Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Mars - tajemnicza planeta

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 03 sty 2013, 10:03

W 1976 roku odkryto życie na Marsie

Najnowsze analizy eksperymentów przeprowadzonych przez lądownik Viking sugerują, że pierwsze dowody istnienia życia na Marsie odkryto dokładnie 36 lat temu. Co więcej, badacze są w 99 procentach przekonani, że proste formy życia są obecne na Czerwonej Planecie do dzisiaj.

Obrazek
Czy sonda Viking 1 faktycznie odkryła życie na Marsie? Niektórzy badacze wierzą, że tak
/materiały prasowe

Bezzałogowa sonda Viking 1 została wystrzelona przez NASA 20 sierpnia 1975 r. Orbitę Marsa osiągnęła 9 czerwca 1976 r., choć zdjęcia Czerwonej Planety orbiter przesyłał już wcześniej. 20 lipca 1976 r. lądownik Viking 1 bezpiecznie dotarł do równiny Chryse Planitia, gdzie funkcjonował aż do 13 listopada 1982 r. W tym czasie na Ziemię dotarło mnóstwo zdjęć i materiałów badawczych, w tym także te rzekomo potwierdzające obecność mikrobiologicznych form życia na Marsie.

Kontrowersyjne eksperymenty

Poszukiwania życia rozpoczęto ósmego dnia pobytu Vikinga 1 na Marsie. Z powierzchni planety zostały zebrane okruchy gleby do pakietów biologicznych. Lądownik zabezpieczył próbki i rozpoczął trzy niezależne eksperymenty. Po trzech dniach odnotowano silne uwalnianie gazów radioaktywnych, które wskazywały na obecność prostych form życia w próbkach. Naukowcy byli oszołomieni, bowiem uwalnianie gazów występowało praktycznie od razu po wystawieniu pożywki na działanie marsjańskiej gleby.

Po pierwszej fali hurraoptymizmu, naukowcy zaczęli dokładnie weryfikować wyniki pozornie rewolucyjnych eksperymentów. Nikt z badaczy nie zdecydował się ogłosić odkrycia, i słusznie. Po kilkutygodniowym pobycie na Marsie, spektrometr GCMS przeanalizował próbkę marsjańskiej gleby i nie znalazł choćby śladowych ilości organicznych związków węgla. Wyniki te stanowiły opozycję do pierwszych rezultatów przesłanych przez Vikinga 1. Zależność jest prosta: gdyby na Marsie istniało życie, spektrometr odnalazłby choćby szczątkowe ilości węgla (nawet niebiologicznego, pochodzącego z meteorytów). Dla naukowców był to jasny sygnał, że w pierwszych próbkach przebadanych przez Vikinga 1 nie zachodziły żadne procesy życiowe.


Konsternacja badaczy trwała znacznie dłużej. Sonda Viking 2, która miała powtórzyć i zweryfikować obserwacje Vikinga 1 niewiele wyjaśniła. Viking 2 wylądował na Utopia Planitia i przeprowadził podobne eksperymenty, co swój poprzednik. Pobrana gleba wydawała się wilgotniejsza. Spektrometr ponownie nie wykrył śladów węgla organicznego, ale co więcej - wyniki eksperymentów biologicznych były negatywne. Świat nauki podzielił się na dobre: część uważała, że odnaleziono życie na Czerwonej Planecie, druga grupa zaś obstawała przy stwierdzeniu, że pozytywne wyniki eksperymentów biologicznych są skutkiem intensywnych procesów chemicznych.
Mars nie zdał najważniejszego testu na obecność życia - w glebie nie wykryto nawet szczątkowych ilości węgla organicznego, a przy tym nawet trzy pozostałe eksperymenty z pozytywnymi wynikami nie miały większego znaczenia. Niestety, zebranych próbek nie można było sprowadzić na Ziemię, więc tajemnica marsjańskiego życia przez długie lata pozostawała nierozwiązana. Leonard David w ten sposób podsumował misję: "Viking poleciał na Marsa i zapytał czy jest tam życie, a Mars odpowiedział by inaczej sformułować to pytanie".

Co tak naprawdę stało się podczas misji Vikingów? Wyniki przynajmniej dwóch z trzech eksperymentów biologicznych wyjaśnia występowanie licznych nadtlenków i ponadtlenków w marsjańskiej glebie. Wszelka materia organiczna jest niszczona przez nadtlenki, co uzasadniałoby brak organicznych postaci węgla w marsjańskiej glebie. To wyjaśnienie nie satysfakcjonuje wszystkich, bo po prostu mógł zawieść spektrometr, który 36 lat temu nie cechował się taką czułością jak dzisiejsze urządzenia.

Świeże podejście

Po ponad 30 latach naukowcy postanowili raz jeszcze przyjrzeć się eksperymentom Vikingów. Artykuł opublikowany ostatnio w International Journal of Aeronautical and Space Sciences staje po stronie tezy, że na Marsie faktycznie istniało i być może nadal istnieje życie.
Twórcy artykułu odrzucają hipotezę zachodzących na Marsie procesów geochemicznych. Jako główny argument podają, że nie ma żadnego realnego powodu, dla którego procesy chemiczne przestałyby zachodzić po kilku miesiącach, a do takiego wniosku można by dojść patrząc na rezultaty pomiarów sond Viking 1 i Viking 2. Jeżeli w marsjańskiej glebie znajdowałaby się jakaś substancja indukująca zachodzące procesy chemiczne, to wyniki Vikinga 2 odnotowałyby to samo, co Viking 1.

Najnowsza analiza wyników badań przeprowadzonych przez Vikinga 1 wskazuje, że radioaktywny gaz obecny w pierwszych próbkach wykazywał prostą rytmikę dobową, ściśle powiązaną z marsjańskim cyklem dnia i nocy. Powiązany z ruchem obrotowym planet zegar biologiczny jest natomiast jedną z podstawowych cech charakterystycznych ziemskich organizmów żywych. Mało prawdopodobne, by na Czerwonej Planecie były obecne skały wykazujące podobne właściwości.

Mars o którym wiemy już i tak dużo, wciąż skrywa przed nami wiele tajemnic. Badacze są przekonani, że cześć z nich zostanie ujawniona w sierpniu bieżącego roku, kiedy zostaną opublikowane dokładne wyniki powtórnych analiz Vikingów, a na Marsie wyląduje sonda Curiosity.
INTERIA.PLHistoryczne odkrycie na Marsie. Jest życie?

NASA ogłosiła, że łazikowi Curiosity udało się znaleźć na Marsie coś niezwykłego. Naukowcy nie chcą zdradzać szczegółów, ale jak sami twierdzą - o odkryciu tym będą pisać w podręcznikach historii.


Obrazek

Co znalazł łazik Curiosity? Wszystko wskazuje, że znalezisko ma związek z chemią organiczną, choć należy być ostrożnym przed wysnuwaniem daleko idących wniosków dotyczących życia pozaziemskiego. Przedstawiciele NASA zapewnili, że nie udzielą dodatkowych informacji o odkryciu, póki nie potwierdzą jego autentyczności.

Łazik Curiosity znajduje się obecnie w kraterze Gale na równinie Aeolis Palus. Korzystając z łopatki i aparatu pojazd od kilku tygodni bada skład gleby w miejscu nazwanym Rocknest. Do teraz w marsjańskiej ziemi nie znaleziono niczego przełomowego.


Tajemnicze "coś" łazik odkrył z pomocą pokładowego instrumentu SAM (Sample Analysis at Mars), który jest tak naprawdę mobilnym laboratorium chemicznym. Pojazd potrafi nabrać do niego próbkę gleby lub powietrza, a SAM zbada skład chemiczny umieszczonej substancji. To najnowsze wyniki analizy marsjańskiej gleby mają stanowić oczekiwany od dawna przełom.

Ze względu na wagę odkrycia, naukowcy chcą mieć całkowitą pewność przed upublicznieniem wyników. Warto pamiętać, że SAM już raz wywołał fałszywy alarm donosząc o wykryciu śladów metanu w składzie marsjańskiej atmosfery, podczas gdy okazało się, że testom poddana została próbka powietrza przywieziona na Czerwoną Planetę z Ziemi.

- Te dane znajdą się w książkach od historii - wyjawił podekscytowany John Grotzinger, kierujący zespołem naukowców przy misji Curiosity.

Najnowsze odkrycie Curiosity może potwierdzić ujawnione jeszcze w latach 70. rewelacje sondy Viking, których wielu naukowców na ogół nie brało poważnie. Nie wiadomo kiedy dokładnie NASA zdradzi szczegóły marsjańskiego odkrycia.
Misje na Marsa mogą zanieczyścić jego powierzchnię życiem

Badania przeprowadzone przez rosyjsko-amerykański zespół naukowców sugerują, że ziemskie organizmy mogą przetrwać na powierzchni Marsa.
Obrazek
Na Marsie możemy odnaleźć organizmy pochodzenia ziemskiego
/NASA

W eksperymencie wykorzystano bakterie znalezione w syberyjskiej wiecznej zmarzlinie. Miejsce to okazało się szczególnie interesujące ze względu na ekstremalne temperatury. Organizmy rozmnożono w laboratorium, a następnie umieszczono w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują na Czerwonej Planecie. Po miesiącu z 10 tys. grup przetrwało 6. I nawet ta niewielka liczba zszokowała naukowców. Do tej pory sądzono, że żaden z żyjących na Ziemi organizmów nie jest w stanie funkcjonować w tak niesprzyjających warunkach.

Występowanie Carnobacterium, bo na nim przeprowadzono eksperyment, nie ogranicza się jednak do północnych rejonów Rosji. Można je spotkać w wielu innych rejonach świata.

Misje na Marsa powinny być zatem wolne od jakichkolwiek ziemskich form życia. Nierozważne działania mogą dopuścić do "zanieczyszczenia" Czerwonej Planety.


Jeż - łazik kosmiczny nowej generacji

Naukowcy z MIT i NASA Jet Propulsion Laboratory opracowali nową generację kosmicznych łazików. W przyszłości mogą one polecieć na Phobosa – jeden z księżyców Marsa.

Obrazek
Grafika koncepcyjna. Fot. Stanford Department of Aeronautics and Astronautics
/materiały prasowe

Surveyor Phobos to zupełnie nowa koncepcja. Obejmuje niewielki statek matkę, który z orbity badanego księżyca zrzuci na jego powierzchnię kilka łazików - tzw. Jeży. Nazwa nie jest przypadkowa. Nowy typ urządzeń wygląda jak kula z kolcami i w ogóle nie przypomina klasycznych konstrukcji, np. łazika Curiosity.

Jeż składa się z trzech płyt, a każda z nich może się obrać w trzech osiach. Poruszanie po powierzchni ciał niebieskich ułatwią kolce, dzięki którym łazik nie powinien utknąć w miękkim podłożu. Pokonywanie trudniejszych przeszkód będzie możliwe dzięki skokom. Te okażą się szczególnie pomocne na Phobosie, gdzie siła grawitacji jest 1000 razy słabsza niż na Marsie.

Na pokładzie nie zabraknie wszelkiej maści czujników i innych urządzeń pomiarowych. Zespół naukowców przygotował już kilka prototypów. Wkrótce powinny one przejść pierwsze testy.

http://nt.interia.pl/gadzety/news-w-197 ... nId,694507
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ex-east
Posty: 1145
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 91
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 1522 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: ex-east » czwartek 03 sty 2013, 12:28

Po kilkutygodniowym pobycie na Marsie, spektrometr GCMS przeanalizował próbkę marsjańskiej gleby i nie znalazł choćby śladowych ilości organicznych związków węgla. Wyniki te stanowiły opozycję do pierwszych rezultatów przesłanych przez Vikinga 1. Zależność jest prosta: gdyby na Marsie istniało życie, spektrometr odnalazłby choćby szczątkowe ilości węgla (nawet niebiologicznego, pochodzącego z meteorytów). Dla naukowców był to jasny sygnał, że w pierwszych próbkach przebadanych przez Vikinga 1 nie zachodziły żadne procesy życiowe.

Tyle ,ze okazało się , co udowodnili inni naukowcy, że ów spektrometr był niedokładny bo nawet w ziemskich próbkach nie znajdował węgla.
Couriosity podobno potwierdził pierwsze dane z Voyagera.
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 03 sty 2013, 18:27

To wszystko jest dziwne .NASA raz mówi że nie ma zycia na Marsie ,a nastepnym razem że jest.Tak jak piszesz wszystko jest podobno :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 06 sty 2013, 15:15

symbol FireFox na Marsie ;)
Obrazek
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 06 sty 2013, 23:10

Curiosity znalazł na Marsie jakąś fluoroscencyjną anomalie

Obrazek
źródło: NASA

Amerykański łazik Curiosity miał ostatnio pewne problemy, ale znowu zaczął eksplorację, więc można wierzyć, że teraz jest z nim wszystko OK. Znowu zdjęcia przesłane przez to urządzenie wzbudziły emocje. Zdjęcie przedstawia coś, co wygląda na fluoroscencyjne.
Pojawiły się sugestie, że w skalistym pejzażu Marsa odnaleziono jakąś formę roślinności. Od razu zaczął funkcjonować termin "marsjański kwiat".
W jednolitym kolorystycznie tle Marsa takie jasne obiekty stają się czymś zwracającym uwagę. Wśród możliwych wytłumaczeń tego fenomenu jest i takie, że to nie obiekty z Marsa, lecz resztki lądownika. Rzeczywiście Curiosity nie oddaliła się daleko od lądownika i nadal znajduje się w kraterze Gale.
Trzeba zaznaczyć, że już poprzednio odnaleziono podobną anomalię, która była brana za fragment lądownika. Teraz, gdy widać to coś zespolone ze skałą można zaryzykować twierdzenie, że może mamy tu do czynienia z przypadkiem istnienia jakiejś roślinności.
http://innemedium.pl/wiadomosc/curiosit ... a-anomalie
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 31 sty 2013, 14:49

Taką wskazówkę zostawili nam obcy na Marsie? Poznaj tajemnicę

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://www.sfora.pl/Taka-wskazowke-zost ... ice-g42405

Niestety nie wiem czy to prawdziwe zdjęcia,poproszę się o opinie Tomka Ferre i sprostuje wiadomość jak dostanę odpowiedź ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Szmer
Administrator
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 17:46
x 3
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: Szmer » piątek 01 lut 2013, 14:11

Pierwsza fotka to ewidentny FAKE. Ostatnią sprawdzę jak do domu wrócę... ale też mi śmierdzi. Wokół tej płyty są jakieś dziwne pikselowe artefakty... na pierwszy rzut oka wygląda jak nieudolne doklejanie.
0 x


Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą!

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13604 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 03 lut 2013, 09:53

Edit: skopiowałem tutaj trzy posty z wątku ujawnienie, bo jak najbardziej pasują do tego tematu

Tym razem europejska ESA wrzuca kość niezgody do ogródka NASA. Rzecz dotyczy Fobosa, satelity Marsa. Jeśli ktoś ma ochotę może poczytać czym podparte są te twierdzenia. Na razie po polsku nie widziałem, ale za kilka dni pewnie pojawi się kompletne tłumaczenie.

Nie jesteśmy sami - Europejska Agencja Kosmiczna

Fobos, księżyc Marsa jest sztuczny, twierdzi Europejska Agencja Kosmiczna

Michael Tellinger, Unbuntu, 1 lutego 2013
http://www.ubuntuparty.org.za/2013/02/w ... gency.html

Prestiżowa Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) ogłosiła, że Fobos, tajemniczy księżyc Marsa jest sztuczny. W co najmniej jednej trzeciej jej jest wydrążony i jego pochodzenie nie jest naturalne, ale obce z charakteru.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ex-east
Posty: 1145
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 91
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 1522 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: ex-east » niedziela 03 lut 2013, 10:38

Świetne odkrycie. Stąd już niedaleko do zaprzeczenia jednemu z największych kłamstw jakie ludzie przyjęli za oczywiste - temu, że nasz Księżyc jest solidną , naturalną bryłą .
Ogólnie to cały Mars wygląda trochę jak niedokończona Ziemia. Jakby ktoś rozpoczął budowę "raju" - próbował ustabilizować ruch precesyjny Marsa za pomocą sztucznego satelity, Phobosa - ale mu się nie udało. Lub też z jakichś innych powodów porzucono ideę zabudowy Marsa.
Wybrano Ziemie ?
Tak czy inaczej Mars - nasza "Siostrzana" planeta, teraz sama wskazuje na inteligentną geoinżynierię planetarną. Nieuchronnie doprowadzi to do wyprawy załogowej na Phobosa . Ludzie będą chcieli się dostać do jego wnętrza, aby sprawdzić hipotezę jego sztucznego pochodzenia lub ją odrzucić.
Akurat teraz byłby to wygodny pretekst dla mocarstw, aby rozpocząć kolejny wyścig o hegemonię w kosmosie. Przede wszystkim jednak teraz to nie jest tylko kwestia dominacji, ale odpowiedzi na pytanie "Kim Jesteśmy?"

Odpowiedzi uzyskane na Phobosie mogą znacznie przybliżyć nam wiedzę o nas samych i naszej Planecie.

Dla wielu ludzi już samo przyznanie, że Phobos jest sztucznym satelitą zmienia całkowicie postrzeganie całego Układu Słonecznego.
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13604 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 03 lut 2013, 11:09

Myślę, że wnioski z tego mogą i powinny pójść znacznie dalej.
Czy nie jest to logiczne w tym, że na marsie żyła bardzo zaawansowana cywilizacja co starają się nam przekazać wszelkie "nie naukowe" źródła.
To tłumaczyłoby natychmiast wszystkie anomalie i inne dziwne znaleziska na tej planecie.
Dlaczego tak obecnie wygląda powierzchnia planety, jak ta cywilizacja zniknęła (czy aby na pewno) - przypomina się teoria gwiezdnych, czy międzyplanetarnych wojen, choćby pisanina Stichina.
Dla mnie nie jest od dawna kwestią, czy jesteśmy sami w kosmosie, bo logika i prawdopodobieństwo wykluczają taką możliwość, ale jakie są nasze relacje.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 03 lut 2013, 12:25

Mars w obiektywie łazika

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie ma potwierdzenia czy jest prawdziwe ,ale gdyby......
Obrazek

zdjęcia ze strony http://kosmicznejaja.pl/ komentarze do zdjęć Tomasz Ferre
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13604 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 03 lut 2013, 16:24

Ta, szkoda że nie ma zdjęcia jak czymś rzuca z kamieniem w locie. Niektórzy to rzeczywiście robią sobie jaja nawet w kosmosie. Te zdjęcia pochodzą z poprzednich "wycieczek" na marsa i były wielokrotnie dyskutowane. Przez bardziej poważnych interpretatorów.
Gwarantuję, że różnych dziwnie wyglądających obiektów skalnych na ziemi też nie brakuje.
Nawet opancerzonych pojazdów gąsienicowych.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 03 lut 2013, 16:41

blueray21 pisze:Ta, szkoda że nie ma zdjęcia jak czymś rzuca z kamieniem w locie. Niektórzy to rzeczywiście robią sobie jaja nawet w kosmosie. Te zdjęcia pochodzą z poprzednich "wycieczek" na marsa i były wielokrotnie dyskutowane. Przez bardziej poważnych interpretatorów.
Gwarantuję, że różnych dziwnie wyglądających obiektów skalnych na ziemi też nie brakuje.
Nawet opancerzonych pojazdów gąsienicowych.


Blu co do ostatniego zdjęcia to zaznaczłam że nie wiem czy jest to zdjęcie Marsa. Chyba nie zagladałeś na strone kosmicznejaja.pl nawet pan Tomasz nie wie czy jest autentyczne.Nie bedę tu wklejac wszystkich zdjęć.Proponuję zajrzeć na stronę ,jest wiele ciekawch ujęć i analiz.Z resztą wioski każdy wyciaga sam . Do kazdego dołączona jest lupka i mozna podglądać ile się chce .Zamieszczę jeszcze tylko jedno zdjęcie.

Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13604 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 03 lut 2013, 19:44

Trudno powiedzieć jak długo trwała ekspozycja tego zdjęcia, ale ja powiedziałbym, że jest to unosząca się kula, ewentualnie bardzo wolno lecąca.
Satelita jest w ciągłym ruchu, więc w celu otrzymania dobrego obrazu "aparat fotograficzny" musi mieć stabilizację obrazu. To dotyczy fotografowanego obiektu, czyli kawałka powierzchni planety w tym przypadku. Gdyby kula poruszała się dość szybko względem powierzchni jej obraz nie byłby stabilny tylko rozmazany, tym bardziej jej cienia. :shock:
Jest mnóstwo udostępnionych zdjęć z marsa i wyszukiwacze zawsze coś powiedzmy "dziwnego" znajdują. Interpretacja to jednak często fantazje bez zahamowań.
Inna rzecz to ile NASA wyretuszowała i ile nakłamała. Ot choćby taki drobiazg; twierdzą, że na marsie brak atmosfery - to jakim cudem występują tam burze piaskowe?
W świetle tego co napisałem poprzednio nic mnie mocno nie dziwi.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 04 lut 2013, 21:45

................ twierdzą, że na marsie brak atmosfery - to jakim cudem występują tam burze piaskowe?
W świetle tego co napisałem poprzednio nic mnie mocno nie dziwi.


Mnie też Blu, właściwie to ja już nie potrzebuje potwierdzenia ,potrzebuję go dla niedowiarków :mrgreen:
zobacz na ten materiał filmowy :
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13604 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 04 lut 2013, 22:10

Tak, to było dyskutowane, że NASA na początku robiła rudy kolor na zdjęciach.
Te zdjęcia "drzew" to są bardzo stare z satelity i dotyczą którejś z okolic podbiegunowych.
Są oczywiście zdjęcia z ewidentnymi śladami po płynącej kiedyś wodzie, rzeki, strumyki.
Nie widziałem takich, które mogłyby przypominać zbiornik wody. Śnieg owszem, chociaż wydaje mi się, że twierdzili, że to dwutlenek węgla, ale też to byłaby dla nich pułapka - skąd dwutlenek węgla, jeśli rzekomo nie było tam organicznego życia, ani jakiegoś świadomego przetwarzania.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 05 lut 2013, 14:23

Życie na Marsie jest i było

Jak podaje Muzeum historii naturalnej z Londynu, zaraz pod powierzchnią marsa znajdują się wszystkie składniki potrzebne dla podtrzymania życia.
Jednak zamiast małych zielonych ludzików żyć na czerwonej planecie mogą proste mikroorganizmy które są odporne na niesprzyjające warunki Marsa.

Badania prowadzone przez Muzeum Historii Naturalnej na Uniwersytecie Aberdeen, wykazały, że składniki potrzebne do życia były pod powierzchnią planety przez większość swojej historii, podaje „Daily Mail”.

Kiedy w powierzchnię Marsa uderzały meteoryty, zachowywały się one jak naturalne „próbniki” wyrzucając kamienie spod skorupy w górę. Obserwując dane z Nasa Mars Reconnaissance Orbiter i ESA Mars Express spacecrafts (łazik) naukowcy zanalizowali kamienie z których okazało się że zawierają glin i składniki mineralne których skład chemiczny został zmieniony przez wodę.

Ziemia połowę swojego życia składała się z prostych mikroorganizmów które żyją pod powierzchnią, naukowcy twierdzą że tak samo może być z Marsem.

„Wszystkie składniki już są tam od zawsze ale tylko małe organizmy jedno komórkowe mogą tam przetrwać w tych warunkach.” Tak mówi Dr Joseph Michalski główny autor i geolog planetarny w Muzeum historii Naturalnej.

Mówi również, że byłby bardzo zaskoczony gdyby życie na Marsie miało nigdy nie istnieć, jeżeli odkryliśmy teraz proste życie w takich warunkach, a kiedyś mogło mieć miejsce bardziej rozwinięte życie, istnieje szansa że istnieje jeszcze do tej pory.

Znaleziono dowód na marsie w kraterze znanym jako krater „McLaughlin”
Dowód dostarczył łazik, który odkrył że Marsjański krater mógł mieć podziemne jezioro. Nowe informacje pochodzą od badaczy analizujących dane z spektrometru od Nasa Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) dane zostały zebrane z powierzchni krateru który rozciąga się na 92 kilometry a jego głębokość wynosi 2,2 kilometra.
W kraterze na pewno występowała woda ponieważ jak powiedziała NASA, występujące tam warstwy płaskich kamieni na dnie krateru zawierają w sobie węglan i minerały ilaste, które tworzą się w obecności wody.

http://projektinfinitus.pl/kosmos/zycie ... est-i-bylo
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 06 lut 2013, 20:47

Dziwne znalezisko dokonane przez łazik Curiosity na Marsie

Obrazek
Źródło: NASA

Curiosity znowu zaskoczył naukowców. Na jednym z obrazów przesłanych na Ziemię da się zobaczyć pewną strukturę, która zdecydowanie nie pasuje do otoczenia. Wygląda to wręcz jak metalowy obiekt.Zdjęcie, o którym mowa wykonano 30 stycznia 2013 roku za pomocą instrumentu o nazwie Mastcam. Niezwykłe struktury w ogólnie dostępnych zdjęciach dostrzegła astronomka z Włoch, Elizabeth Bonora. Tajemniczy obiekt wyraźnie wystaje ze skały, ponieważ rzuca cień.
Obrazek

Niezwykła struktura różni się od otaczających skał. Ma gładką powierzchnię, i wydaje się być bardziej odporna na erozję. Struktura powierzchni jest prawdopodobnie gładka. Wyraźnie widać, że obiekt jest wręcz wbity w skałę. Ciekawe czy naukowcy znajda jakieś sensowne wytłumaczenie dla tego znaleziska.

Obrazek

http://innemedium.pl/wiadomosc/dziwne-z ... ity-marsie

szkoda że nie mozna porównac żeby okreslic wielkość znaleziska.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13604 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 06 lut 2013, 20:56

Oj tam, przecież to zwykły hydrant przykręcony na śruby do podłoża. Marsjanie nie zdążyli schować go przed łazikiem.
Wygląda na to, że wszyscy zainteresowani coraz mniej się "starają" i takie znaleziska mnożą się szybciej niż grzyby po deszczu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 22 lut 2013, 13:54

Szkielet na Marsie?
piątek, 22 lutego 2013 04:06 | |Kolejne ciekawe fotki podesłane przez Curiosity, której ciekawość wydaje się niezaspokojona:). Tym razem wygląda to na CZYJŚ szkielet. Zobacz sama, zobacz sam:

Zdjęcie „tego czegoś” wyedytowane ze zdjęcia NASA

Obrazek


Image Editing Credit : Arken [ATS]
Zaczerpnięte z blogu 2012INDYINFO- http://2012indyinfo.files.wordpress.com ... ited-1.jpgLink do oryginalnego zdjęcia NASA:
pierwsze zdjęcie- http://mars.jpl.nasa.gov/msl-raw-images ... 1_DXXX.jpg

drugie zdjęcie- http://mars.jpl.nasa.gov/msl-raw-images ... 1_DXXX.jpg

Link do zdjęcia podobnego szkieletu znalezionego na Ziemi w dużym formacie.- http://2012indyinfo.files.wordpress.com ... flickr.jpg

Cały materiał znaleziony na blogu 2012INDYINFO- http://2012indyinfo.com/

Kategoria: Aktualności
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 22 lut 2013, 18:12

szkielet ciekawy ,ale ciekawszy ten biały wypolerowany kamień !!
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 04 mar 2013, 11:46

Curiosity znów coś wypatrzyło:)
piątek, 01 marca 2013 10:57 | |

Curiosity nadal zadziwia. Tym razem mamy taki wehikułopodobny obiekt na powierzchni Marsa. Jak na oficjalnie martwą planetę zaiste jest tych dziwnych kształtów całkiem sporo. Link do źródłowego zdjęcia jest tutaj , ale wiedz, że strona ze zdjęciem AERO INFO nie jest stroną NASA - jest prywatną stroną zbierającą zdjęcia m.in. z archiwów NASA i publikującą je u siebie.

Obrazek
http://areo.info/mer/spirit/2114/2P3140 ... L5L7L7.jpg


http://www.schodamidonieba.pl/index.php ... Itemid=125
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 04 mar 2013, 20:53

Songo to jest stare zdjęcie ! Jest na stronie www.kosmicznejaja.pl i pamiętam ze Tomasz Ferre mówił o nim że kraży w sieci od jakiegos czasu :o
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 05 mar 2013, 08:24

chanell pisze:Songo to jest stare zdjęcie ! Jest na stronie http://www.kosmicznejaja.pl i pamiętam ze Tomasz Ferre mówił o nim że kraży w sieci od jakiegos czasu :o


no tak, było i wróciło ;)
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6949
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 10 mar 2013, 21:23

Dziwny obiekt na nieboskłonie Marsa zlokalizowany na oficjalnym zdjęciu z NASA

Obrazek


Źródło: ufosightingsdaily.com

To nie pierwszy raz, gdy na marsjańskim niebie dochodzi do obserwacji czegoś, co nie ma prawa się tam znajdować. Praktycznie od początku, gdy po powierzchni pobliskiej Ziemi planety zaczęły jeździć łaziki rozpoczęły się przypadki rejestrowania na zdjęciach czegoś więcej niż można by się było spodziewać na Marsie, na przykład jakichś obiektów latających. Właśnie mamy do czynienia z kolejnym takim przypadkiem.
Istnieją przynajmniej kilka dobrych hipotez na temat tych anomalii. Pierwsza jest taka, że na Marsie nie ma żadnych łazików i tak naprawdę jeżdżą one po pustyni gdzieś w bazie wojskowej w Arizonie. Przy takim założeniu musimy uznać, że wszystkie te emisje marsjańskie, jakie przez ponad dekadę wysyłają należące do NASA łaziki to mistyfikacja. Wciąż wiele osób nie wierzy w to, że Amerykanie wylądowali na Księżycu, więc wiara w to, że nie polecieli ze swoimi maszynami na pobliskiego Marsa nie brzmi aż tak osobliwie.
Wedle drugiej teorii na Marsie tak jak na Ziemi zdarzają się obserwacje UFO a fakt, że są tam z nami ludźmi oznacza, że nasze poczynania w bliskim kosmosie są obserwowane. To, dlatego właśnie na niektórych zdjęciach pojawiają się obiekty, których być tam nie powinno. Podobno jest tego znacznie więcej, ale większość kontrowersyjnych zdjęć jest utajniana lub cenzurowana. Ponieważ jednak NASA jest agencją państwowa to w statucie ma wpisane, że cokolwiek odkryje ma się tym dzielić, dlatego bardzo wiele zdjęć znajduje się w archiwach dostępnych online. Dzięki przeszukiwaniu takich archiwów udało się zlokalizować wiele interesujących anomalii, na przykład tą najnowszą, przypominająca owada.Jak donosi serwis ufosightingsdaily.com na jednej z klatek z archiwum NASA wyraźnie widać jakiś kształt. Ze względu na wielkość tego obiektu padły sugestie, że to jakiś owad a NASA ukrywa prawdę o życiu na Marsie. Nie popadajmy jednak w przesadę, bo na powierzchni czerwonej planety widziano i króliki i robaki, co jakiś czas pojawia się taka rewelacja, tym razem jest to owad. Może to być również jakiś ziemski sztuczny satelita latający na niskiej orbicie. Anomalia występuje tylko na jednej klatce, dlatego prawdopodobnie na spekulacjach się zakończy, bo nie sposób właściwie ocenić perspektywy.

Obrazek

Źródła:

http://www.ufosightingsdaily.com/2013/0 ... object.htm

http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/ ... 75L0M1.JPG

http://innemedium.pl/wiadomosc/dziwny-o ... jeciu-nasa
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ