Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

SYSTEM - który trzeba zmienić!

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 30 sty 2013, 12:36

http://www.poznajprawde.net/aktualnosci ... ystem.html


Jak działał "stary sprawdzony system"... - SSSPozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14336
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 992
x 403
Podziękował: 15172 razy
Otrzymał podziękowanie: 22115 razy

Re: SYSTEM

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 16 lut 2013, 08:30

{Mapa drogowa} -- z 2012 roku - a co dziś?Kategoria: Ekonomia niedziela, 28 październik 2012 14:56 Napisał lukasz
{Mapa drogowa}


Państwo coraz bardziej wikła się we własnych niedorzecznościach systemowych i stoi – podobnie jak system globalny – u progu przełomowych zmian. Nie może to być drobny retusz, mający konserwować status quo epoki przemysłowej.
Zmiany muszą być zasadnicze albo nie będzie żadnych zmian, prócz pozornych. Lecz tkwiąc w strumieniu pozorności będziemy wiedzeni ku kolejnej klęsce mądrości, ku rosnącej desperacji społecznej i przemocy policyjnej, a w konsekwencji ku wojnie.
Wojna to powrót do status quo ante, powtórka nieodrobionej lekcji społecznej i kolejne zwycięstwo paradygmatu piramidy, którego bronią elity. Kapitalizm korporacyjny jest jeszcze bliższy temu modelowi piramidy, niż był nim scentralizowany socjalizm.
Warto mieć świadomość, że spiętrzające się problemy światowe mają charakter systemowy i wynikają z wadliwej organizacji społecznej, która nie uwzględnia zasadniczych zmian, jakie się dokonały w obszarze produkcji i komunikacji w ostatnich dziesięcioleciach. Kapitalizm doprowadził do niezwykłej efektywności kapitału i rzeczywistej nadprodukcji wszystkiego. Obecnie to nie produkcja zawodzi, a dystrybucja tego, co tak efektywnie wytwarzamy.
Zawodzi też anachroniczny system księgowy, oparty na fałszywych przesłankach metodologicznych. System ten, poprzez amortyzację kapitału i wcześniejsze niż należy wykazywanie dywidend w firmach, promuje nierównowagę i niesprawiedliwość, co skutkuje coraz większym rozwarstwieniem społecznym. Widać je gołym okiem wszędzie na świecie, na wszystkich kontynentach i we wszystkich państwach.
Zawodzi także centralny system bankowy, który kreację kredytu – będącego dobrem społecznym – przekazał w ręce prywatnych banków, czyli ich właścicieli. Choć faktycznie to oni zarządzają strumieniami społecznej energii – wyposażeni w podstawową prerogatywę państwa, która została na nich scedowana – prerogatywę tworzenia pieniądza dłużnego – nie podlegają jednak procedurom demokratycznych wyborów.
W rzeczywistości całym systemem rządzą dziś niejawnie i niedemokratycznie właściciele banków prywatnych. Czynią to poprzez nacisk polityczny i kształtowanie prawa, ukrywając się za akcjonariatem bankowych spółek handlowych, niekoniecznie giełdowych.
Rządy banków to rządy prawa handlowego (banki są spółkami tego prawa). Jest ono „konstytucją“ przez małe „p‘, zredukowaną o człowieka osobowego i odnoszącą się wyłącznie do osób prawnych.
Imperatywem spółki prawa handlowego jest maksymalizacja zysku. Poprzez nadrzędność „konstytucji“, regulującej działania osób prawnych, nad Konstytucją, regulującą zachowania osób fizycznych, realizuje się w praktyce społecznej idea złotego cielca, idea państwa okrojonego z duchowości i indywidualności człowieka.
Realne, a nie pozorne, zmiany muszą być kompleksowe i obejmować podstawy organizacyjne państwa, abyśmy zaczęli wkraczać w erę obfitości, do której predestynuje nas zdobyta wiedza i opanowana technologia. Dla wypełnienia tego zadania brakuje nam tylko mądrości.
Podstawą oczekiwanych przemian będzie sposób patrzenia na społeczeństwo, gdyż samo patrzenie jest sprawcze i to, jak postrzegamy rzeczywistość, ma zasadniczy wpływ na nią samą. Stąd niezwykle istotna w nadchodzących przemianach jest zmiana filozofii polityki społecznej. Realna przemiana modelu musi wyrastać z dostrzeżenia zasadniczej jedności całej ludzkości oraz roli pozytywnej wizji w jej rozwoju. Czas aby oderwać tę wizję od chciwości i przemocy, które dominują obecnie w świecie polityki.
Trudno jest postulować, aby kompleksowe zmiany modelu cywilizacyjnego zostały zapoczątkowane w średniej wielkości kraju, takim jak Polska, gdyż w obecnych uwarunkowaniach byłby on z pewnością okrzyknięty przez scentralizowane media krajem terrorystycznym lub totalitarnym i wzięty na celownik potęg militarnych oraz bankowych.
Dlatego należy czekać na przełom mentalny (filozoficzny) i polityczno-gospodarczy o globalnym zasięgu, przygotowując świadomość do tego, co wydaje się nieuchronne w perspektywie nadchodzących lat. Przełom ten już został zainicjowany i coraz więcej osób dostrzega obecne problemy w świetle nowej filozofii, a zwłaszcza nowej wizji, która ujawnia ich przyczyny systemowe, dające się wyłącznie systemowo usunąć.
Przygotowujmy się i my mentalnie do udziału w zmianie modelu, czyli w zmianie sposobu postrzegania państwa, jego podstawowych dogmatów i instytucji, oraz w gruntownej przemianie systemu jego funkcjonowania. Oto kilka proponowanych elementów tej nowej wizji:
PKB
W ocenie bogactwa narodów miara, jaką jest PKB, powinna zostać zmieniona, gdyż zaciemnia obraz gospodarki, uwidaczniając jedynie rozwój jej strefy fiskalnej, który mało ma wspólnego z rozwojem ogólnospołecznym i poczuciem szczęścia obywateli. PKB jako miara postępu utrudnia, czy wręcz uniemożliwia, uprawianie polityk prowadzących do zmniejszenia aparatu państwowego, oszczędności gospodarowania i konsumpcji oraz racjonalnego wykorzystania energii, skutkiem czego powinno być raczej zmniejszenie PKB, niż jego wzrost.
Co w zamian? Jak oceniać bogactwo narodu i jego postęp, bez posługiwania się PKB ? W 2006 roku został przez New Economics Foundation opracowany HPI (Happy Planet Index), który oblicza się obecnie dla 143 krajów. Polska znajduje się w rankingu HPI na 77 miejscu, znacznie powyżej USA (114 miejsce) czy Luksemburga (122 miejsce), zużywających per capita więcej energii, niż inne kraje świata.
Banki
Ileż to milionów wydano ostatnio na nieefektywne szczyty europejskie, mające ratować banki przed bankructwem idei prywatnej kreacji pieniądza dłużnego. System prywatnych banków, określających wielkość i przeznaczenie społecznego kredytu, nie sprawdził się nigdzie na świecie, powodując rosnące zadłużenie nawet bardzo nowoczesnych gospodarek.
A zatem należy powrócić do zasady państwowej kreacji pieniądza – nie tylko banknotów i monet, ale przede wszystkim pieniądza kredytowego. Pieniądz ten, tworzony jako zapis księgowy przez banki prywatne, stanowi dziś ponad 90 procent masy pieniądza obsługującego rynek. Aby tego dokonać, z Konstytucji należy wykreślić art 220 pkt 2, który zabrania NBP tworzenia pieniądza dłużnego na potrzeby państwa. Analogiczny zapis w Traktacie Lizbońskim mieści się w Art. 123 i także należy go zanegować. Należy też zmienić prawo bankowe, tak aby banki komercyjne mogły pożyczać na procent tylko te pieniądze, które faktycznie posiadają jako kapitał obrotowy. W praktyce oznacza to postulat 0% rezerwy dla banku centralnego i 100% rezerwy dla banków komercyjnych.
Nowe państwo powinno dopuszczać do użytku wiele walut, samo będąc wyłącznym emitentem i gwarantem złotego. Prerogatywa kreacji złotego powinna całkowicie podlegać polskiemu bankowi centralnemu. Kurs złotego wobec innych walut powinien być ustalany przez wolny rynek, lecz importerzy powinni móc legalnie rozliczać się w tych walutach, jakie zdeponują w banku, bez stosowania konwersji tych walut na walutę narodową.
Krokiem w stronę decentralizacji władzy bankowej powinno być także stworzenie gęstej sieci banków municypalnych, których zdolność kredytowania byłaby oparta na majątku rzeczowym miast i gmin, a nie na kapitale obrotowym. Pozwoliłoby to na udzielanie lokalnych, bezodsetkowych kredytów na budownictwo komunalne i infrastrukturę. Dzięki realizowaniu inwestycji publicznych z kredytów nieoprocentowanych, ich koszty spadną ponad dwukrotnie, a ceny mieszkań komunalnych staną się wreszcie osiągalne dla obywateli.
W epoce upowszechniania się rozliczeń elektronicznych, za niezbywalne prawo człowieka należy też uznać prawo do posiadania indywidualnego, obywatelskiego konta bankowego, co powinno zostać zagwarantowane w Konstytucji. Prawo do konta obywatelskiego powinno być realizowane z podatków, w ramach obowiązków państwa.
Konto obywatelskie powinno zapobiegać wykluczeniu społecznemu, które obecnie ma miejsce, gdy konto bankowe jest blokowane przez fiskusa czy komorników. Wszelkie windykacje sądowe powinny zatem odbywać się z zachowaniem minimum socjalnego dla windykowanego.

Podatki
Wielkie marnotrawstwo społecznej energii bierze się z naśladowania w dwudziestym pierwszym wieku mechanizmów wieku dwudziestego. Jedną z form kosztownego wpasowywania się społeczeństwa informacyjnego w ciasny gorset epoki przemysłowej jest anachroniczny system obliczania i ściągania podatków, angażujący całe społeczeństwo, a także wymagający utrzymywania wielu niepotrzebnych służb, agend, instytucji i aparatu przemocy.
System podatkowy należy uprościć i zautomatyzować. To zadanie powinniśmy jako obywatele postawić przed nowym rządem i rozliczyć ten rząd z jego wykonania w czasie jednej kadencji.
Obecny system podatkowy, oparty głównie na VAT, akcyzie i podatku dochodowym, wymaga kosztownych metod obliczania, a mimo to jest nieszczelny, umożliwiając wielkim korporacjom unikanie płacenia podatków.
Aby przeciwdziałać tej patologii, należałoby podatek VAT – najbardziej uciążliwy w obliczaniu – zastąpić zunifikowanym podatkiem transakcyjnym, ściąganym automatycznie przez system bankowy. W celu uszczelnienia systemu korporacje mogłyby mieć zakaz rozliczeń gotówkowych. Automatyzacja ściągania podatków wykluczy zarazem wszelkie oszustwa podatkowe.
Podatek dochodowy od osób fizycznych i firm należałoby całkowicie zlikwidować. Zaś w celu chronienia wewnętrznego rynku i realizowania polityk w tym zakresie, należałoby w większej mierze koncentrować się na ochronie granic celnych przed importem produktów pochodzących z krajów wykorzystujących pracę niewolniczą lub niedostatecznie opłacaną.
Dochód podstawowy czyli emerytura od 18 roku życia
Jeśli wraz z postępującą automatyzacją produkcji nie następuje uwalnianie ludzi od przymusu pracy zespołowej – ku wolności indywidualnej ekspresji i rozwoju – to dzieje się tak dlatego, że mamy wadliwie skonstruowany system zarządzania naszym majątkiem i potencjałem.
Ten potencjał i majątek są – po kilkudziesięciu latach życia w pokoju – olbrzymie. Jesteśmy wykształceni, skomputeryzowani, mamy nowoczesny przemysł i transport. W rozsądnie rządzonym państwie o takim potencjale przyrodniczym, surowcowym i intelektualnym powinno nas pracować na etatach znacznie mniej, niż obecnie. Jedyną przeszkodą wydaje się być sam system oraz powszechnie zakodowany w świadomości lęk przed utratą pracy i związanej z nią bazy dla egzystencji, będący pochodną systemu.
Ten lęk można rozproszyć jednym ruchem, poprzez wprowadzenie „dochodu podstawowego“, zwanego także w teorii kredytu społecznego „państwową dywidendą“. Dochód podstawowy to gwarantowany przez państwo, comiesięczny kredyt bezzwrotny, przypadający na każdego dorosłego obywatela, zarówno pracującego, jak i niepracującego.
W przypadku dochodu podstawowego nikt do nikogo nie mógłby mieć pretensji, że to z jego kieszeni jest fundowany jakiś program socjalny, gdyż dochód podstawowy otrzymywaliby także ludzie posiadający wysokie przychody z pracy.
Dochód podstawowy powinien co miesiąc trafiać na konta wszystkich pełnoletnich obywateli, zasilając strumień siły nabywczej o 600 miliardów złotych rocznie. Tyle mniej więcej wynosi w Polsce luka popytowa, wypełniana obecnie oprocentowanym kredytem udzielanym przez banki prywatne. Wypada po 1520 zł miesięcznie na głowę każdego dorosłego obywatela. Taki comiesięczny zastrzyk pieniędzy dla gospodarki umożliwiłby zatrzymanie spirali zadłużania się państwa, obywateli i firm w prywatnych bankach.
Dochód podstawowy byłby korzystny zarówno dla osób dążących do ponadprzeciętnego statusu materialnego, którzy mogliby więcej żądać na rynku za własną pracę, gdyż przy korzystnie rosnącym bezrobociu, pomiędzy malejącą liczbę osób pracujących dzieliłoby się pozostałą część (obecnie 63 procent) dochodu narodowego, jak i dla osób godzących się na skromne warunki bytowania i wybierających raczej życie rodzinne i towarzyskie, kulturę, naukę, sport czy rozwój duchowy, niż pracę rejestrowaną.
W efekcie wprowadzenia dochodu podstawowego powinna znacznie wzrosnąć ilość pracy nierejestrowanej, o niewielkiej wartości dodanej, ale wielkiej wartości społecznej, takiej jak opieka nad dziećmi, osobami starszymi i chorymi. Równocześnie rosnąć powinna efektywność coraz bardziej zrobotyzowanej gospodarki, a przez to i zarobki planowo malejącej grupy osób zatrudnionych.
Wraz z wprowadzeniem dochodu podstawowego do lamusa odejdzie pojęcie emerytury i składania na nią, bo „emerytami“ będą wszyscy obywatele od osiemnastego roku życia. Dzięki dochodowi podstawowemu będziemy mieć szansę na opanowanie lęku przed biedą oraz nałogu zatrudnienia, w jaki popadliśmy w przemysłowej epoce niedostatku.
Jako adresaci dochodu podstawowego będziemy zapewne wnosić większy wkład pracy nierejestrowanej w pielęgnację tkanki społecznej: permanentną naukę, sztukę, podtrzymywanie kontaktów towarzyskich, prace domowe, opiekę w rodzinie, uprawianie ogrodów metodami organicznymi, inicjatywy lokalne i inne zajęcia o charakterze wspólnotowym.
Dochód podstawowy spowoduje olbrzymie oszczędności w kosztach pracy, gdyż wraz z jego wprowadzeniem i eliminacją ZUS znikną składki emerytalne. W ten sposób obniżone koszty pracy spowodują napływ do Polski inwestycji i kapitału.
Bezrobocie
Obecnie, przy powszechnej aprobacie wszystkich sił politycznych i mediów, państwo stymuluje obywateli do pełnego zatrudnienia, wbrew nieuchronnym tendencjom cywilizacyjnym, idącym w przeciwną stronę.
W nowym paradygmacie należy całkowicie odwrócić konotacje bezrobocia (pracy niesfiskalizowanej), którego wzrost w nowoczesnym i pokojowo nastawionym społeczeństwie powinien być nieuchronny i jak najbardziej społecznie pożądany i popierany, a nie zwalczany, o ile chcemy rzeczywiście korzystać z dobrodziejstw automatyzacji i informatyzacji środowiska wytwórczego. Im kraj lepiej zorganizowany, tym powinno go stać na większe bezrobocie obywateli.
Warto przy tym zauważyć, że bezrobocie nie oznacza nic nierobienia, gdyż wszyscy ludzie, poza obłożnie chorymi, pracują w ten czy inny sposób, niezależnie od tego, czy są oficjalnie gdzieś zatrudnieni, czy nie. Tak więc bezrobotny to też osoba pracująca, a nie bumelant, jak traktują go zwolennicy pełnego zatrudnienia. Jedyna różnica polega na braku rejestracji i fiskalizacji jego pracy.
Przy rosnącym poziomie sił wytwórczych bezrobocie powinno systemowo rosnąć, a państwo powinno szczycić się tym, że stopniowo traci swój policyjny charakter i sprzyja coraz większej wolności oraz twórczości obywateli.
Wraz ze wzrostem bezrobocia maleć powinna antypraca, czyli praca zbyteczna, de facto ujemna, gdyż zbędny pracownik wchodzi w zbędne relacje służbowe z innymi ludźmi, zajmując im czas i zmuszając do niepotrzebnych zajęć i wydatków. Irracjonalny wysiłek i marnotrawstwo trzeba wyeliminować, pozwalając ludziom – gdy tego chcą – na minimalizm życiowy, niezakłócany rosnącymi obowiązkami wobec państwa.
Antypraca wlicza się do PKB i utrudnia racjonalizację produkcji, a zwłaszcza dystrybucji tego, co zostało wyprodukowane. Utrudnia też życie obywatelom. To ona sprawia, że formularz podatkowy posiada ponad 100 rubryk do wypełnienia.
Media
Obecna centralizacja mediów podporządkowana jest zadaniu formatowania życia umysłowego obywateli, sprowadzania ich do roli przedmiotowej w procesach opiniotwórczych, tak aby tkwili umysłowo w koncepcji niedostatku, przemocy oraz nadkonsumpcji. Koncepcja ta jest lansowana przez elity epoki przemysłowej, które przywłaszczyły sobie kredyt społeczny i przywłaszczają gros korzyści wynikających z materializacji społecznego geniuszu produkcji.
Jako obywatele mamy prawo domagać się decentralizacji mediów w myśl preambuły Konstytucji, która legitymizuje zasadę subsydiarności, czyli maksymalnej na danym etapie rozwoju dywersyfikacji władzy i obligatoryjnego kierowania jej do struktur lokalnych tam, gdzie to możliwe.
Należy zauważyć, że rozwój internetu i globalnej komunikacji prowadzi w sposób nieuchronny do rozproszenia źródeł informacji i władzy mediów, a nie do ich coraz większej centralizacji.
Praktycznie jednak decentralizacja mediów jest w rękach nas wszystkich, posiadających kamery i dyktafony w telefonach komórkowych, studia graficzne i montażowe w laptopach i drukarnie, które czekają na zlecenia. Tylko oddolny ruch tworzenia wolnych mediów – jeśli nie będzie zakłócany przez licencje i restrykcje państwowe – spowoduje zasadniczą przemianę w postrzeganiu i relacjonowaniu świata.
Wojsko
Należy przeanalizować, dlaczego tak dużo społecznej energii i wysiłku propagandowego idzie na uzasadnienie zaczepnych działań zbrojnych i forsowanie interesów narodowych na terytoriach innych krajów. Analiza ekonomiczna sugeruje, że firmy zbrojeniowe na całym świecie służą korygowaniu wadliwego systemu finansowego, w którym dystrybucja efektywnej siły nabywczej nie nadąża za modernizacją i automatyzacją produkcji, więc na rynek wstrzykuje się, poprzez zakłady zbrojeniowe, dodatkową siłę nabywczą, nie pochodzącą z produkcji rynkowej. Dochód podstawowy powinien skutecznie wyeliminować tę zbrojeniową patologię.
Jako obywatele powinniśmy dążyć do ośmieszenia i wykluczenia ze słownika politycznego terminu „wojna prewencyjna“, którym próbuje się uzasadniać agresję i przemoc zbrojną na terenie obcego państwa. „Wojna prewencyjna“ to faktyczna napaść na inny kraj, to zbrodnia, jakiej doświadczyliśmy w czasie II wojny światowej. Taka interwencja zewnętrzna powinna być zabroniona konstytucyjnie.
Patenty
Wsparciem dla wypompowywania kapitału z realnej gospodarki jest poszerzająca się oferta spekulacyjna kontraktów typu futures czy forward – czyli wykupywania praw do towarów lub surowców, które leżą w ziemi lub dopiero zostaną wyprodukowane. Jest to w istocie poszerzanie rynku o dodatkowy, czwarty wymiar, o czas przyszły, skoro w teraźniejszości olbrzymia góra pieniędzy spekulacyjnych nie ma czego już kupić.
Wiąże się z tym najczęściej długoterminowe ograbianie obywateli z ich bogactw naturalnych – co obserwujemy ostatnio w Polsce na przykładzie licencji na gaz łupkowy, sprzedawanych zachodnim inwestorom na 50 lat. Jest to ograbianie z bogactw naturalnych naszych dzieci i wnuków.
Pod czwarty wymiar gospodarki można w podobny sposób podciągnąć prawa do wartości intelektualnych, czyli patenty i prawa autorskie, których perspektywa handlowa sięga kilkudziesięciu lat. Czwartym wymiarem gospodarczym jest także patentowanie przyrody (nasion GMO, genotypów), czyli organizmów, które posiadają zdolność do reprodukcji.
Praktyki patentowe i licencyjne w zdrowym społeczeństwie globalnym powinny być w ogóle zakazane, gdyż utrudniają korzystanie z dobrodziejstw cywilizacji. Droga do tego celu powinna być jasno wytyczona na szczeblu światowym, a programy znoszenia ograniczeń patentowych konsekwentnie wdrażane lokalnie.
Zdrowie
Zdrowie człowieka jest coraz bardziej narażone na szwank, gdyż firmy farmaceutyczne są finansowo niezainteresowane skutecznym leczeniem chorób. Dla koncernów farmaceutycznych zdrowe ciało oznacza koniec interesu.
Dlatego państwo powinno dążyć do ograniczenia władzy koncernów w zakresie ochrony patentowej leków oraz monopolizacji produkcji suplementów diety, co w krótkim czasie powinno doprowadzić do znacznej poprawy zdrowia ludności.
Konstytucja
Zmiany systemu zacząć należy od podstaw, czyli od napisania konstytucji od nowa. Trzeba wybrać ludzi, którzy by ją sformułowali. Można tu się posłużyć systemem zastosowanym niedawno przez Islandczyków. Od kandydatów na członków zgromadzenia konstytucyjnego wymagano tylko, aby nie należeli do żadnej partii i mieli ustaloną liczbę rekomendacji.
Głosowanie w wyborach parlamentarnych powinno być tajne, z możliwością osobistego sprawdzenia skuteczności własnego głosu, co wyeliminowałoby możliwość popełnienia fałszerstwa. Realizacja tego postulatu nie jest dziś technicznie trudna – wystarczy, że zapieczętowany głos będzie posiadał swój indywidualny i nieznany komisji wyborczej numer, oraz będzie wyposażony w kalkową kopię dla głosującego. Dzięki temu każdy głosujący będzie mógł przez Internet sprawdzić, czy jego głos został właściwie policzony.
Nowa konstytucja powinna powołać mechanizm wiążących parlament referendów. Wydaje się, że 100 tysięcy zebranych głosów za referendum w jakiejś sprawie powinno zapewnić skuteczny udział obywateli w subsydiarnym rządzeniu państwem. 
Autor: Krzysztof Lewandowski, Rysunki: Krzysztoff Skain May, na podstawie: http://www.alterpismo.pl

to tekst z października 2012.
oddaje doskonale nasze oczekiwania w tamtym roku ..
pokazuje jak i na co jest chory Pacjent (system).


a teraz popatrzcie "co pocztą pantoflową "
dostaliśmy dzisaj 15.02.2013. godz.20:00.
Wtedy to.

19:39 14.02.2013
Blaino: RE OSTRZEŻENIE: DOKUMENT SZANSA WYMIANY COMING OUT
w jedną noc! Uważaj na to rano!

=========================================== ==========================

Komentarz przez Beyond Organics 40 sekund temu [duffy] garygre] Rozmawiałem puf rano i jego źródła mówią, że MFW jest gotowy i G7 jest gotowe i czekają na Christine Lagarde MFW głowę ona ma ogłosić RV i Pres O ogłosić republikę konstytucyjną i RV & PP będą wykonywane zaraz po.

Then this.

7:39 pm 2-14-2013
Blaino: WARNING RE: EXCHANGE OPPORTUNITY DOCUMENT COMING OUT
OVERNIGHT! WATCH FOR IT IN THE MORNING!

=====================================================================

Comment by Beyond Organics 40 seconds ago [duffy] garygre] I talked to Poof this morning and his sources are saying that the IMF is ready and the G7 is ready and to watch for Christine Lagarde IMF head to announce the RV and Pres O to announce constitutional republic and RV & pp's to be executed immediately after.

źródło

jest to informacja ,że MFW i G7 są gotowi do zmian ..
a wiemy ,że chodzi o
Bank Rezerw Federalnych. o nową walutę zabezpieczoną w złocie ...i ,że zaraz po tym Uruchomiony będzie Program NESARA ( PP-Program Prosperity)
nie jest ważny termin .. czy to będzie jutro ,czy za tydzień ...ALE WAŻNE JEST ,ŻE SĄ GOTOWI DO ZMIAN..
teraz tylko potrzebują KOPA..Opublikowano 9 hours ago, autor: adept

http://kochanezdrowie.blogspot.com/2013 ... -roku.html
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: SYSTEM

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 16 lut 2013, 11:25

Coraz więcej zapowiedzi i domniemań - i coraz mniej działań.
O PP czy NESARA słyszymy już ze 3 lata i ciągle ktoś wyskakuje, że za tydzień albo miesiąc.
Osobiście bardziej byłbym skłonny przyznać, że jest to kampania dezinformacji lub zasłony dymnej prowadzonej przez służby.
Bardziej realnym wskaźnikiem jest zachowanie giełd, zwłaszcza nowojorskiej, gdyż tam zawsze znaleźli się tacy, którzy dobrze wychodzili na wszelkich załamaniach i kryzysach.
Albo więcej wiedzieli, albo sami je generowali.
Raporty Fullforda też czytamy od lat i jedynym potwierdzonym faktem, oprócz absolutnych drobiazgów, czy plotek, jest akt oskarżenia złożony przez Keynana (jeśli poprawnie napisałem nazwisko), ale globalnie to też "drobiazg".
Te zapowiedzi "gotowości" też słyszymy od 3-ch miesięcy z różnych źródeł i dla mnie bardziej to wygląda (jeśli zaistnieje szybko) na próbę nowej odsłony starego systemu, czyli krótko mówiąc stare próbuje robić za nowe. Myślę, że wielu dałoby się na to nabrać, z drugiej strony to nie ma alternatywy, choć dla mnie bardziej realne są próby Białych Smoków w stworzeniu BRIC niż jakieś rewolucyjne zmiany przez MFW, czyli po ichniemu IMF.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14336
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 992
x 403
Podziękował: 15172 razy
Otrzymał podziękowanie: 22115 razy

Re: SYSTEM

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 16 lut 2013, 11:37

to akurat art. chyba prywatnej os.- Autor: Krzysztof Lewandowski z AlterPismo,-
a co do NESARA lub BRIC- to się zobaczy, kto jest kim, tym niemniej "ruszyła maszyna..." zmiany
:arrow:
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

ex-east
Posty: 1145
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 91
Podziękował: 392 razy
Otrzymał podziękowanie: 1520 razy

Re: SYSTEM

Nieprzeczytany post autor: ex-east » poniedziałek 11 mar 2013, 11:36

Według "Dziennika Gazety Prawnej" Ministerstwo Obrony Narodowej i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pracują właśnie nad utworzeniem nowego rodzaju służb specjalnych, które zajmą się m.in. kontrolowaniem Internetu.
http://www.gadu-gadu.pl/beda-sluzby-spe ... -internetu

Ciekawe, czy będą mieli na to kasę ,czy jednak jak to w PL, amatorka .. no i czy zdążymy rozwinąć globalną świadomość na szkielecie Internetu zanim ONI go ocenzurują na dobre ...

Wyścig trwa ...
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: SYSTEM

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 11 mar 2013, 17:41

ZDĄŻYMY!!!
Ta świadomość już jest...Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14336
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 992
x 403
Podziękował: 15172 razy
Otrzymał podziękowanie: 22115 razy

Re: SYSTEM

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 19 mar 2013, 15:50

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14336
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 992
x 403
Podziękował: 15172 razy
Otrzymał podziękowanie: 22115 razy

Re: SYSTEM

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 19 mar 2013, 15:50

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14336
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 992
x 403
Podziękował: 15172 razy
Otrzymał podziękowanie: 22115 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 21 cze 2013, 16:11

po Turcji, teraz Brazylia..
Protesty w Brazylii: milion osób wyszło na ulice 80 miast

21.06.2013

Protesty w mieście Fortaleza, foto: PAP/EPA/FERNANDO BIZERRA JR
Doszło do starć z policją. Prezydent Brazylii Dilma Rousseff odwołała tygodniową wizytę w Japonii. Podczas jednej z demonstracji zginął człowiek.
Obrazek
Ponad milion Brazylijczyków - znacznie więcej niż w poprzednich dniach - wyszło w czwartek na ulice co najmniej 80 miast, by demonstrować przeciwko niesprawiedliwości społecznej, korupcji, złemu stanowi służby zdrowia i oświaty.

Prezydent zwołała naradę
Prezydent Brazylii Dilma Rousseff z powodu protestów odwołała mającą się rozpocząć w niedzielę tygodniową wizytę w Japonii - poinformowały brazylijskie media. Na piątek rano Rousseff zwołała pilną naradę swych doradców.

Wypadek podczas demonstracji

W mieście Ribeirao Preto w stanie Sao Paulo samochód, usiłujący ominąć barykadę wzniesioną przez demonstrantów, wjechał w grupę ludzi. Na miejscu zginął osiemnastoletni chłopak, trzy inne osoby zostały ranne - informują lokalne gazety w wydaniach internetowych. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku.
W Rio de Janeiro demonstrowało ok. 300 tys. osób. Demonstranci wznosili barykady i podpalili samochód. Policja użyła gazu łzawiącego, gumowych kul i pojazdów opancerzonych - informują świadkowie. Co najmniej 40 osób odniosło obrażenia.


Do starć demonstrantów z policją doszło też w miastach Campinas w stanie Sao Paulo i Salvador na północnym wschodzie kraju, gdzie w marszu protestacyjnym uczestniczyło ok. 50 tys. ludzi. W stołecznej Brasilii na ulice wyszło co najmniej 30 tys. osób. Policja użyła tam gazu łzawiącego i gumowych kul, by nie dopuścić demonstrantów do siedziby MSZ i innych budynków rządowych. Informacje o starciach z policją napłynęły też z Belem na skraju delty Amazonki i z Porto Alegre na południu.
Demonstracje trwają, mimo że w środę władze Rio de Janeiro i Sao Paulo - dwóch największych miast Brazylii - po masowych protestach wycofały się z planów podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej. Właśnie zapowiedź tych podwyżek wywołała obecną falę demonstracji. Teraz demonstranci domagają się m.in. większych nakładów na szkolnictwo i służbę zdrowia. Protestują również przeciwko gigantycznym kosztom mistrzostw świata w piłce nożnej, które zostaną rozegrane w przyszłym roku w Brazylii.

PAP/agkm
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14336
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 992
x 403
Podziękował: 15172 razy
Otrzymał podziękowanie: 22115 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 17 sty 2014, 18:39

to pytanie jest na czasie od przynajmniej dekady, czemu mimo automatyzacji, komputeryzacji i w końcu robotyzacji ludzie pracują nadal ciężko i długo jak ich ojcowie i dziadowie,-
a czasami ci co mają pracę której logicznie i praktycznie jest mniej przez wspomniane czynniki pracują czasami ponad normę chcąc/nie/chcąc- odpowiedź można znaleźć między innymi w art. na tym forum..


W ciągu ostatniego półtorawiecza historii ludzka energochłonność i efektywność produkcji wrosła o rzędy wielkości, podczas gdy populacja Ziemi zaledwie o siedem razy. Tak jak istotne zmiany w sferze techniki i technologii wywołane są przejściem od wykorzystania w produkcji głównie siły mięśni człowieka i zwierząt z wykorzystaniem technogennych energii, tak i również skokowy postęp naukowy i technologiczny podlega tym zmianom. Dlaczego zatem w warunkach dynamicznego wzrostu efektywności produkcji nie zmniejsza się czas pracy?
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 17 sty 2014, 20:05

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: zachłanność i konkurencja.
Choć konkurencja działająca teraz nie ma już żadnego związku z tym słowem, lepiej powiedzieć pseudo-konkurencja.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 17 sty 2014, 20:16

No i można jeszcze dodać, że potrzeba trzymania "bydła" za ryj. ;)
Uważają, ze jak popuszczą nam cugli to za bardzo skupimy się na sobie, a tego chcą uniknąć za wszelką cenę. Zarobiony po uszy to ogłupiały, nie mający czasu na rozwój człeczyna, który miast w sobie pocieszenia szuka w "mesjaszach". :lol: :twisted: ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

ex-east
Posty: 1145
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 91
Podziękował: 392 razy
Otrzymał podziękowanie: 1520 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: ex-east » niedziela 19 sty 2014, 13:48

Moi przyjaciele za zarobione srebrniki wyjechali sobie na wycieczkę po Gwatemali, Meksyku i Belize - sami sobie zorganizowali przeloty i pobyty. Zebrali doświadczenia , którymi teraz się dzielą. Wrócili i teraz zaczynają od nowa gromadzić srebrniki na kolejne wojaże.

Choć uważam, że doświadczanie miejsc "gdzie nas nie ma " rozwija człowieka, to jednocześnie dostrzegam też pewien rodzaj błędnego koła. Ilość zebranych fotografii z jednej strony przypomina przeżyte klimaty, a z drugiej strony umożliwia dzielenie się opowieściami z innymi, stwarzając wrażenie wyjątkowości i wyróżnienia, poznania "więcej" i " bardziej". Tym bardziej tęskni się za kolejnym oderwaniem i wyjazdem do kolorowego świata zanurzając się w kierat Systemu, by zarobić na kolejne dwa szalone tygodnie w roku.. czysty obłęd w oczach :twisted:
Zmienić można to łatwo nie ruszając się z miejsca. Właściwie to samo się zmienia, a podróż ta ( za jeden uśmiech :D ) przypomina wyruszenie w gwatemalską dżunglę i jest nie mniej kolorowa . ;)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 19 sty 2014, 17:43

UWIELBIAM PODRÓŻE!!! :D
Te małe i te duże...
Spotkania z CZŁOWIEKIEM nie zastąpi wyobraźnia, powroty do miejsc z poprzednich wcieleń nie zastąpią filmy i opowieści.
Wszyscy ci którzy mają podróżniczego bakcyla dzielą się jednak na tych co wiedzą i czują co robią, oraz na tych, którzy snobują...

Kolega pyta się, spakowany już jesteś? a ja, taak :D ... "japonki" i slipy mam w torbie :lol:
Na pielgrzymkę na bosaka mogę iść już dziś.Pozdrawiam - Thotal :)
1 xex-east
Posty: 1145
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 91
Podziękował: 392 razy
Otrzymał podziękowanie: 1520 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: ex-east » piątek 31 sty 2014, 21:55

Jak zmienić System .. ?
Być może to niewłaściwie postawione pytanie. Nie chodzi o to jak go zmienić, ile o to, jak zbudować nowy, bardziej przyjazny dla nas wszystkich.
Można zacząć od tzw "siebie". Wyobraźmy sobie świat w jakim chcielibyśmy uczestniczyć. Nie chodzi tu o tworzenie w mozole nowego Systemu, a po prostu .. odpowiadanie na naturalny Głos Życia. Głos w którym potrzeby innych są tak samo ważne jak nasze i się uzupełniają , a zasoby są sprawiedliwie dystrybuowane. Taki System istnieje od wieków - jest nim Natura.

Problem polega na tym, w jaki sposób postrzegamy Naturę. Obecnie polega on na doborze naturalnym takim, jakim "podarował" nam go Darwin. Tymczasem to tylko pozornie wygląda w ten sposób. W rzeczywistości Natura opiera swój System na współdzieleniu i współpracy wszystkich organizmów żywych. Jeśli któryś organizm jest niekompatybilny, to Natura dokonuje jego gatunkowej modyfikacji ( a nie gatunek zmienia sam siebie ), lub wycofuje go z użycia. Aby to było możliwe, musi istnieć siec komunikacji o ogromnej przepustowości. Rupert Sheldrake nazwał tą sieć Pole Morfogenetyczne. Udowadniał on na przykładach , że trwała zmian gatunku jest możliwa już w ramach jednego pokolenia. Ten system jest systemem samoregulującym się - to gotowa ściąga.

Właściwie, to jesteśmy jego nierozerwalną częścią. Wymiana informacji jest i naszym udziałem, tyle, że odbywa się to poza naszą kontrolą, poza "świadomym umysłem", tym ,co potocznie nazywamy SOBĄ.

Wielu ludzi realizuje potrzebę odpoczynku i relaksu właśnie na łonie natury. Siadając w ciszy na ławeczce w parku, udając się "do wód" ,albo nad morze, czy w góry. Nie oznacza to że nic nie robią, albo , że nic się nie dzieje. Przeciwnie - relaksuje nas łączność z Naturą. Stajemy się tą łącznością. Każdy jest w stanie to odczuć. Na tym odczuciu , tym współ-odczuwaniu ( i wiedzy o tym , odkryciach naukowych, badań , doświadczeń ) szybko można zbudować nowy system relacji . On już jest. Wystarczy się nań otworzyć na nowo, bez przywiązań do dotychczasowych przekonań na jego temat.

System kapitalistyczny był zbudowany na podstawie Teorii Darwina która opierała się na walce silniejszego o przetrwanie. Wygrywać miała jednostka, która zbuduje przewagę kosztem innych. Ten dogmat upadł.

Obecnie mamy szansę zbudować Nowy System w oparciu o wszechobecne wspieranie , a nie walkę gatunków.
0 xAwatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 02 lut 2014, 19:31

Posty dotyczące życia poza miastem i jego uroków wydzieliłem jako niezależny temat: Bliżej natury >>
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1102
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 20
Podziękował: 1125 razy
Otrzymał podziękowanie: 2675 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: goratha » sobota 29 mar 2014, 20:10

Obrazek
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1102
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 20
Podziękował: 1125 razy
Otrzymał podziękowanie: 2675 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: goratha » wtorek 17 cze 2014, 21:49

najprostsza i jakze wzruszajaca proba przemiany....

Obrazek
1 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 02 sie 2014, 11:32

Czy wiesz, że większość polskich piw produkuje jedna firma?

Czy wiesz, że PEPSI i Coca-Cola to nie do końca konkurencja?

Za chwilę zobaczysz strukturę globalnej firmy działającej w ponad 200 krajach. Dowiesz się kto ma największy wpływ na nasze życie, gospodarkę i wolny rynek...


Dane projektu "Właściciele Polski"

1
Mapa
10
Osób
920
Godzin pracy
1262
Przeanalizowanych firm

Ten globalny koncern, który za chwilę Ci pokażemy towarzyszy Polakom każdego dnia. Każdy z nas korzysta z jego usług
średnio 3 razy dziennie jednocześnie dofinansowując zagraniczne rządy i niszcząc w ten sposób Polską gospodarkę, tym samym odbierając pracę Polakom.

Teraz popatrz na mapę i zastanów się ile
razy dziennie finansujesz tych samych ludzi?.
Skąd się wziął pomysł ?

Pewnego dnia podczas zakupów zaczęliśmy się zastanawiać, gdzie tak naprawdę i ostatecznie trafiają nasze pieniądze wydane na zakup danego produktu. W dzisiejszych czasach jest ciężko się dopatrzyć, która firma należy do której i kto jest jej właścicielem. Zaczęliśmy zgłębiać ten temat
Po wielu dniach i zarwanych nocach zrozumieliśmy, że jest to bardziej skomplikowane niż nam się wydawało

Jaki cel ma ten projekt ?

. Jesteśmy za wolnym rynkiem jednak zależy nam jednocześnie aby Polacy zaczęli dbać o Polskiego przedsiębiorcę i doceniać jego ciężko pracę kupując właśnie polskie produkty. Mamy nadzieję, że ta mapa pozwoli choć części naszego społeczeństwa zrozumieć jak działa świat oraz w jaki sposób możemy mieć wpływ na naszą własną gospodarkę.http://www.wlascicielepolski.pl/


Pozdrawiam - Thotal :)
0 xbaba
x 117

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: baba » sobota 02 sie 2014, 12:45

Phi, też mi nowina. ;) :D
Już ze dwadzieścia lat to wiem, ale fajnie że ktoś to wreszcie czarno na białym wytropił. 8-)

Btw utworzenie pepsi coli to był zwykły chłytmarketingowy, nawiasem mówiąc uznany za najlepszy w dziejach reklamy, tak naprawdę miały (i pewnie dalej mają) jednego właściciela a cała "konkurencja i rywalizacja o klienta" to zwykła bajka, pic i fotomontaż dla naiwnych. Jak i cała reszta "dźwigni handlu i rozwoju gospodarczego" zresztą.

Aktualnie żaden "polski bank" już nie jest polski, żaden sklep z "polskimi produktami" itd. :evil:

Tak zwana konkurencja i rywalizacja jest bardzo nieefektywnym sposobem osiągania lepszych rezultatów, od kilkudziesięciu lat nawet psychologowie wiedzą i trąbią że dużo lepszym sposobem kilkadziesiąt razy skuteczniejszym i szybszym jest praca zespołowa, wspólnota, dzielenie się osiągnięciami, informacjami, "owocami" itp, ciekawe kto te ich "odkrycia" (też mi odkrycie) i rozwój w tym kierunku blokuje? Tyle zrobił ten "ktoś" że stworzono zespoły, które zaprzęgnięto do konkurencji pomiędzy sobą. :lol: ;)
0 xAwatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1423
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 20
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1843 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: barneyos » niedziela 21 wrz 2014, 08:19

Pani Ewa Kopacz tworzy rząd i będzie premierem. W zapowiedziach podkreśla dużą rolę kobiecości ("Polska musi być jak kobieta, jak matka dbająca o swój dom").

Czy to właśnie oznaka zmiany systemu ?

Czy to właśnie jest nadejście energii żeńskich ?
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

baba
x 117

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 21 wrz 2014, 09:02

Ja bym była ostrożna z wnioskami. W polityce to karierę zrobiły raczej te kobiety, które przyjęły styl "męski" i pani Kopacz po prostu może na fali aktualnego zapotrzebowania chłytnych haseł używać. ;)
Politycy na tym robią kariery, ze się wsłuchują w zapotrzebowanie społeczne i o tym ględzą pięknie i przekonująco a potem i tak robią swoje. :roll:

Taki żart był: prawdziwa kobieta nigdy nie mówi tak, prawdziwy mężczyzna nigdy nie mówi nie wiem, a prawdziwy polityk nigdy nie mówi nie. Czy jakoś podobnie ale w tym sensie, osobiście to mam już mam dość tych "prawdziwych" a ciągle ich pełno wszędzie. Wszyscy kłamczuszą na potęgę. :evil:

Co ze mną jest nie tak, że mam ich tyle dookoła? Tropię te kłamstwa swoje tyle lat i jeszcze cuś mi się w nieświadomości ukrywa? :roll: :(

Po prostu zobaczymy po faktycznych działaniach i ich efektach bo pięknych słówek nie warto kupować. 8-)
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6838
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1258
x 350
Podziękował: 12593 razy
Otrzymał podziękowanie: 12884 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 21 wrz 2014, 12:36

barneyos pisze:Pani Ewa Kopacz tworzy rząd i będzie premierem. W zapowiedziach podkreśla dużą rolę kobiecości ("Polska musi być jak kobieta, jak matka dbająca o swój dom").

Czy to właśnie oznaka zmiany systemu ?

Czy to właśnie jest nadejście energii żeńskich ?


No nie wiem barney ,Kopacz jest rodzaju męskiego :lol:

Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 26 lis 2014, 11:44

Zmiany w świadomości przynosi również Stonoga... :D


http://sejmowewiezienie.pl/

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9339
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13600 razy

Re: SYSTEM - który trzeba zmienić!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 26 lis 2014, 12:24

No faktycznie uświadamia, jakby miał tych nóg ze sto. Pewnie JACK by go rozłożył na czynniki pierwsze, ale raczej tu nie zajrzy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ