Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Z życia wzięte

Awatar użytkownika
sandra
x 98
x 85
Podziękował: 907 razy
Otrzymał podziękowanie: 3533 razy

Re: Z życia wzięte

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 22 sty 2017, 16:23

św.anna pisze: GA, wiem, że Ty to wiesz.

Ja też wiem, że @GA to wie.... :lol:
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 346
Podziękował: 15063 razy
Otrzymał podziękowanie: 13063 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 26 sty 2017, 21:56

Obrazek Roztargniona :o
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 346

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 30 sty 2017, 15:05

Cheran, miasto z którego kobiety wypędziły przestępców, polityków i policjantów
Styczeń 28, 2017

Obrazek

Od parudziesięciu lat w Meksyku trwa wojna narkotykowa, w którą zaangażowanych jest coraz więcej osób. Przemoc dociera nawet do małych miejscowości, a kartele zajmują się już nie tylko przemytem substancji narkotykowych, ale również morderstwami na zlecenie, handlem kobiet, przemytem broni, a nawet nielegalną wycinką drzew. Tak było w przypadku niewielkiego miasteczka Cheran w stanie Michoacan.

Przez kilka lat mieszkańcy mogli tylko patrzeć, jak przestępcy wywożą ciężarówkami drewno, główny surowiec regionu stanowiący podstawę gospodarki miasteczka. Porwania, wyłudzenia, zbieranie haraczu stały się codziennością. Wycinka drzew zaczęła zmieniać ekosystem w Cheran- im więcej drzew było wycinanych, tym mniej było wody, źródełka wysychały, w konsekwencji czego bydło nie miało swojego wodopoju.

Był rok 2011. Kobiety miały tego dość. Potajemnie się zebrały i zaczęły organizować. Najpierw same poszły do lasu, aby przemówić do rozsądku uzbrojonym przestępcom, ale nie uzyskały nic oprócz przekleństw i obraźliwych wyzwisk. Postanowiły więc działać inaczej. 15 kwietnia 2011 kobiety zablokowały drogę wyjazdową i wzięły kilka osób jako zakładników. Wiedziały, że mogły liczyć na pomoc sąsiadów. Zabrzmiały dzwony w kościele El Calvario, a w powietrze wystrzeliły petardy, aby ostrzec mieszkańców o niebezpieczeństwie. Zleciało się sporo ludzi. Tak zaczęło się zbrojne powstanie w Cheran. Zaczęły się krzyki, a mieszkańcy wreszcie mogli wyrazić swój długo skrywany gniew. Doszło nawet do tego, że chcieli powiesić przestępców, ale kobiety do tego nie dopuściły. Po pewnym czasie przyjechała policja i konflikt się powiększył. Skończyło się na tym, że dwóch zakładników zostało rannych, gdyż ktoś wystrzelił petardę prosto w nich.

Obrazek

Politycy i policjanci zostali wywiezieni z miasta, ponieważ zostali oskarżeni o współpracę z kartelami. Jakiekolwiek partie polityczne zostały zabronione, ponieważ powodują podziały w społeczeństwie. Każdy z czterech dystryktów Cheran wybrał swojego przedstawiciela do Rady Miejskiej. W pewnym sensie Cheran, miejscowość gdzie przeważa ludność indiańska (Indianie purepechas), wróciła do swoich korzeni, czyli do rządzenia w sposób niezależny. Przy każdej z trzech dróg wjazdowych zostały umieszczone punkty kontrolne z uzbrojonymi strażnikami. Istnieją do dziś, a strażnikami są mieszkańcy, zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy kontrolują każdy samochód wjeżdżający do miasta.

Cheran posiada swój własny system sprawiedliwości dla nieletnich przestępców, z których wielu jest uzależnionych od alkoholu. Za prowadzenie pod wpływem lub spożywanie na ulicy grozi kara w formie mandatu lub prac społecznych, np. zbierania śmieci. Poważniejsze przestępstwa są rozpatrywane w stanowej prokuraturze, ale w ostatnim roku w Cheran nie było żadnego morderstwa ani porwania. Jest to godny podkreślenia fakt, zwłaszcza że Michoacan jest jednym z najbardziej niebezpiecznych stanów w Meksyku. Tylko w lipcu miało tam miejsce 180 zabójstw. Wybuchające granaty na ulicy, zostawianie ściętych głów czy strzelaniny stały się niemal codziennością.

Obecnie w Cheran mieszkańcy wreszcie mogą spacerować po zmroku i nie bać się, że coś im się stanie. Tereny leśne są monitorowane i strzeżone przez patrol sąsiedzki. Każdy, kto chce ściąć drzewo musi mieć pozwolenie lokalnych władz. Ziemia należy do wspólnoty, tzn. dana rodzina może ją uprawiać, ale nie jest jej właścicielem. Las, który został zdewastowany przez przestępców, powoli się regeneruje. Z 17.00 hektarów, które zostały wycięte, 3.000 jest już ponownie zalesione.

W Cheran czuję się bezpieczna, bo mogę chodzić po ulicach w nocy i nie boję się, że coś się wydarzy
– mówi 18-letnia Melissa.

Czytaj więcej na: iwonaklemczak.wixsite.com

Autorka tekstu: Iwona Klemczak

http://dobrewiadomosci.net.pl/14699-che ... licjantow/
1 x

Awatar użytkownika
Oska
x 144
x 19
Podziękował: 98 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy

Nieprzeczytany post autor: Oska » wtorek 07 lut 2017, 20:31

Że tak się przyczepię :
blueray21 pisze:Co do szerszego spojrzenia, to nastały takie czasy, gdzie większość (społeczeństwa, populacji) relatywnie często nie ma racji i to w bardzo szerokim spektrum zagadnień. Jednym słowem, teraz cywilizacja stada się nie sprawdza. Ja obecnie już w ogóle nie sugeruję się poglądami większości, nawet rzadko je sprawdzam.

Serio? Na forum które kreuje się dla ludzi o otwartych umysłach - admin, jest zamknięty na nowości ? :roll:

blueray21 pisze:Co do, powiedzmy, wampiryzmu energetycznego, to dość oczywista sytuacja i odpowiedź na twoje pytanie jest prosta, po to aby cię sprowokować i wyprowadzić z tzw, strefy komfortu, wtedy energia płynie strumieniami.
Jest jednak jeszcze coś w tym "doświadczeniu", bo po mojemu tak należy je traktować. Tak samo, jak ty zwróciłaś na niego uwagę natychmiast, on także mógł odebrać twoje nastawienie i siła przyciągania zadziałała w pełni.
Tu zgadzam się z @chanell, najlepszą reakcją, jest brak reakcji, nie dajemy się wciągać w emocje.

To akurat sama odkryłam, ale dzięki ;-) Bardziej myślę, po postawie tegoż mościa, na podstawie tego, że nie dał mi nawet dojść do słowa - samemu zwracając uwagę na kulturę dialogu (jak dla mnie to był monolog ;-)) że to był ktoś jakby podstawiony.. ale o moich dziwnych wydarzeniach moze kiedyś indziej :)
0 x

"Gdy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"
P.C.

Awatar użytkownika
Oska
x 144
x 19

Nieprzeczytany post autor: Oska » wtorek 07 lut 2017, 20:40

św.anna pisze:Oska :)

Tak na chłodno.
Rozumiem, że Twój, ze wspomnianego w pierwszym poście spotkania oponent wyprowadził Cię, oględnie rzecz ujmując z równowagi, ale jako dorosła osoba nie możesz tak impulsywnie reagować na każdą odmienną opinię – przynajmniej dla własnego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Reaguje impulsywnie - zazwyczaj w sytuacjach, kiedy ktoś mnie do tego zmusza - a nieznana mi osoba - która po pierwsze zakłóca mi pogawędke z koleżanką, po drugie wcinając się w nią - nie daje mi dojść do słowa, a na dodatek jeszcze śmie mówić o kulturze dialogu - jednocześnie prowadząc monolog, to dla mnie o wiele za dużo :)

św.anna pisze:

Moja odpowiedź na Twojego pierwszego posta wynikła z tego prostego powodu, że rodzina wielodzietna nie jest dla mnie z gruntu rodziną patologiczną, tyle. Mam wrażenie, że dla Ciebie jednak też nie, tylko po prostu, w kontekście programu 500+ bardziej uwypukliłaś tę ciemną stronę.
A to, że obecnie, statystycznie rodzi się jedno z kawałkiem dziecko, i taka jest teraz, jak to określiłaś „norma” (kiedyś ta norma była kilka razy wyższa, tak dla przypomniena. Normy się zmieniają) to zależne jest od momentu dziejowego - ogólnie rzecz ujmując (tutaj można sobie wsadzić i system podatkowy, i inne czynniki). Kontekst.

Ośmielę się wysunąć taką tezę, że w gruncie rzeczy chodzi nam o to samo.., tylko inaczej rozkaładamy akcenty. Nie zrozumiałyśmy się w kilku punktach – to pewne, ale taka jest wada nazbyt emocjonalnego podejścia. Ja też mam ogromne wątpliwości co do np. wspomnianego programu 500plus i jest to jakiś przejaw zniewolenia człowieka, ale to zniewolenie zaczęło się znacznie, znacznie wcześniej.
Ja, zwyczajnie, staram się, choć nie zawsze mi się to udaje, patrzeć jednak trochę szerzej i odrzucać różne stereotypy.
Nie wylewajmy więc dziecka z kąpięlą – pasuje to teraz jak ulał.

Też je odrzucam, czasem generalizuję, i trochę przekoloryzuje, ale tylko po to, by uwypuklić problem..

św.anna pisze:

Zmierzam do tego, że obecny czas, to także czas przełomu, transformacji, schyłku pewnej epoki.
To trudny czas, więc nie czyńmy go dodatkowo nieznośnym.
I nie dajmy się zamykać w jakieś >>odgórnie<< przygotowane nam szufladki, nie dajmy się dzielić, bo wszelkie skrajności jeszcze niczego dobrego w dziejach naszej historii nie przyniosły, tyle. To taka myśl ogólna, skierowana do Ciebie, do mnie, i innych.

Ostatnio o tym pisałam, że zamiast tworzyć sztuczne podziały, powinniśmy szukać połączeń
w temacie szukania połączeń polecam filmik :
https://www.youtube.com/watch?v=O6UBkXLN4PI

św.anna pisze:
Pozdrawiam i miłego dnia, bo na co komu dziś wczorajsza "przepychanka"
8-)

Na co komu dziś wczorajsze piwo.. :-)
0 x

"Gdy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"
P.C.

Awatar użytkownika
św.anna
x 58
x 40
Podziękował: 1492 razy
Otrzymał podziękowanie: 1708 razy

Nieprzeczytany post autor: św.anna » wtorek 07 lut 2017, 21:27

Ostatnio o tym pisałam, że zamiast tworzyć sztuczne podziały, powinniśmy szukać połączeń

Ot co!
Pozdrawiam 8-)
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 206
Podziękował: 451 razy
Otrzymał podziękowanie: 10563 razy

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 08 lut 2017, 19:00

No i rzeczywiście się przyczepiłaś @Oska, ale i tak cię lubię.
blueray21 pisze:
Co do szerszego spojrzenia, to nastały takie czasy, gdzie większość (społeczeństwa, populacji) relatywnie często nie ma racji i to w bardzo szerokim spektrum zagadnień. Jednym słowem, teraz cywilizacja stada się nie sprawdza. Ja obecnie już w ogóle nie sugeruję się poglądami większości, nawet rzadko je sprawdzam.

Serio? Na forum które kreuje się dla ludzi o otwartych umysłach - admin, jest zamknięty na nowości ?

Jeżeli uważasz, że cywilizacja stada jest w czymkolwiek nowoczesna lub kreatywna, to nasze poglądy różnią się o 180 stopni. Poglądów się nie krytykuje, tylko zgadza się z nimi, albo nie. twoje poglądy, twój wybór.
Dla mnie akurat, cywilizacja stada to najbardziej uwsteczniająca forma istnienia, bez zrozumienia samej jego istoty. Zachowania, cóż, np. w wypadku zastraszenia wpada w panikę i tratuje swoich pobratymców, byle uciec, nawet po trupach i oczywiście wpada z deszczu pod rynnę. Jedyne co daje swoim członkom - to fałszywe poczucie bezpieczeństwa, nad którym zresztą zupełnie nie panuje. Dlatego mądry wilk, chcąc sobie zapewnić obfitość pożywienia, będzie "podbierał" sztukę po sztuce, nawet bez zauważenia tego faktu przez ogół stada.
To wszystko już było, gdzie tutaj jakieś nowości?
A z tymi otwartymi umysłami na forum, żeby nie oceniać zbytnio, to powiem, że mamy pełen przekrój, ale nie rozpatruję tego w kategoriach, dobrze czy źle, każdy może zobaczyć jakie są efekty różnych stopni tego otwarcia.
0 x

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Oska
x 144
x 19

Nieprzeczytany post autor: Oska » niedziela 19 lut 2017, 20:35

blueray21 pisze:Jeżeli uważasz, że cywilizacja stada jest w czymkolwiek nowoczesna lub kreatywna, to nasze poglądy różnią się o 180 stopni. Poglądów się nie krytykuje, tylko zgadza się z nimi, albo nie. twoje poglądy, twój wybór.

A gdzie ja napisałam że cywilizacja stada jest super?
0 x

P.C.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 206

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 19 lut 2017, 21:01

No faktycznie, nie napisałaś. Tylko wtedy, dlaczego krytycznie osądziłaś admina, który otwarcie cywilizacji stada nie hołduje?
Chyba w takim razie muszę cię poprosić o interpretację twojego własnego wpisu, bo nie dość, że admin nie tylko ograniczony, to jeszcze nie rozumie twoich wpisów:
Serio? Na forum które kreuje się dla ludzi o otwartych umysłach - admin, jest zamknięty na nowości ?
1 x

Awatar użytkownika
Oska
x 144
x 19

Nieprzeczytany post autor: Oska » niedziela 19 lut 2017, 21:13

blueray21 pisze:No faktycznie, nie napisałaś.

No faktycznie, skąd Ci się to wzięło ? :lol:
- zwyczajnie się przyczepiłeś :)

blueray21 pisze:Tylko wtedy, dlaczego krytycznie osądziłaś admina, który otwarcie cywilizacji stada nie hołduje?

w ogóle nie zrozumiałeś. :roll:
blueray21 pisze:Chyba w takim razie muszę cię poprosić o interpretację twojego własnego wpisu, bo nie dość, że admin nie tylko ograniczony, to jeszcze nie rozumie twoich wpisów

Nawet nie musisz prosić. :roll:
Myślałam nawet, że gdzieś to wytłumaczyłam, ale jak widać nie.
Gdzieś to wynikło (tu na forum), napisałeś coś w stylu, że " nawet już nie sprawdzasz, doświadczeń ludzi, i ich teorii na sobie", stąd napisałam : o otwartym umyśle, a raczej braku tej otwartości i zamknięciu na nowości :)
tadaaaam, cała tajemnica została ujawniona :D
A tak poważnie, właśnie na swoim własnym przykładzie widzisz teraz, że lubisz się czepiać, a nawet wkładać mi do ust słowa, których nawet nie napisałam - z resztą nie Ty jeden :)
Pozdrawiam
0 x

P.C.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 206

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 19 lut 2017, 22:07

Sorry @Oska, chyba myślisz o jednym, a piszesz o drugim, więc chyba rzeczywiście komunikacja z tobą leży.
Jak widzisz nie zrozumiałem, co miałaś na myśli, to dość trudne w twoim przypadku.
Wcale się ciebie nie czepiam, niestety bez wzajemności. Skrytykowałaś mnie personalnie za zdanie, które cytowałaś, nawet nie musiałaś pamiętać. Było w kontekście cywilizacji stada, na końcu i "w stylu":
Ja obecnie już w ogóle nie sugeruję się poglądami większości, nawet rzadko je sprawdzam.

Czyli nie dotarło do ciebie, że dla mnie cywilizacja stada żadną nowością nie jest. Z logiki wynika, że krytykantka tego stwierdzenia w jego kontekście jest zwolenniczką cywilizacji stada. Więc nic ci w usta nie wkładam, wyciągam logiczne wnioski i wcale cię za takie ewentualnie poglądy nie krytykowałem. Twoje odtrąbienie osądu - znamienne.
Mnie akurat twoje personalne do mnie odniesienia są obojętne, znam i stosuję teorię luster. Jednak proszę cię o powstrzymywanie się od takowych w stosunku do innych użytkowników, bo wtedy rzeczywiście będę się "czepiał" i usuwał posty, bo nie mamy czasu na ich edytowanie.
Żeby odpowiedzieć na twoje ostatnie zdanie musiałbym używać twojego agresywnego stylu wypowiedzi, mnie to nie bawi, może tylko nieco jeszcze dziwi.
0 x

Awatar użytkownika
Oska
x 144
x 19

Nieprzeczytany post autor: Oska » niedziela 19 lut 2017, 23:21

blueray21 pisze:Sorry @Oska, chyba myślisz o jednym, a piszesz o drugim, więc chyba rzeczywiście komunikacja z tobą leży.
Jak widzisz nie zrozumiałem, co miałaś na myśli, to dość trudne w twoim przypadku.
Wcale się ciebie nie czepiam, niestety bez wzajemności. Skrytykowałaś mnie personalnie za zdanie, które cytowałaś, nawet nie musiałaś pamiętać. Było w kontekście cywilizacji stada, na końcu i "w stylu":

Sam przyznałeś, że ja nic nigdzie nie napisałam że cywilizacja stada jest super, więc w ogóle nie mam pojęcia, skąd ten Twoj kontekst. Podejrzewam że też dlatego, że część moich postów znika magicznie - już wiemy z wypowiedzi poniżej, dlaczego.
blueray21 pisze:Czyli nie dotarło do ciebie, że dla mnie cywilizacja stada żadną nowością nie jest. Z logiki wynika, że krytykantka tego stwierdzenia w jego kontekście jest zwolenniczką cywilizacji stada. Więc nic ci w usta nie wkładam, wyciągam logiczne wnioski i wcale cię za takie ewentualnie poglądy nie krytykowałem. Twoje odtrąbienie osądu - znamienne.

"sorry @blueray 21", że tak zapytam, kto tutaj stosuje wycieczki personalne?

blueray21 pisze:znam i stosuję teorię luster. Jednak proszę cię o powstrzymywanie się od takowych w stosunku do innych użytkowników, bo wtedy rzeczywiście będę się "czepiał" i usuwał posty, bo nie mamy czasu na ich edytowanie.
Żeby odpowiedzieć na twoje ostatnie zdanie musiałbym używać twojego agresywnego stylu wypowiedzi, mnie to nie bawi, może tylko nieco jeszcze dziwi.

Twój styl wypowiedzi, jest jak widać MNIEJ AGRESYWNY.
0 x

P.C.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 206

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 19 lut 2017, 23:39

@Oska, można i tak, uważasz siebie za idealną użytkowniczkę forum, niech tak sobie będzie. To stara sztuczka.
Dotychczas nie usuwałem twoich postów, ani nie zauważyłem, aby ktoś z administracji to robił, zawsze zostawiamy informację, że post usunięto i z jakiego powodu. Zdarza się to niezmiernie rzadko, dotychczas częściej na prośbę postera, niż z naszej inicjatywy.
Kończymy tą dyskusję, bo nie daje ona żadnych rezultatów, więc jest bez sensu i szkoda mi czasu.
0 x

Awatar użytkownika
Oska
x 144
x 19

Nieprzeczytany post autor: Oska » poniedziałek 20 lut 2017, 00:05

Oczywiście skończmy coś, najlepiej w przedbiegach, jak tylko staje się "niewygodne". Próbowałam cokolwiek wyjaśnić, czy się zwyczajnie dogadać "prywatnie", nie - to nie.
Jedyne sztuczki w tej całej maskaradzie są Twojego autorstwa - panie " idealny adminie ".
I wiesz co? Mnie też szkoda czasu na przepychanki z kimś takim, jak Ty.
0 x

P.C.

Awatar użytkownika
Kiara
x 125
Podziękował: 1576 razy
Otrzymał podziękowanie: 3564 razy

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 20 lut 2017, 09:46

blu... proszę daj już spokój z tą jałową dyskusja, to jest TYLKO otwieranie dostępu do Ciebie.... w różnych celach.
Znasz dobrze te techniki przecież... ;) :lol: :lol: :lol:

Obrazek
0 x

Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Oska
x 144
x 19

Nieprzeczytany post autor: Oska » poniedziałek 20 lut 2017, 15:25

Kiara kompletnie nie wiem o jakie dostępy, a tym bardziej "różne cele" widzisz.
Widocznie wiesz to tylko Ty,
a co jeśli jest odwrotnie? Jeśli to on szuka dostępu do mnie?
0 x

P.C.

Awatar użytkownika
ważka
x 17
x 19
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 173 razy

Nieprzeczytany post autor: ważka » poniedziałek 20 lut 2017, 16:16

dzięki Waszej dyskusji zauważyłam wpis o "Cheran, miasto z którego kobiety wypędziły przestępców, polityków i policjantów", który bardzo podniósł mnie na duchu.
0 x

Łączę światy...

jolus
x 2
x 3
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy

Nieprzeczytany post autor: jolus » poniedziałek 20 lut 2017, 16:20

Oska pisze:Kiara kompletnie nie wiem o jakie dostępy, a tym bardziej "różne cele" widzisz.
Widocznie wiesz to tylko Ty,
a co jeśli jest odwrotnie? Jeśli to on szuka dostępu do mnie?

Nie ma to znaczenia :lol: żadnego ego ego ego
0 x

Awatar użytkownika
sandra
x 98
x 85
Podziękował: 907 razy
Otrzymał podziękowanie: 3533 razy

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 20 lut 2017, 17:09

A może należałoby utworzyć specjalny wątek pt; PRZEPYCHANKI słowne....i przenosić tamoj, takie drogocenne "perełki" ....
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 206

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 20 lut 2017, 18:59

Nie martw się @Kiaro, mnie nic nie rusza, przynajmniej jak do tej pory.
Już skończyłem, zresztą ta pisanina nie nosi w sobie żadnych cech dyskusji, więc szkoda czasu i energii.
Co do przenosin, mieliśmy i chyba mamy nadal wątek "oftopowy", ale uważam, że ta akurat "dyskusja" powinna tu zostać na widoku, bo to "samo życie".
0 x

Awatar użytkownika
Thotal
x 9
x 135
Podziękował: 4329 razy
Otrzymał podziękowanie: 8863 razy

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 20 lut 2017, 20:03

brukselskie muromalowanki...

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... rt-go.html

Pozdrawiam - Thotal :)
0 x

Awatar użytkownika
abcd
x 334
x 180
Podziękował: 28000 razy
Otrzymał podziękowanie: 8284 razy

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 26 lut 2017, 10:09

Obrazek
0 x

Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
św.anna
x 58
x 40

Nieprzeczytany post autor: św.anna » wtorek 14 mar 2017, 15:08

mała spirala..
:lol:
16425833_408248586179793_2948020335453749489_n.jpg
16425833_408248586179793_2948020335453749489_n.jpg (45.3 KiB) Przejrzano 623 razy

Strefa intelektualnych turbulencji
1 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 346

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 15 mar 2017, 15:25

Balijska scieżka życia w uważności - Paweł Bartnik - 13.03.2017

https://www.youtube.com/watch?v=bu17bW_Io7M

Opublikowany 14 mar 2017
O wyspie Bali, swoistej "wyspie duchów" oraz kulturze i sposobie życia rdzennych mieszkańców opowiada Paweł Bartnik, który wraz z rodziną mieszkał tam przez siedem lat.
Na tej wyspie, w otoczeniu rajskiej przyrody i uśmiechniętych mieszkańców można odnaleźć harmonię i spokój tak deficytowy towar w naszej współczesnej cywilizacji.
0 x

Awatar użytkownika
św.anna
x 58
x 40

Nieprzeczytany post autor: św.anna » piątek 31 mar 2017, 23:14

Obrazek
0 x

ODPOWIEDZ