Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

RYCYNA-lek niemal na wszystko

Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1097
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 21
Podziękował: 1117 razy
Otrzymał podziękowanie: 2667 razy

RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: goratha » środa 05 mar 2014, 18:16

Rycyna- rewelacyjny olej leczniczy, oczywiscie zabroniony przez lekarzy

Parę lat temu przezywalam gwaltowne zainteresowanie dzialalnoscia Spiacego proroka -Edgara Caycego. Czytajac tez jego "lecznicze” readingi zauwazylam duza role oleju rycnowego w leczeniu roznych, na pozor zupelnie nieodpowiednich do takiego leczenia , chorob. Postanowilam ten olej wyprobowac na akurat prostym rozwojowym stanie zapalnym kolana ,[ spuchniete, cieple i bolace] mojego 'hausgestapo” :D Stosowalam, wg opisu z Caycego,oklady cieple rycynowe,na noc. Po 5 kolejnych nocach w okladzie kolano wrocilo do normy, stan zapalny w oczach zgechl i nie wrocil ,bole się skonczyly.Maz, który wierzy tylko lekarzom ,zadnym „prorokom”, był w lekkim szoku. :D Potem te same oklady stosowalam u siebie na straszliwe bole koslawiacego się duzego palca u prawej nogi. Kto to przezyl, ten wie, ze boli okropnie i dlugotrwale.. I , skutek był ,niesamowity po prostu. - Pare nocy z okladem , ze skarpeta- koniec bolu . I nic mi się nie pokrzywilo na stale, tak jak w lewej stopie- bo wtedy jeszcze nic nie wiedzialam o rycynie.
Zaczynam ten temat , bo mysle sobie, ze nie tylko ja poczulam moc rycyny.Warto powymieniac się doswiadczeniami w jej uzywaniu, nie tylko jako srodka przeczyszczajacego i kosmetycznego.. Na poczatek krotkie ale dość pelne podsumowanie wiadomosci o rycynie i jej zastosowaniu
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

Awatar użytkownika
goratha
Posty: 1097
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
x 21
Podziękował: 1117 razy
Otrzymał podziękowanie: 2667 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: goratha » środa 05 mar 2014, 18:22

Olej rycynowy (łac. Oleum Ricini, Oleum Palmae Christi- czyli Olej Dłoni Chrystusowej) jest olejem tłoczonym z nasion rycyny. Jest to jedna z najbardziej trujących substancji pochodzenia roślinnego.

Olej wyciska się na zimno i wygotowuje z wodą. Takie postępowanie pozwala na rozkład toksycznej toksoalbuminy, której obecność w nasionach sprawia, że ich zażycie może wywołać śmiertelne zatrucie.

Olej rycynowy jest substancją nie dość, że nieszkodliwą dla ludzi, to jeszcze na dodatek mającą wiele cennych zalet leczniczych.

Jest on obecnie niedoceniany jako lek mający różne możliwości zastosowania. Przyjmowany jest najczęściej doustnie jako środek na przeczyszczenie. Za takie jego działanie odpowiedzialny jest zawarty w nim pewien składnik.

Ponadto stosowany jest w kosmetyce jako odżywka do suchych włosów, łamliwych i wypadających rzęs, paznokci i naskórka wokół nich.


Medycyna ludowa stosuje go na każdą część ciała, nawet na rany, również do masażu piersi w celu zwiększenia napływu mleka, do leczenia trudno gojącego się pępka u noworodków.

Można ulżyć bolącym i zmęczonym stopom jeśli przed snem nasmaruje się je tym olejem i włoży bawełniane bądź wełniane skarpety.

Można też używać oleju rycynowego do regeneracji skóry, usuwania brodawek, przebarwień, znamion, jednak jest to długotrwała kuracja, co należy mieć na uwadze jak się ją zaczyna.

Współcześnie ludzie oczekują rozwiązań typu: instant, czyli: dziś posmarujesz, jutro jesteś zdrów. Jeśli chodzi o środki naturalne, do których zalicza się olej rycynowy, należy wykazać się cnotą cierpliwości, bądź zacząć ją rozwijać.

Leczenie olejem rycynowym częściej wzbudzało niedowierzanie niż obawy. Edgar Cayce odkrył większe możliwości jego stosowania, zwłaszcza w leczeniu narządów wewnętrznych.

Polecał raczej stosowanie okładów niż przyjmowanie oleju doustnie, gdyż okłady pobudzają mechanizmy obronne organizmu, poprawiają krążenie i pomagają odbudować homeostazę w organizmie (równowagę między komórkami).

Zauważył też bardzo ważną rzecz, że okłady pomagają w chorobach, w których z powodu zaburzenia obiegu limfatycznego następuje niewystarczające usuwanie toksyn z całego organizmu bądź z chorych miejsc.


Najczęściej stosuje się okłady w następujących chorobach:

• wrzody trawienne
• zaparcia
• samoistne nadciśnienie
• zapalenie wyrostka robaczkowego
• nieżyt żołądka
• zapalenie pęcherzyka żółciowego
• odmiedniczkowe zapalenie nerek
• zapalenie okrężnicy
• infekcyjne zapalenie wątroby
• niedrożność jelit
• zapalenie kości i stawów, ból głowy
• pęknięcie odbytu
• bóle brzucha z trudnością odnalezienia przyczyny
• krwiak otrzewnej
• hemoroidy
• zapalenie pochewki ścięgna
• zapalenie kaletki maziowej
• w chorobach „kobiecych
• można zastosować gorący okład z rycyny aby rozpuścić piasek w przewodach żółciowych
• w chorobach skórnych
• urazach szyi, kręgosłupa, bicepsów, ból krzyża
• okłady można stosować, kiedy występuje gorączka.

Są już dowody na obserwacje kliniczne stosowania oleju z rycyny, potwierdzające jego działanie, które znacznie wzmacnia system immunologiczny.


Jak zrobić okład z oleju rycynowego:

Należy złożyć trzy bądź cztery warstwy flaneli, którą mamy zamiar pokryć pewien obszar skóry. Nasączyć olejem rycynowym flanelę i przyłożyć do ciała, nie trzeba nasączać jej całej, wystarczy nałożyć warstewkę oleju i równo rozprowadzić palcem. Do następnego okładu można używać tego samego kawałka flaneli, a olej nałożyć z innej strony, w ten sposób jeden kawałek posłuży na parę okładów. Można przed nasączeniem flaneli podgrzać olej w naczyniu, które później używa się tylko do tego celu. Okład należy umieścić na ciele w odpowiednim miejscu (zazwyczaj na początek najlepiej w okolicy wątroby) i przykryć go folią plastikową w celu utrzymania odpowiedniej, podwyższonej temperatury.

Można na warstwę folii założyć obcisły podkoszulek, aby się to nie zsunęło.

Okład powinien znajdować się na skórze parę godzin, najlepiej zastosować go przed snem. Należy stosować przez 3 dni, potem zrobić przerwę aby organizm mógł się zregenerować, gdyż układ limfatyczny będzie w tym czasie wydalał toksyny.

Rano po zdjęciu okładu trzeba od razu przemyć skórę wodnym roztworem sody oczyszczonej (pół łyżeczki sody na pół szklanki ciepłej wody), następnie umyć mydłem i wodą. Na skórze znajdują się toksyny i trzeba się ich w ten sposób pozbyć.


Przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju okładów: miesiączka, diety przeczyszczające, ciąża.

Badania naukowe dowiodły, że olej rycynowy ma ogromne oraz wszechstronne możliwości lecznicze, a jego dodatkową zaletą jest niska cena i dostępność (na razie). Łatwość stosowania stawia go ponad inne leki.


Okłady na szyję robione w przypadku nawracających angin powodują oczyszczenie tego obszaru i regenerację działając profilaktycznie, a w czasie anginy przyspieszają wyleczenie, jest to zalecane przez naturoterapeutów.

Japonki stosują olej rycynowy na skórę jako kosmetyk, zarówno na twarz jak i na całe ciało. On regeneruje skórę, co po jakimś czasie stosowania, daje efekty w postaci zdrowszej, żywszej skóry i cery. :D

kopia z http://www.mojadrogadozdrowia.com

EDYCJA:

a dokładnie z: http://mojadrogadozdrowia.com/index.php/olej-rycynowy (Darek)
0 x


nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 05 mar 2014, 20:11

Moja teściowa miała problemy z jelitem grubym, zawiozłem ją na badanie - kolonoskopia...
Znudzony czekaniem przed gabinetem natknąłem się na szpitalną aptekę, ciekaw byłem czy w takiej placówce można kupić olej rycynowy i o dziwo...był!!! :o
Kupiłem, teściową poinstruowałem co i jak należy zrobić (przepis wg Edgara Cayce)

Po kilku dniach ciepłych okładów objawy chorobowe ustąpiły, a teściowa stosuje olej rycynowy na wszystko co się da :D



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



baba
x 129

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 05 mar 2014, 22:11

To wielkie dzięki, właśnie mam nawracające problemy z puchnącymi nogami i to ewidentnie jest limfatyczne, więc wypróbuję olej. 8-)

A od siebie dodam takie zastosowanie. Koleżanka miała małą firmę cukierniczą i przy produkcji lizaków zdarzało się mnóstwo poparzeń gorącym, lepkim syropem. Więc to wielokrotnie przez nią wypróbowane. Natychmiastowe posmarowanie oparzenia olejem rycynowym sprawia, że po chwili silnego bólu, bolesność oparzenia ustępuje a goi się rewelacyjnie bez żadnych bąbli i innych "atrakcji". Osobiście nie wypróbowałam bo się niczym nie parzę. A jak się z rzadka zdarzy raz w roku to oleju nie miałam. :roll:
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Nafta - petroleum

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 19 wrz 2014, 11:43

Palma christi - OLEJ RYCYNOWY

"Sukcesy w leczeniu olejem rycynowym zadziwiają świat medycyny. Praktycznie tysiące osób nieustannie doznaje różnego rodzaju cudownych uzdrowień, dzięki okładom z oleju rycynowego. Sposoby stosowania tych okładów opisał w swej książce William A.McGarey i teraz możemy już sami z powodzeniem z nich korzystać"

http://www.nieznany.pl/Palma-Christi-ol ... -7608.html



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 22 paź 2014, 17:52

gdzieś tu niedawno było jeszcze połączenie rycyny z terpentyną i mlekiem chyba na robaczyce..

a jeszcze nafta, zioła ..... MULTUM po prostu.

normalnie ''pląsawicy'' można dostać ;)
- ktoś - chyba @BAba - wnioskowała o usystematyzowanie tych recept, czy już ktoś próbował ? ;)
a pokupiłem ostatnio olej rycynowy w składzie aptecznym - stoi sobie i czeka ..
dwie takie same objętościowo buteleczki od różnych wytwórców -
niby niedrogo - ale różnica w cenie 3 krotna ! - skąd to się bierze...chyba nie z chęci zysku :lol:

pozdrawiam
ga
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 29 paź 2014, 13:53

baba pisze:To wielkie dzięki, właśnie mam nawracające problemy z puchnącymi nogami i to ewidentnie jest limfatyczne, więc wypróbuję olej. 8-)

A od siebie dodam takie zastosowanie. Koleżanka miała małą firmę cukierniczą i przy produkcji lizaków zdarzało się mnóstwo poparzeń gorącym, lepkim syropem. Więc to wielokrotnie przez nią wypróbowane. Natychmiastowe posmarowanie oparzenia olejem rycynowym sprawia, że po chwili silnego bólu, bolesność oparzenia ustępuje a goi się rewelacyjnie bez żadnych bąbli i innych "atrakcji". Osobiście nie wypróbowałam bo się niczym nie parzę. A jak się z rzadka zdarzy raz w roku to oleju nie miałam. :roll:

dr Iwan zaleca dobra zasadową wodę z dobrą solą na to.. tak 2 litry dziennie..
jak znajdę to wstawię

pozdrawiam
ga
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Danka
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 13 paź 2015, 14:37
x 1
Otrzymał podziękowanie: 15 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: Danka » niedziela 18 paź 2015, 13:39

Opiszę moje przygody z rycyną. Weszła mi drzazga pod paznokieć, wyjęłam ją, ale zanim skończyłam sprzątać palec bolał, rwał i pulsował. Przyłożyłam tampon z rycyną na noc i rano palec był zupełnie zdrowy. Uderzyłam się też młotkiem w paznokieć, byłam pewna że paznokieć zejdzie, ale po jednym okładzie została mała sina plamka.On działa nawet przez paznokieć.Jeśli ktoś ma takie bolące pęknięcia skóry z boków paznokcia, to jest to wspaniałe lekarstwo. Dwa okłady i od 5m-cy nie mam odnowień.Zawsze mam go pod ręką.
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 18 paź 2015, 17:36

Piszesz "rycyna". Masz na mysli olej rycynowy ?
0 x



Danka
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 13 paź 2015, 14:37
x 1
Otrzymał podziękowanie: 15 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: Danka » niedziela 18 paź 2015, 18:14

Oczywiście, bo o tym mowa w tym temacie.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 26 sie 2016, 13:45

Olejek rycynowy – 14 powodów dla których olej rycynowy jest potrzebny!

Obrazek

Olejek rycynowy powstaje z nasion rącznika pospolitego, które rosną dziko w nieużytkowych regionach tropikalnych. Na całym świecie jest uprawiany, głównie w celach ozdobnych, w przydomowych ogródkach. Obecnie rącznik pospolity jest hodowany na szeroką skalę z zastosowaniem produkcji biodiesla.
Olejek rycynowy jest bardzo popularny i powszechnie znany w swoich rodzimych stronach, czyli Afryce, Indiach i subkontynencie basenu Morza Śródziemnego. Olej rycynowy jest jednym z pierwszych znanych olejów wykorzystywanych w celach przemysłowych. Swoją popularność zawdzięcza swojej ogromnej lepkości oraz wspaniałych właściwości smarujących. W rzeczywistości firma „Castrol” wywodzi swoją nazwę od tego rewelacyjnego olejku rycynowego!
Olejek rycynowy słynie ze swoich właściwości jako skuteczny środek przeczyszczający. Mimo wszystko ten rewelacyjny olej roślinny posiada zdecydowanie więcej właściwości, które sprawiają, że z czystym sumieniem zasługuje on na miejsce w każdym domu.
Olejek rycynowy – 14 powodów dla których olej rycynowy powinien być w każdym domu!

1. Naturalny środek przeczyszczający
olejek rycynowyJednym z największych mitów promowanych przez firmy farmaceutyczne, to to, że olejek rycynowy jest niebezpieczny dla zdrowia. Prawdą jest fakt, że jest on nie tylko bezpieczny, ale również może być stosowany przez małe dzieci.
Roślinny olej rycynowy, a w szczególności ziarna rycyny są bardzo silnie toksyczne. Toksyny o których mowa są eliminowane w procesie ekstrakcji oleju. Informacje jakie są promowane przez wcześniej wspomniane firmy farmaceutyczne, to głównie liczne zgodny powodowane przez spożycie oleju rycynowego. Prawda jest taka, że głównym powodem zgonów jest przedawkowanie olejku oraz efekty odwodnienia.
Stosując olejek rycynowy jako środek przeczyszczający musimy trzymać się zaleceń w dawkowaniu. Generalnie osoby dorosłe mogą przyjąć od 1-2 łyżeczek oleju rycynowego, a dzieci od 2 roku życia 1 łyżeczkę. Dzieciom olejek rycynowy można wymieszać z sokiem pomarańczowym dla poprawy smaku.
Warto wspomnieć, że działanie olejku rycynowego zaczyna się dopiero w jelicie cienkim, a nie jak większość środków przeczyszczających już w okrężnicy. Przyjmuje się, że pełne przeczyszczenie organizmu następuje od 2-5 godzin od spożycia.

2. Łagodzi bolesność mięśni
Olejek rycynowy posiada właściwości łagodzące ból mięśni. Olej uznawany jest za „ciepły”, ponieważ pobudza krążenie płynów w ciele człowieka. Olejek doskonale nadaje się do mieszania z olejkami eterycznymi. Kilka kropel oleju rycynowego wymieszaj z olejkiem eterycznym i wykorzystaj do masażu na obolałe mięśnie wynikające z przetrenowania lub dużej aktywności fizycznej.

3. Łagodzi bóle stawów
Głównym składnikiem olejków rycynowych są kwasy rycynowe (prawie 90%). To właśnie one posiadają właściwości obkurczające na układ limfatyczny.
Naczynia limfatyczne odpowiedzialne są za gromadzenie, a następnie odprowadzanie toksyn z organizmu. Gromadzenie toksyn w organiźmie powoduje wiele chorób autoimmunologicznych w tym bóle stawów oraz stany zapalne stawów. Olejek rycynowy usprawnia eliminację toksyn poprzez swobodniejsze przemieszczanie się w układzie limfatycznym.
Olej rycynowy działa bezpośrednio na układ immunologiczny oraz zwiększa ilość białych krwinek zwanych limfocytami. Najwspanialsze jest to, że działa on miejscowo. Jeżeli więc chcielibyśmy zwiększyć obszar i siłę działania na ból stawów, warto jest wymieszać go razem z pieprzem cayenne.

4. Leczy zakażenia grzybicze
Olejek rycynowy posiada silne właściwości grzybobójcze za sprawą kwasu undecylenowego. Z tego względu olej rycynowy może być wykorzystywany w leczeniu chorób grzybiczych w tym grzybicy, grzybicy stóp oraz kandydozy. Ten olejek jest równie skuteczny jak leki antygrzybiczne.
Trochę olejku rycynowego rozgrzać i ostudzić, a następnie zastosować na miejsce występowania zakażenia grzybiczego. Leczenie rozpocząć na noc, zostawiając na skórze do rana, następnie powtórzyć zalecenie na dzień. Zabieg powtarzać do poprawy efektów.


5. Stymuluje wzrost włosów
olej rycynowyStosowanie olejku rycynowego na każdą część ciała nie działa stymulująco, ale stosując go na głowie, poprawimy wzrost włosów. Wszystko spowodowane jest tym, że pobudza układ krążenia do intensywniejszego działania.
Rozgrzany olejek rycynowy, który możne nie poparzyć skóry delikatnie wcierać w głowę. Pierwsze efekty będą widoczne już po dwóch tygodniach stosowania terapii.

6. Poprawia kolor włosów
Olejek rycynowy jest wykorzystywany przez firmy produkujące szampony do mycia głowy. Stosowanie olejku rycynowego wpływa na poprawę koloru włosów, a same włosy stają się gęstsze i silniejsze.
Swoje wspaniałe właściwości zawdzięcza właściwościom zatrzymującym wilgoć. Stosując na włosy zachowuje wilgoć na nich, przez co każdy włos staje się grubszy i ciemniejszy.

7. Domowy naturalny tusz do rzęs
Maskara jest głównym środkiem stosowanym do malowania rzęs, sprawia on, że rzęsy są grubsze i ciemniejsze. Naturalny tusz do rzęs powstaje w skutek spalania olejków roślinnych np. olej kokosowy, z dodatkiem ekstraktów ziołowych i olejków eterycznych.
Nie ukrywajmy, ale produkcja naturalnego tuszu jest procesem bardzo brudzącym, ale w konsekwencji mamy bardzo bezpieczny i naturalny tusz do rzęs.

8. Głęboko nawilża skórę
Olejek rycynowy jest rewelacyjnym środkiem do nawilżania suchej skóry. Kiedy olej rycynowy jest bardzo lepki, nakładamy go na naszą suchą skórę, a zawarte w nich kwasy tłuszczowe wnikają w głąb tkanki skórnej i nawilżają ją. Warto wspomnieć, że bardzo dużo produktów kosmetycznych do nawilżania skóry, w swoim składzie posiada olejek rycynowy.

9. Lek na choroby skóry
Olejek rycynowy jest doskonałym lekarstwem na wszelkiego rodzaju problemy skórne. W szczególności nadaje się do leczenia brodawek czy trądziku.

10. Poprawia sen
Co raz więcej ludzi miewa problemy ze snem. Mimo ogromnej świadomości ludzi wynikających z braku snu, wiele osób celowo zaniecha z niego korzystać każdej nocy. Niestety ale to nie jest element który możemy na sobie wymusić, tym bardziej jeżeli mamy z nim poważne problemy.
Olejek rycynowy ze względu na swoje właściwości może zmienić ten stan rzeczy i przenieść cię do głębokiego i długiego snu.
Olej rycynowy jest uznawany za doskonałe lekarstwo dla osób u których zegar biologiczny szwankuje. Nie wiadomo jest dlaczego pozytywnie wpływa na sen, ale osoby, które korzystają z niego na włosy lub rzęsy, ręczą, że wspiera spokojne usypianie i utrzymywanie snu bez problemów.

11. Skuteczny środek na kolkę u dzieci
Zdecydowana większość dzieci w pierwszych miesiącach życia cierpi z powodu bolesnych kolek powstających z niewyjaśnionych powodów. Prawdopodobnie spowodowane jest to przez gazy, nieprawidłowe skurcze lub problemy w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Niezależnie od powodu występowania dolegliwości, olejek rycynowy może przynieść ulgę, mimo, że niektóre leki tego nie zrobią.
Małym dzieciom nie podaje się olejku rycynowego doustnie, a delikatnie wciera w brzuszek. Nie wiadomo czy są to właściwości przeciwbólowe olejku efekt właściwości nasennych. Mimo wszystko zdecydowana większość dzieci odczuwa szybką ulgę zaraz po zastosowaniu.

12. Leczy problemy skórne u zwierząt
Właściwości bakteriobójcze oraz przeciwzapalne jakie posiada olejek rycynowy przyśpieszają gojenie się ran. Największym problemem jest fakt, że zwierzęta często liżą swoje rany, a niesmaczny smak olejku może ich odrzucić od dalszego lizania ran.

13. Olejek rycynowy jako środek konserwujący
Właściwości anty-grzybicze olejku rycynowego są wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Bardzo często wykorzystywany jest do konserwowania produktów przed szkodliwymi bakteriami, które mogą popsuć produkt.

14. Olej rycynowy jako smar
Olej rycynowy posiada doskonale właściwości smarujące. Bez problemów działa w niskich jak i wysokich temperaturach. Jest wykorzystywany w silnikach samochodów wyścigowych. Jako jeden z nielicznych olejów nie wpływa na rozkład gumy. Z tego powodu wykorzystywany jest w pompkach rowerowych, gdyż tam są uszczelki gumowe.
Olejek rycynowy jest bezpieczny na urządzenia kuchenne. Bez problemów możesz wykorzystać olej rycynowy do smarowania nożyczek czy maszynki do mielenia mięsa.
Uwaga! Olejek rycynowy może przyśpieszyć lub wywołać przedwczesny poród. Lekarze jednoznacznie odradzają stosowanie go kobietom w ciąży.

Źródło: http://www.zdrowyportal.pl/1972/olejek- ... potrzebny/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 01 wrz 2016, 16:08

Rycyna silną trucizną. Toksyczne właściwości rycyny i objawy zatrucia

Autor: Monika Majewska
Rycyna to białko pozyskiwane z rośliny przypominającej mlecz. Największe stężenie tej trującej substancji jest w nasionach. Zjedzenie kilku niepozornych ziarenek w krótkim czasie doprowadza do zniszczenia wszystkich najważniejszych narządów wewnętrznych, a co za tym idzie - do śmierci.

Rycyna, znana także jako toksoalbumina, to toksyczne białko zawarte w nasionach, łodydze i liściach rącznika pospolitego - rośliny dziko rosnącej w strefie subtropikalnej. Największą ilość rycyny można otrzymać z odpadów z nasion rącznika.

Rycyna a olej rycynowy
Olej rycynowy powstaje w wyniku wyciskania oleju z nasion rącznika pospolitego na zimno i wygotowywania wodą - wysoka temperatura pozwala na rozkład toksycznej rycyny. Tak powstały olejek może być stosowany w celu pielęgnacji skóry i leczenia różnych schorzeń, np. chronicznych zaparć.

Jak można się zatruć rycyną?
Rycyną można się zatruć poprzez:

spożycie skażonego pokarmu,
inhalację,
wstrzyknięcie.
Śmiertelna dawka rycyny wynosi ok. 0,5 mg.

Rycyna - jak działa toksyna?
Rycyna hamuje działanie rybosomów - miejsca, gdzie wytwarzane są białka będące materiałem budulcowym komórek naszego ciała. Zahamowanie procesu produkcji białek prowadzi do upośledzenia funkcji ochronnej błony komórkowej. Bariera między komórką a środowiskiem zewnętrznym staje się coraz cieńsza, aż w końcu dochodzi do uszkodzenia DNA i apoptozy, czyli śmierci komórki - jej dezintegracji i usunięcia z organizmu. Skutkiem tego procesu są poważne stany zapalne, które prowadzą m.in. do:

zmian wrzodziejących i krwotocznych układu pokarmowego,
martwicy kanalików nerkowych,
hipoglikemii (nagłego spadku poziomu glukozy),
ropnego zapalenia płuc,
owrzodzenia dróg oddechowych.
Rycyna - objawy zatrucia
gorączka,
nadmierne pocenie się,
bóle mięśni,
nudności i wymioty,
odwodnienie,
bezmocz,
rozszerzenie źrenic,
halucynacje.
Objawy zatrucia rycyną zależą także od drogi jej podania
droga domięśniowa: ból skóry i mięśni w miejscu iniekcji, powiększenie węzłów chłonnych,
droga pokarmowa: krwawa biegunka, powiększenie wątroby, hipoglikemia, owrzodzenia przewodu pokarmowego,
droga oddechowa: obrzęk płuc, objawy alergii.
Rycyna - leczenie zatrucia
Niestety nie istnieje antidotum na rycynę. Nieskuteczne są także próby usuwania rycyny z organizmu (np. za pomocą dializy). W związku z tym leczenie zatrutego pacjenta sprowadza się do:

stałej obserwacji,
łagodzenia objawów stanu zapalnego,
leczenia niewydolności nerek i wątroby.


http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/d ... 41372.html

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rącznik pospolity,
łacińska nazwa tej rośliny odwołuje się do podobieństwa nasion do kleszczy.

Roślina ta pochodzi z obszarów Indii, lecz adaptuje się również do naszych warunków i często bywa uprawiana w ogrodach. Aby zapobiec przypadkowemu zatruciu, zwłaszcza dzieci, które są bardzo wrażliwe na działanie rycyny, dobrze jest uszczkiwać od razu zawiązujące się pąki kwiatowe
.
Jest silnie toksyczna, połknięcie (i pogryzienie) kilku do kikunastu nasion rącznika jest dla człowieka śmiertlne,
pomimo, że rycyna stosunkowo słabo absorbowana jest przez śluzówkę jelita. Dla myszy śmiertelna doustna dawka (LD50) wynosi 20 mg/kg masy ciała, myszki zdychają po 85 godzinach. Dla porównania w przypadku inhalacji lub dożylego podania LD50 jest już o wiele niższa i wynosi około 5 µg/kg.

Nasionka niebezpieczne.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 09 sty 2017, 10:46

Oto niektóre z wielu korzyści dla zdrowia i wykorzystania oleju rycynowego:

1. Traktuje palić, stłuczeń i skaleczeń efektywnie.

2. Aby leczyć rannych kostkę szybko umieścić powłokę z oleju rycynowego na nim.

3. Masuj trochę oleju rycynowego na brzuchu w celu zmniejszenia i zapobiegania rozstępom.

4. Mieszanina sody i oleju rycynowego może wyeliminować ciemne plamy na twarzy.

5. Umieścić kroplę oleju rycynowego w twoich oczach przed pójściem do łóżka, aby leczyć zaćmę.

6. przewlekła chropowatość i vocal cord Guzki mogą być leczone przez zastosowanie powłoki oleju rycynowym szyi.

7. Olej rycynowy może skutecznie wyeliminować torbiel włosowa.

8. W leczeniu alergii, pić 5 kropli oleju dziennie.

9. Rub trochę oleju rycynowego na powiekach przed pójściem do łóżka w leczeniu alergii oczu.

10. Pij kilka kropli oleju rycynowego na co dzień, aby zmniejszyć uzależnienie od nikotyny i alkoholu.

11. masaż skórę głowy z olejem rycynowym codziennie aby skóra rosną jak szalone.

12. Kilka kropel oleju rycynowego w uchu będzie znacznie poprawić swój słuch.

13. Pij 6-8 krople oleju przez 4 miesiące leczyć szumy uszne.

14. Zastosowanie powłoki oleju rycynowego na bóle pleców będzie złagodzić ból.

15. Nałożyć powłokę oleju rycynowego na brzuchu w celu złagodzenia biegunki.

16. Aby wyeliminować brodawki, pocierać je z oleju rycynowego na miesiąc.

17. Codzienne stosowanie oleju rycynowego powłok może wyleczyć infekcji grzybiczych na nogi, takich jak grzybica.

18. masuj podeszwy z olejem rycynowym regularnie w celu zmniejszenia złogów wapnia.

19. Aby pozbyć się moli w miesiącu przetrzeć trochę oleju rycynowego na nich.

20. Nadpobudliwość można leczyć stosując olej rycynowy soakings na brzuchu.

21. Olej rycynowy jest jednym z najlepszych środków przeciwko zapaleniu wątroby.

22. Mieszanina sodę i olej rycynowy może leczyć raka.

23. Zastosuj trochę oleju rycynowego na ugryzienia, aby zmniejszyć obrzęk i swędzenie.

24. Zastosuj kilka powłok oleju rycynowego na brzuchu przez 2 tygodnie, aby zatrzymać chrapanie.

http://www.homehealthyrecipes.com/unbel ... roblems-2/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

iska
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 02 maja 2017, 16:13
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: iska » wtorek 02 maja 2017, 16:15

"Właściwości antyseptyczne oleju rycynowego pomogą pozbyć się także problemów skórnych głowy. Na przykład łupieżu, egzemy czy chociażby wyprysków, które sporadycznie się tam pojawiają i mogą być bolesne.

Zmniejszone zostanie również uczucie swędzenia nasilające się gdy włosy są już nieco przetłuszczone, lub w wyniku częstego noszenia różnych nakryć głowy."

źródło: http://kobieco.pl/olejek-rycynowy-i-jeg ... tosowanie/
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » wtorek 02 maja 2017, 18:27

super jest ten olejek. Młodemu smarowałem stopy bo chyba coś z basenu przyniósł. Pomogło po tygodniu. Na noc stopy posmarować i skarpetki i efekty super
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16986
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1088
x 545
Podziękował: 17188 razy
Otrzymał podziękowanie: 24272 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 08 sie 2017, 15:55

http://www.akademiawitalnosci.pl/tajemn ... ycynowego/
Czy pamiętacie historię Edyty, która uniknęła operacji chirurgicznej, ponieważ pozbyła się torbieli jajników naturalnymi sposobami? Tutaj zamieściłam tę poruszającą historię naszej czytelniczki: [klik].

Z pewnością opowieść Edyty zainspirowała wielu czytelników (i czytelniczek) ponieważ po jej zamieszczeniu na witrynie otrzymałam wiele listów świadczących o zainteresowaniu olejem rycynowym. Czy te okłady są konieczne? Czy można z nich zrezygnować (bo zajmują czas, wymagają leżenia itd.)? Jaką rolę w przywracaniu zdrowia mogą one w ogóle odgrywać?

Specjalnie dla was zgłębiłam ten temat i opracowałam wyczerpujący materiał związany z tym zagadnieniem. E-book „Tajemnice Oleju Rycynowego” to przypuszczalnie pierwszy i jedyny w Polsce wyczerpujący poradnik tak szeroko omawiający kwestię oleju rycynowego, jego zastosowań i roli jaką odgrywa w zdrowieniu z różnych dolegliwości. A lista ich jest doprawdy imponująca!

Lekarz dr William A. McGarey MD po 46 latach praktyki medycznej stwierdził: „prawdopodobnie nie ma takiej części ciała, która nie mogłaby być leczona tym niezwykłym olejem”. Stosował olej rycynowy z doskonałymi rezultatami u swoich pacjentów, członków rodziny oraz na samym sobie: zarówno pomocniczo jak i samodzielnie.

Olej rycynowy to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic naturalnego zdrowia: opracowanie uchyli czytelnikowi rąbka owej tajemnicy i pozwoli dowiedzieć się jak wykorzystywano olej rycynowy przy wielu różnych dolegliwościach.


1 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 241
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 08 sie 2017, 16:31

Ota ta historia:

akademiawitalnosci.pl pisze:Naturalne rozwiązanie problemu torbieli jajników: historia Edyty
18 - 02 - 2016

Edyta napisała do mnie piękny list. Opisała w nim jak udało jej się w naturalny sposób pozbyć przypadłości, z którą boryka się dzisiaj wiele kobiet (i to w coraz młodszym wieku), a mowa o torbielach (cystach) jajników.

Temat jest mi szczególnie bliski, jako że ja sama przez to przed laty przeszłam: w drodze operacji w trybie pilnym (ratującej życie) straciłam prawe przydatki. A jak wiadomo te organy to nie włosy czy paznokcie i niestety nie odrastają. Gdybym wiedziała to, co wiem dzisiaj (tzn. że tych torbieli mój organizm nie produkuje aby zrobić mi na złość lecz są mu potrzebne np. w roli składowiska toksyn, których nie jest w stanie gdzie indziej upchać), to nigdy by do tego okaleczenia nie doszło. Mamy dzisiaj środowisko przesycone estrogenami (substancjami mającymi działanie estrogenopodobne) – są w pożywieniu (szczególnie mięsie zwierząt przemysłowo hodowanych), wodzie i konwencjonalnych kosmetykach oraz lekach. Na naszą delikatną równowagę hormonalną ma wpływ niespotykana dotąd w historii ludzkości ilość stresu – emocjonalnego, chemicznego i fizycznego. W takich warunkach łatwo może dojść do zaburzenia równowagi hormonalnej i nabawienia się związanych z nią dolegliwości. Torbiele są właśnie jedną z nich. Myślę, że list Edyty i jej historia może z pewnością pomóc wielu kobietom.

Oto jej sposób na torbiele jajników:

„Dzień dobry Pani Marleno!

Chciałabym z Panią, a także innymi kobietami podzielić się moim doświadczeniem, jakie przeżyłam w związku z torbielą jajnika, którą zdiagnozowano u mnie w trakcie standardowego badania ginekologicznego.

Podczas badania USG Pani ginekolog stwierdziła, że mam torbiel na jajniku, o wymiarach prawie 6 cm na 4 cm. Pani doktor powiedziała, że torbiel ma lite przegrody i niestety nie ma szans, by się sama wchłonęła. Dostałam zalecenie wykonania badania CA 125 – markery nowotworowe (wyszły niestety powyżej normy). Badanie USG powtórnie wykonałam po 2 tygodniach i wówczas dostałam skierowanie do szpitala. W szpitalu ponownie wykonano USG, które potwierdziło poprzednie diagnozy. Wyznaczono mi termin zabiegu – za 3 miesiące. To były bardzo owocne trzy miesiące w moim życiu.

W pierwszej chwili, gdy dowiedziałam się, że mam iść do szpitala, zaczęły się kotłować we mnie najróżniejsze emocje. Czułam smutek, strach, poczucie bezradności, żal. W szpitalu byłam jako pacjentka tylko raz, kiedy rodziłam moją córeczkę. Pozwoliłam sobie na bycie z tymi uczuciami, nie próbowałam ich stłumić, ani zagłuszyć. Pozwoliłam sobie na płacz. To był czas potrzebny mi do tego, żebym się wysmuciła i trochę poużalała nad sobą. Nie trwało to zbyt długo, wkrótce nadszedł czas refleksji. Zaczęłam się wyciszać, uspokajać i bardzo wsłuchiwać w siebie. Co ta choroba chciała mi powiedzieć, a może nawet wykrzyczeć? Zaczęłam się wsłuchiwać w swoje ciało.

Zaopatrzyłam się w fachową literaturę, zwłaszcza chciałabym polecić książkę dr Christiane Northrup „Ciało kobiety, mądrość kobiety”. Uważam, że jest to pozycja niezbędna w biblioteczce każdej kobiety, która chce być świadoma swego ciała i zachodzących w nim procesów. Nie chciałam przybrać biernej postawy, potulnie kiwać głową i nie zadawać pytań lekarzowi. Dotychczas niestety tak było. Teraz postanowiłam to zmienić. Zresztą nie tylko to. Postanowiłam zająć się sobą, zaopiekować i przytulić.

Obrazek

Moja kuracja wyglądała następująco:

1. Codziennie zaparzałam dzbanek krwawnika, wypijałam napar w trakcie czytania książki, i nawet polubiłam jego smak. Ponieważ trzymiesięczny okres oczekiwania na zabieg miał miejsce w miesiącach listopad – styczeń, więc mi jako zmarźluchowi bardzo odpowiadały takie gorące herbatki. Ksiądz Kneipp w swoich pismach stwierdził, że: „Kobiety uniknęłyby wielu cierpień, gdyby od czasu do czasu stosowały krwawnik”.

2. Codziennie (oprócz dni w których miałam miesiączkę), brałam kąpiel w ziołach. Stosowałam do kąpieli zioła krwawnika, macierzanki i skrzypu. Napar przygotowywałam w następujący sposób: w dniu poprzedzającym kąpiel w garnku 5 l. namaczałam zioła (torebka 50g), zalewałam je zimną wodą (powinny stać tak kilka godzin). Następnego dnia, przed kąpielą zagotowywałam je, ale tylko doprowadzając do wrzenia, następnie przecedzałam przez sito i wlewałam napar do wanny. Kąpiel trwała minimum pół godziny.

Ponieważ uznałam, że to krwawnik powinien być dominującym ziołem w mojej kuracji, stosowałam następujący schemat kąpieli : 1 dzień krwawnik, 2 dzień macierzanka, 3 dzień krwawnik, 4 dzień skrzyp polny i powtarzałam cały cykl od początku.

3. W ciągu tygodnia przez trzy dni robiłam okład z oleju rycynowego. Wybrałam piątek, sobotę i niedzielę, bo taki okład należy trzymać przez około półtorej godziny, więc potrzeba wygospodarować na to trochę czasu. Potem następowała czterodniowa przerwa. Okładów nie należy stosować w czasie miesiączki. Okład przygotowywałam w ten sposób, że na flanelową szmatkę, złożoną na trzy wlewałam olej rycynowy, kładłam na brzuchu, tam, gdzie jest jajnik, przykrywałam wszystko woreczkiem foliowym, ręcznikiem i kładłam na to gorący termofor.

4. Czas kiedy brałam kąpiel, a także kiedy leżałam w łóżku z ciepłym termoforem był dla mnie czasem wsłuchania się w siebie. To był czas głębokiego relaksu.

5. Z diety całkowicie usunęłam nabiał. Nie jem mięsa, ale myślę, że dla osób, które jedzą mięso wskazane jest, aby znacznie ograniczyły jego spożycie. Chodzi głównie o wyeliminowanie hormonów i antybiotyków podawanych zwierzętom, które są obecne w mięsie i nabiale.

6. Czułam się całkiem dobrze fizycznie, więc zapewniałam sobie codziennie odpowiednią, niezbyt intensywną dawkę ruchu.

7. Rzeczą niezwykle ważną dla mnie była codzienna modlitwa. Dla osób niewierzących może to być np. medytacja. Chodzi o znalezienie właściwej formy, która odnosi się do części duchowej i która będzie niosła ukojenie, uspokojenie i wyciszenie. Stres musi iść w odstawkę.

Na dzień 31 stycznia została wyznaczona data zabiegu. Miałam spakowaną torbę, w której był między innymi nowy szlafrok, koszula nocna i reszta przedmiotów z listy, którą dostałam wraz ze skierowaniem na zabieg. Wykonałam wszystkie zalecone badania, byłam na wizycie u anestezjologa. Kupiłam kilka sztuk kisielu, bo przez dwa dni przed pójściem do szpitala obowiązywała dieta ścisła i mogłam jeść jedynie kisiel, zupę i pić wodę. W szpitalu, w którym zabieg miał być wykonany, jest zwyczaj, że dwa dni przed przyjściem do szpitala, jest spotkanie pacjenta z ordynatorem. O godzinie 7.00 stawiłam się na umówioną wizytę. Najpierw badał mnie Pan ordynator, potem drugi ginekolog, wreszcie zaprowadzono mnie na USG, gdzie usłyszałam, że guz zniknął. To była dla mnie bardzo szczęśliwa chwila, choć nie ukrywam, że miałam nadzieję taką diagnozę usłyszeć.

Co mi pomogło? Nie wiem tego na sto procent. Może wszystkie elementy po trochu przyczyniły się do efektu końcowego. Może moja wiara, że jest to możliwe. Może modlitwa przez wstawiennictwo pewnego świętego? (Tak, w tym czasie pewien święty „zaglądał” do mnie a to z jakiegoś artykułu w gazecie, z jakiejś książki, z internetu. Nie znałam go wcześniej, nic o nim nie słyszałam, nawet nie wiedziałam jak wymawia się jego imię. Ale ponieważ On do mnie tak nienatarczywie, ale regularnie „zaglądał”, to postanowiłam o Nim poczytać, dowiedzieć się jak najwięcej i pomodlić się). Wierzę, że nie wszystko da się wytłumaczyć naukowo. Warto zaufać mądrości natury, pozostawić przestrzeń dla tajemnicy, czy nawet cudu. Proszę posłuchać swojego głosu wewnętrznego, intuicji, to naprawdę świetny doradca.

Ponadto chciałabym zwrócić uwagę, że jeśli ktoś ma problem, to warto o nim mówić, nie zamykać się w swoim smutku, bo być może ktoś z kim podzielisz się tym problemem, będzie wiedział jak pomóc. Tak było w moim przypadku. O kąpielach w ziołach dowiedziałam się od koleżanki, gdy w ostatniej chwili postanowiłam opowiedzieć o tym, co było dla mnie trudne. Miałam kiedyś przekonanie, że o smutnych rzeczach lepiej nie mówić innym, bo ich to w jakiś sposób obciąża, burzy ich poczucie dobrostanu. Wyszłam poza mój schemat myślenia i zyskałam cenną wiedzę. Bardzo jestem mojej koleżance wdzięczna za informację o kąpielach. Muszę przyznać, że zazwyczaj brałam szybki prysznic i szkoda było mi czasu na wylegiwanie się w wannie. Te kąpiele ziołowe spodobały mi się tak bardzo, że stosuje je nadal, już nie z taką częstotliwością, ale weekendy to dla mnie czas kąpielowy!

Pomyślałam, że warto się tym doświadczeniem podzielić, bo być może komuś ono pomoże w odzyskaniu zdrowia i uniknięciu operacji. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to, co początkowo uznałam za wyrok i niesprawiedliwość, ostatecznie przyjęłam jako pewnego rodzaju dobro. „Trudne momenty w życiu są zawsze naszymi najlepszymi przyjaciółmi.” R. Rohr. Okres trzech miesięcy, kiedy oczekiwałam na zabieg był dla mnie czasem niezwykłego wglądu w siebie. Wsłuchiwałam się mocno w siebie, miałam czas na naprawdę głębokie przemyślenia i refleksję. I naprawdę uzyskałam odpowiedź dlaczego i po co ta choroba do mnie przyszła, i co mój perłowy przyjaciel (tzn. jajnik, bo dowiedziałam się że jajniki są koloru perłowego) chciał mi powiedzieć. To czego się dowiedziałam było trudne, bolesne, ale bardzo potrzebne. To był również czas zmiany pewnych schematów myślowych, wyjścia ze strefy komfortu i spojrzenia prawdzie w oczy. Warto popatrzeć na rzeczy z różnych perspektyw, bo wówczas mogą przyjść do głowy różne pomysły, rozwiązania. Dowiedziałam się również, że mam oddanych przyjaciół, na których mogę liczyć w czasie ewentualnej choroby. Bardzo im za to dziękuję. Wierzę, że wszystko w życiu jest po coś. Warto z tego co nam się przydarza czerpać naukę i wyciągać wnioski. Życzę wszystkim pogody ducha i dobrego zdrowia.

Edyta„.


Od siebie dodam jeszcze tylko, że po wykonaniu okładu z olejku rycynowego (łacińska nazwa: Oleum Ricini, Oleum Palmae Christi – dłoń Chrystusa) skórę poddaną zabiegowi zaleca się po zdjęciu okładu zmyć za pomocą wodnego roztworu sody kuchennej (na 1/2 szklanki wody 1/2 łyżeczki sody), a następnie umyć wodą z mydłem. Okłady z olejku rycynowego są pomocne przy wielu dolegliwościach z przebiegającym stanem zapalnym. Przeciwwskazaniem do ich stosowania są ciąża, miesiączka, diety oczyszczające.
http://www.akademiawitalnosci.pl/natura ... ria-edyty/
1 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 39
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: kupfer » niedziela 17 gru 2017, 15:42

Witam.
Czy ktoś tu stosujących do paszczowo olejek rycynowy może polecić konkretny produkt.
Taniego rafinowanego z wkładką chemiczną nie mam zamiaru spożywać. :shock:
Pozdrawiam.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 696
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 17 gru 2017, 16:50

Nie wiem jak jest z tą rafinacją, ale rycyna MUSI być wygotowana i tak wcześniej ;)
1 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
mikok
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 28 gru 2014, 22:16
Lokalizacja: Poznań
x 8
Podziękował: 108 razy
Otrzymał podziękowanie: 185 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: mikok » niedziela 17 gru 2017, 21:29

Jaki olej rycynowy polecacie na okłady - rafinowany czy nierafinowany. Może jakiś konkretny producent?
0 x



kupfer
Posty: 342
Rejestracja: czwartek 16 lut 2017, 21:46
x 321
x 39
Podziękował: 1075 razy
Otrzymał podziękowanie: 609 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: kupfer » niedziela 17 gru 2017, 22:11

No raczej na odwrót,tłoczony na zimno i wygotowywany w wodzie i jeśli już to jest jakiś etap rafinacji wyjątkowo nie do uniknięcia w produkcji tegoż oleju. ;)
http://www.primus.waw.pl/dlaczego_niera ... st_lepszy/
Sporo jest dezinformacji na ten temat,poszukam to podlinkuję.
0 x



Awatar użytkownika
mikok
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 28 gru 2014, 22:16
Lokalizacja: Poznań
x 8
Podziękował: 108 razy
Otrzymał podziękowanie: 185 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: mikok » niedziela 17 gru 2017, 22:46

Z tego co pisze większość producentów to większość tych olejów jest tłoczona na zimno i wygotowywana aby usunąć trujące związki. Te do spożycia są poddawane rafinacji (o ile dobrze rozumiem), a do okładów nierafinowany???
np ten; https://mintishop.pl/product-pol-11782- ... 100ml.html

i jeszcze pytanie czy to co tutaj piszą jest prawdą; http://green-food.pl/index.php/2015/11/ ... tloczenia/
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 17 gru 2017, 23:17

Do mikstury z terpentyną Bill zalecał naturalny, zimnotłoczony. Ten rodzaj sprzedawcy u nas polecają głównie do zastosowań zewnętrznych, a aptekarze zawsze sprzedawali rafinowany.
Przy połykaniu dużych ilości (trudno mi to sobie wyobrazić) bardziej bezpieczny wydaje się rafinowany, ale w procedurze Billa było do 3-ch łyżek + terpentyna jednorazowo, dla dorosłych. To już bardzo duża dawka, nie wydaje mi się aby ktoś nie osiągnął przy niej zamierzonego celu, czyli w sumie dłuższego pobytu w WC.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
mikok
Posty: 137
Rejestracja: niedziela 28 gru 2014, 22:16
Lokalizacja: Poznań
x 8
Podziękował: 108 razy
Otrzymał podziękowanie: 185 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: mikok » niedziela 17 gru 2017, 23:26

Większość sprzedawców pisze że olej jest zimnotłoczony. Czy oznacza to, że olej zimnotłoczony zawsze jest olejem nierafinowanym? Dodam że nie będę go spożywał doustnie.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 501
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: RYCYNA-lek niemal na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 17 gru 2017, 23:40

Więc nie masz się na czym zastanawiać, oczywiście obydwie wersje nie są już toksyczne, bo zostały wygotowane, ale rafinowana jest o wiele bardziej dokładnie oczyszczona, choć nie jestem przekonany że ma dokładnie takie same właściwości, ale coś za coś. Na skórę - nie rafinowany. Rafinacja polega na podgrzaniu oleju do bardzo wysokiej temperatury, ponad temperaturę parowania i ponownym skropleniu określonej temperaturowo frakcji, więc jest jasne, że wszelkie naturalne składniki poza olejem, które przeżyły gotowanie odpadną w tym procesie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ