Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Wszystko co wiemy o Księżycu

ex-east
Posty: 1051
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 82
Podziękował: 356 razy
Otrzymał podziękowanie: 1303 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: ex-east » poniedziałek 26 paź 2020, 17:46

https://youtu.be/wkIP4sTFRZ4
Mowa jest o odkryciu aż 15 000 mil kwadratowych zamrożonej wody na południowym biegunie Księżyca.
Tam też zostaną wysłani Astronauci (kobieta i mężczyzna ) by w okolicy 2024 roku dokonać na miejscu wiecej badań.
Jeśli badania będą sukcesem to zostanie ustanowiona tam baza wypadowa dla misji Artemis w kierunku na Marsa.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15551
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 825
Podziękował: 29100 razy
Otrzymał podziękowanie: 23404 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 30 paź 2020, 19:30

Co NASA znalazła na Księżycu? - AstroSzort
28 paź 2020

https://www.youtube.com/watch?v=p-M5w5Makp0

Astrofaza
Z pomocą podniebnego obserwatorium SOFIA, NASA znalazła na widocznej stronie Księżyca ślady wody. Nie w południowych, wiecznie zacienionych kraterach, ale w jasno oświetlonym kraterze Clavius. Woda jest tam uwięziona w regolicie i jeżeli faktycznie jest jej tam tyle ile wyliczyli naukowcy, to w przyszłości może stać się cennym źródłem dla przebywających na powierzchni Księżyca astronautów. W jaki sposób się tam znalazła? Zobacz najnowszy odcinek AstroSzort.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12930
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 897
x 319
Podziękował: 12849 razy
Otrzymał podziękowanie: 19557 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 02 lis 2020, 16:54

miał być niebeski a wyglądał jak przystało na Halloween :mrgreen:

https://youtu.be/wQ476s-p_Tk
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15551
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 825
Podziękował: 29100 razy
Otrzymał podziękowanie: 23404 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 08 lis 2020, 23:01

Kosmiczne wojsko monitoruje przestrzeń między Ziemią, a Księżycem - AstroSzort
5 lis 2020

https://www.youtube.com/watch?v=WVl8dOwz7fM

Astrofaza

Dziś porozmawiamy sobie o informacji rodem z filmów SF. Wiemy już, że od grudnia 2019 roku wojsko USA poszerzyło się o kolejną gałąź - Wojsko kosmiczne US Space Force. Okazuje się, że jednym z zadań Space Force będzie monitorowanie przestrzeni pomiędzy Ziemią, a Księżycem. O co właściwie chodzi? Zapraszam na odcinek! :)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15551
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 825
Podziękował: 29100 razy
Otrzymał podziękowanie: 23404 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 10 lis 2020, 17:02

Dziwny obiekt krąży wokół Ziemi jak drugi księżyc
9 lis 2020

https://www.youtube.com/watch?v=QGShgAGDsZ4

JASNA STRONA

Im bliżej horyzontu jest Księżyc, tym wydaje się większy. Zjawisko to nazywa się iluzją księżycową. Większość ekspertów uważa, że tworzy go nasz własny umysł! Grawitacja Księżyca stanowi 17% ziemskiej. Gdybyście ważyli 90 kg na Ziemi, na Księżycu ważylibyście zaledwie 15 kg. W prehistorii Księżyc był znacznie bliżej naszej planety niż obecnie.

Dziś podzielimy się z wami najciekawszymi faktami o Księżycu. Mogą one zmienić wasze spojrzenie na jego prostotę. Wiedzieliście, na przykład, że większość kraterów na Księżycu powstało podczas Wielkiego Bombardowania około 4 miliardów lat temu? Wydarzenie to nosi również nazwę Księżycowego Kataklizmu i trwało kilkaset milionów lat. W jego trakcie niezliczona ilość asteroid zderzyła się z Ziemią, Merkurym, Marsem i Wenus. Czas poznać kilka najciekawszych faktów o naszym naturalnym satelicie.
0 x
quetzalcoatl888
Posty: 1237
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 8
Podziękował: 474 razy
Otrzymał podziękowanie: 950 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » niedziela 22 lis 2020, 10:17

0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12930
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 897
x 319
Podziękował: 12849 razy
Otrzymał podziękowanie: 19557 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 22 lis 2020, 11:22

:lol: ZSRR też miał fajne filmy animowane na poziomie misia uszatka.
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12930
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 897
x 319
Podziękował: 12849 razy
Otrzymał podziękowanie: 19557 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 26 lis 2020, 20:16

Pełnia Bobrzego Księżyca
26
LIST
2020
Dodaj komentarz
by krystal28 in Inne kategorie


.

30 Listopada o godz. 10:32 pojawi się na naszym niebie Pełnia w znaku Bliźniąt, zwana Pełnią Bobrzego Księżyca.

🌗 Swoją nazwę wzięła od tego, iż bobry właśnie w tym okresie budują swoje zapory na zimę, a że najchętniej robią to w nocy, przy blasku Księżyca, listopadową Pełnię nazwano na ich cześć.

🌗 W tym samym czasie czeka nas półcieniowe zaćmienie Księżyca, kiedy to Słońce, Ziemia i Księżyc na chwilę znajdą się w jednej linii.

🌗 Ta Pełnia, a wraz z nią również i zaćmienie, będą miały miejsce w znaku Bliźniąt. Zatem znajdziemy się pod wpływem znaku, którego żywiołem jest Powietrze, a to spowoduje, że skupimy całą swoją uwagę na komunikacji i sposobach wymiany informacji. Na światło dzienne mogą również wyjść jakieś odkrywcze informacje. Czy zatem oznacza to, iż w końcu to, co zakryte, ujawni się w pełni?

🌗 Wpływ tej Pełni spowoduje także, iż być może będziemy zmuszeni do tego, aby komunikować nasze myśli i emocje w inny sposób niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

🌗 Energia żywiołu Powietrza wprowadzi wiele chaosu, zatem lepiej tym razem nie przeprowadzać żadnych rytuałów, a zamiast tego skupić się po prostu na obserwacji tego, co dzieje się w Twoim wnętrzu i wokół Ciebie. A będzie się działo sporo. Będzie też wiele zmian. Miej zatem otwarty umysł na wszelkie sytuacje, które będą przypływać, złagodź reakcje, analizuj i wyciągaj wnioski.

🌗 Zmiany będą zachodzić szczególnie w sferze relacji miłosnych oraz finansów.

🌗 Zbliżające się zaćmienie może wywołać wiele napięcia, niepokoju i niepewności. Jeśli jednak wykażesz się elastycznością, będzie Ci dane wiele zyskać, a tym samym poprawić swoją relację i odblokować przypływ finansów.

🌗 Pełnia zwykle sprawia, że sprawy związane z domem, rodziną i intymnymi relacjami stają na ostrzu noża. Działają też wtedy przeciwstawne siły, które powodują dysonans między tym, czego pragniesz, a co przynosi Ci los albo postawią Cię przed wyborem co ważniejsze – praca czy bliscy. W związku z tym może się wytworzyć wiele napięć wewnętrznych i presji, co prowadzić może do konfliktów i spięć, które będą wyczerpywać Twoją energię. Panaceum na to jest ustalenie swoich priorytetów, akceptacja tego, co przypływa i stanięcie w pełni swojej Mocy.

🌗 Księżyc mocno kieruje naszymi emocjami, które są jak przypływy i odpływy. W czasie Pełni, a szczególnie zaćmienia, zalewa nas wręcz fala emocji i różnych odczuć. Pozostań w sobie. Nie daj się wciągnąć w wir niepotrzebnej gorączki. Kieruj się intuicją, a nie podszeptami umysłu tak, aby pokonać wszelkie wyzwania miłością, a nie agresją. Siła Twojego instynktu wyraźnie się powiększa. Coraz wyraźniej będziesz w stanie rozpoznawać negatywne uczucia powodujące dysharmonię zarówno w Tobie, jak i w Twojej przestrzeni. Ta specyficzna Pełnia pomoże Ci także w zresetowaniu bagażu emocjonalnego ostatnich sześciu miesięcy.

🌗 Położnie Księżyca względem Wenus wyzwoli w nas większą potrzebę miłości i uczuć, ale może także zwiększyć napięcia w bliskiej relacji. Możesz poczuć się odsunięty, niezaopiekowany, nieutulony i w tym właśnie czasie poczujesz potrzebę wsparcia emocjonalnego i miłości. Będziesz chciał więcej otrzymywać, niż dawać. Nie obwiniaj się za to. Czasem tak jest. Może właśnie tego domaga się Twoje wewnętrzne dziecko, może za bardzo je zepchnąłeś na bok, a może wręcz o nim zapomniałeś? Zauważ je, zadbaj o nie i pozwól też innym o nie zadbać, przytulić. Jeśli masz taką potrzebę, poproś. To nie wstyd. To nie słabość, to siła. Proś, a będzie Ci dane – pamiętasz?

🌗 Potrzeba utulenia może się objawić w różny sposób. Może będzie to romans albo jakaś potajemna przyjaźń? Może to być również zwiększony pociąg do słodyczy lub innych uzależnień. Zastanów się, gdzie jeszcze zauważasz u siebie brak równowagi, gdzie doskwiera Ci głód. Jak siebie postrzegasz? Czy kochasz siebie w pełni i akceptujesz takiego, jakim jesteś? Czy dajesz sobie w pierwszej kolejności? Czy rozpieszczasz się? Czy wręcz przeciwnie – karcisz się, krytykujesz, lękasz wyjścia z cienia, bo brak Ci wiary w siebie?

🌗 To najbardziej odpowiedni czas na oczyszczenie rodzinnych obciążeń i węzłów karmicznych, szczególnie w relacji z matką i zrównoważenie energii połączonych z miłością. Być może Twoja matka była apodyktyczna, odległa, zaborcza, nie doceniała Cię, nie potrafiła okazywać miłości. Rozwiązywanie nierozwiązanych problemów związanych z tą relacją jest kluczem do przywrócenia równowagi. Twoje zdrowie psychiczne, małżeństwo, a nawet dzieci mogą nadal cierpieć, jeśli czegoś nie zrobisz.

🌗 Kwinkunks Słońca do Urana zwiększy napięcie nerwowe i niepokój. Poczucie zbliżającej się zmiany może być ekscytujące, ale także trochę przerażające i utrudnia zrelaksowanie się. Zapragniesz większej swobody i możesz poczuć pociąg do twórczej ekspresji, zwłaszcza jeśli ostatnio byłeś ograniczony lub znudzony. Możesz też odczuć potrzebę odcięcia się od kogoś, kto próbuje sprawować nad Tobą władzę. Bardzo prawdopodobne, iż jakieś nieoczekiwane zdarzenie zmusi Cię do zmiany zachowania, podejścia, rutyny lub planów.

🌗 Ważne jest, aby zachować elastyczność i dostosować się do zmieniających się warunków. Jeśli oprzesz się zmianom i staniesz się arogancki lub uciążliwy, możesz ponieść stratę lub przegapić ważną okazję.

🌗 Niezależnie od tego, czy zostaniesz zmuszony do wprowadzenia zmian, czy też będzie to Twoja decyzja, aby takowych dokonać, nie musisz całkowicie zmieniać kierunku, w którym zmierzasz, a jedynie dokonać korekty dotychczasowego życia.

🌗 Wenus znajdująca się naprzeciwko Urana jest oznaką zmiany i niepewności w relacjach miłosnych, ale także w finansach. Nieoczekiwane zdarzenia mogą wywołać napięcia i niepokój. W istniejącej już relacji zwiększona potrzeba wolności i przygód może prowadzić do nieobliczalnego i nieprzewidywalnego zachowania.

🌗 Układ Słońca względem Księżyca, pozycja planet i układ Gwiazd sprawią, że zbliżająca się Pełnia z zaćmieniem Księżyca będzie niezwykle intensywna i może spowodować rozstania, załamania nerwowe i straty finansowe. Może wywołać także zamieszki, anarchię i rewolucje. Ale dzięki elastyczności i zdolności adaptacji przyniesie również ekscytujące możliwości. Przede wszystkim korzystaj ze swojej intuicji, aby wykorzystać zmieniające się warunki.

🌗 Zaćmienie Księżyca 30 listopada i zaćmienie Słońca 14 grudnia tworzą energię, która utrzyma się do zaćmienia Księżyca 26 maja 2021 r.

Życzę Wam pięknych wrażeń w pełni Mocy i akceptacji

Biały Motyl
https://krystal28.wordpress.com/2020/11/26/16670/
1 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12930
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 897
x 319
Podziękował: 12849 razy
Otrzymał podziękowanie: 19557 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 29 lis 2020, 03:13

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15551
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 27
x 825
Podziękował: 29100 razy
Otrzymał podziękowanie: 23404 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 09 gru 2020, 22:48

Hipoteza Sztucznego Księżyca - Analiza
2 gru 2020

https://www.youtube.com/watch?v=BCLEQF-2mDA

Kosmiczne Opowieści

2 lata temu Chiny ogłosiły plan umieszczenia sztucznego księżyca nad miastem Chengdu. W oczekiwaniu na realizację tego projektu, warto odkurzyć popularną hipotezę, zgodnie z którą to nasz Księżyc w rzeczywistości ma być sztucznym obiektem. Przeanalizujmy zatem dowody wskazywane przez entuzjastów sztucznego Księżyca.
0 x
wolzdro
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 1
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 98 razy

Pełnia Wilczego Księżyca

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » piątek 29 sty 2021, 23:07

0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12930
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 897
x 319
Podziękował: 12849 razy
Otrzymał podziękowanie: 19557 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 15 lut 2021, 15:28

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12930
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 897
x 319
Podziękował: 12849 razy
Otrzymał podziękowanie: 19557 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 22 lut 2021, 17:52

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6439
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1077
x 319
Podziękował: 11513 razy
Otrzymał podziękowanie: 11987 razy

Re: Wszystko co wiemy o Księżycu

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 22 lut 2021, 18:39

Mam nadzieję że nie będzie to początek gwiezdnych wojen a początek czegoś nowego . Jednak biorąc pod uwagę fakt, że Amerykanie zostali "wyproszeni " z Księżyca to zapewne Chińczycy i Rosjanie też tam długo nie pobędą. Chyba że został podpisany jakiś pakt z właścicielami srebrnego globu ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ