Witam wszystkich użytkowników tego forum

Przyszedł chyba czas, aby przywrócić pełną funkcjonalność forum, w końcu istnieje ono po to, aby każdy mógł prezentować, czy konfrontować swoje poglądy. Jak jest na Ukrainie, każdy kto ma oczy, to widzi. Przywracam wszystkie tematy wojenno - ukraińskie , czy rosyjskie. Nie jest ważne kto z dyskutantów po której stronie będzie stał, jest ważne, aby prezentował jak najbardziej prawdziwe informacje. Dlatego proszę: absolutnie nie kopiować mediów, ani polskich "ekspertów", to można sobie czytać i oglądać poza forum, szkoda miejsca i czasu. W miarę możliwości będziemy się starali prostować i wyjaśniać znaczenie zdarzeń i ich okoliczności.
Poglądy absolutnie nie są powodem do blokowania, czy banowania kogokolwiek, ale proszę je wyrażać w kulturalny sposób. Proszę też sprawdzać cytowane materiały i filmy, aby nie zawierały nieregulaminowych treści.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Człowiek i jego mozliwości

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1207
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 790 razy
Otrzymał podziękowanie: 1324 razy

Człowiek i jego mozliwości

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » sobota 01 mar 2014, 18:22

Ja osobiście doświadczyłem, że nie jestem ciałem tylko to ciało posiadam, nie mniej jednak wiem, że każdy Człowiek jest inny więc i inne są predyspozycje jego formy.
Dodam też, że kilkakrotnie spotkałem się z Drugim Człowiekiem, który z racji tego , że jak twierdził ,,nic nie widzi" odczuwał jakiś tam dyskomfort i można było mieć odczucie , że rozmowa o działaniach na energiach mogła być odebrana przez niego jak jakieś tam głoszenie dobrej nowiny no więc wpadł mi taki filmik i nie miałem pojęci gdzie go wkleić więc stąd ten temat, ale jak administracja uzna, że już cos dobrego dla tego filmiku istniej to proszę się nie krępować :D

PS
Jak będę miał coś podobnego to tez postaram wkleić :D
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21525
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Człowiek i jego mozliwości

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 22 wrz 2022, 19:54

Dlaczego ludzie umierają w górach?
22 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=GMDpMbR3Zw0

Nauka. To Lubię

Ekstremalnie niska temperatura, niskie ciśnienie, brak tlenu, samotność, fizyczny wysiłek, ogromne niebezpieczeństwo, no i perspektywa, że wszelka pomoc jest bardzo utrudniona - to wszystko doprowadza w górach ludzkie ciało na granicę. Ile jest ono w stanie wytrzymać? Właśnie o tym opowiem Wam w dzisiejszym filmie.

Dodatkowo zachęcam do wysłuchania podcastu, w którym rozmawiam z twórcami “Broad Peak” 👉🏻 https://naukatolubie.pl/podcast/macie...
oraz zobaczenia filmu o tym, skąd znamy wysokość gór i skąd wiadomo, że dotarliśmy na szczyt 👉🏻 https://www.youtube.com/watch?v=fBS37...

0:20 Intro
0:45 Na Mount Everest w marynarce
1:03 Polska fantazja
1:28 Współczesny sprzęt wspinaczkowy
2:11 Po pierwsze tlen
3:10 Inne zagrożenia
3:45 Jak to wpływa na nasze ciało?
4:44 Jak sobie z tym poradzić?
6:22 Podsumowanie
!!!TU JEST MIEJSCE NA OPIS FILMU!!!
0 xODPOWIEDZ