Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

BHT - następny potężny antyutleniacz

monika
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 11:45
x 6
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: monika » piątek 06 lip 2018, 12:37

gdzie można kupić te kapsułki BHT?
0 x



Zdrowariat
Posty: 1
Rejestracja: środa 14 lis 2018, 18:50

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: Zdrowariat » wtorek 20 lis 2018, 01:54

Na przyklad tutaj, polecam za trzy dni dostalem:
https://www.ebay.co.uk/itm/BHT-Plus-100 ... :rk:7:pf:0
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 29 mar 2019, 22:16

kompendium o antywirusowym BHT z earthclinic 8-)

https://earthclinic.com/remedies/bht-health-benefits/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 06 lut 2020, 17:17

Od tygodnia pobieram BHT rozpuszczone w oleju. Najpierw to był olej MCT (upłynniony olej kokosowy) teraz olej lniany. Pozytywnie odczuwane efekty są jak dla Mnie wprost "oszałamiające". Opiszę je po dłuższym pobieraniu a teraz chcę zapytać: Jaka jest maksymalna dawka dobowa w przyjmowaniu BHT? Z wątrobą od kilkudziesięciu lat mam poważne kłopoty więc pewnie sporo z tego co łykam nie jest wchłaniane. Czy to znaczy, że jest usuwane czy gdzieś tam krąży? W tej chwili biorę 500 mg 3x dziennie. Interesuje Mnie czy mogę próbować jeszcze zwiększyć jednorazową dawkę i czy mogę ją brać np 4x dziennie. Oraz jak długo można przyjmować tak duże dawki? Bo, że mniejsze można nawet latami to już doczytałam. Ale nie do końca wiem jak to działa. Czy organizm się jakoś nasyca i kolejne dawki się kumulują czy są regularnie usuwane niezależnie od tego co im się udało zdziałać? 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 06 lut 2020, 22:12

Najwyższa dawka jaką, ktoś się chwalił to było 2 g BHT dziennie.
Nie jestem przekonany, czy to coś poprawia, zwykle dawka 800 - 1000 mg rozłożona na 2 raty jest wystarczająca.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 06 lut 2020, 23:36

Ja też nie mam pojęcia czy to coś poprawi. Zobaczymy. Bardzo dziękuję za odpowiedź. 8-)
0 x


Ascezo minD

Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: Yurek » czwartek 20 lut 2020, 23:43

Przyjmowanie BHT zacząłem od 2 kapsułek 250 mg rozpuszczanych w łyżce oleju, trzy razy dziennie. Po kilku dniach zwiększyłem do trzech kapsułek. Czyli 2,1 grama dziennie . Zażywałem przez około dwa tygodnie. Nie zauważyłem żadnych wyraźnych działań terapeutycznych. Było to kilka lat temu.
Po około pół roku wróciłem do zażywania. Najpierw po 3 kaps. trzy razy dziennie. Po jakimś tygodniu zwiększyłem do dawki 4 kapsułki trzy razy dziennie. Tak robiłem przez jakiś miesiąc. Czyli dawka dzienna wynosiła 4 gramy.
Ja tak już mam. Gdzieś w moich zakamarkach tkwi przekonanie że więcej znaczy lepiej. Już nieraz za to zapłaciłem pogorszeniem zamiast polepszeniem, różnymi negatywnymi skutkami. I niby wiem że tak nie należy robić ale ... .

W tym przypadku jednak strategia ta opłaciła się. Po kilku tygodniach zauważyłem że nie boli mnie prawe ramię i że mogę go podnosić go góry bez problemów.
Chodzi o to że mam coś w prawym stawie barkowym i po długim (miesiące) czasie ból rozwija się i przechodzi w dół na mięśnie ramienia.
Badano i leczono mnie na to w czasie pobytu w sanatorium w Ciechocinku. Ale niczego nie stwierdzono i co za tym idzie nie wyleczono mnie z tego.

Tak więc założyłem że cokolwiek to jest - jest to stan zapalny. A że BHT jest świetny na stany zapalne to doszedłem z nim do dawki 3 gramy dziennie.
Nie odczuwałem żadnych negatywnych skutków ubocznych.
Ważę średnio ok. 80kg.

Po jakimś roku ból powraca. Dlatego stosowałem powyższą procedurę już dwukrotnie. Z pozytywnym rezultatem oczywiście.

Uwaga. Zauważyłem że nie wystarczy wsypać do łyżki zawartość kapsułek i zalać olejem. Po zalaniu trzeba proszek rozmieszać z olejem. Np. wykałaczką. Po kilku godzinach, proszek wymieszany rozpuszcza się w oleju w znacznie większym stopniu - prawie całkowicie.

Z ciekawością czekam na obiecany opis "oszałamiających" skutków działania BHT @BABO.
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 21 lut 2020, 03:42

W związku z dużą aktywnością fizyczną od początku roku (po długim "zaleganiu" w bezruchu) coś Mi się zaczęło dziać w emocjach. Stopniowo (oprócz innych dolegliwości) miałam coraz silniejsze zaburzenia snu i coraz wyższy poziom uogólnionego lęku, który działał jak wyszukiwarka - szukał przyczyny i źródła zagrożenia. W końcu doszło do tego, że miałam duszności i prawie ataki paniki na samą myśl, że się uduszę... jeśli rzucę palenie (kolejny planowany krok powrotu do zdrowia po aktywizacji fizycznej i innych kuracjach).

Przyszło Mi więc do głowy, żeby poczytać o szoku tlenowym (jak mu zaradzić) i ze zdumieniem doczytałam się, że wywołuje go nie tyle sam tlen co wolne rodniki. Przy hiperwentylacji dużo ich powstaje więc komórki zaczynają się bronić przed nimi i przy okazji przed innymi postaciami tlenu > organizm faktycznie się dusi > Człowiek oddycha jeszcze intensywniej > powstaje jeszcze więcej wolnych rodników. Tak to wygląda w uproszczeniu. Sposobem zaradczym jest sławetna papierowa torebka do oddychania czyli zwiększenie we wdychanym powietrzu ilości dwutlenku węgla. Stwierdziłam, że skoro problemem są wolne rodniki, których liczba wzrasta i w chorobie i w stresie i przy silniejszym niż dotąd dotlenieniu (efekt wysiłku) to mam BHT i je wypróbuję. Pierwsze efekty Mnie właśnie zszokowały. Już po pierwszej dawce 100 mg miałam jakąś "burzę" różnych odczuć w nogach i innych chorobowych miejscach ciała, natomiast lęk a razem z nim wszystkie inne emocje Mi zjechały w dół o 80% i po pół godzinie zrobiłam się bardzo senna. Organizm dosłownie się odprężył a razem ze spadkiem stresu biologicznego obniżył się stres emocjonalny. Lepiej niż po środkach uspokajających a sporo ich wypróbowałam całymi latami. 8-)

Te efekty utrzymywały się w kolejnych dniach kiedy stopniowo zwiększałam dawki BHT. Odzywały się różnego rodzaju bóle (np w stawach) ale też po dniu albo kilku dniach mijały. Stopniowo zaczęło Mi wracać normalne czucie w nogach (mam z tym od dawna problem). Zaczęły się oczyszczać zatoki boczne i czołowe. Cały ten proces trwa dalej choć już nie przebiega tak burzliwie. Mam często bóle głowy i mięśni, bywam bardzo rozkojarzona. Aktualnie jestem też "rozbita emocjonalnie" ale z innego powodu. Zwiększanie poziomu poczucia bezpieczeństwa zawsze skutkuje tym iż na powierzchnię świadomości wypływają głębsze traumy. I to akurat Mi się dzieje. Ale jakoś ogarniam. Dzięki za przypomnienie Yurek bo w tym "traumatycznym" stresie oczywiście zapomniałam o systematycznym przyjmowaniu BHT a na pewno jest Mi z tego powodu bardziej a nie mniej potrzebne. 8-)

Jedynym kłopotem w tym wszystkim jest wątroba bo BHT przyjmuję w oleju lnianym i trudno Mi powiedzieć czy bóle wątroby są z gatunku tych leczniczych (jak w innych częściach ciała). Mam nadzieję, że jednak tak bo ostatnio sporo tłuszczów jem (twarożek Budwigowy, masło, własne wyciskane oleje) i po żadnym Mnie wątroba nie boli a po BHT zawsze.
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 22 lut 2020, 19:02

Nie wiem skąd wam przyszło to rozpuszczanie BHT w oleju, przecież w ten sposób on traci swoją "potencję". W organizmie na poziomie cząsteczkowym to jest inna kwestia.
W czwartym poście tego tematu było, aby BHT nie rozpuszczać w tłuszczach.
Było gdzieś też aby wspomagać BHT wit, B12 - to był błąd!!! Nie należy jednocześnie pobierać wit, B12 z BHT, bo też traci potencję tworząc peptydy.
Normalnie BHT bierzemy jak cukier, jeszcze lepiej w kapsułce i popijamy wodą.
Może z powodu rozpuszczania @Yurek potrzebował tak wysokich dawek.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 22 lut 2020, 22:44

Super wiadomość Blu. Czyli przyjmując prawidłowo powinnam mieć jeszcze dużo lepsze efekty. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 22 lut 2020, 22:57

BABA pisze:
piątek 21 lut 2020, 03:42
miałam coraz silniejsze zaburzenia snu i coraz wyższy poziom uogólnionego lęku, który działał jak wyszukiwarka - szukał przyczyny i źródła zagrożenia.
badałaś ostatnio poziom wit. D?
jak z magnezem?
Przyszło Mi więc do głowy, żeby poczytać o szoku tlenowym (jak mu zaradzić) i ze zdumieniem doczytałam się, że wywołuje go nie tyle sam tlen co wolne rodniki.
sam tlen to wolny rodnik, ale z nimi nie tak prosto..:

Ze strony:
http://www.healyourselfathome.com/SUPPO ... dants.aspx
.................

Zdrowie jest ustawą o równoważeniu między substancjami toksycznymi i przeciwtlenksydantami

-Potężne narzędzie boksidacyjne

- PARADOKS LIFE'S TLEN

- Poznaj Dr. ROS Jeckyll

i pan ROS Hyde

▪ Dr. ROS Jeckyll

▪ Pan ROS Hyde

- Skąd pochodzą ciała ROS ?

Ÿ ▪ Wykres ROS

- Antyoksydanty - Kontrola uszkodzeń oksydantów


▪ enzymatycznych PRZECIWUTLENIACZE

▪ ANTYOKSYDANTY NIE ENZYMATYCZNE

Rodzaje wolnych rodników:
ROS są usuwane przez ochronne enzymy i przeciwutleniacze


Spotkaj się z "aktywnym" potomkiem rodziny Oxygen

(ROS lub "Aktywny" Tlen)

BIOLOGICZNIE ISTOTNY ROS

(pochodzi z Oxygen 3 O 2 )

O 2 -



Rodnik ponadtlenkowy (anion)

OH •


Rodnik hydroksylowy

O-


Anion hydroksylowy (nie jako rodnik)

LOO •


Rodnik peroksylowy

LO •


Alkoxyl Radical


H 2 O 2


Nadtlenek wodoru (nie jako rodnik)

1 O 2


Singletowy tlen (nie radykalny)

O 3


Ozon (nie radykalny)

NIE •


Tlenek azotu

ONOO -


Peroxynitrite (anion) ( nie rodnik)

HOCl


Kwas podchlorawy

LOOH


Nadtlenek

http://www.healyourselfathome.com/SUPPO ... _hyde.aspx
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... iki#p99026
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Jurek
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 00:40
x 2
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 28 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: Jurek » piątek 12 lis 2021, 00:01

Na allegro jest wystawiony BHT - 0,89 kg za 58 zł .

CAS: 128-37-0
0 x



Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » piątek 16 cze 2023, 14:54

Podpowiedzcie proszę gdzie TERAZ po zakazach unitów mogę nabyć BHT w kapsułkach? A może ktoś ma odsprzedać? Pięknie proszę :roll:
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1619
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 155
x 102
Podziękował: 1314 razy
Otrzymał podziękowanie: 2596 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: forester » piątek 16 cze 2023, 15:46

0 x



Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » piątek 16 cze 2023, 19:29

Dzięki Ci o Wielki @Leśny ;)

Zamówienie złożone!
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 16 cze 2023, 22:27

Tylko to nie jest czysty BHT! Jest "rozpuszczony" w jakimś oleju i trzeba byłby dopytać ile procent tego BHT jest w tej mieszaninie. Niestety BHT jest dość drogi, link, który wstawił @Yurek to była raczej niesamowita okazja.
Mogę pomóc jeśli chodzi o zrobienie kapsułek z BHT, informacje na PW.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » piątek 16 cze 2023, 22:53

@Blu pod linkiem podanym przez @Forestera, w opisie produktu jest napisane:
BUTYLATED HYDROXYTOLUENE ( BHT) - ZWIĄZEK CHEMICZNY, KONSERWANT W POSTACI PROSZKU DO PRODUKCJI PERFUM
ZWIĄZEK CHEMICZNY
XPP7030
CAS: 128-37-0

2,6-Di-tert-butyl-4-methylphenol; 2,6-Di-tert-butyl-p-cresol;
BHT; Butylated hydroxytoluene;
Butylhydroxytoluene;
DBPC

BHT (butylowany hydroksytoluen) jest przeciwutleniaczem. To wytwarzana w laboratorium substancja chemiczna dodawana do żywności i kosmetyków jako środek konserwujący.
jest związkiem chemicznym z grupy pochodnych toluenu lub fenoli, który jest wytwarzany przemysłowo,
BHT hamuje samoutlenianie nienasyconych związków organicznych. BHT jest stosowany w żywności, kosmetykach i płynach przemysłowych, aby zapobiec utlenianiu i tworzeniu się wolnych rodników
Skąd jest informacja, że to środek rozpuszczony w oleju?
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » piątek 16 cze 2023, 22:57

0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 16 cze 2023, 23:27

Bo sprzedawana ilość to 30 ml. Uzgodnij to.
Ten z amazona się nadaje dawka 500 mg to na dzień, lepiej gdyby było 2 x 250 mg dziennie i trzeba brać z tłuszczem, np. z omega3 lub olejem kokosowym..
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 17 cze 2023, 05:08

Rebelia, na iherb jest:
https://pl.iherb.com/pr/life-enhancemen ... sules/2728

kiedyś zamawiałam to tacie, tylko nie pamiętam, czy wtedy też był ten dodatek wit c i zawartość bht 180 mg, czy nie większa. Sugerują, żeby otwierać kapsułki i dodawać do jakiegoś tłuszczu.
0 x



Awatar użytkownika
Rebelia
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 23 lut 2021, 15:30
x 18
x 26
Podziękował: 291 razy
Otrzymał podziękowanie: 340 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: Rebelia » sobota 17 cze 2023, 09:10

blueray21 pisze:
piątek 16 cze 2023, 23:27
Bo sprzedawana ilość to 30 ml. Uzgodnij to.
........
Ech mężczyźni ;)
Półprodukty do kosmetyków sprzedają często sypkie w buteleczkach na mililitry do rozpuszczania w domu np. wit. c i inne.....
Ja robię sobie kosmetyki z półproduktów właśnie, bo mają czysty skład. Sprzedawcy zawsze podają w jakim są stanie fizycznym.
0 x


"Przypływ - odpływ, fala za falą wieczną mantrę morze nuci. Przypływ - odpływ, oddech czasu co odeszło kiedyś wróci"

Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: Yurek » środa 21 cze 2023, 07:25

0 x



ODPOWIEDZ