Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 06 lut 2017, 22:26

Oni tam są! Odkrycia wskazujące na istnienie Obcych
Oficjalnie kosmici nie nawiązali do tej pory kontaktu z ludźmi, jednak astronomowie dokonali wielu intrygujących odkryć sugerujących, że Obcy istnieją, działają, a być może nawet próbują powiedzieć nam: "Hej, tutaj jesteśmy!" Oto one.

Elektrownia Obcych

Gdyby poza Ziemią nie było życia, byłoby to niewyobrażalne marnotrawstwo przestrzeni – mówił amerykański astronom Carl Sagan. Rzeczywiście. Zgodnie z najnowszymi szacunkami we wszechświecie są 2 tryliony galaktyk, a w każdej mogą płonąć miliardy lub setki miliardów gwiazd. Dlaczego więc do tej pory nie skontaktowali się z nami przedstawiciele pozaziemskiej inteligencji? Problem ten jest bardzo złożony. Obcy mogą uznawać Homo sapiens za prymitywny gatunek z tendencją do autodestrukcji i nie muszą czuć potrzeby kontaktu z nami. Jeżeli tak jest, kosmitów musimy szukać na własną rękę, najlepiej przez próby zlokalizowania ich gigantycznych projektów inżynieryjnych, tzw. megastruktur. W 2015 r. astronom Tabetha S. Boyaijan zelektryzowała środowisko naukowe twierdzeniem, że jej zespołowi udało się na coś podobnego natrafić. Była to gwiazda, której zachowanie sugerowało, że ktoś przy niej "majstrował". KIC 8462852 leży w gwiazdozbiorze Łabędzia w odległości 1480 lat świetlnych od Ziemi. Czteroletnie obserwacje wykazały, że wokół gwiazdy krąży chmara bliżej niezidentyfikowanych obiektów blokujących jej światło, przy czym jest mało prawdopodobne, aby była to chmura pyłu, skupisko komet albo "kosmiczny gruz" ze zniszczonej planety. Jedna z hipotez mówi, że może być to grupa satelitów tworzących orbitalną okołosłoneczną elektrownię. Koncepcja ta jest kusząca, bo, jak ustalono, KIC 8462852 regularnie traci na jasności, jakby coś "wysysało" z niej energię – twierdzą astronomowie, którzy poddają ją teraz dodatkowym obserwacjom.

SMS z innej galaktyki

"No to gdzie oni są!" – miał wykrzyknąć noblista Enrico Fermi podczas rozmowy z kolegami na temat pozaziemskiej inteligencji, powołując do życia słynny paradoks mówiący, że niebiosa milczą, choć teoretycznie kosmos powinien tętnić sygnałami od Obcych. Chociaż do tej pory nie odebraliśmy żadnych wiadomości z galaktycznego sąsiedztwa, możliwe, że otrzymujemy je
z dalekiej kosmicznej zagranicy. Tzw. FRB (ang. Fast Radio Bursts) – czyli szybkie błyski radiowe to jedna z największych zagadek współczesnej astronomii. Nazywane pozagalaktycznymi sygnałami radiowymi, zostały wykryte po raz pierwszy kilkanaście lat temu. Są to trwające milisekundy intensywne sygnały radiowe. Mechanizm ich powstawania nie jest znany, choć zdaniem astronomów są one emitowane z bliżej nieokreślonego "niewielkiego źródła" w karłowatej galaktyce oddalonej od nas o 3 miliardy lat świetlnych. Nieśmiało stawiana jest hipoteza, że są to sygnały sztuczne, na co wskazuje odkrycie astronomów Michaela Hippke i Johna G. Learneda, którzy ustalili, że każdy FRB zawiera w sobie coś w rodzaju matematycznego kodu (mówiąc konkretniej, zmierzyli oni szerokość dyspersji sygnałów odkrywając, że ich stosunki są wielokrotnością 187,5). Nie udało się wyjaśnić, dlaczego tak jest. Gdyby jednak FRB były sygnałami od Obcych, musieliby oni wkładać w nie gigantyczną ilość energii (koszt jednego "międzygalaktycznego SMS-a" to równowartość energii emitowanej przez Słońce w ciągu miesiąca). Zatem albo sygnały te pochodzą od cywilizacji desperacko szukającej kontaktu, albo – jak uważa większość astronomów – błyski są śladem bardzo rzadkich zjawisk naturalnych, np. kolizji gwiazd neutronowych.

Sygnał nadziei

W latach 60. ub. wieku grupa astronomów zainteresowanych poszukiwaniem sygnałów od Obcych doszła do wniosku, że jeśli w kosmosie są inteligentne istoty pragnące kontaktu, mogą one obwieszczać swe istnienie przy pomocy sygnałów radiowych nadawanych na tzw. linii emisyjnej wodoru – najpowszechniejszego we wszechświecie pierwiastka. Jako pierwsze poddano analizie sygnały radiowe docierające z pobliskich gwiazd tau Ceti i epsilon Eridani, ale nie znaleziono w nich wiadomości od ET. Mimo to astronomowie skupieni w projekcie SETI (skrót od ang. Poszukiwanie Inteligencji Pozaziemskiej) nie ustawali w wysiłkach. Ich trud został nagrodzony 15 sierpnia 1977 r. Dr Jerry E. Ehman siedział w kuchni przeglądając wydruki sygnałów odebranych przez radioteleskop Big Ear (Wielkie Ucho), kiedy natknął się na coś absolutnie zaskakującego. "6EQUJ5" był sygnałem 30-krotnie silniejszym od szumów docierających z kosmosu. Trwał aż 72 sekundy i miał wszystkie cechy wiadomości od Obcych. Z wrażenia Ehman złapał za długopis i zapisał na kartce wielkie "WOW!", które stało się nieoficjalną nazwą sygnału. Według ustaleń pochodził on z gwiazdozbioru Strzelca, z okolic gwiazdy tau Sagittarii. Astronomowie twierdzili, że nie było mowy o pomyłce i "WOW!" nie mógł być sygnałem ziemskim odbitym od kosmicznego śmiecia i przechwyconym przez Big Ear. Wielkim rozczarowaniem dla Ehmana i innych zwolenników SETI było jednak to, że nigdy się on nie powtórzył, mimo że polowano na niego przez kolejnych 20 lat. Choć dziś nie da się powiedzieć o nim nic więcej, "WOW!" pozostaje legendą, a dla niektórych astronomów jest on realnym kandydatem do miana transmisji od ET.

Lasery w kosmosie

Przez lata środowisko uczonych zajmujących się SETI uległo podziałowi. Część astronomów uznała, że poszukiwanie sygnałów radiowych jest bezsensownym błądzeniem po omacku, biorąc pod uwagę liczbę gwiazd i częstotliwości, na których kosmici mogą nadawać. Zwolennicy SETI optycznego (OSETI) uznali za dużo sensowniejsze poszukiwanie sztucznych źródeł światła. Kosmici mogliby przykładowo użyć lasera o wielkiej mocy. Kiedy ich planeta przechodziłaby na tle gwiazdy, laser powodowałby niewielkie zakłócenia wykrywalne dla obserwujących ją astronomów z innych części kosmosu. Co ciekawe, w 2008 r. pewien australijski uczony ogłosił, że w głębokim kosmosie znalazł ślad kogoś bawiącego się laserem. Dr Ragbir Bhathal z University of West Sydney, konsultant Australijskiego Ministerstwa Nauki, wykrył tajemniczy rozbłysk w gwiazdozbiorze Tukana, w okolicach odległej o ok. 13 tys. lat świetlnych od Ziemi gromady kulistej NGC 104. Podobnie jak Ehman sporządził na wykresie notkę wyrażającą zdumienie i, niestety, tak samo zarejestrował on anomalię tylko raz. Zagadki rozbłysku laserowego nie udało mu się wyjaśnić, a sprawa została szybko zapomniana, choć sam dr Bhathal nie wykluczał, że mógł to być ślad działalności kosmitów.

Kuleczka Wainwrighta

Wśród odkryć sugerujących istnienie Obcych najbardziej kontrowersyjne były rewelacje brytyjskiego mikrobiologa dr. Miltona Wainwrighta, który w 2015 r. ogłosił, że sondując atmosferę przy pomocy balonu odnalazł mikroskopijną kuleczkę z tytanową powłoką, z której wypływała niezidentyfikowana "substancja organiczna". Wnioski Wainwrighta odnośnie pochodzenia zagadkowego znaleziska brzmiały jak czyste science-fiction. Jego zdaniem kuleczka mogła być śladem
naszych stwórców. Uczony odwoływał się do poglądów biochemika i noblisty Francisa Cricka (zm. 2004), który kwestionował teorię o samoistnym powstaniu życia na Ziemi, twierdząc, że stoi za tym albo cud, albo obca ingerencja. Zdaniem Cricka, współodkrywcy struktury DNA, organizacja życia na poziomie molekularnym jest tak skomplikowana, że nie wchodzi w grę, by powstało ono samo z siebie nawet w ciągu miliardów lat. Dodatkowo, obecność w organizmach pierwiastków rzadko występujących na Ziemi może wskazywać na ich pozaziemskie pochodzenie. Uczony był zwolennikiem teorii "kierowanej panspermii", która zakłada, że zaawansowane obce cywilizacje mogą "infekować życiem" pustkowia kosmosu, wysyłając tam pancerne mikrosondy z materiałem biologicznym, który w dogodnych warunkach ulega replikacji i ewolucji. Crick nie potrafił powiedzieć, kim mogli być siewcy życia i co mieliby na celu. Pisał, że mogły kierować nimi jakieś wyższe pobudk,i być może wzmacniane przekonaniem, że życie w kosmosie jest na tyle rzadkie, że trzeba pomagać mu w rozwoju. Czy dr Wainwright znalazł materialne dowody na potwierdzenie tej teorii? Niestety, po publikacji materiału sprawa ucichła i nie wiadomo, co o niej sądzić.

Kosmici milczą, więc istnieją

Najlepszym dowodem na istnienie inteligentnych Obcych jest to, że się z nami nie kontaktują – mówi astronomiczne porzekadło. Jeśli we wszechświecie istnieją wysoko rozwinięci kosmici niewykluczone, że wiedzą o nas, ale kontakt z ludzkością może ich nie interesować. Mogą oni nie zwracać uwagi na ludzi, traktując nas jak mieszkańców wielkiego rezerwatu (jest to tzw. hipoteza zoo) albo zwlekać z ujawnieniem się do momentu, kiedy ludzkość osiągnie poziom pozwalający na podróże międzygwiezdne i kosmici nie będą już w stanie dłużej się ukrywać. Z drugiej strony zaawansowana inteligencja, znając naszą historię i mentalność doskonale wie, że jakikolwiek bezpośredni kontakt mógłby naruszyć delikatny status quo na planecie Ziemia. Ujawnienie się Obcych mogłoby zakłócić równowagę społeczną i doprowadzić do rewolucji mentalnej, która poskutkowałaby np. upadkiem niektórych religii. Inna sprawa, że z interakcji z ludzkością Obcy nie wynieśliby nic poza zaspokojeniem "wyższych ambicji". Reasumując, wydaje się, że brak kontaktu wcale nie musi być oznaką nieistnienia kosmitów. Może po prostu, patrząc na Ziemię nie dostrzegli oni śladów inteligencji na dostatecznie wysokim poziomie, by móc z nią rozmawiać – sugerował amerykański astrofizyk Neil deGrasse Tyson.

Obrazek

http://strefatajemnic.onet.pl/ufo/oni-t ... odziel_sie
0 xAwatar użytkownika
Piter1974
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 23:26
x 1
x 35
Podziękował: 659 razy
Otrzymał podziękowanie: 1048 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: Piter1974 » wtorek 21 lut 2017, 17:11

NASA przerywa transmisję na żywo przez Latający UFO

NASA w piątek niespodziewanie przerwała transmisję na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

https://www.youtube.com/watch?v=NL7iOmYpLuk&feature=youtu.be
0 x


"ARS LONGA VITA BREVIS".

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 27 lut 2017, 23:16

UFO, istoty pozaziemskie oraz Reptilianie w Turcji - Farah Yurdozu

https://www.youtube.com/watch?v=Bc92_OX9t8I

Opublikowany 27 lut 2017
Farah Yurdozu - jedyna kobieta ufolog w Turcji, światowej sławy autorka bestsellerów na temat Obcych. Na konferencji Exposing The Truth (29 październik 2016, Warszawa) omówiła najciekawsze przypadki związane z UFO na terenie Turcji oraz rasy obcych panujące na tych terenach.
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 599
x 195
Podziękował: 8160 razy
Otrzymał podziękowanie: 8548 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 03 mar 2017, 12:15

Najlepszy dokument o UFO jaki powstał - Z rosyjskich akt KGB - LEKTOR PL

https://youtu.be/-_rI-7z3re8

Najlepszy dokument o UFO jaki powstał. Film pochodzi z rosyjskich akt KGB, które zostały odtajnione. W filmie zobaczymy m.in. nagranie Rosyjskiego wojska podczas badania latającego spodka, który rozbił się chwilę wcześniej na terenie byłego Związku Radzieckiego.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 04 mar 2017, 22:39

Egipscy bogowie

Starożytni Egipcjanie opowiadali niezwykłe historie o bogach, którzy dawno temu przybyli na Ziemię w ‘żelaznych dyskach’ i ‘latających łodziach’ oraz przynieśli cywilizację. Bogowie ci odznaczali się niezwykłym wyglądem, wchodzili w interakcje z ludźmi i sprawowali władzę na Ziemi przez tysiące lat. Historia starożytnego Egiptu roi się od opowieści o bogach, ich zachowaniach i dokonaniach, a także od intrygujących relacji na temat faraonów, ich doradców oraz niezwykłych rytuałów. Egipcjanie przez tysiąclecia byli przekonani o istnieniu bogów, jednak dziś uznaje się, że przedstawiciele cywilizacji egipskiej zmyślili wszystkie historie, mieli halucynacje i poświęcali życie urojonym postaciom. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy może w opowieściach Egipcjan nie znajduje się ziarnko prawdy, z tym, że istoty które czcili jako bogów, były tak naprawdę istotami pozaziemskimi. Badając historię Egiptu znajdziemy wskazówki, które mogą o tym świadczyć.

Egipcjanie opowiadali, że dawno temu w trakcie ‘Pierwszego Czasu’, ery ‘Zep Tepi’, bogowie pojawili się na Ziemi i przynieśli światło oraz dobrodziejstwa cywilizacji. Miał to być złoty wiek, w którym bogowie przekazywali ludziom wiedzę na poszczególne tematy i sami sprawowali władzę przez długi okres czasu, nawet kilkanaście tysięcy lat. Pierwsi bogowie nazywani byli Enneadą z Heliopolis, dziewiątką istot, wśród których znajdowali się m.in. Atum-Re, Ozyrys, Izyda czy Set. Co ciekawe, także w innych kulturach na całym świecie znajdziemy doniesienia o dziewiątce pierwszych bogów. W Egipcie rozwijały się także kulty takich bogów jak Amon-Re, Chnum, Ptah, Aton, Horus czy Thot. Wszystkie te istoty wg Egipcjan dysponowały niezwykłą wiedzą, potrafiły dokonywać cudów, opiekowały się ludźmi i przekazywały im wiedzę. ‘Bogowie’ ci sprawowali władzę przez kilkanaście tysięcy lat zanim Menes zjednoczył Egipt w 3100 r.p.n.e.

Obrazek Ciekawym bóstwem, był kryjący się w kosmicznym kombinezonie PTAH - opiekuńczy bóg miasta Memfis i, według mitologii memfickiej, pierwotny bóg i stwórca świata, będącego wytworem jego inteligencji.

Starożytne dokumenty, które o tym świadczą to m.in. Kamień z Palermo, Kanon Turyński, Aegyptiaca autorstwa Manethona, a także relacje Herodota i Diodora Sycylijczyka. Wszędzie tam znajdziemy informacje o tym, że przed pierwszą dynastią władzę sprawowali bogowie oraz półbogowie, a niektórzy z nich rządzili nawet po 3000 lat. Na pierwszy rzut oka wydaje się to absurdalne, jednak to właśnie te dokumenty stanowią podstawę współczesnych badań historii Egiptu. Egiptolodzy uznają te dokumenty za źródło wiedzy o okresie dynastycznym, a jednocześnie potępiają w czambuł wszystko co zostało zapisane o wspaniałym złotym wieku Pierwszego Czasu. 30 historycznych dynastii zostało uwzględnionych, zaś władcy sprawujący władzę przed nimi zostali wymazani z dziejów historii, ponieważ ‘bogowie nie istnieją’. Naturalnie, że nie istnieją - po prostu były to istoty pozaziemskie, które dawno temu przybyły na naszą planetę. Teksty Piramid, zbiór tekstów religijnych z XXIV w.p.n.e. opisuje działania bogów na Ziemi.

W Tekstach Piramid znajdziemy m.in. informacje o tym jak Ozyrys wznosił się do niebios za pomocą drabiny, która opadała na ziemię i była przyczepiona do żelaznego talerza zawieszonego nieruchomo na niebie. Poniżej kilka innych, ciekawych fragmentów:

„Król jest płomieniem biegnącym przed wiatrem do krańca nieba i ziemi. Król płynie w powietrzu i przemierza ziemię. Dla niego jest droga, po której wspina się na niebiosa” (Teksty Piramid, fragment 261)

„- O ty, którego obraz jest na jego twarzy i w jego głowie, przynieś mi ją!
- Jaką łódź mamy ci przynieść?
- Przynieś mi tę, która lata i wznosi się do góry.” (Teksty Piramid, fragment 310)

„A Unis dostawał się do nieba, tak samo jak bogowie – jego mieszkańcy. Unis leciał po niebie w barce jak Thot. A lot boga i “idącego w jego ślady” zmarłego faraona był wydarzeniem bardzo widowiskowym i jednocześnie budzącym grozę.”

„Ojcze mój, wielki Królu, okno nieba otwarło się dla ciebie. Bogowie radują się, że cię zobaczą. Obyś wzniósł się wysoko i zasiadł na swym żelaznym tronie tak jak Wielki, który mieszka w Heliopolis.”
„- Jak będzie leciał król?
- Otrzymasz barkę-hnw i ptaka-hn. Tak polecisz, wznosząc się wysoko.” (Teksty Piramid, fragment 669)

Wallis Budge, kustosz działu starożytności egipskich w British Museum wspominał, że w Tekstach roi się od dziwnych sformułowań, których konstrukcja słowna wskazuje jakby opisywały jakieś urządzenia. Z kolei w Księdze Umarłych z XVI w.p.n.e. możemy przeczytać że Ozyrys, opisywany jako wysoki mężczyzna z brodą, posiadał kwaterę, która unosiła się na wodzie, a jej ściany zbudowane były z ‘żywych węży’. Ozyrys miał rzekomo nauczyć Egipcjan rolnictwa, uprawy pszenicy, wytwarzania narzędzi, zakazać ludożerstwa oraz przynieść ludziom prawa. Oprócz tego budował kanały, wały przeciwpowodziowe, zakładał miasta i zawsze przemawiał z perswazją i w łagodny sposób. Opisy te w niezwykły sposób przypominają relacje na temat przytaczanego wcześniej Wirakoczy, boga Inków.

Oprócz niezwykłych doniesień o bogach w starożytnym Egipcie, istnieją także ciekawe relacje na temat faraonów oraz ich doradców. W XV w.p.n.e. władzę w Egipcie sprawował faraon Totmes III za panowania którego doszło do intrygującego zdarzenia:

„W roku 22 trzeciego miesiąca zimy, o szóstej godzina dnia (...) skrybowie z Domu Życia, widzieli krąg ognia poruszający się po niebie. To nie miało głowy a z jego ust wydostał się odór. Jego ciało było długie i szerokie na 1 rod (około 50 metrów) i nie wydawało żadnych dźwięków. Serca skrybów zmieszały się w strachu a potem legli na ziemię. Oni poszli do faraona, który nakazał udać się do Domu Życia i wypytać skrybów.

Po kilku dniach na niebie pojawiły się następne ogniste kule. Było ich więcej niż kiedykolwiek. Świeciły bardziej niż Słońce na granicach czterech podpór nieba. Potężne było stanowisko ognistych dysków. Armia Króla z Jego Wysokością w środku patrzyła na to. Było już po wieczornym posiłku gdy dyski wstąpiły nawet wyżej na niebie na południe. Ryby i inne rzeczy spadały z nieba, to cud nigdy wcześniej nieznany od powstania kraju. Jego Królewska Mość nakazał palić kadzidło, aby uspokoić serce Amona-Re, Boga Dwóch Krajów. I to nakazał, aby pamiętać o tym na wieki i zapisać w annałach Domu Życia.”

Dokument, na którym zapisano te zdarzenie nosi nazwę Papirus Tulli, od nazwiska dyrektora egipskiej sekcji watykańskiego muzeum. Tulli znalazł ten papirus w 1933 roku i wykonał jego kopię, którą następnie przetłumaczono. Istnieją pewne kontrowersje związane z wiarygodnością tłumaczy, jednak generalnie ten tekst uznaje się za najstarsze znane świadectwo obserwacji UFO, nie licząc oczywiście opisów z Biblii sprzed czasów Mojżesza.

Innym ciekawym faraonem był Echnaton, który żył w XIV w.p.n.e., odznaczał się dziwnym wyglądem (co jest przypisywane prawdopodobnej chorobie genetycznej) i całkowicie zmienił panteon bóstw egipskich. W pewnym momencie życia objawił mu się bóg Aton, przedstawiany jako postać w świecącym dysku, a na bazie tego spotkania Echnaton wprowadził w Egipcie religię monoteistyczną. Kazał zamknąć świątynie innych bogów, a kamieniarzom nakazał zeskrobywać z obelisków wszystkie ślady po istnieniu boga Amona. Niektórzy badacze twierdzą nawet, że Echnaton sam był istotą pozaziemską, co nie jest prawdą, jednak historia jego kontaktów z Atonem budzi skojarzenia podobne do tych jakie przeżywał Mojżesz z Jahwe.

Inną ciekawą postacią jest Imhotep, żyjący w XXVII w.p.n.e. doradca i wezyr na dworze faraona Dżosera. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z hipotezą wiążącą Imhotepa bezpośrednio z istotami pozaziemskimi, jednak sam po przeanalizowaniu niektórych faktów uważam, że mógł być wysłannikiem istot pozaziemskich. Analizując historie innych kultur można znaleźć wiele doniesień o boskich wysłannikach, którzy rządzili dworami królewskimi odznaczając się niezwykłą wiedzą i zdolnościami. Historie takie znajdziemy nawet w Biblii. Imhotep jest uznawany za pierwszego znanego światu geniusza – był niezwykle zdolnym architektem, lekarzem, inżynierem, astronomem oraz fizykiem. Wyprzedził swoją epokę o kilka tysięcy lat. Imhotep był odpowiedzialny za budowę piramidy schodkowej w Sakkarze, pierwszą reformę kalendarza i wiele innych budowli. Sam uważał się za syna boga Ptaha a wg opowieści porażał swą mądrością.

Na koniec wzmianka na temat procesu mumifikacji ciał, jakiego dokonywali starożytni Egipcjanie. Był to proces konserwacji zwłok zapobiegający ich rozkładowi. Wg opowieści Ozyrys, zamordowany przez brata Seta, powrócił do życia i po spełnieniu misji cywilizacyjnej udał się do niebios, do konstelacji Oriona. Często zwolennicy hipotezy o starożytnych astronautach przypisywali genezę mumifikacji temu, że Egipcjanie obserwowali kosmitów kładących się na statku do pomieszczenia hibernującego ich ciała na czas podróży, po czym próbowali to skopiować, łudząc się, że w ten sposób będą żyć wiecznie. Moim zdaniem było inaczej. Po raz kolejny, tak jak w Biblii, mamy tu relację na temat klonowania. Ozyrys został sklonowany co zostało uznane za ‘boskie zmartwychwstanie’, a kosmici bez wdawania się w techniczne szczegóły nakazali Egipcjanom dobrze konserwować zwłoki, obiecując kiedyś życie wieczne. Jak wiemy, dobrze zachowane komórki organizmu zawierają informacje niezbędne do odtworzenia żywej istoty. Oto tajemnica mumifikacji.

Reasumując, w starożytnym Egipcie znajdziemy niezwykłe opowieści o długowiecznych bogach przynoszących wiedzę i poruszających się po niebie w dziwnych pojazdach. Relacje na temat niektórych faraonów, doradców czy rytuałów również przynoszą nam ciekawe informacje a w Egipcie znajdują się jeszcze niezwykłe budowle takie jak piramidy, Sfinks czy niektóre świątynie, które opiszę kiedyś w innym wpisie. Zasadne zatem wydaje się pytanie czy te wszystkie opowieści to efekt niezwykłej wyobraźni Egipcjan czy też ślady działalności istot pozaziemskich? Warto rozważyć tę drugą odpowiedź.

http://www.wykop.pl/wpis/21894657/
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 19 kwie 2017, 14:39

Ufo - Prawdziwa historia lądowania obcych w ZIMBABWE

https://www.youtube.com/watch?v=GvGHN4EyzVk
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 24 kwie 2017, 22:56

Na granicy światów - U F O

https://www.youtube.com/watch?v=yvkfuEAMti0

Opublikowany 24 kwi 2017

Rozmowa ze znanym badaczem zjawisk paranormalnych - Stanisławem Barskim . Czy UFO istnieje czy jest to tylko przewidzenie milionów osób które obserwują takie zjawiska? Postaramy się dowiedzieć o cho w tym chodzi.
1 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7572
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 523
x 124
Podziękował: 6097 razy
Otrzymał podziękowanie: 10785 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 27 kwie 2017, 09:02

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9801
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 29
x 368
Podziękował: 18739 razy
Otrzymał podziękowanie: 14039 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 28 kwie 2017, 09:21

UFO Sightings Military Helicopter Abducted By UFO in Mid Air? Watch Now!

UFO obserwacja Wojskowy śmigłowiec uprowadzony przez UFO w powietrzu ? Patrz teraz!

https://youtu.be/6vs5ifnEtQk

Odgłosy informujące o oddzielaniu się energii pierwiastków od materii.
https://youtu.be/dzryurQiBag
O tajemniczych miastach twórców ludzi pisze np. Księga Umarłych, jaka zdradza szczegóły wędrówki dusz po śmierci. Według "Księgi Umarłych" pod ziemią znajdują się ogromne miasta w których zwane są piekielną otchłanią i reżimem niewolniczym dla tamtejszych mieszkańców. Tajemnicze głosy pod Syberią


https://www.uniwersalnawspolpraca.pl/nowe-zjawiska
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 22 maja 2017, 21:59

W cieniu obcych

https://www.youtube.com/watch?v=Glw2h5GV4Zw

Opublikowany 22 maj 2017

Dzisiaj o tym jak bardzo obcy mogą być obcy....
Filtr zmysłów czyli jak różnie postrzegamy rzeczywistość
Czy na prawde jesteśmy w stanie powiedzie coś o naturze obcych?
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 28 maja 2017, 21:38

Nie uwierzysz. Indyjskie świątynie wzorowane na statkach obcych cywilizacji


https://www.youtube.com/watch?v=rLR9aAJ4UJI
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 29 maja 2017, 15:24

Starożytne petroglify przedstawiające humanoidalne istoty

https://www.youtube.com/watch?v=doymdTe73Qo

Opublikowany 4 mar 2017

Czy to możliwe, że kosmici zostali uwiecznieni na starożytnych petroglifach? Na całym świecie znajdujemy intrygujące petroglify przedstawiające humanoidalne istoty o dziwnym wyglądzie - na wielu z nich wyglądają tak jakby miały na sobie skafandry astronautów, hełmy czy kombinezony, zaś na innych tak jakby posiadały nieziemską budowę ciała. Spoglądając na te niezwykłe obrazy warto zastanowić się nad tym, czy rysunki były jedynie efektem wybujałej wyobraźni naszych przodków, czy też może próbą odwzorowania tego, co widzieli na własne oczy. Czy to możliwe, że kosmici dawno temu odwiedzili naszą planetę? A może odwiedzają nas aż do dziś? W celu uzyskania odpowiedzi zachęcam do oglądania Kosmicznych Opowieści.

Starożytni kosmici z archipelagu Markizów

https://www.youtube.com/watch?v=oAa7f7KzBiQ

Opublikowany 5 kwi 2017

Czy to możliwe że starożytni kosmici odwiedzili Markizy? Na wyspach Nuku Hiva oraz Hiva Oa znajdują się niezwykłe kamienne posągi przedstawiające dziwnie wyglądające istoty. Wg opowieści tubylców posągi przedstawiają bogów, którzy dawno temu przybywali z nieba na latających łodziach i przekazywali ludziom wiedzę. Postacie przedstawione na posągach mają nieproporcjonalne ciała, ogromne oczy, które wyglądają jakby miały na sobie coś w rodzaju gogli, a także hełmy zdobiące duże głowy. Spoglądając na wygląd tych istot oraz treść opowieści warto zadać sobie pytanie, czy to jedynie efekt nadmiernej wyobraźni mieszkańców Markizów czy też może świadectwa tego co tak naprawdę działo się niegdyś na tych odległych wyspach. Mamy tu relacje o bogach zstępujących z nieba, które w zdumiewający sposób pokrywają się z relacjami innych ludów z całego świata. Mamy też kamienne posągi przedstawiające dziwne istoty, które Polinezyjczycy kiedyś podobno widzieli. Czy faktycznie byli odwiedzani przez kosmitów?

Starożytni kosmici z Wysp Salomona

https://www.youtube.com/watch?v=jT5nSupMM2o

Opublikowany 28 maj 2017

Kosmiczne Opowieści: Czy starożytni kosmici odwiedzili niegdyś Wyspy Salomona? Mieszkańcy tych malowniczych wysp od wieków opowiadają intrygujące historie na temat niezwykłych istot które przybywały do nich z nieba i przekazywały im wiedzę na różne tematy. Salomończycy na bazie tych kontaktów tworzyli figurki przedstawiające te tajemnicze istoty, zwane przez nich 'gigantami'. Co ciekawe, w XX wieku w rejonach Wysp Salomona zarejestrowano wiele obserwacji UFO. Świadkowie opisywali kule światła które wynurzały się z wody oraz były widywane wokół pobliskich gór, dokładnie tak jak w legendach Salomończyków sprzed tysięcy lat. Bardzo ciekawa historia.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 27 lip 2017, 23:35

NIEWYJAŚNIONE - "OBCY ŻYJĄ WŚRÓD NAS" - Grzegorz Brożek - 27.07.2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=fd5w-sc12oc

Opublikowany 27 lip 2017

Grzegorz Brożek, Ufolog z małopolski opowiada o zdarzeniach w Wylatowie oraz o obecnej sytuacji, związanej między innymi z manifestacjami UFO, tajemnicami rządzących czy religiach świata.
To wstęp do tematów poruszanych z Grzegorzem Brożkiem na antenie STUDIA VTV
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 599
x 195
Podziękował: 8160 razy
Otrzymał podziękowanie: 8548 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 30 lip 2017, 15:43

0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 14 sie 2017, 23:42

Światopodgląd - Robert Leśniakiewicz cz.1

https://www.youtube.com/watch?v=IS9D2mqpETc

Opublikowany 14 sie 2017

Od wielu lat bada zjawiska nieznane. Autor wielu książek z tematyki UFO, technologii nazistowskich, nieodkrytych miejsc. Robert Leśniakiewicz.
1 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 599
x 195
Podziękował: 8160 razy
Otrzymał podziękowanie: 8548 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 20 sie 2017, 00:44

UFO? A może jakieś inne niewyjaśnione zjawisko?


Będąc na Bulwarach Wiślanych, sącząc napoje chłodzące, przysłuchiwałem się rozmowie dwóch panów zajmujących stolik obok mojego. Rysowali na serwetkach różne plany od czasu do czasu głośno się spierając. Jeden był za wypuszczeniem wody z Wisły a drugi za penetracją dna rzeki przez specjalne podwodne roboty. Zamieniłem z nimi dwa słowa i opowiedzieli pewną ciekawą historię. Wracając w sobotę z imprezy postanowili wpaść pod CNK aby zerknąć na spadające gwiazdy. Ale były chmury i siąpił deszcz. Gwiazd ani na lekarstwo. Ale mieli inne i dla rozgrzewki raczyli się cytrynówką. W pewnym momencie spod chmur wypadła jedna z gwiazd o cylindrycznym kształcie jak twierdził jeden z panów. Drugi utrzymywał, że kształt „tego czegoś” zbliżony był do odwróconego talerza. Ale obaj byli zgodni, że emitowało zielonkawe światło i wpadło z sykiem do rzeki. Zapytałem, w którym miejscu to było? Zdziwieni pokazali palcem miejsce. Przecież wszyscy to widzą. Zerknąłem i faktycznie coś jest i w dalszym ciągu emituje światło. Zdjęcia i film można zobaczyć w galerii. A może ktoś wie jak wyjaśnić to ciekawe zjawisko?

Obrazek

Obrazek
MIEJSCE ZDARZENIA MAPA WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE

Filmik i zdjęcia w linku :

https://isrodmiescie.pl/artykul/ufo-a-m ... ies/265652
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 18 wrz 2017, 23:44

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 27 wrz 2017, 13:11

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 13 lis 2017, 22:48

JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI WIDZIAŁ UFO! - obserwacja miała miejsce 4 listopada 2017

https://www.youtube.com/watch?v=tQTDOLQpVAg

Opublikowany 4 lis 2017

To już trzeci raz w życiu słynnego jasnowidza, kiedy miał okazję obserwować UFO. Najnowsza obserwacja miała miejsce 4 listopada 2017 ok. 11:45 (Jackowski błędnie ocenił, że było to po 12.00... było to wcześniej). Obiekt miał kształt kuli, świecił intensywnym światłem, stał nieruchomo na niebie.
Jasnowidz natychmiast zadzwonił na pokład okrętu Nautilus. W krótkiej rozmowie Krzysztof Jackowski opisał to, co zobaczył na niebie, a także można zobaczyć krótki film jego autorstwa.
Potem jasnowidz opowiada o tym, co myśli o UFO i jaką ma hipotezę... polecamy wysłuchanie tej rozmowy, która została nagrana w dniu obserwacji, czyli 4 listopada 2017.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 463
Podziękował: 17860 razy
Otrzymał podziękowanie: 15486 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 19 lis 2017, 22:39

Oannes - nauczyciel Sumerów który był przybyszem z kosmosu?

https://www.youtube.com/watch?v=E865Ggppszs

Opublikowany 7 maj 2017
Czy starożytni kosmici odwiedzali Mezopotamię? Ludy zamieszkujące tę krainę opowiadały historie o wielu boskich istotach, które przybywały do nich z nieba i przekazywały im wiedzę. Sumerowie i Babilończycy znali grupę siedmiu boskich mędrców zwanych Apkallu bądź Abgal. Te tajemnicze istoty przynosiły mądrość oraz kulturę do ludzi zamieszkujących tereny Mezopotamii. Najstarszym i najważniejszym nauczycielem był Oannes, który nauczał jak budować miasta, tworzyć prawa a także wyjaśnił zasady geometrii. Spoglądając na opis jego wyglądu oraz ogromnej wiedzy jaką posiadał warto się zastanowić, czy być może Oannes był przybyszem z kosmosu.

Facebook: https://www.facebook.com/kosmiczneopo...

Źródła: Berossos "Historia Babilonii", Graham Hancock "Magowie Bogów".

Starożytni Kosmici z Opowieści Aleutów i Eskimosów

https://www.youtube.com/watch?v=0mWGIB8Qmg8

Opublikowany 22 lip 2017
Starożytni Kosmici mogli się pojawiać w wielu rejonach świata. Historie o bogach z nieba kojarzymy z przyjemnym klimatem, jednak okazuje się że kosmiczne historie można znaleźć także wśród ludów otoczonych śniegiem i mrozem. Aleuci oraz Eskimosi od wieków przekazują interesujące relacje na temat dziwnych boskich istot a także tajemniczych kul światła. Co ciekawe, w 1945 roku załoga amerykańskiego transportowca była świadkiem obserwacji UFO w okolicy Wysp Aleuckich, które przypomina relacje Aleutów. Z kolei w opowieściach Eskimosów można dostrzec inne ciekawe zbieżności z relacjami innych ludów z całego świata. Czy to tylko mity i legendy czy też faktycznie przybysze z kosmosu nawiązywali kontakt z ludami Północy?

Facebook: https://www.facebook.com/kosmiczneopo...

Strona: https://kosmiczneopowiesci.wordpress....

Źródła: Christian Brachthauser "Lot ku duchowi Księżyca";
http://www.nicap.org/45SUMRaleutianis...
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 599
x 195
Podziękował: 8160 razy
Otrzymał podziękowanie: 8548 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 28 lis 2017, 22:00

https://youtu.be/r4bzSlzioCM

Janusz Zagórski rozmawia z Balbiną Bruszewską (Binka) i Renatą Glinkowską (Peri) - vlogerki kanału Kupa Chrustu . Transmisja na żywo ze studia NTV w Sobótce.
https://www.youtube.com/channel/UCtZ-...
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7572
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 523
x 124
Podziękował: 6097 razy
Otrzymał podziękowanie: 10785 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 04 gru 2017, 00:25

Obejrzałem odc. UFO Hunters i oficjalnie pzyznano iż
Rząd US pzechwicilł statek ufo. :shock:
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7572
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 523
x 124
Podziękował: 6097 razy
Otrzymał podziękowanie: 10785 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 04 gru 2017, 12:48

..teraz dopisze bo nie mialem czasu- pokazano caly model statku z wnetrzem:
-naped na baize antymateri
-oczywiscie antygrawitacja
-teleportery jak ze Star Treka
-pole silowe
-teleportery sa wlasciwie kopiarkami wszystkiego
8-)
I jeszcze wiecej, ciekawe kiedy to rozpracowali I skopiowali :?:
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 599
x 195
Podziękował: 8160 razy
Otrzymał podziękowanie: 8548 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 04 gru 2017, 20:29

songo70 pisze:
poniedziałek 04 gru 2017, 12:48
..teraz dopisze bo nie mialem czasu- pokazano caly model statku z wnetrzem:
-naped na baize antymateri
-oczywiscie antygrawitacja
-teleportery jak ze Star Treka
-pole silowe
-teleportery sa wlasciwie kopiarkami wszystkiego
8-)
I jeszcze wiecej, ciekawe kiedy to rozpracowali I skopiowali :?:
Songo ,daj jakis link do filmu
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 9801
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 29
x 368
Podziękował: 18739 razy
Otrzymał podziękowanie: 14039 razy

Re: UFO - Co prawdą ,a co kłamstwem jest

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 16 gru 2017, 23:06

Obrazek
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

ODPOWIEDZ