Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 14 kwie 2013, 10:00

Moi drodzy, pewnie każdy z was tak jak ja , lubi robić zdjęcia i dlatego zdecydowałam się utworzyć osobny temat.Czasami zdarza się coś ciekawego na nich uchwycić. Dzisiaj nie mogłam spać ,wstałam ,spojrzałam w okno i zachwyciłam się widokiem nieba.Oto efekty :

Poranek 14.04.2013 godz. 6.45 - 6.48

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jestem ciekawa co widzicie ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 14 kwie 2013, 10:16

..fajne, kształtem przypomina płonącego Feniksa płynącego po niebie,-
od siebie daje orby ze Świnoujścia, wiem, że jest wiele miejsc gdzie natężenie ich występowania jest duże, i takim miejscem jest z pewnością okolica Fortu Anioła(nomen omen),-
i Fortu Zachodniego.


Obrazek
tu link do całego albumu: https://plus.google.com/photos/10150080 ... 3390828337
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 14 kwie 2013, 10:17

Niestety to zbyt mała rozdzielczość, żeby stwierdzić co za obiekty widać na zdjęciach 1,3 , może na 2 też. Czasowo te zdjęcia na moje oko obejmują minutę lub więcej, zależy jak szybko dziś u was przepływały chmury.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 14 kwie 2013, 10:24

Fajne Songo :) Orby w biały dzień to rzadkość

..fajne, kształtem przypomina płonącego feniksa płynącego po niebie,-


Hm, pomyślałam o smoku ,ale feniks też pasuje.Jednak nie tylko o to mi chodziło.Zwróćcie uwagę na zdjęcie nr 3
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 14 kwie 2013, 11:21

Widzimy tam obiekt, bo na nr 1 nad drzewem to z pewnością ptak, ale w tej rozdzielczości to naprawdę nie da się nic powiedzieć, tym bardziej, że jest to zdjęcie cyfrowe i nie znasz rzeczywistego czasu ekspozycji.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 14 kwie 2013, 12:12

@Channel, zamieść tę swoją fotkę, którą zrobiłaś w Krakowie.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 14 kwie 2013, 12:56

Tak Blu na pierwszym jest na pewno ptak .bo widziałam go gołym okiem jak przelatywał.Natomiast na zdjeciu 3 widać na wysokości choinki jakis obiekt i dla tego zamieściłam te kilka zdjęć żebyscie mogli porównać.Jak zwykle robiłam zdjęcie chmury,która najpierw skojarzyła i sie z kometą ,potem zanim wzięłam telefon zeby zrobic zdjęcie ,zamieniła się w smoka lub feniksa a ,a końcu wyraźnie widzę ( ja widzę ) coś na kształt statku kosmicznego. Zdjęcie zrobiłam na zbliżeniu,bo nie chciałam pokazywać domu sąsiada .Zamieszczam jeszcze raz w załączniku

Darku nie wiem o które zdjęcie ci chodzi ,mam ich kilka
Załączniki
Zdjęcie3549.jpg
(10.87 KiB) Pobrany 793 razy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 14 kwie 2013, 16:04

..to może być też ptak w specyficznej pozycji ze skrzydłami uchwyconymi w poziomie?
mam też fotkę z moich gdzie mewa jest zdjęta w pozycji przypominającej coś zupełnie sztucznego- jakby pojazd latający ze STAR WARS:

Obrazek
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 14 kwie 2013, 16:04

..to może być też ptak w specyficznej pozycji ze skrzydłami uchwyconymi w poziomie?
mam też fotkę z moich gdzie mewa jest zdjęta w pozycji przypominającej coś zupełnie sztucznego- jakby pojazd latający ze STAR WARS:

Obrazek
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 14 kwie 2013, 16:08

Jak robiłaś telefonem na zbliżeniu to chyba większej rozdzielczości się wyciągnąć nie da. Myślałem, że aparatem. Oczywiście widzę coś, ale to równie dobrze też może być ptak nieco dalej niż pierwszy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 14 kwie 2013, 19:48

Może to i ptak ,nie będę się z wami sprzeczać,ale zwróćcie uwagę ,ze zdjęcia robiłam jedno po drugim i mam ich 12 a tylko na jednym z nich wyraźnie widać ptaka .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 21 lis 2013, 00:43

Zdjęcia wykonane z Kopca Krakusa w Krakowie.Widok na elektrociepłownię w Łęgu.Nad kominem widoczny jest czerwony punkcik,jest to błąd matrycy aparatu,który wychodził na wszystkich zdjęciach
Załączniki
_MG_9046.JPG
(2.66 MiB) Pobrany 618 razy
_MG_9044 (2).JPG
(2.84 MiB) Pobrany 618 razy
_MG_9042.JPG
(3.08 MiB) Pobrany 618 razy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 16 lut 2014, 18:31

Parę dni temu wrzuciłam na forum film o piramidach .Wspaniały film i wywołał wśród was gorącą dyskusję.Jednak nikt chyba nie zwrócił uwagi że jest na tym filmie coś jeszcze .Proszę zwróćcie uwagę na 44.55 minutę ,oraz na 45.01 i 45.09 minutę .Nie chcę nic sugerować i dlatego nie przedstawiam teraz swojego zdania na ten temat.
Wrzucam raz jeszcze ten film a pod spodem zdjęcia i jestem ciekawa waszego zdania :) Zrobiłam zrzut z ekranu ,ale forum nie chce przyjąć moich plików i dlatego są to zdjęcia z telefonu ,ale wy możecie sobie sami zrobić stop klatkę i dokładnie przeanalizować.



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 16 lut 2014, 19:03

Muszę ściągnąć film na dysk, żeby oglądać poklatkowo. Jednak to z 45;09 wygląda mi ewidentnie na ptaszka.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 16 lut 2014, 19:27

Blu zwróc uwagę na ludzi poruszajacych się na filmie ,wyraźnie film jest przyspieszony :o tylko w jakim celu ? Jesli dasz radę to puscic w zwlnionym tempie ,to wtedy zobaczysz wyraźnie co jest na filmie.Niestety ja tego nie umiem zrobić.To co mogłam to zrobiłam ,czyli zatrzymywałam film i robiłam zrzut z ekranu.Wydaje mi się że zrobiono to celowo ( przyspieszyli film) żebysmy nie widzieli co tam leci.Zauwaz że nikt z was tego nie zobaczył ,albo pomyslał że to ptak lub balon.Przyznam że i ja tak pomyslałam w pierwszej chwili ,ale cos i nie dawało spokoju i cofnęłam film. Może dlatego że ostatnio wyłapałam UFO na filmie dla dzieci ,który ogladałam z moim wnuczkiem. ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 16 lut 2014, 19:41

Masz rację film jest przyspieszony, ale to co leci chyba 44;55 to jest ten sam balon, który gdzie indziej widać daleko, może dlatego przyspieszyli film, żeby go nie oglądać zbyt długo.
Ściagnąłem i przejrzałem poklatkowo, balon jest ewidentny, ptak na 45;09 również - na ostatniej klatce na jakiej go widać na rozłożone połyskliwe skrzydła.
Ale i tak gratuluję ci uważności, ja całość oglądałem, a raczej słuchałem na małym ekranie.

Edit: ten film nie jest zwolniony. On jest przyspieszony! Zdjęcia kamerą były robione, albo bardzo wolno, albo wręcz poklatkowo i montowane. Gdy balon znika już po prawej stronie, na następnych 2 klatkach jest znowu po lewej stronie. Balon jest ewidentny, gdzieś na środku ekranu widać nawet jakie są kolory pasów. A ten ptak to może być również owad, bo te skrzydła widać chyba na 3 klatkach jako coś jasnego, jakby przezroczystego.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 16 lut 2014, 20:27

blu przeciez pisałam że jest przyspieszony !!! Już cię miałam ochrzanic ze sciemniasz :D ale i tak sie z tobą nie zgadzam,zrób moze zblizenia tak jak ja

Obrazek
to jest ptak ????

Obrazek
ok .....może to jest balon :o

Obrazek

no dobra ,moze to też jest balon

Obrazek

a to jest ptak :P

Obrazek

to jest balon

EDIT;
Balon się przemieszcza ,zmienia kształt i kolor ,a może to dwa balony ?

Obrazek
Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 16 lut 2014, 21:07

Ja nie mam żadnych wątpliwości. Film z balonem to zdjęcia robione co 10 sekund lub rzadziej, może nawet co minutę, bo ludzie tam raczej znikają niż się przemieszczają. W każdym razie nie jest to film z 24, 25, albo 30 klatek na sekundę, jak się filmuje normalnie.
Zwróć uwagę na swoje powiększenie ptaszka nad nim masz jakby 2 końcówki skrzydełek w nieco skośnym ułożeniu całości. Bardziej pasuje mi to na owada, ale uparty nie jestem.

Edit: zmiany "kształtu" i koloru balonu to normalne dla krótkich ekspozycji, zauważ, że bardzo zmienia się kąt jego obserwacji w stosunku do padającego na niego światła, on jest ewidentnie w ruchu i kosz nie zawsze wisi pionowo.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 16 lut 2014, 21:16

No to mamy odmienne zdanie ,ale może wypowiedzą się inni ,chyba że się boją ośmieszenia .Jak wytłumaczysz zmienny kształt i kolory ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 16 lut 2014, 21:46

Chanell, balon jest w pionowe kolorowe pasy, kamera patrzy na niego pod różnym kątem w stosunku do oświetlenia, a on tak czy owak jest w ruchu i nie jest cały czas tą samą stroną zwrócony do kamery. Niestety nie są to zdjęcia z dobrego aparatu, tylko z kamery, która ma ustawioną ostrość na piramidę. Balon jest bliżej, nie jest ostry. Nie wiadomo czy oryginał był cyfrowy, czy analogowy, więc trudno powiedzieć, czy twoje powiększeni wyłapują piksele kamery, ale raczej nie, tylko systemu obróbki. Nagrany jest z telewizji, która też na 99,9% przekształcała go do swoich standardów. Więc to co widzimy jest obrabiane ze 3 - 4 razy, a żadna obróbka nie poprawi jakości.
Ze zniekształceń obrazu tutaj wnosząc to jednak kamera była cyfrowa, więc odczyt pierwszego i ostatniego piksela w obrazie dzieli różnica czasu, a kamery mają wbudowane systemy "poprawy jakości" obrazu, które w sumie zniekształcają poszczególne klatki, aby uzyskać płynność itd.
Przelot balonu przez ekran ma 24 klatki, w drugiej części są ludzie, którzy się przemieszczają, nawet kilkadziesiąt metrów pomiędzy klatkami.
Po zniknięciu balonu jest 8 klatek bez balonu, a potem jeszcze 2 z balonem z lewej strony, ale tym razem obraz balonu nie jest "podwójny" jak na początku pierwszego wejścia. W/g mnie tylko druga połowa przelotu to są ciągłe zdjęcia, a reszta jest montowana.
Jest też bardzo prawdopodobne, że nie robiono tego poklatkowo tylko wstawiono w montażu np. klatki w ostępie 1000 jedna od drugiej, co jeszcze lepiej tłumaczy zniekształcenia obrazu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

filiżanka
Posty: 347
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 13:29
x 2
x 7
Podziękował: 646 razy
Otrzymał podziękowanie: 582 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: filiżanka » poniedziałek 17 lut 2014, 14:55

chanell pisze:No to mamy odmienne zdanie ,ale może wypowiedzą się inni ,chyba że się boją ośmieszenia .Jak wytłumaczysz zmienny kształt i kolory ?

:)
Pierwsze to balon. Ujęcie jest przemontowywane.
Drugie to raczej ptica.
Niemniej szacunek za widzenie "kątem oka". ;)
ps
A dlaczego wypowiedź ma ośmieszać ? Ktoś ocenia? :)
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 18 lut 2014, 21:46

filiżanka pisze:
chanell pisze:No to mamy odmienne zdanie ,ale może wypowiedzą się inni ,chyba że się boją ośmieszenia .Jak wytłumaczysz zmienny kształt i kolory ?

:)
Pierwsze to balon. Ujęcie jest przemontowywane.
Drugie to raczej ptica.
Niemniej szacunek za widzenie "kątem oka". ;)
ps
A dlaczego wypowiedź ma ośmieszać ? Ktoś ocenia? :)


A dziekuję filizanko :)
Blu ,skoro tak twierdzisz to z bólem muszę ustapić,ale to było bardzo ekscytujące i wcale mnie nie zraża do poszukiwań ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 18 lut 2014, 22:03

Ależ nie mam zamiaru odwodzić cię od poszukiwań, a wręcz zachęcam. Ale w tym przypadku widzę tak wyraźnie, że nie mam cienia wątpliwości, jeżeli już to w zakresie - ptak czy owad, ale ma dość szeroko końcówki skrzydeł, a ważki koło tych piramid chyba nie latają. Balon jest ewidentny.
I tak jeszcze raz gratuluję ci spostrzegawczości.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 17 kwie 2014, 23:46

Obrazek Rogaty pilot NOLA :D
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Fotografie NOL-i ,Orbów,Duchów itp

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 09 maja 2016, 19:40

????? :shock:
Obrazek

Obrazek


Urugwaj .Zdjęcie zrobione podczas meczu piłki nożnej
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ