Witam wszystkich użytkowników tego forum

Przyszedł chyba czas, aby przywrócić pełną funkcjonalność forum, w końcu istnieje ono po to, aby każdy mógł prezentować, czy konfrontować swoje poglądy. Jak jest na Ukrainie, każdy kto ma oczy, to widzi. Przywracam wszystkie tematy wojenno - ukraińskie , czy rosyjskie. Nie jest ważne kto z dyskutantów po której stronie będzie stał, jest ważne, aby prezentował jak najbardziej prawdziwe informacje. Dlatego proszę: absolutnie nie kopiować mediów, ani polskich "ekspertów", to można sobie czytać i oglądać poza forum, szkoda miejsca i czasu. W miarę możliwości będziemy się starali prostować i wyjaśniać znaczenie zdarzeń i ich okoliczności.
Poglądy absolutnie nie są powodem do blokowania, czy banowania kogokolwiek, ale proszę je wyrażać w kulturalny sposób. Proszę też sprawdzać cytowane materiały i filmy, aby nie zawierały nieregulaminowych treści.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Wiedza kompletna

Awatar użytkownika
koliberek333
Posty: 446
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 09:18
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 148 razy

Re: Wiedza kompletna

Nieprzeczytany post autor: koliberek333 » wtorek 23 kwie 2013, 01:24

Wojciech Jóźwiak
Obrazek

Czytanie Sheldrake'a

O koncepcjach Ruperta Sheldrake'a na tle innych poglądów.
Książki czytane: Rupert Sheldrake, A New Science of Life, III wyd. 2009, The Presence of the Past, 1988.

13-04-2013
6. Morforezonansowe wirusy, a raczej dlaczego ich nie ma?

Pola morficzne i morficzny rezonans powodują, że pewne „układy” (atomów w cząsteczkach, cząsteczek w kryształach, fragmentów łańcucha polimeru w jego „strukturze trzeciorzędowej” czyli w przestrzennym sfałdowaniu, komórek w tkance, mięśni w sekwencjach ich ruchu, całych zwierzęcych osobników w sekwencjach ich zachowań...) powtarzają się na wzór tego, co już kiedyś było w przeszłości. Siłą rezonansu morficznego „układy” się odtwarzają i powielają. Ale wydaje się, że jest taka reguła, że tam gdzie coś się powtarza, powiela i namnaża czyli replikuje, tam pojawiają się pasożyty. Podobno gatunków pasożytujących na i w cudzych ciałach jest wielokrotnie więcej niż gatunków żywicieli. Podejrzewa się, że istnieją pasożytnicze fragmenty DNA, które do niczego nie służą w komórkach, ale skoro są częścią genomu, to replikują się razem z nim. Są też złośliwe pasożytnicze fragmenty DNA, które korzystają z „fabryki” komórki, żeby się replikować, po czym uwalniają się z organizmu gospodarza i idą w świat zakażać inne organizmy – to wirusy. Wykryto je przy pomocy mikroskopów i testów biochemicznych, ale oznaką ich działania jest zbędne, nadmiarowe, nie-adaptatywne zachowanie nosicieli, np. wysypka, która zmusza do drapania lub podrażnienie dróg oddechowych, które skłania do odruchów ich oczyszczania czyli do kaszlu i kichania. Dla nosicieli te zachowania są zbędnym dodatkiem, ale dla wirusów mają sens główny – dzięki nim wirusy są rozsiewane i mogą iść dalej.
To w świecie genów. Drugi znany kanał replikacji, czyli memy, też ma swoje wirusy, wirusy umysłu. Poznać je po tym, że ich treścią są wezwania do ich szerzenia. „Przepisz mnie sto razy i roześlij, spotka cię szczęście, nie roześlesz, to się bój!”
Wracając do Sheldrake'owskiej hipotezy formatywnej przyczynowości czyli morficznych pól i rezonansów. Tak jak opisuje je Autor, jest to potężny mechanizm replikacji. Bardziej podstawowy dla zjawiska życia niż geny. Więc, skoro jest replikacja, należy szukać pasożytów-wirusów. Po czym można byłoby je poznać? Ponieważ rzecz dotyczy zwierząt (inne żywiny-bioty, jak rośliny czy grzyby pomińmy), przejawy byłyby podobne jak przy wirusach: nie-adaptatywne czyli zbędne i bezsensowne zachowania zwierząt. Wydaje się, i raczej byłoby to zgodne z linią rozumowania Sheldrake'a, że łatwiej replikują się, czyli morficznie rezonują, zachowania prostsze, czyli jakieś proste sekwencje ruchów. Zwierzęta „zarażone”, a raczej pochwycone w rezonans takich nadmiarowych zachowań, wykonywałyby bez sensu jakieś do niczego nie służące im ruchy i byłyby to raczej ruchy elementarne. Jakie? Pierwsze przychodzą na myśl jakieś seryjne skurcze mięśni. Jakieś drgawki, drżenia mięśni, tiki. Może nawet całe ataki epileptyczne. Albo tak jak u psa przez sen: ciągi ruchów, które do niczego nie służą, np. machanie kończynami w powietrzu. Ponieważ takie ruchy są proste, nie są specyficzne („specyficzne” - ulubione słowo Sheldrake'a) dla jednego gatunku. Więc mogłoby to wyglądać tak: pies dostaje drgawek, za chwilę inne psy, po czym ta pląsawica przerzuca się na koty, owce, krowy... Mogłyby to być niekoniecznie drgawki, ale skurcze jelit, wymioty, kaszel, mruganie oczami, wydawanie jakichś dźwięków – wszystko bez widocznej przyczyny i zapewne szerzące się jak lawinowa epidemia, bo (wg Sheldrake'a) im więcej osobników jakieś zachowanie wykonuje, tym pewniej następny je wykona. Te tiki mogłyby też przerzucać się z gatunku na gatunek. Gdyby były odpowiednio masowe lub lawinowe, mogłyby powodować wymieranie gatunków, które zamrugałyby się albo zaryczały na śmierć.
Pytanie: dlaczego czegoś takiego nie obserwowano?
Wątpliwości pod adresem morfizmu Sheldrake'a mam więcej, napiszę później.

Wojciech Jóźwiak
0 xAwatar użytkownika
Oska
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 20:40
x 145
x 24
Podziękował: 131 razy
Otrzymał podziękowanie: 289 razy

Re: Wiedza kompletna

Nieprzeczytany post autor: Oska » czwartek 23 lut 2017, 01:19

Że ja też tutaj wcześniej nie trafiłam, ani na Ciebie Szmer.
Jesteś genialny :)
Lepiej sama bym tego nie ujęła :D

Te Twoje porównanie do okręgu - bajer, jestem pod wrażeniem :)
0 x


"Gdy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"
P.C.

ex-east
Posty: 1145
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 91
Podziękował: 392 razy
Otrzymał podziękowanie: 1523 razy

Re: Wiedza kompletna

Nieprzeczytany post autor: ex-east » czwartek 23 lut 2017, 07:49

Oska pisze:Że ja też tutaj wcześniej nie trafiłam, ani na Ciebie Szmer.
Jesteś genialny :)
] heh , szkoda , ze kolega szmer tego nie przeczyta.... skomentowalas post sprzed 4 lat Osia :D
Szmer juz od dawna tego forum nie odwiedza, a to dlatego byc moze, ze te posty byly przeniesione ze starego forum i byc moze kolega Szmer nie trafil na nowe z przyczyn naturalnych.
0 xAwatar użytkownika
Oska
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 20:40
x 145
x 24
Podziękował: 131 razy
Otrzymał podziękowanie: 289 razy

Re: Wiedza kompletna

Nieprzeczytany post autor: Oska » czwartek 23 lut 2017, 10:32

ex-east pisze: heh , szkoda , ze kolega szmer tego nie przeczyta.... skomentowalas post sprzed 4 lat Osia :D
Szmer juz od dawna tego forum nie odwiedza, a to dlatego byc moze, ze te posty byly przeniesione ze starego forum i byc moze kolega Szmer nie trafil na nowe z przyczyn naturalnych.


Heh, możliwe, później spróbuję znaleźć dalszą część tego wątku, niby jest jakiś link co powinien mnie chyba tam przekierować, ale wczoraj wyrzucał mnie w siną dal :)
0 x


"Gdy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"
P.C.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21514
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34331 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Wiedza kompletna

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 28 lut 2017, 14:50

W poszukiwaniu języka światła - Anna Kubica - 27.02.2017
Pola Morficzne - myślokształty

https://www.youtube.com/watch?v=ytwr9WK0gQU

Opublikowany 28 lut 2017
Janusz Zagórski rozmawia z Anną Kubicą.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15285
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 445
Podziękował: 16646 razy
Otrzymał podziękowanie: 23482 razy

Re: Wiedza kompletna

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 28 lut 2017, 15:16

0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21514
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34331 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Wiedza kompletna

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 09 sie 2022, 13:07

Pola Morficzne - o co w tym chodzi?
Data premiery: 7 sie 2022

https://www.youtube.com/watch?v=xp1hnS2svRQ

Dziś zajmiemy się teorią brytyjskiego biologa Rupert’a Sheldrake’a dotyczącą pól morficznych.
Sheldrake nie stworzył tej teorii od zera i wcześniej kilka osób położyło swoje podwaliny pod nią, ale w tym odcinku skupimy się na samym Rupert’cie i jego koncepcji teorii pól, która wydaje mi się bardzo ciekawa

Jeżeli okazałby się ona być trafna, to dawałaby odpowiedzi na wiele zagwozdek dotyczących naszego świata, których akademicy nie potrafią wytłumaczyć.

Ciekawostki i inne dziwy
0 xODPOWIEDZ