Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Kryształy - Promieniowanie kształtów

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Kryształy - Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fedon » niedziela 10 lis 2013, 20:38

Mam pytanie/prośbę. Czy ktoś mógłby mi wskazać jakieś materiały na temat promieniowania kształtów? Moja wiedza na ten temat jest delikatnie mówiąc ograniczona, czytałem tylko jedną książeczkę o tym, a i to dawno (chyba czerwona okładka była), w tej chwili nie jestem w stanie znaleźć i właściwie oprócz tego że istnieje to niewiele więcej wiem.
Wczoraj w oparciu o starożytne pisma stworzyłem coś takiego. Podziałało tak uderzająco (negatywnie), że bez wpadanie w patos mogę powiedzieć, że nie wiem jak i kiedy uda mi się dojść do siebie. Oczywiście zniszczyłem, ale skutki jak na razie trwają, a ja jestem prawie zielony w temacie.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 10 lis 2013, 21:35

Tworząc temat o spiralach >> trafiłem na różne tego typu informacje. Kliknij tam, albo wpisz w wyszukiwarkę odpowiednie hasło i szperaj. Na pewno znajdziesz.
Same spirale są dobrym przykładem promieniowania kształtu.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » poniedziałek 11 lis 2013, 10:04

Fedon -
w moim watku o polach torsyjnych znajdziesz tez co nieco, wlacz video z YT w pierwszym clipie i zobacz od mniej wiecej 0:26 ciekawie pokazywane jest to "promieniowanie".
viewtopic.php?f=53&t=579
Oddzielnie zajmuje sie tym w zwiazku z Feng Shui.
To bardzo obszerny temat.

Podejrzewam, ze kierujac takie pytanie, masz cos konkretnego na mysli, moze napiszesz?
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Kryształy

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 17 lis 2013, 14:09

Czas na kryształy.Wiem że jest tu na forum wiele osób które ,zajmują się pracą z kryształami.Opisujcie proszę swoje doświadczenia.Niestety ja ich nie mam ,ale wszystko przede mną
Uzdrawiająca moc kryształów - Katarzyna Barczyńska - 14.11.2013

Katarzyna Barczyńska prezentuje i omawia uzdrawiające moce kryształów.

https://niezaleznatelewizja.pl/index.ph ... arczynska/
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 02 maja 2014, 13:50

Nie wiem wlasciwie gdzie o tym umiescic, bo pasuje w rozne miejsca.
Chodzi mi symbol laski augurow tzw. lituusa, albo jak komu plizej pastoralu biskupiego. Symbol ten ma znaczenie komunikacyjne z innym wymiarem. Przeszukalam neta i znalazlam ciekawostki z zakresu archeologii, ktore w zbiorach mozaik z wykopalisk ukazuja mlodego mezczyzne z lituusem wlasnie.

Obrazek


Pogańska mozaika znaleziona pod katedrą


Polskie Radio

16.02.2009

We włoskim mieście Reggio Emilia znaleziono rzymską mozaikę podłogową.


We włoskim mieście Reggio Emilia znaleziono rzymską mozaikę podłogową, przedstawiającą przedchrześcijańskie rytuały i orientalnych bogów. Mozaika znajduje się pod średniowieczną katedrą.


Mierząca 13 m2 mozaikowa posadzka, najprawdopodobniej pochodząca z IV wieku n.e., została odkryta na głębokości 4 m poniżej poziomu gruntu w czasie badań archeologicznych w krypcie katedry w Reggio Emilia w środkowo-północnych Włoszech (miasto znajdujące się w połowie drogi między Modeną a Parmą). „Wielkość i projekt posadzki mozaikowej sugeruje, że została ona ułożona na podłodze dużego pomieszczenia. Sądzimy, że była to rezydencja bogatego Rzymianina” - powiedziała dla Discovery News Renata Curina, archeolog kierująca wykopaliskami.

Zabytki pod kościołami

To, że budynek spełniający przedchrześcijańskie funkcje religijne znaleziono pod katolickim kościołem, nie jest niczym zaskakującym. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa bardzo często budowano kościoły na miejscach, w których poprzednio stały „pogańskie” świątynie. Z jednej strony chrześcijanie pragnęli w ten sposób zatrzeć pamięć dawnych kultów, a ponadto, w miarę gdy zdobywali coraz to większą przewagę wśród różnych ruchów religijnych Cesarstwa Rzymskiego, naturalnym było, że przejmowali dawne ośrodki kultowe i dostosowywali je do własnych potrzeb. Taki los spotkał wiele słynnych budowli, w tym np. rzymski Panteon, który był początkowo świątynią wszystkich bogów, a potem stał się kościołem pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny od Męczenników.

Stąd fakt, że przedstawienia pogańskich bogów leżały przez setki lat jedynie kilka metrów pod katedrą w Reggio Emilia nie był dużą niespodzianką. „Kościół był zbudowany na wcześniej istniejących strukturach budowlanych. To jest raczej normalne w Reggio Emilia. Widzimy, że mało uwagi poświęcono starożytnej mozaice, biorąc pod uwagę, że zbudowano na niej filary kościoła” - mówi Curina.

Od Celtów do chrześcijan

Reggio było początkowo miastem celtyckim. W VI wieku przed naszą erą zostało zajęte przez Etrusków, którzy od tej pory tam władali. W IV wieku p.n.e. miasto rozwinęło się jako okoliczne centrum rolnicze. Starożytna miejscowość zyskała na znaczeniu już jako część Republiki Rzymskiej, gdy w 187 roku p.n.e. Marek Emiliusz Lepidus, rzymski konsul, wybudował drogę zwaną od jego nazwiska Via Aemilia, wiodącą z Piacenzy do Rimini. Na tej drodze znajdowało się Reggio, które w 175 roku p.n.e. nazwano Regium Lepidi, stąd późniejsze Reggio Emilia. Regium szybko stało się ważnym ośrodkiem administracyjnym i kwitnącym centrum handlowym.

Według legendy już w I wieku n.e. św. Apolinariusz z Rawenny przyniósł do Regium chrześcijaństwo. Natomiast już w IV wieku n.e. Reggio miało własnego biskupa. Katedra, pod którą znaleziono mozaikę, została zbudowana między IX z XII wiekiem, a następnie przebudowana w XVI wieku. Wcześniejsze wykopaliska odkryły inne budowle z okresu rzymskiego w Reggio Emilia: między innymi rzymską willę z pierwszych wieków naszej ery, także ozdobioną mozaikami oraz rzymskie ulice miejskie pokryte trachitowymi płytami brukowymi. Znalezione tam inskrypcje poświadczają także, że w Reggio znajdowała się świątynia egipskiej bogini Izydy, a także sanktuarium kultu cesarskiego.

Tajemnicze koła

Odkryta mozaika wykonana jest z małych płytek z różnych materiałów, w tym kolorowych kamieni, szkła i złotych liści. Przedstawia geometryczne układy kół i kwadratów z małymi postaciami tancerzy oraz kwiatami i ptakami takimi jak sroki i pawie. To co czyni mozaikę wyjątkową to trzy sceny mitologiczne. „Znalezione do tej pory sceny ukazują nagie postacie. Wciąż staramy się wyjaśnić ich znaczenie. Sądzę, że więcej wskazówek dostarczą kolejne wykopaliska” - mówi Curina.

Sceny wydają się wyjątkowe. Jedna z nich ukazuje nagiego człowieka padającego innemu w ramiona, inna pokazuje nagie postacie, mężczyznę i kobietę, noszących klejnoty. Kobieta trzyma świeżo złapaną rybę, gdy mężczyzna trzyma dwie żywe kaczki. Trzecia scena pokazuje nagiego mężczyznę noszącego koronę z bluszczu i trzymającego kwiat lotosu w swojej prawej dłoni. W swojej lewej ręce tajemnicza postać trzyma lituus. Ta zakrzywiona laska była stosowana w starożytnym Rzymie przez augurów, czyli kapłanów i wróżbitów. Augurowie zajmowali się obserwowaniem naturalnych znaków, takich jak lot ptaków, gdyż wierzyli że przekazują one informacje o woli bogów, którą tylko oni byli w stanie odszyfrować.

„Symbole takie jak kwiat lotosu i korona z bluszczu mogą sugerować, że był to dom prywatny poświęcony kultowi bogów orientalnych” - mówi Curina. Według Luigi Malnatiego, który odpowiada za prace archeologiczne w Emilia Romana, takie przedchrześcijańskie sceny kultowe musiały zostać wykonane przed 380 rokiem naszej ery. W seriach dekretów między 391-392 rokiem naszej ery cesarz Teodozjusz I zakazał i wyznaczył karę za praktykowanie religii niechrześcijańskich na terenie Imperium Rzymskiego, stąd miejsce kultu w Reggio zostało zapewne opuszczone mniej więcej w tym czasie. Niestety, jak do tej pory archeolodzy nie zdołali wyznaczyć precyzyjniejszej daty powstania tego sanktuarium. „To jedna z najważniejszych i najbardziej interesujących mozaik w północnych Włoszech. Wyróżnia się swoim rozmiarem, projektem i wyrafinowaną techniką” - mówi Malnati. Profesor Roger Ling z Uniwersytetu w Manchesterze, znawca starożytnych mozaik, potwierdził że jest to sensacyjne odkrycie. W przyszłości mozaika ma zostać przeniesiona z miejsca gdzie ją znaleziono do lokalnego muzeum.

zrodlo: http://www.polskieradio.pl/23/266/Artyk ... od-katedra

Matematyczny wyglad spirali lituus -

Obrazek

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 02 maja 2014, 15:27

FL pisze:Nie wiem wlasciwie gdzie o tym umiescic, bo pasuje w rozne miejsca.
...


Rzeczywiście, pasuje do kilku innych, ale tu chyba najmniej.
Tak se myśle, że moze utworzyć jakiś odpowiedni wątek do takich zagadnień.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 02 maja 2014, 20:59

Pasuje wszedzie, czyli jest UNIWERSALNY.

Wierzenia egipskie wskazuja na laske Ozyrysa.

A ta laska to w prasie miedzynarodowj czesto jest mylona z Boginia Isis.

A wlasciwie chodzi o MAGIE ksztaltu.

Be-Seele... :lol:

A wracajac na baze Siemlja, to powiem w skrocie, ze KRK sciemnia, gdyz nieuczciwie naucza o "niebie". Sami przebieraja sie, pala kadzidelka, wala laskami o ziemie, uzywaja kolatek wielkanocnych :shock:

Czyli UZURPUJA sobie prawo do pierwszenstwa, albo ... inaczej mowic do hierarchii, jak lekko mozna zaobserwowac.

Ale matematyka nikogo nie oszuka, hej! ;)

Sorry! Darek, ale laska biskupia promieniuje takim ksztaltem, ze az strach. A skad ma ten "biskup" taka wiedze????

ALE MY TEZ MAMY SWOJA!
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 02 maja 2014, 21:49

FL pisze:...
Sorry! Darek, ale laska biskupia promieniuje takim ksztaltem, ze az strach. A skad ma ten "biskup" taka wiedze????
...


A, tak. Osobiście też bym się cholernie bał, jakby mi coś promieniowało kształtem. ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

baba
x 129

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: baba » piątek 02 maja 2014, 22:06

Zwłaszcza laska. Obrazek
Sorek, nie mogłam się oprzeć. :lol:
Uciekam, już dzisiaj nie będę więcej rozrabiać. :D
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 02 maja 2014, 22:22

Darek -
A, tak. Osobiście też bym się cholernie bał, jakby mi coś promieniowało kształtem. ;)

Aby miec ksztalt "czebe se" zasluzyc meduzo ;) .
Ale nie wiem co stalo sie z Toba, czy "dusyska" (olaj boga psysli jusci po niego, zywcem go wytargali paniusku z tego forum), ze Twe komensty nie sa juz te same co sprzed lat. Czyzbyc q-zwa stransformowal sie?

Myslalam, ze nie jestes jeszcze emerytem...
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 02 maja 2014, 23:30

"...a że biskup z laską... marnie...,
poszła dawać pod latarnię..." :D



Pozdrawiam - Thotal ;)
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 03 maja 2014, 01:29

Wszystkie te rytuały kościelne są jak najbardziej związane z magią , powtarzane systematycznie i zasilane energią złapanych w sidła z przymusu i nakazu "wiernych" wzmacniała tylko te magiczne obrządki.

Myślicie iż ta wyższa hierarchia tego nie wie? oczywiście że wie,naczelny mag... papież wiedział i wie na czym siedzi.
laska, pastorał ... PAS T ORAŁ..... albo PAS T OR A L to nie tylko promieniowanie kształtu ale i dźwięki , które są graficznie zapisane na osi. A jak wiadomo dźwięk tworzy.. co i dla kogo to już inna sprawa.
Przypomnijcie sobie na początku Chrześcijaństwa w Rzymie "zabawy " dwóch lewitujących Magów, bo kiedyś najwyżsi kapłani nazywali się MAGAMI.
Tak naprawdę nie ma żadnego Chrześcijaństwa, jest Paulinizm pod nazwą katolicyzmu.
Tak ta laska otwiera przestrzeń, albo raczej ją blokuje w danym wymiarze, to jest pewne była w dawnym Egipcie , ale ciuteczkę inna.

"biskupowi laska z dzwonkiem
daje radość wczesnym dzionkiem....." :D




Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » sobota 03 maja 2014, 10:14

Dzieki Kiara, wlasnie chodzilo mi o te laske, a nie o "fiuta" biskupa :oops:

"Augur (łac.) – rzymski kapłan, którego obowiązki polegały na wróżeniu z lotu ptaków, wnętrzności zwierząt ofiarnych i gwiazd.

Wróżbiarstwo

Augurowie odczytywali wolę bogów ze znaków niebiańskich i lotu ptaków. Ich przywilejem było noszenie togi bramowanej purpurą i zakrzywionej u góry laski lituus. Zakreślali nią święty krąg templum, wewnątrz którego obserwowali znaki boskie: zjawiska meteorologiczne, lot ptaków, zachowanie się zwierząt i wydarzenia zachodzące podczas obrzędu wróżenia.

Początkowo augurowie byli cenieni wśród ludu, często służyli radą i odgrywali znaczącą rolę polityczną, gdyż mogli wpływać na decyzje o zwoływaniu zgromadzeń, czy podejmowaniu wojny. Z biegiem czasu ich rola osłabła i ograniczyła się do funkcji religijnych, które zapewniały o przychylności bogów: inauguracja świątyń, różnych pomieszczeń, miast. Ostatnimi augurami byli Wettius Agorius Prektekstatus (zm. 384) i Ragonius Wenustus (zm. 390).

Kolegium augurów

Instytucja augura ma prawdopodobnie charakter praindoeuropejski. W czasach historycznych wiadomo o istnieniu kolegium augurów, które składało się początkowo z trzech patrycjuszy: po jednym dla każdej z najstarszych tribus rzymskich. Byli oni dobierani do kolegium na drodze kooptacji i sprawowali urząd dożywotnio.

Liczebność kolegium była stopniowo zwiększana, najpierw do sześciu, następnie do dziewięciu członków. W 300 roku p.n.e. do kolegium dopuszczono plebejuszy, ustalając, że spośród dziewięciu członków kolegium będzie czterech patrycjuszy i pięciu plebejuszy.

W 104 roku p.n.e. uchwalone zostało prawo Domicjusza (lex Domitia), które zadecydowało o zniesieniu kooptacji augurów. Od tej pory nowi członkowie kolegium byli wybierani głosami 17 tribus wylosowanych spośród 35 istniejących. Sulla zniósł lex Domitia, przywracając kooptację i jednocześnie zwiększając liczebność kolegium do piętnastu augurów (siedmiu plebejuszy i ośmiu patrycjuszy). Kooptacja została ponownie zniesiona w 63 roku p.n.e."

Obrazek

zrodlo: wiki
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 03 maja 2014, 10:59

To już mamy jakiś konkret, dawne odczytywanie symboli ... dzisiaj zawężone do wróżbiarstwa.. a, to nie to samo, wróżbiarstwo, przepowiadanie przyszłości , to tylko jeden maleńki wycinek tej wielkiej wiedzy.

Laska ... pastorał.. argument władzy i wiedzy bardziej MAGA niż wróżbity, gromadził energię i służył do ograniczenia przestrzeni oraz odczytu. Współcześnie rekfizyt władzy biskupa.

Sztuka odczytu symboli to przeolbrzymia wiedza,uczono się jej latami, wszystko , dokładnie co widzimy z czym się spotykamy tu i teraz jest przekazem symbolicznym dotyczącym ludzi indywidualnie i zbiorowo. Gdyby ludzie zaczęli zwracać uwagę na te pojawiające się znaki uniknęli by wielu nieprzyjemnych rzeczy i żyło by im się dużo łatwiej.

Krąg.. zawsze zataczamy jakiś krąg , albo nas ogranicza i wciąga w dól , albo rozszerza przestrzeń i wynosi w górę. Mag.. kapłan w kościele nie wiedząc a nawet robi to na każdej mszy .. słowami.. "moja wina i nie jestem godzien.... " klękaniem na kolana w sposób magiczny utrzymuje się ludzi na niskim poziomie niemocy i nie możliwości z powodu wmówienia im ciągłej niedoskonałości i zła.

Słowa to energia, wchodzą do wewnątrz człowieka razem z wdychanym dymem kadzideł, utrwalane dźwiękiem dzwonków i błyskiem płomieni świec. Są to jak najbardziej dawne rytuały magiczne przeniesione do kościołów by władać ludzką podświadomością i świadomością.
Dlaczego maja czarne sutanny? Bo jest to barwa ochronna , blokująca wibracje światła , zatem utrzymująca to co zostało u tych ludzi wgrane , bez możliwości przekodowania naświetlem na wyższy poziom. Czyli pospolita "armia nieświadomych wykonywaczy poleceń"..... podległych lasce biskupa , zamkniętych w jego kręgu...

Obrazek


Ten wykres doskonale pokazuje jak idzie energia w prawą stronę władzy ale nie w stronę górną , rozwój. Blokada w wyznaczonej przestrzeni.

acha.. kura jest symbolem czystości , kura dosłownie znaczy czysta.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » sobota 03 maja 2014, 11:32

Dziekuje serdecznie za wskazowki, o to mi wlasnie chodzilo. O tej "lasce" wyczytalam w ksiazce Konstantina Meyla (fizyka), o tytule "Techniki nadawcze Bogow". On te energie (w ogromnym skrocie tak to nazwe) wymierzyl, i dostosowal do ksztaltu otoczenia, wyliczal frekwencje falowe, czyli glownie odbior /przekazow od Bogow/. W jednym z rozdzialow opisuje lituus, czyli smiem zaryzykowac, ze forma ta jest wlasnie rodzajem anteny odbiorczej, dla wnikliwego uzytkownika. Autor nazywa takich operatorami technicznymi. A nawet ryzykuje takie stwierdzenie, ze dla Bogow smiertelni nie graja zadnej roli, sa bezimienni, maja funkcje do wypelnienia, i sluza okreslonym Bogom. To Bogowie maja imiona i swe obiekty kultowe, ktore sa budowane, czy umiejscowiane wg scislych zasad architektonicznych. Chodzi o wchodzenie w rezonans z glosem (sygnalem) zakodowanym w czaso-przestrzen.

I tu jak najbardziej pasuje mi ta cala rytualna sceneria rodem z KRK (zreszta inne religie tez maja swoje "rozglosnie"). W polskojezycznej wiki malo jest o lituusie, w innych zrodlach wyczytalam, ze jest to ten sam "aparat" (high-tech!), ktorego uzywali egipcjanie.
Ozyrys mial taki przyrzad, za pomoca ktorego decydowal o dalszych losach duszy. Ba-Seele, zwana rowniez "dusza wycieczkowa" przedstawiana jest jako ptak.

Obrazek

//Na kure to-to nie wyglada ;), ale wiem o mocy magicznej kosci kurczaka, kury//.
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 03 maja 2014, 15:51

Przeczytaj , ta sama nazwa dla laski i instrumentu, zatem chodzi o to samo o przestrzeń wibracyjną czyli dźwięk w niej, bo on nadawał charakterystyczne cechy wszystkiemu co się tam znajdowało. Sztuka odczytu ... to właśnie sztuka zrozumienia.


Lituus
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Dla funkcji matematycznej, patrz Lituus (matematyka) .
Lituus (do tyłu, w prawo, w ciągu Patera ) jako instrumentu kultowego, w tym monety z okazji pobożności na cesarza rzymskiego Herennius Etruscus .
RSC 0004a.6.jpg

Obrazek

Słowo lituus pierwotnie oznaczało zakrzywioną augural pracowników (por. " pastorał ") lub zakrzywione wojna-trąbka w starożytnym łacińskim języku. W języku angielskim jest używany z kilku znaczeń.

Treść

1 Roman rytuał różdżka
2. Instrument muzyczny
2.1 Starożytna lituus
2.2 średniowieczne lituus
3 Odniesienia

Rytuał rzymski różdżki

Lituus był krzywy różdżka (podobne w kształcie do góry część pastorału ) wykorzystywane jako instrument kultu w rzymskiej religii przez wróżbici zaznaczać rytualną miejsca w niebie ( Templum ). Przelot ptaków wskazane przez ten Templum łaskę lub niełaskę boską dla danego przedsiębiorstwa. Lituus był również używany jako symbol urzędu do Kolegium wróżbici oznaczyć je jako kapłańskiej grupy.
Instrument muzyczny
Starożytna lituus

Obrazek

Starożytny lituus był stary etruski piskliwy instrumentem mosiądzu , który pochylił się na końcu, podobny do galijskiej carnyx . To był później używany przez Rzymian, szczególnie do muzyki, jak i procesyjny sygnalizacji róg w wojsku. [1] W 17 wieku Niemcy wariant wygiętym starożytnej lituus wciąż używany jako sygnalizacji róg przez nightwatchmen .
Średniowieczny lituus
Główny artykuł: Medieval lituus

Średniowieczny lituus był inny przyrząd mosiądz od starożytnego instrumentu Etrusków, opisany przez Kürzinger (1763) jako wariant wczesnej trąbki lub rogu , czyli późniejszym rozwoju starożytnego rzymskiego tuba . Jeden z ostatnich utworów zaaranżowanych przez średniowiecznego lituus był Bacha motet O Jesu Christ, meins Lebens Licht (BWV 118). Naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu próbował odtworzyć lituus w maju 2009 r., gdy instrument został z użytkowania do 300 lat. [2] [3]



http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D575

Współczesny barani róg , który jest używany przez Żydów w święta do trąbienia pełni dokładnie ta samą rolę.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 03 maja 2014, 16:12

Działanie Lituusa w przestrzeni jest asympotyczne , czyli dążące albo do _nieskończoności albo do - nieskończoności, to ciekawe , bo odnosi się do władzy terytorialnej.


Asymptota
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Dla innych zastosowań, patrz asymptoty (ujednoznacznienie) .
Wykres funkcji z poziomego, pionowego i ukośnego asymptoty.
Krzywa przecinanie asymptotę nieskończenie wiele razy w wielu miejscach.

W geometrii analitycznej , asymptotę ( / ć s ɪ m t t oʊ t / ) o krzywej linii jest taki, że odległość pomiędzy linią krzywą i zbliża się do zera, ponieważ mają tendencję do nieskończoności. Niektóre źródła to wymogu, aby krzywa nie przekraczania linii nieskończenie wiele razy, ale jest nietypowe dla nowoczesnych autorów. [1], w niektórych sytuacjach, na przykład geometrii algebraicznej , asymptotę jest określony jako linia, która jest styczna do krzywej na nieskończoność. [2] [3]

Słowo asymptotę pochodzi od greckiego ἀσύμπτωτος (asumptotos) co oznacza "nie spadają razem" z ἀ priv. + σύν "razem" + πτωτ-ός "spadł". [4] Termin ten został wprowadzony przez Apoloniusza z Perge w jego działa na stożkowych , ale w przeciwieństwie do nowoczesnego sposób, że stosuje się go w znaczeniu jakiejkolwiek linii, które nie przecinają się daną krzywą. [5]

Istnieją trzy rodzaje potencjalnie asymptoty: asymptoty poziome, pionowe i ukośne. Dla krzywych podanych przez wykresu funkcji y = ƒ (x), asymptoty poziome są poziome linie, że wykres funkcji zbliża jak x dąży do + ∞ lub -. ∞ asymptoty pionowe są pionowe linie w pobliżu którego rośnie bez granica funkcji .

Bardziej ogólnie, jedna krzywa jest krzywoliniowy asymptotę innego (w przeciwieństwie do liniowego asymptoty), jeżeli odległość pomiędzy dwiema krzywymi zmierza do zera, ponieważ mają tendencję do nieskończoności, chociaż zazwyczaj okres asymptotę sam jest zarezerwowane dla asymptoty liniowych.

Asymptoty przekazać informacje na temat zachowania krzywych w duży, i określenia asymptoty funkcji jest ważnym krokiem w szkicuje jej wykres. [6] Badanie asymptoty funkcji, rozumiane w szerokim znaczeniu, stanowi część tematu z analizy asymptotycznej .



http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D575


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Promieniowanie kształtów

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 04 maja 2014, 11:00

Kiara -

Słowo asymptotę pochodzi od greckiego ἀσύμπτωτος (asumptotos) co oznacza "nie spadają razem" z ἀ priv. + σύν "razem" + πτωτ-ός "spadł". [4] Termin ten został wprowadzony przez Apoloniusza z Perge w jego działa na stożkowych , ale w przeciwieństwie do nowoczesnego sposób, że stosuje się go w znaczeniu jakiejkolwiek linii, które nie przecinają się daną krzywą. [5]


Ciekawe spostrzezenie i ciekawa interpretacja, bo zazwyczaj asymptotami nazywa sie pionowe linie rownolegle do osi OY, ktore wyznaczaja pewien przedzial, np. funkcje trygonometryczne tangensa. A gdyby poszerzyc wyobraznie, to takimi asymptotami moglaby byc np. powierzchnia szklanki, w ktorej zamyka sie dajmy na to "natretna muche" ;), czyli zakrzywienie przestrzeni.

Zwracajac sie znow w strone ezoteryki (sil energetycznych tkwiacych w symbolice), to moc lituusa polega na roli operatora, w ktora strone i jaka przestrzen bedzie chcial ograniczyc, sam przyrzad nie ma zadnej mocy.
Albo wlasnie uwolnic z juz ograniczonej przestrzeni, wyprowadzic z labiryntu, rozwiazac problem, wskazac droge itd.

Taka laska w rekach przywodcy nabiera widac specjalnej mocy. Laska marszalkowska, laska druidow, krolewskie regalia i inne.

Ja osobiscie mam takie dwa kijki, ktore sluza do gimnastyki, szybkiego chodzenia w terenie to kijki nordic walking, polecam wszystkim jak najbardziej, moze wlasnie chodzi o rodzaj uziemienia, zjednoczenia sie z podlozem, wymiane energetyczna, ruch.
0 x



remek
Posty: 26
Rejestracja: piątek 13 cze 2014, 11:20
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Re: Kryształy

Nieprzeczytany post autor: remek » wtorek 03 lut 2015, 10:59

Najlepiej byłoby wyrysować rodzaje kryształów i na co działają.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kryształy

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 13 lut 2015, 21:50

GIGANTYCZNE KRYSZTAŁY W JASKINI W MEKSYKU

Obrazek

Cueva de los Cristales (Jaskinia Kryształów) znajduje się ok. 300 metrów pod ziemią i 30 pod głównym pokładem wapienia. Zawiera kryształy selenitu, osiągające nawet 15 metrów długości. Stworzyły je roztwory hydrotermalne ze znajdującej się trzy mile niżej komory magmy. - To jest Kaplica Sykstyńska kryształów – mówił zaraz po odkryciu Juan Manuel García-Ruiz, geolog z Uniwersytetu Grenady w Hiszpanii. - Nie ma takiego drugiego miejsca na ziemi, gdzie kryształy ukazałyby się nam w całym swoim pięknie - dodaje.

By odkryć, jak możliwe było powstanie takich cudów, García-Ruiz zbadał niewielkie ilości roztworów, jakie znalazły się w kieszeniach skalnych. Uważa, że przyczyną wytworzenia się kryształów było nie tylko bardzo wysokie stężenie procentowe, ale też stała temperatura powietrza w rejonie krystalizacji - ok. 58°C, która prawie nie ulegała zmianom. Dzięki niej występujący w wodzie anhydryt przeobraził się w gips, który mógł stworzyć monumentalne cuda.

Zwiedzanie jest surowo zabronione, a dostęp do kryształów mają tylko naukowcy. Dostęp do jaskini blokują zaś olbrzymie żelazne drzwi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://www.youtube.com/v/9k22meEcTBM

https://www.youtube.com/watch?v=TgguxYWI3UE

Więcej........http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_ ... ksyku.html
0 x



baba
x 129

Re: Kryształy

Nieprzeczytany post autor: baba » piątek 13 lut 2015, 22:05

Chętnie bym się tam przespała kilka nocy w ich otoczeniu, piękne są. A wygodnie pewnie by było... :D
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Kryształy

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 13 lut 2015, 22:20

baba pisze:Chętnie bym się tam przespała kilka nocy w ich otoczeniu, piękne są. A wygodnie pewnie by było... :D

Chyba nie dała byś rady przetrwać tam nocy.
Wilgotność i temperatura są nie do wytrzymania, nie wspominają o dopływie powietrza, dlatego pracownicy chodzą w kombinezonach.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Kryształy

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 15 lut 2015, 15:42

Kamienie i Kryształy
Kamień / Kryształ - Działanie
Agat - Przywraca spokój ducha, daje radość, działa odprężająco w obliczu problemów, dobry w magii mocy i rozpoczynania oraz w magii płodności
Agat muszlowy - Działa na majątek i wzbogacenie, daje zdrowy stosunek do pieniędzy, doskonały w magii obfitości
Akwamaryn - Rozjaśnia umysł, daje równowagę i klarowność myśli oraz dystans i spokój, pomaga w magii opiekunów oraz w każdej duchowej praktyce
Ametyst - Działa na życie duchowe, wspiera medytacje, pomaga pracować ze snami, przezwycięża alkoholizm, harmonizuje związki, stosowany w magii miłosnej i małżeńskiej
Awenturyn - Łączy z naturą, wzmacnia ciało, stosowany w magii mocy
Bursztyn - Przyciąganie sukcesu i obfitości, ochrona stanu posiadania, wykorzystywany w magii mocy i rozpoczynania
Chalcedon Kamień mówców - pomaga pracować z elokwencją, wypowiadaniem własnych myśli, ułatwia kontakty, używany w magii rozpoczynania
Chryzopraz - Praca z podświadomością, magia własnej mocy i magia aktywności
Cytryn - Wzmacnia pewność siebie, pomaga osiągać sukcesy finansowe, stosowany w magii obfitości
Diament - Potężna magiczna moc, trwałość, wieczność, nasila każde magiczne działanie, przede wszystkim magia mocy, ale także każdy inny rodzaj magii
Dioptaz - Łączy z naturą i obdarza natchnieniem, stosowany zatem w magii budzenia mocy kreatywnej
Fluoryt - Skupienie energii na pracy, wszelka magia dotycząca odnalezienia pracy, poprawy warunków, zdobycia podwyżki, awansu, stosowany w magii rozpoczynania oraz wtedy kiedy staramy się zmienić coś w pracy
Granat - Erotyzm, namiętność, zdrowie i witalność, sukces - magia seksu
Hematyt - Daje radość życia, wydobywa z depresji, aktywność, działanie, używany w magii rozpoczynania i aktywności
Jadeit - Związany z pięknem, odkrywaniem własnej urody i urody innych rzeczy, stosowany w magii miłosnej
Jaspis - Miłość, namiętność, rozgrzanie ciała i duszy, a także mądrość i oczyszczenie, zatem używa się go w magii miłosnej i magii mocy
Kamień księżycowy (Selenit, Adular) - Korzystanie z darów nocy, wyciszenie, magia snu i relacje partnerskie oraz magia miłosna
Karneol - Zwiększa koncentrację, wzmacnia witalność, magia twórczej mocy
Kryształ górski - Koncentracja, oczyszczenie, wzmocnienie każdej magii
Kwarc dymny (Morion) - Wzmacnia każde działanie na planie materialnym, pozwala realizować zamierzenia, można go stosować w magii aktywności
Kwarc różowy - Kamień miłości, wspiera każdą magię miłosną oraz magię uzdrawiania
Lapis Lazuli (Lazuryt) - Ochrona rodziny, naprawienie stosunków rodziców i dzieci, usuwa blokady psychiczne, używany w magii rodzinnej i w magii mocy
Malachit - Pomaga poznać samego siebie, stosowany w magii mocy i uzdrawiania
Nefryt - Korzystny dla stosowania władzy, usuwa negatywne energie, używany w magii rozpoczynania
Obsydian - Usuwa lęki, chroni przed negatywnymi energiami, pomaga zrozumieć relację duch - materia, stosowany w magii rozpoczynania i przy rozstaniach
Onyks - Dając siłę i usuwając lęki stosowany przede wszystkim w magii mocy
Opal - Kontakty z zaświatami i magia hermetyczna, ale jest stosowany we wszystkich rodzajach magii
Rodonit - Uspokaja i wzmacnia, stosowany w magii związków przyjacielskich i w rozwoju duchowym
Rubin - Gorąca miłość i namiętność, stosowany w magii miłosnej i magii płodności
Sodalit - Obdarza realizmem i spokojem, stosowany w magii mocy i oczyszczenia
Szafir - Daje spokój ducha, prowadzi do najwyższej wiedzy, oświecenie, używany w magii mocy i rozpoczynania
Szmaragd - Jasnowidzenie, prekognicja, magia wróżb, ale i pozostałe rodzaje magii
Topaz - Ciepło, ochrona przed lękami, miłość, a ponieważ pogłębia poznanie również stosuje się go we wszystkich rodzajach magii
Turkus - Ochrona, zabezpieczenie przed negatywnymi energiami, przed truciznami, bardzo mocny amulet - magia mocy
Turmalin - Chroni przed negatywnym myśleniem i kompleksami, stosowany do magii własnej mocy i innych (zależnie od koloru)
Tygrysie oko - Chroni przed lękiem, wzmacniając charakter, pomaga w razie rozstania, dając poczucie niezależności, daje sukces materialny, stosowany w magii sukcesu i w magii mocy
0 x



Zaroknik
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 10 wrz 2015, 20:30
x 2
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Re: Kryształy

Nieprzeczytany post autor: Zaroknik » środa 14 paź 2015, 13:17

Najlepszy jest ametyst.
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Kryształy

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 16 paź 2015, 23:54

Chyba nie dla każdego.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

ODPOWIEDZ