Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Mars - tajemnicza planeta

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7865
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14365 razy
Otrzymał podziękowanie: 13891 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 25 gru 2023, 15:28

Wreszcie! NASA znalazła to, czego szukała na Marsie!

https://youtu.be/DlWU_0sKHI8

Lądownik InSight po raz pierwszy dotknął powierzchni Marsa 26 listopada 2018 roku. W trakcie prawie czteroletniej misji NASA w końcu odkryła to, czego naukowcy szukali na Marsie od tak dawna.

TheSimplySpace
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7865
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14365 razy
Otrzymał podziękowanie: 13891 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 08 sty 2024, 19:43

Trwa kolonizacja Marsa - Rewelacje Anrew D. Basiago, A. Webre i L. Eisenhower.

https://youtu.be/JLaqTJ1TaXA

Andrew D. Basiago, prawnik prowadzący prywatną praktykę, który jest członkiem Izby Adwokackiej stanu Waszyngton oraz Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Zachodniego stanu Waszyngton.
Służył w Projekcie Pegasus DARPA od 1968 do 1972 i Projekcie Mars CIA od 1980 do 1984. A więc osoba, której wiedza w zakresie tych dwóch projektów jest niepodważalna. To do niego trafiła informacja, że w kwietniu 2014 r. kapitan piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych Randy Cramer (pseudonim kapitan Kaye) wystąpił publicznie ze swoim zeznaniem, które złożył przed dr. Michaelem E. Salli, w którym twierdził, że służył przez 17 lat jako członek sił obronnych USA... na Marsie. Zaznania Randy Cramera łączą się z tak zwanymi "Skoczkami na Marsa", którzy potwierdzają, że Mars jako planeta zasiedlana jest przez kolonizatorów z USA. Czy kolonizatorzy są wysyłanie na Marsa siłą? Znikanie ludzi jakby potwierdza rewelacje "Kontaktowców.

Tajemity
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7865
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14365 razy
Otrzymał podziękowanie: 13891 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 10 sty 2024, 22:02

Mars - audycja radiowa "Przebudźcie się" w radiu Dream j. angielski


https://youtu.be/uQoCii1xTuU

Jak w tytule jest to wspomniana w poprzednim odcinku audycja radiowa, która mówi o kolonizacja Marsa. Rozmawiają o tym bardzo znane osoby, które przekazują nam ważne informacje w tym zakresie. Niestety za tłumaczenie tej audycji zażądano zbyt sporo dolarów i nie stać nas było na to. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się z wpłat "Wspierających" uruchomić fundusz, którego środki okazałyby się niezbędne w podobnej sytuacji. Trafiamy na różne bardzo ważne informacje, ale są one ( niestety ) w cenie. Tym czasem audycja w j. angielskim. Tłumaczcie ją sobie i zachowajcie w swoich zbiorach. Mamy tutaj wypowiedzi Andrew Basiago ( podróże z "Pokoju Skoków" na Marsa, Randy Cramera ( 17 lat na Marsie ), Laura Eisenhower córki prezydenta Eisenhowera, który podpisał Traktat Greada, oraz Alfred Lambremont Webre, który zajmował kierownicze stanowiska w instytucjach państwowych USA w dziedzinie ochrony środowiska, prawa międzynarodowego i wymiaru sprawiedliwości, zdrowia publicznego i egzopolityki.

Tajemity

Niestety w j.angielskim ale można włączyć napisy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7865
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14365 razy
Otrzymał podziękowanie: 13891 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 18 sty 2024, 11:51

Boriska nazywany był "chłopcem z Marsa". Co się z nim stało?


Obrazek
Boriska
Borys Kiprijanowicz z Żirnowska kilkanaście lat temu wywołał sensację. Miał pamiętać poprzednie życie, w którym był… mieszkańcem Marsa. Dysponował również zaawansowaną, wrodzoną wiedzą o kosmosie. Potem zrobiło się o nim cicho. Co stało się z "dzieckiem z Marsa"?

Borys Kiprijanowicz zwany Boriską został okrzyknięty cudownym "dzieckiem indygo", pamiętającym swoje poprzednie wcielenie, w którym był Marsjaninem.
Chłopiec twierdził, że tysiące lat temu na Ziemi i Marsie istniały zaawansowane cywilizacje, które upadły w wyniku wielkich kataklizmów.
Boriska został przeniesiony do szkoły dla dzieci szczególnie uzdolnionych w Moskwie. Potem słuch o nim zaginął.

Historia o Borisce żyje własnym życiem w internecie, gdzie regularnie przypomina się o niezwykłym chłopcu z Żirnowska, który zaskakiwał swoją wrodzoną wiedzą o kosmosie oraz wspomnieniami z poprzedniego życia, jakie wiódł na Marsie. Mówił też o ziemskiej supercywilizacji unicestwionej przez potworny kataklizm oraz zbliżającej się wielkimi krokami globalnej transformacji świadomości.
W poprzednim wcieleniu Borys miał żyć na Marsie

Na świat przyszedł 11 stycznia 1996 r. jako syn lekarki Nadieżdy Kiprijanowicz i byłego oficera Jurija Towstiniewa (w internecie chłopiec występuje pod nazwiskiem matki). O tym, że malec rozwija się intelektualnie w stopniu nadzwyczaj szybkim jego rodzice przekonali się, gdy miał kilkanaście tygodni. Borys wypowiedział pierwsze słowo w wieku czterech miesięcy, a kiedy miał rok rozpoczął naukę czytania.

W wieku 2 lat trafił do przedszkola, gdzie zauważono, że jest ponadprzeciętnie inteligentny, szybko uczy się języków i ma talent plastyczny. W tamtym czasie aktywowała się również u niego pamięć z poprzedniego wcielenia, dzięki czemu stał się znany także poza granicami Rosji.
– Zaczął siadać w pozycji lotosu, chociaż nikt go tego nie uczył. Mówił też wiele na temat Marsa, Układu Słonecznego i różnych cywilizacji. Skąd małe dziecko mogło o tym wszystkim wiedzieć? To były jego stałe tematy do rozmów, odkąd skończył dwa lata – relacjonowała jego matka.

Pani Kiprijanowicz – sama zainteresowana ezoteryką, postanowiła opowiedzieć o przypadku Borysa specjalistom od nauk z pogranicza. Tak trafiła na prof. Giennadija Bielimowa, który przez kolejne lata przyglądał się Borysowi i dokumentował opowiadane przez niego historie. O chłopcu zrobiło się głośno, kiedy napisała o nim "Prawda", nazywając go "dzieckiem z Marsa". Czerwona Planeta była bowiem centralnym punktem jego historii o poprzedniej inkarnacji.
– Na Marsie, gdzie mieszkałem, doszło do katastrofy. Żyli tam tacy sami ludzie jak my, ale wybuchła wojna atomowa i wszystko spłonęło – mówił z przejęciem.

Na Marsie i Ziemi istniały według niego zaawansowane cywilizacje

– Oddychano tam powietrzem składającym się głównie z dwutlenku węgla – relacjonował Boriska. – Nienawidziliśmy ziemskiego powietrza, bo powodowało starzenie. Na Marsie wszyscy byli młodzi i zawsze wyglądali jakby mieli 30 lat.

Życie tam nie było jednak lekkie. Chłopiec wspominał, że musiał nosić ochronne okulary. Ponadto na Czerwonej Planecie toczyły się nieustanne walki. Wszystko to – pisze Bielimow – miało dziać się kilkadziesiąt tysięcy lat temu, kiedy na Marsie istniała zaawansowana cywilizacja, która miała nawet swój program kosmiczny. Borys twierdził, że brał w nim udział jako pilot i odwiedzał Jowisza, Saturna oraz Ziemię, gdzie również miały żyć rozwinięte technicznie istoty. Z jedną z nich Boriska zdołał się w swoim poprzednim wcieleniu zaprzyjaźnić.

– Potem doszło na Ziemi do katastrofy. Góry dosłownie eksplodowały i wielki kontynent poszedł na dno – mówił z przejęciem, jakby ciągle miał to przed oczyma. – Na budynek, gdzie był mój przyjaciel spadł nagle wielki kamień. Nie mogłem nic zrobić…
Choć Borys nie pamiętał nazw miejsc ani imion ludzi spotkanych w poprzedniej inkarnacji, pewnego dnia, przeglądając książkę o "historii alternatywnej", natknął się na opis legendarnej Lemurii – kontynentu, który miał leżeć na Oceanie Indyjskim i według nauk Heleny Bławatskiej stanowił ojczyznę zaginionej cywilizacji. Z tego powodu uznał Ziemian ze swoich wspomnień za Lemurian, dodając, że zgubiło ich zbytnie oddalenie się od spraw ducha.

Ale nie tylko Błękitna Planeta ucierpiała wskutek wielkiego kataklizmu. Coś znacznie gorszego stało się z Marsem, ale chłopiec nie potrafił sprecyzować, jakie były tego przyczyny. Stopniowo tracił on atmosferę i pustynniał, a pozostali przy życiu mieszkańcy musieli szukać schronienia w podziemnych bazach, których ruiny mogły zachować się do dziś. Pamiątkę po tamtym zagadkowym kosmicznym Armagedonie stanowi Księżyc, który – wedle słów Boriski – miał niegdyś znajdować się bliżej Marsa, ale został wypchnięty w przestrzeń i powiązany grawitacyjnie z Ziemią.

Boriska spotkał się z krytyką otoczenia i zamknął się w sobie

Kilkulatek z Żirnowska został okrzyknięty przez media "dzieckiem indygo" – przedstawicielem doskonalszego pokolenia, które ma zmienić oblicze Ziemi i wprowadzić ludzkość w nową erę. Specjaliści od ezoteryki wierzą, że dzieci te mają aurę w niespotykanym kolorze indygo i przewyższają zwykłych ludzi inteligencją oraz stopniem rozwoju nadprzyrodzonych zdolności. Boriska również miał posiadać "szósty zmysł" i, jak zapewniała jego matka, wiedział, co czeka Ziemię.

Indagowany przez Bielimowa chłopak odparł, że informacje o przyszłości czerpie "z wnętrza". Zapowiadał nadejście czasów, w których mieszkańców Ziemi czeka transformacja świadomości, z której dobrodziejstw nie wszyscy będą jednak mogli skorzystać.

Choć Borys zyskał sławę, łatka "chłopca z Marsa" utrudniała mu codzienne funkcjonowanie. Wiele osób było do niego sceptycznie, a nawet wrogo nastawionych. Sugerowano, że zmyślał bądź powtarzał informacje zasłyszane w domu lub telewizji.

– Chciałabym wierzyć, że to wszystko dziecięce wymysły, ale jest w tym zbyt dużo szczegółów, o jakich nie mógł się od nikogo dowiedzieć – wyznała Nadieżda Kiprijanowicz.

A co dzieje się z Boriską dziś?

Prof. Bielimow odnotował, że po wejściu w wiek szkolny zaczął się zmieniać. Musiał stawiać czoło rówieśnikom i dorosłym, którzy uważali go za dziwadło (dochodziło na tym polu do wielu nieprzyjemnych sytuacji, np. matka jego kolegi z klasy zażądała usunięcia Borysa ze szkoły za opowieści o poprzednim wcieleniu). W reakcji na docinki "chłopiec indygo" wdawał się w bójki, mimo że wcześniej wygłaszał uduchowione pogadanki o przebaczaniu.

"Jego uprzednia otwartość odegrała niestety negatywną rolę w dalszym życiu" – odnotował Bielimow, dodając, że z czasem "chłopak z Marsa" coraz mniej interesował się dawną inkarnacją i sprawami ducha, za to pasjonowały go i pochłaniały gry komputerowe.
Ostatecznie, ok. 2004 r. matka przeniosła Borysa do szkoły dla dzieci wybitnie uzdolnionych w Moskwie. Wciąż odwiedzających go dziennikarzy i badaczy prosił, aby dali mu spokój. O życiu na Marsie mówił rzadko, stając się coraz bardziej podobny do swoich rówieśników. Jego stan psychiczny pogorszył rozwód rodziców, a ślad po Borisce urwał się ok. 2006 r., kiedy przestały napływać nowe informacje na jego temat.

"Przybysz z Marsa", choć jest internetową legendą, nie został celebrytą. Nie wiadomo, gdzie dziś jest i co robi ten już ponad dwudziestoletni młodzieniec. Poszukiwanie jego profili na portalach społecznościowych nie przynosi rezultatów (na Facebooku istnieje jedno "fake konto" z jego zdjęciem sprzed kilkunastu lat), zaś w rosyjskim internecie wciąż pojawiają się te same treści, co przed laty, jakby Boriska z Żirnowska nadal był małym chłopcem…

https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/b ... ed&utm_v=2

Artykuł stary ale może warto przypomnieć ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17232
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1095
x 555
Podziękował: 17245 razy
Otrzymał podziękowanie: 24350 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 30 sty 2024, 05:49

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7865
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14365 razy
Otrzymał podziękowanie: 13891 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 30 sty 2024, 09:55

Nie wiem czy pamiętasz @songo ,Tomasza Ferre ? Kilka lat temu miał audycje w NTV z Januszem Zagórskim . Tomasz zajmował się między innymi analizą zdjęć z Marsa . Pamiętam jakie tam odkrył rewelacje .Wstawiałam te audycje tu na forum ale niestety zniknęły w momencie likwidacji głównego kanału NTV na YT . Tomasz miał też swoją stronę internetową ,niestety strona też zniknęła a nazywała się chyba kosmicznejaja.pl
Szkoda ,ponieważ było tam wiele zdjęć Marsa i Księżyca, wraz z analizą Tomka .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17232
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1095
x 555
Podziękował: 17245 razy
Otrzymał podziękowanie: 24350 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 03 mar 2024, 09:46

Mars cz 1

Kosmiczne Ujawnienie
24,7 tys. subskrybentów

Subskrybujes

wyświetlenia
3 mar 2024
Zapraszamy Was do cyklu rozmów na temat planety Mars. Wiele plotek krąży wokół tej planety i wiele dzieje się za kulisami.
Jeśli chcecie dowiedzieć śię pewnych rzeczy, które mogą Wam rozjaśnić obecną sytuacją związaną z tą planetą, oglądajcie nasze rozmowy 🙂
Miłego oglądania.

Kosmiczn
https://youtu.be/Fr6VNyi5ae8?si=9CIMhLPl5mtsgEyV
1 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7865
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14365 razy
Otrzymał podziękowanie: 13891 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 03 mar 2024, 10:54

Niesamowita kompilacja wiadomości o Marsie . Cywilizacja na Marsie na pewno istniała a potwierdzeniem życia na taj planecie jest Boriska (chłopiec z Marsa ) który pamiętał swoje poprzednie wcielenie czyli poprzednie życie właśnie na Marsie .Według niego był pilotem statku kosmicznego i brał udział w wojnie ,która ostatecznie doprowadziła do zagłady Marsa . Wiele lat temu Projekt Camelot przeprowadził z nim wywiad .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Ramzes3
Posty: 710
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 94
Podziękował: 4992 razy
Otrzymał podziękowanie: 1592 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 03 mar 2024, 14:52

Prawdopodobnie chodziło tutaj o wojnę o której pisał @Fedon w rozszyfrowanej przez siebie Ksiedze Genesis czyli wojnę pomiędzy biblijnymi Nefilim a Elohim i JHWH w wyniku której została zniszczona planeta Koah (Mallona).
0 xAwatar użytkownika
ZbyniuZbynio
Posty: 222
Rejestracja: niedziela 11 gru 2022, 16:36
Lokalizacja: Trójmiasto
x 2
x 25
Otrzymał podziękowanie: 124 razy

MARS-czym jest...

Nieprzeczytany post autor: ZbyniuZbynio » czwartek 07 mar 2024, 08:41

Planeta MARS
Cz. 1


https://www.youtube.com/watch?v=Fr6VNyi5ae8


Ten film wstawił @songo70 dwa posty wyżej dlatego twój post zostanie jutro usunięty - chanell
Załączniki
Mars 1.jpg
Mars 1.jpg (5.52 KiB) Przejrzano 749 razy
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17232
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1095
x 555
Podziękował: 17245 razy
Otrzymał podziękowanie: 24350 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 07 mar 2024, 11:49

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17232
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1095
x 555
Podziękował: 17245 razy
Otrzymał podziękowanie: 24350 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 21 mar 2024, 04:34

ciekawe co powiedział Krzysztof w tym materiale o Marsie:
https://www.cheops4.org.pl/cheos/viewto ... 89#p153789
że planeta została uderzona przez ogon komety:
mars.jpg
mars.jpg (42.1 KiB) Przejrzano 698 razy
a szrama jest do teraz... :shock:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7865
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14365 razy
Otrzymał podziękowanie: 13891 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 04 kwie 2024, 13:55

Chiny budują 20-piętrowy nuklearny silnik kosmiczny na misję na Marsa

Chińscy inżynierowie stworzyli prototyp nuklearnego silnika statku kosmicznego do lotów na Marsa.

Przetestowano już prototyp nuklearnego silnika rakietowego o mocy 1,5 MW (jednak bez paliwa jądrowego zasilano go energią z zewnętrznego źródła). Głównym celem badań było przetestowanie układu odprowadzania ciepła z reaktora litowego.

Po rozłożeniu układ napędowy osiąga wysokość 20-piętrowego budynku. Aby jednak wynieść go na orbitę, gdzie najwyraźniej statek będzie składany do lotów na Marsa, urządzenie zostanie kompaktowo złożone w pojemniku, a jego masa nie przekroczy ośmiu ton. Dlatego silnik będzie mógł zmieścić się pod standardową owiewką standardowych pojazdów nośnych.

Według chińskich ekspertów ich konstrukcja jest bardziej kompaktowa niż podobny silnik projektowany w NASA, a jednocześnie jest siedmiokrotnie mocniejsza. Inżynierowie uważają, że lot statkiem o napędzie atomowym na Czerwoną Planetę zajmie około trzech miesięcy, natomiast lot statku kosmicznego Elona Muska siedem miesięcy.

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chin ... e-na-marsa

Elon się wścieknie :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7865
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14365 razy
Otrzymał podziękowanie: 13891 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 25 kwie 2024, 23:36

Mars cz 3

https://youtu.be/YSpY5M2rk5s

Kosmiczne Ujawnienie
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7865
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14365 razy
Otrzymał podziękowanie: 13891 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 28 kwie 2024, 12:57

Mars cz4

https://youtu.be/Y6Yy6kyVIvg


Kosmiczne Ujawnienie
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17232
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1095
x 555
Podziękował: 17245 razy
Otrzymał podziękowanie: 24350 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 01 maja 2024, 10:05

Miasto Inków na Marsie. To nie wygląda jak wytwór natury [zdjęcia]
Perspective_view_of_Mars_s_Inca_City.jpg
Perspective_view_of_Mars_s_Inca_City.jpg (45.16 KiB) Przejrzano 458 razy
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17232
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1095
x 555
Podziękował: 17245 razy
Otrzymał podziękowanie: 24350 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 31 maja 2024, 18:21

https://tech.wp.pl/tajemnicza-dziura-po ... 458538240a
ZGFmNjFkdSYnDzhZaRB4M2RXbAMvSXZlM090SGldaH4-XnteaQ0zKyMfKxopRT01Mx0vHTZFKitpDD4DaR1raCIEPRoqCiNoIwAsDyJEa3N_Xipbfw13JXZfLUdyWjxza1R_WSdGbiNyWSoLIF1rIyBfbBc.jpeg
ZGFmNjFkdSYnDzhZaRB4M2RXbAMvSXZlM090SGldaH4-XnteaQ0zKyMfKxopRT01Mx0vHTZFKitpDD4DaR1raCIEPRoqCiNoIwAsDyJEa3N_Xipbfw13JXZfLUdyWjxza1R_WSdGbiNyWSoLIF1rIyBfbBc.jpeg (15.76 KiB) Przejrzano 333 razy
Tajemnicza dziura pojawiła się na Marsie. Naukowcy nie wiedzą, czym jest
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7865
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14365 razy
Otrzymał podziękowanie: 13891 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 06 lip 2024, 19:23

Odkrycie bogatych złóż minerałów na powierzchni Marsa

Ostatnie zdjęcia przesłane przez sondę ExoMars Trace Gas Orbiter dostarczyły niezwykłych informacji na temat powierzchni Czerwonej Planety. Okazuje się, że w regionie zwanym Doliną Maurt znajdują się ogromne złoża żelaza, magnezu i aluminium, co może mieć kluczowe znaczenie w poszukiwaniach śladów potencjalnego życia na Marsie.

Zdjęcie wykonane przez europejski system obrazowania powierzchniowego w kolorze i stereo (CaSSIS) zainstalowany na pokładzie sondy ExoMars Trace Gas Orbiter ukazuje uderzającą różnorodność kolorów na powierzchni Marsa. Naukowcy wyróżniają żółte warstwy bogate w glinki zawierające żelazo i magnez, na których znajdują się białe i niebieskie warstwy bogate w aluminium. Cały obszar pokryty jest ciemną, silnie zerodowaną warstwą.

Według ekspertów, "metaliczne kolory tego tętniącego życiem krajobrazu opowiadają historię różnorodności mineralogicznej, która rozpoczęła się około 3,6 miliarda lat temu". Dolina Maurt, w której znajdują się te niezwykłe złoża, leży tuż na południe od granicy dychotomii - grzbietu otaczającego Marsa, wyznaczającego miejsce styku południowych wyżyn i północnej niziny.

Naukowcy podkreślają, że Dolina Maurt wyróżnia się złożonością geologiczną. Uważa się, że w odległej przeszłości Czerwonej Planety przepływała przez nią ciekła woda powierzchniowa. Dlatego też region ten jest uznawany za jeden z najbardziej obiecujących pod względem poszukiwania śladów potencjalnego życia. Dolina ta jest rozważana jako jedno z możliwych miejsc lądowania łazika ExoMars Rosalind Franklin.

Odkrycie tak bogatych złóż cennych metali na powierzchni Marsa otwiera nowe perspektywy dla przyszłych misji badawczych. Obecność żelaza, magnezu i aluminium może mieć kluczowe znaczenie nie tylko w kontekście poszukiwań śladów życia, ale również w aspekcie potencjalnego wykorzystania tych surowców do celów eksploracyjnych.

Naukowcy podkreślają, że zdjęcie wykonane przez sondę ExoMars Trace Gas Orbiter po raz kolejny dowodzi, iż powierzchnia Marsa jest bogata w tlenki żelaza i minerały. Charakterystyczne "zardzewiałe" plamy, podobnie jak na Ziemi, świadczą o utlenianiu się bogatej w żelazo marsjańskiej gleby i pyłu.

Odkrycie Doliny Maurt i jej niezwykłych złóż mineralnych to kolejny krok w lepszym poznaniu geologii i historii Czerwonej Planety. Dane zebrane przez sondę ExoMars Trace Gas Orbiter mogą mieć kluczowe znaczenie dla planowania przyszłych misji badawczych, zarówno w kontekście poszukiwań śladów życia, jak i potencjalnego wykorzystania zasobów naturalnych Marsa.

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/odkr ... chni-marsa

To dlatego trwa wyścig kto pierwszy wyląduje na Marsie to całe złoża jego . Elon jest w tym wyścigu pierwszy .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ