywateli ogromnym zaskoczeniem.

Na pięciu szefów resortów, którzy według Onetu już 16 listopada zostaną zdymisjonowani, dwóch na pewno straci swoje stanowiska. Chodzi o ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Jak twierdzi źródło portalu, odejście tych polityków jest już przesądzone.

Rząd uszczupli się wkrótce także o ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Zostanie on prawdopodobnie zastąpiony szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów Henrykiem Kowalczykiem. Stanowisko straci także najpewniej Konstanty Radziwiłł, którego karierę pogrążyć miał postępujący protest lekarzy rezydentów.

Ostatnią osobą, która pożegna się z pozycją w rządzie Beaty Szydło, będzie prawdopodobnie szefowa resortu cyfryzacji Anna Streżyńska. Jako powód tej decyzji media podają zbyt wolne tempo realizacji projektów ministerstwa oraz jego słabą sytuację finansową, o którą polityk nie potrafiła odpowiednio zadbać.

http://pikio.pl/trzesienie-w-rzadzie-ty ... onowanych/
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8579
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 431
Podziękował: 16948 razy
Otrzymał podziękowanie: 14808 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 19 paź 2017, 23:00

Co się dzieje?! Przeciwnik PiS PŁONIE pod Pałacem Kultury
Autor: Maria Wieczorek - Paź 19, 2017

Obrazek

Do wstrząsających zdarzeń dochodzi pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Strażacy są w szoku i wraz policją natychmiast rzucili się do pomocy. Mężczyzna podpalił się i próbował zabić! Winą obarczył prezesa PiS.

Policja odgrodziła już miejsce, w którym doszło do próby popełnienia niezwykle zadziwiającego samobójstwa. Mężczyzna oblał się łatwopalnym płynem, aby po chwili stanąć w płomieniach. Pierwszych prób ugaszenia podjął się miejscowy ochroniarz.

– Dwa zastępy straży pożarnej pojechały na miejsce zdarzenia. Gdy strażacy dotarli na miejsce, mężczyzna już nie był w ogniu. Prawdopodobnie osoby postronne ugasiły pożar za pomocą gaśnic. Strażacy zakończyli czynności w chwili przekazania mężczyzny ratownikom medycznym – poinformowali media funkcjonariusze straży pożarnej.

Mężczyzna natychmiast został przewieziony do szpitala. Udało mu się bowiem przeżyć próbę samopodpalenia. Co ciekawe, znaleziono przy nim ulotki, z których tylko fragment udało się poprawnie odczytać.

– Natomiast chciałbym, aby prezes PiS i PiS-owska nomenklatura przyjęła do wiadomości, że moja śmierć bezpośrednio ich obciąża, i że mają moją krew na swoich rękach – brzmieć miały według mediów słowa umieszczone na broszurze.

http://pikio.pl/co-sie-dzieje-przeciwni ... m-kultury/
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 539
x 181
Podziękował: 7707 razy
Otrzymał podziękowanie: 8188 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 22 paź 2017, 00:48

Odnośnie posta Janusza powyżej .


Całek i Rola o samospaleniu "z biedy", ataku nożownika, manipulacjach medialnych i komunistach!
https://youtu.be/oUZocM0kSdo
Derucka i Rola! Koniec "Dobrej zmiany"?Aneks WSI zostaje UTAJNIONY! Czego boi się PiS?

https://youtu.be/5bYMZ8tOkLM
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 7947
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 229
Podziękował: 451 razy
Otrzymał podziękowanie: 10860 razy

Re: PiS - dokąd zmierzacie?!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 22 paź 2017, 09:42

Po mojemu te "wydarzenia" to mind control w 100%. Dokładnie jak w USA.
W kwestii WSI, stare kiejkuty, jak ich Michalkiewicz określa, trzymają się bardzo mocno i skutecznie używają swoich "haków". I wszystko na ten temat.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ