Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Re: Wieści z kosmosu

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 02 lis 2013, 19:26

Kometa ISON wygląda "wręcz dziwnie", gdy zbliża się do słońca

Scott Sutherland
Yahoo! Aktualności Kanada
Piątek, 01 listopada 2013

Najnowsza "kometa wieku" wyrobiła sobie markę, ponieważ została odkryta w zeszłym roku, przez twierdzenia, że jest to Nibiru, kometa zagłady, a nawet obcy statek kosmiczny. Jednak ta kometa ostatnio zachowuje się bardzo dziwnie, a ostatnie analizy zdjęć komety wykazały strukturę niepodobną do niczego, co naukowcy widzieli w poprzednich kometach.
Obrazek

"Jest to jasna, miniaturowa, z długim ogonem kometa usytuowana w znacznie większym, ale bardzo dużo słabszym i rozproszonym halo przecinka," powiedział łowca komet weteran John Bortle według Space.com.

Dr Jian- Yang Li, z Planetary Science Institute, złożyła symulację komputerową komety, biorąc obrazy z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a i usunęła sygnał rozproszonego przecinka, który otacza rdzeń. To, co pozostało to obraz jądra komety i skoncentrowanego ogona gruzu za nim.

"Na tym etapie gry, z kometą, która dochodzi do przekraczania orbity Ziemi, nie mogę sobie przypomnieć żadnej wcześniejszej komety w moich 50 - plus lat obserwacji komet wyglądającej zupełnie jak ta," powiedział Bortle. W rzeczywistości, kometa Ison przekroczyła orbitę Ziemi na dzień dzisiejszy, gdy spada w kierunku przejścia 28 listopada wokół słońca. Po tym, będzie przesuwać się wokół słonecznego bieguna północnego i kierować z powrotem w kierunku zewnętrznej części Układu Słonecznego, przechodząc niemal bezpośrednio nad Ziemią pod koniec roku.

http://www.sott.net/article/268267-Comet-ISON-looking-downright-weird-as-it-approaches-the-sun
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 06 gru 2013, 23:13

Planeta, która uciekła za daleko

Obrazek
Odkrycie planety okrążającej swoją gwiazdę w odległości aż 650 razy większej niż dystans między Ziemią a Słońcem zaskoczyło astronomów. Takiego zachowania obiektu nie tłumaczą żadne ze znanych nam modeli.

HD 106906 b jest planetą 11 razy bardziej masywną niż Jowisz, na której panuje temperatura około 1500 st. Celsjusza. Jej odkrywcy – naukowcy z Uniwersytetu Arizony – oszacowali również jej wiek na 13 milionów lat. Dla porównania Ziemia ma 4,5 miliarda lat, więc można uznać, że nowo odkryty obiekt jest bardzo młody.

Znalezienie HD 106906 b zaskoczyło astronomów, ponieważ nie spodziewano się, że jakakolwiek planeta może znajdować się w odległości wynoszącej prawie biliard kilometrów od centralnej gwiazdy układu.

– Ten system planetarny jest szczególnie fascynujący. Żaden model opisujący powstawanie planet i gwiazd nie pasuje do tego, co zobaczyliśmy – powiedziała Vanessa Bailey z Uniwersytetu Arizony.

Niektórzy uważają, że HD 106906 b może być pozostałością po gwieździe, która kiedyś stanowiła z obecną gwiazdą centralną układu tzw. system podwójny, czyli w uproszczeniu były to dwa obiekty krążące wokół siebie nawzajem. Powstać by miały w wyniku zderzenia się ze sobą dwóch obłoków gazów. Bailey uważa, że jeden z obiektów przeistoczył się w gwiazdę, a drugi pozostał planetą. Niestety, wyjaśnienie to nie jest idealne, ponieważ nie zgadza się rozkład masy w układzie. Dla systemów podwójnych stosunek mas obu obiektów powinien wynosić maksymalnie 10 do 1, tymczasem HD 106906 b jest aż 100 razy lżejsza od swojej gwiazdy.

– Żadna teoria dotycząca systemów podwójnych nie przewiduje tak dużego współczynnika. Podobnie jak żaden model nie zakłada istnienia planet w tak dużej odległości od gwiazdy – powiedziała Bailey.

Pomóc w znalezieniu odpowiedzi może unoszącą się wokół gwiazdy materia, z której powstał ten układ. Dalsze badanie tych cząsteczek może zaowocować stworzeniem zupełnie nowego modelu ewolucji planet.

– Każda nowo odkryta planeta dostarcza nam informacji na temat tego, jak i gdzie takie obiekty mogą powstawać. Znalezienie HD 106906 b pokazuje nam jak bardzo zróżnicowane mogą być układy planetarne – skomentowała Tiffany Meshkat z obserwatorium astronomicznego w Leiden (Holandia).

(za Science Daily)

http://odkrywcy.pl/kat,1037751,title,Pl ... aid=611cb7
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 21 kwie 2014, 23:46

Tym razem trochę inny charakter informacji. Dotyczy wydarzenia astronomicznego zwanego Kardynalnym Wielkim Krzyżem, które ma jeszcze większe znaczenie astrologiczne.
Na jego temat "mówi" Nadświadomość pacjenta hipnozy w sesji QHHT wspólnoty Dolores Cannon.



Kardynalny Wielki Krzyż : Perspektywa QHHT

16 kwietnia 2014
http://newearthjourney.wordpress.com/20 ... rspective/

Istnieje wielu z nas, którzy patrzą w niebo ostatnio. Krwawe zaćmienie Księżyca kilka dni temu miało wiele wyszkolonych oczu wzniesionych do nieba i ludzi mówiących o gwiazdach i planetach i kosmosie.

Zbliża się kolejne astrologiczne wydarzenie, które generuje wiele rozmów. Nazywa się Kardynalny Wielki Krzyż i będzie występować 23-24 kwietnia 2014 roku.

My we wspólnocie Dolores Cannon, Quantum Healing Hipnosis mówimy o nim też. Następujące informacje na temat wydarzenia pochodzą z sesji QHHT prowadzonej przez Cynthea Cameron w Tucson, Arizona.

Słyszałam dużo szumu ostatnio o nadchodzącym w kwietniu przypadku astrologicznym Kardynalnego Wielkiego Krzyża. Miałam sesję dzisiaj, gdzie klient wyraził także swoje zainteresowanie. Przed rozpoczęciem mój klient poprosił mnie, aby zostawić otwarte drzwi dla ułatwienia przepływu trochę powietrza do pomieszczenia, więc w całej sesji można było usłyszeć delikatny wiatr wiejący na zewnątrz. Na początku sesji klient miał dużo oporów, ale w końcu pozwolił sesji płynąć.

Pod koniec sesji QHHT zapytałam SC ( co jest nadświadomością lub co Dolores Cannon nazywa podświadomością): "Jakie jest znaczenie ruchu planetarnego, który dopasowuje Jowisza, Marsa, Plutona i Urana w określonej formacji w nadchodzących dniach?". Otrzymaliśmy następujące piękną wiadomość:

" Istnieją fale energii miłości, inteligentnego życia, kąpiące waszą planetę teraz. I może to być dzień, w którym wszyscy, którzy pozwolą połączyć się z nimi w pełni i w znacznie bardziej głęboki sposób. I gdy to nastąpi i pozwolicie im zostać w was, będziemy bliżej was i wy będziecie bliżej nas.

A ci, którzy nie widzieli przedtem mogą zacząć widzieć. I ci, którzy nie słyszeli wcześniej mogą zacząć słyszeć. A ci, którzy wyłączyli uczucia mogą zacząć znowu czuć. To jest kojarzenie świata razem. A potem staniecie się coraz bardziej wielowymiarowi. I wasza kryształowa forma zacznie nabierać kształtu. I połączymy się i zjednoczymy się.

Jest to jednak proces. To nie przychodzi automatycznie, lub w jednej chwili. To przychodzi fala po fali – natrysk po natrysku - kropla po kropli. I wiedzcie, że to się zbliża. Wiedzcie, że jesteście podnoszeni. Jesteście podnoszeni w sensie, że jesteście jednoczeni z nami. Ale to nie znaczy, że nigdy nie mieliście tej zdolności. Zawsze mieliście. A to jest rzadki i wspaniały początek.

Ale to nie jest też początek, gdyż proces ten trwa od miliardów lat. Jest to jednak kamień milowy. Jest to czas, gdy usłyszycie dzwony i kuranty wiatrowe dźwięczące na zewnątrz, i usłyszycie kojącą energię ptaków i wiatru, aby wiedzieć, że większa i większa miłość przybywa na wasze brzegi. "

Ogłoszone przez Cynthea Cameron

Znajdź Cynthea w Attainableyou.com

Kardynalny Wielki Krzyż
Obrazek
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 12 maja 2014, 09:01

A jednak Majowie mieli rację!
Posted on Maj 8, 2014 by nnkaObrazek
Wszyscy się śmieli skąd taki prymitywny „ludek” jak Majowie przewiduje jakieś dziwne zmiany w kosmosie na rok 2012, jakieś wejście Układu Słonecznego do „szczeliny czasu” –Wiadomo Układ Słoneczny wraz z Ziemią miał znaleźć się w okolicy płaszczyzny gdzie znajduje się Centrum Galaktyki. Chyba tylko za pomocą jasnowidzenia można przewidzieć, że coś naprawdę niezwykłego może się zdarzyć w okolicy roku 2012 .To już nie są żarty to się dzieje na naszych oczach ! Centrum Galaktyki Mlecznej Sagitarius „A” „połyka” duży obłok materii. Ciekawe czy przypadkiem nie kompresuje się w pewien sposób czasoprzestrzeń i zamiast się rozszerzać rozpoczyna proces kurczenia? Odległości zaczynają się zmniejszać zamiast stale zwiększać!
Być może niektórzy ludzie właśnie to czują, szczególnie w okolicy przesilenia zimowego na półkuli północnej.

„Chmura G2 zmierzająca w kierunku centralnej czarnej dziury, może być gwiazdą

Jak informowaliśmy jakiś czas temu, cały astronomiczny świat czeka na zderzenie obiektu astronomicznego zwanego jako chmura gazu G2 oraz centralnej supermasywnej czarnej dziury Sagittarius A (Sgr A*). Wszystko wskazuje na to, że konsumpcja już się rozpoczęła, ale astronomowie są zaskoczeni niewielkim poziomem dekompozycji obiektu.

Ostatnie obserwacje tego interesującego spektaklu odbywającego się około 26 tysięcy lat świetlnych od Ziemi, wykonano w Keck Observatory na Hawajach. Podczas obserwacji dokonanych 19 i 20 marca ustalono, że gęstość chmury jest na tyle duża, że musi zawierać w sobie pozostałość gwiazdy.
Sagitarius A

Sagitarius „A” „połyka” chmurę materii

Konkluzja jest taka, że obiekt został pochopnie zaklasyfikowany jako chmura gazowa. Zmienia to nieco oczekiwania jakie formułują teraz astrofizycy względem tego wydarzenia. Teoretycznie obiekt powinien utworzyć dysk akrecyjny, który będzie podlegał anihilacji. Zniszczenie obiektu jest pewne, ale dynamika tego procesu może wyglądać zupełnie inaczej.”



więcej: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chmur ... yc-gwiazda
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 31 maja 2014, 23:58

W poszukiwaniu wiedzy o UFO - Roman Nacht

Bardzo ciekawy wywiad z człowiekiem o ogromnej wiedzy.Jestem ciekawa waszych opinii a zwłaszcza twoich Kiaro.

https://www.cda.pl/video/137282b8
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 02 cze 2014, 02:33

chanell dziekuję za uznanie mianowania mnie liczącym się komentatorem ;) w dziedzinie Israela, Żydow czy innych cywilizacji...

Opowieści Pana Romana są niezwykle ciekawe i dodam iż w dużej mierze godne z moją wiedzą.To opowieść wielowątkowa , postaram się odnieść do kilku wątków w kilku postach.On dotyka tematów, nie wchodząc w ich głębię, ale czas antenowy nie sprzyja rozwijaniu wątku. Jednak ( ja uważam) , ze ma odgórną zgodę ( myślę o naziemnej) przekazania info. związanego z Israelem szerszemu gronu, o tym publicznie się nie mów , a wręcz jest zakazane przez różne służby. Co to , dla mnie znaczy? Usiłowanie nawiązania kontaktu w środowisku takim jak nasze, poszukiwania , bo czas zawęża się bardzo w stosunku do Israela, dzieje się to bardzo szybko,przeznaczenie woła o wypełnienie. Żydzi o tym doskonale wiedzą.

"Giganci" inaczej Anunaki naprawdę są bardzo wysocy , naprawdę istnieją , tak jak naprawdę istnieją cywilizacje żyjące pod ziemią.nie będę opowiadała o moich kontaktach, co widziałam i co wiem, bo nie o to, w temacie chodzi.

Tak , rzeczywiście na planie ziemi toczy się ( a raczej toczyła się),wielka rozgrywka o dominację jednej z opcji "małych i dużych", właściwie wszystko już się rozegrało , ale nie wszystko wypełniło, uratowanie Morza Martwego ma wielką wagę , może się dokonać gdy spełnione zostaną określone warunki. Nie da się tego zrobić używając czarnej magii ni technologii przekazywanej przez szaraki/ syntetyki. W Israelu są również mądrzy ludzie inspirowani przez Anunaki, oni tak pokierują zdarzeniami żeby wypełniło się przeznaczenie w opcji pozytywnej dla całej ziemi i Ludzkości.

Już mówi się o eksperymentach genetycznych Enkiego i stworzeniu "ludzi"/ syntetyków z wykorzystaniem św. geometrii i genetyki, to dobrze. Przecież tworzenie tej rasy w która wcielane są programy jest opisane całkiem nieźle. Zabroniono łączenia się z nią ich twórcą, ale stało się inaczej. Po za tym nie niosą w sobie pełnego ewoluującego kodu DNA , bo siostra Enlila i Enkiego ( Matka Wszystkich Żyć) odcięła się od tego eksperymentu i nie przekazała swojego jajeczka do zapłodnienia,poza tym w żadnym życiu gdy była zoną Enkiego nie miała z nim córki, a więc nie miał on spadkobierczyni rodu z pełnym kodem DNA.

Tak , to wszystko jest prawdą , chociaż tak odległą iż trudną do uwierzenia. Nie mniej jednak na całej ziemi są miejsca które przynależą do sił jasności i ciemności, pomimo faktu że mieszkają na tych terenach obydwie opcje i dokonują działań zgodnych ze swoją etyką oraz systemem wartości. Jednak jurysdykcja sił opiekuńczych prowadzi przez inspirację do wypełnienia przeznaczenia zgodnego z wcześniejszymi ustaleniami.

To jest jeden z najstarszych Egipskich petroglifów przedstawiających walkę gigantów i małych ludzi.

Obrazek

Zatem naprawdę oni byli i są , nawet ( teraz moim zdaniem) te energie są na ziemi , wcielone maja ciała przeciętnych ludzi, kto może zobaczyć ich naturalność , zobaczy wielkość kilku metrową. Ale gdy chcą być niepozorni materializują sobie ciała ( to jest zabieg czasowy) przeciętnych ludzi.

O symbolice nazw biblijnych ja piszę od kilku lat w temacie "kod Peszerowy" na tym i na moim forum oraz w temacie o Jezusie i Marii Magdalenie. To wszystko jest prawda, ale ukrywaną od bardzo dawna, zatem trudną do uwierzenia dla przeciętnego człowieka.

Religie zostały stworzone dla władzy zatem nie ma w nich wiedzy prawdziwej , wykorzystują symbolikę jako dosłowność , a z dosłowności tworzą mity. Dotyczy to wszystkich religii , ale judaizm przekazuje wielką wiedzę na temat etyki , prawości i moralności , co nie znaczy że jest ona zawsze używana przez jego wyznawców.

Do końca roku 2015 zaistnieje mnóstwo zdarzeń , które w całości ukształtują naszą nową linię czasu. Sadzę iż opcja ciemnej strony chce wykorzystać ten limit z korzyścią dla siebie , zawsze trzeba ostrożnie podchodzić do wszystkich rewelacji.
Obecna "gra" toczy się miedzy stronami z użyciem prawdziwych informacji i argumentów jednak zupełnie inne są intencje ich używania w socjologii są to znane socjotechniki.

Teraz stają do walki "gracze" z najwyzszej półki , spokój , cierpliwość i wytrwałość powinny być obecnie cechami poznawczymi. Analiza samodzielna , myślenie i odczuwanie zaprowadzi nas dalej niż zachłystywanie się przekazywanymi rewelacjami z przed lat.

Wrócę do komentarza, bo materiał jest ciekawy, pewnych informacji już się nie da ukryć.

Mija właśnie umowne 2000 lat Ismael musi zrealizować zawieszone czasowo przeznaczenie, pomimo....


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 02 cze 2014, 17:04

Tak czułam Kiaro że spodoba ci się ten materiał. Przyznam, że ja słuchając tego pana od początku miałam odczucie iż jest wiarygodny.Bardzo się cieszę że Janusz Zagórski przewiduje dalsze spotkania z panem Romanem.Podobno ma być na Harmonii Kosmosu i przyznam że mam wielką ochotę tam pojechać ,choć nie wiem czy mi czas na to pozwoli .Widać,słychać i czuć ,że pan Roman ma ogromna wiedzę i to zarówno o innych cywilizacjach ,jak i o Żydach, i Sumerach.Całkiem logicznie tłumaczy i to mnie przekonuje ,ponieważ jest dla mnie zrozumiałe.Przyznaję się bez bicia że to co m pisałaś w Kodzie Peszerowym ,z czasem przestałam śledzić ,ale może powrócę. :oops:

Jednak ( ja uważam) , ze ma odgórną zgodę ( myślę o naziemnej) (..)

.......................................Co to , dla mnie znaczy? Usiłowanie nawiązania kontaktu w środowisku takim jak nasze, poszukiwania , bo czas zawęża się bardzo w stosunku do Israela, dzieje się to bardzo szybko,przeznaczenie woła o wypełnienie.


Kogo masz na mysli Kiaro pisząc "odgórną zgodę" bo to mozna różnie interpretować ?
Co do drugiej części cytatu ,to myslisz że chce coś namieszać w środowisku czy odwrotnie ,pomóc ?

Do końca roku 2015 zaistnieje mnóstwo zdarzeń , które w całości ukształtują naszą nową linię czasu.


No właśnie ! Nie tylko ty o tym mówisz ,ale wiele różnych osób,czyli coś jest na rzeczy.Oby tylko było to dla ludzkości samym dobrem :)

Wrócę do komentarza, bo materiał jest ciekawy, pewnych informacji już się nie da ukryć.


No to czekam z niecierpliwością :) Z przyjemnoscią wstawię nastepny wywiad z panem Romanem ,może będzie za tydzień ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 02 cze 2014, 17:19

Cenię bardzo wiedzę pana Romana , cenię sobie ludzi jemu podobnych ale.... zawsze , albo od pewnego czasu nauczyłam się zauważać intencje pojawiania się rożnych "gwiazd". Pan Roman odbywając służbę wojskową w Israelu musi być Żydem , stąd ta olbrzymia wiedza , poparta zainteresowaniami. Proszę nie degradować P. Romana z powodu pochodzenia jest to wzbogacenie się o jedną kulturę więcej.
Jednak żeby ocenić intencje trzeba poznać głębiej przekaz człowieka, zatem polecam blog Pana Romana Nacht.

http://romannacht.blogspot.fr/

Proszę czytać uważnie, analizować informacje i nie nastawiać się emocjonalnie.

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 03 cze 2014, 21:05

Zastanawia mnie jedna rzecz ( po przeczytaniu sporej informacji na blogu P. Romana) , a raczej nienawiść i obarczanie winą za całe zło świata jednej postaci , LUCYFER.

Lucyfer , jak samo odniesienie do etymologii słowa mówi to światłość , jasność, tam gdzie jest światło tam jest wiedza i miłość , bo ono jest ich nośnikiem, w ciemności wiedzy nie ma widocznej , jest, ale zakryta, niedostępna, obniżona jej wibracja . Lucyfer ją przekazuje, Lucyfer, Jutrzenka , Wenus to aspekt żeński.

Jestem zobowiązana coś wyjaśnić, coś, co ma związek z mentalnością i tradycją Żydów nawet nie religijnych, oraz osobowością Israela.

Israel jest państwem wyznaniowym, obowiązująca religia, to Judaizm, prawo i nauka opiera się na Przymierzu z Bogiem Żydów, wyznaniem Mojżeszowym.
Wychowywanie dzieci ma specyficzne zaznaczenie roli dziewczynek i chłopców. Wyrzucenie Szechiny / Aszery . Sophii ( żeńskiego aspektu Stwórcy) ze Świątyni stworzyło świat o dominacji mężczyzny. Takie są realia mentalności i praw żydowskich,ich życie opiera się na religijnej mistyce , dążeniu do wypełnienia przymierza z Bogiem.

Mężczyzna Żyd nie akceptuje wiedzy kobiecej zarowno na dole jak i na górze , zatem jest zobowiązany własnym przymierzem z Bogiem dewaluować i poniżać wszystkie przejawy żeńskich aspektów Stwórcy ( tu wielość imion znanych na ziemi Lucyfer), taka jest zasada. Przekazywanie publiczne na szeroką skalę wiedzy związanej z Biblią musi uzyskać zgodę wszystkich organów związanych z państwem jeżeli robi to Żyd nawet w diasporze ( poza Izraelem) w Polsce.

Israel ma swoje służby specjalne Mosad kontrolujące praktycznie wszystko, również diasporę. Trzeba zrozumieć iż Israel ( państwo wyznaniowe) opiera się na wiedzy współczesnej, ale rownież na przekazach związanych z Biblią , na mistyce, nie ma rozdzielności między nimi.

Zatem posiadają oni bardzo dobrą wiedzę o przyszłości ziemi , o znaczących miejscach na niej i ludziach , którzy w tych miejscach mają dokonać zmian.

Polska jest krajem przeznaczeniowym z którego wyjdzie ISKRA zapalająca ogień zmian na całej ziemi. Oni o tym wiedzą , wiedzą też iż nasze grupy rozwoju duchowego mają wielkie znaczenie w całokształcie tych zmian są silne, nie są jeszcze zjednoczone, ale wszystko idzie w tą stronę, tak się stanie. Wówczas ta zjednana siła płonących ISKIER w Ludzkich sercach będzie nie do pokonania.

Zasada jest jedna, zniszczyć albo przejąć grupę wnikając w nią od wewnątrz. ;) :lol: :lol:

Do "gry" wówczas wchodzą najlepsi gracze, doskonale przygotowani,operuje się prawdami , kierowanymi intencjonalnie, oraz tematami , które najbardziej przyciągają przeciwnika. Osoba musi być doskonale przygotowana z wielką wiedzą wszechstronną , bo musi przyciągnąć grupę stać się jej liderem i poprowadzić ją w sobie znanym kierunku.

Znam te zasady, znam te gry wiem iż trzeba posiadać większą wiedzę od takiej osoby, albo wyższy system wartości, by odczytać podprogowe intencje i nie połknąć przynęty.

Ja WIEM iż nikt , kto w obecnych czasach twierdzi iż stoi po stronie dobra nie poniża nikogo , nie odbiera mu godności i wartości , nie walczy nawet słownie z nikim, rozumie jego rolę w całokształcie planu Stwórcy.
Zatem pozostawiam temat do przemyślenia głębszego, korzystajcie z informacji Pana Romana , czytajcie jego blog. Wyciągajcie samodzielne wnioski , bądźcie bardzo uważni, informacje oceniajcie miarą systemu wartości w którym na szczycie są na równi dobra obydwu opcji.

Czekam z zainteresowaniem na kolejne wywiady z P. Romanem.

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » środa 04 cze 2014, 19:00

Pozwolę sobie sprostować, bo np nt państwa Izrael mam inne zdanie. :lol:
Jest to twór, zadaniem którego miało być jątrzenie w tamtym rejonie.
Samo państwo zostało założone przez wojskowych, wielu z nich tyle miało wspólnego z Żydami tymi jako potomkami włóczęgów co zając z lisem z całym szacunkiem dla braci mniejszych.
Otóż wywieziono tam trochę awanturników, trochę tych ocalałych po terrorze niejakiego Adolfa H.
Religijne musiało być bo nic tak nie wkurza Arabów jak ta właśnie religia mojżeszowa znaczy się :D
No i cóż dalej było mało a Arabowie szykowali się ten sztuczny twór na swojej ziemi zniszczyć, no więc wierchuszka nacisnęła guziki i jej słudzy w krajach komunistycznych wygnali swoich pobratymców, no w krajach demokratycznych taki numer przecie by nie przeszedł.
I jak się tam uzbierało trochę tych wyznania mojżeszowego to i było komu wojować,
Broń i kasiorę oczywiście wiadomo USA.
Co do pana Romana :D
Chciał nie chciał musiał to tak najprościej. :mrgreen: :lol:
No i przecie tu jak to mojżeszowi mówią w okolicach wa-wy ma byc nowe jeruzalem :D
No więc w/g wieści z kosmosu też wiele z programów, bytów, istnień, dusz - naprawdę nie będę ani nazywał ani klasyfikował ani oceniał czy co tam jeszcze...
No więc wiele z tych programatorów do tej pory doświadczających na innych planetach, które wypracowały sobie potencjał by była zasadność przejawienia się tu na ziemi będzie wchodzić, czy jak tam zwał w ciała ziemskie.
Aha ponieważ czas goni to kolejeczka nie będzie czekać na noworodki tylko obserwować formy o podobnych specjalnościach i dawaj Hela na ogórki :D
Powolutku to już się dzieje tylko jeszcze nieśmiało.
Jeszcze dzieje się to w kręgu ludzi w miarę przygotowanych, którzy dadzą radę przetrzymać okres adaptacji takiego gościa w formie członka ich rodziny.
Nie dziwią się zmianom zachodzącym w tym ciele itd itd itd...
Jak już mówiłem i raczej jak większość z nas czuje odbiera coś się kończy coś się zaczyna no więc na prosty rozum czasu coraz mniej :D
Po za tym ma nie być walki a pierwsi mają być ostatnimi ...
No i jeszcze cudów niet nie te czasy no więc...
No więc czy nie wydaje Wam się szacowni, że formy dzisiejszych hm władców też będą zmieniały właścicieli
I hm jak myślicie czy aby nie zmienią swojego hm postępowania :D
Bo mi się wydaje że no przecie mamy ciało a nie nim jesteśmy a oni biedaczki chyba o tym nie pamiętają i tego nie wzięli pod uwagę a? :lol:
i za to wypije leszka chmielowskiego :D
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 04 cze 2014, 19:25

Dobry pomysł z tym zimnym Leszkiem, popieram.
Choć to nie z kosmosu, to zastanawiam się, czy nie "podmieniono" Putina.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » środa 04 cze 2014, 20:56

blueray21 pisze:Choć to nie z kosmosu, to zastanawiam się, czy nie "podmieniono" Putina.


Tu to chyba raczej wyłączono program tzn program osiągnął cel czyli dotarł do mety i nie wie co dalej.
Pożyjemy zobaczymy bo np ja będąc carem Rosyji też bym sie rozsierdił jak by takie usowcy próbowali grac mi na nosie tuż pod bokiem 8-)
Dał sie sprowokowac zamiast świntuszyć no cóż rozserdiłsa duże :D
to może pozdrawiam :D
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 05 cze 2014, 11:07

Przebiśnieg.

Kod: Zaznacz cały

No i przecie tu jak to mojżeszowi mówią w okolicach wa-wy ma byc nowe jeruzalem :D 


To ciekawe , a ja o tym nigdy nie słyszałam :o :lol:

Powstanie Israela to zamysł Syjonistów politycznych, absolutnie nie mistycznych, ale opierają się na wiedzy mistycznej.
To bardziej skomplikowana sprawa niż myślisz, ma kilka wątków wcale nie, aż tak bardzo sprzyja przeciętnemu Żydowi, który szukał poczucia bezpieczeństwa w swoim kraju.... Czy je znalazł? Jak do tej pory nie, skoro trwa cały czas walka, ludzie giną , wszyscy w stanie do walki są tak naprawdę żołnierzami w ciągłej gotowości . Wykorzystano uczucia ludzi i tęsknotę do prawa i godności życia po wojennych tragediach i holokauście.
Aspekt polityczny , Israela , polityka naziemna i pozaziemska wbrew pozorom wcale nie służą dobru Żydów, jak dla mnie powstało olbrzymie "getto" , a w nim ludzie których nie dało się wcześniej wymordować. To małe terytorium , pacyfikacja przy dzisiejszych technologiach nie była by tak trudna i długotrwała.

Musicie w końcu zrozumieć iż nie ma znaczenia jakimi nazwami państw są oznakowani LUDZIE , chodzi o zniszczenie LUDZKOŚCI, o wyeliminowanie naszego LUDZKIEGO DNA, o stworzenie ( od dawna jest) i wprowadzenie nowego rodzaju ciała ludzkiego, które ma bardzo, ale to bardzo ograniczony możliwości energetyczne/ rozwojowe. Można nim bez problemu sterować na odległość , nie ma buntu, nie ma dostępu do pamięci/ wiedzy, nie ma aktywnych czakr, uczuć i wielu innych możliwości.

Fakt iż Żydzi mają bardzo głęboko zakorzeniony przekaz o misyjności swojego rodu jest wykorzystywany przeciwko nim , są zwyczajnie manipulowani od wieków.

Powstała farsa w której wspaniałe wartości, piękne idea powtarzane są w wielu dyskusjach rabinów ale nie przekładają się na styl życia ogółu ludzi. Wiedza ta nie idzie w parze z dobrem tworzenia, powstają karykatury wymuszające życie w uzależnieniu, strachu , bólu i cierpieniu.

Jak dla mnie Żydzi jako społeczność ( bynajmniej większość z nich) jeszcze nie odkryli że są manipulowani przez syntetyki, że ta cywilizacja , która im przekazuje informacje tylko nimi pogrywa dla swojej korzyści, że elita służb specjalnych to bioroboty,tworzące świat podporządkowany sobie. Żyd CZŁOWIEK jest tam pionkiem do gry jak inni LUDZIE.

Żyd , czy nie Żyd nie ma znaczenia, ważne iż zniewolony CZŁOWIEK,którego można wykorzystać jako dostawcę energii dla systemu który tworzą syntetyki.

Gra się słabościami Człowieka, jego emocjami i uczuciami, gdy elita LUDZKA Żydów to odkryje jak jest robiona w balona, okłamywana i wykorzystywana. Jak gra się ich dawnym strachem ( holokaust), tworząc obecne zagrożenia i prawem do godności życia, wówczas naprawdę odzyskają swoją wartość LUDZKĄ , zrozumieją że wszyscy jesteśmy tacy sami ( zgodnie z zasadą święta PURIM), że to tylko maskarada i pora ją zakończyć.

Pogrywanie złym Żydem żądnym wyłącznie cudzych wartości jest polityczną taktyką , tworzącą nienawiść, zawiść , wrogość między LUDŹMI. My jako elita rozwoju duchowego jako pierwsi powinniśmy to zrozumieć, bo nie ma niczego co było by całkowicie dobre ni złe. wszystko jest kwestią zauważenia i zrozumienia wieloaspektowości w każdym temacie, w każdym zdarzeniu.

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » czwartek 05 cze 2014, 19:58

Kiara pisze: No i przecie tu jak to mojżeszowi mówią w okolicach wa-wy ma byc nowe jeruzalem :D



To ciekawe , a ja o tym nigdy nie słyszałam


Szacowna najmocniej przepraszam, ale z całym szacunkiem i z za przeproszeniem jestem Polakiem a nie znam wszystkich planów wierchuszki Polski, a mało tego nie znam wszystkich i nie o wszystkich słyszałem planach np katolickich księży, którzy mają czelność mienić się Polakami.
Dlaczego piszę o ich bezczelności dlatego, że jak przeskrobią twierdzą, że sa obywatelami Watykanu :mrgreen:
Dodam też by wielce szacowny Dariusz nie zarzucił nam offa iż są tez na ten temat znaczy planów bohemy nie tylko żydowskiej odnośnie przeznaczenia ziem polskich wieści z kosmosu 8-)
Gdzie obecnie najmniejszy przyrost demograficzny przy najgorszej polityce prorodzinnej... 8-)
Długo by gadał w każdym razie
Kiara pisze:Powstanie Israela to zamysł Syjonistów politycznych, absolutnie nie mistycznych, ale opierają się na wiedzy mistycznej.
To bardziej skomplikowana sprawa niż myślisz,

Nie moja Ty kochana to ci ,,mistycy" by chcieli zrobić z tego skomplikowane, mistyczne...
Mistyczny to był Gaj Wytchnienia i Cisza kontaktu ze Sobą, Otoczeniem, Planeta......
Długo by pisać...
Oni tą mistykę zamienili na pożywkę dla hm gawiedzi, mas, tłumu no w najelegantszej formie ludu :lol:
Proste tak zagmatwali, że sami się dziś ze sobą sprzeczają :mrgreen:
W każdym razie w kontakcie z wymyślonym bogiem i otoczce z tym związanej ja nic mistycznego nie widzę tylko kuglarską otoczkę dla gawiedzi, która działa czy też działała jak ludzie wierzyli , że tam jest niebo a pod ziemią jest piekło, a bóg karze i nagradza, a człowiek jest marnością nad marnościami.
Tymczasem Cała Wiedza o Całości Istnienia jest wręcz banalna w swojej prostocie i teraz trzeba by się tylko i wyłącznie napocić by to co nam wlano i wmówiono i ...zobaczyć zrozumieć zneutralizować sprawdzając. :mrgreen:
I dlatego tak się fajnie dzieje, że nie ma lepszych a ni gorszych tak jak by ci mistycy syjonistyczni chcieli i jak nauczali głosili tylko każdy jest inny. :D
I tak jeden rozpozna taką część Całości drugi rozpozna taką część Całości, trzeci rozpozna taką...
i zaczniemy czy tez zaczęliśmy dodawać, znaczy dzielić się swoją wiedzą :D
Ziarko do ziarnka i zbierze się miarka :lol:

Kiara pisze:Musicie w końcu zrozumieć...


Skąd wniosek szacowna, że po pierwsze musimy po drugie nie rozumiemy 8-)
Nic nie musimy bo jeżeli byśmy musieli to było by to niewolnictwo.
W świecie energii nic takiego nie istnieje.
Jeżeli Jaś nie nauczy się matematyki dostanie pracę jako polonista i wcale nie musi byc gorszym polonista od tego polonisty, który matematykę umie bardzo dobrze.
Jeżeli Hela nie nauczy się angielskiego będzie zbierać truskawki w Polsce i też o ile będzie pracowita nie umrze z głodu :D
Czy z tego tytułu będzie np mniej troskliwą żoną, matką czy co tam jeszcze z całym szacunkiem i z za przeproszeniem :D
Oczywiście piszę to symbolicznie odnośnie, że Drugi coś tam w mniemaniu kogoś musi oczywiście z całym szacunkiem i z za przeproszeniem wielce szacownej bo nic nie sugeruję wyrywam tylko wyrazy i zdania z wątku ;)
Rozumiem też że na forum ezoterycznym nie ma parcia na poprawność rodem z tvn więc nie mam zamiaru głaskać żyda po głowie za to że jest żydem.
Jest wporzo to ma takie same warunki do pracy nad własną świadomością czy tam jakąś częścią Całości jak każdy kto nad jakąś częścią tej Całości pracuje, jest hm.... to jak sobie pościele tak się wyśpi nic przynależność rasy czy narodu nie ma tu nic do tego bo każdy pracuje nad tym do czego jest predysponowany i z tego tytułu cierpliwie pozwole sobie powtórzyć nie jest lepszy ani gorszy tylko inny, aha i nikt na siłę nie musi tego rozumieć i też nie będzie z tego tytułu gorszy bo jego tu i teraz nie jest przypadkiem :mrgreen:
to może pozdrawiam :D
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 07 cze 2014, 22:37

Szacowny Przebiśniegu mistycyzm jest tylko jeden , jeden jedyny dla wszystkich ludzi i naprawdę nie ma nic wspólnego z żadna religią.
Jest to wiedza związana z ludzkim rozwojem duchowym , ubrana w określone dla siebie nazewnictwo , czytelne dla przeciętnego człowieka.
Zwyczajnie wiedza przekazywana w symbolach, jednak grupa ( w rożnych czasach , praktycznie te same osoby) ludzi , przejęła tą wiedzę, ukryła przed innymi dla własnej dominacji. Stworzyła religie , które manipulują informacją prawdziwą ,posługując się tymi symbolami JAKO DOSŁOWNOŚCIĄ.
Żądają od Ludzi podporządkowania się swojej informacji , która jest w ich wydaniu zwykłym kłamstwem, oszustwem z premedytacją. Ale to nie ma żadnego związku z wiedzą mistyczną/ duchową , która jest bardzo prosta, oraz identyczna dla wszystkich jako zasada.
ja nie gloryfikuję i nie głaszczę po głowach nikogo z powodu przynależności do jakiejś grupy etnicznej, nigdy tego nie robiła, jednak wyjaśniam , jaki ma to związek z tą grupa, jakimś terenem, czy nawet ludźmi.
Bliski Wschód w szerokim pojęciu tego terenu był areną większości wydarzeń trzecio wymiarowych związanych z losami Ludzi w kontekście mistycyzmu/ rozwoju duchowego. Z tego powodu w grę wchodzili ludzie urodzeni na tamtych terenach z powiązaniami etnicznym, religijnymi , oraz operujący nazewnictwem adekwatnym dla nich.

Zatrzymanie wydarzeń ( niedokończenie dzieła Jeszua i Marii Magdaleny), niejako zawieszenie ich na 2000 lat, spowodowane było wyłącznie niedojrzałością energetyczną Ludzi w tamtych czasach. podjęli takie, a nie inne decyzje , bo nie byli jeszcze gotowi na te o wyższej wibracji, te pełniejsze w miłość i dobro.

2000 lat zrobiło swoje, jak widzimy ludzie zmieniają się , chcą żyć innymi wartościami, zatem ich wibracja zaczęła harmonizować z wzorcem zmian ( w tamtych czasach , co przetrwało do teraz , nazywa się to "Syjonizmem mistycznym", ale ma ta zmiana i inne nazewnictwo np. "Epoka Wodnika", albo IV Wymiar. jedno jest niezmienne i łączące je wszystkie , to 5 Element , MIŁOŚĆ.

Fakt, faktem , że tracące swoją dominację religie oraz inne opcje polityczne i cała ich wierchuszka , walczą zaciekle o zatrzymanie tego procesu i nie ujawnianie prawdy Człowiekowi o sobie oraz swoich możliwościach energetycznych. Zatem tworzą setki fałszywych, a prawdopodobnych ścieżek informacyjnych , kto re praktycznie prowadzą do donikąd. Tworzą konkurencje walczące miedzy sobą o swoje priorytety i zacierają ręce jak uda im się poróżnić ludzi.

A , jak wcześniej napisałeś wszyscy jesteśmy identyczni, ale nie wszyscy w tym zespole mamy identyczne role do wypełnienia.
Zatem, Żydzi mają inną rolę, a Polacy inną chociaż gramy w tej samej sztuce "Weście w IV Wymiar".
Nic identycznie dwa razy się nie powtarza, zatem inny czas inne miejsca ale ci sami "aktorzy" tylko w innych kostiumach. Teraz Polska, ale nie Polska religijna, a Polska realnie mistyczna z nowymi / starymi miejscami mocy ( nowe dla obecnych zmian, stare bo istnieją od momentu stworzenia ziemi), przesunięcie magnetycznej osi ziemi , przesunęło aktywację miejsc mocy na niej. To było wiadome już w założeniach realizacji tego mistycyzmu, ale nie do końca przewidywalne czy się zrealizuje na nieprzewidywalność wszystkich reakcji Ludzkich. Człowiek , to nie program z zakodowanym perfekcyjnie i przewidywalnym na 100% sposobie życia.
Ponieważ można go zastraszyć, to można tez zmanipulować i okłamać , wymyślonym religijnym Bogiem. jak ma odróżniać skoro zblokowany ma dostęp do swojej wewnętrznej wiedzy, a zewnętrzna od wielu tysiącleci jest zwykłym oszustwem.

Oczywiście nikt niczego tak naprawdę nie musi.. to tylko odniesienie do zrozumienia sytuacji, bez tego nie ma właściwych wyborów.One są poniekąd kluczem do kolejnych pokładów wiedzy. Ale, wcale nie wszyscy muszą wszystko wiedzieć...

Mówisz iż przynależność do rasy , czy narodu nie ma żadnego związku z obecnym mistycyzmem/ rozwojem duchowym? Nie zupełnie jest tak jak twierdzisz, bo jak już napisałam wcześniej bardzo duże znaczenie w każdych czasach ma miejsce na ziemi ze względu na swoją energetyczną wibrację w danych czasach, co daje mu priorytetową rolę w określonych wydarzeniach. Tym razem jest Europa, i Polska oraz Warszawa jako te najbardziej energetyczne impulsy zmian, zatem ludzie urodzeni w Europie i Polsce związani są tworzeniem ich. Urodzeni Ludzie , to wcielone Energie, które nie dokończyły tamtych znaczących wydarzeń. zatem inna scena, ale ci sami aktorzy w innych kostiumach adekwatnych do czasów. Naprawdę nie wszyscy grają piękne role "pozytywne" na pierwszy rzut oka, ale w całokształcie niezbędne dla zrealizowania zamysłu "głównego reżysera" .

Zatem szersze spojrzenie na temat eliminuje spory o priorytety, ważności i klasyfikacje, lepszy , gorszy... zwyczajnie niezbędny na TYM miejscu. ;) :D

Jako że upał u mnie wielki, słoneczko daje na ful.... to możne buteleczka chłodnej wody.... ;) :D

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 14 cze 2014, 00:26

Przynajmniej dwie duże planety mogą znajdować się za orbitą Plutona
pt., 2014-06-13
Obrazek

Jeszcze niedawno, gdy ktoś wspominał o dużej, nieznanej dotychczas planecie w Układzie Słonecznym, wzbudzało to śmiech i drwiny. Potem okazało się, że za orbitą Plutona rzeczywiście coś może się czaić. Teraz naukowcy twierdzą, że mogą tam być dwie duże planety.

Nie dalej niż w marcu odkryto, że obiekt 2012 VP113 to jedna z planet karłowatych, które znajdują się daleko od Słońca, w obłoku Oorta. Jednak nadal należy je zaliczać do naszego układu planetarnego. Analizy orbit tego obiektu i kilku innych zlokalizowanych tam planet karłowatych wskazują na to, że muszą się tam znajdować jakieś obiekty o dużej grawitacji, z którymi te ciała niebieskie, które znamy mają powiązanie zwane rezonansem planetarnym.

Naukowcy z Hiszpanii, Carlos i Raul de la Fuente Marcos z Complutense University of Madrid, twierdzą, że z ich obliczeń wynika, iż muszą tam być przynajmniej dwie duże planety. Ich wstępne estymacje wskazują na to, że mogą mieć masę od wielkości Marsa do Saturna. Najczęściej szacuje się, że przynajmniej jedna z nich o masie dziesięć razy większej niż nasza Ziemia, znajduje się 200 razy dalej niż nasza planeta.

Astronomowie zaczynają przygotowywać nas na to, że to co kryje się nieco dalej niż orbita Plutona, może nas bardzo zaskoczyć. Oznacza to, że możliwe jest odnalezienie kolejnych planet w naszym Układzie Słonecznym i to całkiem niedługo.

Źródło:
http://arxiv.org/abs/1406.0715
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » sobota 14 cze 2014, 12:03

Słowo planeta pochodzi z języka greckiego i oznacza błądząca gwiazdę. Planety w odróżnieniu od gwiazd, które zajmują to same położenie na niebie względem innych gwiazd tworząc gwiazdozbiory, przemieszczają się. Robią to w sposób szczególny wykazując tendencję do ruchu w jednym kierunku. Po pewnym czasie zatrzymują się, zawracają (przynajmniej niektóre z nich) i wędrują dalej.
Od starożytności planet znano kilka. Zaliczano do nich Słońce, Księżyc, Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna. Dopiero po przewrocie kopernikańskim doszliśmy do wniosku, że Ziemia też jest planetą. A w XVIII wieku Angielski astronom William Hershel odkrył pierwszy nowy obiekt w Układzie Słonecznym od czasów starożytnych. To był Uran.
W tym czasie teoria grawitacji Newtona była już na tyle dobrze ugruntowana, że zastosowana do obliczenia położenia Urana na niebie, okazała się być rozbieżna z wynikami obserwacji. Ponieważ wierzono w nią, to założono, że ruch Urana odbywa się nie tylko pod wpływem pola grawitacyjnego pozostałych planet, ale, że w Układzie Słonecznym musi być jeszcze jedna planeta. Ona również wpływa grawitacyjnie na Urana i powoduje niewielkie odstępstwa w od teorii Newtona. Można było obliczyć, gdzie ta dodatkowa planeta powinna być. Skierowano w to miejsce teleskopy i po kilku nocach obserwacji dostrzeżono kolejną planetę – Neptuna.

To była ostatnia planeta w Układzie Słonecznym, choć przez kilkadziesiąt lat na liście planet mieliśmy jeszcze jedną – Plutona. Jednak niedawno Pluton uchwałą Międzynarodowej Unii Astronomicznej, został pozbawiony tego statusu. To dlatego, że w ostatnich latach zaczęto odkrywać duża liczbę obiektów położonych jeszcze dalej i krążącyh wokół Słońca, które trudno byłoby nazwać planetami. To obiekty należące do tzw. pasa Keplera. To kosmiczny gruz, który powstał po utworzeniu się Układu Słonecznego. Lista planet musiałaby więc być bardzo długa.
Wprowadzono więc nową definicję planety. To ciało, które obiega Słońce, ale nie ma księżyców i o masie równej sobie. Od planety wymaga się też aby w otoczeniu swojej orbity „wyczyściła tor”, aby nie było innego gruzu o podobnej masie.

zrodlo: http://www.polskieradio.pl/7/179/Artyku ... uz-planeta
0 x



Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » wtorek 17 cze 2014, 23:06

Planety naszego układu słonecznego włącznie z Neptunem znali już starożytni Sumerowie. Ciekawostką jest to, że Zecharia Sitchin w latach 70 -tych przetłumaczył nazwę tej planety z glinianych tabliczek związaną z jej wyglądem a na podstawie zdjęć przesłanych przez sondę Voyager fakt ten został potwierdzony ("Genesis raz jeszcze"). Również w oparciu o dane przesłane przez tę sondę można wnioskować, że Neptun posiada własną atmosferę.
Jeszcze większą ciekawostką jest informacja zawarta przez Bairda t. Spaldinga w książce "Życie i nauka mistrzów dalekiego wschodu" odnosząca się do Neptuna która mówi, że jest to bodajże najstarsza planeta w naszym układzie a po jej powstaniu z czasem zaistniało na niej życie w ludzkiej formie osiągając wysoki poziom rozwoju cywilizacji (nie było wtedy pozostałych planet). Trudno to sobie wyobrazić ale gdyby to była prawda to życie na tej planecie istniało dziesiątki jeżeli nie setki miliardów lat wstecz :!:
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » wtorek 17 cze 2014, 23:17

To by wyjaśniało przyczynę tak pochopnego, pospiesznego wydziedziczenia tej planety z panteonu planet. :D ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » środa 18 cze 2014, 20:00

Szacowna Kiaro jak umiesz po hebrajsku to wiesz, że pisownia hebrajska to jednocześnie i litery i cyfry prawda
:D :D
Dalej chyba nie muszę nic więcej pisać bo wszystko jasne ;)
Każdy ma wybór albo zostać w starym procesie i jakiś tam czas spokojnie sobie wegetować do momentu kiedy zaatakuje wątroba lub serce -> nie mam lepszej nazwy chodzi mi o wskazanie miejsca pierwszego bólu, który się rozrasta w hm jakiś tam gatunek choroby nieuleczalnej 8-)
Ewentualnie źle się poczuł/a zawieźli, do szpitala i zmarł/a nagle 8-)
Lub otworzyć się odpiąć od starego, strząchnąć z ramion ten plecak nie potrzebny już :D
Ech no przecie dla każdego co innego :D
Nie jesteś ciałem tylko je posiadasz :D
to i zdrówko wielce szacownych pozwolę sobie wychylić bom wesoły wielce :D
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Kiara » środa 18 cze 2014, 20:52

Szacowny nie znam hebrajskiego ale radzę sobie doskonale z odczytywaniem znaczeń graficznych bo on na nich się opiera.
Ten nowy hebrajski jest nie zupełnie tym co było kiedyś, ale .... procesy ewolucyjne dotyczą wszystkich identycznie, zatem kto blokuje przepływ energii w swoim ciele MUSI ponieść tego konsekwencje w postaci opuszczenia go i tego świata.

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 18 cze 2014, 22:42

Przebiśnieg pisze:...
chodzi mi o wskazanie miejsca pierwszego bólu, który się rozrasta w hm jakiś tam gatunek choroby nieuleczalnej 8-)
Ewentualnie źle się poczuł/a zawieźli, do szpitala i zmarł/a nagle 8-)
...


Kiara pisze:...
ale .... procesy ewolucyjne dotyczą wszystkich identycznie, zatem kto blokuje przepływ energii w swoim ciele MUSI ponieść tego konsekwencje w postaci opuszczenia go i tego świata.


Osobiście uważam, że nie każda przypadłość, która daną jednostkę/osobę ;) wyprawia na tamten świat świadczy o jego/jej zacofaniu ewolucyjnym/rozwojowym, jak zwał tak zwał. Dany osobnik mógł osiągnąć wszystko, co miał do osiągnięcia czyli osiągnął rozwój osobisty, jaki był mu potrzebny, a mimo to jakieś cholerstwo wyekspediowało go ze stąd ;) .
Dlaczego? Tego zapewne dowie się dopiero po tamtej stronie, my tu natomiast mozemy sobie tylko dywagować bądź uskarżać się na ten cholerny świat i życie, jakie to niesprawiedliwe etc.
Moje osobiste dywagacje prowadzą mnie do wniosku, że nasze wskazywanie trąci zarozumialstwem, a dany ktoś osiągnąwszy swoje "cele" poszedł dalej.
Wszak nigdzie nie jest powiedziane , że pełnia rozwoju osobistego to zapewnienie pozostania w tym padole łez (no, moze poza biblią i jej "królestwem bożym", ale za taką nagrodę osobiście serdecznie dziękuję, nie skorzystam :twisted: ). Uważam, że jest wprost odwrotnie. Przyszedł, zdał, poszedł dalej, a jeśli został bądź powrócił, to albo nabroił czyli nie zdał, nie rozwinął się odpowiednio, albo "tam" powziął inne decyzje.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 19 cze 2014, 09:50

Jeśli chodzi o terminalne przypadłości to temat jest dość trudny ze względu na jego wieloaspektowość.
Generalnie uważam, że ci co kończą, zwłaszcza te wyższe, lekcje wcześniej, raczej pozostawiają powłoki we względnie dobrym stanie i są one eksploatowane przez następnych spacerowiczów (z angielskiego).
Żeby być bliżej tematu wątku to część z naszej kosmiczne braci, która inkarnowała się tutaj, nie była w stanie sprostać warunkom, mimo ich świetlistości i wysokiego poziomu i uciekali zwykle za młodu.
Jak twierdzą, wszystkie choroby są psychomatyczne, więc mogą wystąpić też nagłe uzdrowienia (opisywane jako cudy), także wobec chorób blokujących ruch fizyczny, czyli wstał z wózka czy noszy, jak w ewangelii.
Więc wygląda mocno na to, że te terminalne choroby są lekcją, kontraktem duszy.
Jeżeli uwzględnimy tu teorię syntetyków Kiary, to dochodzą błędy i zapętlenia ich programów, dające takie fizyczne efekty.
@Przebiśnieg jednak moim zdaniem mówił tutaj o niedopasowaniu energetycznym, gdzie podwyższone wibracje będą tworzyły interferencje w nisko wibrujących osobnikach skutkujące różnymi przypadłościami do tych najgorszych włącznie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » czwartek 19 cze 2014, 12:07

Dariusz pisze:Osobiście uważam, że nie każda przypadłość, która daną jednostkę/osobę ;) wyprawia na tamten świat świadczy o jego/jej zacofaniu ewolucyjnym/rozwojowym, jak zwał tak zwał. Dany osobnik mógł osiągnąć wszystko, co miał do osiągnięcia czyli osiągnął rozwój osobisty, jaki był mu potrzebny, a mimo to jakieś cholerstwo wyekspediowało go ze stąd


:ugeek:

Szacowny z całym szacunkiem i z za przeproszeniem opadły mi ręce. :D
Chyba nie tylko ja nadużywam alkoholu :lol:
A to co Człowiek jest ciałem czy je posiada a ?
A to co mało się mistrza i szczęka opadła, że umarł tak najprościej mówiąc.
A to kontakt ze Sobą to tylko przez Kazia albo Hele?
A jeżeli Człowiek opuszcza fizyczną formę to już nie idzie się z nim skontaktować a?
A forum znaczy się ezoteryczne jest a?

:lol: :lol:
to może zielona herbatka :mrgreen:
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Wieści z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » czwartek 19 cze 2014, 14:53

Ano, jak już niejednokrotnie powtarzałem, nauczyciel ze mnie nijaki i wciąż posługuję się skrótami myślowymi. :D
Niektórzy wyłapali przesłanie, ale po co są dyskusje?
Więc doprecyzuję troszku.
Taki jegomość, który osiągnął, co miał do osiągnięcia np. choruje na coś poważnego albo jeszcze co innego go trapi. Czy jest "niedorozwojem"?
Moim zdaniem nie, bo poza zdobyciem pewnych wymaganych "szczebli" w drodze ascendencji mógł chcieć zakosztować tu, na tym padole łez czegoś, czego nigdy wcześniej nie zaznał np. choroby, bólu itp. I tu należy się okazać powściągliwość w ferowaniu jakichkolwiek wyroków, bo nikt, nawet on sam nie wie czego to jest przyczyną. Te najróżniejsze teorie, że to błędy rodzinne, odrabianie "złych" uczynków z poprzednich żyć itp., itd. nie w każdym przypadku są zasadne i właściwe. Dlatego uważam, że musimy zachować daleko idącą ostrożność w doszukiwaniu się przyczyn, nawet jeśli dotyczy to bezpośrednio mnie. Ślepe stosowanie najróżniejszych odczyniaczy może takiemu komuś bardziej zaszkodzić niż pomóc. Niekiedy po prostu trzeba coś przeżyć i nie ma na to "lekarstwa".
Czyli mówiąc krótko, to kolejny szczebel, który musi osiągnąć, zrozumieć bo tego chciał. ;) :D

Ale, zdaje sie mnie, ze zrobiliśmy tu ofa.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

ODPOWIEDZ