Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Problem z sercem

ulka
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 19:14
x 1
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: ulka » wtorek 11 lip 2017, 18:49

@Kiszka
B3 zaczynałam brać od dawki 25mg, ale mam taką niecierpliwą naturę i szybko zwiększyłam dawkę najpierw do 50 mg , a że nic się nie działo to walnęłam sobie 100 mg :D i tu się dopiero zaczęło poprostu ostra jazda bez trzymanki :lol: :lol: Mimo wszystko dobrze wiedzieć ,że nie jest to szkodliwe dla zdrowia a jedynie dla urody ;) Chelaty odpuszczam,dziękuję ci za wyjaśnienie.Jodynkę mam apteczną a na etykiecie nie ma info jaką ma moc.Mam wrażenie, że dawka jest ok tzn. tak mi się wydaje oceniając swoje samopoczucie ale na wszelki wypadek poczytam wnikliwie temat o jodzie.Mam jeszcze pytanie z innej beczki tzn.w Podkowie mają tabletki ASTAKSANTYNA ,które między innymi pomagają leczyć jaskrę, a moja córcia ma jaskre :( :( Można jej to kupić? Jakbyś cos na ten temat wiedział lub ktokolwiek to proszę o opinie.
@devi
dzięki za link o H2O2
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 11 lip 2017, 19:10

Jaskra może mieć związek z przewapnieniem naczyń krwionośnych.
Czyli niedoborami D3 i magnezu!
Jaki ma poziom wit D? Kolor i pH moczu?


Niski poziom witaminy D3 jest powiązany z następującymi schorzeniami:
(...)
udar mózgu, ból kości, nadmierna senność,
ADD i ADHD,
jaskra, migrenowe bóle głowy,
choroba Parkinsona,
(...)

http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewto ... zne#p72451

Walter Last- Objawy niedoborów (choroby oczu)
Jaskra - magnez, witamina C (B2, B1, sól)

viewtopic.php?f=17&t=1325&p=62082&hilit=jaskra#p62082

Jaskra- sok z aronii:
viewtopic.php?f=17&t=902&p=15551&hilit=jaskra#p15551

Jaskra- DMSO i MSM:
viewtopic.php?f=17&t=801&p=12738&hilit=jaskra#p12738

Poza tym sprawdziłbym biorezonansem pasożyty:
viewtopic.php?f=17&t=1167&p=66482&hilit=bicom#p66354

B3, astaksantyna mogą być pomocne, ale sprawdziłbym powyższe dla pewności.

Wzrok - jak go poprawić?
viewtopic.php?f=16&t=988&hilit=wzrok#p18860
Ostatnio zmieniony wtorek 11 lip 2017, 19:14 przez grzegorzadam, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » wtorek 11 lip 2017, 19:12

jodynkę i lugola koniecznie zrobić sobie samemu bo to apteczne to słabiutkie jest- w temacie o jodzie wszystko pięknie opisane.
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16983
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1088
x 545
Podziękował: 17188 razy
Otrzymał podziękowanie: 24272 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 13 lip 2017, 10:08

https://pieknoumyslu.com/serce-troska-c ... zytulenie/
Obrazek

Nasze serce potrzebuje składników odżywczych i, chociaż może to zabrzmieć banalnie, wiem, że moje wymaga witamin bardziej, niż cokolwiek innego. I chodzi tu nie o zwykłe witaminy. Chodzi o specyficzne witaminy T, C i P. Mówiąc inaczej, aby przetrwać, moje serce potrzebuje czułości, troski i ogromnej ilości przytuleń.

Szczerze mówiąc, wątpię, że znalazłaby się na tym świecie osoba, serce której by tego nie potrzebowało. Emocje, które odczuwamy, żywią się kontaktem z innymi ludźmi i wypełniają nas, gdy przychodzą w imię miłości. To jest potrzebne nam tak samo jak oddychanie.

Każdy rodzaj miłości zawsze będzie zawierał te 3 witaminy. Właściwie, jeśli Twoje myśli wypełnia ktoś, czyje życie jest pozbawione tych składników, prawdopodobnie nie jest to miłość. Chodzi Ci o coś, co tylko wydaje się być miłością, ale tak naprawdę nigdy nie zakręci Cię tak, jak prawdziwe odwzajemnione uczucia.

Moja witamina T: troska, bycie szczerym

A więc jedną z najbardziej ważnych witamin, których potrzebujemy, jest mała porcja troski. Troska potrafi odżywiać serce na różne sposoby: pieszczotami, uśmiechem, słowami


Troska innych o nas sprawia, że nasze serce wypełnia szczęście i czujemy się kochani. Oto właśnie dlaczego to jest tak niezbędne dla mojego ciała. Takie wyrażenie uczuć podkreśla w tłumie ludzi naszą własną wyjątkowość i wzmacnia nas na tyle, aby walczyć z każdą przeciwnością losu.

„Prawdziwa troska to nie jest przebaczenie naszych wad,

Tylko nie zwracanie na nie uwagi”

-Jacinto Benavente-

Dzięki trosce nasza osobowość ożywia się, ponieważ poznajemy własną wartość, czujemy się doceniane i wypełnione ufnością. Ta witamina to balsam dla naszej duszy, niezależnie od tego, czy okazujemy ją innym, czy inni troszczą się o nas. Ważne jest, że jej efekt tak czy inaczej unosi się w powietrzu wokół nas.

Moja witamina C: czułość, otwarte serce

Czułość w związku
Obrazek
Podobnie jak w przypadku witaminy T, witamina C jest absolutnie niezbędna dla naszego serca. Ona pochodzi od dobrych osób. Kiedy masz w otoczeniu ludzi z dobrym sercem, to uczyni Cię nieco bardziej życzliwym, bardziej odważnym.

„Postępując z życzliwością można wiele osiągnąć. Jak słońce to­pi lód, tak dob­roć usu­wa nieporozumienia, nieuf­ność i wrogość.”

-Albert Schweitzer-

Miła osoba wywiera na nas przyjemny i pełen współczucia efekt. Ona chętnie pomaga, nie prosząc o nic w zamian. Takie osoby są bardzo przyjazne i hojne. Moje serce lekko się zakochuję w osobach, które potrafią zrozumieć i okazać czułość.

Czynią mnie lepszym człowiekiem. I oto właśnie dlaczego ja doceniam ich w swoim życiu. Takie osoby zawsze są dla mnie źródłem wiedzy, dzięki nim codziennie się wzbogacam.

Moja witamina P: przytulenia

No i wreszcie, stosowanie witaminy T i C nie miałoby sensu, gdybyśmy nie mieli tego, czego potrzebuje każde ciało. A mianowicie tego, co pochłaniamy przez przytulenia.

Tak, właśnie uściski łączą połamane kawałki naszej duszy i pomagają nam zebrać się w całość. Pewnie już wiesz co to jest. To właśnie dzięki nim Twoje serce nie odczuwa samotności, a Ty czujesz się cieplej.

„Jeden z nich się uśmiechnął. Inny zrobił to samo.

Nie mieli odwagi przytulać się publicznie, ale w ciągu tej sekundy

Powiedzieli do siebie w milczeniu tysiące różnych rzeczy”

-Ildefonso Falcones-

Ja osobiście ciągle poszukuję takich przytuleń – mocnych, nie mających końca. Takie spontaniczne, nieco wstydliwe utulenia najbardziej chwytają za serce. Na pewno ani Ty, ani Ja nie chcemy wcześniej zaplanowanych lub wyrachowanych przytuleń. Bez względu na to, jak cudowne one mogą się wydawać na wejściu.

Chłopak z dziewczyną przytulają się na kuchni
Obrazek
Cudownym momentem jest to, co czujemy otrzymując je, ponieważ są to witaminy, które przynoszą nam wiele korzyści dla zdrowia. Na przykład, poprawiają humor, podnoszą poziom serotoniny w organizmie, rozluźniają nasze mięśnie, obniżają ciśnienie krwi, walczą ze stresem i tak dalej.

Z tych wszystkich powodów nie zapominaj zwracać uwagę na „jedzenie”, którym odżywia się Twoje serce. Oczywiście, żeby zbudować miłość potrzebujemy też dużo innych rzeczy, ale jeśli stracimy swoją duszę, reszta już nie będzie miała żadnego znaczenia. Sięgaj po prawidłowe witaminy, żeby do tego nigdy nie doszło.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » czwartek 13 lip 2017, 10:15

super tekst! bardzo ważne podejście psychiczne do drugiego człowieka. Zięba także o tym wspomina, że bez wzajemnego pierwiastka wzajemnej miłości, empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka nie będzie tego naszego dzieła spełnionego.... :P
1 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16983
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1088
x 545
Podziękował: 17188 razy
Otrzymał podziękowanie: 24272 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 17 lip 2017, 09:41

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ulka
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 19:14
x 1
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: ulka » piątek 28 lip 2017, 20:48

Zrobiłam sobie EDTA do chelatacji i mam takie pytanie, czy to ma taki mydlany posmak? I czy woda destylowana może być taka jak do żelazka? Wypiłam drugą porcję , w niedzielę zaczynam trzecią plus suple o których tu była mowa i chociaż wiem że to dopiero początek drogi , podczas kontrolnego badania EKG miałam taką cichutką nadzieję ,że wynik się chociaż trochę poprawił ale się nie poprawił :( .Zaniosłam skierowanie do szpitala,mam termin na 30 listopada i tu znowu cicha nadzieja , że do tego czasu będzie poprawa,że chociaż cholesterol będzie niższy. I jeszcze jedno czy NAC bierze się też w te dni przerwy w chelatacji? Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podziękowanie: 1894 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 28 lip 2017, 23:35

Jaki masz cholesterol i jakie trójglicerydy bo one są ważniejsze
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

ulka
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 19:14
x 1
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: ulka » sobota 29 lip 2017, 21:42

barneyos pisze:Jaki masz cholesterol i jakie trójglicerydy bo one są ważniejsze

Cholesterol mam ogromny jak niedźwiedź tj. całkowity 350 HDL 58,64 , LDL 264,55 , trójglicerydy143.Martwię się że to może być miażdżyca i boję się że mi zaproponują stent (chyba tak to się nazywa) :(
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 29 lip 2017, 22:38

Proponować mogą nawet skok na bangee.
Tylko, że proponowanemu nie przyniesie to korzyści a im kasę, to jest pewne.
Bać sie nie ma czego, o homocysteinie nei wspomnieli fachowcy od stentów i statyn?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 155 razy
Otrzymał podziękowanie: 1894 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: barneyos » sobota 29 lip 2017, 22:59

Jeszcze ile masz lat bo to ważne jeśli chodzi o limit. 350 to górna wartość graniczna. Trójglicerydy ok i to jest ważniejsze. Zapoznaj się z wątkiem o cholesterolu. Jeśli mimo wszystko chcesz popracować, to B3 niacyna.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

ulka
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 19:14
x 1
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: ulka » wtorek 01 sie 2017, 20:46

@GA
Najchętniej to bym wcale nie szła do szpitala ale wiesz , jak już się cos dzieje i lekarz straszy zawałem :( to już wolę zrobić to badanie żeby przy każdym bólu serca nie martwić się że to zawał.
@barneyos
Mam 57 lat ,niacynkę zażywam chociaż nie doszłam jeszcze do 200mg na dzień bo mam mega flusza czy jak to się nazywa. Zażywam w trakcie jedzenia a i tak potwornie pali i to trwa do godziny.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 02 sie 2017, 05:32

Badanie zrób, ale w stenty nie wchodziłbym, K2, B12, B6, D, edta powinny sobie z tym
poradzić. Ćholesterol nienajgorszy, mimo wszystko zrobiłbym biorezonans, bo
organizm podnosi zazwyczaj cholesterol, gdy coś się dzieje, sprawdziłbym.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ulka
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 19:14
x 1
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: ulka » środa 02 sie 2017, 21:09

@Ga
Działam z suplementami i edta,zobaczymy może się uda. A co do biorezonansu chętnie bym zrobiła ale w moim mieście nie ma takiej możliwości.Może wiesz lub ktokolwiek wie gdzie najbliżej Gorzowa Wlkp. można zrobić badanie?
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » środa 02 sie 2017, 21:15

@ulka a najważniejsze do tego wszystkiego to nie rób sobie ciśnienia i nerwówki tym wszystkim. Wiem, że łatwo się gada ale już to przerabiałem i taka spina z suplementami nie daje praktycznie żadnych efektów. Dopiero jak człowiek wyluzuje to zaczyna się ,, coś,, dziać ;)
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 04 sie 2017, 14:14

ulka pisze:@Ga
Może wiesz lub ktokolwiek wie gdzie najbliżej Gorzowa Wlkp. można zrobić badanie?

Spójrz na PW.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ulka
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 19:14
x 1
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: ulka » niedziela 06 sie 2017, 15:37

@GA
Dziękuje
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: luna » środa 09 sie 2017, 10:31

Przy problemach z sercem jest niezbędny MAGNEZ!

Niedobór magnezu może spowodować nadciśnienie tętnicze i ...niedotlenienie serca .

Suplementacja magnezem obniża nadciśnienie tętnicze

Magnez ochrania tętnice przed miażdżycą

Magnez odgrywa istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego. Wspomaga rozkurcz mięśni, dlatego jego niedobór może spowodować skurcz jednej z tętnic wieńcowych, co w konsekwencji może doprowadzić do zawału serca – nawet u osób, które wcześniej nie miały problemów kardiologicznych.

Mała ilość magnezu może również powodować niemiarowość pracy serca, czyli stan, w którym serce pracuje nieregularnie. Dzieje się tak, gdyż na poziomie komórki mięśnia sercowego, z powodu niedoboru magnezu dochodzi do niestabilności elektrycznej.

Magnez zapobiega również powstawaniu skrzepliny, gdyż zmniejsza skłonność płytek krwi do zlepiania się, a wtedy istnieje mniejsze prawdopodobieństwo powstania skrzepu i zatkania naczynia krwionośnego.

Magnez wpływa również na regulację ciśnienia krwi. Obniża opór w naczyniach krwionośnych, a przez to również ciśnienie. Niskie stężenie magnezu w organizmie wiąże się z obniżeniem stężenia potasu i wzrostem stężenia sodu, co przyczynia się do nadciśnienia.

W doświadczeniach prowadzonych na zwierzętach stwierdzono, że brak magnezu w diecie powoduje hipercholesterolemię, hipertrójglicerydemię i rozwój miażdżycy. Dotychczasowe obserwacje kliniczne wskazują na skuteczność działania magnezu zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego.

http://nazdrowie.pl/artykul/farmacja/ro ... czlowieka/

https://www.pfm.pl/baza_chorob/mineraly ... -serce/974

http://wylecz.to/pl/zdrowy-styl-zycia/p ... serce.html

Niedobór witaminy D

Artykuł opublikowany w Molecular Nutrition & Food Research informuje, że choroby układu krążenia są znacznie bardziej powszechne u osób z niedoborem witaminy D.

Badania naukowe potwierdziły, że komórki mięśnia sercowego posiadają receptory (VDR) dla witaminy D oraz zależne od kalcytriolu białka wiążące wapń. Aktywna postać witaminy D3- kalcytriol wpływa na aktywność kanałów wapniowych w komórkach mięśnia sercowego, dzięki czemu zapewnia prawidłową kurczliwość serca. Wiele badań sugeruje ścisły związek między występowaniem schorzeń kardiologicznych, a niedoborem witaminy D. Patofizjologiczny mechanizm wynika z faktu, iż witamina D hamuje procesy koagulacji, zmniejsza aktywność układu renina-angiotensyna-aldosteron (RAA), zmniejsza powstawanie zmian miażdżycowych, dodatkowo pobudza wydzielanie insuliny. W związku z tym, deficyt witaminy D3 może prowadzić do przewlekłego zapalenia naczyń, rozwoju nadciśnienia tętniczego, zastoinowej niewydolności serca, przerostu lewej komory serca, choroby niedokrwiennej i zawału mięśnia sercowego oraz zespołu metabolicznego, cukrzycy czy nadczynności przytarczyc.




http://www.forumkardiologiczne.pl/artyk ... enia/19021
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » środa 09 sie 2017, 10:37

... i na mocne serduszko bardzo ważna taurynka :)
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 695
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19679 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 17 sie 2017, 10:39

Normalizacja zaburzeń rytmu serca dzięki argininie i taurynie.

viewtopic.php?f=17&t=1381&p=75713&hilit=tauryna#p75739
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » poniedziałek 28 sie 2017, 06:08

moim zdaniem bardzo ważne - może już było, może nie ale wklejam
Strofantyna – zapomniany i niedoceniony hormon serca

W latach 1950 – 1970 strofantyna była z powodzeniem stosowana przez licznych internistów w leczeniu niewydolności sercowej. Jeden ze znanych profesorów, mianowicie Prof. Edens, dziekan Uniwersytetu w Dusseldorfie, sprawozdawał na kongresie w 1931 o pozytywnym działaniu strofantyny w przypadkach zawału serca i Anginy pectoris. Na uwagę zasługuje fakt, że przy leczeniu swoich pacjentów strofantyną żaden z pacjentów tego profesora nie dostał więcej zawału ani powtórnego wystąpienia Anginy pectoris.

Po profesorze Edensie dalsze prace naukowo-badawcze prowadził Dr. Kern. Według posiadanych sprawozdań Dr. Kern stosował strofantynę na około 20 000 pacjentach. Tylko 4% z nich dostało w czasie leczenia strofantyną ponownie zawału, ale żaden z nich nie skończył się śmiertelnie!

Prof. von Ardenne i Dr. Kern opublikowali swoje wyniki badań naukowo badawczych zapodając, że w wewnętrznej części mięśnia sercowego mamy do czynienia z zakłóceniem przemiany materii, na skutek której dochodzi do zakwaszenia kwasem mlekowym i ubumierania komórek. W ten sposób powstaje m.in. zawał serca. Zakłócenie przemiany materii prowadzi do dramatycznego zakwaszenia mięśnia sercowego w niewielu minutach. Strofantyna jest środkiem odkwaszającym komórki serca.


Przeprowadzone badanie placebo kontrolowane przez Hupe&Balint, 1988, wykazało, że Strophactiv D4 (środek homeopatyczny na bazie strofantyny), 3x 25 kropli przez 14 dni, spowodował znaczną poprawę u 80% pacjentów, a w grupie placebo u 15%.

Strofantyna jest do nabycia za przedłożeniem recepty w aptekach pod nazwą: Strodival mr, 3mg. Ta strofantyna jest przewidziana dla stałej terapii serca. W przypadkach nagłych jest w aptekach do dyspozycji Strodival special 6 mg, również po przedłożeniu recepty. Te kapsułki stosuje się tylko na wypadek nagłych sytuacji w stanach zawału bądź atakach serca. Dr. Kern poleca wówczas przyjąć jedną do dwóch kapsułek.

Strofantyna została również zastosowana w innych zachorowaniach na serce. Na przykład W. Rothmund stosował strofantynę doustnie przy apoplexach i nadciśnieniu. Stwierdzono również skuteczność strofantyny w przypadkach Claudicatio intermittens, endogennej depresji i demencji.

W chwili obecnej strofantyna znajduje się na rynku niemieckim pod postacią Strodivalu wydawanego na receptę albo jako leku homeopatycznego w potencji D4 – Strophactiv.

Jest wprost nie do pomyślenia, ile ze strony medycyny szkolnej wymierzono kroków, by strofantyna poszła w zapomnienie. Proszę o jednym nie zapominać. Strofantyna odkwasza komórki natychmiast a zatem postępowanie zawału serca zostaje przerwane.
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/strof ... ca-2012-12
Strofantyna a zawały- i "nowoczesność" kardiologów



...stosował strofantynę u około 15 000 pacjentów. Tylko 4% z nich dostało w czasie kuracji ponownego zawału, z których żaden nie zakończył się śmiertelnie!




Z handlowego punktu widzenia,

lekarstwo nie powinno leczyć,

tylko uśmierzać i uzależniać.






[Umieszczam po sprawdzeniu na wielu pacjentach- i na wielu kardiologach. Na pewno działa doskonale na niewydolność serca, trudności z chodzeniem, dużą zadyszkę związaną z małym nawet wysiłkiem, itp. Starsi panowie, którzy bali się „marszu” na odl. 150 metrów, teraz chodzą szybko 3 kilometry. Poranny „worek z mąką na głowie” znikł, nawet kawka- budziciel nie jest konieczna. Stała się przyjemnością. Pani, która pełzała po ulicach ze składanym krzesełkiem, na którym siadała co 100 metrów – teraz chodzi lekko... Itp.

Też trzeba mieć strofantynę przy sobie na chwile po zawale, gdy czekamy na karetkę (pewnie przyjedzie po 40 minutach...) i szpital (rozgryźć dwie pastylki - powiedzieć potem lekarzowi).

Uwagi czy protesty kardiologów proszę poprzez "kontakt". Są istotne dla poznania sprawy. MD]




ukrywane-fakty



[---] Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje rocznie liczbę 50 milionów zgonów na zawał na świecie.



W obliczu tych dużych liczb jest zupełnie niezrozumiałe, dlaczego zignorowane zostało odkrycie heidelberskiego profesora Richarda Thomy, który już w 1880 roku dowiódł, że arterioskleroza nie jest w stanie wywołać zawału serca. Na wiosnę 1931 roku dziekan uniwersytetu w Düsseldorfie, profesor Edens, wystąpił na kongresie internistów w Wiesbaden i wyjaśnił, że problem zawału jest w zasadzie opanowany. W roku 1928 odkrył on niezwykle pozytywne działanie strofantyny w przypadku anginy pectoris i zawału. Co prawda nie był wówczas w stanie wytłumaczyć dokładnych mechanizmów działania strofantyny, postępował jednak według zasady: „Bez względu na to, czy rozumiemy, co się tam dzieje, to przecież pomaga i powinno być stosowane”. Było to podejście krańcowo różne od dzisiejszego nastawienia medycyny akademickiej, która twierdzi: „Nie rozumiem tego, a więc precz z tym!”



Edens kurował wtedy strofantyną swoich wszystkich pacjentów, którzy mieli zawał serca lub cierpieli na anginę pectoris. Żaden z nich nie odczuwał żadnych dolegliwości, jak długo przyjmował ten specyfik.



Nie doszło do ani jednego zawału!



Dopiero później udało się wyjaśnić zasadę działania strofantyny.



Na kongresie w Wiesbaden żaden z jego kolegów nie zainteresował się jego doświadczeniami i tezami. Przeciwnie – zaatakowano tego wówczas jednego z najsławniejszych i uznanych kardiologów. Jego wywody nie pasowały do obowiązującej wówczas nauki! Od tego dnia traktowano Edensa jak dziwaka i ignorowano go.

Fakt, że zawał ma zupełnie inne przyczyny, a mianowicie leżące w mięśniu serca a nie w naczyniach wieńcowych, obłożony jest przez medycynę do dzisiejszego dnia tabu. Tak zaginęła wiedza doktora Edensa, a wraz z nią stosowane w niej lekarstwo.



Co prawda wstrzykuje się strofantynę do dziś dnia bezpośrednio po przybyciu karetki pogotowia do chorego, zazwyczaj jest wtedy jednak już za późno, ponieważ lekarz potrzebuje na dojazd 20 lub więcej minut. Wszyscy wiedzą, że los chorego rozstrzyga się w ciągu pierwszych 30 minut od wystąpienia zawału.

Medycyna akademicka posługuje się jeszcze jednym trikiem, aby zbagatelizować wspaniałe działanie strofantyny. Uczy, że ten specyfik działa tylko wstrzyknięty dożylnie, natomiast podany doustnie jest całkowicie bezskuteczny. Nie jest to prawdą, twierdzenie to znajdujemy jednak nawet w podręcznikach medycznych Heilpraktikerów (niemieckich lekarzy medycyny naturalnej). Są oni przecież głównie egzaminowani przez lekarzy.



Lekarskie komisje do spraw lekarstw przyłożyły starań do tego, by strofantyna mogła być sprzedawana tylko na receptę i w ten sposób niedostępna dla Heilpraktikerów. Pomimo to w handlu znajduje się strofantyna do ustnego stosowania. Dla ludzi cierpiących na serce lub tych, którzy mieli jeden lub więcej zawałów, istnieje Strodival mr, 3 mg. Jest on przeznaczony do długoterminowej terapii. W przypadku nagłych ataków był pobierany Stodival spezial 6 mg, niestety wycofany z rynku niemieckiego.



Są to kapsułki, które należy nosić zawsze przy sobie. W przypadku ataku serca lub podejrzenia zawału należy natychmiast rozgryźć jedną do dwóch kapsułek.

W ciągu minuty przerywane jest wówczas postępowanie zawału! Zazwyczaj dochodzi też wkrótce do poprawy samopoczucia. Dr Berthold Kern, który prowadził dalej prace badawcze po profesorze Edensie, stosował strofantynę u około 15 000 pacjentów. Tylko 4% z nich dostało w czasie kuracji ponownego zawału, z których żaden nie zakończył się śmiertelnie!



Lekarstwo to wydaje się niestety na receptę, chociaż podczas czytania załączonej informacji stwierdzamy, że działania uboczne są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku większości środków na ból głowy znajdujących się w wolnej sprzedaży. Nie należy się także obawiać przyzwyczajenia ani przedawkowania. Przeciwnie, dawka może już po krótkim czasie być zmniejszona, przeciwnie niż w przypadku Digitalis.



Nasze zadanie polega więc na tym, by znaleźć lekarza, który przepisze nam ten środek, chociaż niezgodnie z jego przekonaniem – w końcu nauczano go czegoś innego. W razie czego musimy chodzić od lekarza do lekarza, aż dostaniemy naszą receptę.



Jak wyjaśnił doktor Kern, nie ma dolegliwości serca mających swe źródło w naczyniach wieńcowych. Wszystkie pochodzą z mięśnia serca i są sygnałem ostrzegawczym, by najpóźniej teraz rozpocząć kurację strofantyną.



Katalog dolegliwości wygląda następująco:



1. Lekkie kłucie lub ucisk, ciągnięcie, pieczenie, skurcze, aż do mocnego bólu anginy pectoris. Często bóle te promieniują, zazwyczaj z lewej strony, do ramienia, dłoni, pleców, piersi lub pachy.

2. Zakłócenia snu, budzenie się i problemy z ponownym zaśnięciem, zaśnięcie dopiero nad ranem, zmory, pocenie się, łomotanie serca, brak powietrza. Potrzeba spania z głową na wysokiej poduszce.

3. Problemy z leżeniem na lewym boku. Dochodzi wtedy do duszności, łomotania i bólu serca.



Te trzy kategorie nie muszą wskazywać na zmiany lewej komory serca, gdy jednak wystąpi na raz więcej symptomów, wzrasta prawdopodobieństwo takiej dolegliwości. Należy wtedy zbadać serce u dobrego kardiologa i rozpocząć kurację ze strofantyną.



Co powoduje strofantyna?



Dzięki doktorowi Bertholdowi Kernowi i Manfredowi von Ardenne wiemy dzisiaj, że przy uszkodzeniu lewej, wewnętrznej części mięśnia sercowego, mamy zawsze do czynienia z zakłóceniami przemiany materii. Zawsze dochodzi wtedy do zakwaszenia kwasem mlekowym. Można się tylko domyślać, dlaczego to zakwaszenie tak często występuje w ostatnich dziesięcioleciach. Nasuwa się jednak podejrzenie, że ten fenomen jest związany z gwałtownym wzrostem fal radiowych (radar, telewizja, telefonia komórkowa, satelity, itd).



Wygląda na to, że komórki funkcjonują jak anteny. Poprzez fale radiowe dochodzi do zakłóceń w procesie przemiany materii i komórki nie mogą już normalnie pracować. Zakłócenie przemiany materii prowadzi do dramatycznego wzrostu zakwaszenia w ciągu niewielu minut.



Skutkiem tego jest reakcja łańcuchowa obumierania zespołów komórek. Uszkodzone serce wysyła sygnały bólu. Jeżeli organizm straci teraz kontrolę nad sytuacją, nie może już więcej reagować i dochodzi do tzw. katastrofy kwasowej. Dolegliwości narastają gwałtownie i mogą prowadzić do śmierci. Dochodzi do zawału.



Strofantyna jest środkiem nagle odkwaszającym komórki. Nie jest ona wytworem chemii – jest znanym od dawna produktem naturalnym. Przy już uszkodzonym sercu odkwaszenie następuje poprzez długoterminową doustną kurację Strodivalem mr. Na wypadek ataku, jak już wspomniane, też należy zawsze mieć przy sobie Strodival, nawet na szafce nocnej, ponieważ liczy się wtedy każda chwila. Kapsułki są rozgryzane i powodują poprzez błony śluzowe natychmiastowe odkwaszenie zagrożonych komórek serca. To odkwaszanie trwa tylko 2 do 10 minut. Postępowanie zawału zostaje przerwane.



Każdy z nas powinien mieć możliwość skorzystania z tego środka, tym bardziej, że nie możemy się ustrzec skutków nowoczesnej technologii – nie możemy uniknąć fal radiowych. Możemy natomiast uniknąć wynikających z tego konsekwencji. Nikt nie jest w stanie uzyskać nawet tylko przybliżonych rezultatów stosując lekarstwa na obniżenie poziomu cholesterolu, środki na pobudzenie ukrwienia, preparaty Digitalis, tabletki odwodniające i betablokery.



Kto jako lekarz nie stosuje strofantyny przy dolegliwościach serca, ten popełnia błąd w sztuce lekarskiej!



Choroba serca nie musi wcale oznaczać przedwczesnego wyroku śmierci ani obniżenia jakości życia.




Z korespondencji: Jestem lekarzem. Strofantynę wycofywano od trzech dziesięcioleci (po cichu), bo... jest zbyt skuteczna. Więc nie zostawiałaby pola dla „badań nad nowymi lekami” , a te są bardzo korzystne finansowo dla quasi- monopolistów Big Farma.

=======================

Strofantynę sprzedaje się w Niemczech.



Wypróbowane: Adres apteki ze strofantyną:

Apteka Schloss-Apotheke wysyła po otrzymaniu recepty i ew. uzgodnieniu kosztów (ok. 75 euro za 100 kapsułek, co starcza na 100 dni).


Schloss-Apotheke, 88326 Aulendorf

tel: 49 75259231 0 (fax zamiast 0 daj 20)

Inhaber Matthias Stadler


Przy płaceniu pomocne:

Apobank Düsseldorf IBAN: DE72 3006 0601 0008 0472 43

BIC: DAAEDEDD
==================

Günstige Preise und Angebote für 'g-strophanthin'

http://www.delupe.de/shop/?q=G-strophan ... tAodiRIAMQ

========================
Uwaga:
Nie płacić przez PKO BP, bo oni biorą do 50 % „prowizji”. Po cichu! Są tam jakieś pułapki typu: „Brak kodu BIC lub numeru rachunku w standardzie IBAN/NRB spowoduje, że DPW nie zostanie zrealizowane jako SEPA"


I mnóstwo innych skrótów zupełnie niezrozumiałych dla laika.

Itp – typowe dla akcji „kup pan cegłę”. Banksterzy ! Krótkowzroczni.
http://dakowski.pl/index.php?option=com ... &Itemid=53
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

ulka
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 19:14
x 1
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: ulka » wtorek 29 sie 2017, 21:30

@Kiszka
Dziękuję za artykuł o strofantynie, bardzo się ucieszyłam bo czuję że to by mi pomogło, ale jak doczytałam ,że lek jest tylko na receptę i to w Niemczech to zrobiło mi się smutno :( Nie mam lekarza ,który wypisał by mi receptę niestety, a ja nie mam siły przebicia i nie potrafię tak wyłożyc swoich racji żeby mojego nadętego lekarza rodzinnego przekonać. Niemniej dziękuję ci jeszcze raz bo dobrze wiedzieć ,że taki lek jest zapisałam sobie nazwę w notesie.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 29 sie 2017, 23:23

@ulka, jest wiele sposobów aby poprawić taki stan, jak twój. Na stronach EC (Earth Clinic), Ted pisze jak zbił facetowi całkowity cholesterol o 100 punktów, LDL o 78% w 5 tygodni, dietą i niewiele więcej.
Jeśli znasz angielski to sobie poczytaj, bo chodzi o nieużywanie olejów roślinnych, czy margaryny, sposób rozpuszczania tych zjełczałych olejów we krwi to olejek pomarańczowy i lecytyna. W drugim poście są jeszcze inne suplementy.
Natomiast do usunięcia ewentualnych zwłóknień (wapnia) we krwi i naczyniach krwionośnych polecam bromelainę (wyciąg z ananasa) - 3 x dziennie po 500mg pomiędzy posiłkami, przez 2 - 3 m-ce. Ostatnio była relatywnie tanio na Allegro.
EDTA zrobi swoje w zakresie metali i niektórych toksyn.
Stosując powyższe za 2 m-ce wyniki powinny być nieporównywalne.
Wspomniane linki:
https://ted.earthclinic.com/cures/cholesterol.html
https://ted.earthclinic.com/cures/cholesterol2.html
Jest tam kilka stron na ten temat.

Edit: natomiast sama niacyna jako taka obniża cholesterol we krwi, ale relokując go do wątroby, co przy długim używaniu jej w tym celu powoduje stłuszczenie wątroby - na to też potrzeba granulowanej lecytyny, ale to już inny temat.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2677 razy
Otrzymał podziękowanie: 1204 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » środa 30 sie 2017, 04:23

@ulka poczytaj jeszcze to od deski do deski

http://www.bow1.pl/viewtopic.php?f=5&t=3

http://davidicke.pl/forum/oleje-tloczon ... 15305.html

Tak samo-odpowiednie kwasy tłuszczowe są lekiem praktycznie na wszystko
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

ulka
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 19:14
x 1
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: Problem z sercem

Nieprzeczytany post autor: ulka » czwartek 31 sie 2017, 20:45

@Blu
Margarynę i olej wyrzuciłam z kuchni, ale przez kilkanaście lat używałam oleju więc kupię olejek pomarańczowy , lecytynę mam słonecznikową w proszku , czy taka się nada? I gdybyś mi powiedział jak to zażywac to byłabym wdzięczna.Niestety nie znam angielskiego będzie mi trudno samej do tego dojść. Bromelainę mam już zamówioną. Rozumiem ,że z B3 nie należy przesadzać ale dalej brać w rozsądnej dawce. Oprócz tego zażywam B50,D3+K2,jod ,selen,E,A ,CoQ10,aminokwasy ,magnez . Dbam o równowagę kwasowo-zasadową.Robię chelatację EDTA(wypiłam cztery porcje) .Mam nadzieję że mój cholesterol się zmniejszy ale bardziej martwi mnie wynik EKG bo mnie lekarz zawałem straszy.Proszę cię o opinie czy moje poczynania ,które wymieniłam są odpowiednie czy może popełniam jakiś błąd? Staram się dużo czytać na forum i wciąż uczę sie nowych rzeczy ale wy macie większą wiedzę i doswiadczenie a twoja opinia będzie dla mnie bardzo cenna.
0 x



ODPOWIEDZ