Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 12 sty 2017, 15:38

dama pisze:Ph 8 to zaduzo ?

Masz wyżej:
Jeżeli pH moczu wynosi 7 lub więcej, oznacza to infekcję pęcherza; natychmiast rozpocznij leczenie .

Rano ma być niższe, w trakcie dnia wyższe.

Na nerki zrób sobie mieszankę prostą:
viewtopic.php?f=16&t=1423&p=58040&hilit=mieszanka+nerkowa#p58040
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: dama » czwartek 12 sty 2017, 17:26

Ok dzieki ,czyli to sprawa nerek i pecherza nic innego ?
Juz nasłuchuje organizmu czy cos sie tam dzieje nawszelki wypadek zadziałam zapobiegawczo
po południu było Ph 7 - dziwia mnie te skoki .
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 12 sty 2017, 18:30

dr Hulda tak twierdziła, rób tę herbatę wg przepisu.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
ważka
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2016, 15:55
x 17
x 21
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 176 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: ważka » piątek 20 sty 2017, 14:38

Czy stosował ktoś MSM u kota? Jakie stężenie byłoby bezpieczne dla delikatnego stworzenia jakim jest kot, ale jednocześnie skuteczne na ewentualne pasożyty i problemy alergiczne ze skórą? Pewnie i tak nie tknie tego, ale przynajmniej chciałabym spróbować.
0 x


Łączę światy...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 20 sty 2017, 14:42

0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Markowsky
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 02 lut 2017, 20:06
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Markowsky » czwartek 02 lut 2017, 20:39

Witam, właśnie zakupiłem DMSO ... 10 ampułek po 15g i zamierzam rozpocząć kurację . Mój problem to nadciśnienie,podwyższony poziom cukru,cholesterol,oraz kwas moczowy jak i wiele innych problemów... Jednak w ostatnim czasie cholernie doskwiera mi bolesne pieczenie stóp... i w żaden sposób nie mogę sobie z tym poradzić ani ja ani lekarze... Oczywiście jestem na lekach nad ciśnieniowych i innych.. Moje pytanie polega na tym czy DMSO podczas stosowania nie będzie zachodzić w jakąś szkodliwą dla zdrowia reakcję z tymi lekami ? Boję się też skutków ubocznych związanych ze stosowaniem DMSO , czy w ogóle takie są ? I ostatnie pytanie jak zacząć stosowanie ? Chcę stosować do ustnie tylko nie mam pojęcia jak... Mam strzykawkę 20 ml. ampułki po 150 g i tyle wiem. Proszę o jakieś wskazówki doświadczonych bo się waham i sam nie wiem co mam już z tym wszystkim zrobić ... brać nie brać...
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 02 lut 2017, 21:45

Witaj @Markowsky na forum. Moja rada jest taka: przeczytaj ten temat od początku. Na większość twoich pytań znajdziesz odpowiedzi.
Osobiście nie sądzę, aby DMSO mogło ci pomóc w sposób w jaki sobie to wyobrażasz. Ponieważ lekarze nie potrafią ci pomóc, a założyłbym się, że ich działania jeszcze pogarszają sytuację, to powinieneś zająć się sobą sam. Bardzo dużo informacji prozdrowotnych znajdziesz na tym forum. Potrzebne ci jest kompleksowe spojrzenie na organizm, bo wszystkie organy w nim współpracują, nie można "leczyć" jednego, zapominając o innych, jak robi to klasyczna medycyna.
Tu jest temat o DMSO i dalszą ewentualną dyskusję poprowadzimy w temacie "Nasze porady i opinie...".
Skutki uboczne picia DMSO sa bardziej socjalne, bo skóra dość długo wydziela przykry zapach, ja zaczynałem pic od 5 ml w szklance soku pomarańczowego, niestety po kilku dniach musiałem przestać. Jeśli chcesz pic to ok 3 godz. po lekach, 2 godz, po jedzeniu, wtedy nie powinno byc żadnych zakłóceń.
Zapraszam do dyskusji w w/w temacie, napisz też jakie leki bierzesz, żeby było wiadomo czym cie trują.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 02 lut 2017, 23:11

Przy nadciśnieniu trzeba zacząć od początku, czyli raczej od nawodnienia:
http://cheops4.org.pl/cheos/viewtopic. ... esz#p38661
Woda + sól kamienna, ewentualnie hydratacja.

I to, najważniejsze, równowaga sód-potas również, niedobory w tym zakresie:
viewtopic.php?f=17&t=815&hilit=r%C3%B3wnowaga

Na pieczenie wydatnie może pomóc moczenie stóp w sodzie i chlorku magnezu, nie tylko na to.

I zioła:
Mieszanka sercowo-naczyniowa (nadciśnienie tętnicze, stwardnienie mięśnia sercowego, częstoskurcz etc.) : traganek, kocanka, skrzyp, szarota błotna, kwiat głogu, serdecznik, bylica pospolita, mięta pieprzowa lub dowolna, melisa, lebiodka*, nostrzyk, kwiat lipy, kwiat arniki, krwawnik, miłek* wiosenny, liść brzozy, korzeń kozłka (waleriany), jemioła.

Nadciśnienie tętnicze: liść brzozy, nostrzyk, lukrecja, lebiodka/majeranek, podbiał, babka, skrzyp, koper, owoce anyżu, melisa, serdecznik, głóg, kocanka, szarota błotna.

Nostrzyk żółty leczy krew, nostrzyk biały – nadciśnienie.

Te ''leki'' nadciśnieniowe lepiej z czasem odstawić na stałe.
Kolega pozbył się nadciśnienia, stosował, wit.C, magnez, WU, wodę z solą, potem boraks.
Specyfiki apteczne odstawił.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 13 lut 2017, 14:08

Terpeny, DMSO, Woda
Opublikowany 7 lutego 2017
Dr Mark Sircus
Bez rozpuszczalników biologicznych, jesteśmy martwi, a wraz z nimi możemy żyć zdrowiej. Nasze życie zależy od wody, ponieważ tyle samo życie nie może istnieć bez rozpuszczony w rozpuszczalniku. Woda, która rozpuszcza więcej substancji niż jakikolwiek inny płyn, uważany jest uniwersalnym rozpuszczalnikiem. Woda jako rozpuszczalnik pożywkę dla organizmów żywych. Wszystkie komórki zawierają co najmniej 85% wody, a większość płynów wewnątrz i na zewnątrz komórki, które mogą mieć co najmniej 90% wody. Zarówno transport cząsteczek i reakcje chemiczne odbywają się w rozpuszczonego w wodzie.

http://drsircus.com/general/natural-sol ... urpentine/

Na bóle pleców, lędźwi działa błyskawicznie, sprawdzone, o reszcie można doczytać.

Translator:
DMSO: Antidotum na promieniowanie i zatrucie

DMSO (sulfotlenek dimetylu), znany jest (na będąc rozpuszczalnikiem) na jego zdolność do przechodzenia przez membrany, zdolność który został potwierdzony przez wiele kolejnych badaczy. Zdolność DMSO, aby to zrobić zmienia się proporcjonalnie do jego wytrzymałości aż do rozwiązania 90 proc. Od 70 procent do 90 procent Stwierdzono, że najbardziej efektywna siła przez skórę, a dziwne, wydajność spada o stężeniach wyższych niż 90 procent.

DMSO jest skutecznym środkiem przeciwbólowym. Blokuje ona włókna nerwowe, które produkują przewodzenia bólu. DMSO ogranicza zapalenie i obrzęk przez redukcję substancji chemicznych zapalnych. Poprawia dopływ krwi do obszaru zranienia przez rozszerzanie naczyń krwionośnych i zwiększenia dostarczanie tlenu i zmniejszając lepkość płytek krwi. Stymuluje gojenie, co jest kluczowe dla ich użyteczności w każdych warunkach. Jest to jeden z najsilniejszych wolne rodniki znanych człowiekowi, jeśli nie najsilniejszym jeden.

DMSO jest organiczny związek siarki, który pierwotnie był używany tylko jako rozpuszczalnik przemysłowy, czyli do momentu jego właściwości medyczne zostały odkryte w 1963 roku przez zespół badawczy kierowany przez Stanley W. Jacob, MD. DMSO jest produktem ubocznym roztwarzania siarczanowego ( "proces siarczanu"), który przekształca drewna do pulpy drzewnej obejmującej prawie czystych włókien celulozowych.

DMSO zmniejszenie stanu zapalnego poprzez kilka mechanizmów. Jest to przeciwutleniacz wymiataczem wolnych rodników, które gromadzą się w miejscu zranienia. DMSO jest przydatny jako lek przeciwbólowy, trądzik, oparzenia, zapalenie stawów, upośledzenia umysłowego, udaru mózgu, amyloidoza, urazu głowy, twardzina skóry; łagodzi toothaches, łagodzi bóle głowy, hemoroidy, szczepy mięśni; zapobiega paraliż z urazami kręgosłupa akordów; zmiękcza tkanki blizny.

DMSO jest półproduktem globalnego obiegu siarki, który rozprowadza biologicznie siarki dla wszystkich zwierzęcych i roślinnych życia (Parcell, 2002). Związki siarki występują we wszystkich komórkach ciała, a są niezbędne do życia; są potrzebne dla wielu reakcji chemicznych, w detoksykacji leków i innych szkodliwych toksyn i ich potencjalne zastosowanie kliniczne w leczeniu wielu stanów, takich jak depresja, fibromialgii, zapalenia, śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, urazów sportowych, zastoinowa niewydolność serca brak, cukrzycy, raka i AIDS (Parcell, 2002).

Wniosek

Ważne jest, aby zarówno lekarzy i pacjentów zrozumieć i docenić wagę stosowania rozpuszczalników medyczne w leczeniu choroby. Równie ważne jest, aby zobaczyć, że profilaktyka zaczyna rozpuszczalnikami też. W pełni nawilżona istota jest inna niż mieć przewlekły niedobór wody. Choroba może być widoczne, w części, jako zwykła domu uzyskanie wszystkich gumowanie się. Robi się zbyt lepkie i zwapnienia, a także silnie toksycznych chemikaliów, metali ciężkich i czasami skażenia promieniowaniem.

Dodając wodorowęglan sodu do swej wody zwiększamy jej zdolność jako rozpuszczalnika,
ponieważ zmienia pH.

Czasami jednak wszystko co najlepsze w świecie woda nie wystarcza i musimy użyć przy ciężkich obciążeniach rozpuszczalniki takie jak DMSO i terpentyna.


Całość
http://drsircus.com/general/natural-sol ... urpentine/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
ważka
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2016, 15:55
x 17
x 21
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 176 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: ważka » piątek 17 lut 2017, 12:06

Mam pytanie odnośnie łączenia MSM z chlorkiem magnezu. Wieczorem pasuje mi połączyć jedno z drugim, ale wyraźnie zmienia się smak całości. Chlorek magnezu jest gorzki, a MSM kapuściany/siarkowy. Po wymieszaniu smak jest w miarę neutralny i nie wiem czy składniki te nie tracą na wymieszaniu. Czy są gdzieś opisane zasady czego z czym nie łączyć?
0 x


Łączę światy...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 17 lut 2017, 15:55

Generalnie nie łączymy utleniaczy i przeciwutleniaczy.
Było parędziesiąt wpisów na ten temat..
Te 2 podane nie powinny się gryźć, bywają razem w pożywieniu.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 17 lut 2017, 16:47

Daję do ziół MSM, chlorek, wit.C, sodę, potas, sól, boraks, taurynę od jakiegoś czasu.
Taki koktail Mołotowa, stały zestaw, od dawna.
Mam się witalnie.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

dezmol
Posty: 4
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 12:35

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: dezmol » sobota 04 mar 2017, 09:09

Można łączyć (mieszać) DMSO z MSM i czy ma to sens ?? Czy można łączyć witaminę C z MSM ?? Czy MSM się utlenia tak jak witamina C i po pewnym czasie jest jej coraz mniej w roztworze ??
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 04 mar 2017, 09:40

Można łączyć, masz szczegóły w temacie,
C z MSM

viewtopic.php?f=17&t=801&p=51929&hilit=MSM+%E2%80%93+po+prostu+siarka#p51929

Lepiej takie roztwory popijać po przygotowaniu.
WitC i MSM tworzy parę redukująco -utleniającą.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

kryniek
Posty: 2
Rejestracja: piątek 26 maja 2017, 17:52
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: kryniek » piątek 26 maja 2017, 18:09

Potrzebuje fachowej rady.Moja mama ma 76lat cierpi na łuszczycowe zapalenie stawów(paskudna i ciężka choroba)z każdym rokiem coraz gorzej ją znosi,leki nie pomagają a na biologie za stara.Chciałbym zakupić jej DMSO,bo jak czytam czyni cuda,tylko jak najlepiej powinna go stosować,na zewnątrz czy do picia,czy w połączeniu z jeszcze czymś innym?Najbardziej mamie chodzi o wyeliminowanie tego silnego bólu,choć skóra tez fatalnie wygląda.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 26 maja 2017, 18:19

Witaj!

Jednoznacznie nie można odpowiedzieć bez zbadania przyczyn, polecałbym biorezonans:
np. http://www.biorezonans-warszawa.pl/bicom/

DMSO może a nie musi zadziałać, ważne jest zakwaszenie żołądka, łatwo sprawdzić sodą:
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewto ... sze#p41835
Inne też, domowe.

nawodnienie i sól:
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewto ... 150#p61937

Oraz pH organizmu:
http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewto ... %B3wnowaga

Doraźnie zewnętrznie DMSO nie zaszkodzi na poewno, a może pomóc, ale staraj się ująć to całościowo.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Marcin
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 09 maja 2017, 08:06
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Marcin » środa 31 maja 2017, 17:02

Witam
http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/MSM-%E2%80%94-koncentrat-99%2C9/634
Mam pytanie czy to jest zwykly msm bo pisze ze koncentrat i nie wiem czy stosowac wedlug opisu z forum czy inaczej
A u podkowy nie widze innego w proszku
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » czwartek 01 cze 2017, 16:15

Zrobiłem sobie DMSO pół na pół z wodą do psikania na ugryzienia czy inne siniaki lub bolące mięśnie
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 01 cze 2017, 17:22

Marcin pisze:A u podkowy nie widze innego w proszku

taki mam i zażywam, czasami.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » sobota 17 cze 2017, 22:29

...
Ostatnio zmieniony sobota 17 cze 2017, 22:42 przez Basia7, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 95
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » sobota 17 cze 2017, 22:29

Już jest sporo w tym temacie, ale dla przypomnienia i podsumowania:

DMSO – UKRYWANA SUBSTANCJA PRZECIW NOWOTWOROM I PRZEWLEKŁYM ZAPALENIOM
Czerwiec 16, 2017

DMSO, czyli dimetylosulfotlenek należy do grupy jednych z najcudowniejszych środków stosowanych w medycynie naturalnej. Jego niezwykłe właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe udowodniono w badaniach klinicznych.

Jednak wciąż jego stosowanie nie jest rozpowszechniane w świecie konwencjonalnej medycyny.

Lekarze (jak zwykle z wiadomych powodów) bronią się przed przyznaniem racji co do tego, że DMSO jest uniwersalnym, naturalnym środkiem leczniczym, który potrafi zdziałać cuda.

DMSO, czyli dimetylosulfotlenek

Znany i dostępny DMSO występuje w postaci bezbarwnego, bezwonnego, klarownego płynu, który jest pozyskiwany z miazgi drzewnej lub otrzymywany syntetycznie.

Po raz pierwszy dimetylosulfotlenek odkryto w XIX wieku w Niemczech jako produkt uboczny w procesie pozyskiwania papieru.

Sulfotlenek dimetylu (DMSO) jest to związek siarkoorganiczny o wzorze (CH3) 2SO fot.123rf.com

Syntetyczny związek stworzył w 1988 r. rosyjski naukowiec Aleksander Zaitseva w Kazaniu nad Wołgą.

DMSO jest organicznym związkiem chemicznym z grupy sulfotlenków, który doskonale rozpuszcza polarne i niepolarne substancje.

Jest także odczynnikiem analitycznym i chemicznym, dzięki którym niebywale przyspiesza niektóre reakcje chemiczne.

Pierwsze zastosowania medyczne

Po raz pierwszy medyczne właściwości DMSO odkryto w 1959 roku.

Wówczas użyto go jako środek ochronny czerwonych krwinek oraz innych tkanek przed zamarzaniem.

Jednak dopiero badania doktora Stanleya W. Jacoba i chemika Roberta J. Hershlera z 1964 roku na dobre udowodniły jego kliniczne zastosowania.

Odkryto, że DMSO potrafi penetrować skórę i przenikać do krążenia bez uszkadzania powierzchni skóry.

Późniejsze badania kliniczne wykazały, że środek ten przejawia działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przyspieszające gojenie się ran, rozszerzające naczynia krwionośnie, spowalniające wzrost bakterii, rozluźniające mięśnie, likwidujące opuchliznę, a nawet zwiększające działanie innych środków farmakologicznych.

Powszechnym zastosowaniem DMSO mogło cieszyć się w środowiskach weterynaryjnych.

To tam używano go do leczenia stanów artretycznych, zapaleń stawów u koni oraz urazów kości u innych zwierząt.

Jak działa DMSO?

Dimetylosulfotlenek jest naturalną substancją, która wykazuje bardzo silne właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne.

Łatwo przenika przez błony biologiczne w głąb tkanek, nie powodując przy tym ich uszkadzania.

Jest doskonałym rozpuszczalnikiem i w tej kwestii nie ma sobie równych.

Potrafi także współgrać z innymi substancjami odżywczymi i lekami, sprawiając, że szybciej wnikają one do wnętrza organizmu.

Przykładowo DMSO nałożony na skórę, w ciągu kilku minut wnika w głąb struktur tkanki kostnej, znacząco uśmierzając ból i likwidując stany zapalne.

DMSO stosuje się najczęściej na czystą, wolną od preparatów chemicznych (np. kremów, dezodorantów i olejków) powierzchnię skóry, w postaci rozcieńczonego z wodą do 70% (lub mniej) preparatu.

Wzmocnienie skuteczności preparatu można uzyskać poprzez połączenie go z kapsaicyną.

Może być stosowany także w formie doustnej, dożylnej, w postaci żelu, a nawet kropli do oczu.

Korzyści stosowania
Stosowanie DMSO przynosi wiele korzyści dla organizmu:
• DMSO to zabójca bakterii, wirusów i grzybów.
• Jest środkiem poprawiającym funkcjonowanie układu immunologicznego.
• Zmniejsza uciążliwość alergii.
• Redukuje ból i odczyn zapalny po ukąszeniach owadów.
• Działa jako silny preparat przeciwzapalny.
• Zmniejsza ból i przyspiesza gojenie się ran, oparzeń i urazów mięśni szkieletowych.
• Stosowany jest miejscowo do leczenia bólów głowy, kości i reumatoidalnego zapalenia stawów.
• Pomaga w leczeniu zaćmy, jaskry, zwyrodnieniu plamki żółtej i problemach z siatkówką.
• Usuwa grzybicę paznokci.

• Działa przeciwutleniająco.
• Poprawia krążenie krwi – zapobiega tworzeniu się skrzepów i nadmiernej krzepliwości.
• Leczy uszkodzenia skóry i tkanek spowodowanych chemioterapią.
• Wspomaga walkę z łuszczycą, trądzikiem i bliznami potrądzikowymi.
• Rozpuszcza nowe skrzepy i zapobiega zmianom poudarowym.
• Poprawia pracę serca.
• Zmniejsza ból przy półpaścu.
• Stosowany dożylnie obniża bardzo wysokie ciśnienie krwi w mózgu.
• Działa silnie moczopędne.
• Udowodniono jego wysoką skuteczność w leczeniu infekcji pęcherza moczowego (śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego ) i przewlekłej choroby zapalnej pęcherza moczowego.
• Hamuje rozwój Helicobacter pylori.
• Pomaga zwalczać kamienie żółciowe i wrzody trawienne.

DMSO kontra nowotwory

DMSO znane jest przede wszystkim ze swoich unikalnych właściwości przeciwdrobnoustrojowych i przeciwbólowych.

Z racji tego, że DMSO doskonale przenosi substancje czynne, niektóre metody leczenia łączą DMSO nie tylko z substancjami odżywczymi, ale także środkami przeciwwirusowymi i przeciwnowotworowymi, gdyż środek ten łatwo trafia do komórek rakowych.

Istnieją jednak doniesienia na temat tego, że DMSO działa przeciwnowotworowo, przede wszystkim chroniąc zdrowe komórki przed rakiem i skutkami promieniowania oraz chemioterapii, a także przyczynia się do naturalnej śmierci komórek nowotworowych.

Okazuje się, że jest niezwykle pomocny w leczeniu zdiagnozowanych nowotworów piersi, płuc, prostaty oraz chłoniaka i białaczki.

Jakiś czas temu próbowano nawet stworzyć z DMSO jeden z podstawowych środków stosowanych do leczenia nowotworów.

Realizacja tego pomysłu była na dobrej drodze, jednak została szybko zablokowana przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Głównym powodem, dla którego odmówiono zakwalifikowania DMSO jako środka leczącego nowotwory były trudności z samą klasyfikacją.

„Wybitne umysły” pracujące FDA miały problem ze zrozumieniem tego, jak tak mała cząsteczka potrafi zdziałać tak wiele cudów!.

Po prostu zbyt duża ilość biologicznych i farmakologicznych korzyści, jakie niesie za sobą stosowanie DMSO, przewyższyła najśmielsze oczekiwania amerykańskiej instytucji i zagroziłaby interesom przemysłu farmaceutycznego,dlatego FDA zablokowała zwykłym ludziom drogę do zdrowia i życia



https://www.odkrywamyzakryte.com/dmso/
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » niedziela 18 cze 2017, 05:59

przydałaby się jakieś przepisy do stosowania DMSO. Jak, z czym, i na co. Może ktoś ma jakieś takie właśnie rozpiski, to by bardzo ułatwiło stosowanie.

Jak ja zacząłem używać rozcieńczone na pół z wodą to piekła skóra i trochę się zniecheciłem, ale wiem że może jeszcze bardziej się rozmaja aby właśnie takiego efektu pieczenia nie było...
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 18 cze 2017, 06:43

0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Kappka
Posty: 2
Rejestracja: piątek 30 cze 2017, 18:10
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Kappka » piątek 30 cze 2017, 18:14

Witam.
A co z konserwacją Dsmo i soku z aloesu? Sok nie skiśnie? Na butelce ,,spożyć w ciągu 14 dni". Czy dodanie kwasu askorbinowego miałoby jakiś sens?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 11 lip 2017, 11:07

Zalety siarki w walce z dolegliwościami bólowymi, ze zmarszczkami, zmęczeniem i stresem


Szanowny Czytelniku,

siarka to trzeci pod względem ilości w organizmie pierwiastek, po wapniu i fosforze.

Dostarczasz ją sobie prawie wyłącznie za pośrednictwem spożywanego białka.

Istnieje jednak badanie poświęcone najważniejszym dla organizmu pierwiastkom, z którego wynika, że nie docenialiśmy znaczenia siarki1. Być może nawet cierpisz na jej poważny deficyt!

Znaczenie siarki

Blisko połowa siarki w Twoim organizmie znajduje się w mięśniach, skórze i kościach.

Siarka odgrywa ważną rolę w setkach procesów fizjologicznych. Na poziomie cząsteczkowym wiązania siarkowe są niezbędne do utrzymania kształtu białek i określania ich biologicznej aktywności.

Na przykład włosy i paznokcie zbudowane są z twardych białek tworzących tzw. keratynę o bogatej zawartości siarki. Chrząstka stawowa i tkanka łączna tak samo, z tym że w tym przypadku cząsteczki są miękkie i elastyczne.

Z wiekiem elastyczne tkanki w organizmie (jak tkanka chrzęstna, skóra, włosy
) tracą na elastyczności. To tłumaczy sztywność, zmarszczki, obwisłą skórę, łamliwe paznokcie.

Niedobór siarki sprzyja tym problemom związanym ze starzeniem się.

Oprócz wiązań międzybiałkowych, siarka jest również niezbędna do budowania i biologicznej aktywności enzymów. Jeśli za mało masz siarki w organizmie, enzymy nie mogą funkcjonować prawidłowo, co może wywołać reakcję łańcuchową poważnych zaburzeń metabolicznych.

Siarka odgrywa także ważną rolę w:

systemie transportu elektronów w organizmie, zwłaszcza w białkach zawierających siarkę i żelazo w mitochondriach, elektrowniach wytwarzających energię w komórkach;

metabolizmie witaminy B1 (tiamina) i witaminy B8 (biotyna), które są niezbędne do przekształcenia węglowodanów w energię;

syntezie ważnych metabolitów, np. glutationu;

funkcjonowaniu insuliny. Cząsteczka insuliny składa się z dwóch łańcuchów aminokwasów złączonych mostkami siarkowymi, bez których insulina nie mogłaby być biologicznie aktywna;

oczyszczaniu wątroby.

W badaniu tym przeanalizowano wiele procesów metabolicznych, by określić te z nich, na które mógłby mieć wpływ deficyt siarki. Oceniono również sposób działania szerokiej gamy suplementów diety zawierających siarkę, w tym suplementy chondroityny / glukozaminy (o wysokiej zawartości siarki) stosowane często w przypadku schorzeń stawów.

Zdaniem autorów badania:

Aminokwasy siarkowe znacznie wspierają utrzymanie i prawidłowe funkcjonowanie układów komórkowych poprzez swój wpływ na stan oksydoredukcji oraz dzięki ich zdolności detoksykacji organizmu z trujących składników, wolnych rodników i substancji reagujących z tlenem.

Metabolity zawierające siarkę, w tym glutation, w swoim działaniu wchodzą w reakcje z wieloma związkami odgrywającymi znaczącą rolę w mechanizmach, które wykorzystuje medycyna alternatywna i uzupełniająca.

Dotyczy to m.in. wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, składników mineralnych, takich jak selen, cynk, miedź i magnez, witamin C i E, przeciwutleniaczy, tj. proantocyjanidów oraz kwasu liponowego, wśród których wiele uczestniczy w syntezie prostaglandyn i „spiętrzeniu przeciwutleniającym”.


Czy w Twojej diecie jest wystarczająco dużo siarki?

Pierwszym źródłem siarki w diecie są zwykle jajka oraz drób, wołowina i ryby. To tam znajduje się najwięcej białek „pełnych”, tj. takich, które zawierają dość wszystkich aminokwasów, a zwłaszcza dwa niezbędne aminokwasy zawierające siarkę: metioninę i cysteinę.

Dzięki nim możesz wytwarzać nowe białka zawierające grupy siarkowe, których potrzebujesz.

Żaden z tych dwóch aminokwasów nie może być magazynowany jako taki w organizmie. Podlegają one utlenieniu i są wydalane z moczem lub magazynowane w postaci glutationu.

Jest więc bardzo ważne, by w pożywieniu stale dostarczać sobie te aminokwasy siarkowe.

Niewielkie ilości siarki występują również w roślinach strączkowych, czosnku, cebuli, szparagach, koprze włoskim, a zwłaszcza we wszystkich gatunkach kapusty: brukselce, kapuście itd.

Siarka występuje także w orzechach, migdałach oraz orzechach nerkowca.

Zalety MSM – jednej z postaci siarki organicznej

Istnieje również organiczna postać siarki o silnym działaniu przeciwutleniającym: to metylosulfonylometan, zwany także MSM.

MSM to źródło siarki dostępnej w pożywieniu. Posiada on specyficzne właściwości zdrowotne.

Osobom, które mają niski poziom MSM w organizmie, częściej dokuczają:

zmęczenie,
depresja,
nadmierna podatność na stres fizyczny i psychiczny,
choroby degeneracyjne.
Jednym z najważniejszych, a jednocześnie najmniej kosztownych odkryć w dziedzinie medycyny jest szczególna właściwość MSM polegająca na neutralizowaniu stanów zapalnych.

Wydaje się również, że MSM jest szczególnie skuteczny w zapobieganiu chorobom kardiologicznym. Wykazano, że niszczy on blaszkę miażdżycową, związaną z przewlekłymi stanami zapalnymi w organizmie.

Suplementacja MSM:

zmniejsza przewlekłe dolegliwości bólowe;
poprawia przyswajanie niezbędnych składników odżywczych (witamin A, B, C, D i E, aminokwasów, selenu, wapnia, magnezu, koenzymu Q10);
łagodzi bóle mięśni lub pozwala całkowicie pozbyć się skurczów i bólów mięśni;
poprawia funkcjonowanie płuc i dotlenienie całego organizmu;
zapobiega cukrzycy poprzez poprawę wrażliwości na insulinę;
poprawia siłę i wytrzymałość;
zapobiega chorobom neurologicznych poprzez ochronę membrany komórkowej przed stresem oksydacyjnym;
zapobiega i zmniejsza objawy chorób autoimmunologicznych2.
MSM jest dostępny w formie suplementu diety, w dawkach 2 500 mg dziennie na początku stosowania aż po dawkę 7 500 mg dziennie (dawkę zwiększa się stopniowo, w zależności od możliwości organizmu).

W pożywieniu MSM występuje w:

świeżym mleku z hodowli ekologicznej,
jajkach oraz
świeżych warzywach i owocach.

Uwaga:
gotowanie (a nawet tylko podgrzewanie) szybko niszczy MSM.
Ważne jest zatem, by pożywienie zawierające MSM spożywać na surowo.


MSM nie jest toksyczny, ale nie zaleca się go osobom z alergią na siarkę.

Alternatywnie możesz suplementować siarczan glukozaminy, tańszy niż MSM.
Gdyż w rzeczywistości być może zalety tych składników odżywczych są związane wyłącznie z zawartą w nich siarką.
Dlatego preparaty łączące MSM i siarczan glukozaminy (i/lub siarczan chondroityny) działają najskuteczniej: w ogólnym rozrachunku – jest w nich więcej siarki.

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ