Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Goście z kosmosu

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 581
x 192
Podziękował: 8002 razy
Otrzymał podziękowanie: 8409 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 12 maja 2015, 20:31

Ogromna asteroida minie Ziemię o włos

Zwykle asteroidy mijające Ziemię w niewielkich odległościach są obiektami o średnicach kilkuset metrów. Tym razem jednak zbliża się do nas potężna asteroida wielkości 1/8 Mount Everestu. Zderzenie takiego ciała niebieskiego z naszą planetą byłoby zdarzeniem, które mogłoby spowodować nawet kres ludzkiej cywilizacji.

Obrazek
Asteroida 1999 FN53 ma około 1,5 kilometra średnicy.
/©123RF/PICSEL


Asteroida 1999 FN53 ma około 1,5 kilometra średnicy i należy do największych obiektów typu NEO (Near Earth Objects), czyli ciał niebieskich przelatujących w okolicy Ziemi. Największe zbliżenie, czyli perygeum nastąpi 14 maja bieżącego roku. Według astronomów, asteroida 1999 FN53 znajdzie się wtedy mniej więcej 26 razy dalej niż średnia odległość z Ziemi do Księżyca.


Obiekt ten jest niemal dziesięciokrotnie większy niż typowe znajdujące się w naszej okolicy kosmiczne skały. Nic dziwnego, że astronomowie traktują to jako doskonałą okazję do obserwacji radarowych. Przy tak dużym zbliżeniu można uzyskać całą sekwencję zdjęć powierzchni tego ciała niebieskiego wykonanych dzięki radarowi NEO w Goldstone w USA.

Gdyby obiekt tych rozmiarów upadł na Ziemię, wywołałoby to eksplozję rzędu milionów megaton TNT, co równałoby się ze śmiercią nawet 1,5 miliarda ludzi. Tego typu ciała niebieskie zwykle wpadają w atmosferę z dużą prędkością, niekiedy przekraczającą 50 tysięcy km/h.

http://nt.interia.pl/technauka/news-ogr ... Id,1731653
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7401
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5913 razy
Otrzymał podziękowanie: 10489 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 23 maja 2015, 17:38

KIEDY NASTANIE CZAS DRUGIEGO SŁOŃCA :?:

Kiedy dotrze do Ziemi efekt wybuchu Betelgezy?
Opublikowano Maj 3, 2015 by nnka
Betelgeza
(Ta maleńka kropka u dołu zdjęcia po lewej stronie to nasze Słońce)
Obrazek
Pisałem już kiedyś na ten temat https://nnka.wordpress.com/2013/11/26/t ... d-kachina/. Piszę jednak o tym ponownie w kontekście wydarzenia zwanego „The Event” sygnalizowanego przez kontaktowców.Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że jeśli zobaczymy wybuch supernowej w tzw „ręce olbrzymki” )górna lewa gwiazda w gwiazdozbiorze Oriona), to znaczy że dociera do nas światło z oddalonej o zaledwie 450 lat świetlnych Betelgezy. Jeśli na niebie zobaczymy tę supernową, to znaczy, że właśnie w tej chwili docierają do Ziemi efekty wybuchu tej supernowej sprzed 450 lat .Ta supernowa wybuchła nie, dzisiaj ale ok 450 lat temu. Podobno nie ma żadnych cząstek elementarnych szybszych od światła, za wyjątkiem myśli czy hipotetycznych tachionów.
Jeśli tak jest w istocie, że Betelgeza już wybuchła, pozostaje jedyny problem jak wiadomość o tym wybuchu( o tym zdarzeniu) przesłać z szybkością większą niż światło. Na pewno można by było ją przesłać telepatycznie ( drogą podobną do tzw łącza selsynowego-splątania kwantowego) Być może Indianie Hopi ze źródeł pozazmysłowych( z pokładu „odmiennych stanów świadomości) uzyskali ten przekaz ,że Betelgeza już wybuchła. Rodzi się jednak pytanie czy wszyscy mieszkańcy Ziemi gdyby zjednoczyli się we wspólnej modlitwie, czy medytacji, potrafili by odchylić wiązkę niebezpiecznego promieniowania pochodzącego z wybuchu Betelgezy?

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30154 razy
Otrzymał podziękowanie: 8817 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 24 maja 2015, 13:33

Skoro poruszyłeś zagadnienie wielkości planet i gwiazd, to pozwolę sobie zamieścić materiał troszkę bardziej uwypuklający te różnice:

Obrazek http://zmianynaziemi.pl/forum/wielkosci-gwiazd-planet

Poniżej tekst opisujący owe foto:

Co jest większe? Porównanie rozmiarów gwiazd i planet

Autor: Piotr Stanisławski 10 kwietnia 2013

Co jest większe? Na co dzień odpowiadamy na to pytanie bez wahania. Ale w kosmosie obowiązuje inna skala i czasami trudno uwierzyć, że te małe kropki, które widzimy na niebie są w rzeczywistości tak ogromne, że nie sposób ogarnąć tego wyobraźnią.

Merkury – najmniejsza planeta Układu Słonecznego – był prawdopodobnie kiedyś znacznie większy. Uderzyła w niego jednak potężna bryła materii, która odarła go z większości skorupy i płaszcza. Zostało potężne jądro otoczone stosunkowo cienką warstwą zewnętrzną.

Mars – pozornie bardziej podobny do Ziemi, niż Wenus – przynajmniej widać z przestrzeni jego powierzchnię. Jest jednak od niej mniejszy, szybciej więc wystygł, a jego jądro przestało się kręcić i wytwarzać ochronne pole magnetyczne.

Wenus – bliźniaczka Ziemi – przynajmniej jeśli chodzi o budowę planety. Bo jej atmosfera to szaleństwo efektu cieplarnianego – upał, chmury kwasu siarkowego i brak wody, która uciekła w kosmos.

Ziemia – rozejrzyj się wokół. To ta planeta, na której spóźnia się wiosna. ;)

Neptun – potężna gazowa kula helu i wodoru, w której wnętrzu kryje się płaszcz zbudowany z zamarzniętych wody, amoniaku i metanu. Głębiej – jądro ze skał i lodu. Wieje chłodem, a rok trwa tu ponad 164 ziemskie lata.

Uran – najzimniejsza planeta w Układzie Słonecznym, temperatura spada tu do -224 °C. Wygląda też wyjątkowo nudno, bo w świetle widzialnym na powierzchni atmosfery Urana nie dzieje się niemal nic.

Saturn – dzięki swoim pierścieniom najpiękniejsza z planet w okolicy. Znamy aż 62 księżyce tego gazowego giganta, a jeden z nich – Tytan, jest większy od Merkurego. Ma gęstość mniejsza niż woda, więc właściwie mógłby się na niej unosić.

Jowisz – to z kolei największa planet naszego układu. Jego masa jest 2,5 razy większa niż wszystkich pozostałych planet razem wziętych. Jowisz znajduje się gdzieś pomiędzy planetami, a gwiazdami – gdyby był masywniejszy (jakieś 50 razy), rozpaliłyby się w nim reakcje jądrowe i zostałby brązowym karłem – małą, ciemną gwiazdą-niewypałem.

Wolf 359 – udało mu się osiągnąć to, co nie wyszło Jowiszowi – został prawdziwą gwiazdą. Ten czerwony karzeł jest jedną z najbliższych Ziemi gwiazd, leży tylko 7,8 roku świetlnego od nas. Bardzo aktywny, jego jasność potrafi gwałtownie zmieniać się w ciągu kilku minut. Nie chcielibyście mieszkać w pobliżu.

Słońce – z pewnością je kojarzysz. Średnica 1 392 000 km (109 średnic Ziemi), powierzchnia 6 090 000 000 000 km² (11 900 powierzchni Ziemi), objętość 1 410 000 000 000 000 000 km³ (1 300 000 objętości Ziemi), masa 1 989 100 000 000 000 000 000 000 000 000 kg (333 950 mas Ziemi). Uff. Gorąco.

Syriusz – najjaśniejsza gwiazda ziemskiego nieba, bywa, że można ją dostrzec gołym okiem nawet za dnia. Psia Gwiazda, jak nazywa się Syriusza, to w rzeczywistości układ podwójny. Większa z dwóch gwiazd, Syriusz A to młoda gwiazda o średnicy 1,7 Słońca ale aż 21 razy jaśniejsza.

Pollux – to najbliższy Ziemi olbrzym o średnicy 8 razy przekraczającej średnicę Słońca i jasności przekraczającej 32-krotnie słoneczną. Posiada własny układ planetarny, odkryto w nim planetę Pollux b podobną do Jowisza i Saturna.

Arktur – 34 mln kilometrów średnicy, powierzchnia chłodniejsza od słonecznej. Arktur to pozostałość po nieistniejącej już galaktyce karłowatej, którą wchłonęła Droga Mleczna. Wraz z innymi gwiazdami tworzy Strumień Arktura – pasmo gwiazd, które tkwią w naszej galaktyce, ale z niej nie pochodzą.

Aldebaran – czerwony olbrzym, 65,1 roku świetlnego od Ziemi. Na niebie wygląda, jakby znajdował się w towarzystwie pięciu innych gwiazd, ale to złudzenie – cztery z nich leżą daleko za Aldebaranem i nie oddziałują z nim. Jedna tworzy układ podwójny z olbrzymem.

Rigel – najjaśniejsza gwiazda gwiazdozbioru Oriona, należy już do klasy nadolbrzymów. Bardzo gorąca, jej powierzchnia ma temperaturę 11 000 kelwinów. Głównej gwieździe towarzyszą dwie mniejsze.

Antares – czerwony nadolbrzym, którego zewnętrzna powłoka jest dość zimna (3400 K), więc nawet gołym okiem widać czerwono-pomarańczowe zabarwienie. Stąd też nazwa – Antares to przeciwnik Aresa czyli Marsa, który też jest wyraźnie czerwony.

Betelgeza – nasza ulubiona gwiazda :) Jej nazwa oznacza po arabsku rękę olbrzymki. Betelgeza to ogromny czerwony nadolbrzym tak wielki, że w teleskopach widać go nie jako punkt, a małą tarczkę. W każdej chwili (w astronomicznej skali czasu) może zamienić się w supernową, bo kończy już swoje gwiazdowe życie. Gdy to nastąpi, będzie miała przez jakiś czas jasność porównywalną z jasnością Księżyca.

Gwiazda Granat – swoją poetycko brzmiącą nazwę zawdzięcza pięknej, intensywnej czerwieni światła. Gdyby znajdowała się w miejscu Słońca, zajmowałaby miejsce aż po orbitę Jowisza.

VV Cephei – to już hiperolbrzym. Postawiona w środku Układu Słonecznego sięgałaby orbity Saturna.

VY Canis Majoris – czerwony hiperolbrzym, jedna z największych i najjaśniejszych gwiazd w znanym nam Wszechświecie. By zrozumieć jej rozmiary posłużmy się porównaniem. Gdyby Ziemia miała średnicę 1 cm to Słońce byłoby kulą mającą 109 cm średnicy. W tej skali VY Canis Majoris mogłaby sięgać średnicy
2,7 km.
http://www.crazynauka.pl/co-jest-wieksz ... y-planety/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30154 razy
Otrzymał podziękowanie: 8817 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 24 maja 2015, 17:14

Teraz coś o największej gwieździe we wszechświecie, jak to szumnie określają astronomi nasi, czyli o "majorze Canis":

Kosmos news pisze:Największa gwiazda we Wszechświecie

Dodane przez: janusz | 3 lata temu

VY Canis Majoris (VY CMa) (HD58061) jest czerwonym hiperolbrzymem. Gwiazda znajduje się w konstelacji Wielkiego Psa.

Obrazek

Jest to największa ze wszystkich znanych gwiazd (a przez to i ciał niebieskich, jeśli za pojedyncze ciało niebieskie nie brać galaktyk) , a także jedna z najjaśniejszych. Znajduje się w odległości około 1500 parseków, czyli około 4900 lat świetlnych od Ziemi. Mimo olbrzymich rozmiarów, jej masa stanowi zaledwie około 20 mas Słońca.

Właściwości fizyczne gwiazdy

Robert M. Humphreys (2006) obliczył promień VY CMa na około 1800 do 2100 promieni Słońca. Gdyby gwiazda ta znajdowała się w miejscu Słońca, jej powierzchnia sięgnęłaby daleko za orbitę Saturna. Przyjmując, że jej promień wynosi 2100 promieni Słońca, światło potrzebowałoby 8 godzin by ją obiec.

Gdyby człowiek chciał okrążyć VY Canis Majoris, zakładając, że szedłby ze stałą prędkością 5 km/h codziennie przez 8 godzin, zajęłoby mu to 650 000 lat (w przypadku Ziemi zajęłoby mu to 2 lata i 11 miesięcy oraz 310 lat i 7 miesięcy w przypadku naszego Słońca). Obecnie istnieją dwie całkiem różne opinie o VY CMa. Pierwsza [1]mówi, że gwiazda jest bardzo duża i bardzo jasna (hiperolbrzym), a druga, że gwiazda jest zwykłym czerwonym superolbrzymem o promieniu równym 600 promieni słonecznych. W tym wypadku, umieszczona na miejscu Słońca, rozciągałaby się poza orbitę Marsa[2].

Źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

http://www.kosmosnews.pl/news/3-1-2-462 ... iecie.html
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7401
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5913 razy
Otrzymał podziękowanie: 10489 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 24 cze 2015, 21:50

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7401
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5913 razy
Otrzymał podziękowanie: 10489 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 29 paź 2015, 22:45

z Ziemią 13 Listopada ma "spotkanie" nieznany obiekt, nieznanego pochodzenia :?:
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7401
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5913 razy
Otrzymał podziękowanie: 10489 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 01 gru 2015, 23:08

sporo dzieje się- Keshe ogłasza wschód drugiego słońca i zarazem przejście do nowego "wymiaru"..
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 581
x 192
Podziękował: 8002 razy
Otrzymał podziękowanie: 8409 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 11 gru 2015, 23:47

NASA potwierdziła, że w Wigilię Bożego Narodzenia do Ziemi zbliży się potężna asteroida

Obrazek
Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że mamy nową świąteczną asteroidę. Po halloweenowej 2015 TB145 tym razem będzie to bożonarodzeniowa 2003 SD 220. Na niektórych forach internetowych rozpoczyna się już spore zamieszanie w związku ze zbliżeniem tego obiektu, do którego dojdzie 24 grudnia bieżącego roku.
Tak się składa, że akurat tego dnia, gdy asteroida 2003 SD 220 znajdzie się najbliżej Ziemi, Chrześcijanie będą obchodzili wigilię świąt Bożego Narodzenia. Prowadzi to do powstawania wielu apokaliptycznych teorii spiskowych, wedle których jest to jakiś znak niebios. Niektórzy katastrofiści spodziewają się nawet, że dojdzie do zderzenia tego obiektu z naszą planetą.

Według NASA do zderzenia nie dojdzie, a kosmiczna skała o średnicy nawet 2,5 kilometra, minie nas o około 10 mln km. To mniej więcej 30 razy dalej niż średnia odległość z Ziemi do Księżyca. Gdyby rzeczywiście miało dojść do zderzenia, jego konsekwencje byłyby bardzo poważne i to bez względu na to czy asteroida wpadłaby do oceanu czy uderzyła, w któryś z kontynentów.
Obrazek
Po analizach skutków poprzednich zderzeń naszej planety z tego typu ciałami niebieskimi, przy kolejnym można się spodziewać zniszczenia nie tylko na skutek impaktu, ale też wielu globalnych kataklizmów towarzyszących, takich jak trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów.
Obrazek
Jednak na szczęście eksperci z NASA uspokajają, że w najbliższym czasie, ryzyko zderzenia z asteroidą 2003 SD220 jest znikome. Badacze są pewni, że obiekt minie nas bezpiecznie i po raz kolejny zawita w naszą okolicę w 2018 roku, kiedy, przynajmniej teoretycznie, znowu może nam zagrozić.


http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nasa- ... m=facebook
3 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7401
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5913 razy
Otrzymał podziękowanie: 10489 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 20 mar 2016, 15:20

Czeka nas niezwykłe zjawisko. Dwie komety zbliżą się do Ziemi dzień po dniu

13:37
Na kolejny tak bliski przelot poczekamy 150 lat

Czeka nas niezwykłe zjawisko. Dwie komety zbliżą się do Ziemi dzień po dniu

21 i 22 marca dwie komety zbliżą się do Ziemi

NASA
Obrazek


W poniedziałek 21 marca ogromna kometa zbliży się do Ziemi. Co ciekawe, nie będzie sama. Już dzień później obok naszej planety przeleci kolejna. Tak duże zbliżenie dwóch ciał niebieskich do Ziemi w tak krótkim czasie jest dość niezwykłe. Jedna z komet będzie tak blisko Ziemi, że nie powinno się to zdarzyć przez kolejne 150 lat.

Pierwsza z komet, która niedługo się do nas zbliży, to 252P/LINEAR. Ma ok. 230 metrów i minie Ziemię 21 marca ok. godz. 14.15 naszego czasu, w odległości ok. 5,2 mln km. Będzie się wtedy znajdować 14 razy dalej od naszego globu niż Księżyc. To piąte największe zbliżenie komety do Ziemi w historii.

252P/LINEAR ma piękny odcień zieleni. Jest to spowodowane ulatniającym się z jej powierzchni gazem węglowym. W różnych warunkach świeci on na zielono, m.in. podczas jonizacji cząsteczek.

Zagadkowe ciała niebieskie

Druga kometa, która zbliży się do nas 22 marca, to P/2016 BA14 (Pan-STARRS). Jest prawie dwa razy mniejsza od swojej koleżanki, ale przeleci znacznie bliżej Ziemi. Będzie ją dzielił od nas dystans 3,5 mln km (dziewięć razy taka odległość jak od naszej planety do Księżyca), co wystąpi ok. godz. 16.30 naszego czasu. To trzeci pod względem bliskości taki przelot komety niedaleko Ziemi w historii.
Dwa ciała niebieskie, które zbliżą się do Ziemi w tak krótkim okresie czasu, są rzadkością. Nic dziwnego, że naukowcy starają się dowiedzieć, jak mogło do tego dojść.

- To jeden z rekordów - mówi Michael Kelley z amerykańskiej uczelni University of Maryland, który nigdy nie słyszał o zbliżeniu dwóch komet do Ziemi w odstępie jednego dnia. - To wspaniała okazja dla profesjonalistów, aby dowiedzieć się więcej na temat komet, a gdy ma się szansę, by próbować je odnaleźć - dodaje.

Przeszłość komet

Pojawiła się teoria, że mniejsza z komet (P/2016 BA14) mogła w przeszłości oderwać się od większej 252P/LINEAR.

- Kometa P/2016 BA14 jest prawdopodobnie fragmentem 252P/LINEAR. Mogły mieć ze sobą związek, bo ich orbity są bardzo podobne - twierdzi Paul Chodas, kierownik Center for NEO Studies (CNEOS) w NASA Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie w Kalifornii. Zdaniem naukowca tak bliski przelot komety obok Ziemi, jak w przypadku P/2016 BA14, nie wystąpi przez co najmniej 150 lat.

Kometę 252P/LINEAR odkryto już w 2000 roku. Stało się to w Instytucie Technologicznym w Massachusetts, dzięki programowi badawczemu Lincoln Near Earth Asteroid Research (LINEAR). Mniejsza kometa - P/2016 BA14 została wykryta dopiero niedawno, 22 stycznia 2016 roku, przy pomocy teleskopu PanSTARRS, należącego do uczelni University of Hawaii w rejonie Haleakala na wyspie Maui.Dzięki badaniom Kosmosu, obecnie możliwe są rzeczy, o których jeszcze jakiś czas temu nie moglibyśmy nawet pomarzyć. Luksemburg chce zostać potęgą górniczą w Kosmosie i wydobywać minerały m.in. z asteroid.

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 2,1,0.html
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7401
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5913 razy
Otrzymał podziękowanie: 10489 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 24 kwie 2016, 12:44

0 x


panta rhei

Faraon
Posty: 22
Rejestracja: piątek 15 kwie 2016, 20:56
x 1
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: Faraon » poniedziałek 25 kwie 2016, 12:24

Jedno jest pewne, na pewno nie jestesmy sami.
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4863
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 581
x 192
Podziękował: 8002 razy
Otrzymał podziękowanie: 8409 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 19 maja 2016, 12:26

NOL niszczy meteor przed uderzeniem w ziemie.

https://www.youtube.com/watch?v=kcrjthDgwVs

Zdarzenie miało miejsce nad niebem Brazylii w kwietniu tego roku .Zapewne pamiętacie meteor z Czelabińska ? To zdarzenie jest bardzo podobne .Niestety media o tym milczą ale pewnie maja zakaz.W sumie to do końca nie wiadomo czy to działania pozaziemskich istot czy naszych . Armie są w posiadaniu technologii o których nam się nawet nie śniło.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7401
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5913 razy
Otrzymał podziękowanie: 10489 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 10 kwie 2017, 11:35

Obrazek
19/04/2017 bedzie najblizej ziemi Comet PanSTARRS (C/2015 ER61)
http://spaceweather.com/archive.php
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7401
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5913 razy
Otrzymał podziękowanie: 10489 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 19 lip 2017, 08:40

ostatnie dni to bombardowanie falami energii z kosmosu, co powoduje huśtawki nastrojów u wszystkich,-
na statku Ziemia:


https://youtu.be/QYPHyF7MxUo

http://kochanezdrowie.blogspot.co.uk/20 ... zacja.html
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9011
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 453
Podziękował: 17470 razy
Otrzymał podziękowanie: 15174 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 20 paź 2017, 00:55

https://video-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t43 ... e=59E95AFF

Olśniewający widok
Dziś wieczorem deszcz meteorów Orionidy rozjaśni nasze niebo. Poświęć chwilę, aby obejrzeć to fascynujące zjawisko wraz z rodziną i znajomymi. ;)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7401
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5913 razy
Otrzymał podziękowanie: 10489 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 29 paź 2017, 12:16

bombardowanie promieniowaniem z kosmosu trwa bezustannie, a czasami mamy prawdziwy "jet"
Obrazek
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7401
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5913 razy
Otrzymał podziękowanie: 10489 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 05 lis 2017, 13:10

http://www.theeventchronicle.com/scienc ... rettyPhoto
Blue Kachina po raz drugi..?
blue.jpg
blue.jpg (23.43 KiB) Przejrzano 1478 razy
Obrazek
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5662
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 356
x 196
Podziękował: 30154 razy
Otrzymał podziękowanie: 8817 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 05 lis 2017, 22:22

Czyli, że o co chodzi?
Znowu Nibiru?
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9011
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 453
Podziękował: 17470 razy
Otrzymał podziękowanie: 15174 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 05 lis 2017, 23:37

Ale jakieś takie uśmiechnięte Nibiru...może z okazji Halloween :D

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7401
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5913 razy
Otrzymał podziękowanie: 10489 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 06 lis 2017, 14:43

..to pierwszy taki obiekt zmierzający do naszego US i dlatego ciekawy,-
a obrazek to impresja artystyczna, w każdym razie przybywa z głębokiego kosmosu. 8-)
0 x


panta rhei


Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9011
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 453
Podziękował: 17470 razy
Otrzymał podziękowanie: 15174 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 08 sty 2018, 23:58

Kolejna anomalia związana z cylindrycznym obiektem Oumuamua

https://www.youtube.com/watch?v=9qqczyuwrmI

Opublikowany 20 gru 2017

Naukowcy z Uniwersytetu Queens w Belfaście twierdzą, że tajemniczy obiekt, który niedawno wleciał w Układ Słoneczny, jest pokryty grubą warstwą materiału organicznego o grubości pół metra, co zapobiegło zniszczeniu obiektu podczas jego zbliżenia do Słońca.


Astronomowie znają pochodzenie obiektu Oumuamua! Czy stworzyli go Obcy?

https://www.youtube.com/watch?v=PeJXW6uTyVw

Opublikowany 7 sty 2018
Jednym z najciekawszych wydarzeń roku 2017 było przybycie pierwszego obiektu międzygwiezdnego, uważanego najpierw za kometę, potem asteroidę, a przez niektórych nawet za obcy statek kosmiczny. Nikt nie ma jednak pewności z czym mamy tutaj doczynienia, a nowe informację na temat tego obiektu czynią go jeszcze bardziej tajemniczym. Tym razem chodzi o jego domniemane pochodzenie.

statek ufo Posłaniec - Oumuamua -wizyta w statku którym poszukują nowej planety :o

https://www.youtube.com/watch?v=NnymvYG2kkY

Opublikowany 18 gru 2017
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7401
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 515
x 122
Podziękował: 5913 razy
Otrzymał podziękowanie: 10489 razy

Re: Goście z kosmosu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 10 wrz 2018, 18:32

b.prawdopodobnie już weszliśmy w pas wysokiego promieniowania strefy kosmosu,-
nie zależnie czy jest to pas fotonów czy nie- natężenie promieniowania może jeszcze się zwiększyć.

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nasy ... lo-az-o-18

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=g7nsSDqrp8g
0 x


panta rhei

ODPOWIEDZ