Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Dna moczanowa

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » wtorek 01 kwie 2014, 20:22

blu pisze:...
Co do pestek moreli, nie zauważyłem wcześniej posta, tutaj też chodzi o pestki dzikich moreli, importowanych tutaj głównie z Turcji. One mają największą zawartość B17. Poziom podtrucia występuje zwykle przy zjadaniu ponad 15 szt, ale zależy od wielu rzeczy, a masy ciała przede wszystkim.
...


Do niedawna też tak uważałem, bo "mądrzejsi" tak napisali więc tak stosowałem.
Niedawno przeczytałem, że to bzdura, że to propaganda tych, którzy chcą zaciemnić to co jasne, a jest takich "bytów" troszkę ;) , podobnie jak z naftą, wit. B3 i wieloma innymi mikro i makro elementami. Można zjeść nawet 60 pestek dziennie i nic się nie stanie, co zresztą wypróbowałem na swojej osobie. Żyję i mam się bardzo dobrze.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 01 kwie 2014, 20:29

No to z ciebie musi być kawał chłopa, albo pestki pestkom nierówne. Ja spotkałem się z tym, że drobna, ale nie chuda kobieta miała małe sensacje, biorąc chyba 3 raz po 24 nasionka. Trucizna jak zwykle liczy się na kg wagi ciała. I wygląda na to, że pozostaje w organizmie jakaś ilość ponad 24 godziny.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » wtorek 01 kwie 2014, 20:38

Być może masz rację, ale z drugiej strony, czy aby to podtrucie było wynikiem samych pestek, czy może one mogły być tyko czynnikiem pośrednim?
Tego nie wiemy i chyba długo nie dowiemy się.
Nie chcę przez to powiedzieć, ze teraz mozna wcinać je do woli, bo we wszystkim należy zachować umiar, a jedynie, że każdą informację trzeba dostosować do siebie. ;) :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

niksfirefly
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 19:11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: niksfirefly » wtorek 01 kwie 2014, 20:39

Dzieki za uwagi
O glodowce wspomnialem poniewaz w ksiazkach pisze sie o 2 przelomie kwasicznym
i zwiazanym z tym leczeniem wielu chorob przewleklych.
Oczywiscie nie upieram sie ale sprobuje i moze opisze czy dalo to jakis efekt.

Coz ja nie potrafie zrobic takiego jonizatora
Czy uwazasz - pomijajac koszty - ze woda z takiego jonizatora moze przyniesc dlugofalowe wymierne korzysci?
Czy tez uzyskam ten sam efekt pijac sode oczyszczona?

pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 01 kwie 2014, 21:00

Soda oczyszczana, to sposób doraźny - problem polega na podawaniu sodu, bez równoważenia potasem.
Więc tak naprawdę alkalizującą mieszankę robimy jak napisałem gdzie indziej - mieszamy 2 części sody oczyszczanej z jedną częścią węglanu potasu lub wodorowęglanu potasu (wagowo) - na sucho. Potem bierzemy pół łyżeczki tej mieszaniny na 1/2 do szklanki wody i zakwaszamy sokiem z cytryny, organicznym octem jabłkowym lub ewentualnie kwaskiem cytrynowym (dopóki wydziela się gaz) i wypijamy. Z kwasem cytrynowym tworzą się cytryniany, które dłużej utrzymują alkaliczność niż same węglany.
Żeby docelowo podnieść pH organizmu należy zmieniać dietę na bardziej alkalizującą - mamy osobny temat o równowadze kwasowo zasadowej (zapraszam tam) i usuwać ewentualne jednostki chorobowe, które także mogą powodować zakwaszanie.
Zjonizowana, alkaliczna woda ma takie samo działanie, ale nie wprowadza sodu i potasu do organizmu, za to całą gamę zjonizowanych związków mineralnych, w tym wielu wapniowych. Skutek niby ten sam, ale dla osób łatwo "produkujących" kamienie nerkowe, może docelowo być to spory problem.
Ja traktuję to również jako sposób doraźny, bardziej jako "lekarstwo", które należy stosować przez ograniczoną ilość czasu - do roku maksymalnie. Po prostu żadna przesada nie kończy się dobrze.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

niksfirefly
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 19:11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: niksfirefly » środa 02 kwie 2014, 08:06

Przepraszam za upierdliwosc
1.skad bierzemy
- sode oczyszczana? (sklepowa kuchenna?)
- węglan potasu
- wodorowęglanu potasu
- organiczny ocet jablkowy? w sklepach chyba nie widzialem takowego
2.Czy cytujac twoj przepis
"sokiem z cytryny, organicznym octem jabłkowym lub ewentualnie kwaskiem cytrynowym"
masz na mysli ze dodaje sie 1 z tych 3 elementow czy wszystkie?

pozdrawiam
0 x



baba
x 129

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 02 kwie 2014, 08:17

Tak w ogóle to witaj na forum Niksfirefly. Miło Cię widzieć. :D

Sodę i inne chemiczne kupuję w sklepach chemicznych bo do aptecznych a tym bardziej spożywczych straciłam zaufanie, nie wiem co tam dodają, kupuję w ostateczności. Tzn takie których gdzie indziej nie ma.
Ocet jabłkowy można dostać w sklepach w artykułach ze zdrową żywnością, mnie najbardziej smakuje kamisa o dziwo. :roll: Najlepiej zrobić samemu ale to długo trwa więc w międzyczasie można używać kupnego który niestety nie jest tak wartościowy bo wyjałowiony ale i tak zdrowszy niż inne octy. 8-)
0 x



niksfirefly
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 19:11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: niksfirefly » środa 02 kwie 2014, 09:05

ja tez witam i pozdrawiam
i dziekuje za wskazowki
zawsze bylem matolem z chemii i stad moje dziecinne pytania :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 02 kwie 2014, 09:58

Oczywiście dodajesz jeden z tych elementów, ten który masz pod ręką. Węglan, kwaśny węglan - sodu i potasu to są nazwy chemiczne i najłatwiej można te substancje kupić w hurtowni chemicznej, ale na Allegro masz ich pod dostatkiem. Wybierz takiego dostawcę, który ma wszystkie lub większość potrzebnych ci substancji - zapłacisz mniej za transport. Kupuj formę chemiczną "czysty", wtedy nie przepłacasz, a masz wystarczająco dobrą jakość do celów spożywczych.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

niksfirefly
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 19:11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: niksfirefly » sobota 05 kwie 2014, 06:57

Witajcie ponownie

Mam wazne dla mnie pytanie.
Wystartowalem do glodowki z falstartem, tzn w ostrym ataku dny,myslalem ze mi przejdzie
w ciagu kilku dni.
Niestety po 6 dniach glodowki o wodzie, wciaz mam bole i nie chce doprowadzic do autotoksykacji.Postanowilem przejsc do regeneracji.
Chcialbym zniwelowac jakos ten bol podajac:
1.sode
2.msm
Czy to zly pomysl? zwazywszy ze:
zamierzam pic tylko soki z marchwi
1 dnia pol na pol
2-3 soki
4-10 warzywka surowe + kasza gryczana
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 05 kwie 2014, 13:04

Nie powiem nic na temat głodówki, ale z mojego punktu widzenia robienie tego podczas ataku, w dodatku ostrego nie jest zbyt racjonalne.
Pierwsza pomoc w ataku to zwykle alkalizacja. Jednak musisz sprawdzać pH moczu i utrzymywać je powyżej 6,5 w dzień. Najlepiej kup sobie jakiś tani elektroniczny pHmetr, wytrzyma ci ze 2 lata, a kosztuje tyle, co paczka dobrych pasków wskaźnikowych, bo chińskie za 5 zł niewiele pokażą.
Alkalizacja doraźnie: soda + sok z cytryny = cytrynian sodu od pół łyżeczki na szklankę wody, 3 x dziennie, jeśli nie da pH 6,5 to całą łyżeczkę sody. Na dłuższą metę trzeba będzie uzupełniać potas przez dodanie węglanu, lub kwaśnego węglanu potasu.
MSM będzie pomocny, ale w dawce 2 x 1 g, zacznij pierwszego dnia od 2 x 0,5 g, ale jeszcze u nikogo nie widziałem skutków ubocznych.
Jednak polecam stosowanie węglanu litu. Stosowanie go przez starszą panią w ciągu miesiąca, dawka 2,5 mg, może nawet niezbyt regularnie obniżyło poziom kwasu moczowego w moczu o 1. Sądzę, że dawka 5 mg przed snem, lub rozbita na 2 części, jeśli ktoś nie odczuwa senności po specyfiku będzie optymalna.
Nie polecam przekraczania tej dawki, choć w psychiatrii stosuje się 250 mg, ale w dnie potrzebne jest stabilne i powolne działanie.

Jeżeli chcesz pić soki to raczej z buraka ćwikłowego, bo jest alkalizujący i zawiera inne cenne dla ciebie minerały.
Ale jak pisałem głodówki nie są moją specjalnością.

Te posty przeniosę do tematu DNA, jako, że one ściśle tego dotyczą.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

niksfirefly
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 19:11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: niksfirefly » sobota 05 kwie 2014, 13:59

Jesli dobrze rozumiem moj konski MSM moge dodac do rozrzedzonego soku
0,5g na szklanke, bez zadnych aktywacji tudziez zakrapiania cytryna?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 05 kwie 2014, 18:12

MSM możesz wypić z czymkolwiek, bo praktycznie nie ma smaku, ale żaden sok nie zastąpi ci alkalizacji.
Jeżeli nie masz czym zmierzyć pH, bierz profilaktycznie 3 x 1/2 łyżeczki sody zneutralizowane cytryną - dłużej utrzymuje alkaliczność, niezależnie od tego, co pijesz i jesz poza tym. MSM ma odczyn dość obojętny, nie zakwasza i nie alkalizuje.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

niksfirefly
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 19:11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: niksfirefly » czwartek 17 kwie 2014, 12:30

Poniewaz robie zakupy hurtem, bardzo prosze o weryfikacje produktow:

Mieszanke alkalizujaca organizm chce robic wg przepisu na forum z:
http://allegro.pl/soda-oczyszczona-sodu ... 56447.html
http://allegro.pl/weglan-potasu-bezwodn ... 78676.html
http://allegro.pl/kwas-cytrynowy-1hydra ... 77693.html
lub
cytryny,ocet jablkowy

Mieszanke do ewentualnego zewnetrzego stosowania na bolesne miejsca w ataku dny z:
http://allegro.pl/dmso-dimetylu-sulfotl ... 35626.html
wraz z "konskim" MSM

Mysle ze takie potwierdzenie lopatologiczne moze sie tez przydac innym "chemicznym" matolkom.
Z gory dziekuje za pomoc
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 17 kwie 2014, 17:49

Produkty są poprawne, ale dostawca jest bardzo wolny, miewał opóźnienia. nie należy też do najtańszych, ale twój wybór.
DMSO nie musisz mieszać z końskim MSM, bo to tak samo działa, tylko DMSO jest ok 20 razy "silniejsze" i dale skutki uboczne w postaci przykrego zapachu. Samo DMSO na skórę, raczej będzie "piekło" proponuję rozcieńczyć sokiem z aloesu - mało kto wytrzymuje smarowanie większym stężeniem niż 75% DMSO, ale najczęściej pół na pół z aloesem nie daje już palących efektów.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

niksfirefly
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 19:11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: niksfirefly » piątek 18 kwie 2014, 08:40

Hmm to moze podpowiesz (lub jakis tajemniczy don pedro szpieg z krainy deszczowcow sledzacy wątek :))
jakas hurtownie chemiczna?
tego akurat wybralem ze wzgledu na szeroki asortyment

Oczywiscie wiem ze nalezy rozcienczac, wyczytalem na forum jednak ze dobrze dodac MSM a DMSO wykorzystac jako doskonaly transporter. Troche w kropce jestem.

Pytanie na koniec z cyklu kto pyta nie bladzi:
aloes szukac w jakiejs hurtowni czy np.
http://allegro.pl/aloes-prima-99-7-labo ... 09306.html

Powoli rzuca sie na mozg :) Kuna niedlugo bede szukac warzyw w cenniku hurtowni chemicznej :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 18 kwie 2014, 09:51

Tak ma asortyment, ale zwykle nie na miejscu, więc pisze 7 dni roboczych na realizację, a czasami nie mieści się w 2 tygodniach. nasi forumowicze mieli utarczki terminowe z nimi.
Ja zwykle szukam jednego produktu, a potem klikam pokaż wszystkie przedmioty użytkownika i wyszukuję pozostałe.
Te produkty masz np, tutaj:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=24065136
Ale węglan potasu nie jest bardzo popularny, więc chwilowo nie ma więcej takich, którzy maja te 3 produkty.
DMSO I MSM to już ci pisałem - to samo działanie, więc nie bardzo widzę sens mieszania jednego z drugim, skoro MSM ma znacznie niższą potencję.
Sok z aloesu możesz kupić w aptece, nie wyjdzie ci drożej niż z transportem, chyba że wybierzesz jakąś ekskluzywną aptekę.

A biorąc pod uwagę twój żart, na mózg i dnę moczanową doskonale działa w obydwu przypadkach węglan litu, ale w bardzo małej dawce maks. 5 mg przed snem.
Lit brany w takich dawkach systematycznie, spowalnia, a nawet zatrzymuje obumieranie komórek mózgowych!
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

niksfirefly
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 19:11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: niksfirefly » środa 04 cze 2014, 13:25

mam pytanie, o wczesniej wspomniana mieszanke
potasu węglan kwaśny
np.
http://krakchemia.shoper.pl/pl/p/potasu ... a-25g/2322
to nie to samo co
potasu węglan
np.
http://allegro.pl/k2co3-weglan-potasu-c ... 12419.html

ktory wybrać ??
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 04 cze 2014, 13:52

Wprawdzie to nie ten sam związek chemiczny, ale to samo działanie. Bo celów alkalizacji, a właściwie wyrównania proporcji z sodem, czy uzupełniania potasu, nadają się obydwa i można je stosować zamiennie, tylko kwaśnego węglanu wagowo potrzeba nieco więcej.
Postaram się odszukać proporcje, choć zapewne gdzieś je już podawałem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

niksfirefly
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 19:11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: niksfirefly » środa 04 cze 2014, 23:07

bede wdzieczny i zobowiazany :)
zamowienie hurtowe czeka tylko na ten
potasu węglan kwaśny
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 04 cze 2014, 23:20

1 gramowi węglanu potasu (K2CO3) odpowiada 1,448 g kwaśnego węglanu potasu (KHCO3).
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: analityczka » wtorek 12 maja 2015, 19:57

blueray21 pisze:Wielu cierpiącym pomaga zażywanie samej witaminy C 1 g dziennie w dwóch dawkach. Ból mija po ok 24 godz. Jednak ochronę przed atakami uzyskuje się po 6-8 tygodniach

Potwierdzam. Mój znajomy (jest przed czterdziestką) cierpiał z powodu ataków dny od czasów liceum. Kilka lat temu zaczął się kurować witaminą C. Sportu nie uprawia, dieta taka sobie, piwko też lubi a zdrowy jest jak byk - ataków dny ani śladu.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 12 maja 2015, 20:50

Wit. C, proste, tylko jeśli bierze w czystej postaci to się powoli zakwasza, co z pewnością na zdrowie mu nie wyjdzie - brać tylko w postaci askorbinianu sodu.

Gdyby sobie jeszcze zafundował kurację węglanem litu, to mogłoby się okazać przy następnych badaniach moczu, że kwas moczowy wskoczył w normę.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 24 cze 2015, 22:06

0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Dna moczanowa

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 24 cze 2015, 23:07

Można i ten, trzeba sobie tylko węglan litu wtedy "wyprodukować", ale tym razem to nic trudnego i każdy potrafi.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

ODPOWIEDZ