Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

FINANSE

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 09 gru 2017, 23:59

0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 18 gru 2017, 10:40

Wiem kim Pan jest panie Morawiecki
Wczoraj napisałem krótką notkę o tym, jak Morawiecki:
– miał zostać ministrem PO lub PIS niezależnie od wyniku wyborów,
– w pierwszym roku przygotował pokaz slajdów, co pozwoliło mu na wygryzienie ministra finansów, który uszczelnił VAT i zwalczył mafię paliwową,
– w drugim roku wygryzł premier, która wygrała dla Dudy wybory prezydenckie i wybory parlamentarne, wprowadziła 500+ oraz cieszy się poparciem wyższym niż poparcie własnej partii. Nie wyjaśniłem, dlaczego tak się stało. Dlaczego pokaz slajdów ma moc większą niż naprawa finansów publicznych, 500+ i wygrane wybory.Jaką MOC ma pokaz slajdów? Niezależnie od sympatii politycznych-rozumiecie coś z tego?
Korpo – kultura

Pokazów slajdów z wykresami finansowymi nie kieruje się zwykle do wyborców, oni żyją czym innym, mają realne problemy i nierealne emocje. Interesuje ich wysokość emerytury, dokopanie sąsiadowi, Euro 2012, pokazanie języka Niemcom, wina Tuska, kot Kaczyńskiego, pochód listopadowy, pochód tęczowy itp.

Pokazów slajdów z wykresami finansowymi nie kieruje się też do polityków, ich interesują wpływy, stanowiska, spółki, miejsca na listach, rozliczenie poprzedników, czasem zadowolenie wyborców, skrócenie kolejek do lekarza itp… Który polityk w Polsce rozumie różnicę między OFE a TFI?

Pokazy slajdów kieruje się do inwestorów. Wchodząca na rynek akcji spółka publikuje prospekt emisyjny. Mówi – to jest mój plan, zarobię tyle, przeleje tyle, kup mnie. Prezesi banków inwestycyjnych, funduszy equity, finansowa śmietanka operuje slajdami.

Celem slajdów jest więc przekonanie inwestora. To wygenerowany w power poincie krzyk KUP MNIE lub POŻYCZ MI PIENIĄDZE. Slajdy nie były więc kierowane do nikogo w Polsce. Były kierowane na zewnątrz.
Plan Morawieckiego

Co jest więc na tych slajdach? Na pierwszy rzut oka kilka ogólników. Pieniędzy własnych mamy tyle, tyle da nam Unia, tyle warte są nasze spółki. Potrzebujemy gotówki na realizację Wielkich Inwestycji. O samych inwestycjach nie ma tam nic. Nie wiadomo czy inwestować będziemy w elektromobilność, polsko-ukraiński helikopter, wielkie lotnisko w każdej gminie, boiska piłkarskie i baseny… Nic nie wiadomo.

Wiadomo, że mamy:
1. Spółki Skarbu Państwa o wartości jakiejś tam,
2. Ileś tam „środków w OFE„,
3. Możliwość „uzyskania„ jakichś środków od podatników,
4. Dotacje unijne.

Mamy też cele:
1. wzrost inwestycji do poziomu ponad 25 proc. PKB,
2. wzrost udziału nakładów na B+R do poziomu 2 proc. PKB,3. wzrost liczby średnich i dużych przedsiębiorstw do ponad 22 tys.,
4. więcej polskich bezpośrednich inwestycji zagranicznych (wzrost o 70 proc.),
5. wzrost produkcji przemysłowej wyższy od wzrostu PKB,
6. PKB per capita Polski na poziomie 79 proc. średniej unijnej.

Co wiadomo o sposobie realizacji tych celów przy pomocy wymienionych środków? Niewiele. Ale coś wiadomo.

Wiadomo, że potrzebujemy biliona lub dwóch bilionów złotych.

Skąd wziąć dwa biliony złotych?
Od inwestorów.
Jak je uzyskać?

Przygotowanie gruntu:

1. Od ponad roku spółki Skarbu Państwa nie inwestują właściwie w nic. Wykazują więc spore zyski.
2. Państwo samo z siebie też nie inwestuje, uszczelnia VAT, pokazuje więc dobre wyniki budżetowe.
3. Mimo rosnącej inflacji stopy procentowe pozostają bez zmian.
4. Po likwidacji MS i przejęciu przez Morawieckiego MF ma on w ręku większość spółek.
5. Nadzór nad PZU (więc również Aliorem i PEKAO) przejęła Beata Szydło… I nie ma Beaty.
6. Sakiewicz krzyczy o odsuwaniu Macierewicza… Boi się o wpływy w PGZ. Jeżeli Macierewicz zachowa stanowisko, PGZ trafi w ręce… wiadomo kogo.
7. Ministerstwo Energii jest tak pasywne, że wykona każde polecenie.
8. Coraz więcej mówi się o zmianach w OFE. Konkretów większość ludzi nie rozumie, rozumieją, tylko że środki, czyli zgromadzone w OFE akcje polskich przedsiębiorstw będą „pracować dla państwa”.

Morawiecki przejął lub zaraz przejmie WSZYSTKIE liczące się spółki Skarbu Państwa i PRAWIE WSZYSTKIE liczące się spółki prywatne notowane na GPW.

Teraz pytanie brzmi: skąd wziąć dwa biliony złotych kontrolując 70% dużych firm Polskich?
Dług korporacyjny

Większość Polaków myśli, że kapitał zachodni czyha tylko na przejęcie Polskich firm. A to przecież czysta głupota. Czy kapitał Polski czyha na przejęcie firm na Ukrainie i Białorusi? Niby po co?Kapitał zachodni w udziały inwestuje, ale w bardzo małym stopniu. To, co dało się łatwo sprzedać, zostało już dawno sprzedane.
Dług państwowy ma za to ograniczenia konstytucyjne i unijne. Rostowski kreatywną księgowość rozbudował do tego stopnia, że więcej już się po prostu nie da pożyczyć.

Kapitał zachodni inwestuje przede wszystkim w obligacje korporacyjne i produkty pochodne. Pożycza pieniądze firmom i spekuluje na CDSach. Zarabia, nie musząc płacić górnikom szesnastek i barbórek. Na zachodzie natomiast nie ma już w co inwestować. Na obligacjach łupkowych w USA jest bańka większa niż mieszkaniowa w 2008r, sam Deutche Bank zapakowany jest w CDSy o wartości 35 bilionów dolarów, rentowność obligacji jest na zachodzie ujemna… Nawet dziwolągi jak Bitcoin kosztują pięciokrotnie więcej niż złoto.

W Polsce ten rynek praktycznie nie istnieje.
O co tu chodzi?

Notkę zacząłem od pytania, jaką MOC ma pokaz slajdów, że pozwala na dymisję premiera i ministra finansów.

Otóż Morawiecki zaproponował inwestorom umowę:

70% dużych Polskich firm wyemituje obligacje.
Spółki Skarbu Państwa wyemitują obligacje, kontrolowane przez państwowe TFI spółki giełdowe wyemitują obligacje, wszyscy się zadłużą.

Polska zostanie dosłownie zalana pieniędzmi. Pożyczy dwa biliony złotych i je szybko wyda.

Od kogo pożyczy? Od zapraszanego do Polski Goldmana, JP Morgana, Santandera… Te banki dostały już zaliczkę, od zeszłego roku emitują w imieniu Skarbu Państwa obligacje skarbowe.

Na co wyda? Na cokolwiek. Na elektromobilność, polsko-ukraiński helikopter, megalotnisko w każdym powiecie, startupy… Miś… Ważne, że wyda.

Jakaś część z tych inwestycji może się nawet okazać trafiona. Większość nie, bo efektywność inwestycji nie będzie celem. Celem będzie szybkie wydanie ogromnych pieniędzy. Pieniędzy dwa razy większych niż nasz obecny dług publiczny.

Pieniądze te trafią częściowo do Niemiec, częściowo do Chin, częściowo do USA. Sporo zostanie w Polsce.
Do realizacji mega inwestycji potrzebne będzie jakieś 5 milionów pracowników z Ukrainy.
Wzrost PKB będzie szalony. Jak za Gierka. Przez 5 lat. Później będzie jak w Grecji.

Dlaczego za rządów PO nagrany u Sowy minister mówi, że Fogelman twierdzi że Morawiecki ma zostać Ministrem Skarbu?
Bo kancelaria Fogelmana pośredniczy w praktycznie wszystkich emisjach obligacji Polskich firm. I chwali się tym na własnej stronie. Można to łatwo sprawdzić.

Dlaczego po wygranych przez PiS wyborach Morawiecki wygryza Szałamachę i Szydło?
Bo Szałamacha likwidując Ministerstwo Skarbu, rozproszył nadzór nad spółkami i teraz tylko premier może zebrać w ręku całość.
Za: https://www.salon24.pl/u/loremipsum/827 ... morawiecki
Opublikowano: 07.12.2017 11:10.

Tags : likwidacja Polski, PiS, Polska neokolonią syjonizmu, żyd Morawiecki


http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiem- ... ki-2017-12
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 8374
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 264
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 11587 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 19 gru 2017, 21:58

Większość spostrzeżeń autora powyższego artykułu uznałbym za celne, ale już niekoniecznie wnioski.
Owszem jest potrzeba aby skupić kontrolę nad spółkami Skarbu Państwa w jednych rękach, aby lewica wiedziała, co robi prawica i nie działała osobno. Premier Morawiecki, nawet jeśli wiadomego etnicznego pochodzenia, jest bankierem i pod okiem innych bankierów przerabiał obrót pieniędzmi i jest faktem, że przygotowuje się na duże pieniądze, ale niekoniecznie ze źródła wskazanego w artykule. Oczywiście autor jest "poważny" wiec w ogóle nie wziął pod uwagę czegoś takiego jak odszkodowania wojenne od Niemców. A tymczasem zawiązała się koalicja żydowsko - amerykańska.
W skrócie Trump podpisał jakiś tam akt, na mocy którego żydzi będą mogli dochodzić odszkodowań za mienie tzw. bezspadkowe w Polsce i nie tylko, a wartość tych roszczeń w Polsce to ponad 61 miliardów dolarów. Więc chcąc je od nas dostać, będą wspomagać nasze roszczenia wobec Niemców. USA również będą wspomagać te nasze roszczenia, bo chcąc uszczknąć część naszego tortu - będą nam sprzedawać swój wojskowy złom - Trump jest przede wszystkim biznesmenem.
Ale i tak dużo zostanie u nas.
Oczywiście Niemcy, jeśli się nie porozumieją z nami, a szanse są małe - pójdą na ekonomiczną wojnę i pozamykają tu niemieckie banki i fabryki, ale nie supermakety, jeśli jeszcze jakieś tu są.
Trzymający oszczędności w niemieckich bankach, czy polskich bankach z niemieckim właścicielem - mogą je stracić!!!
Tak nawiasem w Warszawie otwierają lub już otworzyli jakiś największy żydowski bank - "zbieg okoliczności - nie sądzę".
Też się przygotowują.
Nawet jeśli Jarosław jest sterowany, to i tak źle na tym nie wyjdziemy, a przy okazji Niemcom się nieco ukróci i już nie będą w stanie wykonywać takich ruchów jak w Grecji, Portugalii, czy Hiszpanii. To oznacza kolejny, już bardzo silny powód do rozpadu UE.
Czyli co? Byle do wiosny (ciekawe której, ja stawiam na 2020).
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 22 gru 2017, 00:53

Kryptowaluty - zamach na niezależność - Trader21

https://www.youtube.com/watch?v=khq8ppEbJcU

Nadawana na żywo 4 godziny temu
Transmisja na żywo ze studia NTV w Sobótce.
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 22 gru 2017, 08:29

Rusza śledztwo wobec urzędników Komisji Nadzoru Finansowego


Prokurator Krajowy Bogdan Świączkowski podjął decyzję o prowadzeniu śledztwa wobec Pana Andrzeja Jakubiaka byłego Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Decyzja został podjęta po złożeniu przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu 19 października 2017 r zawiadomienia, które dotyczy niedopełnienia obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego i prywatnego, co stanowi przestępstwo zgodnie z art. 231 par. 1 kodeksu karnego.

W latach 2011 – 2016 na rynku finansowym odnotowano wiele afer, na których miliardowe straty ponieśli zarówno klienci, jak i budżet Państwa, były to: afera opcji walutowych, Polisolokat, kredytów pseudowalutowych, Amber Gold, upadek SK Banku, czy SKOK Wołomin. Sam ten fakt, wskazuje na źle funkcjonujący nadzór nad sektorem finansowym. Jednak w ramach zawiadomienia Stowarzyszenie przedstawia konkretne zaniechania, które wpłynęły przede wszystkim na trudną sytuację sektora bankowego i jego klientów wynikającą z bezprawnego wykonywania przez banki umów kredytów odnoszących się do walut obcych. Mimo, iż pierwsze prawomocne wyroki dotyczące zapisów zawartych w tych umowach zapadły już w 2011 r., to Komisja Nadzoru Finansowego nie zareagowała w należyty sposób. KNF nie podjęła właściwych kroków wynikających z kompetencji urzędu, pomimo, iż w analogicznej sytuacji, w stosunku do mniejszych podmiotów, wdrażała odpowiednie postępowania.

Konsekwencje tych zaniechań poniosło dotychczas ok. 150 tys. rodzin, których umowy zostały już “zakończone”. Pod tym enigmatycznym pojęciem używanym w nomenklaturze KNF kryje się wiele ludzkich nieszczęść, gdyż przez umowy zakończone należy rozumieć również te zakończone licytacją i eksmisją. Sytuacja ta może dotyczyć nawet kilkudziesięciu tysięcy rodzin i tworzy ogromne koszty po stronie budżetu Państwa, który jest zobowiązany do zapewniania osobom bez dachu nad głową podstawowych potrzeb mieszkaniowych.

Przypominamy również, iż Pan Andrzej Jakubiak po zakończeniu sprawowania funkcji został zatrudniony przez mBank, czyli podmiot wcześniej przez niego nadzorowany. W ocenie Stowarzyszenia taka sytuacja jest nieetyczna i tworzy podejrzenie wykorzystania wiedzy zdobytej w trakcie pełnienia funkcji z korzyścią dla nowego pracodawcy. W ocenie Stowarzyszenia takie postępowanie powinno być ustawowo zakazane. A w szczególności tak naganne postępowanie Pana Dariusza Rosatiego, który sprawując funkcje publiczne jest od 27 maja 2004 r. członkiem Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A.


Obserwator Polityczny

http://alexjones.pl/aj/aj-polska/item/1 ... inansowegoPozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 8104
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 563
x 139
Podziękował: 6659 razy
Otrzymał podziękowanie: 11524 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 22 gru 2017, 13:15

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 10 sty 2018, 21:51

Władze Chin rozważają ograniczenie lub całkowite wstrzymanie zakupów amerykańskich obligacji skarbowych – pisze agencja Bloomberg. Rynek reaguje przeceną amerykańskiego długu i dolara.


https://m.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-ni ... 66235.html
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 12 sty 2018, 16:18

0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 906
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 34
Podziękował: 641 razy
Otrzymał podziękowanie: 1080 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: Jancio » piątek 12 sty 2018, 18:46

Thotal pisze:
środa 10 sty 2018, 21:51
Władze Chin rozważają ograniczenie lub całkowite wstrzymanie zakupów amerykańskich obligacji skarbowych – pisze agencja Bloomberg. Rynek reaguje przeceną amerykańskiego długu i dolara.


https://m.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-ni ... 66235.html
Pozdrawiam - Thotal :)
A po co Tramp niemile kłapał jęzorem o Chinach jeszcze kilka lat i nie potrzeba będzie broni nuklearnej wystarczy wypowiedzieć jedno zdanie
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 38
x 389
Podziękował: 19901 razy
Otrzymał podziękowanie: 14603 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 15 sty 2018, 10:25

Obrazek
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

revo
Posty: 120
Rejestracja: piątek 22 wrz 2017, 16:08
x 3
x 2
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podziękowanie: 73 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: revo » poniedziałek 15 sty 2018, 12:13

Prezes UOKiK nałożył gigantyczną karę na Bank Millenium. To efekt walki zadłużonych we frankach szwajcarskich o wykreślenie z umów tzw. klauzul abuzywnych, czyli niedozwolonych zapisów, które wzmacniały pozycję banku w relacjach z klientem.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 96206.html
0 xAwatar użytkownika
Jancio
Posty: 906
Rejestracja: wtorek 16 sie 2016, 18:18
x 2
x 34
Podziękował: 641 razy
Otrzymał podziękowanie: 1080 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 15 sty 2018, 12:23

Każda umowa , która zawiera niedopuszczalne zapisy z mocy prawa staje się nieważna. Ale jak widać niektórzy dalej się chcą na tym promować, a inni liczą, że coś jeszcze na tym zyskają.
0 x


Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 18 sty 2018, 23:44

"Świński" tunel pod Świną - uzupełniona wersja - Andrzej Sulima

https://www.youtube.com/watch?v=Nvku4XM9v6Y

Opublikowany 18 sty 2018
Janusz Zagórski rozmawia z Andrzejem Sulimą. Uzupełniona wersja transmisji na żywo ze studia NTV w Sobótce. Dla zainteresowanych tematem podajemy linki do tematu:
http://user.siskom.waw.pl/userftp/mat...
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 8104
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 563
x 139
Podziękował: 6659 razy
Otrzymał podziękowanie: 11524 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 05 lut 2018, 23:50

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 13 lut 2018, 23:31

Jak zagraniczne banki produkują złotówki w Polsce - Andrzej Stępkowski

https://www.youtube.com/watch?v=Y4VxjnWelLs

Opublikowany 11 lut 2018
Opis i komentarze na:
http://porozmawiajmy.tv/jak-zagranicz...
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 19 lut 2018, 22:50

Izabela Litwin...


https://www.youtube.com/watch?v=DzG59aTutzI

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 6780
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 22
x 188
Podziękował: 5221 razy
Otrzymał podziękowanie: 10442 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 21 lut 2018, 15:26

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 22 lut 2018, 23:56

Cz.1. Architektura monetarna: od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego

https://www.youtube.com/watch?v=mzZNS_Plnc8

Cz.1. Otwarcie konferencji przez posła Jarosława Sachajko oraz wystąpienie Piotra Jankowskiego. Konferencja „Architektura monetarna: od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego” odbyła się w sejmie w dniu 16 lutego 2018 r. Organizatorem był poseł Jarosław Sachajko oraz Narodowy Instytut Studiów Strategicznych. Na Konferencji była mowa o oparciu polskiej waluty o polskie złoża naturalne.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 26 lut 2018, 23:48

Cz.2. Architektura monetarna: od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego

https://www.youtube.com/watch?v=oEigtK9YA04

Opublikowany 26 lut 2018
Cz.2. Krzysztof Tytko - Zabezpieczenie polskiej waluty w polskich złożach naturalnych.
Konferencja „Architektura monetarna: od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego” odbyła się w sejmie w dniu 16 lutego 2018 r. Organizatorem był poseł Jarosław Sachajko oraz Narodowy Instytut Studiów Strategicznych.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 28 lut 2018, 23:38

Cz.3. Architektura monetarna: od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego

https://www.youtube.com/watch?v=ODqGDA2uRxw

Opublikowany 28 lut 2018
Cz.3. Pytania do Krzysztofa Tytko oraz wystąpienie Wojciecha Dobrzyńskiego z NISS - Ekonomiczny akt konstytucyjny.

Konferencja „Architektura monetarna: od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego” odbyła się w sejmie w dniu 16 lutego 2018 r. Organizatorem był poseł Jarosław Sachajko oraz Narodowy Instytut Studiów Strategicznych.
Na Konferencji była mowa o oparciu polskiej waluty o polskie złoża naturalne.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 06 mar 2018, 23:52

Cz.4. Architektura monetarna: od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego

https://www.youtube.com/watch?v=zAv5_-YTCkg

Opublikowany 1 mar 2018
Cz.4. Krzysztof Lewandowski - Nowoczesne trendy ekonomiczne.

Konferencja „Architektura monetarna: od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego” odbyła się w sejmie w dniu 16 lutego 2018
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 07 mar 2018, 21:58

Cz.5. Architektura monetarna: od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego

https://www.youtube.com/watch?v=Ct_z7f07RC4

Opublikowany 5 mar 2018
Cz.5. Jan Sposób - W kierunku suwerenności finansowej.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 08 mar 2018, 22:56

Cz.6. Architektura monetarna: od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego

https://www.youtube.com/watch?v=4iGTjCP4mw0

Opublikowany 6 mar 2018
Cz.6. Dyskusja

Konferencja „Architektura monetarna: od kreacji pieniądza dłużnego do emisji pieniądza suwerennego” odbyła się w sejmie w dniu 16 lutego 2018 r. Organizatorem był poseł Jarosław Sachajko oraz Narodowy Instytut Studiów Strategicznych.
Na Konferencji była mowa o oparciu polskiej waluty o polskie złoża naturalne.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 38
x 389
Podziękował: 19901 razy
Otrzymał podziękowanie: 14603 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 09 mar 2018, 15:05

Obrazek
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 8104
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 563
x 139
Podziękował: 6659 razy
Otrzymał podziękowanie: 11524 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 09 mar 2018, 16:08

czyli to od ubiegego roku, zabawni sa ci kreatorzy ekonomicznych obozow zaglady,-
patrzac na to co przygotowal I juz podpisal Trump- rewolucje podatkowa w USA,-
zgodnie z tym co pisze @Ben I inne niezalezne zrodla. Jak to potwierdzi mainstream,-
tj. Koree I cla na import alu. I stali- to dopiero narobia w pory pasozyty podatkowe.
:P

PS. no prosze: :D
http://www.rmf24.pl/fakty/news-polska-j ... Id,2555277
0 x


panta rhei

ODPOWIEDZ