Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

FINANSE

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11138 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 21 lis 2022, 14:10

polecam całość
http://ojciecdyrektor.szkolanawigatorow ... ptoatomowa
” czy ktoś ze znawców kryptowalut zdaje sobie sprawę w jakim celu zostały stworzone?[…]jeden rodzaj takich działań – jest to wyszukiwanie/obliczanie coraz większych LICZB PIERWSZYCH. Czym są liczby pierwsze i jakie mają zastosowanie? Proszę obejrzeć ten – dobrze zrobiony – filmik na YT:
https://m.youtube.com/watch?v=ptibpKiT-QM
Jak ktoś nie ma cierpliwości to krótko streszczę. Chodzi o to, że liczby pierwsze są podstawowym i najlepszym narzędziem, służącym do szyfrowania/kodowania wszelkich danych. Pierwszy raz zetknąłem się z tym czytając książkę W. Suworowa “Akwarium”,[…]Cała informatyka i przesyłanie danych opiera się na szyfrowaniu. Liczby pierwsze są więc niezbędne. Im większa liczba pierwsza, tym trudniej jest złamać szyfr i odczytać informacje, dokonać zmian. Czas bowiem potrzebny do ustalenia właściwego klucza-liczby pierwszej znacznie się wydłuża wraz z rosnącą wartością liczby pierwszej (może to zająć bardzo wiele lat). Czas ten można znacznie skrócić poprzez zaangażowanie do procesu liczenia jak największej liczby komputerów (przystosowanych specjalnie do intensywnych obliczeń), poprzez łączenie ich w sieć. Komputery służące do intensywnych obliczeń zużywają baaardzo dużo prądu. Prąd kosztuje i jest w zasadzie jedynym kosztem (jest jeszcze hosting i sam wydatek na sprzęt, ale to są grosze w porównaniu z cenami za energię). Aby więc takie podłączenie komputera do sieci było opłacalne cena nagrody (czyli kryptowaluty) musi być odpowiednio wysoka. I nic innego nie stoi za tym spektakularnym wzrostem ceny bitcoina. Chodzi tylko o to, żeby przyłączyć do sieci jak największą liczbę konputerów i tym samym jak najbardziej zwiększyć moc obliczeniową sieci.
Czy już widzimy do czego tak naprawdę służą te bitcoiny i ethery? Właśnie do tego. Do obliczania i gromadzenia jak największych liczb pierwszych, bo to pozwala na łamanie cudzych szyfrów/kodów, czyli pozwala na osiągnięcie pewnej przewagi nie tylko technologicznej (poprzez wykradanie wynalazków) ale i ekonomicznej i wojskowej. Cała ta koncentracja uwagi na technologii blockchain jest zwykłą zasłoną dymną. Nie twierdzę, że blockchain to lipa. Twierdzę tylko, że jest dobrym sposobem na sadzenie lasu – jak to napisał kiedyś G. Chesterton “Gdzie mądry człowiek ukryje liść? W lesie! A jak nie ma lasu? To go zasadzi!”.
Tezę moją wzmacnia fakt, że sukces bitcoina od razu uruchomił projekt konkurencyjny – czyli kryptowalutę ether (mylnie nazywaną ethereum). Tu poniżej link do niej (proszę zwrócić uwagę, że jednym z członków projektu jest rosyjski Sberbank):
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ethereum
Tenże projekt był już na samym początku bez pardonu zaatakowany – wykradziono z niego 1/3 funduszy. Nie mniej rozwinął się i dziś jest głównym konkurentem bitcoina – jego kapitalizacja to 20-25% kapitalizacji bitcoina. Ma dobrą reklamę, ale czy prześcignie bitcoina, gdy idzie o liczbę podłączonych do sieci komputerów?
Co to wszystko oznacza? Ano to, że już wtedy (rok 2014-2015) połapano się, co jest grane i przez kogo. Mamy więc przed naszymi oczyma wyścig o to, kto kogo przechytrzy w sferze kryptografii. Sferze szalenie istotnej w dziedzinie finansów (systemy rozliczeń międzybankowych). “
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16841
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17125 razy
Otrzymał podziękowanie: 24158 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 21 lis 2022, 18:39

dzięki @cedric w końcu się wyjaśniło po co? :)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11138 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 28 lis 2022, 10:35

@songo
krypto- jedna z wersji-dość prawdopodobne
https://babylonianempire.wordpress.com/ ... of-london/
” Spójrz na zdjęcie (ówczesne) księcia Karola i Evelyn de Rothschild, na którym uśmiechnięty Rothschild szturcha Karola w klatkę piersiową. To bardzo agresywny gest i nie jest to coś, co można by zrobić wobec przełożonego. Czy wyobrażasz sobie, że podchodzisz do twojego szefa lub prezesa zarządu, szturchasz go w klatkę piersiową i mówisz: “Mam ci coś do powiedzenia”? Zdecydowanie nie. Zrobilibyśmy to tylko wobec wyraźnie podrzędnego i kogoś, kogo zastraszaliśmy, wręcz traktowaliśmy z pogardą. Gest ten nie służy jedynie podkreśleniu racji, ale jest rodzajem groźby, takiej, jaką możemy sobie wyobrazić u policjanta przy wydawaniu polecenia. Ze zdjęcia wynika, że relacja między tymi dwoma mężczyznami jest dość wyraźna. Nie możemy znać tematu rozmowy, ale Rothschild w zasadzie mówi Charlesowi “jest jak jest i nie musi ci się to podobać”.

Ale dlaczego Rothschild nie miałby szturchać tego małego głupka w piersi? Karol jest dla niego zerem, dogodną uciążliwością, trochę publiczną tarczą, ale niczym więcej. Rothschild ma bogactwo, które Karol może ledwie sobie wyobrazić, i władzę przekraczającą o całe rzędy wielkość Karola, w tym władzę nad brytyjskim parlamentem i brytyjską opinią publiczną. Obaj panowie wiedzą, że Rotszyld może zdetronizować “króla” w każdej chwili, że Karol jako król istnieje tylko dla przyjemności Żydów. Karol, rzekomy “król Anglii”, nie może nawet wejść do siedziby Rothschilda bez specjalnego zaproszenia. Jak bardzo uległym można być? To właśnie kilku Rothschildów, Sebag-Montefioris https://en.wikipedia.org/wiki/Simon_Sebag_Montefiore i inni im podobni są uważani za prawdziwą “rodzinę królewską” Anglii; Karol, Andrzej, Edward, są marionetkami-karykaturami.
Kto jest właścicielem City?”
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1604
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1308 razy
Otrzymał podziękowanie: 2568 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: forester » wtorek 29 lis 2022, 05:49

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1604
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1308 razy
Otrzymał podziękowanie: 2568 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: forester » czwartek 22 gru 2022, 22:12

0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1604
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1308 razy
Otrzymał podziękowanie: 2568 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 25 gru 2022, 21:08

0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1604
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1308 razy
Otrzymał podziękowanie: 2568 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: forester » poniedziałek 09 sty 2023, 22:04

0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1604
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1308 razy
Otrzymał podziękowanie: 2568 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: forester » czwartek 12 sty 2023, 07:20

Dlaczego należy bronić prawa do posiadania gotówki?

https://www.youtube.com/shorts/2eKZpwM_gFY
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1604
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1308 razy
Otrzymał podziękowanie: 2568 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: forester » sobota 18 lut 2023, 01:49

Ziemia obiecana - Rybki Moryca
https://www.youtube.com/watch?v=9ter8bSzu8U
0 xbeadnorsi
Posty: 1493
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 96
Podziękował: 2978 razy
Otrzymał podziękowanie: 2109 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 26 lut 2023, 19:13

Oszacowanie rzeczywistej wielkości chińskich rezerw złota


https://www.sgtreport.com/2023/02/estim ... -reserves/


Według mojej analizy chiński bank centralny posiadał 4 309 ton złota na dzień 31 grudnia 2022 r., czyli ponad dwukrotnie więcej niż oficjalnie ujawniono. Moje szacunki uczyniłyby Chiny drugim co do wielkości krajem rezerwowym złota po USA. Chiński sektor prywatny posiada 23 745 ton,


1. PBoC chce zdywersyfikować swoje rezerwy walutowe – warte ponad 3 biliony dolarów w chwili pisania tego tekstu – kupując złoto głównie za dolary amerykańskie. Złoto na SGE jest notowane wyłącznie w renminbi: nie nadaje się do PBoC.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16841
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17125 razy
Otrzymał podziękowanie: 24158 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 04 mar 2023, 05:58

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

dsf11
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2022, 02:10
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Ochrona kapitału przed inflacją

Nieprzeczytany post autor: dsf11 » niedziela 05 mar 2023, 20:41

Witam, jakie polecacie metody ochrony kapitału przed inflacją, aby nie stracić dużo wartości pieniędzy, zabezpieczyć majątek. Myślę nad kupnem złota, ale zastanawiam się, bo może być potem problem by je sprzedać, nie chodzi mi o sam zysk z inwestycji co o samo zabezpieczenie.
Możliwe, że są lepsze metody. Słyszałem coś o kupnie działki siedliskowej, bo ktoś podobno znalazł za 3000 zł, ale nie wiem na ile to prawda. Nie chcę by moje oszczędności na które pracowałem długo bardzo topniały z dnia na dzień. Może macie jakieś dobre pomysły. Zapraszam do dyskusji.
0 xAngelus_79
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 13 cze 2021, 10:38
x 5
x 4
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy

Re: Ochrona kapitału przed inflacją

Nieprzeczytany post autor: Angelus_79 » poniedziałek 06 mar 2023, 00:33

Złoto jedynie opłaci się bardzo długo terminowo, krótkoterminowo stracisz przy odsprzedaży. O kryptowalutach zapomnij, rynek zbyt niestabilny do tego jest możliwość wprowadzenia regulacji bądź zakazu obrotem. Wydaje mi się dobrym pomysłem zakup waluty obcej jakiejś stabilnej gospodarki, a najlepiej dywersyfikacja ( o EURO bym zapomniał, myślę że UE w końcu się rozpadnie).
Ciekawym pomysłem może być zakup samochodu lub motocykla. Biorąc pod uwagę ograniczenia w produkcji oraz nacisk na elektryki to po zaprzestaniu produkcji spalinowych pojazdów na pewno ceny używanych pójdą w górę. Ale najlepszym pomysłem jest zakup gruntu.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16841
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17125 razy
Otrzymał podziękowanie: 24158 razy

Re: Ochrona kapitału przed inflacją

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 06 mar 2023, 08:06

Angelus_79 pisze:
poniedziałek 06 mar 2023, 00:33
Ale najlepszym pomysłem jest zakup gruntu.
ziemia na pewno bo Bill_G. ją kupuje i piwo :D tzn akcje browarów tj Haineken/Żywiec,-
też kupuje ten w/w.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13125
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30170 razy
Otrzymał podziękowanie: 19663 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 06 mar 2023, 18:15

https://gloria.tv/post/VLQt2q2Vo3bb47YMizmRLYFMD

opinie z netu:
Putin i Chiny właśnie zadali nokautujący cios gospodarce USA

Sypie się mości panowie, to, co teraz robią Chiny i Rosja,
powinno być dzwonkiem alarmowym dla Waszyngtonu oraz globalistów.


Mamy przerąbane, a to, co teraz robią Chiny i Rosja, powinno być dzwonkiem alarmowym dla Waszyngtonu i tych globalistów oraz twojego konta oszczędnościowego.Mamy dziś po południu niesamowite nowe dane z Chin i ich partnerstwa z Rosją, zmienia to zasady gry dla dolara amerykańskiego i hegemonii USA.

Nowe dane, naprawdę zapierają dech w piersiach i nikt o tym nie mówi, że media głównego nurtu w dużej mierze ignorują tę historię.
Putin i Chiny mogli właśnie zadać nokautujący cios Zachodowi, gospodarka nie opiera się na samolotach bojowych i pociskach rakietowych, ale na inteligentnym planowaniu trwającym od dziesięcioleci.

Podczas gdy nasi przywódcy spali za kierownicą forsując szaloną politykę napędzaną głównie przez Światowe Forum Ekonomiczne, pamiętajmy wątek, w którym Światowe Forum Ekonomiczne kieruje polityką w Waszyngtonie, byliśmy katalogowani w naszym programie od lat, nie w Kanadzie czy w Europie, Waszyngton nie jest w tym osamotniony, Klaus Schwab i jego wesoła banda globalistów spisują prywatnie strategie polityczne, które następnie są wdrażane przez zachodnich przywódców.

WEF publikują we własnych artykułach na swojej stronie internetowej, to nie jest teoria, to już jest spisane, następnie przekazane zachodnim przywódcom do wdrożenia.

Pamiętajmy, że Klaus Schwab zasłynął z pochwały Justina Trudeau z Kanady za wzięcie tego, co WEF im przekazał i natychmiastowe wdrożenie tego w Kanadzie.
Możecie przeczytać szczegóły bezpośrednio na stronie internetowej WEF, na przykład to,

co zaplanowali... 15-minutowe miasta , globaliści nie chcą, abyś posiadał samochody, ziemię, dom lub cokolwiek innego, mówią, że nie będziesz mieć nic i będziesz szczęśliwy, dosłownie tak powiedzieli.

Możecie zobaczyć, jak zaplanowali swoje 15-minutowe miasto nawłasnej stronie internetowej, gdzie już nigdzie nie będziemy jeździć, będziemy po prostu wszędzie chodzić lub jeździć na rowerze, otrzymasz wszystko czego potrzebujesz w ciągu czasu 15 minut od domu, nie będziemy korzystać z samochodów, każdy dostanie identyfikator cyfrowy, za pomocą którego będą śledzić i nieustannie jażdego monitorować.
Będę monitorować wszystkie twoje ruchy w ten zbożny sposób BBC wyjaśnia, w jaki sposób już wdrożyli te 15-minutowe miasta w wielu miastach na całym świecie, można zapoznać się z koncepcją 15-minutowego miasta zaproponowaną przez francusko- kolumbijskiego naukowca Carlosa Moreno a aspekty zaczynają być przyjmowane w miastach takich jak Paryż, Barcelona i Bogota, ... plany stają się rzeczywistością,

Jedną z najgłupszych strategii globalistów jest pozbycie się paliw kopalnych, pozbycie się energii jądrowej -zanim będą mieli jakikolwiek plan zastąpienia jej czymś innym.

Myślicie, że „zrobię to z wiatrem i słońcem” a w rzeczywistości nawet Greta Thunberg zdaje sobie sprawę z tej niedorzeczności.

W tym tygodniu Greta pojawiła się w Norwegii, żeby zaprotestować przeciwko farmom wiatrowym, gdzie kolejny raz została fałszywie "aresztowana", pamiętacie, że wcześniej została "aresztowana" parę tygodni temu w Niemczech, teraz ten sam schemat "dręczonej przez reżim Grety" został powtórzony.Okazuje się, że 151 turbin wiatrowych w Norwegii jest hałaśliwych a tak naprawdę nie działają, rujnują ziemię rdzennej ludności Norwegii, dlatego cesarzowa Greta właśnie tam protestowała przeciwko wiatrakom.
Czy cesarz już jest nagi , a my patrzymy jak zachodni przywódcy kopią własne groby?Biernie obserwujemy, jak globaliści niszczą nasz sposób życia na naszych oczach i mówią nam prosto w twarz, co planują.Ich posunięcia w ciągu ostatnich 48 godzin, to próba sprowokowania Chiny do wojny.Jednak społeczeństwa budzą z makabrycznego snu, wystarczy spjrzeć na setki tysięcy tysięcy, którzy wyszli na ulice metropolii aby protestować w Europie, mówią -mamy dość tych globalistów niszczących nasze życie, masowe protesty, o których nie było nic w mediach głównego nurtu, Media zignorowały masowe protesty w USA i w Europie pod hasłami STOP WOJNIE, STOP NA ROSYJSKIE SANKCJE, zatrzymajcie ten globalistyczny program, krzyczeli.Globaliści naprawdę wierzą, że izolowanie Chin i Rosji to "sprytny sposób” a ludzie są kretynami, wierzą, że podjęcie wielkich kroków w sprawie sankcji i emisji dwutlenku węgla pomoże planecie, a jednocześnie zaszkodzi Putinowi oraz Chinom.W rzeczywistości jest odwrotnie, globaliści mają urojenia ( nie mam pojęcia co aktualnie wciągają by wywołać te wizje),Pod wieloma względami Putin i Xi właśnie zadali nokautujący cios Europie i Światowemu Forum Ekonomicznemu w tym samym czasie.Zachód cały czas strzela sobie w stopę, ale Zachód nie robi sobie żadnej przysługi strzelając sobie w stopę to jak oglądanie dwóch różnych pociągów jeden jest spakowany i zatankowany -zabiera pasażerów jadąc bezpośrednią trasą do celu, drugi pociąg prawie nie ma paliwa nie przygotował niczego dla swoich pasażerów i teraz wbija się prosto w ziemię.
Przejdźmy do najdrobniejszych szczegółów tego co się dzieje -liczby nie kłamią.W tym tygodniu widzieliśmy najwyraźniejszy znak, że Waszyngton zmierza do bezpośredniego konfliktu z Chinami, boją się że dolar amerykański jest w upadku, władza rozpada się na naszych oczach, więc zamiast budować amerykańską infrastrukturę i produkcję, wypatroszyli ją i wysłali do Chin.Deep State przyspieszyło ataki na Chiny, twierdząc, że wirus covida wyszedł z chińskiego laboratorium Wuhan i zabił miliony białych ludzi.
Na polowanie na współczesne "czarownice" wyciągnęli CIA, dyrektora FBI Telewizję Narodową, po to żeby przeforsować tę historię, jako nową, dosadną ocenę szefa FBI na temat pochodzenia covid-19.Od dziś rana wszczęto międzynarodową debatę na temat tego, co wywołało globalną pandemię.
FBI od dłuższego czasu ocenia, że początki pandemii są najprawdopodobniej potencjalnym incydentem w laboratorium, każdy kto ma mózg i czasami go używa od dawna wie, że wirus wyszedł z laboratorium, a dr Fauci i NIH sfinansowali te badania oraz byli w nie aktywnie zaangażowani.My”wiemy to od trzech lat, pamiętacie, kiedy Fauci kłamał przed Kongresem?Fauci -"nigdy nie skłamałem przed Kongresem i nie wycofuję tego oświadczenia" , kilka miesięcy później oczywiście przyznali, że Fauci kłamał, a NIH był zaangażowany w to finansowanie przez cały czas.Wiedzieliśmy o tym od dawna, więc dlaczego teraz słyszymy tę historię w tym tygodniu ponownie?
Ponieważ podążając za pieniędzmi, widzimy, że dolar amerykański umiera. potęga Ameryki umiera.Nowe partnerstwo Chin z Rosją scementowało się jeszcze bardziej w ciągu ostatnich siedmiu dni, a globaliści w dość infantylny sposób próbują forsować tę historię, mają nadzieję że w ten sposób uda im się podkopać Chiny.Zaszkodzić Chinom , po to aby hegemonia USA mogła nadal się utrzymać oraz dolar amerykański może się utrzymać... to nie działa w świecie realnym,W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że eksport ropy i gazu do Chin po prostu "eksplodował" a złudzenia, że Rosja musi wysłać gaz do Europy aby utrzymać własną gospodarkę szybko się rozwiewają.Nowe dane rosyjskiego PKB pokazują, że rosyjska gospodarka wzrosła, podczas gdy gospodarki Wielkiej Brytanii oraz Europy mocno spadły, inflacja ponownie wzrosła w Hiszpanii Francji.Pracujący, normalni Amerykanie nie chcą obwiniać Chin za spadek produkcji w Ameryce, to koncerny zdecydowały wcześniej -przenieśliśmy produkcję do Chin żeby podwoić swoje zyski,
Obecnie w Ameryce jest 1 milion miejsc pracy w przemyśle, oferty pracy są otwarte, ale nie można ich obsadzić, Amerykanie nie chcę tych miejsc pracy.... te liczby pochodzą z dnia dzisiejszego -1 milion dostępnych miejsc pracy w produkcji a na przekór - produkcja nie wraca do Stanów Zjednoczonych,W tym tygodniu z nowych danych wynika, że Chiny nie zamierzają kontynuować partnerstwa handlowego z USA, budują całkowicie nowy światowy porządek globalny na globalnym Południu, wszystkie kraje, które Stany Zjednoczone ignorowały przez dziesięciolecia obecnie zaopatrują się w towary z Chin.

Wystarczy spojrzeć na wykres, wystarczy spojrzeć na listę krajów...
Wietnam, Indonezja, Meksyk i wiele innych krajów.

W ciągu ostatnich trzech lat Chiny podwoiły swoją produkcję i eksport do tych krajów.
Chiny zrobiły coś nie do pomyślenia, ale były też wcześniej świadome, że USA zamierzało wyciągnąć jakieś podejrzane bzdury i spróbować podważyć szybki wzrost Chin.

Zachód powie, przestańmy robić interesy w Chinach, a Chiny potajemnie zduplikowały całą swoją produkcję poza Chinami.
Nawet o tym nie wiedziałem, dopóki w tym tygodniu nie zaczęli budować fabryk w Wietnamie, Indonezji, Brazylii, Meksyku.

Czy możemy sobie wyobrazić, że Chiny mówią Zachodowi - Wiesz, naprawdę zrobimy właściwą rzecz i zatrzymamy naszą produkcję w Chinach, tak więc przenosimy ją do Wietnamu, ale nowy zakład w Wietnamie jest również własnością Chin.

Jest to genialny ruch, Chinom udaje się zachować twarz w poczynaniach PR, ale ta produkcja ma miejsce tylko w Wietnamie
a nie w Chinach.

W żadnej gałęzi przemysłu nie jest to bardziej widoczne na pioerwszym planie jest wydobycie litu i produkcja baterii, cały świat zmierza w kierunku przechowywania energii w akumulatorach.

To największa zmiana w historii a Zachód nie jest na to gotowy, ale Chiny są.

Elon Musk i Tesla jak i wszystkie firmy wiedzą, że Chiny w zasadzie opanowały rynek litu, a Stany Zjednoczone mają tylko jedną kopalnię litu do masowej produkcji akumulatorów w Stanach Zjednoczonych, ponieważ USA zleciło to wszystko Chinom, a teraz Chiny i Rosja jednym ruchem mogą to wszystko zamknąć...

cały eksport litu do amerykańskich i europejskich firm z dnia na dzień.

Ford GE Tesla wszystko by się popieprzyło, potrzebują litu do akumulatorów do produkcji nowych samochodów, wszystkie firmy motoryzacyjne zaczęły produkować samochody elektryczne.
Chiny i Rosja podzieliły rynek światowy na dostawy prawie wszystkich surowców, bez których zachodni przemysł traci rację bytu.

Rosja razem z Chinami już wygrały wojnę bez wystrzelenia nawet jednego pocisku...
powinniśmy się od nich uczyć.
nawet Greta Thunberg zdaje sobie sprawę z tej niedorzeczności
akurat Grecia nie ma takich zdolności,sama jest niedo-rzeczna :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9728
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14630 razy

Re: Ochrona kapitału przed inflacją

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 06 mar 2023, 19:00

Po mojemu piwo akurat nie jest produkcją przyszłościową. Po pierwsze przy reglamentacji wody, a to nam grozi w wielu miejscach na ziemi, browary będą wyłączane. A po drugie ze wzrostem świadomości spadnie konsumpcja alkoholu, to nieuniknione. Zresztą gorzelnie i destylarnie będą podlegały tym samym restrykcjom, co browary w przypadku niedostatku wody.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Angelus_79
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 13 cze 2021, 10:38
x 5
x 4
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy

Re: Ochrona kapitału przed inflacją

Nieprzeczytany post autor: Angelus_79 » poniedziałek 06 mar 2023, 20:19

W długoterminowym oszczędzaniu zakup akcji może być ryzykowny, czasy się zmieniają, firmy upadają, ciężko przewidzieć co będzie za kilka, kilkanaście lat. Grunty są najmniej ryzykowne. Do tego dochodzi ich różnorodność. Możesz kupić działkę rolną, budowlaną, RODOS, kawałek lasu itp.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16841
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17125 razy
Otrzymał podziękowanie: 24158 razy

Re: Ochrona kapitału przed inflacją

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 07 mar 2023, 07:23

..oczywiście z tym piwem to był żart, choć akurat okazuje się że co do wody,-
to akurat 'Żywiec" ma swoje naturalne ujęcia wody źródlanej i o to Bill-owi chodzi/ło.

PS. poza tym takie wielkie browary/korporacje jak Haineken nie produkują napoi alkoholowych wyłącznie.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16841
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17125 razy
Otrzymał podziękowanie: 24158 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 08 mar 2023, 14:37

komediant Glapiński z okazji Dnia Kobiet:


8 marca Rada Polityki Pieniężnej ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych
gla2.jpg
gla2.jpg (51.19 KiB) Przejrzano 1493 razy
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9728
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14630 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 08 mar 2023, 19:49

Tak sobie nawet żartujecie z finansów, jednak mało kto wie, o co chodzi na najwyższych szczeblach ziemskiej finansiery.
Dziś VT (Veterans Today) opublikował artykuł sięgający chyba najdalej w czasie i najgłębiej w istocie struktury finansowej na ziemi, wprawdzie przewija się tam praktycznie jedno nazwisko, ale zasięg działań jest dość dokładnie wyszczególniony. Artykuł jest długi i po angielsku, ale żeby zrozumieć obecne posunięcia, trzeba mocno i gęłboko spojrzeć w historię.
Oczywiście tłumacz Google, jak większość translatorów zintegrowanych z przeglądarkami poradzą sobie wystarczająco dobrze w tłumaczeniu.
https://www.veteranstoday.com/2023/03/0 ... imploding/
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16841
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17125 razy
Otrzymał podziękowanie: 24158 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 09 mar 2023, 02:35

Domino ruszyło, "już nikt nie zatrzyma"
❗️Financial Times ubolewa, że duzi chińscy klienci nagle zaczęli wycofywać swoje aktywa ze szwajcarskich banków. Powodem jest utrata przez nich wiarygodności i statusu neutralnego, co wyraźnie zademonstrowała historia z zamrożeniem rosyjskich aktywów.

Pieniądz kocha ciszę. I nie lubi, gdy jego się kradnie. Więc nie ma co się dziwić, że zarówno bogaci Chińczycy, jak i bogaci Arabowie, Hindusi czy Latynosi zaczęli szukać innych, bardziej niezawodnych miejsc. Oni w końcu będą mieli się dobrze.

Czego nie da się z całą pewnością powiedzieć o Szwajcarii.
https://www.ft.com/content/409d9fc1-725 ... 6fa25a00a4
https://t.me/pl_news_front/10109
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13125
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30170 razy
Otrzymał podziękowanie: 19663 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 09 mar 2023, 09:45

sami sobie wbijają gole..
to siedlisko salmonelli, ten cały swiss.
to jednak oznaka rozpaczy i toczącego się procesu gnilnego ..
niech żyją grzyby pożerające padlinę, niech żyją :lol:
będzie ciekawie, dla nas niekoniecznie, jak titanic będzie tonął..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

beadnorsi
Posty: 1493
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 96
Podziękował: 2978 razy
Otrzymał podziękowanie: 2109 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 16 mar 2023, 16:36

https://www.climatedepot.com/2023/03/13 ... -in-loans/"Śmierć banku klimatycznego": Bank z Doliny Krzemowej zaangażowany w ponad "60% finansowania energii słonecznej w całym kraju" – "Emisja miliardów dolarów pożyczek"

Stany Zjednoczone były świadkami największej upadku banku od 2008 r. w piątek, gdy Bankowi Doliny Krzemowej zabrakło gotówki i został przejęty przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów.

Zgodnie ze swoją nazwą, bank miał kluczowe znaczenie dla ekosystemu technologicznego i gospodarki Północnej Kalifornii; Twierdził, że połowa krajowych startupów wspieranych przez przedsięwzięcia jest klientami.

Ale to, co nie otrzymało tyle uwagi, to fakt, że Bank Doliny Krzemowej był szczególnie ważny dla sektora technologii klimatycznych.

"Silicon Valley Bank był integralną częścią społeczności technologii klimatycznych na wczesnym etapie i mam nadzieję, że przetrwają w jakiejś formie, aby kontynuować tę rolę" - powiedział mi w piątek Gabriel Kra, dyrektor zarządzający w Prelude Ventures.

Bank z Doliny Krzemowej służył jako bankier dla dziesiątek firm zajmujących się klimatem i energetyką, utrzymując ich gotówkę na co dzień i emitując miliardy dolarów pożyczek na wsparcie tego rodzaju dużych, jednorazowych projektów, które są niezbędne dla sektora.

Na stronie internetowej banku chwalono się szczególnym wsparciem dla firm zajmujących się energią słoneczną, wodorową i magazynowaniem energii. Zapewnił ponad pół miliarda dolarów kredytu odnawialnego Sunrun, największej w kraju firmie zajmującej się energią słoneczną na rynku mieszkaniowym. (Sunrun nie odpowiedział na prośbę o komentarz do czasu prasowego.)

Ponad 60 procent finansowania energii słonecznej w całym kraju dotyczyło SVB w pewnym zakresie, twierdzi bank na swojej stronie internetowej.

Bank opublikował również wpływowe raporty roczne na temat sektora technologii klimatycznych i sponsorował wydarzenia dla klimatycznych VC i startupów - w tym jeden w Lake Tahoe Ritz Carlton jeszcze w zeszłym tygodniu.

"Byli ostrożni, rozważni i chętni kredytodawcom dla firm na wczesnym etapie" - powiedział Kra. "Jako bank koncentrowali się na tym segmencie ekosystemu i rozumieli ryzyko, które podejmowali, bardziej niż bank, który nie był skoncentrowany".
0 xbeadnorsi
Posty: 1493
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 96
Podziękował: 2978 razy
Otrzymał podziękowanie: 2109 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » czwartek 16 mar 2023, 17:17

https://www.informationliberation.com/?id=63639


Izraelskie firmy przelały 1 miliard dolarów z Banku Doliny Krzemowej do Izraela przed przejęciem przez federalnych :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13125
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30170 razy
Otrzymał podziękowanie: 19663 razy

Re: FINANSE

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 16 mar 2023, 18:23

beadnorsi pisze:
czwartek 16 mar 2023, 17:17
.........do Izraela przed przejęciem przez federalnych :lol: :lol: :lol:
to czysty przypadek :lol: :mrgreen: :lol:
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ