Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Hemik
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2021, 08:08
Otrzymał podziękowanie: 30 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: Hemik » wtorek 20 lip 2021, 08:02

zdro

Jesli sie nie myle to jest najlepszy zyroskop: https://www.kvh.com/admin/products/gyro ... l-dsp-1760 i bodajze kosztuje 20 tys dolarow. Do tej pory nikt nie udowodnil, ze ziemia sie porusza.
https://youtu.be/O6lLXQCJcZM polecam, w oparciu o to mozna zrozumiec o co chodzi ze sloncem, ksiezycem etc. Zyjemy w symulacji i kropka. :)
0 x
Wczoraj odnosiłem się do tego wpisu, lecz się nie wydrukował.
Nie stać mnie na taki ogromny wydatek.
Może, ktoś z Państwa ma podobne urządzenie.
Wystarczy, żeby przez ponad godzinę potrafiło zachować stały kierunek w przestrzeni i nie popadało w tym w czasie w precesję.
Poruszanie Ziemi po raz pierwszy wykazało wahadło Foucaulta, lecz na jego pierwszym pokazie wybuchł skandal, ponieważ uczony zastosował w nim ukryty mechanizm, który odchylał tor ruchu jego masy.
Obecne wszystkie wahadła posiadają napęd elektromagnetyczny o raz pierścienie charona wymuszające jego poprawny ruch.
W stanie swobodnym wahadło wcale nie porusza się tak układnie, lecz co jakiś czas jego ruch staje się chaotyczny.
Praktycznie bez udogodnień nie można się nim posługiwać.
Jednak to dopiero loty w Kosmos ugruntowały w świadomości ludzi wiedzę o ruchach naszej planety.
Dziwnym jest jednak, iż ciągle na ten świat przychodzą ludzie, którzy wątpią w te rewelacje.
0 x



zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: zdro » wtorek 20 lip 2021, 12:11

Kazda rakieta ktora startuje w "kosmos" delikatnie zmienia kierunek podczas lotu z pionowego na poziomy. Jesli juz pokaza widok z kamery to jest zastosowana soczewka tzw. rybiego oka zakrzywiajaca obraz. No i co najlepsze nie widac gwiazd od pewnej wysokosci. Fajne sa jeszcze grafiki jakie pokazuja gdy obiekt wchodzi do tej kosmicznej prozni. ;)
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24251 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 20 lip 2021, 13:01

Mój kolega płaskoziemianin przypomniał mi o filmie 1979 Moonraker 007 kiedy w pewnym momencie przejeżdża przez ścianę studia w którym kręcą londowanie na księżycu- ciekawe.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24251 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 20 lip 2021, 21:09

..przepraszam- to był 1971- "Diamenty są na zawsze" :oops:
ale jest : :D

https://youtu.be/rs0DNSfxt2U
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Hemik
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2021, 08:08
Otrzymał podziękowanie: 30 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: Hemik » wtorek 20 lip 2021, 22:38

zdro pisze:
wtorek 20 lip 2021, 12:11
Kazda rakieta ktora startuje w "kosmos" delikatnie zmienia kierunek podczas lotu z pionowego na poziomy. Jesli juz pokaza widok z kamery to jest zastosowana soczewka tzw. rybiego oka zakrzywiajaca obraz. No i co najlepsze nie widac gwiazd od pewnej wysokosci. Fajne sa jeszcze grafiki jakie pokazuja gdy obiekt wchodzi do tej kosmicznej prozni. ;)

Taki start tłumaczy się wy korzystaniem prędkości obrotowej Ziemi w locie rakiety. Praktycznie jest to obojętne, czy rakieta startuje pionowo, czy się pochyla, ponieważ zawsze tą prędkość posiada.
Cel jest zapewne inny.
Wiewiórki na mieście szeptają, iż po zniknięciu rakiety za horyzontem jest ona skierowana w morze, żeby tam przepadła.
Kiedy wykorzystamy ustalenia Teorii Heliocentrycznej, to okazuje się,iż możliwe są podróże z niskich orbit po całym Układzie Słonecznym w bardzo krótkim czasie i zapotrzebowaniem na niewielką energię.
Taką jaka jest potrzebna na orbitowanie na orbicie położonej na wysokości 40 km nad Ziemią.
Praktycznzie nikt tej techniki nikt nie wykorzystuje, z czego można wysnuć wniosek, iż ta cała Teoria Heliocentryczna jest tylko wymysłem.
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: ex-east » środa 21 lip 2021, 02:34

Hemik piszesz że
Poruszanie Ziemi po raz pierwszy wykazało wahadło Foucaulta, lecz na jego pierwszym pokazie wybuchł skandal, ponieważ uczony zastosował w nim ukryty mechanizm, który odchylał tor ruchu jego masy.
Obecne wszystkie wahadła posiadają napęd elektromagnetyczny o raz pierścienie charona wymuszające jego poprawny ruch.
W stanie swobodnym wahadło wcale nie porusza się tak układnie, lecz co jakiś czas jego ruch staje się chaotyczny.
Praktycznie bez udogodnień nie można się nim posługiwać.
Zastanawiam się skąd ta wiedza ? Widziałeś kiedyś OSOBISCIE takie wahadło? Ja widziałem na wieży Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Działa bez żadnych ukrytych urządzeń. Ostateczne, żeby zweryfikować tę wiedzę można samemu zbudować takie wahadło korzystając z wysokiego drzewa do którego należy przywiązać cienka , wytrzymała "nić"( może być kewlarowa) na której drugim końcu, tuż przy samej ziemi zawiazujesz jak najwieksze obciążenie. I obserwuj. Nie chodzi o jakiś piękny wzorek czy regularność wahań ale o sam fakt, że one występują bo.... Bo czubek porusza się szybciej po okręgu (jest dalej od środka obrotu niż powierzchnia ziemi /poziom gruntu).
A dorabianie jakiś dzikich teorii typu silniczki czy magnesy po to tylko, aby udowodnić wiarę w plaskoziemstwo pozostaw jej Wyznawcom. Jak wiadomo z wiarą się nie dyskutuje.
0 x



Hemik
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2021, 08:08
Otrzymał podziękowanie: 30 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: Hemik » środa 21 lip 2021, 08:26

ex-east pisze :
Zastanawiam się skąd ta wiedza ? Widziałeś kiedyś OSOBISCIE takie wahadło? Ja widziałem na wieży Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Działa bez żadnych ukrytych urządzeń. Ostateczne, żeby zweryfikować tę wiedzę można samemu zbudować takie wahadło korzystając z wysokiego drzewa do którego należy przywiązać cienka , wytrzymała "nić"( może być kewlarowa) na której drugim końcu, tuż przy samej ziemi zawiazujesz jak najwieksze obciążenie. I obserwuj. Nie chodzi o jakiś piękny wzorek czy regularność wahań ale o sam fakt, że one występują bo.... Bo czubek porusza się szybciej po okręgu (jest dalej od środka obrotu niż powierzchnia ziemi /poziom gruntu).
A dorabianie jakiś dzikich teorii typu silniczki czy magnesy po to tylko, aby udowodnić wiarę w plaskoziemstwo pozostaw jej Wyznawcom. Jak wiadomo z wiarą się nie dyskutuje.

Wiedzę na ten temat czerpałem z Internetu.
Foucaulta za ten postępek wyrzucono z Francuskiej Akademii Nauk.
Osobiście dopatrzyłem się w funkcjonowaniu wahadła pewnej nielogiczności.
Brakuje w nim różnicy jego wychylenia w przypadku kiedy jego ruch odbywa się zgodnie z kierunkiem działania siły odśrodkowej oraz kiedy ma miejsce
w trakcie poruszania się przeciwnie do kierunku siły odśrodkowej Ziemi.
0 x



zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: zdro » poniedziałek 26 lip 2021, 12:14

https://youtu.be/XQKS0kvTWzQ

Wschod slonca pod chmurami.


Dysonans poznawczy – stan nieprzyjemnego napięcia psychicznego, pojawiający się u danej osoby wtedy, gdy jednocześnie występują dwa elementy poznawcze (np. myśli i sądy), które są niezgodne ze sobą. Dysonans może pojawić się także wtedy, gdy zachowania nie są zgodne z postawami. Stan dysonansu wywołuje napięcie motywacyjne i związane z nim zabiegi, mające na celu zredukowanie lub złagodzenie napięcia.

zrodlo: Wikipedia
XD
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24251 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 26 lip 2021, 18:11

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Hemik
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2021, 08:08
Otrzymał podziękowanie: 30 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: Hemik » środa 28 lip 2021, 22:52

Jest mi bardzo przykro, iż na tym forum brakuje osób, które są w stanie przeprowadzić poprawną analizę zjawisk fizycznych.
Obecnie przeprowadzam badanie teorii przyciągania grawitacyjnego Izaka Newtona.
Wiem już jaki będzie ostateczna konkluzja z tego wynikająca. Smutnym jest, że nie znajdę osoby potrafiącej polemizować na ten temat.
0 x



zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: zdro » środa 28 lip 2021, 23:18

A o czym tu polemizowac. Nawymyslali glupot na ktore kiedys ludzie reagowali w stylu puknij sie w czolo. Teraz maja caly system pod kontrola - szkolnictwo(uniwersytety) i barany wierza we wszystko co im wykladowca kaze do glow nawpychac. Zero krytycznego myslenia, tylko wiara w autorytety niestety.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24251 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 29 lip 2021, 09:34

Hemik pisze:
środa 28 lip 2021, 22:52
Jest mi bardzo przykro, iż na tym forum brakuje osób, które są w stanie przeprowadzić poprawną analizę zjawisk fizycznych.
Obecnie przeprowadzam badanie teorii przyciągania grawitacyjnego Izaka Newtona.
Wiem już jaki będzie ostateczna konkluzja z tego wynikająca. Smutnym jest, że nie znajdę osoby potrafiącej polemizować na ten temat.
Nie, każdy piszący coś nowego na forum poszerza nasze widzenie tej "rzeczywistości",-
widzisz jeden wierzy w płaską ziemię, inny w indywidualną symulację, a trzeci....itd..
Z wiarą się nie dyskutuje, a nawet nauka to swoista forma wiary,-
tak czy owak mi najbliższa na ten moment jest omawiana pod koniec materiału,-
holograficzna koncepcja "rozproszonego źródła"- odsyłam do filmu:
https://youtu.be/lMX5eqjEdSw
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: zdro » czwartek 29 lip 2021, 15:26

@Hemik Cofam moja arogancje. Dobrze, ze probujesz te wymysly rozpracowac. Zycze Ci sukcesow na tej plaszczyznie.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Hemik
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2021, 08:08
Otrzymał podziękowanie: 30 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: Hemik » piątek 30 lip 2021, 08:58

zdro pisze:
czwartek 29 lip 2021, 15:26
@Hemik Cofam moja arogancje. Dobrze, ze probujesz te wymysly rozpracowac. Zycze Ci sukcesow na tej plaszczyznie.
O jakich arogancjach Pan mówi? Nic podobnego nie zauważyłem.
Osoby piszące na tym portalu są niezwykle kulturalne.
Muszę nawet przyznać, iż jestem tym zbulwersowany.
Jak do tej pory to trafiłem na fora, gdzie o kulturze osobistej to nawet nie słyszano.
0 x



zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: zdro » piątek 30 lip 2021, 12:56

@Hemik To gitara. :)
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: ex-east » poniedziałek 23 sie 2021, 06:26

cytat za wp.pl :
" Niebieski księżyc. Blue moon 22 sierpnia
Takie jak np. niebieski księżyc, który pojawia się na niebie średnio co 2,5 roku. Właśnie pełnię niebieskiego księżyca tzw. blue moon zobaczymy w nocy 22 sierpnia. Należy jednak podkreślić, że nazwa jest nieco myląca, bo nie oznacza wcale, że księżyc przybierze niebieską barwę, czy chociaż poświatę.
Nazwa niebieski księżyc inaczej blue moon nie odnosi się wprost do barwy księżyca, a do wyjątkowości zjawiska. Niebieskim księżycem nazywa się trzecią pełnią, kiedy w jednej porze roku występują aż cztery. A to zdarza się rzadko, bowiem średnio jedna pora trwa 3 miesiące i przypadają na nią trzy pełnie księżyca. W słowniku astronomicznym niebieskim księżycem nazywa się też drugą pełnię w tym samym miesiącu. "

22 gi byl wczoraj , ale dzis na nocnym, bezchmurnym niebie bylo go golym okiem rownie Pelno widac , choc juz Pelnia minela ( 21 /22 sierpnia ).
Przy tej okazji naszla mnie jeszcze jedna mysl. Otoz jesli prawda jest to, co NASA twierdzi, ze Ksiezyc porusza sie po takiej orbicie, ze raz jest dalej a raz blizej Ziemi, to DLACZEGO , widzimy wciaz TA SAMA jego strone ? - przciez jego predkosc obrotowa wzgledem Ziemi musialaby sie ZMIENIAC , gdy sie oddala i gdy sie przybliza, abysmy dalej mogli obserwowac ta sama jego strone .
Prosze wykonajcie sobie proste doswiadczenie obracajac wlasna piesc przed nosem w polu Waszego widzenia raz w prawo a raz w lewo tak, aby obserowac tylko jedna jej strone /punkt. A pozniej oddalcie piesc od nosa na wyciagniecie reki jak najdalej sie da i powtorzcie doswiadczenie. Zauwazycie , choc to dosc subiektywne odczucie , ze im dalej od oczu , tym piesc obracacie wolniej aby uzyskac taki sam rezultat - widok wybranego miejsca - jak przed nosem.
Zatem albo informacja NASA o tym, ze Ksiezyc sie raz oddala a raz przybliza jest falszywa ( bo widzimy jego te sama "twarz" ) albo Ksiezyc zwalnia obrot i przyspiesza, co , jak sie domyslamy, w przypadkiu naturalnego ciala niebieskiego, jest niemalze nie do uzyskania. Musialyby dzialac dodatkowe sily, albo .. sam Ksiezyc musialby posiadac jakis naped.

O tym, ze sie Ksiezyc oddala i przybliza mozemy wnioskowac nawet bez przyrzadow pomiarowych, a po efektach, jakie on powoduje, a chodzi mi o plywy morskie. Sa okresy wyjatkowo silnych i wysokich przyplywow i realnie slabych odplywow i odwrotnie, a wszystko dlatego, ze Ksiezyc oddzialywuje raz silniej ( jest blizej ) a raz slabiej ( gdy sie oddala ).
Chociaz pomiar plywow nie poda nam dokladnie o ile Ksiezyc sie oddala badz przybliza ( bo to zalezy jeszcze od pradow morskich, zafalowania, pogody ) , to samo zjawisko jest obserwowalne i mierzalne od wiekow, a od ponad setki lat wiemy, ze ma zwiazek z Ksiezycem.

Jesli zatem Ksiezyc sie oddala i przybliza , to aby obserwowac wciaz ta sama jego strone, musi tez zwalniac i przyspieszac obrot wokol wlasnej osi ... poprawcie mnie jesli sie myle.

Jezeli zwalnia i przyspiesza obrot , to moze dlatego , ze ma jakis wewnetrzny " naped" ? .
Ponadto ktos tam wczesniej podal wyliczenia, ze stala predkosc obrotowa wymusilaby zmiane w widocznosci /obrazie , tarczy Ksiezyca tak ze co jakis czas widzielibysmy go z kazdej strony. Jesli tak sie nie dzieje, to znaczy ze predkosc obrotowa jest w jakis sposob KORYGOWANA.

Tylko w jaki sposob i po co mialaby byc korygowana ?

Ano dlatego, zeby kazdy myslacy czlowiek mogl sam, bez instrumentow , bez NASA i bandy uczonych, stwierdzic naocznie, ze Ksiezyc jest SZTUCZNYM satelita, albo ok, jak tam sobie chca "spiskowcy" - Projekcja :D :D
W kazdym razie, cos jest mocno nie tak w naszym Truman Show.

"Halo tu Eksperyment Ziemia , juz wiemy, ze nas obserwujecie " :roll:
0 x



Hemik
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2021, 08:08
Otrzymał podziękowanie: 30 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: Hemik » środa 25 sie 2021, 22:02

@ex-east

Z Księżycem i Słońcem to istnieje już problem w Księdze Rodzaju.
Na Ziemi światło zostało stworzone już pierwszego dnia. Dzięki jego cechom rozwinęła się bujnie roślinność na całej jej powierzchni.
Czwartego dnia zostało stworzone Słońce, Księżyc oraz gwiazdy.
Celem było ustalanie dni, miesięcy oraz lat na Ziemi.
Pytanie za konia z rzędem. Co się stało z tym światłem, które istniało od pierwszego dnia?
Po cóż zostały stworzona noc i dzień. Czy nie lepiej było bez nich.
Zapewne światło istniejące od pierwszego dnia zostało wyłączone, żeby nadmiar energii docierającej do Ziemi nie zniszczył na niej całego życia biologicznego.
Przypuszczalnie Księżyc oraz Słońce była to dywersja demonów, przedsięwzięta w celu zniszczenia planów Stwórcy wobec ludzi.
W Apokalipsie św. Jana jest powiedziane, że po zamknięciu demonów w Piekle, Księżyc i Słońce utracą swój blask i już ich nie będzie.
Chwała Boża będzie oświetlała Ziemię. Być może będzie to właśnie to światło, które istniało na początku stworzenia świata.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7768
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14218 razy
Otrzymał podziękowanie: 13834 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 26 sie 2021, 09:06

@Hemik

Chyba nie bierzesz zapisów w tych księgach dosłownie ? :o
Na początku to Słońce uznawane było za Boga .
edtit:
Tu masz coś o tym :
https://innemedium.pl/wiadomosc/czym-by ... um=twitter

może tego "boga" uważano za demona ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: ex-east » czwartek 26 sie 2021, 19:31

@Hemik , Channel ma rację, tych opowieści biblijnych nie należy odczytywać dosłownie. Co nie znaczy, że są kłamstwem albo czyjąś fantazja po twardych narkotykach. Mogą przekazywać "prawdy" tak , jak je rozumieli ludzie prości, którzy na tamte czasy nie posiadali zaawansowanej wiedzy technicznej, ani sprzętu do pomiarów. Nie znaczy to, że byli glupsi. Po prostu w tamtym języku nie występowały takie pojęcia jak " fizyka kwantowa" , czy "cząstki elementarne". Nazwa o je być może " Światłem, które istniało zanim pojawiło się Słońce". Mogło też oznaczać holograficzną naturę rzeczywistości. Życie to coś znacznie więcej niż komórki i to, co widoczne. Geny to programy realizujące holograficzne Projekty w materialnym świecie. I tak dalej...
Obecnie mamy język dysponujący bardziej odpowiednimi określeniami na te zjawiska jak również jest to bardziej uniwersalny język, zrozumiały zarówno dla Hindusa, Chińczyka czy Europejczyka - język fizyki i matematyki.
Prawdopodobnie mało kto z nas, Europejczyków, rozumie chińską kosmologię, dlatego jest ona taka hermetyczna. Gorzej nawet sprawa się ma z TLUMACZENIEM jakim jest to co czytasz w Biblii. Tłumaczeniem wielokrotnym, z aramejskiego na łacinę i dalej na język którym się posługujemy obecnie.

A co do poglądu, że Księzyca na niebie nie było, gdy istniała już Ziemia... być może. Jeśli bowiem jest to sztuczny satelita, to jego budowa trwała w czasie i obserwacje, o których piszemy w tym temacie mogą na to wskazywać, że jest projektem, który miał za zadanie CHRONIĆ i PODTRZYMYWAĆ życie na Ziemi.

Ponadto jako największy obiekt widziany z każdego praktycznie miejsca na Ziemi przyciąga nas, ludzi do siebie, kusi by go Poznać.

Obserwujemy Go a On obserwuje Nas :)
1 x



Hemik
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2021, 08:08
Otrzymał podziękowanie: 30 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: Hemik » piątek 27 sie 2021, 08:31

chanell pisze :
@Hemik

Chyba nie bierzesz zapisów w tych księgach dosłownie ? :o


Właśnie że biorę.
Dzięki temu odkryłem bardzo ciekawe rzeczy na ich stronach.
Szczególnie dotyczy to Apokalipsy św. Jana.



poprawiłam post -wydzieliłam twoją odpowiedź żeby była bardziej widoczna - chanell
0 x



Hemik
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2021, 08:08
Otrzymał podziękowanie: 30 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: Hemik » piątek 27 sie 2021, 08:41

ex-east pisze :
@Hemik , Channel ma rację, tych opowieści biblijnych nie należy odczytywać dosłownie. Co nie znaczy, że są kłamstwem albo czyjąś fantazja po twardych narkotykach. Mogą przekazywać "prawdy" tak , jak je rozumieli ludzie prości, którzy na tamte czasy nie posiadali zaawansowanej wiedzy technicznej, ani sprzętu do pomiarów. Nie znaczy to, że byli glupsi. Po prostu w tamtym języku nie występowały takie pojęcia jak " fizyka kwantowa" , czy "cząstki elementarne". Nazwa o je być może " Światłem, które istniało zanim pojawiło się Słońce". Mogło też oznaczać holograficzną naturę rzeczywistości. Życie to coś znacznie więcej niż komórki i to, co widoczne. Geny to programy realizujące holograficzne Projekty w materialnym świecie. I tak dalej...

Dzięki brakowi takich pojęć jak fizyka kwantowa, cząstki elementarne, STW, OTW, itd, ludzie początkowo posiadali znacznie większą wiedzę o świecie niż my.
Z czasem została ona zapomniana i zastąpiona anty wiedzą, która przekształciła się w różne religie.
Może się to wydawać nierealne, ale większość teorii naukowych jest mistyfikacją.


Obecnie mamy język dysponujący bardziej odpowiednimi określeniami na te zjawiska jak również jest to bardziej uniwersalny język, zrozumiały zarówno dla Hindusa, Chińczyka czy Europejczyka - język fizyki i matematyki.
Prawdopodobnie mało kto z nas, Europejczyków, rozumie chińską kosmologię, dlatego jest ona taka hermetyczna. Gorzej nawet sprawa się ma z TLUMACZENIEM jakim jest to co czytasz w Biblii. Tłumaczeniem wielokrotnym, z aramejskiego na łacinę i dalej na język którym się posługujemy obecnie.

Ludzie za nim rozpoczęli budować Wieżę Babel posługiwali się jednym językiem.
Zapewne nie mieli wówczas problemów ze zrozumieniem swoich myśli i idei.

A co do poglądu, że Księzyca na niebie nie było, gdy istniała już Ziemia... być może. Jeśli bowiem jest to sztuczny satelita, to jego budowa trwała w czasie i obserwacje, o których piszemy w tym temacie mogą na to wskazywać, że jest projektem, który miał za zadanie CHRONIĆ i PODTRZYMYWAĆ życie na Ziemi.



Czasami zastanawiam się, czy Księżyc nie miał za zadanie razem ze Słońcem niszczyć życie na Ziemi.
Został jednak wyłączony i świeci jeno bladziutkim światłem.
Są to jednak tylko wstępne przypuszczenia.


poprawiłam post -wydzieliłam twoją odpowiedź żeby była bardziej widoczna - chanell
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7768
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14218 razy
Otrzymał podziękowanie: 13834 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 27 sie 2021, 10:41

songo70 pisze:
wtorek 20 lip 2021, 21:09
..przepraszam- to był 1971- "Diamenty są na zawsze" :oops:
ale jest : :D

Czyżby chcieli nam coś przekazać tym filmem ? :lol: :lol: :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Hemik
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2021, 08:08
Otrzymał podziękowanie: 30 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: Hemik » piątek 27 sie 2021, 19:43

chanell

poprawiłam post -wydzieliłam twoją odpowiedź żeby była bardziej widoczna - chanell

Dziękuję za wyjaśnienie problemu.
Spróbuję. Słabo znam się na komputerze, stąd te błędy.
0 x



Hemik
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2021, 08:08
Otrzymał podziękowanie: 30 razy

Re: Widoczność części Księżyca niezgodne z Teorią Heliocentryczną.

Nieprzeczytany post autor: Hemik » piątek 17 wrz 2021, 21:41

Mam nadzieję, iż jeszcze w tym tygodniu zamieszczę nowy wpis o grawitacji Newtona.
Podważy on sens istnienia całego Kosmosu jaki do tej pory był akceptowany.
Księżyc również nie powinien istnieć.
Dla zachowania stanu istniejącego, trzeba będzie opracować nową teorię grawitacji.
Jeśli będziemy dążyli do pozostawienia obowiązującej teorii, należy odejść od modelu heliocentrycznego.
Zapowiada się ciekawie.
0 x



ODPOWIEDZ