Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

MEDIA

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 1674
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 88
Podziękował: 948 razy
Otrzymał podziękowanie: 3658 razy

Re: MEDIA

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 04 lut 2018, 17:34

A oto nasz uznany Polakożerca z którego ksiażek uczy sie młode pokolenie amerykańskich Żydów.....

Obrazek

W kraju, w którym nie ma demokracji, łamie sie konstytucję i knebluje sie wolność słowa, wychodzi taki numer ???
0 xAwatar użytkownika
św.anna
Posty: 787
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 64
x 46
Podziękował: 1569 razy
Otrzymał podziękowanie: 1810 razy

Re: MEDIA

Nieprzeczytany post autor: św.anna » czwartek 08 lut 2018, 21:53

Sandro, ale zobacz co tam jest na dole napisane: Autor "Sąsiadów" o fałszowaniu historii holokaustu.. :D

O kulisach powstania Gazety Wyborczej:
Jednym z najwcześniej powstałych po roku 1989 filarów żydowskiego lobby politycznego w Polsce jest „Gazeta Wyborcza” i wydający ją koncern medialny Agora.
Sposób założenia „Gazety Wyborczej” (wkrótce doczekała się zasłużonej ksywki wśród ludu - „Gazety Wybiórczej”, a generalnie postrzegana jest jako żydowska gazeta dla Polaków, usiłująca przedstawiać im żydowski punkt widzenia jako „obiektywny”) - to swoista kombinacja uwłaszczenia się na majątku publicznym z politycznym oszustwem. Podobnie uwłaszczały się komunistyczne spółki nomenklaturowe w okresie osławionej „transformacji ustrojowej” według „planu Balcerowicza”, która doprowadziła do obecnej formy ustroju gospodarczego III Rzeczypospolitej - kapitalizmu kompradorskiego.

(…)

Przy okrągłym stole ustalono, że: W okresie kampanii wyborczej zapewnione zostanie ukazywanie się ,,Gazety Wyborczej" firmowanej przez środowisko skupione wokół Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie, która następnie przekształci się w ogólnokrajowy dziennik informacyjny” - tak zapisano w porozumieniach okrągłego stołu. Znalazł się tam także zapis znamienny: „Do czasu wprowadzenia wolnego obrotu papierem potrzeby tych pism zostaną zaspokojone z rezerwy państwowej4. Wolny obrót papierem wprowadzono dopiero w październiku 1989 roku, więc po pięciu miesiącach ukazywania się „Gazety Wyborczej”. Prywatną spółkę .Agora” Wajdy, Paszyńskiego i Bujaka - pierwszego wydawcę „Gazety Wyborczej” - kredytowało zatem państwo.
Warto zwrócić uwagę na sformułowanie: „firmowana przez środowisko skupione wokół Komitetu Obywatelskiego Lecha Wałęsy”. W tym kuriozalnym, mało precyzyjnym sformułowaniu krył się właśnie przyszły „przekręt”. Czy bez ukrytych intencji możliwe byłoby takie niejasne określenie przyszłego właściciela gazety o wielotysięcznym nakładzie, mającej nadto przekształcić się w przyszłości w „ogólnokrajowy dziennik informacyjny”?
Tymczasem opinię publiczną częstowano informacjami, że przy okrągłym stole ustalono wydawanie dziennika „całej opozycji” lub „całej Solidarności”. Było to jedno z większych kłamstw, jakie puszczono wtedy w obieg.

(…)

Dziwnym trafem jednak podejmując tak ważną decyzję jej autorzy nie ustalili w ogóle formy własności zapowiadanej gazety! Nie ustalono wcale, że będzie ona własnością NSZZ „Solidarność”, ani Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie, ani „całej opozycji” (co wymagałoby wyłonienia jakiejś wielonurto- wej reprezentacji całej opozycji, założenia fundacji do wydawania takiej „gazety całej opozycji”, powołania jej kierownictwa). Doprawdy, dziwne fundamentalne „przeoczenie”...
Ani „cała opozycja”, ani ponownie zarejestrowana NSZZ „Solidarność”, ani ów dziwny „Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie” nie zostały jednak właścicielem „Gazety Wyborczej”. Długo ukrywano ten fakt przed opinią publiczną, oszukując ją zdawkowymi sloganami wziętymi z obrad okrągłego stołu: że jest to „gazeta strony społecznej”, „gazeta strony solidarnościowej”, „gazeta całej opozycji”...
Tymczasem już wkrótce okazało się, że właścicielem założonej gazety jest... prywatna spółka trzech osób prywatnych: Andrzeja Wajdy, Aleksandra Paszyńskiego i Zbigniewa Bujaka, zarejestrowana 10 kwietnia 1989 roku. Każdy z nich wniósł udział założycielski w kwocie 50 tys. ówczesnych złotych, co było groteskową, śmiesznie małą sumą jak na zamiar wydawania jakiejkolwiek gazety, naw'et gazetki dzielnicowej czy zakładowej!
Jak to możliwe, że tak ważnej sprawy jak kwestia własności „solidarnościowej gazety” w nadchodzącym okresie gorącej walki wyborczej i „transformacji ustrojowej” nie dopilnował ani Wałęsa, ani jego eksperci („autorytety”!), ani inni uczestnicy rozmów w Magdalence i przy okrągłym stole? Że stała się własnością prywatnej spółki trzech osób? Tu przypadek nie jest możliwy, jest absolutnie wykluczony: chodziło przecież o wielkonakładową, ogólnopolską gazetę codzienną, o „trzecią władzę”, o jakże ważny instrument społecznej komunikacji, nadto w dobie nadchodzącej ostrej walki politycznej...
Wydaje się, że ta forma własności „Gazety Wyborczej” - prywatna spółka (która oddawała ją całkowicie w ręce „lewicy laickiej”, a więc środowiska byłych „puławian”, zatem w ręce żydowskiego lobby politycznego) została tajnie ustalona między Kiszczakiem, Wałęsą i Michnikiem, przy czym przyjąć należy niemal za pewne, że TW ..Bolek'’ słuchał w tym względzie poleceń gen. Kiszczaka, a Kiszczak wsłuchał się w to, co ustami Michnika proponowało lobby żydowskie.

(…)

Był to olbrzymi przywilej, ogromna łapówka, jaką za pośrednictwem Wałęsy gen. Kiszczak wręczył żydowskiemu lobby politycznemu w zamian za to, że ta żydowska gazeta będzie bronić komunistów, ich stanu posiadania, ich złodziejskiego uwłaszczania się na państwowym majątku w nowej Polsce, że troszczyć się będzie o kontynuację ich dalszego udziału w nowej władzy. Była to olbrzymia łapówka, gdyż założona do wydawania gazety trzyosobowa prywatna spółka, nie śmierdząca groszem, dostała od władz na kredyt papier, maszyny drukarskie do dyspozycji, lokal, udział w państwowym kolportażu. Czy dostała także kredyt pieniężny? Jest to bardo prawdopodobne, aczkolwiek pod rządami Mazowieckiego łatwo było zacierać ślady po takich kredytach. Znamy przecież aż za dobrze przypadki udzielania potężnych kredytów dla bezpieczniackich spółek, nie śmierdzących groszem własnym (np. spółka Creapriv). Sprawa kredytowania spółki Agora powróci niebawem-w 1991 roku - w procesie, jaki Agora wytoczyła dziennikarzowi Jackowi Maziarskiemu.

(…)

Pierwszy numer „Gazety Wyborczej" ukazał się 8 maja 1989 roku, miesiąc przed uzgodnionymi koncesjonowanymi „wyborami" parlamentarnymi. Upłynęło trochę czasu zanim wyszło na jaw, że właścicielem i wydawcą gazety (która miała być gazetą „całej opozycji” czy też Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność" albo Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie) jest ta prywatna, trzyosobowa spółka „Agora"
- spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Trzej pierwsi „właściciele" rychło zresztą przestali być jedynymi właścicielami, co wskazuje, że byli tylko przejściowymi „słupami". Ledwo rok później, 7 maja 1990 roku, kierownictwo Agory poinformowało zatrudnionych w „Gazecie Wyborczej" dziennikarzy, że: Obecni właściciele Agory — Zbigniew Bujak, Aleksander Paszyński i Andrzej Wajda - zgodzili się 30 kwietnia 1990 roku na przekazanie większości udziałów osobom, które doprowadziły do powstania spółki i „Gazety", i dotychczas w niej pracują (jest ich 16: Anna Bikont, Stefan Bratkowski, Tomasz Burski, Zofia Bydlińska. Zofia Fłorjańczyk, Wojciech Kamiński, Edward Krzemień, Tomasz Kuczborski, Krzysztof Leski, Grzegorz Lindenberg, Helena Łuczywo, Adam Michnik. Piotr Niemczycki, Piotr Pacewicz, Juliusz Rawicz, Ernest Skalski). Agora pozostaje na razie spółką z o.o., tyle że mieć będzie teraz 19 udziałowców (po ok. 5 procent każdy), zamiast dotychczasowych trzech. Jest to pierwszy etap zmian własnościowych, jak wynika z opinii prawników - konieczny. W następnym etapie planujemy przekształcenie „Agory” w spółkę akcyjną i sprzedaż części jej akcji pracownikom na uprzywilejowanych warunkach (...).
Interesujące było ostatnie zdanie tej rozdanej pracownikom informacji:
Na razie i, jak sadzę, przez najbliższych kilka lat udziały w Agorze nie przynoszą żadnych dochodów. Mamy deficyt pokrywany z kredytu. Jeśli osiągniemy nadwyżkę, będziemy ją przeznaczać na rozwój firmy i gazety [podkreślenie moje
- M.M.] ”,
Podpisali tę „informację dla pracowników” Helena Łuczywo i Grzegorz Lindenberg.

Zauważmy - po pierwsze - że niemal wszyscy nowi udziałowcy są żydowskiego pochodzenia, niemal wszyscy są jakoś ukorzenieni rodzinnie w poprzednim reżimie; po drugie - przez cały pierwszy rok (i - jak przewidują - przez następne lata) zatrudniająca ponad 100 pracowników „Gazeta Wyborcza” i jej wydawca - trzyosobowa spółka Agora” - korzystały z kredytu. A na wydawnie gazety codziennej potrzebne były grube miliony... Kto kredytował (i czy tylko kredytem towarowo-usługowym?) nie śmierdzącą groszem spółeczkę Wajdy, Paszyńskiego i Bujaka?
Szwindel z „Gazetą Wyborczą” obezwładnił medialnie i antykomunistyczną opozycję i ponownie zarejestrowany (odgórnie zmanipulowany) Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”: oddawał wielką i jedyną gazetę codzienną - niby wynegocjowaną przy okrągłym stole dla „całej opozycji” lub przynajmniej dla nowo zarejestrowanej „Solidarności” - w ręce jednej opcji politycznej, w ręce „lewicy laickiej” (będącej de facto żydowskim lobby politycznym) i mającej wspólną przeszłość z komunistycznym reżimem, powiązanej z komunistami licznymi i głębokimi związkami personalnymi, rodzinnymi i zawodowymi z racji bliskiej wspólnoty w czasach stalinowskich i później, zanim poróżniła ich wewnątrzpartyjna dintojra z roku 1968 roku. Właśnie tę dintojrę z roku 1968 teraz „przezwyciężano”.
To był ten prawdziwy kompromis spod okrągłego stołu: żydokomuna była znów razem, w jej żyjącym jeszcze pierwszym pokoleniu „budowniczych Polski Ludowej” i w pokoleniach następnych: w drugim i trzecim pokoleniu, w dzieciach i wnukach „budowniczych komunizmu”. Dzieci i wnuki Bermana, Fejgina, Kossoja, („resortowe dzieci”) zbratały się z ludźmi Kiszczaka i Jaruzelskiego, z ich dziećmi i wnukami, w tym nowym-starym kompromisie „żydów” z „chamami”.
Ten wielki szwindel z „Gazetą Wyborczą” nie mógł dokonać się przypadkowo: był skutkiem spodstolnego spisku. Wiele wskazuje, że Kiszczak nakazał Wałęsie, by namaścił Michnika na naczelnego redaktora, a ten wymyślił z kompanami oszukańczą formułę i procedurę własnościową gazety. Gdyby właścicielem gazety została „cała opozycja” lub NSZZ „Solidarność” - ekipa Jaruzelskiego i Kiszczaka nie miałaby żadnych gwarancji, że taka gazeta bronić będzie komunistów przed odpowiedzialnością karną i pomagać im w rozkradaniu majątku państwowego. Taką gwarancję dawała „lewica laicka’', żydowskie lobby polityczne.
Sama spółka „Agora”, wydająca „Gazetę Wyborczą” - dzisiaj potężny koncern medialny - swą genezą przypomina zatem jak żywo modelową spółkę nomenklaturową, jakich dziesiątki zakładali komuniści podczas owej „transformacji ustrojowej” na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, uwłaszczając się na majątku państwowym.
29 lipca 1991 roku znany dziennikarz Jacek Maziarski powiedział w wywiadzie dla „Życia Warszawy”: (...) Spółka ..Agora” powstała w 1989 roku z pieniędzy przeznaczonych na całą ówczesną opozycję. „Agora” zarzuciła mu kłamstwo i skierowała sprawę do sądu. Maziarski proces przegrał, ale tylko dlatego, że „niezawisły sąd” (sędziowie nie zostali zlustrowani) uznał, iż olbrzymie kredyty w postaci przydzielonego przez władze lokalu, maszyn drukarskich do dyspozycji, papieru i udziału w państwowym kolportażu - to nie był „kredyt”, bo kredyt może być tylko w pieniądzu, a Maziarski nie był w stanie udowodnić (nie miał dostępu do dokumentów spółki), że „Agora” pobrała jakieś kredyty w pieniądzu. Ale z czego wydawała „Gazetę” przez rok?...
0 kredycie towarowym i towarowo-usługowym ten niezlustro- wany sąd najwyraźniej nigdy nie słyszał... A przecież kredyt towarowo-usługowy to podstawa w handlu. I o jakim kredycie wspominali Łuczywo i Lindenberg w cytowanym piśmie do pracowników redakcji?... Zresztą obojętnie, jakie to były kredyty, towarowe, towarowo-usługowe, pieniężne czy jedne, drugie
1 trzecie. Tak wielkie kredyty ta trzyosobowa spółka dostała nie dlatego, że ci udziałowcy (nawet zwiększeni do 19) dawali jakiekolwiek gwarancje majątkowe spłat kredytu, ale dlatego, że takie finansowanie gazety ustalono w Magdalence, a według tych ustaleń - miała to być gazeta „całej opozycji” lub przynajmniej NSZZ „Solidarność”. Pod tym pretekstem spółka „Agora" kredyty te dostawała, za przyzwoleniem komunistów, rzecz jasna.


Żydowskie lobby polityczne spiskowo owładnęło tym tytułem, wówczas jakże ważnym: jedyną ogólnopolską gazetą wydawaną poza partyjnym koncernem RSW „Prasa-Książka-Ruch”. Oszustwo i spisek dały dzisiejsze miliony udziałowcom gazety żydowskiej.


W procesie z Jackiem Maziarskim kierownictwo ,,Agory" stwierdzało:
Zaczęliśmy wydawać „ Gazetę Wyborczą " bez grosza.
Jak można wydawać „bez grosza’’ gazetę o tak wielkim nakładzie? Przy prawie stuosobowym zespole dziennikarskim?...
Wyjaśnia to Stanisław Remuszko w swej cennej książce-do- kumencie:
Aby zacząć - „Agora ”potrzebowała przynajmniej setek milionów złotych (dziesiątków> miliardów według dzisiejszych cen) na płace, lokal papier, transport. drukarnie, kolportaż, honoraria. Kredytów tej wielkości nie przyznano prywatnie ani Michnikowi, ani pozostałym członkom redakcji, lecz „Gazecie Wyborczej” jako instytucji, jako owocowi kontaktu Okrągłego Stołu, jako swoistej własności społecznej. Tymczasem to właśnie Michnik wraz ze swymi piętnastoma redakcyjnymi towarzyszami po roku uwłaszczył się prywatnie majątkiem osiągniętym za pomocą tak skredytowanego przedsięwzięcia9.
„Gazeta Wyborcza" powstała z potężnego kredytu towarowo- -usługowo (i chyba także pieniężnego?), udzielonego przez władze komunistyczne prywatnej, skromniutkiej spółce trzech osób pod pretekstem, że będzie ona wydawać uzgodnioną przy okrągłym stole gazetę „całej opozycji”... Nie jest nawet pewne, czy ten kredyt został później spłacony.

(…)

Stanisław Remuszko, były dziennikarz „Gazety Wyborczej" napisał odchodząc z jej redakcji w liście otwartym do jej kierownictwa: Co zaś tyczy się budzącego wątpliwości samouwłaszcze- nia się kierownictwa redakcji, nie wiem, doprawdy, co przekonująco odpowiadać, gdy kolejny rozmówca pyta mnie o różnicę między spółką Agora a spółką nomenklaturową...

Obecny koncern „Agora” (dane z 2014 roku) tworzą następujący udziałowcy:
* „Agora-Holding Spółka z o.o. - 33,1 procent akcji (w tym akcje uprzywilejowane, dające na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy 46,01 procent głosów, więc pakiet kontrolny); właścicielami „Agora-Holding Spółka z o.o. są: Seweryn Blumsztajn, Helena Łuczywo, Piotr Niemczycki, Wanda Rapaczynski, Juliusz Rawicz: dysponują pakietem kontrolnym całego holdingu.
* Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A (wraz z OFE PZU „Złota Jesień” i DFE PZU) - 13,1 procent akcji;
* ING Otwarty Fundusz Emerytalny - 10,0 procent akcji;
* AVIVA Otwarty Fundusz Emerytalny AVIVA BZ WBK - 3,9 procent
* akcje rozproszone - 40 procent.
Koncern „Agora” prowadzi działalność gospodarczą w siedmiu segmentach: prasa, film i książka, reklama, internet, radio, poligrafia. W samym tylko segmencie „radio” ma 21 stacji lokalnych nadających pod nazwą „Złote Przeboje”, siedem stacji nadających pod nazwą „Rock Radio”, radio TOK FM obsługujące 16 obszarów miejskich, będące prymitywną, ale potężną tubą propagandową. Wśród 15 spółek zależnych są m.in. spółki „Helios” S.A. i Next Film sp. z o.o. prowadzące 34 kina w całym kraju. W branży reklamy dysponuje spółką AMS S.A. W branży poligraficznej - obok własnych drukami - dysponuje spółką Agora Poligrafia sp. z o.o. W branży telewizyjnej - spółką „Stopklatka” SA. Ma też spółki stowarzyszone: GoldenLine - sp. z o.o., Online Technologies FłR - sp. z o.o., Instytut Badania Outdoor IBO- sp. z o.o. i inne.
W 2004 roku koncern powołał Fundację Agory, finansującą nagrodę literacką „Nike"’ przyznawaną przez „Gazetę Wyborczą'’ (promująca, jak można dostrzec, literaturę zaangażowaną w polityczną poprawność, więc w neomarksizm) i wy dawane za granicą „Zeszyty Literackie” (które mają przedstawiać „wzorcową literaturę polską powstająca poza krajem”, ale - jak można zauważyć
- jest to raczej literatura autorów żydowskiego pochodzenia).
Marian Miszalski, Żydowskie lobby polityczne w Polsce: geneza - historia - współczesność
0 xAwatar użytkownika
św.anna
Posty: 787
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 64
x 46
Podziękował: 1569 razy
Otrzymał podziękowanie: 1810 razy

Re: MEDIA

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 17 lut 2018, 13:58

Wiecie co się stanie gdy zbierzecie 40 osób i staniecie na ulicy? Przyjedzie wóz TVN24 z ekipą i zaczną robić transmisję.
Bo skoro z 0,2% marszu można zrobić demonstrację faszystów, z 5 debili w lesie falę nazizmu, to z 0,002% Warszawy można zrobić "wiece poparcia".

NZG - zobacz więcej na twitter.com/NZGoebbelsa
źródło: TVN24
Obrazek
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5486
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 338
x 182
Podziękował: 28471 razy
Otrzymał podziękowanie: 8467 razy

Re: MEDIA

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 21 lut 2018, 20:35

Obrazek
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 1674
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 88
Podziękował: 948 razy
Otrzymał podziękowanie: 3658 razy

Re: MEDIA

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 07 mar 2018, 21:20

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 1674
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 88
Podziękował: 948 razy
Otrzymał podziękowanie: 3658 razy

Re: MEDIA

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 12 mar 2018, 20:44

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5486
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 338
x 182
Podziękował: 28471 razy
Otrzymał podziękowanie: 8467 razy

Re: MEDIA

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 17 mar 2018, 15:44

KLUB NIEPOPRAWNYCH I NIEZALEŻNYCH pisze:Telewizja kłamie!
17.03.2018 11:19

Obrazek

Kto z nas nie pamięta tego zawołania? Mam oczywiście na myśli tych, którzy mają minimum 45 lat bo przecież młodsi wychowali sie już w tzw. "wolnej Polsce" gdzie media mówiły tylko świętą prawdę.

Ja jednak ciągle pozostałem sceptyczny i wychodzi na to, że miałem rację. Kiedyś można było mieć przekonanie graniczące z pewnością, że jak Trybuna Ludu pisze, że krowy dają więcej mleka to jest dokładnie na odwrót. Tę samą zasadę można zastosować dzisiaj do mediów głównego ścieku. I nie ma tutaj znaczenia czy to TVPiS czy TVN, czy to GW czy Gazeta "Polska". W sprawach krajowych kłamią każdy w swoją stronę, jedynie jeśli chodzi o wydarzenia na świecie to kłamią jednym głosem. Dowodzi to jedynie, że wszystkie media głównego ścieku należą do jednego pana, któremu na rękę jest polaryzowanie i skłócanie społeczeństwa. Jeśli jednak chodzi o obronę bandyckich poczynań na świecie to nawet podzielony naród musi być jednomyślny - kochać USA i NATO a najbardziej Israel, który jest poza wszelką krytyką. Jak zauważył naczelnik z Żoliborza - krytyka syjonizmu to już "antysemityzm".

Jesteśmy jednak w nieco lepszej sytuacji niż w czasach słusznie minionego systemu a nawet jeszcze ze 25 lat temu. Mamy bowiem Internet, dzięki któremu możemy dotrzeć do prawdziwych informacji i zweryfikować kłamstwa mediów ściekowych. System jednak tak łatwo się nie poddaje, tworzy za ciężkie pieniądze portale, które atrakcyjną grafika, zawartością od Sasa do lasa ma przyciągnąć mniej wyrobioną i mniej kumatą publikę. Portale starające się pisać i dociekać prawdy to najczęściej przedsięwzięcia jednego lub grupki pasjonatów, którzy siłą rzeczy są mniej widoczni. To nie znaczy, że przegrywają z głównym ściekiem, są jednak już na starcie w trudniejszej sytuacji. Czy są skuteczni to widać po komentarzach na głównych forach, coraz więcej komentatorów nie daje się już nabrać na kłamstwa powielane przez media ściekowe.

To duży sukces wolnego (jeszcze) Internetu. Ustawiacze świata zdają sobie doskonale z tego sprawę i już próbują majstrować w Sieci. Powstają nawet oficjalne ciała, które mają za zadanie "walkę z dezinformacją". Obama miał ponoć powiedzieć, że "wolne blogi to zagrożenie dla demokracji". Oczywiście "demokracji" takiej jak sobie ją wyobrażają Ustawiacze świata. Co sie takiego stało, że sprawa się rypła i mainstream stracił monopol a zwłaszcza wiarygodność? Odpowiedź jest bardzo prosta - kłamstwo, które kłamstwem pogania. Kilka przykładów - Irak, Afganistan, Jugosławia, Syria, Libia. To tylko kilka hasłowych przykładów. Nawet ostatnia afera z zabiciem jakiego podwójnego szpiega w Wielkiej Brytanii nie przydaje chwały ściekowym mediom. Owszem jest pewna liczba ściekowych trolli, którzy będą te brednie powtarzać - jedni to zmanipulowani użyteczni idioci a drudzy to płatni funkcjonariusze medialni. Dwoją się i troją ale ich wysiłki przynoszą mizerny rezultat.

Nawet mało uważny zjadacz papki medialnej zauważył. że w przekazie pojawiło się nagle bardzo groźne zjawisko, nazywane z angielska - fake news czyli w wolnym tłumaczeniu - fałszywe informacje. Te fake newsstały się już taką plagą, że posiadacze i obrońcy jedynej możliwej "prawdy" czyli mainstreamowe media (zwane przez złośliwców "presstytutkami") podniosły alarm. Prawda, ta jedyna i słuszna, obwieszczana motłochowi, zwanemu dla niepoznaki "społeczeństwem obywatelskim" (żeby nie mylić z różnej maści nacjonalistami, faszystami, antysemitami, negacjonistami i zwolennikami "teorii spiskowych') jest ostatnio zagrożona. Do tego stopnia zagrożona, że różne oficjalne ciała podejmują energiczne działania, żeby postawić tamę tej szerzącej się gangrenie.

Internet stworzył szansę dotarcia do informacji alternatywnej, co wcale nie znaczy, że są to "fake news". Oczywiście i takie bardzo często się pojawiają ale uważny i dociekliwy czytelnik ma możliwość weryfikacji i wyrobienia sobie własnego zdania. Celowo napisałem "uważny i dociekliwy" bo leming, niezależnie od opcji, którą popiera i lansuje nie zada sobie takiego trudu. Będzie wierzył ślepo w to co napisze Michnik czy jego alter ego Sakiewicz.

Kiedyś, w epoce przed internetowej problem nie istniał, przynajmniej na taką skalę. Przekaz informacji miał charakter wertykalny, pionowy. Polegało to na tym, że ośrodki władzy poprzez podporządkowane sobie media przekazywały z góry na dół to co uważały za stosowne i słuszne dla poddanych. Tak działo się na tzw. "wolnym zachodzie" jak na zniewolonym wschodzie. Do tego dochodziła daleko posunięta izolacja obydwu grup odbiorców i interes się kręcił. Dopiero pojawienie się Internetu spowodowało, że obieg informacji stał się horyzontalny czyli poziomy. Wszelkie informacje rodzą się i rozprzestrzeniają bez nadzoru ośrodków władzy i w konsekwencji są poza ich kontrolą. Jak bardzo groźne stało się dla Ustawiaczy Świata takie zjawisko dowodzą właśnie wspomniane wyżej działania. Mają one służyć oczywiście "dobru obywatela", żeby nie wpadł w sidła i nie uległ wrażej propagandzie czyli właśnie fake news. Najgłośniej "łapać złodzieja" krzyczy zwykle sam złodziej. Media, które podnoszą takie histeryczne alarmy to najwięksi kłamcy i dostawcy fake news na świecie. Internet, dopóki nam go nie wyłączą, pozostaje jedyną oazą wolności. To też jest relatywne bo strażnicy Ustawiaczy Świata nie śpią i różnym metodami próbują przemycić swoją "prawdę" albo, tak jak w przypadku pewnego globalnego portalu społecznościowego, administracyjnie zamykać usta dysydentom.

Najprawdziwsza prawda "wolnego" świata powinna sama się obronić ale czynione starania i lamenty świadczą jednak o czymś zupełnie innym. Temat rosyjskiej propagandy, która ponoć zalewa świat, ingeruje w "demokratyczne" procesy "wolnego" świata (z wyborem prezydenta USA włącznie) rozpala umysły nie tylko publicystów, którzy najęli się do pracy w zachodniej machinie propagandowej ale także polityków. Powstają różne instytucjonalne inicjatywy tworów, które mają walczyć z rosyjską i prorosyjską propagandą, która stała się już tak groźna, że należy zewrzeć szeregi i zwalczać wszelkimi możliwymi środkami, żeby niewinne i prawe umysły obywateli "wolnego" świata nie były infekowane wrażą, putinowską propagandą. Te podziwu godne wysiłki wyżej wymienionych nie przynoszą jednak oczekiwanych efektów, mimo że prowadzone są na ogromną skalę z użyciem poważnych środków finansowych i armii trolli.

Skąd więc te porażki? Może być tak, że to co głoszą nie jest prawdą tylko "Prawdą" albo o tym, że Rosjanie znają jakieś tajemnicze sposoby ogłupiania "wolnych" społeczeństw. A może starczy tylko mniej kłamać, żeby być wiarygodnym?

Obrazek
http://spiritolibero.neon24.pl/post/142 ... zja-klamie
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 1674
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 88
Podziękował: 948 razy
Otrzymał podziękowanie: 3658 razy

Re: MEDIA

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 17 mar 2018, 19:10

Obrazek

Chociaż.... i to nie jest pewne ;)
0 xcedric
Posty: 56
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 1
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 65 razy

Re: MEDIA

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 18 mar 2018, 12:02

UWAGA OD 25 MAJA 2018 R. KONIEC Z ANONIMOWOŚCIĄ W INTERNECIE POLSKIM

https://www.youtube.com/watch?v=V1dQtCapc8I
0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 1674
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 88
Podziękował: 948 razy
Otrzymał podziękowanie: 3658 razy

Re: MEDIA

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 18 mar 2018, 12:50

Bzdury gada....coś mu się zakończy ?
Mozliwość pisania prawdy jest oby w kulturalny sposób czego autorowi z filmu życzę oraz jemu podobnym, którzy dawno zapomnieli, jakie słowa uważane sa obrazliwe.
0 xODPOWIEDZ