Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

BHT - następny potężny antyutleniacz

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 17 sty 2014, 19:54

W skrócie BHT - butylohydroxytoluen, nazwa nie jest zbyt zachęcająca, ale z toluenem nie ma on nic wspólnego. Taki jest system generowania nazw chemicznych. Ma też inne nazwy chemiczne, mniej popularne. Jest znanym konserwantem żywności o oznaczeniu E 321 dopuszczonym bardzo dawno do stosowania w USA przez FDA, w większości krajów również, ale są nieliczne wyjątki.
Jest to środek syntetyczny, w przemyśle spożywczym stosuje się również bardzo podobna substancję o nazwie BHA, E 320 pochodzenia organicznego.
Złą sławę zawdzięcza rzekomemu działaniu rakotwórczemu, tylko wszyscy powołujący się na to "kopiści" nic nie mówią o dawkach i czasie ekspozycji. Przy takim podejściu woda z kranu jest zdecydowanie rakotwórcza.
Toksyczność tej substancji jest niewielka LD50 = 2 g / kilogram wagi, sól kuchenna ma ponad 4 gramy, a zjadamy tysiące o wiele bardziej toksycznych substancji, o lekarstwach nie mówiąc.
Po polsku na jego temat można znaleźć niewiele, głównie "zasłyszanych" opinii podobnych do w/w.
Jedyną obiektywną wzmiankę zamieszczę poniżej, choć w tym edytorze tabela będzie chyba wyglądała kiepsko.
O jego "zdrowotnych" zastosowaniach powstało kilka niezbyt wielkich prac po angielsku z których jedna książka jest dostępna za friko pod linkiem:
http://www.projectwellbeing.com/wp-content/uploads/2011/02/BHTbook-StevenWmFowkes-100903.pdf
Warto ściągnąć i mieć, można pociąć na fragmenty i przetłumaczyć automatycznie interesujące zapisy.
Istnieje przynajmniej jedna grupa dyskusyjna na Yahoo, na temat leczenia żółtaczki zakaźnej typu C - z sukcesami. Oczywiście też po angielsku, link:
http://groups.yahoo.com/neo/groups/THE_BHT_CURES_CHAT_GROUP/info
Cóż takiego jest w BHT, że jest interesujący dla przywracania zdrowia?
BHT jest w/g mnie najbardziej potężnym antyutleniaczem dla nas dostępnym o niskiej toksyczności.
Dlatego jego terapeutyczne dawki są bardzo małe, zwykle od 150 mg do 1 g na dobę. Co potrafi?
O żółtaczce typu C wspomniałem i to dotyczy także wszystkich innych wirusów, które chowają się w otoczce tłuszczu i są trudne do wyeliminowania jak np. wirus "opryszczki seksualnej" jak to ładnie nazwano w pewnym filmie, a chodzi ogólnie o wirus HPV - brodawczaka. W tej grupie mamy też HIV, SARS, Ebola, wszystkie nowe typy influenzy, czyli grypy ptasie, świńskie itd.
BHT jest znany również z szybkiego niwelowania stanów zapalnych w organizmie, np. potrafi wyleczyć "chroniczne" zatoki w 3 dni.
Zastosowany w chorobie nowotworowej zapobiega przerzutom!

Jak ze wszystkim są jakieś zasady przyjmowania, substancje wspierające i antagoniczne, co omówimy później.
A teraz wspomniana publikacja po polsku


WSPÓŁCZESNA ŻYWNOŚĆ 07/2004
Dlaczego antyoksydanty są tak potrzebne?

Antyoksydanty są obecne w wielu produktach żywnościowych. Każdy kiedyś o nich słyszał bądź widział ich listę na etykiecie opakowania jakiegoś produktu. Ale jak antyoksydanty wpływają na żywność? Dlaczego odgrywają tak ważną rolę w żywieniu?

Antyoksydanty to substancje, które zapobiegają utlenianiu, czyli procesowi chemicznemu, który następuje w wyniku ekspozycji żywności na powietrze (tlen), wysoką temperaturę czy też światło. Antyoksydanty odgrywają bardzo ważną rolę w zapewnieniu odpowiedniego smaku, koloru żywności oraz okresu przydatności do spożycia. Ich użycie jest szczególnie ważne w produktach zawierających tłuszcz. Końcowy etap utleniania tłuszczy, czyli jełczenie z towarzyszącym powstaniem charakterystycznego nieprzyjemnego zapachu, zostaje opóźniony w wyniku dodania antyoksydantów do oleju czy innego tłuszczu.

Naturalne antyoksydanty

Dobrym przykładem na działanie antyoksydantów jest zatrzymanie ciemnienia jabłka po skropieniu go sokiem z cytryny. Kwas askorbinowy (witamina C) znajdujący się w wielu owocach cytrusowych jest naturalnym antyoksydantem. Dzięki swoim właściwościom często znajduje wykorzystanie w różnych produktach żywnościowych. Kwas askorbinowy i jego różne sole (E300 - E304) są dodawane do napojów bezalkoholowych, dżemów, mleka kondensowanego czy też kiełbas.

Innym naturalnym antyoksydantem jest tokoferol (E300 - E304), który należy do rodziny witaminy E. Tokoferol możemy znaleźć głównie w orzechach, ziarnach słonecznika, soi, kukurydzy, oleju, margarynie i kakao. Odkąd oba związki stały się popularne i wzrosło na nie zapotrzebowanie, rozpoczęto produkować je sztucznie. Obecnie możliwe jest kopiowanie struktur molekularnych tych związków tak dokładnie, że nie ma różnic w budowie ani efekcie działania. Związki te są w zasadzie takie same jak oryginalne, występujące naturalnie w żywności, zatem nazywamy je 'identycznymi z naturalnymi'.

Sztuczne antyoksydanty

Wytworzone przez człowieka sztuczne antyoksydanty są używane w takim samym stopniu jak naturalne. Najważniejsze z nich należą do grupy galusan (E310 - E312). Galusany są dodawane przeważnie do olejów roślinnych i margaryn, w celu zachowania dobrego smaku i niedopuszczenia do ich zjełczenia. Dwa inne sztuczne antyoksydanty, które nie należą do powyższej grupy to butylohydroksyanizol (BHA; E320) i butylohydroksytoluen (BHT; E321).

W tabeli podano przykłady szerokiego zastosowania antyoksydantów w Unii Europejskiej:

E-Numer: Substancja : Produkty żywnościowe, w których dany antyoksydant został użyty

E 300 : Kwas askorbinowy
E 301 : Askorbinian sodu
E 302 : Askorbinian wapnia : Napoje bezalkoholowe, dżemy, mleko kondensowane, kiełbasa

E 304 : Palmitynian askorbylu : Kiełbasa, buliony

E 306-309 : Tokoferole : Oleje

E 310 ; Galusan propylu
E 311 : Galusan oktylu : Tłuszcze i oleje wykorzystywane w profesjonalnej produkcji, tłuszcze i oleje do smażenia, przyprawy, zupy w proszku, gumy do żucia

E 320 : Butylohydroksyanizol (BHA)
E 321 : Butylohydroksytoluen (BHT) : Słodycze, rodzynki, serki topione, masło orzechowe, zupy typu instant

Przepisy ustawodawcze

Pomimo, że witaminy C i E mają korzystny wpływ na nasz organizm, to nakładane są oficjalne limity co do ilości ich użycia jako antyoksydantów w artykułach żywnościowych. Antyoksydanty poddawane są, tak samo jak inne dodatki do żywności, surowemu zarządzaniu legislacyjnemu EU, które reguluje zasady ich używania i etykietowania opakowań (Dyrektywa 95/2/EC Parlamentu i Rady Europejskiej z dn. 20.02.1995 r. dotycząca dozwolonych substancji dodatkowych do żywności innych niż barwniki i środki słodzące). Zgodnie z powyższą dyrektywą wymagane jest umieszczenie na opakowaniu listy wszystkich substancji dodatkowych, w tym wszystkich antyoksydantów, wraz z numerem symbolu E.

Badania nad nowymi substancjami

Aby zwiększyć zakres działania naturalnych antyoksydantów podejmowane są próby uzyskania nowych substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym. Jest to dość trudne, ponieważ naturalne substancje posiadają często niepożądane cechy. Naukowcy odkryli, że wiele substancji roślinnych, obecnych np. w szałwi i rozmarynie, jest skutecznymi antyoksydantami.

Jednakże zawsze należy brać pod uwagę dwa problemy. Po pierwsze, substancje naturalnie występujące w żywności nie są automatycznie bezpieczne dla ludzi. Po drugie, naturalne substancje roślinne często mają silny, charakterystyczny smak. Tak więc nowo odkryte substancje nie zawsze są użyteczne do produkcji środków żywnościowych. W przypadku gdy mogą być używane, muszą przejść wiele procedur zabezpieczających, jak np. określenie ich dopuszczalnej zawartości w dodatkach do żywności oraz umieszczenie ich nazw w przepisach ustawodawczych.

Więcej informacji

Directive 95/2/EC of the European Parliament and the Council of 20 February 1995 on Food Additives other than Colours and Sweeteners (Dodatki do żywności inne niż substancje barwiące i słodzące: http://europa.eu.int/comm/food/fs/sfp/addit_flavor/flav11_en.pdf
Ogólne informacje na temat substancji dodatkowych (zasady etykietowania, normy spożycia, itp.): http://europa.eu.int/comm/food/fs/sfp/addit_flavor/additives/index_en.html
/en/quickfacts/food_additives.htm
Szczegółowe informacje dotyczące ustawodawstwa znajdują się na następujących stronach internetowych : http://www.EFSA.eu.int
http://www.codexalimentarius.net/
Rozszyfrowanie znaczenia numeru E dla substancji dodatkowych można znaleźć pod adresem: http://www.eufic.org/en/quickfacts/food_additives.htm

Źródło: http://www.eufic.org/article/pl/1/8/artid/antyoksydanty-potrzebne/
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 18 sty 2014, 19:49

Skoro wiemy co, powiedzmy jeszcze jak.
W ogóle BHT podlega metabolizmowi w wątrobie i tylko część pobranej dawki może przedostać się do krwi, ale i tak potrafi dużo. Są różne "szkoły" przyjmowania preparatu z tego powodu, łącznie z przyjmowaniem podstawowej dawki tuż przed pójściem spać, ale ogólnie najczęściej jest przyjmowany 2 -3 razy dziennie "na pusty żołądek" na minimum pół godziny przed jedzeniem, ale często ostatnia dawka tuż przed snem.
Są przyjazne i wspomagające go substancje, które można i należy przyjmować np. w leczeniu żółtaczki typu B i C - dobowo:
1. Multiwitamina i minerały - 1 pigułka
2. Witamina B complex - 1 pigułka
3. Witamina B12 - 1mg .
4. Witamina C in 500mg - 1 000mg (lub więcej)
5. Monolaurin w Polsce jako Lauricin (ekstrakt z oleju kokosowego, dawka zalecana przez producenta)
6. Selenin sodu 50mcg [ microgram ].

Substancje przeciwstawne - to będą wszystkie utleniacze - lub substancje o podobnym charakterze:
1. Ostropest plamisty i ekstrakty z niego (silimaryna).
2. Sok z Grapefruit-a.
3. Koloidalne srebro.
4. Woda utleniona przyjmowana doustnie.
5. MMS i jego pochodne.
6. Witamina E.
7. Jakiekolwiek specyfiki zawierające Kurkuminę.
Pobieranie równocześnie powyższych substancji całkowicie może zniwelować działanie BHT

Badania wykazały także dobroczynny wpływ BHT i BHA w organizmach o niedoborze choliny, gdzie te zapobiegały uszkodzeniom wątroby, nerek, serca i aort. Te substancje były podawane szczurom pozaustrojowo, łącznie z witaminą E. Wyciąg z badań po angielsku:
ttp://jn.nutrition.org/content/97/2/219.full.pdf
Wykazano również, że BHT występuje naturalnie w kwasie humusowym i jest przetwarzane przez rośliny i mikroorganizmy. Więc wszystko wskazuje na to, że nie jest to aż tak nienaturalna substancja, jak próbują nam wmówić.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 19 sty 2014, 23:39

Więc mieliśmy określoną dawką od 150 do 350 mg - do 3, czasami 4 razy dziennie.
Jak ze wszystkimi środkami należy zaczynać od małej dawki i jej częstotliwości.
W przypadku złego samopoczucia - co najczęściej jest efektem Herxheimera, z powodu przeładowania martwymi wirusami - należy zmniejszyć dawkę do ok 2/3 poprzedniej i kontynuować ze 3 - 4 dni, a następnie zwiększyć. Nie ma jakichś sztywnych granic, różne organizmy różnie reagują na tą substancję.
Chroniczne choroby oczywiście wymagają długiego traktowania, np. wspomniana żółtaczka typu C to u ok. 80% przyjmujących okres 6 - 8 miesięcy, aby uzyskać normatywne wskaźniki we krwi. Niestety są też przypadki mocno odporne, ale stosowanie BHT znacząco obniża wskaźniki i zwykle też poprawia lub eliminuje inne niepożądane stany, zwłaszcza skórne.
Więc jak widać przyjmowanie przyjmowanie dobowo ok 1 g przez okres roku nie powoduje zauważalnych skutków ubocznych, a są tacy, co po wyleczeniu żółtaczki, biorą BHT ciągle już przez 6 - 8 lat, choć w zmniejszonej dawce.
Przejrzę jeszcze raz w/w książkę i przekażę istotne szczegóły.
W sprawie konkretnych zastosowań proszę o zapytania tutaj lub na PW - postaram się przeszukać "bazę danych" na konkretną okoliczność.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 21 sty 2014, 21:40

Jeszcze kilka istotnych praktycznych uwag.
Nie pamiętam, czy wcześniej było o rozpuszczalności BHT, ale jest to ważne, więc być może powtórzę.
BHT nie rozpuszcza się w wodzie, ani w alkoholu, tylko w tłuszczach!
Z powodu tej właściwości, jego działanie u wegetarian jest znacznie osłabione, bo w ich trakcie trawiennym, jest za mało tłuszczy w których mogłoby się rozpuścić i dostać do krwioobiegu. Rozpuszczenie go przed połknięciem też nie jest dobrym rozwiązaniem, bo jeszcze więcej zostanie zmetabolizowane przez wątrobę. Jedynym skutecznym wspomaganiem u wegetarian są spore dawki witaminy B12 - 1 mg lub więcej.
BHT po przyjęciu dawki zwykle sporo obniża ciśnienie krwi, więc osoby z bardzo niskim ciśnieniem mogą odczuwać tego skutki.
Można stosować BHT transdermalnie, rozpuszczając maks 15% BHT w rafinowanym oleju kokosowym.
Terapia szczególnie skuteczna na wirusa opryszczki i inne dolegliwości skórne.
Do rozpuszczania należy olej ogrzać do temperatury ponad 40 stopni, ale bez przesady, bo w 70 stopniach BHT się już topi i stworzy granulki, które będzie trudno rozpuścić, czy użyć w inny sposób niż przez połykanie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
x 1
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: renwroc » wtorek 11 mar 2014, 20:21

a jeśli nie przez skórę, tylko doustnie to też w tłuszczach rozpuszczać?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 11 mar 2014, 21:41

To byłoby uciążliwe, bo rozpuszcza się jedynie w ok. 15 %, czyli 15 g BHT + 85 g tłuszczu.
Najlepiej odważać na wadze jubilerskiej, a potem nawet na oko i wsypywać do pustych kapsułek żelatynowych i połykać. Tak czy owak część z tego wątroba zmetabolizuje.
Nie sprawdzałem czy rozpuszcza się w DMSO, żeby wprowadzać przez skórę (doustnie też można byłoby), ale jest to do sprawdzenia. Jednak przez skórę rozpuszczony np. w oleju kokosowym nie wymaga takich samych dużych dawek, bo omija metabolizm.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
x 1
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: renwroc » wtorek 11 mar 2014, 21:58

Rozmawiam z forumowiczem o zakupie, to podobno jakiś kawał ciężkiego bloku nie wiem nawet czy w proszku czy płynie; no ale powiedzmy, że łatwiej wcierać przez skórę, zobaczymy, czy z DSMO, ale jeszcze w jakich proporcjach te dzienne 250 ml zmieszać ( ml czyli to płyn?)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 11 mar 2014, 22:50

To jest z wyglądu podobne do cukru, przynajmniej wersja chemicznie czysta, którą kiedyś kupowałem.
Trzeba odmierzać ok. 250 mg - czyli 1/4 grama.
250 ml to popularna ćwiartka "czystej". Większość specyfików w takiej ilości, chyba nawet sól wyprawia ludzi na tamten świat.
Wszystko o BHT jest opisane wyżej.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 13 mar 2014, 06:50

Zastanawiam się Blu czy można by rozpuszczać BHT do użytku wewnętrznego w jakimś innym oleju/oliwie. Bo dozowanie do kapsułek jest okropnie kłopotliwe, wymaga bardzo precyzyjnej wagi, ta z podziałką 0,1 to kicha. No i potem przy wsypywaniu do kapsułek też są straty bo ciężko to przenieść.

Więc jak by to w jakimś płynnym oleju (bo kokosowy się zestali po ostudzeniu) rozpuścić i takie na mililitry łykać? Jak myślisz da się?
0 x



renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
x 1
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: renwroc » czwartek 13 mar 2014, 18:05

I wciąż aktualna sprawa ewentualnego podawania przez skórę, czy można z DMSO, czy nie będzie za dużych strat, wyparuje może? ale dla mnie to teoria na razie i tu apel- ma ktoś BHT i odsprzeda nieco? wynalazłam tabletki na amazonie, ale nie potrafię kupować za dolary, może nie ta generacja, ma ktoś i się podzieli?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 13 mar 2014, 19:25

Powoli ale BHT rozpuszcza się w DMSO. Nie wiem jeszcze w jakim stosunku, tzn. ile w jednostce objętości.
Jednak po dodaniu wody z powrotem wytrąca się na ściankach naczynia. To oznacza, że "pobieranie" przez skórę może ją podrażniać, ze względu na duże stężenie DMSO, chyba że rozpuści się np. 1:1, ale prawdę mówiąc wątpię.
Zdecydowanie BHT nie wyparuje, jeśli DMSO wyparuje, to BHT wykrystalizuje z powrotem.
Pomysł rozpuszczania BHT w oleju, wydaje mi się niezły, ale rozpuszcza się niewiele ponad 15 %, więc należałoby taką mieszaninę (roztwór) wykonać, Dla mnie jedynym olejem, do którego mam najmniej zastrzeżeń (oprócz kokosowego) jest "dziewiczy" olej lniany, czyli prasowany na zimno, bez rafinowania.
Żeby było łatwo dawkować, czyli 0,25 g (250 mg) BHT na raz, jako jedną łyżeczkę roztworu - rozpuszczamy 10 g BHT w 90 ml oleju. Tylko, że teraz bywają udziwnione łyżeczki, więc pobieramy 2 razy dziennie po klasycznej łyżeczce do herbaty.
A'ha olej lniany należy po otwarciu "zakonserwować" kilkoma 5 - 10 kropelek witaminy E, bo inaczej piorunem traci właściwości.
W kokosowym też się da, trzeba go ogrzać nieco - do ok 40 stopni i wszystko się rozpuści, jednak żeby dawkowanie nie było całkiem przypadkowe należałoby go ogrzewać przed pobraniem.

Tabletki są dobre do połykania , ale zawierają dodatki, a cena zapewne zaporowa.

Dozowanie do kapsułek nie jest takie strasznie, robiłem to wiele razy, ale potrzebna jest waga jubilerska, nasypujemy na kawałek pergaminu, czy kalki kreślarskiej. Gdy ją zegniemy ta niewielka ilość kryształków łatwo się zsuwa po śliskim papierze do kapsułki, ale czasochłonne jest.

Mogę sprawdzić cenę w VWR i jeśli będzie do przyjęcia, kupić u nich na firmę i odebrać z magazynu w Sopocie, to niedaleko - unikniemy kuriera za 50 zł, bo poczta do rozesłania , to najwyżej 10 zł na przesyłkę.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 13 mar 2014, 20:35

Należy raczej zapomnieć o transdermalnym stosowaniu BHT poprzez DMSO. Wprawdzie rozpuszcza się on nawet w stosunku 1:1 w DMSO, ale przez skórę już wnikać nie bardzo chce. Roztwór 1:1 i 1:2 nie znika z posmarowanej powierzchni, nawet po 1/2 godziny, wygląda jak tłusta plama. Jednak 1:1 jest piekący i pozostawia czerwoną plamę podrażnionej skóry, nawet u tak gruboskórnego osobnika, jak ja, więc kobiety - tym bardziej zapomnijcie o tym. Można próbować smarować roztworem BHT w oleju kokosowym, ale ile z tego zostanie wchłonięte, zapewne nikt nie wie.
Więc jedynym pewnym sposobem jest pobieranie doustne w oleju lub bez.
Sam BHT nie ma żadnego smaku, można wziąć na łyżeczce i popić, to co się nie spłucze, najwyżej trochę pochrzęści w zębach, jednak w rozpuszczonym w oleju łatwiej panować nad dawką.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
x 1
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: renwroc » piątek 14 mar 2014, 21:15

Dzięki za odzew, znalazła się bratnia dusza, która bht ma i się podzieli, ustalamy to na priv :)
0 x



baba
x 129

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 07 wrz 2014, 06:45

Tak się zastanawiam Blu. Robię teraz potwory (przetwory oczywiście :mrgreen: ) i przyszło mi do głowy, że skoro to jest konserwant i do tego pro zdrowotny to może by go do czegoś użyć? Tylko on się zdaje się w tłuszczu rozpuszcza a nie w wodzie? Do czego by się nadawał i w jakiej ilości?

Bo np przeciery pomidorowe wpadłam na pomysł, żeby odrobinę boraksem (100 mg na 2 litry) zabezpieczyć przed rozwojem pleśni, jakby się jakieś zarodniki trafiły "pomimo". :D
W smaku nic nie czuć a tyle to ja w dwa dni wypijam dla zdrowotności w trakcie kuracji. 8-)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 07 wrz 2014, 10:27

Jeśli zostałem wyrwany do oceny, to stwierdzam, że twoje wnioski są poprawne. Nie jestem pewien co do ilości boraksu, ale działać powinien, a przetwarzanie mu nie zaszkodzi.
BHT rzeczywiście rozpuszcza się tylko w tłuszczach, więc standardowo jest używane do zabezpieczania ich przed jełczeniem. Bardzo podobne działanie w tym zakresie ma witamina E.
Limit BHT w normach to chyba 0,2 %.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 12 wrz 2015, 15:54

Jest znanym konserwantem żywności o oznaczeniu E 321 dopuszczonym bardzo dawno do stosowania w USA przez FDA, w większości krajów również, ale są nieliczne wyjątki.
Jest to środek syntetyczny, w przemyśle spożywczym stosuje się również bardzo podobna substancję o nazwie BHA, E 320 pochodzenia organicznego.

A E320 a E321 które 'lepsze' ?

edit:
Najczęstsze skutki stosowania lub przedawkowania
Może wywołać pokrzywkę, zapalenie skóry, zmęczenie, agresywne zachowanie oraz astmę. BHT spożywany w dużych ilościach może spowodować raka wątroby, obserwowano również symptomy pseudo-alergiczne. Unia Europejska ograniczyła jego stosowanie z powodu efektów ubocznych. Wprowadzono zakaz stosowania w żywności dla dzieci.
Zastosowanie
Żywność: tłuszcze, orzechy przetworzone, oleje, ciasta w proszku, guma do żucia, przetwory rybne, produkty zbożowe poddane obróbce termicznej, piwo i słód.

Kosmetyki: kredka do oczu.

Kosmetyki: kremy do golenia, oliwki dla dzieci, mleczka dla dzieci.
Metabolizm
BHT jest szybko wchłaniany w przewodzie pokarmowym. Po absorbcji jest częściowo gromadzony w wątrobie i tkance tłuszczowej. Metabolity wydalane są głównie z moczem i kałem (np. estry glukuronidowe, kwas hipurowy).
Dopuszczalna dzienna dawka
0,25 mg/kg m.c. dziennie

Co tu jest prawdą? ;)
Często dodawany do karmy dla psów, w detalu takiej substancji nie ma.. ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 15 wrz 2015, 22:43

Prawdą jest ściema, którą nas karmią. Jak gdzieś pisałem ludzie to przyjmują po 8 lat bez widocznych skutków ubocznych. Wit. E jest bardzo łatwo przedawkować, ale do 1,5 g BHT, nie zauważałem żadnej reakcji u siebie.
W wątrobie nic nie jest gromadzone, to organ przepływowy, chyba że w stanach patologicznych. Natomiast można sobie "zgromadzić" nieco tłuszczu i mieć otłuszczoną wątrobę - kłaniają się różne trans-faty i oleje. Wyprowadza się to powoli granulowaną lecytyną i oczywiście długo.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

konserwanty, przeciwutleniacze

Nieprzeczytany post autor: analityczka » środa 16 wrz 2015, 18:40

grzegorzadam pisze:A E320 a E321 które 'lepsze' ?

Nikt nie wie, na dwoje babka wróżyła :)

E 321 Butylo hydroksy toluen, Butylowany hydroksytoluen (BHT) - działa na wirusa opryszczki. Jedni uważają, że zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka, inni nie. Zdania są podzielone.

E 320 Butylo hydroksy anizol, Butylowany hydroksyanizol (BHA) używany w medycynie w lekach takich jak isotretinoin, lovastatin, and simvastatin (nie tłumaczyłąm nazw). Duże dawki (u szczurów i chomików) wywołują "papillomas and squamous cell carcinomas of the forestomach". Myszom nie szkodziło, wręcz przeciwnie, chroniło przed "carcinogenicity of other chemicals"
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 01 gru 2015, 15:40

BHT jest w/g mnie najbardziej potężnym antyutleniaczem dla nas dostępnym o niskiej toksyczności.
Dlatego jego terapeutyczne dawki są bardzo małe, zwykle od 150 mg do 1 g na dobę. Co potrafi?
O żółtaczce typu C wspomniałem i to dotyczy także wszystkich innych wirusów, które chowają się w otoczce tłuszczu i są trudne do wyeliminowania jak np. wirus "opryszczki seksualnej" jak to ładnie nazwano w pewnym filmie, a chodzi ogólnie o wirus HPV - brodawczaka. W tej grupie mamy też HIV, SARS, Ebola, wszystkie nowe typy influenzy, czyli grypy ptasie, świńskie itd.

Tylko tu jest (dla mnie) nie jasne.
Wścieklizny też (też w lipidowej-tluszczowej otoczce) ?
BHT powoduje rozbicie tej otoczki?
Gdzies obiecałeś @Blu, że rozwiniesz ten temat. Może nowy ?
Jak rozbijać tę osłonkę, MMS, H2o2..?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 04 kwie 2016, 16:56

E 320, E 321
Osławione przez środki masowego przekazu antyoksydanty BHA i BHT, nazywane w Polsce bezpodstawnie rakotwórczymi. Bez nich wiele produktów śmierdziałoby jak zjełczałe masło. Mało który przeciwnik antyoksydantów zwraca uwagę na fakt, że właśnie produkty utlenienia mogą być rakotwórcze. Uważa się, że przemysł żywnościowy stosuje wszystko, zwłaszcza przeciwutleniacze, dla własnej złośliwej przyjemności. Wymienione substancje dodaje się czasem też i do opakowań artykułów jełczejących. Są one pierwszą linią obrony przed tlenem.

http://www.arkadia-polania.pl/rady-ojca ... odatki.php

Jedyna pozytywna opinia jaka znalazłem, reszta straszy..
Różyczka, alergia, a nawet rak! ;)
Dlaczego to jest nie do kupienia?..
Tzn. jest teoretycznie po 1800 zł. za kg.
Unia to wycofuje..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: Yurek » środa 15 mar 2017, 13:14

renwroc pisze:Rozmawiam z forumowiczem o zakupie, to podobno jakiś kawał ciężkiego bloku nie wiem nawet czy w proszku czy płynie


grzegorzadam pisze:Dlaczego to jest nie do kupienia?..
Tzn. jest teoretycznie po 1800 zł. za kg.


Jest do kupienia bez problemów tutaj ebay.co.uk
Ja zdążyłek kupić po znacznie lepszej cenie BHT. 500 kapsułek po 250mg. Niestety na razie zakończył sprzedaż tego.
Ten sam produkt jest dostępny na stronie BHT

Na słoiku jest napisane aby otworzyć kapsułkę i jej zawartość wsypać do oleju. Dodaje że rozpuszczanie może potrwać kilka godzin.
Ja wysypuję zawartość kapsułki do takiej dużej "sosowej" łyżki i zalewam olejem lnianym. Robię to wieczorem a rano wypijam. Zaś rano przygotowuję na obiad itd.
Dodam że w oleju z oliwek, sałatkowym z pierwszego tłoczenia, kryształki nie rozpuściły się. A w oleju lnianym tak.

Z moich wyliczeń wychodzi cena ok 800 zł/kg plus koszt wysyłki.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 16 mar 2017, 08:38

Yurek pisze:Z moich wyliczeń wychodzi cena ok 800 zł/kg plus koszt wysyłki.

Bardzo drogo, ciężki do zdobycia, bo ''toksyczny''..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: Yurek » czwartek 16 mar 2017, 12:54

Oczywiście 800 zł/kg to nadal drogo.
Chciałem tylko pokazać że w porównaniu do 1800 zł/kg to jest ciekawa alternatywa. Do tego dostępna od ręki, bez zachodu.
Ponadto specyfik podzielony na dawki 250 mg, więc odpada problem z ważeniem i kapsułkowaniem. Co było niektórym przedmówcom problemem.
Poza tym ta cena ma znaczenie czysto porównawcze. Wszak nikt chyba nie będzie kupował na kilogramy.

Słoik który kupiłem ma 500 kapsułek po 250 mg i kosztuje w przeliczeniu ok. 100zł. Przyjmując np. po 4 kapsułki dziennie, wystarczy na 125 dni, czyli pełne trzy miesiące. 30-35 zł/m-ąc.
Przy takim spojrzeniu na cenę wygląda to całkiem inaczej.

Gdyby np. na Allegro były dostępne buteleczki trzy razy mniejsze. 125 kapsułek po 250 mg za 35 zł., wielu poważnie rozważyłoby taki zakup. A z finansowego punktu widzenia byłby to taki sam zysk dla sprzedawcy.
No, ale Allegro to jeszcze raczkujące niemowlę w porównaniu z ebayem.

BTW.
Ciągle nie mogę zrozumieć dlaczego ebay nie przyjął się w Polsce. Jest o wiele bardziej przyjazny klientowi. Bardziej czytelny. Ma bogatszy i bardziej rozwinięty interfejs.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 16 mar 2017, 13:07

Na tym samym e-bay masz też ok 300 g za 20 USD, tylko przesyłka ponad 2 x droższa, czyli wypadnie ponad 800 zł za kilo:
http://www.ebay.com/itm/BHT-Butylated-Hydroxy-Toluene-Crystalline-USA-Food-Grade-Anti-Oxidant-12-oz-/122238374001?hash=item1c75f99071:g:e-sAAOSw-CpYBjN2
Kiedyś kupowałem w Polsce (na firmę) 1 kg za 240 zł netto.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: BHT - następny potężny antyutleniacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 06 paź 2017, 13:38

Oskarowe leczenie zapalenia wątroby typu BHT
https://www.earthclinic.com/mobile/cure ... oscar.html

Środki zaradcze Teda, leczenie BHT
https://ted.earthclinic.com/remedies/bht2.html
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ