Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

SERCE

cedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 20 maja 2020, 09:45

Systemy bezpieczeństwa w sklepach mogą zakłócać działanie rozrusznika

https://e-poradyzdrowotne.pl/2019/10/14 ... zrusznika/
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 26 maja 2020, 19:37

Serce jest sznurem i tworzy vortex
https://youtu.be/NHl4DUu1bEI
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 26 maja 2020, 21:07

https://raypeatforum.com/community/thre ... ost-529022

Ten film jest bardzo interesujący. Przeczytam Dr. Książka Cowana.

Mówi, że serce nie może być pompą, jak nam się wydaje.

Ściany naczyń krwionośnych musiałyby być grubsze.

Muszą istnieć inne środki, środki lokalne, do pompowania krwi w ciele, w którym musi się poruszać.


Nadal go oglądam, ale polecam. Dr. Cowan jest byłym lekarzem pogotowia, MD i wydaje się być osobą o otwartych umysłach, która jest bardzo dobra w wyjaśnianiu koncepcji.
https://youtu.be/ZFUomLdn9aQ
[…]
Gerald Pollack powiedział, że aby krew mogła płynąć w naczyniach włosowatych, potrzebna jest dodatkowa energia pochodząca ze światła. Cytat: „Krążenie - Czerwone krwinki przepływają przez naczynia włosowate; światło jest siłą napędową przepływu. Dodaj światło i zwiększa przepływ. Coś innego niż serce (ciśnienie) napędza krew”.[…]

Gdzie zacząć ...
Oczywiście serce jest pompą. Jeśli przestanie działać, nie żyjesz! Nie obejrzałem wideo, ale takie są moje wnioski. Mam doktorat w fizyce, a także studiowałem dynamikę aero- i płynów w Aachen w Niemczech. Przeczytałem książkę „Czwarty etap wody” Geralda Pollacka oraz „Komórki, żele i silniki życia” oraz książkę Gilberta Linga.

Serce to jednak tylko jeden element całego układu, który wytwarza puls ciśnienia cieczy, a tętnice i żyły są wykonane z elastycznego materiału. Naczynia krwionośne rozszerzają się i kurczą, działa w połączeniu z sercem. Dlatego problematyczne jest, gdy tętnice sztywnieją z powodu zbyt dużej ilości wapnia. Prowadzi to do niedopasowania impedancji między sercem a naczyniami krwionośnymi i powoduje odbicie impulsu ciśnienia z powrotem w sercu, co w dłuższej perspektywie jest destrukcyjne.

Ten ruch impulsu można zobaczyć z powodu opóźnienia czasowego od momentu skurczu serca i nadejścia impulsu, na przykład na nadgarstku. Kolejna ważna kwestia, którą chcę powiedzieć, pochodzi od dynamiki płynów. Wiemy, że początkowy przepływ laminarny w, na przykład, liniach wodnych po pewnym odcinku będzie turbulentny, określony przez liczbę Reynoldsa. Ma to związek z utratą kinetyczną przy przepływie warstwy granicznej blisko powierzchni. Dlaczego więc przepływ krwi nie prowadzi do turbulencji w tętnicach? Ponieważ przepływ jest pulsacyjny, a nie ciągły! Przepływ zatrzymuje się, zanim turbulencja może zacząć, a następnie zaczyna się na nowo od następnego pulsu.

Ale to nie wszystko.

W naszych ciałach mamy dwa różne typy ciał płynnych:
1) Woda o strukturze Ling-Pollack w komórkach, woda jest w stanie żelowym, nie jest już „cieczą”
2) Stan mikroplastra Riddicka-McDaniela w stanie bardzo płynnym, rządzony przez potencjał Zeta

Mam książkę Thomasa M. Riddicka:
Kontrola stabilności koloidu poprzez potencjał Zeta
Z końcowym rozdziałem na temat jego związku z chorobami układu krążenia

Rozdział o układzie sercowo-naczyniowym znajduje się częściowo w sieci:

Kontrola stabilności koloidu poprzez potencjał Zeta i jego związek z chorobą sercowo-naczyniową

Dr. T.C. McDaniel cierpiał na ciężką arytmię, gdy miał 56 lat, był sfrustrowany, że żaden z jego kolegów ani żadnego specjalisty nie był w stanie mu pomóc. Napisał to szczegółowo w swojej książce „Disease Reprieve”. Potem natknął się na książkę Riddicka i zastosował wyniki do siebie. Riddick cierpiał również na PCV (przedwczesny skurcz komorowy) i znalazł ulgę od elektrolitów, które wzmocniły potencjał Zeta jego krwi. McDaniel sformułował swoją „Zeta Aid” na podstawie badań Riddicka, które przyjmuję religijnie każdego dnia. Składa się z elektrolitów na bazie potasu, które wzmacniają potencjał Zeta we krwi. Ładuje krew, dzięki czemu bakterie, na przykład z choroby dziąseł lub zainfekowanych zębów, nie tworzą „biofilmów” na tętnicach, powodując zapalenie i zwężenie naczyń krwionośnych lub tworzenie zastawek serca z jego zniszczeniem przez bakterie film (zdarzyło się mojemu przyjacielowi).

Ta Zeta Aid, moi przyjaciele, zapobiega chorobom serca !!!

Dr. TC McDaniel Zeta Pomoc Witamy

Te specjalne elektrolity, te „anionowe środki powierzchniowo czynne” ładują cząsteczki krwi, powodując ich odpychanie. Riddick pokazał również, że gdy potencjał Zeta osiąga swoje optymalne, lepkość cieczy osiąga minimum. Krew w tym stanie jest wysoce zoptymalizowaną cieczą o minimalnej lepkości! Jest to sprzeczne z tworzeniem się stanu żelowego wody w komórkach z powodu polaryzacji dipoli wodnych w polarnych miejscach łańcuchów białkowych komórki (Gilbert Ling).

Zarówno stan żelowy związanej wody w komórkach, jak i stan wysoce płynny wody we krwi są regulowane przez procesy elektrostatyczne. Mają wiele wspólnych cech, ale stan tych dwóch „zbiorników wodnych” jest całkowicie odwrotny!

Potem pojawia się „pocisk bombowy”:

Riddick odkrył, że sygnały elektryczne odbierane przez EKG nie są (wyłącznie) spowodowane bodźcem elektrycznym mięśni serca, ale (także) spowodowane pulsującym ruchem elektrolitu w naczyniach krwionośnych! Symuluje to za pomocą pompy pulsacyjnej z pętlą zamkniętego obwodu rurki i włożonymi elektrodami w dwóch pozycjach do rurki. Widział puls serca „PQRST” w tej prostej konfiguracji!

Kto wie, jakie inne „cechy” wciąż się ukrywają. Czy wymiana tlenu z dwutlenkiem węgla przyczynia się do „pompowania” krwi, szczególnie w małych naczyniach krwionośnych? Tutaj również odpychanie elektrostatyczne, z powodu potencjału Zeta, pomaga czerwonym krwinkom przecisnąć się przez to przejście z tętnic do żył.

Skontaktowałem się z firmą „Zeter Meter, Inc.” że Riddick powstał w latach 60. Wysłali mi plik PDF (160 MB) książki Riddicka. Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt.

"Regionalna prędkość fali tętna
Badanie Framingham stworzyło wielowymiarowe oceny ryzyka, aby pomóc w poziomie ryzyka klasyfikacji CVD. Pierwszy wynik ryzyka Framingham został obliczony na podstawie informacji o chorobie, wieku, płci, cukrzycy, paleniu tytoniu, BP i stężeniach lipidów we krwi. Po pracach Framingham przeprowadzono szereg badań w celu ulepszenia i opracowania nowych wytycznych dotyczących zarządzania ryzykiem CVD w oparciu o wiele innych parametrów, które mogłyby zmienić ocenę indywidualnego ryzyka. Wieloparametrowy wynik reakcji na ryzyko jest użytecznym narzędziem do kategoryzacji pacjentów w celu wyboru odpowiednich środków terapeutycznych. W poniższych badaniach główny nacisk położono na regionalną PWV jako czynnik predykcyjny CVD [31].

Woolam i in. oszacował PWV, stosując piezoelektryczny mikrofon kryształowy do rejestrowania impulsu ciśnienia w tętnicach promieniowych i tętnicach szyjnych, u zdrowych osób w zakresie od 6,75 do 9,04 m s - 1, a dla osób z cukrzycą od 8,35 do 12,76 m s - 1. Znaczący wzrost PWV stwierdzono u chorych na cukrzycę [32].

Isnard i in. badał, w małej populacji, różn
ice w PWV u osób zdrowych (8,9 ± 0,3 m s - 1) i pacjentów z nadciśnieniem tętniczym (11,8 ± 0,5 m s - 1) [33].

Tak więc zamiast 1600 m / s, czyli prędkości fali akustycznej, puls serca rozchodzi się z prędkością około 10 m / s, zaledwie „małym” współczynnikiem wynoszącym 160 mniej ...

Artykuł mówi również o sztywności tętnic, która jest początkiem choroby sercowo-naczyniowej. Usztywnienie naczyń krwionośnych zwiększyło prędkość tętna. Ciekawy papier, a nie płatny:

Nowe metody pomiaru prędkości fali tętna

Może mój doktorat dał mi odpowiednie narzędzia do zrozumienia fizyki leżącej u podstaw działania serca?

W nocy i rano myślałem o tym trochę więcej. Może jeszcze jedno ważne pytanie brzmi: „Jak krew dostaje się do serca?” Naprawdę nie mam doświadczenia w anatomii ani medycynie. Dlatego polegam tylko na mojej wiedzy w zakresie dynamiki płynów i zasad fizycznych. Istnieje równanie Bernoulliego: p + rho / 2 v ^ 2 = const. Możesz więc wymieniać nacisk na prędkość i prędkość na ciśnienie. Myślę, że dzieje się to również w sercu i naczyniach krwionośnych. Na przykład pozbawiona tlenu krew żylna jest pompowana do płuc, wzbogacona tlenem, krew wraca do serca, wchodząc do głównej aorty. Co „wysadza” komorę serca? Myślę, że to puls rozchodzi się przez płuca i wraca do serca. Serce ma dwie „pompy”, impuls wychodzący jednej służy do wypełnienia komory drugiej i na odwrót.

Gdy serce zatrzymało się, na przykład z powodu interwencji medycznej, a następnie musi zostać ponownie uruchomione przez elektrowstrząs, może to być jak uruchomienie silnika. W komorze serca jest trochę płynu, który jest wypychany, a nie silny puls, ale wystarczający, aby spowodować powrót impulsu do wypełnienia drugiej komory nieco większą ilością płynu. Ten następnie kurczy się i wypycha nieco więcej krwi, która wraca do pierwszej komory serca i tak dalej. Więc po kilku uderzeniach serce jest w pełni sprawne. To jest jak tenis stołowy ping-pongowy, „piłka” to puls ciśnienia z jednej komory serca przemieszczającej się, aby skończyć na drugim „boisku”."
[…]

cdg powiedział: ↑
Dzięki StephanF za to, że robisz własny elektrolit? Jeśli tak, czy możesz podzielić się z fromula? Dzięki
Cześć CDG, Riddick opracował wstępny „przepis”, który Dr. T.C. McDaniel poprawił się. Ma to związek ze stosunkiem walencyjnym kationów do anionów w elektrolitach. Na przykład chlorek glinu osłabia potencjał Zeta, sole glinu są używane do „oczyszczania wody” w oczyszczalniach. Dodają tylko tyle tych soli, aby wyrównać potencjał Zeta wody, co następnie prowadzi do cząsteczek brudu do koagulacji i flokulacji z zawiesiny wodnej. NIE CHCESZ, ABY TO DZIAŁAŁO W SWOJEJ KRWI! Dlatego zarówno Riddick, jak i Dr. McDaniel stanowczo przestrzegał przed spożyciem aluminium. Zatem stosowanie aluminium jako adiuwantu w szczepionkach jest wysoce wątpliwe. Chloryn glinu ma współczynnik walencyjny 3: 1 (AlCl3), więc przeciwny współczynnik walencyjny wzmacnia potencjał Zeta. Potrzebujesz soli z sodem lub lepszej z kationem potasu, które mają wartościowość +1, i dodaj anion, który jest trzykrotnie ujemnie naładowany, i jest to kwasowa pozostałość kwasu cytrynowego. Riddick używał cytrynianu sodu i potasu w swoim „pułku”. Następnie musisz powiązać ilość elektrolitu z objętością krwi. Musisz doprowadzić stężenie do wartości między 100 a 1000 ppm, wtedy potencjał Zeta staje się optymalny. Dorosły ma około 5 litrów krwi lub około 5,6 kg. 500 ppm to 2,8 grama. Ale krew ma już elektrolity, więc potrzebna jest mniejsza ilość. Wzór Riddicka:

47 gramów cytrynianu potasu
2 gramy cytrynianu sodu
1 gram chlorku sodu (sól kuchenna)
9,5 gramów węglanu potasu (w celu podniesienia pH)
0,5 g wodorowęglanu sodu

Rozpuszczasz go w 1 litrze wody, to jest twój koncentrat. Nie pij tego prosto !! Z tego bierzesz 20 ml na 1 litr wody = 1 gram / litr. Pij trzy razy 500 ml tego rozcieńczonego roztworu.

https://raypeatforum.com/community/atta ... jpg.18012/
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 26 maja 2020, 21:55

Informacje od dr. Riddicka , McDanielsa n/t potecjału zeta są dostępne po ang.
http://customers.hbci.com/~wenonah/riddick/
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 04 cze 2020, 20:42

Strona
https://www.koherencjaserca.com/
Intytut HeartMath w Stanach Zjednoczonych opracował wiele badań i wydał szereg publikacji oraz książek na temat „koherencji”,
bądź inaczej „spójności”.


Zagadnienia, z jakimi możemy się spotkać to:

koherencja (spójność) serca,
koherencja rytmu serca,
koherencja fizjologiczna,
koherencja społeczna i koherencja globalna.
https://sekrety-zdrowia.org/koherencja- ... raktyczne/

http://www.rozwojowiec.pl/1056/tajemniczy-organ/
https://youtu.be/E-YKnccAfPs
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 10 cze 2020, 14:42

Kwas palmitynowy nie hamuje spalania glukozy, dlatego tłuszcz palmowy jest tak niszczony w mediach -pseudoekologia, szkodliwośc dla zdrowia.
https://wydawnictwovital.pl/wydawnictwo ... ruce-fife/
i organic
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2739696/
Am J Physiol Endocrinol Metab. 2009 Sep; 297(3): E578–E591.
Published online 2009 Jun 16. doi: 10.1152/ajpendo.00093.2009
PMCID: PMC2739696
PMID: 19531645
The Randle cycle revisited: a new head for an old hat
Louis Hue1 and Heinrich Taegtmeyer2

https://raypeatforum.com/community/thre ... ate.17944/

" Peat pisał jednym ze swoich artykułów, że kwas palmitynowy jest jednym z najbardziej ochronnych substancji dla metabolizmu z powodu jego uruchomienia enzymu PDH, które jest głównym czynnikiem właściwego utleniania glukozy.

Mitochondria i śmiertelność
"... Hormon tarczycy, kwas palmitynowy, i światło uruchamiają decydujący oddechowy enzym, powstrzymując tworzenie kwasu mlekowego. Kwas palmitynowy występuje w oleju kokosowym , i jest produkowany naturalnie w tkankach zwierzęcych. Nienasycone oleje wywołają odwrotny skutek. "

"... Ponieważ kwas mlekowy jest wywołany przez blokowanie glukozy, wysoki poziom mleczanu w krwi oznacza, że duża ilość cukru jest wchłaniana; w odpowiedzi, ciało organizuje wolne kwasy tłuszczowe jako dodatkowe źródło energii. Wzrost wolnych kwasów tłuszczowych powstrzymuje utlenianie glukozy. (to jest nazywane Randle efekt, cykl glukoza- kwasy tłuszczowe, cykl konkurencji substratowej, itd.)
Kobiety, z wyższym estrogenem i hormonem wzrostu, zwykle mają więcej wolnych kwasów tłuszczowych niż mężczyźni, i podczas ćwiczeń utleniają wyższy odsetek kwasów tłuszczowych niż mężczyźni. Ta ekspozycja na kwasy tłuszczowe "zmniejsza tolerancję glukozy," i bez wątpienia wyjaśnia większą częstość występowania cukrzycy u kobiet. Podczas gdy większość kwasów tłuszczowych hamuje utlenianie glukozy bez natychmiastowego hamowania glikolizy, kwas palmitynowy jest niezwykły, w jego hamowaniu glukolizy i produkcji mleczanów bez hamowania utleniania. Zakładam, że ma to w dużej mierze do czynienia z jego ważną funkcją w kardiolipinie i oksydazie cytochromowej."

"... Mniej problemów mitochondrialnych będzie uważanych za dziedziczone, ponieważ rozwijamy integralną perspektywę sposobów, w jakie fizykologia mitochondrialna jest zakłócona. Kwas palmitynowy, który jest głównym składnikiem kardiolipiny, która reguluje główny enzym oddechowy, zostaje przesiedlony przez wielonienasycone tłuszcze w miarę starzenia się. Miedź jest zwykle tracona z tego samego układu enzymatycznyego, a stan wody zmienia się wraz ze zmianą procesów energetycznych."

więcej
https://raypeatforum.com/community/thre ... ate.17944/

https://www.sklepzycia.pl/pl/p/BIO-Olej ... -250ml/207#
"BIO Olej palmowy czerwony tłoczony na zimno tylko z miąższu, 250 ml.

Bio Czerwony Olej Palmowy. Nasz produkt jest pozyskiwany w Ekwadorze tylko z rodzinnych gospodarstw rolnych, z szacunkiem do praw natury. Nie bez powodu otrzymał stosowne certyfikaty Fair for life i Fair Trade świadczące o zwracaniu uwagi na środowisko w czasie zbiorów oraz godziwe warunki pracy.

Bio olej z czerwonej palmy oleistej to czyste źródło karotenów, niezwykłe wprost bogactwo naturalnej witaminy E w postaci tokotrienoli (63%) i tokoferoli (37%) we wszystkich 8 frakcjach oraz prawdziwa bomba karotenowa. Tłoczony tylko z miąższu, (bez pestki i innych zanieczyszczeń) to cały wachlarz przydatnych karotenoidów: beta-karoten, alfa-karoten, likopen, luteina, zeaksantyna które wspomagają układ odpornościowy i wpływają m.in. na poprawę wzroku. Warto wiedzieć, że wyizolowane sztucznie suplementy najczęściej oferują tylko jeden pozyskany alfa tokoferol.

Zupełnie wyjątkową cechą tego tłuszczu jest także obecność koenzymu Q10. Przez biochemików ten składnik został sklasyfikowany jako najsilniejszy z przeciwutleniaczy."
bogactwo karotenoidów , jak w oleju z rokitnika, mango, batatach, nagietku.
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 16 cze 2020, 22:28

https://www.jmmc-online.com/article/S00 ... 4/abstract

Abstrakt

"Podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za kardioprotekcyjne działanie ryboflawiny pozostają nieuchwytne. Obecne badanie testowało hipotezę, że ryboflawina chroni uszkodzony mięsień sercowy poprzez modyfikację epigenetyczną LSD1. Tutaj wykazaliśmy, że uraz mięśnia sercowego był atenuowany, a czynność serca u myszy leczonych ryboflawiną z eksperymentalnym zawałem mięśnia sercowego (MI), podczas gdy te ochronne działanie ryboflawiny może być częściowo zablokowane przez leczenie inhibitorem LSD1. Ryboflawina również zmniejszenie apoptozy w niedotlenienia (1% tlenu) H9C2 linii komórkowych. Wyniki ChIP-seq dla komórek H9C2 wykazały, że ryboflawina aktywowała LSD1, co zostało zweryfikowane przez zmniejszenie poziomu genów docelowych H3K4me2. Późniejsza analiza bioinformatyczna LEGO wykazała, że geny metabolizmu fosfolipidów Lpcat2 i Pld1 służyły jako potencjalne geny docelowe odpowiedzialne za działanie ochronne LSD1. Nadmierne wysuszenia Lpcat2 i Pld1 pogłębiły niedotlenienie w komórkach H9C2, podczas gdy te szkodliwe skutki mogą być tłumione przez nadekspresję LSD1. Proponujemy zatem, że ryboflawina łagodzi uraz niedotlenienia/niedokrwienia mięśnia sercowego poprzez aktywację aktywności komórkowej LSD1 i modulację genów metabolizmu fosfolipidów. LSD1 pośredniczy przesłuch między metabolizmem fosfolipidów i metylacji histonu może być zatem ważnym mechanizmem kardioprotekcyjnego działanie ryboflawiny."
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 03 lip 2020, 19:44

https://sekrety-zdrowia.org/zakrzepy-za ... lekarstwo/
Lekarstwo rozpuszczające zakrzepy jest wewnątrz nas
PRZEZ REDAKCJA · OPUBLIKOWANE 11 KWIETNIA 2019 · ZAKTUALIZOWANE 11 KWIETNIA 2019

" Zakrzepy i zakrzepica część trzecia i ostatnia.
W poprzednich dwóch publikacjach omawialiśmy mechanizm powstawania zakrzepicy TU oraz jak przeciwdziałać zakrzepom gdy mamy jeszcze czas TUTAJ. Wszystkie te metody są dobre, gdy chory ma czas na profilaktykę i leczenie. A jeśli czasu brakuje? Dziś zajmiemy się tym zagadnieniem.

Zakrzepica – lekarstwo na zakrzepy
Mądra natura, która zadbała o stworzenie mechanizmu wytwarzającego zakrzepy stworzyła również na nie lekarstwo. Tak. Najważniejsze i najsilniejsze lekarstwo rozpuszczające zakrzepy znajduje się wewnątrz nas. Jest to układ fibrynolityczny krwi.

W układzie tym pracują specjalne enzymy. We właściwym momencie w roli rozpuszczalnika na na scenę wkracza plazmina. A do tego czasu czeka ona na swój moment, po cichu przebywając w osoczy, w postaci proenzymu plazminogenu. Jego normalna zawartość w organizmie pozwala poradzić sobie ze skrzepem wielkości światła naczynia. A zatem istnieje lekarstwo wewnątrz nas mające wystarczającą siłę aby rozbić zakrzep na cząsteczki.Problem polega jedynie na tym, by w odpowiednim momencie aktywować ten mechanizm
Działanie mechanizmu jest czysto proteolityczne. Czyli plazmina pracuje dokładnie tak samo jak trypsyna. Jest nawet podobna pod względem składu do enzymu trawiennego dla białek.

Przeanalizujemy teraz wszystkie możliwe drogi aktywacji

Aktywacja może być wewnętrzna i zewnętrzna. Prawidłowo jest uruchamiana przez te same czynniki, które inicjują proces krzepnięcia. jednocześnie z nimi. Jest to swego rodzaju zamknięty cykl, gdyż pierwsze porcje kalikreiny i plazminy aktywują tworzenie kolejnych. A tak intensywna reakcja samoistnie się wypala i szybko gaśnie. Kolejny wariant od dawna jest analizowany przez naukowców to steroidowe hormony anaboliczne.

Jeszcze inny sposób aktywacja od dawna uznana przez medycynę konwencjonalną. Polega na dodatkowym wprowadzeniu choremu dużych dawek streptokinazy lub urokinazy.

Dlaczego to działa?

W samych komórkach krwi zawarty jest wystarczający zapas aktywatorów plazminogenu. Zwłaszcza w leukocytach. Co więcej udowodniono, że granulocyty mogą wydzielać nawet wewnątrzkomórkowe proteazy – cytokiny potrafiące samodzielnie bez udziału plazminy „trawić” fibrynę. [1]

Jednak wewnętrzny mechanizm rozpuszczania zakrzepów ma swoje cechy szczególne. Polega na tym, że po aktywacji plazminogen blokowany jest przez antyplazminogen. Szybko więc znika w obiegu krwi. I tutaj co na pierwszy rzut oka wydaje się korzystne, może okazać się kolejnym zmartwieniem. Rzeczywistość czasami raczy nas nieprzyjemnymi niespodziankami kiedy po wprowadzeniu dużych dawek streptokinazy lub urokinazy poziom plazminogenu we krwi spada do zera.
Aby go zregenerować potrzeba od 12 do 28 godzin, w trakcie których chory pozostaje całkowicie bezbronny pod względem zagrożenia tworzenia się nowych zakrzepów.I na koniec metoda skuteczna i z powodzeniem stosowana w dawnych czasach, pomagająca osobom po zawale mózgu. Większość lekarzy powie, że to sposób nie godny współczesnej medycyny. I tylko dociekliwy lekarz jeśli zastanowi się nad wszystkim to przyzna rację, że to jedyny sposób który może pomóc wrócić choremu przywrócić do świata żywych. Dlatego warto podkreślić, że jest to sposób bezpłatny, za to dużo bardziej skuteczny niż drogie leki.

Zakrzepy – opaska uciskowa na naczynie
Układ plazminowy można aktywować poprzez zakładanie opaski uciskowej na dowolne naczynie. Należy to robić 2 godziny na dobę, pamiętając że rezerwy układu nie są nieskończone. Nawet jeśli naczynie znajduje się daleko od miejsca powstania zakrzepu, to ściśnięcie go spowoduje intensywny wyrzut aktywatorów plazminogenu do krwiobiegu. W rezultacie fibrynolizyna dostanie się do zakrzepu, niezależnie od tego gdzie by się „schował”. Jeśli wszystko będzie robione rozsądnie, to sposób rozpuści zakrzepy nie gorzej niż bardzo drogie zastrzyki. Może właśnie dlatego jest uważany za barbarzyński ?

Uwaga:
Opaski stosujemy pod kontrolą lekarza. Jeśli uda nam się znaleźć takiego, dawniej nie byłoby z tym problemu każdy medyk i felczer znał tę metodę.
Profilaktycznie osoby ze skłonnościami do zakrzepów mogą zakładać specjalne podkolanówki na długie podróże samolotem lub autem.


W leczeniu zakrzepicy pomaga również hirudoterapia czyli zabiegi z wykorzystaniem pijawek."
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 06 lip 2020, 10:42

https://polish.mercola.com/sites/articl ... serca.aspx

" W skrócie
Niedobór snu został powiązany z subkliniczną miażdżycą tętnic, wczesnymi stadiami stwardnienia i zwężenia tętnic
Osoby, które śpią krócej niż sześć godzin w nocy, są o 27% bardziej narażone na subkliniczną miażdżycę niż osoby, które przesypiają siedem lub osiem godzin w ciągu nocy
Ludzie mający przerywany sen, co oznacza, że często budzą się w nocy lub mają problemy z zasypianiem, mają o 34% podwyższone ryzyko rozwoju subklinicznej miażdżycy w porównaniu do osób śpiących dłużej
Ludzie, którzy śpią mniej niż siedem godzin w nocy, mają również zwiększone ryzyko rozwoju chorób serca, i jest to prawdą niezależnie od innych czynników wpływających na zdrowie serca, takich jak wiek, waga, palenie tytoniu i nawyki ruchowe"
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 25 lip 2020, 11:28

https://www.portalspozywczy.pl/owoce-wa ... 45434.html

" Trehaloza jest głównym cukrem występującym w hemolimfie owadów, można ją także znaleźć w organizmach grzybów (na przykład w drożdżach) oraz w roślinach, które są w stanie "zmartwychwstać" po wysuszeniu, chociażby widliczce (Selaginella). Bywa używana w cukiernictwie i kosmetyce, jako środek zapobiegający utracie wody, jako utrwalacz zapachu, a w medycynie - jako składnik płynu do przechowywania narządów przeznaczonych do przeszczepu oraz przy produkcji sztucznych łez. Można ją w wytwarzać ze skrobi w przemysłowych ilościach. Gdy trafia do ludzkiego przewodu pokarmowego, ulega rozpadowi na dwie cząsteczki glukozy.

Prowadzący badania na myszach naukowcy z Washington University School of Medicine w St. Louis wykazali, że trehaloza pobudza działanie komórek odpornościowych - makrofagów, dzięki czemu zmniejszają one blaszki miażdżycowe w tętnicach"

https://allegro.pl/oferta/cukier-trehal ... E4QAvD_BwE

Trehaloza - 1kg --133,90 zł

Dwucukier, złożony z 2 cząsteczek glukozy.

Dobrze rozpuszcza się w wodzie. Występuje powszechnie w przyrodzie w organizmach bakterii, grzybów, roślin i niektórych owadów.

Trehaloza jest odporna na działanie wysokiej temperatury i zmiany pH roztworu. Jest jednym z najbardziej stabilnych cukrów. Nie wchodzi z białkami w reakcje Maillarda, które prowadzą do charakterystycznego brązowienia wypieków, np. skórki chleba.

Nie ulega karmelizacji.

Wykazuje ona 45 proc. słodkości sacharozy.

Producent: Louis Francois, Francja

https://www.wprost.pl/495102/od-kosmicz ... -wode.html

" Prace nad wytwarzaniem enzymu - syntazy trehalozy na Politechnice Gdańskiej mają swoje źródło w cyklu badań nad przystosowaniem bakterii Deinococcus geothermalis do życia w skrajnych warunkach. Bakterie te wykazują ekstremalną odporność na promieniowanie różnego typu oraz na odwodnienie, stąd niektórzy nadają im przydomek ,,kosmiczne"."

https://pl.sputniknews.com/swiat/201808 ... m-sputnik/

https://mostwiedzy.pl/publication/downl ... _12412.pdf

" Grzyby jadalne zawierają 2-12 g trehalozy/100 g s.m. Około
7% trehalozy występuje w mannie używanej jako słodzik do kawy przez Beduinów
w północnym Iraku. Nota bene sugeruje się iż ten „odpad” powstający w trakcie fazy
rozwojowej chrząszczy ma jakiś związek z biblijną „trehala manna”-„manną z nieba”.
Krew homarów Homarus americanus i krabów Carcinus macenus zawiera cukier ten
w stężeniach 2,5 i 1,5 mg/100 ml [20]"
1 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 06 sie 2020, 18:45

Olejek gorczyczny i imbir wcierany w pępek , jako stymulacja nerwu błędnego
http://cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.p ... 53#p121553
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 13 sie 2020, 10:08

Witamina E zapobiega uszkodzeniom mięśnia po zawale mięśnia sercowego
https://www.naturalnews.com/2020-08-12- ... ttack.html
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 18 sie 2020, 20:02

Cytat. -Upton Sinclair-chyba nie trzeba tłumaczyc
"You can't get a cardiologist to understand something when his salary depends on his not understanding it"
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 25 sie 2020, 22:37

https://www.odkrywamyzakryte.com/german ... stek-cz-2/
"Badania pokazały że nie tylko Strofantyna, która została wycofana jako lek, jest
niesamowicie skuteczna przy zawale, ale też german, który chroni serce przed zawałem i jego skutkami."

szlaban zdrowotny na german -większość chorób ( czosnek, reishi,
zeńszeń, konopie,aloes, chlorella)
https://www.odkrywamyzakryte.com/german ... stek-cz-1/
German w sudeckich wodach
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6061135/
Strona dra Kazuhiko Asai
https://asaigermanium.com/
https://nutritionreview.org/2013/10/germanium-ge132/
http://www.germaniumsesquioxide.com/
” It wasn’t long before all germanium supplements were targeted by the
FDA. An import alert issued on June 28, 1988 allows US Customs to
seize all germanium products for supplemental use. This alert was
revised in 1995 but remains in effect today”

German zwiększa ilośc komórki NK (infekcje, nowotwory)
https://polish.mercola.com/sites/articl ... owego.aspx
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 11 wrz 2020, 23:22

Choroby sercowo-naczyniowe - Hubert Czerniak
Data premiery: 10 wrz 2020

https://www.youtube.com/watch?v=TrdX9LqTimo

niezaleznatelewizja
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 24 wrz 2020, 20:20

Czy w Polsce któryś kardiolog udzieli takich informacji?

Strona dra Kurta Sroki , szefa niemieckiego oddziału “Lekarzy bez Granic”
http://heartattacknew.com/faq/what-can- ... portunity/
http://heartattacknew.com/faq/what-is-t ... t-attacks/
http://heartattacknew.com/faq/what-is-oxidative-stress/
http://heartattacknew.com/faq/do-heart- ... ally-help/
http://heartattacknew.com/faq/what-caus ... rt-attack/
http://heartattacknew.com/faq/how-dange ... -solution/
http://heartattacknew.com/faq/what-is-t ... t-attacks/
http://heartattacknew.com/faq/should-i- ... s-surgery/

Do pobrania “heretycka” kardiologia G. Boroldiego
https://biomodulation.cz/attachments/ar ... dition.pdf

"drugie wydanie tej książki zgodnie z historyczną sekwencją naszych badań według protokołów badawczych, z których każde jest logiczną kontynuacją poprzednich ustaleń. W ten sposób rozwija się nauka. Zaczynamy od badania zabezpieczeń wieńcowych i kończymy sercami od pacjentów z zastoinową niewydolnością serca. W przeciwieństwie do obecnego przekonania, że nasze dane pokazują, że:
1. W ludzkich sercach istnieją zabezpieczenia wieńcowe i kompensują ciężkie stenoses amiklerotyczne. Podczas wstępnej prezentacji choroby niedokrwiennej serca u normalnych pacjentów, ciężkie pojedyncze lub wielokrotne stenoses wieńcowe istniały wcześniej w przypadku braku objawów i objawów.
2. Miażdżyca jest ze względu na zwiększone obciążenie hemodynamiczne na ścianie naczynia wtórne do nawracających lub stabilnych regionalnych zaburzeń mięśnia sercowego i w- pognieciony opory obwodowej. Ten ostatni jest ze względu na pozanaczyniowe compres- sion naczyń wewnątrznurowych w strefie asynergicznych mięśnia sercowego. Wszystkie zmiany widoczne na poziomie płytki nazębnej (krwotok, pęknięcie, zakrzepica) są zjawiskami wtórnymi do niedrożności przepływu.
3. Miażdżyca wieńcowa u człowieka ma inną historię i strukturę niż miażdżyca po diecie hipercholesterolu lub rodzinnej hipercholester- olemia.
4. Martwica mięśnia sercowego w chorobie niedokrwiennej serca nie jest rzeszą różnych zmian mięśnia sercowego (martwica krzepnięcia, martwica zespołu skurczowego lub apoptoza) z powodu niedokrwienia.1 Jest to zbiór różnych postaci urazu miocar- dial każdego z własną etiopatogenezą: zmniejszenie przepływu krwi w przypadku martwicy zawału, katecholaminę myonecrosis dla martwicy zespołu skurczowego związane z złośliwą arytmią / migotanie komór i koleksyjnej miocytolizy z powodu niekreologicznego zaburzenia metaboliczne komórek mięśnia sercowego kończące się zastoinową niewydolnością serca."
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 29 wrz 2020, 11:13

https://kopalniawiedzy.pl/serce-atlas-k ... erca,32709
"Naukowcy stworzyli właśnie wielką szczegółową mapę zdrowego mięśnia sercowego.
Mapa powstała w ramach wielkiej inicjatywy Human Cell Atlas, której celem jest opisanie każdego typu komórek znajdujących się w ludzkim organizmie. Autorzy atlasu serca przeanalizowali niemal 500 000 indywidualnych komórek. Dzięki temu powstał najbardziej szczegółowy opis ludzkiego serca. Pokazuje on olbrzymią różnorodność komórek i ich typów. Jego autorzy scharakteryzowali sześć regionów anatomicznych serca. Opisali, w jaki sposób komórki komunikują się ze sobą, by zapewnić działanie mięśnia sercowego.
Badania przeprowadzono na podstawie 14 zdrowych ludzkich serc, które uznano za nienadające się do transplantacji. Naukowcy połączyli techniki analizy poszczególnych komórek, maszynowego uczenia się oraz techniki obrazowania, dzięki czemu mogli stwierdził, które geny były aktywne, a które nieaktywne w każdej z komórek.
Uczonym udało się zidentyfikować różnice pomiędzy komórkami w różnych regionach serca. Stwierdzili też, że w każdym obszar mięśnia sercowego zawiera specyficzny dla siebie zestaw komórek, co wskazuje, że różne obszary serca mogą różnie reagować na leczenie.
Projekt ten to początek nowego sposobu rozumienia budowy serca na poziomie komórkowym. Dzięki lepszemu poznaniu różnic pomiędzy różnymi regionami serca możemy zacząć rozważać wpływ wieku, trybu życia oraz chorób i rozpocząć nową epokę w kardiologii, mówi współautor badań Daniel Reichart z Harvard Medical School."
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 24 lis 2020, 20:19

https://articles.mercola.com/sites/arti ... _SNL_Art_1
"Niesamowite ulepszenia w boreliozie, powrót do zdrowia zawału serca i więcej

Na kanale Dr Rowen na YouTube, "RobertRowenMD", można usłyszeć historie od wielu pacjentów, którzy doświadczyli niesamowite ulepszenia, czasami po zaledwie dwóch lub trzech uvi lub leczenia ozonu. Dr Rowen podzielił się przypadkiem licencjonowanego pracownika służby zdrowia z boreliozą, która jest bardzo trudna do wyleczenia. W ciągu kilku tygodni, przyszedł z uśmiechem na twarzy ocena jego poprawy osiem punktów w skali 10. Innymi słowy, wchodząc na zero, 10 jest idealne. W ciągu trzech tygodni poprawił się do ósemki. A kolejna była kobieta ze skórą MRSA, której problem roztopił się dramatycznie z zaledwie pierwszą sesją ozonu.

W innym przypadku, chirurg oka, który dr Rowen opisane jako "paraliż serca" z powodu zawału serca również doświadczył ośmiopunktowej poprawy po czterech do sześciu tygodni leczenia dożylnie terapii utleniania, doustne i sporadyczne dożylne terapii chelatacyjne, i składników odżywczych.

Inne przypadki obejmują kobietę z kością na kości zapalenie stawów, który został poinformowany, aby uzyskać wymiany stawu, i w kilku sesjach zastrzyki gazu ozonowego do stawów kolanowych nie miała już bólu. W podobnym przypadku kobieta, która została poinformowana, że potrzebuje wymiany kostki, doświadczyła 90 procent poprawy w zaledwie dwóch sesjach zastrzyków ozonu.

Jak to jest, że terapie oksydacyjne mają potencjał, aby leczyć tak szeroki zakres problemów zdrowotnych? Dr Rowen wyjaśnił badania Velio Bocci, włoskiego MD, który napisał wiele książek na temat ozonu. Początkowo zastanawiał się, w jaki sposób lekarze mogą uzyskać tak szeroką gamę konkretnych odpowiedzi i lekarstw na naprawdę szeroką gamę niespecyficznych chorób za pomocą medycyny oksydacyjnej. Nie miało to dla niego sensu, ponieważ zachodnia medycyna ma strzelać kulą w jedną konkretną chorobę, taką jak, powiedzmy, metycylina na gronkowca.


Dr Rowen kontynuował:

"On [Bocci] następnie rozpoczął badania nad wpływem ozonu na układ odpornościowy. Odkrył, że ozon wytwarzał całą masę cytokin i interferonów. Są to hormony, które białe krwinki używają do rozmowy ze sobą. Są one niezwykle immunologiczne stymulujące. Co znalazł, własnymi słowami, było to, że "ozon jest idealnym induktorem cytokin." Kontrast, że do Pharma, który stara się rozciągnąć poszczególnych cytokin i interferonów do użytku pozajelitowego. A oni zabijają ludzi, bo dajesz jeden.

Bocci stwierdził, że podczas korzystania z terapii utleniania - i to przechodzi do ultrafioletu, to samo - jesteś stymulowanie białych komórek, aby ożywać i robić to, co Bóg zaprojektował te komórki do zrobienia, co jest wyjść i zabić infekcje. Odkrył również, że terapia ozonowa generuje to, co nazywa, super-uzdolnione czerwone krwinki. Czerwone krwinki... przewożące tlen. Super-uzdolniona czerwona komórka byłaby czerwoną krwią, która może zrzucić swój tlen do tkanek. Ponieważ może przenosić tlen, ale jeśli nie pozbędzie się tego tlenu, to nie zrobi ci nic dobrego.

Mówi: "Ozon tworzy super-uzdolnione czerwone komórki". Teraz otrzymujemy leczenie, które poprawia natlenienie. Jestem człowiekiem tlenu. Spalić więcej tlenu, leczyć, stymulować, i poszerzyć układ odpornościowy. To naprawdę miły jeden-dwa cios, aby jumpstart ciała. Nie zajmuje się tylko układem odpornościowym. Jeśli masz zamiar dostać więcej tlenu do tkanek, można wyleczyć prawie wszystko."
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 14 gru 2020, 21:45

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 369191569G

Wysokie stężenie pentanu w oddechu podczas ostrego zawału mięśnia sercowego
Linki autora Otwórz panel nakładki Z.W.WeitzMDaA.J.BirnbaumMDaJ.L.SkoseyMD (Prof) aP.A.SobotkaMDbE.J.ZarlingMDc
https://doi.org/10.1016/0140-6736(91)91569-G Uzyskaj prawa i treści
Abstrakcyjny
Aby zbadać, czy reperfuzja po niedokrwieniu mięśnia sercowego prowadzi do peroksydacji lipidów błony komórkowej za pośrednictwem wolnych rodników i uszkodzenia komórek, zmierzyliśmy pentan, produkt peroksydacji lipidów, w oddechu 10 zdrowych osób z grupy kontrolnej i 20 kolejnych pacjentów z podejrzeniem ostrego zawału mięśnia sercowego. . 10 z tych pacjentów nie wykazało uszkodzenia mięśnia sercowego w elektrokardiografii (grupa kontrolna), a 10 spełniało standardowe kryteria diagnostyczne ostrego zawału mięśnia sercowego. Te trzy grupy były dobrze dopasowane pod względem wieku, płci, choroby podstawowej i nawyków palenia. Czas od wystąpienia bólu w klatce piersiowej do zebrania oddechu był podobny w grupie kontrolnej, a ostry zawał mięśnia sercowego był wyższy (p <0,0001) w grupie z ostrym zawałem mięśnia sercowego (4,96 [1,115] nmol / l) niż w grupie grupa kontrolna pacjentów (1 · 96 [1,04] nmol / l) i zdrowe grupy kontrolne (1 · 71 [0 · 87] nmol / l). Peroksydacja lipidów podczas ostrego zawału mięśnia sercowego odzwierciedla działanie rodników tlenowych i ich potencjalny udział w patogenezie uszkodzeń tkanek.
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 22 gru 2020, 21:14

https://newatlas.com/medical/different- ... ck-stroke/
"Wariancja ciśnienia krwi między ramionami powoduje zaburzenia sercowo-naczyniowe

21 grudnia 2020 r.
W nowym ekspansywnym badaniu podkreślono związek między różnicą ciśnienia krwi między ramionami a podwyższonym ryzykiem zawału serca i udaru mózgu

Drobne różnice w ciśnieniu krwi między każdym ramieniem nie są powodem do niepokoju, ale jest punkt, w którym wariancje mogą reprezentować problemy sercowo-naczyniowe. Ekspansywne międzynarodowe badanie rzuciło nowe światło na to, gdzie ten punkt leży, opierając się na danych z ponad 50 000 osób na całym świecie. Badania są uważane za pierwsze, aby stwierdzić, że im większa różnica w ciśnieniu krwi ramion, tym większe ryzyko zawału serca pacjenta, udar mózgu i przedwczesnej śmierci.[/size]

W obecnej formie wytyczne dotyczące nadciśnienia tętniczego zalecają, aby lekarze rejestrowali ciśnienie krwi w obu ramionach podczas wstępnej konsultacji, a jeśli istnieje różnica większa niż 20 mmHg (milimetry rtęci), dalsze badanie jest uzasadnione. Rozumowanie za to jest to, że duże różnice w pomiarach ciśnienia krwi może być oznaką zablokowanych lub usztywniających tętnic, lub inny czynnik wpływający na przepływ krwi.

Według autorów nowego badania, prowadzonego przez University of Exeter, wytyczne te są "szeroko ignorowane", a ich przegląd globalnych danych zdrowotnych, zwany INTERPRESS-IPD Collaboration, sugeruje, że próg może być zbyt wysoki.

"Od dawna wiemy, że różnica w ciśnieniu krwi między tymi dwoma ramionami jest związana z gorszymi wynikami zdrowotnymi", mówi główny autor dr Chris Clark. "Duża liczba zaangażowanych w badanie INTERPRESS-IPD pomaga nam to lepiej zrozumieć. Mówi nam, że im wyższa różnica w ciśnieniu krwi między ramionami, tym większe ryzyko sercowo-naczyniowe, więc naprawdę ma kluczowe znaczenie, aby zmierzyć obie ręce, aby ustalić, którzy pacjenci mogą być narażeni na znacznie zwiększone ryzyko. Pacjenci, którzy wymagają kontroli ciśnienia krwi, powinni teraz oczekiwać, że jest ona sprawdzana w obu ramionach, co najmniej raz."

Clark i jego współpracownicy doszli do tego wniosku po przeprowadzeniu metaanalizy danych z 24 globalnych badań, dotyczących prawie 54 000 osób z Europy, USA, Afryki i Azji. Dane dotyczące ciśnienia krwi w obu ramionach były dostępne dla całej tej grupy, co pozwoliło zespołowi zbadać, w jaki sposób różnice między ramionami były śledzone z zawałami serca, udarami mózgu i śmiercią w okresie 10 lat.

W ten sposób zespół odkrył, że każdy mmHg różnicy między skurczowym lub maksymalnym ciśnieniem w każdym ramieniu odpowiadał jedno-procentowym wzrostem szansy uczestnika na wystąpienie nowej dławicy piersiowej, zawału serca lub udaru mózgu w ciągu następnych 10 lat. W ten sposób autorzy opisują to badanie jako pierwsze, które ustaliło, że im większa różnica ciśnienia krwi między ramieniem, tym większe dodatkowe zagrożenie dla zdrowia pacjenta.

Podczas gdy różnica 20 mmHg jest progiem określonym w międzynarodowych wytycznych dotyczących nadciśnienia tętniczego, niektóre kraje przyjmują bardziej rygorystyczne podejście, na przykład w Wielkiej Brytanii i Europie, gdzie wytyczne przewidują 15 mmHg wskazuje na dodatkowe ryzyko sercowo-naczyniowe, lub porady z Mayo Clinic, która stwierdza, że powtarzające się różnice od 10 do 15 mmHg wskazują na prawdopodobną chorobę naczyniową.

"Wierzymy, że różnica 10 mmHg może być teraz rozsądnie uznana za górną granicę normy dla skurczowego ciśnienia krwi między ramieniem, gdy obie ręce są mierzone w kolejności podczas rutynowych wizyt klinicznych", mówi współautor profesor Victor Aboyans. "Informacje te należy włączyć do przyszłych wytycznych i praktyki klinicznej w zakresie oceny ryzyka sercowo-naczyniowego. Oznaczałoby to, że o wiele więcej osób zostało rozważone do leczenia, które mogłyby zmniejszyć ryzyko zawału serca, udaru mózgu i śmierci."

Badania zostały opublikowane w czasopiśmie Hypertension.

Źródło: Uniwersytet w Exeter"
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 16 sty 2021, 19:40

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiel ... ca-2021-01
Dbaj o serce
Michael Cutler, M.D.
Easy Health Digest™
EasyHealthOptions.com
Czytaj: Ukrywane naturalne metody leczenia chorób serca na moim chomiku
tłumaczenie: Ola Gordon
0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 16 lut 2021, 16:19

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ten- ... ce-2021-02
"Ten owoc oczyszcza tętnice


Przyszłości profilaktyki i leczenia choroby układu krążenia nie znajdziesz w swojej apteczce, a raczej w szafce kuchennej albo w ogrodzie na drzewie.Owoc granatu zapobiega rozwojowi choroby wieńcowej

Badanie opublikowane w czasopiśmie Atherosclerosis potwierdza, że wyciąg z granatu może zapobiec i/lub odwrócić pierwotną patologię wiązaną ze śmiertelnością z powodu serca: postępujące zgrubienie tętnic wieńcowych spowodowane odkładaniem się tłuszczu zwane miażdżycą. [1]

Myszom z genetyczną podatnością na spontaniczne niedrożności tętnic wieńcowych podawano ekstrakt z granatu w wodzie do picia przez 2 tygodnie, począwszy od trzeciego tygodnia życia. Pomimo że leczenie granatem faktycznie podniosło poziom cholesterolu w połączeniu z cząstkami o bardzo niskiej gęstości lipoprotein, leczenie zmniejszyło rozmiar blaszek miażdżycowych w zatoce aortalnej (poszerzony otwór nad zastawką aortalną), jak i zmniejszyło proporcję tętnic wieńcowych z okluzyjnymi blaszkami miażdżycowymi.

Co ciekawe, naukowcy odkryli również, że leczenie ekstraktem z granatu przyniosło 7 następujących korzyści:

Obniżone poziomy stresu oksydacyjnego
Zmniejszone białko chemotaktyczne monocytów-1, chemicznego przekaźnika (chemokina) wiązanego z procesami zapalnymi w tętnicach
Zmniejszone odkładanie się lipidów w mięśniu serca
Zmniejszone przechodzenie makrofagów do mięśnia sercowego
Obniżone poziomy białka chemotaktycznego monocytów-1 i zwłóknienia mięśnia sercowego
Zmniejszone powiększanie serca
Zmniejszone nieprawidłowości w EKG."
0 xAwatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1428
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 21
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1850 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 19 lut 2021, 16:27

Czym grozi nadmiar homocysteiny?
Homocysteina nie bez przyczyny nazywana jest „cholesterolem XXI wieku”. To aminokwas niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek naszego ciała. W nadmiarze jednak bardzo szkodzi i przyczynia się do poważnych chorób układu krążenia. Przyczyną nadmiernego stężenia homocysteiny może być z kolei niewydolność wielu narządów, m.in. wątroby czy tarczycy. Dlatego regularne badanie poziomu tego aminokwasu we krwi pozwala szybko wykryć wiele poważnych schorzeń.

Czytaj więcej na https://porady.interia.pl/zdrowie/news- ... gn=firefox
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

cedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 16 mar 2021, 20:06

0 xcedric
Posty: 6325
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 157
Podziękował: 3930 razy
Otrzymał podziękowanie: 9976 razy

Re: SERCE

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 22 mar 2021, 09:33

istnieje wiele zmiennych , zeby wyciągać daleko idące wnioski
https://kopalniawiedzy.pl/tkanka-tluszc ... iowa,33501
" na kobiety korzystnie wpływa większa ilość tłuszczu. Okazuje się, że panie z większą masą tłuszczu są, niezależnie od masy mięśni, lepiej chronione przed zgonem z powodu chorób serca niż panie z mniejszą ilością tłuszczu. Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA).

Szczegóły badań opisano w artykule Sex Differences in the Association of Body Composition and Cardiovascular Mortality opublikowanym na łamach recenzowanego Journal of the American Heart Association.

Naukowcy przeprowadzili metaanalizę danych zebranych w ciągu 15 lat o odkryli, że zgony w wyniku chorób serca zdarzają się o 42% rzadziej wśród kobiet o wyższej masie mięśni i tłuszczu w porównaniu z kobietami posiadającymi mniej mięśni i tłuszczu. Okazało się jednak, że różnicy takiej nie widać u kobiet, które mają większą masę mięśniową ale niską masę tłuszczu. Wskazuje to, że większa ilość tkanki tłuszczowej chroni kobiety przez zgonem z tego powodu.

U mężczyzn zanotowano zaś nieco inne zjawisko. Panowie o wysokiej masie mięśni i wysokiej masie tłuszczu – w porównaniu z panami o niskiej masie mięśni i niskiej masie tłuszczu – byli narażeni na o 26% mniejsze ryzyko zgonu z powodu chorób serca. Jednak u tych mężczyzn, u których występowała wysoka masa mięśniowa i niska masa tłuszczu, ryzyko zgonu z powodu chorób serca było o 60% mniejsze."
0 xODPOWIEDZ