Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Boraks

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1624 razy

Boraks

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 18 sty 2014, 19:58

Nie będę się wymądrzał, choć stosowałem tę substancję na własnych stopach, to nic ponadto nie umiem o niej powiedzieć.
Polecam zapoznanie się z poniższym artykułem, który znalazłem na stronie Monitor Polski >>:

Boraksowa konspiracja

Dzisiaj przypominam ważny artykuł z „Nexusa”, „Spisek w sprawie boraksu”, który jest tłumaczeniem artykułu „The Borax conspiracy” (http://www.health-science-spirit.com/borax.htm).
W Polsce można jeszcze kupić boraks, dlatego radzę się w niego zaopatrzyć.
Nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego jesteśmy pozbawiani możliwości taniego i skutecznego leczenia. Zdrowe społeczeństwo, to silne społeczeństwo, które w razie inwazji będzie się potrafiło bronić.A komuś naprawdę zależy, żebyśmy byli jak najsłabsi


Spisek w sprawie boraksu

Boraks jest występującym w przyrodzie minerałem i źródłem ważnego pierwiastka, boru, oraz tanim i skutecznym środkiem antyseptycznym, przeciwgrzybiczym i owadobójczym, którego stosowanie zostało pod naciskiem Wielkiej Farmy zakazane niemal na całym świecie.
JAK UNIEMOŻLIWIONO LECZENIE ZAPALENIA STAWÓW
Trudno sobie wyobrazić, że boraks, skromny środek czyszczący i owadobójczy, zawiera w sobie potencjał mogący obalić nasz system gospodarczy. Proszę się jednak nie lękać – to zagrożenie zostało rozpoznane i podjęto już stosowne kroki w celu jego zneutralizowania. Zacznijmy jednak od początku.
Kopalny boraks jest surowcem, z którego wytarza się także inne związki boru. Główne złoża znajdują się w Turcji i Kalifornii. Ich nazwa chemiczna to uwodniony sodowy (lub disodowy) tetraboran (lub po prostu boran sodu), co oznacza, że zawiera cztery atomy boru w połączeniu z dwoma atomami sodu i 10 cząsteczkami (lub czasami mniej) krystalicznej wody. Boraks jest solą sodową słabego kwasu borowego. W roztworze boraks jest silnie zasadowy. Po spożyciu reaguje z kwasem solnym w żołądku, tworząc kwas borowy i chlorek sodu. Boraks zawiera 11,3 procent boru, podczas gdy kwas borowym zawiera go o 50 procent więcej. Po spożyciu związki boru są szybko i prawie całkowicie wydalane z moczem. Dawniej kwas borowy był powszechnie stosowany jako konserwant żywności, ale obecnie jest to zakazane w większości krajów.
Bor jest obecny we wszystkich roślinach i w nie przetworzonej żywności. Dobre diety dostarczają 2-5 mg boru dziennie. W rzeczywistości średnie spożycie w krajach rozwiniętych wynosi 1-2 mg boru na dobę, zaś hospitalizowani pacjenci mogą otrzymać tylko 0,25 mg. Nawozy mineralne hamują absorpcję boru z gleby. Spożycie boru jest dodatkowo zmniejszone wskutek wylewania wody po gotowaniu warzyw oraz przez kwas fitynowy zawarty w pieczywie i płatkach śniadaniowych. Wszystko to często przyczynia się do powstawania problemów zdrowotnych wynikających z niedoboru boru.

Zdrowotne skutki boru
Boraks i kwas borowy mają w zasadzie taki sam wpływ na zdrowie – są dobrymi środkami antyseptycznymi, przeciwgrzybiczymi i przeciwwirusowymi, jednocześnie charakteryzują się łagodnymi własnościami antybakteryjnymi. Bor jest niezbędny dla zachowania integralności i funkcji ścian komórkowych oraz do przekazywania sygnałów przez błony komórkowe. Bor jest rozprowadzany w całym ciele, zaś najwyższe jego stężenie znajduje się w gruczołach przytarczyc, kościach i szkliwie zębów. Jest on niezbędny do dobrego funkcjonowania kości i stawów, regulacji wchłaniania oraz metabolizmu wapnia, magnezu i fosforu poprzez wpływ na przytarczyce. Bor jest dla przytarczyc tym, czym jod dla tarczycy. Niedobór boru powoduje nadczynność przytarczyc wydzielających zbyt wiele hormonu polipeptydowego, który podnosi poziom wapnia we krwi poprzez uwalnianie go z kości i zębów. Prowadzi to do zapalenia stawów, osteoporozy i próchnicy. Wraz z wiekiem wysoki poziom wapnia we krwi prowadzi do zwapnienia tkanek miękkich, powodując skurcze mięśni i sztywność, zwapnienie gruczołów dokrewnych, szczególnie szyszynki i jajników, miażdżycę, kamicę nerkową i zwapnienie nerek prowadzące ostatecznie do ich niewydolności.
Niedobór boru, w połączeniu z niedoborem magnezu, jest szczególnie szkodliwy dla kości i zębów. Bor wpływa na metabolizm hormonów steroidowych, a zwłaszcza hormonów płciowych. Zwiększa niski poziom testosteronu u mężczyzn i poziom estrogenów u kobiet w okresie menopauzy. Pełni też pewną rolę w konwersji witaminy D do postaci czynnej, zwiększając absorpcję wapnia i odkładanie się go w tkance kostnej i zębach, ale nie powodując zwapnienia tkanek miękkich. Pozostałe korzyści to poprawa problemów z sercem, wzrokiem, łuszczycą, równowagą, pamięcią oraz funkcji poznawczych. Związki boru mają właściwości przeciwnowotworowe i są „silnymi czynnikami antyosteoporozowymi, przeciwzapalnymi, hipolipidemicznymi, antykoagulacyjnymi i antynowotworowymi”. 1

Leczenie artretyzmu przez dra Rexa Newnhama
W latach 1960. dr Rex Newnham, który pracował jako agrobiolog w Perth w stanie Australia Zachodnia, zachorował na artretyzm (zapalenie stawów). Konwencjonalne leki nie pomagały, miał też świadomość, że rośliny na tym obszarze były dość ubogie w sole mineralne. Wiedział, że bor wspomaga metabolizm wapnia w roślinach i zaczął przyjmować codziennie 30 mg boraksu. W rezultacie w ciągu trzech tygodni ból, obrzęk i sztywność całkowicie zniknęły.
Władze resortu zdrowia i przedstawiciele świata medycyny nie były zainteresowane jego odkryciem, natomiast osoby chorujące na zapalenia stawów, których stan się poprawił, były zachwycone. W końcu wytworzył tabletki zawierające 3 mg boru i poprzez tak zwany marketing szeptany sprzedał w ciągu miesiąca 10000 opakowań. Kiedy zwrócił się do firmy farmaceutycznej o wprowadzenie tych tabletek na rynek, firma zorientowała się, że ten lek zastąpi droższe i zmniejszy jej zyski. Tak się złożyło, że miała ona swoich
przedstawicieli w komitetach rządowych zajmujących się problemami zdrowia publicznego i przy ich pomocy Australia ogłosiła w roku 1981, że bor i jego związki są w każdym stężeniu trucizną. Newnhama skazano na zapłacenie grzywny w kwocie 1000 dolarów za sprzedawanie trucizny. W ten sposób skutecznie uniemożliwiono leczenie zapalenia stawów w Australii.2
Później dr Newnham opublikował kilka naukowych prac na temat boraksu i artretyzmu. Jedna z nich omawiała podwójnie ślepą próbę wykonaną w połowie roku 1980 w Królewskim Szpitalu w Melbourne, która wykazała znaczną poprawę u 70 procent jej uczestników i tylko u 12 procent przyjmujących placebo.3 Ustalił również, że wyspy, na których tradycyjnie uprawiana jest trzcina cukrowa, mają bardzo niski poziom boru w glebie z powodu długotrwałego intensywnego używania nawozów chemicznych. Najniższy poziom ma Jamajka i częstość występowania na niej zapalenia stawów dochodzi do 70 procent. Co więcej, zauważył nawet, że większość tamtejszych psów kuleje. Następny pod względem niskiego poziomu boru jest Mauritius, gdzie częstość występowania zapalenia stawów stóp dochodzi do 50 procent. Dzienne spożycie boru w tych krajach nie przekracza 1 mg. USA, Anglia, Australia i Nowa Zelandia mają generalnie średnie stężenie boru w glebie i jego spożycie wynosi w nich 1-2 mg boru, zaś częstość występowania zapalenia stawów około 20 procent. We wszystkich uzdrowiskach specjalizujących się w leczeniu zapalenia stawów występuje bardzo wysoki poziom boru. Jego wysoki poziom występuje także w Izraelu, z szacunkowym dziennym spożyciem wynoszącym 5-8 mg, przy częstości występowania zapalenia stawów w zakresie od 0,5 do 1,0 procenta.
Badanie kości wykazało, że artretyczne stawy i przylegające do nich kości zawierają tylko połowę ilości boru, która. znajduje się w zdrowych stawach. Maź stawowa, która smaruje stawy, także wykazuje niedobór boru w artretycznych stawach. Po uzupełnieniu boru kości były o wiele twardsze niż normalnie. Złamane kości potraktowane dodatkowo borem zrastały się w czasie około połowy krótszym od normalnego i to, zarówno u ludzi, jak i zwierząt. Pewnego razu dr Newnham spostrzegł dziewczynkę w wieku dziewięciu
miesięcy cierpiącą na młodzieńcze zapalenie stawów. Boraks wyleczył ją w dwa tygodnie.
Dr Newnham pisze, że zazwyczaj ludziom udaje się pozbyć bólu, obrzęków i sztywności w okresie od dwóch do trzech miesięcy. Następnie mogą ograniczyć leczenie z trzech tabletek boru do jednej (każda o zawartości 3 mg) dziennie jako dawki podtrzymującej. Stwierdził też, że pacjenci z reumatoidalnym zapaleniem stawów często doświadczają reakcji Herxheimera (inaczej reakcja Łukasiewicza-Jarischa-Herxheimera lub Herx) i że zawsze jest to dobry znak prognostyczny. Jeśli udaje się im wytrwać, po kilku kolejnych tygodniach ból, obrzęk i sztywność ustępują. 4, 5
Reakcja Herxheimera jest wczesnym nasileniem objawów w postaci wzrostu bólu powodowanego przez toksyny uwolnione przez zabite drożdżaki (Candida) i mikoplazmy. Byłem zaskoczony tym, że ten efekt grzybobójczy występuje już przy tak niskiej dawce. Równie zaskakujące jest to, że reakcja Herxheimera wystąpiła także u około 30 procent
osób ze zwyrodnieniową chorobą stawów, co sugeruje, że granica między zwyrodnieniową chorobą stawów a ich reumatoidalnym zapaleniem jest dość płynna. W opornych na leczenie przypadkach należy korzystać dodatkowo z innych środków przeciwbakteryjnych.

Osteoporoza i hormony płciowe
Niedobór boru powoduje utratę dużych ilości wapnia i magnezu wydalanych w moczu. Suplement boraksu zmniejsza ten ubytek o prawie 50 procent. Ponieważ utracony wapń pochodzi z resorpcji kości i zębów, niedobór boru jest najważniejszym czynnikiem powodującym osteoporozę i próchnicę zębów. Około 55 procent Amerykanów powyżej 50 roku życia ma osteoporozę, z czego około 80 procent stanowią kobiety. Osteoporoza jest odpowiedzialna za miliony złamań kości rocznie.
Po podawaniu szczurom z osteoporozą boraksu przez 30 dni ich kości powróciły do normy.6 Te korzystne efekty są spowodowane wyższą zawartością boru w kościach, który wzmacnia je i normalizuje hormony płciowe, co stymuluje wzrost nowej tkanki kostnej.
Niski poziom estrogenów po menopauzie jest głównym powodem rozwoju osteoporozy u wielu kobiet. U mężczyzn poziom testosteronu spada bardziej stopniowo, co powoduje wystąpienie osteoporozy w późniejszym czasie. Uzupełnienie boru przez kobiety po menopauzie podwaja w ich krwi poziom najbardziej aktywnej formy estrogenu – 17-beta estradiolu – do poziomu występującego u kobiet na estrogenowej terapii zastępczej, ponadto podwojony zostaje także poziom testosteronu.7 Bor nie podnosi estrogenu ponad zdrowy poziom, natomiast równoważy hormony płciowe w podobny sposób, jak robi to sproszkowany korzeń macy8. U młodszych mężczyzn przyjmowanie 100 mg boraksu dziennie podniosło poziom wolnego testosteronu o jedną trzecią.9 Jest to szczególnie interesujące dla kulturystów.
W przeciwieństwie do medycznej preferencji chemicznej kastracji mężczyzn z rakiem prostaty badania boru dowodzą, że podwyższony poziom testosteronu jest korzystny, prowadzi do kurczenia się guza prostaty i specyficznego antygenu gruczołu krokowego (PSA) w surowicy (PSA jest wykorzystywany jako marker guzów i zapalenia gruczołu krokowego). Ponadto poprawia się pamięć i zdolność poznawcza osób w podeszłym wieku.10 Również przy wrażliwych na estrogen rakach piersi użyłbym boraksu do normalizacji metabolizmu wapnia-magnezu i funkcji błon komórkowych, zamiast zdawać się na przypuszczalnie błędną koncepcję medyczną.

Grzyby i fluorek
„Borax Cures” („Leczenie boraksem”) to forum Earth Clinic (Klinika Ziemi)11, na którym opisano wiele udanych terapii przeciwko drożdżakom (Candida). Osoby o wadze ciała od małej do średniej przyjmują 1/8 łyżeczki boraksu w proszku, a osoby o większej wadze 1/4 łyżeczki na litr wody. Taką wodę pije się niewielkimi porcjami przez cały dzień przez cztery lub pięć dni w tygodniu tak długo, jak to jest konieczne.
Wielu respondentów pisało, że wyleczyli się tym sposobem lub że znacznie im to pomogło. Oto przykład postu (wiadomość podana w Internecie), jaki można tam przeczytać: „Ja również mam łuszczycę, więc może ból w moich stawach jest wynikiem zakradania się łuszczycowego zapalenia stawów. Po przeczytaniu o boraksie na tym forum pomyślałem, aby go spróbować. Mój Boże! Ból w kolanach zniknął w ciągu jednego dnia!
Także stan mojej łuszczycy wydaje się być znacznie lepszy i to po zaledwie dwóch dniach picia 1/4 łyżeczki boraksu rozpuszczonego w jednym litrze wody dziennie”.
Oto kolejny post, tym razem o grzybicy palców: „Zamoczył stopy, a następnie wziął garść [boraksu] i wcierał go w całe stopy. Powiedział, że swędzenie ustało natychmiast! Był oszołomiony. Kilka tygodni później, zapytałem go, co z jego grzybicą. Odpowiedział: «Hurra! Nie wraca! To coś całkowicie ją wyleczyło»”.
Inne entuzjastyczne posty traktują o pleśniawkach pochwy. Boraks okazał się znacznie skuteczniejszy od innych środków zaradczych. Zwykle jedna duża kapsułka żelatynowa wypełniona boraksem lub kwasem borowym była wkładana przed snem przez kilka nocy
do dwóch tygodni. Alternatywnie, proszek miesza się z chłodnym, zestalonym olejem kokosowym i stosuje jako bolus lub czopek.
Najnowsze badania nałukowe 12 potwierdzają te pozytywne obserwacje dotyczące pleśniawki pochwy. Kapsułka wypełniona kwasem borowym działała nawet w przypadkach lekoopornej odmiany drożdżaków (Candida) i przeciwko wszystkim testowanym bakteriom. Ze względu na większe
rozcieńczenie, irygacja może nie być wystarczająco silna w przypadku bakterii i lekoopornych drożdżaków, ale powinna działać na normalne Candida. Za sprawą swojej zasadowości boraks był skuteczniejszy od kwasu borowego.
Normalnie, drożdżaki (Candida) istnieją jako nieszkodliwe owalne komórki drożdży. Kiedy zostają poddane stresowi, zaczynają rozwijać się w łańcuchy wydłużonych pseudostrzępków i ostatecznie tworzą mocno inwazyjne długie, wąskie przypominające rurki włókna zwane strzępkami, które uszkadzają ściany jelita, wywołują stan zapalny i zespół nieszczelnego jelita. Pseudostrzępki i strzępki można dostrzec we krwi osób z rakiem i chorobami autoimmunologicznymi. Drożdżaki (Candida) mogą również tworzyć mocne warstwy w formie błony. Kwas borowy/boraks hamuje jej tworzenie i przekształcanie się komórek nieszkodliwych drożdży w inwazyjne strzępki. W innych artykułach wykazałem, że ten proces, inicjowany zazwyczaj przez antybiotyki, jest główną przyczyną większości naszych współczesnych chorób, co czyni z boraksu i kwasu borowego podstawowe środki ochrony zdrowia.
We wnioskach przeglądu naukowego z roku 2011 stwierdzono, że „kwas borowy jest bezpieczną, alternatywną, ekonomiczną opcją dla kobiet z nawrotowymi i przewlekłymi objawami zapalenia pochwy w przypadkach, w których konwencjonalne leczenie jest nieskuteczne”.13 Skoro jest on lepszy od leków, to dlaczego nie wykorzystuje się go jako pierwszej opcji?
Wykonane w Turcji14 badanie wykazało ochronne działanie kwasu borowego na żywność zanieczyszczoną mikotoksynami, szczególnie grzybiczymi aflatoksynami. Jedna z nich, aflatoksyna B1 (AFBl), powoduje duże uszkodzenia DNA i jest najsilniejszym czynnikiem rakotwórczym, jaki kiedykolwiek testowano, o szczególnym działaniu na wątrobę i płuca, a także powodującym wady wrodzone, immunotoksyczność, a nawet śmierć zwierząt gospodarskich i ludzi. Leczenie kwasem borowym ma charakter ochronny – zwiększa odporność DNA na uszkodzenie oksydacyjne wywołane przez AFB1. Silne przeciwgrzybicze działanie kwasu borowego jest powodem, dla którego jest on tradycyjnie używany jako konserwant żywności.
Boraks, podobnie jak równie zagrożony płyn Lugola, może być też używany do usuwania z organizmu nagromadzonego w nim fluoru i metali ciężkich. 15 Fluor nie tylko powoduje pogorszenie stanu kości, ale prowadzi także do zwapnienia gruczołu szyszynki i do niedoczynności tarczycy. Boraks reaguje z jonami fluoru, tworząc fluorki boru, które są następnie wydalane z moczem. W ramach chińskich badań, w ramach których leczono 31 pacjentów ze szkieletową fluorozą, stosowano od 300 do 1100 mg boraksu dziennie przez trzy miesiące. Leczenie było bardzo skuteczne.
Współpracowniczka forum One Earth Clinic (Klinika Jednej Ziemi) od ponad 10 lat cierpiała z powodu fluoru na fibromialgię/trądzik różowaty, chroniczne zmęczenie i chorobę zwyrodnieniową stawu żuchwowego (zespół Costena). Kiedy zastosowała 1/8 łyżeczki boraksu, w ciągu dwóch tygodni jej twarz oczyściła się, zaczerwienienie zblakło, temperatura ciał znormalizowała się, poziom energii wzrósł i stopniowo straciła zbędne kilogramy.
W kolejnym poście czytamy: „Siedem lat temu rak tarczycy, w następnym roku zmęczenie nadnerczy, potem wczesna menopauza, po roku wypadanie macicy po histerektomii, w kolejnym roku fibromialgia i neuropatia. We wczesnym dzieciństwie piłam fluoryzowaną wodę i zażywałam fluor w tabletkach. Jesienią 2008 roku spodziewałam się całkowitego inwalidztwa. Ledwo mogłam chodzić i nie mogłam spać z powodu bólu. Wymiotowałam codziennie od bólu w plecach
Po przeczytaniu o fluorze zrozumiałam, skąd biorą się wszystkie moje problemy
Rozpoczęłam odtruwanie boraksem w rozcieńczeniu 1/8 łyżeczki na litr wody i w ciągu trzech dni moje objawy ustąpiły”.

Stosunek wapnia do magnezu
Istnieje antagonizm oraz współdziałanie między wapniem i magnezem. Około połowa magnezu zawartego w organizmie znajduje się w kościach, natomiast druga połowa jest wewnątrz komórek tkanek i narządów. Tylko jeden procent jest we krwi i nerki utrzymują stały jego poziom-poprzez wydalanie jego nadmiaru w moczu. Z kolei 99 procent wapnia jest w kościach, a reszta w płynie na zewnątrz komórek.
Mięśnie kurczą się, gdy wapń przenika do komórek, a odprężają się, gdy jest z nich wypompowywany i jego miejsce zajmuje magnez. Ta komórkowa pompa wymaga dużo energii do wypompowywania wapnia. Jeśli komórki mają mało energii, wapń może gromadzić się wewnątrz komórek. Prowadzi to do tylko częściowego rozluźnienia mięśni, sztywności, częstych skurczów i ograniczonej cyrkulacji krwi i limfy. Wraz z pogarszaniem się problemu więcej wapnia przemieszcza się z kości do miękkich tkanek. Komórki nerwowe również mogą go gromadzić, co prowadzi do wadliwej transmisji sygnałów przez nerwy. W soczewkach (oczu) nadmiar wapnia powoduje zaćmę. Ilość produkowanych hormonów ciągle spada, ponieważ gruczoły wydzielania wewnętrznego coraz bardziej ulegają zwapnieniu, przez co wszystkie pozostałe komórki stają się niepełnosprawne, jeśli chodzi o ich normalne funkcje. Ponadto nadmiar wapnia powoduje wewnątrzkomórkowy niedobór magnezu, który jest potrzeb ny do aktywacji licznych enzymów, a którego niedobór prowadzi do nieefektywnej, blokowanej produkcji energii.
Kolejny problem polega na tym, że nadmiar wapnia uszkadza błony komórkowe i utrudnia składnikom odżywczym wnikanie do komórek, zaś odpadom opuszczanie ich. Kiedy poziom wewnątrzkomórkowego wapnia jest zbyt duży, komórka umiera. To dowodzi znaczenia boru jako regulatora błon komórkowych, szczególnie w odniesieniu do przepływów wapnia i magnezu. Przy niedoborze boru do komórek dostaje się za dużo wapnia, którego nie może wyprzeć magnez. Jest to stan występujący w podeszłym wieku i w chorobach będących wynikiem niedoboru boru.
Kiedy cieszymy się dobrym zdrowiem, zwłaszcza w młodszych latach, stosunek wapnia do magnezu stanowiący normę wynosi 2:1 i jest wspomagany dobrą dietą, ale z wiekiem niedobór boru i wynikające z tego choroby zmuszają nas do stopniowego ograniczania wapnia i zwiększania magnezu.
Do pełnej skuteczności boru w procesie cofania zwapnienia tkanek konieczna jest odpowiednia ilość magnezu. Dla osób starszych zalecam 400-600 mg magnezu wraz z codzienną suplementacją boraksu rozłożoną na cały dzień, zaś przy przewlekłych problemach ze stawami dodatkowe dawki magnezu podawane przez skórę. Doustne podawanie magnezu musi być właściwie dostosowane ze względu na jego przeczyszczający efekt. Wątpię, aby suplementy wapnia były korzystne w przypadku osteoporozy. Moim zdaniem osoby cierpiące na osteoporozę mają dużo wapnia przechowywanego w tkankach miękkich, gdzie nie powinno go być. Zadaniem boru i magnezu jest przemieszczenie tego nieprawidłowo rozmieszczonego wapnia do kości. Uważam, że skupienie się medycyny na wysokim spożyciu wapnia jest receptą na przyspieszone starzenie.

Co i jak często stosować
W niektórych krajach (np. w Australii, Nowej Zelandii i USA) boraks nadal można znaleźć w pralniach i w działach supermarketów ze środkami do czyszczenia. Nie ma tam „spożywczego” boraksu. Kwas borowy, jeśli jest dostępny, można stosować na poziomie około 2/3 dawki boraksu.
Po pierwsze, należy rozpuścić lekko zaokrągloną łyżeczkę do herbaty (5-6 g) boraksu w jednym litrze wody. To będzie nasz stężony roztwór, który należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
 Standardowa dawka to jedna łyżeczka (5 ml) wyżej opisanego stężonego roztworu. Zawiera ona 25-30 mg boraksu i zapewnia około 3 mg boru. Należy brać codziennie jedną taką dawkę z napojem lub posiłkiem. Jeśli czujemy się po niej dobrze, możemy przyjąć drugą dawkę przy kolejnym posiłku. Jako dawkę podtrzymującą można przez nieokreślony czas przyjmować jedną lub dwie porcje dziennie.
Jeśli ktoś cierpi na zapalenie stawów, osteoporozę i pokrewne schorzenia, menopauzę czy też sztywność z powodu zaawansowanego wieku lub jeśli ktoś ma potrzebę poprawienia niskiej produkcji hormonów płciowych, wówczas powinien zwiększyć spożycie do trzech lub więcej standardowych dawek rozłożonych w czasie, aż poczuje, że jego problem uległ wystarczającej poprawie. Potem można wrócić do jednej lub dwóch dawek dziennie. Jeśli ktoś chce spróbować większą dawkę zalecaną przez Earth Clinic w leczeniu drożdżaków (Candida) i usuwaniu fluoru z organizmu, powinien użyć stężonego roztworu w następujący sposób:
 niższa dawka dla osób od małej do normalnej wagi: 100 ml (odpowiednik 1/8 łyżeczki boraksu w proszku), pić w różnych porach dnia; wyższa dawka dla osób o większej wadze: 200 ml (odpowiednik 1/4 łyżeczki boraksu w proszku), pić w różnych porach dnia.
Zawsze należy zaczynać od standardowej dawki i zwiększać ją stopniowo do zamierzonego maksimum. Maksymalną dawkę stosować przez cztery lub pięć dni w tygodniu, dopóki istnieje taka potrzeba.
Boraks jest raczej zasadowy i w większych stężeniach ma mydlany smak, który można zamaskować sokiem z cytryny, octem lub kwasem askorbinowym.
Boraks i kwas borowy zostały sklasyfikowane w Europie jako rozrodcze trucizny i od grudnia 2010 nie są już ogólnodostępne w Unii Europejskiej. Obecnie boraks jest nadal dostępny w Szwajcarii, ale przesyłanie go do Niemiec nie jest dozwolone. W Niemczech jego małe ilości (20-50 g) można zamówić w aptece jako truciznę, lecz jego sprzedaż musi być zarejestrowana.
Tabletki boru, zawierające zazwyczaj 3 mg boru, można kupić w sklepach ze zdrowymi produktami lub przez Internet. Zawierająone szczelnie opakowany bor, ale nie w formie jonowej, jak w boraksie lub kwasie borowym. Choć są właściwe jako ogólny suplement boru, nie sądzę, aby były skuteczne w zwalczaniu drożdżaków (Candida) i mikoplazmy lub jako szybka kuracja przeciwko zapaleniu stawów, osteoporozie bądź jako lekarstwo na menopauzę. Większość badań naukowych i indywidualnych doświadczeń dotyczy boraksu lub kwasu borowego. Aby poprawić skuteczność, zalecam przyjmowanie trzech lub więcej tabletek boru, rozłożone w czasie, codziennie przez dłuższy okres czasu w połączeniu z odpowiednią porcją magnezu oraz odpowiednim programem antybiotykowym.

Możliwe niepożądane skutki uboczne
Choć skutki uboczne leków farmaceutycznych wydają się być negatywne i często niebezpieczne, w przypadku mendycyny natusralnej, takiej jak terapia boraksem, są one zwykle reakcjami korzystnymi o długotrwałych skutkach. Najczęstsza jest reakcja Herxheimera po wyeliminowania drożdżaków (Candida). W niektórych z wyżej cytowanych postów, dochodziło do szybkiej poprawy w ciągu kilku dni. To jest zawsze funkcjonalna reakcja. Wysoki poziom wapnia w komórkach powoduje kurczenie się mięśni lub skurcze, które stanowią pospolitą przyczynę bólu. Bor, zwłaszcza w połączeniu z magnezem, może szybko zrelaksować mięśnie i usunąć ból.
Jednak przy wieloletnich ciężkich zwapnieniach duże ilości wapnia nie mogą być redystrybuowane w krótkim czasie. Prowadzi to do wzrostu jego stężenia w dotkniętym zwapnieniami obszarze, zwłaszcza w biodrach i ramionach, co może przez dłuższy czas powodować problemy, takie jak skłonność do silnych skurczów i bólu lub problemy z krążeniem krwi bądź przekazem sygnałów przez nerwy. Związane z nerwami efekty w dłoniach i stopach mogą objawiać się drętwieniem lub zmniejszeniem wrażliwości skóry. Przechodzące przez nerki większe ilości wapnia i fluoru mogą powodować czasowe bóle nerek. Takich reakcji leczniczych nie można uniknąć, gdy dąży się do naprawy zdrowia. Jeśli dochodzi do nieprzyjemnych efektów, należy zmniejszyć spożycie boraksu do czasu ustąpienia problemu, a następnie znowu stopniowo zwiększać jego spożycie. Pomocne mogą być dodatkowe środki, takie jak picie większej ilości płynów w postaci kwasów organicznych, takich jak sok z cytryny, kwas askorbinowy lub ocet, a także popra wa przepływu limfy poprzez skakanie na batucie, spacery lub przyjmowanie odwróconej pozycji.

Problemy związane z toksycznością
Agencje zdrowia publicznego niepokoi toksyczność boru. Równie dobrze można być zaniepokojonym po przeczytaniu poniższego tekstu dotyczącego chlorku sodu (sól kuchenna):
„Ostra ustna toksyczność [LD50, dawka, przy której połowa badanych zwierząt ginie], 3000 mg/kg [szczur]
Przewlekły wpływ na ludzi: mutagenny dla komórek somatycznych ssaków
Nieznacznie niebezpieczny w przypadku kontaktu ze skórą, po spożyciu lub inhalacji. Najniższa opublikowana śmiertelna dawka (Lowest Lethal Dose) [człowiek]
1000 mg/kg
Wpływa niekorzystnie na układ rozrodczy ludzi (toksyczność płodu, aborcja) drogą wewnątrz-łożyskową
U podatnych kobiet może zwiększyć ryzyko toksemii w ciąży
Może powodować działania niekorzystne dla rozrodczości i wady wrodzone u zwierząt, zwłaszcza szczurów i myszy (toksyczność płodowa, aborcja, nieprawidłowości układu mięśniowo-szkieletowego i wpływu na matkę [na jajniki, jajowody])
Może wpływać na materiał genetyczny (mutagenny)
Spożycie dużych ilości może podrażniać żołądek
nudności i wymioty. Może wpływać na zachowanie (spastyczność mięśni/skurcz, senność), organy zmysłów, metabolizm i układ krążenia. Ciągłe wystawienie na jego działanie może powodować odwodnienie, przekrwienie wewnętrznych narządów oraz śpiączkę
” 18
A teraz porównajmy toksyczność chlorku sodu z kartą bezpieczeństwa (Material Safety Data Sheet; w skrócie MSDS) boraksu/kwasu borowego:
„Mała toksyczność doustna, LD50 u szczurów wynosi 4500 do 6000 mg/kg masy ciała
Rozrodcza/rozwojowa toksyczność: badania żywieniowe zwierząt na szczurach, myszach i psach przy wysokich dawkach, wykazały wpływ na płodność i jądra. Badania na szczurach, myszach i królikach z użyciem chemicznie związanego kwasu borowego w dużych dawkach wykazują wpływ na rozwój płodu, w tym utratę masy jego ciała i mniejsze zaburzenia układu szkieletowego. Podawane dawki były wielokrotnie wyższe od tych, na które ludzie byliby normalnie narażeni
Brak jakichkolwiek dowodów rakotwórczego działania u myszy. Dla kwasu borowego nie zaobserwowano żadnych mutagennych działań w szeregu krótkoterminowych testów mutagenności. Badania epidemiologiczne na ludziach nie wykazują wzrostu chorób płuc w populacjach narażonych na przewlekłe ekspozycje na pył kwasu borowego i pył boranu sodu
(i) żadnego wpływu na płodność”. 19
To pokazuje, że sól kuchenna jest od 50 do 100 procent bardziej toksyczna od boraksu – zmienia
materiał genetyczny i jest mutgenna, podczas gdy boraks jest nieszkodliwy w tym zakresie. Niemowlęta są najbardziej narażone przy wysokim spożyciu boraksu. Ocenia się, że 5-10 gramów może spowodować silne wymioty, biegunkę, wstrząs, a nawet śmierć, jednak zabójcze dawki nie są dobrze udokumentowane w literaturze. Poniższe dane dotyczące toksyczności pochodzą z dokumentów Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska i Ośrodków Zwalczania i Zapobiegania Chorób. 20,21
W rezultacie przeglądu 784 przypadkowych zatruć ludzi od 10 do 88 gramami kwasu borowego nie wykryto ofiar śmiertelnych, a 88 procent przypadków było bezobjawowych, co oznacza, że ofiary niczego nie zauważyły. Odnotowano jednak wpływ na przewód pokarmowy, układ krążenia, wątrobę, nerki i centralny układ nerwowy. Ponadto zaobserwowano zapalenie skóry i rumień oraz stwierdzono śmierć wśród niektórych dzieci i dorosłych narażonych na więcej niż 84 mg boru/kg, co odpowiada ponad 40 g boraksu na 60 kg masy ciała.
Badania na zwierzętach wykazały szkodliwy wpływ na rozrodczość jako najpoważniejszy efekt spożycia boru. Wśród narażonych przez kilka tygodni szczurów, myszy i psów zauważono uszkodzenie jąder i spermy przy dawkach przekraczających 26 mg boru/kg, co odpowiada 15 g boraksu na dobę przy 60 kg masy ciała. Najbardziej zagrożony jest rozwijający się płód i spośród badanych zwierząt szczury doznały największych uszkodzeń. W jednym z badań niewielkie ubytki wagi ciała płodu odnotowano już przy dawce 13,7 mg boru/kg/dzień przyjmowanego w czasie ciąży. Ustalono, że nie wywołującą żadnego efektu jest dawka poniżej 13,7 mg/kg/dzień, co odpowiada około 7 g boraksu na 60 kg masy ciała.
W rezultacie trwających od trzech pokoleń badań na szczurach ustalono, że nie ma żadnej rozrodczej toksyczności przy poziomie 30 mg boru/kg/dzień. Ta dawka odpowiada 17 g boraksu na 60 kg masy ciała przyjmowanych przez trzy pokolenia! W innym badaniu na trzech generacjach nie wykryto żadnego problemu przy w 17,5 mg boru/kg/dzień, co odpowiada 9 g boraksu na 60 kg masy ciała, podczas gdy następna wyższa testowana dawka 58,5 mg/kg/dzień odpowiadająca 30 g boraksu na 60 kg masy ciała spowodowała niepłodność. Dlatego też możemy założyć, że bezpieczna dla układu rozrodczego dawka nie powinna przekraczać około 20 g/60 kg/dzień. Badania możliwego związku między upośledzeniem płodności i wysokim poziom boru w wodzie, glebie i pyle wśród mieszkańców Turcji pracujących przy wydobyciu i przetwarzaniu boru nie wykryły żadnego wpływu. W jednym z badań zgłoszono nawet podwyższony w stosunku do średniej krajowej w USA współczynnik dzietności wśród pracowników zajmujących się produkcją boraksu.
Wszystko to jest ważne, ponieważ możliwa rozrodcza toksyczność jest oficjalnym powodem obecnego ataku na boraks. W odniesieniu do wyżej wspomnianego chlorku sodu, czyli soli kuchennej, MSDS stwierdza: „Chociaż chlorek sodu jest stosowany jako kontrola negatywna w niektórych badaniach rozrodczości, został użyty również jako przykład, że prawie każdy środek chemiczny może powodować wady wrodzone wśród zwierząt doświadczalnych, jeśli badanie jest prowadzone w odpowiednich warunkach”. Należy o tym pamiętać podczas czytania poniższego fragmentu.

Atak na boraks
Zapalenie stawów i osteoporoza dotyka około 30 procent ludzi w krajach rozwiniętych. Osteoporoza wymaga dłuższej opieki w szpitalu niż jakakolwiek inna choroba. Jest to główne źródło dochodu dla medyczno-farmaceutycznego systemu. Jeśli kuracja borowo-magnezowa stanie się powszechnie znana, wówczas to źródło wyschnie. Przemysł medyczno-farmaceutyczny robi, co może, aby do tego nie dopuścić.
Kiedy dr Newnham odkrył leczenie artretyzmu borem, nie stanowiło ono wielkiego problemu dla firm farmaceutycznych, ponieważ wiadomości rozchodziły się powoli i łatwo było je stłumić. Obecnie jest zupełnie inna sytuacja i w odpowiedzi na nią boraks jest obecnie publicznie demonizowany. Ponadto ważne artykuły o nim zostały usunięte z forum PubMed.
W Unii Europejskiej boraks jest teraz zastępowany przez substytuty boraksu. Boraks i kwas borowy zostały przekwalifikowane do kategorii 2 obejmującej środki „działające szkodliwie na rozrodczość”, a od grudnia 2010 roku zostały usunięte z publicznej sprzedaży. Wszystko to stanowi część Globalnie Zharmonizowanego Systemu Klasyfikacji i Oznakowywania Chemikaliów (Globally Harmonized System of Classification and Labelling of Chemicals; w skrócie GHS). W roku 2012 Australia ma wdrożyć nowe zasady GHS.22

Parafrazując uzasadnienie Europejskiej Agencji Chemikaliów (European Chemicals Agency), którym kierowała się ona, reklasyfikując produkty boru, można by stwierdzić, że dostępne dane nie wskazują na znaczące różnice pomiędzy laboratoryjnymi zwierzętami i ludźmi, w związku z czym należy założyć, że efekty obserwowane u zwierząt mogą wystąpić u ludzi, jako że badania epidemiologiczne ludzi są niewystarczające do wykazania braku negatywnego wpływu nieorganicznych boranów na płodność.
Dawka 17,5 mg boru/kg/dobę została ustalona jako NOAEL (no effect level – poziom nie wywołujący żadnego efektu) na płodność samców i samic. U szczurów zmniejszenie masy ciała płodów występowało przy dawce 13,7 mg boru/kg/dzień, a bezpieczny poziom został określony na 9,6 mg/kg/dzień.23
Chodzi tu oto, że: „Chociaż nie mamy danych klinicznych, badania na zwierzętach sugerują, że codzienne spożywanie około dwóch łyżeczek boraksu jest bezpieczne dla funkcji rozrodczych dorosłych. Ale żeby mieć absolutną pewność, że nikt nie zostanie poszkodowany, wydamy całkowity zakaz używania go”.
Co ważne, ten werdykt nie dotyczy boraksu w żywności lub suplementach, gdzie jest już zakazany, ale jego ogólnego stosowania w praniu lub czyszczeniu produktów, a także jako środka owadobójczego. Boraks trudno wchłania się podczas wdychania i poprzez nieuszkodzoną skórę, przez co trudno jest wprowadzić nawet kilka jego miligramów codziennie do organizmu podczas jego konwencjonalnego stosowania. Gdyby taki sam standard zastosowano do innych związków chemicznych, nic by nie zostało. Kluczowe dla tego werdyktu badanie opublikowano w roku 1972. Dlaczego odgrzebuje się je teraz, aby uzasadnić zakaz stosowania boraksu, mimo iż przez ostatnich 40 lat nikt się nim nie interesował? Z naukowego punktu widzenia nie ma to żadnego uzasadnienia, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę to, że główny chemiczny środek zastępczy boraksu, nadwęglan sodu, jest trzy razy toksyczniejszy od niego.24 Nawet wodorowęglan sodu jest prawie dwa razy toksyczniejszy od boraksu.25 Oba te związki nie zostały przebadane pod kątem długotrwałej toksyczności na układ rozrodczy tak dokładnie, jak boraks. To samo odnosi się do proszków do prania. Dlaczego prawdziwie toksyczne substancje, takie jak soda kaustyczna i kwas solny, są publicznie dostępne, zaś jeden z najbezpieczniejszych artykułów chemii gospodarczej jest zakazany, mimo iż jest niemożliwe spowodowanie przezeń szkód w układzie rozrodczym w następstwie jego właściwego użytkowania?
Mimo braku jakichkolwiek naukowych podstaw postanowiono usunąć z publicznej sprzedaży na całym świecie boraks i kwas borowy. Przemysł farmaceutyczny ściśle kontroluje mniej skuteczne tabletki z borem zawierające jego niewielkie ilości, ale nawet i one mogą być w każdej chwili usunięte ze sprzedaży na mocy postanowień Codexu Alimentarius (Kodeks Żywnościowy). Tak oto kompleks medyczno-farmaceutyczny skutecznie pozbył się potencjalnego zagrożenia, jakie dla jego rentowności i przetrwania może stanowić boraks.

0 autorze:
Walter Last jest emerytowanym biochemikiem i chemikiem, który pracował na medycznych wydziałach wielu niemieckich uniwersytetów oraz w Laboratoriach Bio-Science w los Angeles w USA, a później jako żywieniowiec i terapeuta wykorzystujący naturalne metody leczenia w Nowej Zelandii i Australii, gdzie obecnie mieszka. Jest autorem licznych artykułów dotyczących zdrowia publikowanych w różnych czasopismach, jak również kilku książek, w tym Heoling Foods (Uzdrawiające potrawy), The Natura) way to Heal (Naturalny sposób uzdrawiania) i Overcoming Cancer (Pokonywanie raka), a także serii małych książeczek wydanych pod ogólnym tytułem Heal Yourself (Uzdrów się sam) instruujących, jak uwolnić się od takich chorób, jak artretyzm, astma, rak, drożdżaki, cukrzyca oraz problemy z nadwagą (patrz strona internetowa http://www.the-heal-yourself-series.com). Dotychczas w Nexusie ukazało się jedenaście jego artykułów: „Nowa medycyna dochtóra Hamera” (nr 32), „Na ile naukowe są konwencjonalne terapie antyrakowe?” (nr 37), „Energia seksualna a zdrowie i duchowość” (nr 55 i 56), „Czy większość chorób powoduje system medyczny? ” (nr 59), „Holistyczny sposób na raka” (nr 64), „Terapia Cudownym Suplementem Mineralnym” (nr 67), „Operacyjne leczenie nowotworów zwiększa śmiertelność” (nr 74), „Czy paracetamol wywołuje chorobę Alzheimera?” (nr 78), „Bardzo szybkie leczenie zwykłego przeziębienia” (nr 80), „Ukryta przyczyna raka i chorób autoimmunologicznych” (nr 82) i „Nafta – uniwersalny uzdrawiacz” (nr 84). Zainteresowanych dalszymi informacjami na temat zdrowia odsyłamy na jego stronę internetową poświęconą zdrowiu, nauce i duchowości zamieszczoną pod adresem http://www.health-science-spirit.com.

Przełożył Jerzy Florczyhowski

Notka redakcji:
Niniejszy artykuł został nieznacznie zredagowany na potrzeby Nexusa. Pełny tekst w jego oryginalnej formie znajduje się na stronie internetowej autora pod adresem: http://www.health-science-spirit.com/borax.htm.

Boraksowa konspiracja, 6.8 out of 8 based on 27 ratings
5 sierpnia , 2013 | 'Kategorie: Jak się bronić, Zdrowie | |
http://www.monitor-polski.pl/boraksowa-konspiracja/
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9109
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 18 sty 2014, 20:22

Super, nie wiedziałem, że ktoś to przetłumaczył i miałem to w kolejce do przetłumaczenia.
To też jedna z "cudownych" substancji, co prawda wolno działająca, ale skuteczna i doskonała w prewencji.

Edit; Znam stronę dr Lasta coś z niej już tutaj tłumaczyłem, jego prace charakteryzują się przystępnym językiem, a wiedzę ma ogromną.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: baba » sobota 18 sty 2014, 20:52

Stosowałam dłuższy czas, potwierdzam - nie otrułam się, choć efekt Herxheimera faktycznie na początku był. Pewnie wrócę do tego jeszcze w stosownym czasie bo za dużo kuracji jednocześnie też nie chcę robić. Trudno by było się połapać co z czym może reagować. 8-)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9109
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 18 sty 2014, 21:10

Ze spraw ogólnych w tym temacie Boraks jest inną substancją niż kwas borowy i tego ostatniego radzę używać jedynie do okładów, ewentualnie wytrucia karaluchów.
Jest bardzo silnym dehydratem, przez co właśnie te robaczyska giną.
Natomiast ze względu na ogromne zubożenie składników mineralnych w żywności, każdy, praktycznie od dziecka powinien przyjmować dawkę podtrzymującą te 30 mg boraksu na dobę.
Jego brak jest zwykle przyczyną młodzieńczego zapalenia stawów, a nasi lekarze tego nie wiedzą, niedawno miałem przykład, gdzie 10-cio letniej dziewczynce na tą dolegliwość dali regularną "chemię" z terapii nowotworowej w tabletkach! Zgroza!
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1624 razy

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 18 sty 2014, 21:38

Jutro idę do apteki kupić boraks. :D
Stopy, może też podkuruję. ;) :lol:
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9109
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 18 sty 2014, 22:21

Nie wiem czy w aptece dostaniesz, a jeśli tak, to zapłacisz za 100 g tyle co za 1 kg na Allegro z przesyłką.
Ale pomysł popieram.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 19 sty 2014, 09:28

Hm, jakby to była reklama to proszę usunąć. ;)
Ja kupuję tutaj bo na Allegro nie mam pewności czy produkty są dobrej jakości/czystości co przy wewnętrznym stosowaniu chemii jest dość ważne. Taka strona ekologicznej chemii dla domu, z tego co się zorientowałam mają dobre produkty. Nawiasem mówiąc boraks jest dobry również do: prania, zmywania naczyń, mycia głowy zamiast szamponu (dwa ostatnie w stanie rozpuszczonym oczywiście, do prania w niskiej temperaturze też rozpuszczam bo on się sam kiepsko rozpuszcza w zimnej wodzie). 8-)

(barneyos: Link do strony przeniosłem do działu TO POLECAM, bo dobre - kryptoreklama)
http://cheops.org.pl/viewtopic.php?f=28&t=181&p=13415#p13415

Stopy świetnie podkurowałam moczeniem w wodzie utlenionej. 8-)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9109
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 19 sty 2014, 11:06

Reklama, reklamą, ale to jest tylko informacją handlową.
Jeśli chciałbyś, lub ktokolwiek inny korzystać np. z tego dostawcy to warto zamawiać kilka produktów w jednym miejscu, bo ewidentnie oszczędzamy na przesyłce.
Ten dostawca na wiele z tych podstawowych produktów w dobrych cenach i dużym wyborze opakowań.
Więc ma jeszcze np. sodę oczyszczaną i witaminę C w dobrej cenie za 1 kg, kwas borowy, kwas cytrynowy itd.
Wprawdzie w fiszkach nie podaje klasyfikacji CAS, tylko ewentualnie E... to produkty zapewene ją mają na etykietach i to jest do sprawdzenia telefonicznie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1624 razy

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » poniedziałek 20 sty 2014, 15:44

baba pisze:...
do prania w niskiej temperaturze też rozpuszczam bo on się sam kiepsko rozpuszcza w zimnej wodzie).
...


W jakiej więc temperaturze go rozpuszczać, by nie stracił swych właściwości?
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9109
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 20 sty 2014, 17:04

On nie traci właściwości, ale rozpuszczanie w wyższej temperaturze nie ma sensu, bo po ochłodzeniu z powrotem się wykrystalizuje.
Rozpuszczalność w wodzie jest dość kiepska tylko 51.4 g / litr w 20 stopniach. Jednak do celów "spożywania" wystarcza to z dużym nadmiarem.
Przykładowe wyliczenie - dzienna dawka podtrzymująca = ok 30 mg, załóżmy, że mamy to umieścić w 50 ml roztworu. Więc 30 x 1000 : 50 = 600 mg = 0,6 g na litr.
Najwygodniej 3 g rozpuścić w 5 l mineralnej i mieć trochę zapasu.
Dla bardziej skoncentrowanej dawki, gdzie dzienna dawka będzie zawarta w 20 ml potrzeba 1,5 g boraksu na litr wody.
Te stężenia można pic bez rozcieńczania, będzie posmak, ale to nic strasznego.
Można to łączyć z witaminą C buforowaną lub nie i z chlorkiem magnezu, albo obydwoma jednocześnie, ale z niebuforowaną witaminą C będzie już trudniejsze do wypicia.
Maksymalne stężenie boraksu w wodzie, czyli powiedzmy 50 g na litr robimy do celów walki z grzybami, zarówno w przypadłościach skórnych, jak i z różnymi pleśniami i grzybami "budowlanymi". Taki roztwór wtedy najlepiej wlać do spryskiwacza i spryskiwać ściany itd.
Do precyzyjnego ważenia przyda się waga "jubilerska" za kilkanaście zł, ale to w innym temacie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 20 sty 2014, 17:43

Do prania w 30 i 40 rozpuszczam w wodzie około 60 stopni (gorąca z kranu). Receptury są różne, można prać samym boraksem albo z dodatkiem mydła sproszkowanego i sody, albo boraks plus soda. Ja używam bez mydła sam boraks do kolorowych a z sodą do białych. Ilości też podają różne, ja stosuję około 200 ml samego boraksu lub po 120 z sodą. 8-)
0 xrenwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Tiosiarczan sodu - odtrutka (prawie) na wszystko

Nieprzeczytany post autor: renwroc » poniedziałek 24 lut 2014, 19:09

zabieram się za odtruwanie, a myślę powoli, więc reasumujmy 100g tiosiarczanu i dolać wody do pełnego litra i czekać na ból w krzyżu, ale co z tym boraksem, widzę w necie, że to coś przeciw insektom,o rany!, no i czy można to zastąpić kwasem bornym, który już mam w domu?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9109
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Tiosiarczan sodu - odtrutka (prawie) na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 24 lut 2014, 19:26

Dokładnie taki koncentrat - 100 g tiosiarczanu w litrze roztworu. Boraks możesz zastąpić kwasem borowym tylko pierwotną ilość boraksu należy podzielić przez 1,3 i tyle kwasu borowego rozpuścić.
Kwas borowy jest dość niebezpieczną substancją przy połknięciu "na sucho".
Bóle tego rodzaju to już mocne objawy niedoborów, pierwsze są typowe skurcze z braku magnezu / potasu.
Jeśli pomiędzy dawkami tiosiarczanu, będziesz suplementowała organizm magnezem i potasem (to konieczne) w odległości ok 1,5 - 2 godz od tiosiarczanu to taka sytuacja nigdy nie nastąpi.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9109
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Tiosiarczan sodu - odtrutka (prawie) na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 27 lut 2014, 18:50

Spokojnie mogę stwierdzić, że jednorazowe pobranie 1 lub 1,5 ml 10% roztworu tiosiarczanu sodu - w rozcieńczeniu nie powoduje żadnych widocznych efektów (przynajmniej u mnie). Gdy zorganizuję sobie więcej czasu na miejscu spróbuję tak samo zrobić z 10 ml, bez stopniowego zwiększania dawki. Teoretycznie taka dawka "z marszu" powinna zapewnić "posiedzenie", może więcej niż 1 raz.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: Tiosiarczan sodu - odtrutka (prawie) na wszystko

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 27 lut 2014, 19:01

renwroc pisze:zabieram się za odtruwanie,(...) ale co z tym boraksem, widzę w necie, że to coś przeciw insektom,o rany!,
:lol:
Witaj wśród desperatów! :D
Ja po boraksie miałam efekt Herxheimera, nie przestrasz się, to wygląda trochę jak zatrucie bo to jest zatrucie ALE toksynami obumierających grzybków (u mnie) czy uwalnianych toksyn. Trzeba dużo pić, zmniejszyć trochę dawkę leczniczą i ciągnąć dalej. 8-)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9109
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Tiosiarczan sodu - odtrutka (prawie) na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 27 lut 2014, 19:27

No to sobie tego boraksu trochę walnęłaś, bo dla wystąpienia efektu Herxhheimera naprawdę potrzeba go dużo. Prawdą jest, że to mocno zależy od "zagrzybienia" osobnika, ale z taką reakcją na boraks spotykam się pierwszy raz. Boraks działa na grzyby i fluor i to drugie to dla mnie jego największa zaleta, bo nie trzeba się uciekać do jodu, gdy jest problem nadczynności tarczycy i tego nie można zrobić. Oczywiście w małych dawkach boraks działa pozytywnie na stawy, kości itd., jak było w tamtym temacie.
Można go mieszać spokojnie z tiosiarczanem, aby poszerzyć sobie spektrum działania o wspomniany bardzo wredny dla organizmu fluor. Zatrucia fluorem dają bardzo szerokie spektrum objawów różnych innych jednostek chorobowych, ale to na inny wątek.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: Tiosiarczan sodu - odtrutka (prawie) na wszystko

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 27 lut 2014, 19:40

Maciupko "walnęłam" 20-30 mg. Ale to była pierwsza kuracja a ja pewnie zagrzybiona byłam na maksa wtedy i zaczęło się masowe obumieranie. Na candidę drożdżaka nawet maleńkie dawki boraksu działają. Na te zakorzenione grzybki to już trzeba mocniej i dłużej zadziałać. Teraz biorę nawet 50 i nic się nie dzieje. 8-)
Ale nawet lekką gorączkę wtedy miałam. Bóle głowy, mięśni, dreszcze, nie wiem czy nie biegunkę ale nudności to na pewno. :roll:
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9109
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Tiosiarczan sodu - odtrutka (prawie) na wszystko

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 27 lut 2014, 19:58

To aż niewiarygodne, 30 mg boraksu to normalna dzienna dawka podtrzymująca, tyle mniej więcej daję dziewczynce z dziecięcym zapaleniem stawów lub kobietom.
W tym układzie bardziej podejrzewam reakcję na fluor, przy takiej ilości to bardziej prawdopodobne.
Przeanalizuj, czy to nie była taka przyczyna, bo "grzybki" raczej dają rozwolnienie, ale też przy solidniejszej dawce. Cobym dużo nie pisał, fluor daje wiele objawów zaliczanych do psychicznych, głównie "zmulania" itp.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: Tiosiarczan sodu - odtrutka (prawie) na wszystko

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 27 lut 2014, 20:01

Aaa tam jak zwał tak zwał,może wszystko razem, najważniejsze że lepiej się czuję po tym wszystkim. I coraz lepiej. 8-)
0 xrenwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: Tiosiarczan sodu - odtrutka (prawie) na wszystko

Nieprzeczytany post autor: renwroc » piątek 28 lut 2014, 22:24

przenieśli się tu z tematem boraxu, to go pociągnę- drugiego dnia przyjmowania, czyli po 3 łyżeczkach boraksu z przepisu (6 gram na litr wody) usnęłam na stojąco wczesnym popołudniem , jak na kogoś z trudem zasypiającego- cuda, ludzie, cuda- taki efekt to mi się podoba!
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9109
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 372
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13065 razy

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 01 mar 2014, 23:12

Czyli pobrałaś ok, 90 mg boraksu. Tylko nie słyszałem, że boraks jest nasenny, to jakaś szczególna reakcja. Nasenny jest tiosiarczan sodu, jeśli tak to można nazwać, w każdym razie to tiosiarczan sodu ułatwia zasypianie.
Ktoś tłumaczył mechanizm zasypiania (a przynajmniej chęć) po obiedzie (jedzeniu w południe), ale teraz nie pamiętam kto i gdzie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 02 mar 2014, 01:49

Senność może być nie tylko skutkiem reakcji chemicznych Blu. To znaczy jest ale to też może być działanie systemu samosterującego, który takie czy inne substancje uwalnia do mózgu żeby sen wywołać. Ja np często "gasnę" i zasypiam kiedy organizm potrzebuje popracować nad samo uzdrowieniem. Jak babcia mówiła - sen to zdrowie. A przy tych kuracjach zdrowotnych też bardzo dużo śpię. 8-)
0 xMalinart
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 26 sie 2014, 23:40
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: Malinart » środa 27 sie 2014, 00:39

Czytam, nie wszystko rozumiem. Może i pora nie najlepsza. Czyli kupic w aptece boraks i pic cały dzień w odpowiednim rozcieńczeniu?
0 xbaba
x 115

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 27 sie 2014, 01:01

Boraksu chyba w aptece nie kupisz bo to środek chemiczny, można na Allegro, potrzebna też jest waga jubilerska żeby odmierzyć np 2 gramy, rozpuścić w litrze wody i wtedy masz 20 mg w 10 ml do jednorazowego użycia.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11574
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 61
x 553
Podziękował: 26775 razy
Otrzymał podziękowanie: 17354 razy

Re: Boraks

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 01 paź 2014, 09:41

blueray21 pisze:Ze spraw ogólnych w tym temacie Boraks jest inną substancją niż kwas borowy i tego ostatniego radzę używać jedynie do okładów, ewentualnie wytrucia karaluchów.
Jest bardzo silnym dehydratem, przez co właśnie te robaczyska giną.
Natomiast ze względu na ogromne zubożenie składników mineralnych w żywności, każdy, praktycznie od dziecka powinien przyjmować dawkę podtrzymującą te 30 mg boraksu na dobę.
Jego brak jest zwykle przyczyną młodzieńczego zapalenia stawów, a nasi lekarze tego nie wiedzą, niedawno miałem przykład, gdzie 10-cio letniej dziewczynce na tą dolegliwość dali regularną "chemię" z terapii nowotworowej w tabletkach! Zgroza!

Musicie wiedzieć, że, kiedy byliście młodzi czy jeszcze jesteście na końcu tego
wiekowego określenia stosunek wapnia do magnezu wynosi jak się podaje 2:1.
Ale z czasem, kiedy starość zagląda w oczy stosunek ten drastycznie się
zmienia i faszerowanie się magnezem nie za wiele da lokalnie, bo z organizmu znika sterownik podziału, czyli BOR.
I sztucznie musimy podnosić samodzielnie, ale umiejętnie poziom magnezu.
Wapnia tak wypłukać nie można zastępując na siłę jego magnezem. Można dokonać tego Borem.
Bor osłabia wiązania Wapnia w komórkach a Magnez go pomaga wypłukać zastępując jego miejsce, przywracając tym samym przyzwoity poziom zdrowia.

...Boraks:
To surowiec ,z którego wytwarza się przede wszystkim inne związki Boru.
Chemicznie to uwodniony lub disodowy tetraboran czyli najpospoliciej Boran sodu, i zawiera w sobie cztery atomy boru w połączeniu z dwoma atomami sodu, i 10-cioma cząsteczkami krystalicznej wody.
Boraks jest więc solą sodową słabego kwasu Borowego. A roztwór wodny Boraksu jest silnie zasadowy.
Boraks zawiera 11,3% Boru podczas gdy kwas borowy zawiera go 50% więcej.
No więc mamy nasz pierwszą postać leku i to jakże pożądanego.
o czym jeszcze nie wiecie i nie rozumiecie jego mocy ,a potrzeby znacznej bo nawet nie wielkiej.

BORAKS 10-wodny - tetraboran disodu - czteroboran sodu.
Dane :
Czystość : 99,9%
Wzór sumaryczny : Na2B4O7 * 10H2OMasa molowa : 381,37g/mol

Braki Boru w organizmie to Wasz problem praktycznie 99 na 100 przypadków. Wraz z Wapnem i Magnezem.
Tak więc Bor, Magnez i Wapń, to przyczyna zaczątek i koniec problemowych chorobowych organizmu.Wasz suplement.

Bor: jako suplement
Kiedy zbierałem materiały i wiadomości interesując się suplementami w organizmie ich składem i ilościami w przełożeniu na proporcje trafiłem na dyskusje o pracy dr. Rex Newnhama, agrobiologa pracującego w Australii.

Zachorował on na artretyzm, czyli zapalenie stawów.
Leki nie pomagały i nie przynosiły ulgi w jego stanie chorobowym.
Będąc agrobiologiem wiedział ze rośliny na tamtym terenie, które spożywał są ubogie w sole mineralne.
Wiedział też ze Bor wspomaga metabolizm wapnia i nie mając innej postaci Boru zaczął przyjmować boraks.
W wyniku, czego po trzech tygodniach jego problemy obrzęku i artretyzmu
stawów znikły, a choroba się uwsteczniła, on zaś odzyskał pełną władzę
motoryczną.

Nikt z władz i świat medycyny nie byli zainteresowani jego odkryciem.
Wykonał wiec w swym zakresie tabletki z zawartością 3 mg boru i poprzez
jak podają marketing szpitalny sprzedał 10 000 tabletek.
Kiedy złożył propozycje firmie farmaceutycznej ta połapała się ze zmniejszy to ich zyski i zastąpi znacznie droższy ale gorszy lek jaki serwują na rynek.

Poprzez wtyki i komisje rządowe doprowadzono do tego, że Australia ogłosiła w 1981 roku, że Bor i jego związki w każdej postaci i stężeniu są trucizną!!!!!!!!
Agrobiologa osądzono i skazano prawomocnym wyrokiem za to ze rozprowadzał truciznę.

No obłudne draństwo bez umiaru.

Trzeba pamiętać ze boraks jest substancją toksyczną, zaś w przedawkowaniu a nawet śmiertelną.
Niemniej chlorek sodu też jest substancją toksyczną i bardzo niebezpieczną w zastosowaniu i spożywaniu czyli zwykła sól kuchenna, a mimo to korzystamy z niego niemal na umór.

Trzeba wiedzieć i rozumieć ze dla organizmu człowieka potrzebny jest w celach leczniczo zapobiegawczych bor lub kwas borowy w postaci jonowej

Natomiast oferowane tabletki 3 mg z borem są jakby kompletnie nie skuteczne
w zwalczaniu drożdżaków ,bo nie zawierają boru w postaci jonów.

Należy też pamiętać aby przyjmować odpowiednia dawkę magnezu wraz z boraksem czy borem.
Boraks i kwas borowy w Uni jest całkowicie zakazany od 2010 roku i klasyfikowany jako trucizna.

.....1/8 łyżeczki na próbę na litr przez 1 dzień jakieś 16 -18 godzin.
Szło o Boraks nie kwas Borowy.
Niemniej pierwotnie należy ustalić czy i ile jest to potrzebne.
Boraks bez Magnezu to nie utrafiona kuracja.
Osobiście zacząłbym jakiś tydzień wcześniej przyjmować systematycznie sam magnez codziennie niewielką porcję aby nasączyć organizm ,a potem kolejno Boraks z Magnezem.
Obserwując poziom Wapna.
Ale o tym nieco potem jak omówi się chociażby pobieżnie wszystkie postacie i potrzeby organizmu.
Bo zamiast przykładowo Boraksu potrzebne jest zmienić stosunek kwasu
żołądkowego,który daje podobne wyobrażania uczuciowo wzrokowe.
ale docelowo jeden litr dziennie na 1/8 łyżeczki Boraksu.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fvistafit.manifo.com%2Fbor--boraks-kwas-borowy-----muki--&ei=KKMrVM_BHs3caPjpgJAH&usg=AFQjCNGhV5wHco8YaEqfmL47kPRhS1C2nQ&sig2=puH0hISmta3QgEQ-SOvWug

nabyłem przy okazji jakiejś przesyłki CZTEROBORAN SODU DZIESIĘCIOWODNY
CAS: 130 3-96-4 , Oznakowanie WE: 215-540-4
- chyba w zamyśle do robienia mydła ...?
czy to jest dobre do suplementacji ?
i te dawki jest rozrzut od 3 mg do nawet 100 mg dziennie ..
i w jakiej formie najlepiej - pogubić się idzie ;)
jaka to jest postać jonowa ? czy to mniej jakby istotne ?
@Blu - który z tych boraksów jest najlepszy ? ;)

pozdrawiam
ga
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

ODPOWIEDZ