Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

starość-jak z nią żyć

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 932
Podziękował: 32156 razy
Otrzymał podziękowanie: 25774 razy

Re: starość-jak z nią żyć

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 24 sie 2018, 23:52

Mimo to... ;)

Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 932

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 11 wrz 2018, 23:29

Jak Zachować Zdrowie i Życie Mimo Różnych Przeciwności - Krystyna Brzecka

https://www.youtube.com/watch?v=daXWVv7j7L4

Opublikowany 11 wrz 2018
XVI Zlot Wolnych Ludzi - Harmonia Kosmosu 2018 - Zalew Sulistrowicki, Masyw Ślęży, 22-24 czerwca 2018 r.
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 932

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 13 wrz 2018, 00:36

DLACZEGO SIĘ SZYBKO STARZEJESZ?

https://www.youtube.com/watch?v=uxCyY6-BwWY

Opublikowany 9 wrz 2018
Co wpływa na przedwczesne starzenie się ? Czego unikać? Jak mozesz zatrzymac przedwczesne starzenie sie? Jak być długo młodym?
0 x

Awatar użytkownika
sandra
x 98
x 176
Podziękował: 1387 razy
Otrzymał podziękowanie: 4914 razy

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 14 wrz 2018, 09:22

Kilka życiowych prawd, które odkrywasz dopiero po trzydziestce (gdy dobrze wgryziesz się w życie)

Mądrość przychodzi z wiekiem? Nie, czasem wiek przychodzi sam…
Bo mądrość nie pojawia się wraz z upływającym czasem. Ona bierze się z naszych doświadczeń i umiejętności czerpania z nich garściami. To prawda: są tacy, którzy przeżywają swoje życia zachowawczo, ostrożnie, na palcach. I pewnie popełnią mniej błędów, może rzadziej cierpią i mniej wylewają łez. Ja jednak uważam, że żyć należy pełną piersią. A po 30-tce to nawet obiema pełnymi piersiami.I z tych moich 30 lat doświadczeń wynikają takie o to, życiowe prawdy:

1. Życie to zmiana

Bo i my zmieniamy się nieustannie, nawet jeśli słyszymy „Wyglądasz tak, jak w ostatniej klasie liceum” ;). Nie jesteś tą samą osobą. Życiowe bolączki, doświadczenia zarysowały się już odrobinę na twojej twarzy, a na pewno wpłynęły na to, co myślisz o innych, sprawiły, że dziś postąpiłabyś inaczej niż „wtedy”.

2. Stratą czasu jest czekanie na to, aż nieprzychylne okoliczności przeminą

Lepiej podjąć działanie niż czekać, aż coś „się naprawi” samo. Nie obwiniać niesprzyjających okoliczności oraz domniemanych wrogów za swoje niepowodzenia. Naprawdę, większość rzeczy, które przydarza nam się w życiu to nie splot nieprawdopodobnych wydarzeń, ale konsekwencje decyzji, które podejmujemy.

3. Sukces to tylko etap przejściowy

Bo cele trzeba sobie stawiać stale. Byle nie były one odrealnione. Celem może być spokojne, szczęśliwe życie u boku ukochanej osoby. Do jego realizacji dążymy nieustannie, bo to ciężka praca, nauka kompromisów, tolerancji, doceniania tego, co się ma i cieszenia się z rzeczy małych.

4. Niektóre relacje nie są warte tego, by utrzymywać je za wszelką cenę

Bo pojawiają się w naszym otoczeniu osoby, które nam szkodzą, które nas dołują, ciągną w dół. Plączemy się czasem w związki, które przynoszą nam więcej złego niż dobrego. Przetnij te więzi.

5. Umiejętność odpoczywania i wyciszania się to jedna z naszych podstawowych umiejętności

Dzięki niej jesteśmy w stanie nie tylko spojrzeć na pewne rzeczy z dystansem, ale również podejmować nowe wyzwania, zbierać energię potrzebną do zmagania się z codziennością.

6. Większość rzeczy, których się obawiasz nigdy ci się nie przytrafi

Więc nie warto martwić się na zapas. Ile razy paraliżował cię strach przed tym, co zatruwało twoją wyobraźnię? Wyobrażałaś sobie najgorsze, a ono nie nadeszło. Ale te zmartwienia zostały głęboko w tobie, pozostawiły trwały ślad, zszargały ci nerwy. Niepotrzebnie.

7. Słowa mają moc

Niestety, o ile potrafią dać nadzieję, podtrzymać na duchu, wyleczyć poranioną duszę, to potrafią równie dobrze zranić do żywego. Dlatego naucz się ważyć słowa i czasem powstrzymaj od komentarza, który sprawi, że czyjś świat runie.

8. Alkohol nie jest lekarstwem ani rozwiązaniem

To tylko chwilowe zapomnienie. Gdy minie odurzenie, odpłynie gdzieś to przyjemne, rozgrzewające ciepło, problemy wrócą, nadal nierozwiązane. Nie daj się zwieść iluzji.

9. W życiu zawsze trzeba mieć plan awaryjny

Tak na wszelki wypadek. Zwłaszcza wtedy, gdy jest się za kogoś odpowiedzialnym. A ufać należy mądrze, bezgraniczne zaufanie nie jest najlepszym doradcą. Niepotrzebne ci kolejne rozczarowania. Najlepiej być przygotowanym na różne życiowe warianty. Co nie oznacza oczywiście, że nie należy w kryzysowej sytuacji przyjmować pomocy przyjaciół czy rodziny.

10. Jeśli nie powiesz czegoś na głos, rzadko kiedy ktoś się domyśli

Czasem musisz krzyknąć by twój głos został zauważony. Ale jesteś przecież tak samo ważna, jak wszyscy ci ludzie wokół, którzy mówią tak głośno, że trudno ci się przez ten hałas przebić. Odważ się zaznaczyć swoja obecność, nie przepadaj w tłumie.Większość ludzi obchodzi jedynie ich własne „ja”.

11. Nienawiść to jeden z najgorszych rodzajów energii

Odbija się rykoszetem od osoby, do której ją kierujesz i wraca do ciebie zatruwając twoje myśli i serce. Złe emocje niszczą nas od środka. Należy się ich pozbywać.

12. Nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkiego, co się nam przytrafia, ale mamy wpływ na nasze reakcje

I na kontrolowanie naszych zachowań. Podejmuj próby, oszczędzaj nerwy. Tłumacz sobie, że w danej chwili nic nie zależy od ciebie i zadbaj o swoje emocje.

13. Dzieciństwo, to najbardziej kreatywny okres w naszym życiu

Dlatego pielęgnuj swoje wewnętrzne dziecko w sobie, a dzieciom pozwalaj marzyć.

14. Dobre jedzenie potrafi zdziałać cuda

I żadne tam „przez żołądek do serca mężczyzny”. Po prostu poznawanie nowych smaków i sprawdzanie jak można je łączyć jest rozwijające i przyjemne dla podniebienia. Przyjemność, która pozwala się oderwać, pasja, którą można rozwijać. Nie taka, w której się zatracasz i tracisz kontrolę, tylko taka, którą traktujesz jako coś twórczego.

15. Jedną z najważniejszych umiejętności w życiu jest umiejętność kończenia rzeczy, które się zaczęło

Znasz to, prawda…? Ile tych nieprzeczytanych książek, niedoprowadzonych do realizacji planów, nieskończonych przedsięwzięć… Jaka to strata czasu! A przecież, wcale nie mamy go aż tak wiele.

Prawdy o życiu są takie, jakie nasze życiowe doświadczenia. Lekcje z nich wyciągamy na własną rękę, dla siebie. Zadbaj o to, by zrobić z nich właściwy użytek.
http://ohme.pl/lifestyle/kilka-zyciowyc ... e-w-zycie/
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 932

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 07 lis 2018, 23:42

Medycyna antystarzeniowa z Ałtaju - prof. Sotnikova Larisa & prof. Sotnikov Alexey

https://www.youtube.com/watch?v=os_GcuCrFXM

Opublikowany 7 lis 2018
0 x

Awatar użytkownika
BABA
x 237
x 135
Podziękował: 4342 razy
Otrzymał podziękowanie: 2627 razy

Nieprzeczytany post autor: BABA » sobota 10 lis 2018, 09:41

Obrazek
0 x

Niepowodzenie może złamać tylko tego, kto dał się zwieść powodzeniu - Seneka

Awatar użytkownika
BABA
x 237
x 135

Nieprzeczytany post autor: BABA » sobota 24 lis 2018, 12:07

Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 932

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 26 lis 2018, 23:28

105-letni lekarz podzielił się bezcenną radą dotyczącą życia. Wie, co dobre!

https://www.youtube.com/watch?v=79mCFApeipo

Opublikowany 22 lis 2018
105-letni lekarz podzielił się bezcenną radą dotyczącą życia. Wie, co dobre!
Tutaj w naszym kanale znajdziesz wszystkie tematy
Zdrowie, domowe środki zaradcze, naturalne środki, zdrowe przepisy, naturalna dieta, zdrowe odżywianie, porady fitness, porady kosmetyczne i wiele więcej ...
0 x

Awatar użytkownika
BABA
x 237
x 135

Nieprzeczytany post autor: BABA » środa 28 lis 2018, 08:17

Tym razem na gorzko... Nawet fakt, że ten akurat "kamień" zawsze wraca do rzucającego nie jest w niczym pocieszający.

Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 992
x 403
Podziękował: 15172 razy
Otrzymał podziękowanie: 22115 razy

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 18 mar 2019, 19:11

0 x

Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
BABA
x 237
x 135

Nieprzeczytany post autor: BABA » czwartek 28 mar 2019, 14:03

Poniedzielski "na wesoło". No po prostu boki zrywać... :lol:

Poniedzielski - Wesoła dumka o starości

https://www.youtube.com/watch?v=siDlEK1FAf8&index=2&list=RDMMpzl5Crv2AFw
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 932

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 03 kwie 2019, 23:21

Ostatnio stwierdzono dość powszechny Syndrom Starczego Braku Skupienia Uwagi /SSBSU/.
Przejawia się on następująco:
- Decyduję się na podlanie ogrodu.
- Kiedy rozwijam wąż do podlewania ogrodu, patrzę na mój samochód i stwierdzam, że wymaga umycia.
- Kiedy udaję się po kluczyki do samochodu zauważam leżącą na
stole pocztę i rachunki, które wcześniej wyjąłem ze skrzynki.
- Postanawiam przejrzeć pocztę przed umyciem samochodu.
- Kładę kluczyki na stole i wrzucam reklamy do kosza i zauważam, że jest pełny.
- Decyduję się odłożyć rachunki i opróżnić kosz.
- Wtedy przychodzi mi na myśl, że wychodząc z koszem do śmietnika będę blisko skrzynki pocztowej więc mogę najpierw wysłać rachunki płatne czekiem.
- Biorę do ręki leżącą na stole książeczkę czekową i stwierdzam, że został mi jeden czek.
Nowa książeczka czekowa jest w biurku w gabinecie.
-Wchodzę do gabinetu a na biurku stoi puszka Coca Coli, którą niedawno piłem.
- Stwierdzam, że Coca Cola jest ciepła i trzeba ją wstawić do lodówki.
-Idąc do kuchni z Coca Colą w ręku zwracam uwagę na kwiaty na parapecie wymagają podlania.
- Odstawiam Coca Colę na parapet i odkrywam leżące tam moje okulary, których szukałem od samego rana.
-Postanawiam, że lepiej będzie jeżeli je zaraz położę z powrotem na biurko ale najpierw podleję kwiaty.
- Odkładam okulary na parapet i idę do kuchni po wodę.. Nagle zauważam pilota telewizyjnego.. Ktoś zostawił go na stole kuchennym.
- Zdaję sobie sprawę, że wieczorem kiedy będziemy chcieli oglądać telewizję będę znowu szukał pilota i nie przypomnę sobie , że jest na stole kuchennym.
Decyduję się położyć go na miejsce przy telewizorze. Tam gdzie powinien być. Ale najpierw podleję kwiaty.
- Przy nalewaniu wody do dzbanka wylewa się trochę na podłogę. Odkładam pilota na stół, biorę szmatę i wycieram podłogę.
- Wracam do pokoju i próbuję sobie przypomnieć co ja właściwie chciałem zrobić.
Pod koniec dnia:
Ogród jest nie podlany
Samochód jest nie umyty
Rachunki są nie zapłacone
Puszka ciepłej Coca coli stoi na biurku
Kwiaty są suche
Jest tylko jeden czek w mojej książeczce czekowej
Nie mogę znaleźć pilota telewizyjnego
Nie mogę znaleźć moich okularów
I nie wiem co zrobiłem z kluczykami od samochodu
A kiedy zastanawiam się dlaczego dzisiaj nic nie zostało zrobione jestem naprawdę zdumiony bo wiem, że przez calutki dzień byłem bardzo zajęty i jestem rzeczywiście zmęczony.
Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to poważny problem. Mam jeszcze prośbę. Przekaż tę
informację wszystkim, których znasz, bo nie pamiętam komu ją już opowiadałem.
Nie śmiej się, jeżeli to nie jesteś Ty, Twój dzień nadchodzi !
STARZENIE SIĘ JEST NIEUNIKNIONE
DOROŚLENIE JEST OPCJONALNE
ŚMIANIE SIĘ Z SAMEGO SIEBIE JEST
TERAPEUTYCZNE: 😉😊😃
0 x

Awatar użytkownika
BABA
x 237
x 135

Nieprzeczytany post autor: BABA » czwartek 04 kwie 2019, 10:33

Jakbym Siebie widziała. :lol:

Tyle, że to wcale nie było śmieszne bo miałam wtedy niecałe 30. :(
Teraz mam dwa razy więcej a jest dwadzieścia razy lepiej. Choć jeszcze się zdarza a na dużo niższym pułapie jeszcze Mi towarzyszy stale. ;)
No. Ale jeszcze jestem w trakcie kuracji, która nabiera tempa bo coraz bardziej stanowczo w nią wchodzę w miarę przybywających sił. Staruszkowie, proszę się starością nie wymawiać tylko brać się do roboty. Babcine recepty, kuracje, oczyszczania przede wszystkim itd. Jasność umysłu nie jest związana z wiekiem tylko stanem zdrowia. Wiem, że trudno się zmobilizować ale nawet długość życia nie jest tak bardzo w tym wszystkim istotna jak jego JAKOŚĆ. 8-)

Inna sprawa, że jak twierdzi dr Permuter (niekonwencjonalny neurolog) stan rozkojarzenia towarzyszy aktywizacji płatów czołowych. 8-)
1 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
x 102
x 611
Podziękował: 29348 razy
Otrzymał podziękowanie: 18587 razy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 08 kwie 2019, 08:29

PRZYCZYNA STARZENIA SIĘ (według Leonardo da Vinci)

Obrazek
Znalezione obrazy dla zapytania leonardo da vinci
„Oto, jak Leonardo da Vinci opisuje przyczynę starzenia się ludzi:

"Starcy, żyjący w pełni zdrowia, umierają z powodu niedostatku pożywienia
- wynika to stąd, że bezustannie zmniejsza się przekrój żył w następstwie grubienia błon wyścielających je, co w pierwszej kolejności zamyka całkowicie naczynia włosowate.

Dlatego starzy ludzie bardziej boją się chłodu, niż młodzi, dlatego mają oni skórę koloru drzewa, czy suchego kasztana, gdyż skóra ich jest prawie zupełnie pozbawiona pożywienia. Z błoną żył u człowieka dzieje się to samo, co z pomarańczami, których skóra grubieje, a miąższ kurczy się w miarę ich więdnięcia."

Chociaż od czasów Leonarda minęło ponad 450 lat, jego lakoniczną opinię dzisiaj można uważać za dowód jednej z przyczyn przedwczesnego starzenia się ludzi, nie rozumiejących swego organizmu i nie stosujących elementarnych środków fizjologicznych dla podtrzymania zdrowego stanu swoich tętnic i żył.”
z książki Mikulina (polecam ;) )
i stąd: http://ryszardpiotrnisza.blogspot.com/

czyli niacyna aż po zgon :D
Bołotow twierdzi, ze przyczyną zgonu jest gęsta krew, raczej się nie myli :)
0 x

czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 932

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 11 kwie 2019, 23:08

Obrazek :D
0 x

Seji
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 390 razy
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » niedziela 14 kwie 2019, 20:56

janusz pisze:
wtorek 26 lip 2016, 22:37
Grupa najlepszych przyjaciół zbudowała osadę, aby wspólnie zamieszkać na starość
Mieszkam w bloku. Mój bezpośredni sąsiad z prawej strony 20 lat temu kupił to mieszkanie obok mnie i od razu je kompletnie wyposażył (co w tamtym czasie nie było tak powszechne jak dziś, ludzie się pomału dorabiali od przysłowiowej łyżki - i to też mój przypadek), łącznie meblami, z ubraniami i bielizną, ale - nie zamieszkał w tym swoim mieszkaniu. On mieszkał w Chicago, był Polonusem i po prostu kupił i wyposażył to mieszkanie, by wrócić do niego na emeryturę. Przez kilkanaście lat mieszkanie to stało puste - nie licząc tego wyposażenia. Tak się nawet dziwnie czułam, mając sąsiada-ducha.
Kilka lat temu dowiedziałam się, że "sąsiad" ów... zmarł. I tyle sobie tego mieszkania poużywał... 8-)
Teraz od kilku lat mieszka w nim kobieta, o której... nic nie wiem, nie znamy się.
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 932

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 14 kwie 2019, 23:51

Też mieszkam w tzw. bloku. :D
Kontakty z dawnymi sąsiadami na piętrze były przyjacielskie. Organizowaliśmy razem sylwester, graliśmy w karty, itp, itd.
Sąsiedzi wyprowadzili się i nowi, którzy wprowadzli się na ich miejsce działają na innych zasadach. Jeden odwiedza mieszkanie raz na miesiąc. Prawdopodobnie ma pracę, która wymaga częstych wyjazdów. Inni młodzi ludzie, uczą się i późno wracają do domu. Nawet trudno rozeznać się kto tam naprawdę mieszka. Dawne czasy, gdy kontakty międzyludzkie, były oparte np. na ogladaniu wspólnie telewizji u sasiada, który go miał jako pierwszy, minęły i już nie wrócą. Nawet na osiedlowych boiskach nie widać grającej w piłkę młodzieży. Nie potrafią się teraz organizować do wspólnego działania, a takie kluby jak np. PTTK po prostu ich śmieszą. Stare mija a nowe jest ''NOWE''... I co zrobimy nic nie zrobimy ;)
0 x

Seji
x 381
x 8
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 15 kwie 2019, 09:06

Wiesz, Janusz, nie jestem jeszcze stara, ale jakiś rok temu zainteresowałam się PTTK w moim mieście, weszłam na stronę tej organizacji i... odrzuciło mnie. Teraz już nie powiem konkretnie co - po prostu zapachniało mi komuną i PZPR... :(
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 932

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 15 kwie 2019, 21:00

Z organizacją PTTK-owską miałem mało do czynienia, raczej organizowaliśmy się we własne małe grupy poszukujące ''przygody''. Dzisiejsze ''internetowe'' pokolenie tego ''nie czuje''.
Starość powoduje, że dawne wędrówki są niekiedy już nie możliwe, ale duch poszukiwaczy przygód nadal kołata się i gra w ''młodej'' jeszcze duszy. :D

https://www.youtube.com/watch?v=0teIPHzlRpA

Tekst piosenki:

Spójrz, bracie, choć raz, trzeźwo na świat,
Ceń nauki wszystkie, jeśli masz ambicje,
Gdy nadejdzie czas, zawoła nas,
Stary las nad rzeką szumem drzew z daleka.

Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda,
Świat jest piękny, czy to znasz?
Otwórz oczy, patrz, otwórz oczy, patrz!
La, la, la... otwórz oczy, patrz.

Piłkę kopać chcesz, na trawę spiesz,
Zagraj razem z nami, zagraj z kolegami,
Rankiem, kiedy świt puka do drzwi,
Ciągną młodych w pole harce i swawole.

Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda,
Świat jest piękny, czy to znasz?
Otwórz oczy, patrz, otwórz oczy, patrz!
La, la, la... otwórz oczy, patrz.
0 x

Seji
x 381
x 8
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 15 kwie 2019, 22:54

Jakie niby dawne wędrówki na starość są niemożliwe :?:
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 932

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 16 kwie 2019, 00:03

Wielu moich przyjaciół nie pokonałoby już ścieżek turystycznych, które dawniej były dla nich łatwizną. Dzisiaj brak im jako takiej sprawności fizycznej. Latka lecą niestety. :(
0 x

Seji
x 381
x 8
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » wtorek 16 kwie 2019, 10:32

To nie ma nic wspólnego z latkami, tylko z brakiem/ograniczeniem aktywności fizycznej. Nie wiem, ile masz lat, ale chyba mniej niż mój wujek (wiek 60+), który nadal dużo chodzi po górach, nawet po wysokich Tatrach.
Ja sama (40+) jestem obecnie sprawniejsza fizycznie niż byłam 20 lat temu.
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
x 102
x 611

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 16 kwie 2019, 18:15

Seji pisze:
wtorek 16 kwie 2019, 10:32
To nie ma nic wspólnego z latkami, tylko z brakiem/ograniczeniem aktywności fizycznej.
Problem polega nie na braku chęci, a często unieruchomieniu i bólu, które uniemożliwiają
sportową aktywność, dotyczy to już populacji 40+.
O metodach ''leczniczych'' tych objawów przez służbę ''zdrowia'' pisaliśmy i piszemy, zgroza.

Z drugiej strony, ludzie w większości kompletnie zatracili instynkt (samozachowawczy) i nie stosują
żadnej aktywności fizycznej, poza ćwiczeniami wzroku i słuchu przed tv.
0 x

czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Seji
x 381
x 8
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » wtorek 16 kwie 2019, 19:11

No to ja opowiem, jak to w praktyce wygląda z tym "unieruchomieniem".
Koleżanka po fachu, w wieku 40+ (oceniam, że +/- o 3 lata starsza ode mnie, ale mimo dość bliskiej (internetowej) znajomości przez wiele lat nie chciała się przede mną przyznać do swojego wieku!! i to pomimo że widziałyśmy się na żywo!) na moje zachęty do aktywności fizycznej na rowerze odpowiadała, że nie może jeździć, "bo kręgosłup". To było wtedy, gdy jeszcze, mimo wieku około 40., była, jak to się dziś mówi, singielką. Aż weszła w związek z pewnym mężczyzną, który, jak się okazało, bardzo lubił jeździć na rowerze.
I wtedy jej gadka się zmieniła na: "muszę sobie kupić rower, bo to będzie dobre dla mojego kręgosłupa". :lol:
Nawiasem, przypomniało mi się jeszcze, że nie tylko mój wujek, ale również ojciec był aktywny do późna: jeszcze w wieku 65 lat biegał i jeździł na nartach. I może by tak biegał i szusował nadal, gdyby nie... odszedł z tego świata na 2,5 miesiąca przed 66. urodzinami...
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
x 102
x 611

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 16 kwie 2019, 19:19

odszedł z tego świata na 2,5 miesiąca przed 66. urodzinami...
udar, zawał?
0 x

ODPOWIEDZ